З 1 вересня громадяни України мають право подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, і з яких не були сплачені податки і збори.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.
«В добровільній декларації не потрібно буде вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів. Добровільне декларування — це спосіб цивілізовано вивести на світло гроші та активи», — йдеться в повідомленні.
Зазначається, що запровадження одноразового добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету передбачено в законі №1539. Закон створює стимули для виведення з тіні доходів, прихованих від оподаткування, та залучення їх в економіку України.
«Кампанія із добровільного одноразового декларування активів фізичних триватиме до 1 вересня 2022 року. Декларування активів здійснюється виключно за бажанням громадянина, який має право на таке декларування», — додали у міністерстві.
Збір з одноразового добровільного декларування — це одноразовий обов’язковий платіж, розмір якого самостійно розраховується декларантом з вартості належних йому активів з урахуванням ставок такого збору та відображається ним у декларації.
Ставки збору:
- 5% з валютних цінностей на рахунках в українських банках та інших активів в Україні;
- 9% з валютних цінностей на рахунках в іноземних банках або фінустановах та інших активів за кордоном;
- 2,5% з номінальної вартості державних облігацій України придбаних з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.
Підкреслимо, що декларація подається до Державної податкової служби України безпосередньо платниками через Електронний кабінет.
Нагадаємо, ДПС запустила податкову карту України.