MY.UAНовости
Кадровий скандал у столиці: яке майбутнє чекає дитячий театр на Липках?
Кадровий скандал у столиці: яке майбутнє чекає дитячий театр на Липках?

Кадровий скандал у столиці: яке майбутнє чекає дитячий театр на Липках?

Запекле протистояння за посаду розгорнулося поміж Славою Жилою та Віктором Гиричем
фото з відкритих джерел

Виборча кампанія супроводжувалася колективними листами та переходом на особистості

Старт нового театрального сезону у столиці пожвавив гучний скандал довкола Київського Театру юного глядача (ТЮГ) на Липках. Згідно з чинним законодавством, Департамент культури Києва провів конкурс на посаду директора - художнього керівника цього популярного столичного дитячого театру.

На керівну посаду претендували три кандидати. Але запекле протистояння розгорнулося поміж двома:

  • Віктором Гиричем, відомим українським театральним режисером, що тривалий час керував ТЮГом на Липках (майже 30 років) і зробив цей театр, вважайте, образним синонімом свого режисерського імені.
  • В'ячеславом (Славою) Жилою, керівником столичного театру «Актор», відомим театральним менеджером, амбітним гравцем на столичному театральному полі.

Передвиборча «кампанія» тривала напружено й емоційно – з залученням збентежених акторів театру, соціальних мереж, публікацій у ЗМІ й іноді, на жаль, з переходом на особистості.

У підсумку конкурсна комісія при Департаменті культури столиці винесла вердикт: переможцем конкурсу на посаду керівника ТЮГу визнано Славу Жилу.

Ніде правди діти, для частини колективу це був і шок, і несподіванка, адже за тривалий час працівники театру звикли до певного ритму роботи під батьківською опікою Віктора Гирича, а тут нова людина і туманне майбутнє попереду.

І коли в одному телерепортажі на цю тему автор цього матеріалу угледів заплакані очі тюгівських актрис (у передчутті свого фатального майбуття?), то миттєво зателефонував Славі Жилі та попросив про інтерв'ю для «Главкома»: стосовно імовірних перспектив ТЮГу та деяких улюблених актрис, таких, як Валерія Чайковська, наприклад.

Це перше інтерв’ю нового керманича популярного столичного театру. Розмова – про трупу, запрошення зірок і молодих режисерів, про баланс комерційного та елітарного, про специфіку роботи дитячого державного театру в Україні.

В'ячеслав Жила народився 1986 року у Чернігові. Вищу освіту здобув у Київському університеті театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого за спеціальністю «Театральне мистецтво» (2008 рік)

У театральних колах ще у червні подейкували, що ти збирався висувати свою кандидатуру на конкурс керівника Національного театру імені Лесі Українки, де зараз теж триває конкурс. Але в результаті вибрав чомусь ТЮГ. Що спонукало тебе до такого рішення?

Я пропрацював у Театрі російської драми імені Лесі Українки близько п'яти років. І це була справжня «школа життя» на рівні повноцінної вищої освіти. Але мені здається, що цей легендарний театр, на жаль, досі не має запиту на цікаві трансформації.

А от щодо ТЮГу, то останній рік я розумів, що там буде оголошено конкурс і я почав готуватися заздалегідь. Тим більше торік у грудні я ставив казку «Лускунчик та Мишачий король», де участь бере народний артист України Олексій Вертинський, тому «дитяча театральна тема» торкалася мене безпосередньо протягом тривалого часу.

Для будь-якої творчої людини необхідні нові виклики, тому ми командою та колективом театру «Актор» і досягли певних помітних результатів та висот. Але столичний Театр юного глядача має зовсім іншу специфіку, тому бачу тут для себе нові амбітні та цікаві завдання.

Коли ти востаннє бував на виставах ТЮГу? Які враження, якщо, звісно, був там?

Це було ще на відкритті сезону на початку серпня, на прем'єрному показі вистави «Позичте тенора!». Враження приємні, адже я побачив на сцені талановитих акторів, які віддані своїй справі та викладаються на всі 100%.

Які твої перші п'ять нагальних менеджерських кроків на посаді керівника театру на Липках?

По-перше, це питання глобального ребрендингу театру, яке назріло доволі давно. Є попередні домовленості з топовими агентствами щодо плідної співпраці.

Потрібно осучаснити та вдихнути нові сенси. Я не кажу, що всі старі сенси були погані, але творчий процес потребує постійних змін, інакше такий процес стає формальністю.

По-друге, має бути запуск нових постановок штатними режисерами та проведення переговорів із запрошеними режисерами. Адже до найперших прем'єр нового періоду буде особлива увага.

Тому це і мають бути класні дитячі постановки, які можуть бути яскравими та конкурентоспроможними.

По-третє, є ідея створення дорадчого органу – «Режисерської колегії» – на громадських засадах, який би направляв репертуарну політику театру.

Звісно, необхідні адміністративні кроки – збори колективу та трупи, визначення проблемних питань, які існують в процесі та потребують негайного вирішення.

Також – запрошення зовнішнього аудиту, аби зрозуміти наскільки цільово та прозоро велась попередньо господарська та фінансова діяльність у театрі.

Віктор Сергійович Гирич намагався будувати на Липках «театр-дім», згідно з нашими традиційними уявленнями про такий театр. Яку модель театру маєш намір створити ти, отримавши, згідно з результатами конкурсу, владу у дитячому театрі в центрі столиці, на Печерську?

За три роки у театру на Липках ювілей – 100-річчя від дати заснування (фото з відкритих джерел)

Театр юного глядача має стати сучасним простором для співтворчості колективу театру та безпосередньо дітей, які і є нашою основною цільовою аудиторією.

Форма організації процесу доволі проста: кожен має займатися своєю справою професійно та на високому художньому рівні.

Вже за три роки у театру на Липках ювілей – 100-річчя від дати заснування. Три роки – гарний термін для помітних крутих результатів та втілення нових резонансних проєктів. Якщо досягнемо всіх поставлених KPI, то є шанси претендувати на новий статус «Національного театру».

Специфіка діяльності дитячого репертуарного театру передбачає від художнього керівника певних якостей. Які це якості та чи можеш саме ти ними похвалитися?

Насамперед слід зазначити, що діти – найприскіпливіший глядач і тримати їх увагу під час всієї вистави стає дедалі важче. Тому завдання художнього керівника – створити всі умови та спонукати до творчості та взаємодії колектив театру та його юну публіку. Прозорість, відкритість – одні з головних якостей, необхідних будь-якому керманичу. А головне, аби всі його прагнення, поривання та бажання були направлені на створення найкращого дитячого театру країни. Саме такі амбітні цілі я і ставлю перед собою.

У період конкурсної кампанії у соціальних мережах з'явилися різного жанру натяки на твоє нібито темне минуле. Нібито маєш кримінальний шлейф і навіть судимість? Нібито влаштовуєш сумнівні кастинги для молодих актрис, ігноруючи норми моралі ? Нібито на перший план у діяльності театру ставиш фактор виключно комерційної успішності?

Кожен кандидат на посаду повинен пройти спецперевірку та отримати допуск через правоохоронні органи, надавши довідки про відсутність судимостей – це перше.

Друге: торішній «скандал», який був інспірований у період постановки вистави «Містер Баттерфляй», – це питання невірного трактування, згодом більшість учасників цієї ситуації все це визнали. Я не сексист. Вважаю, що проблему «Баттерфляй» було вичерпано, коли я отримав театральну нагороду «Київська Пектораль» саме за цю роботу.

Третє: не можу погодитися, що ставлю на перший план виключно фінансову складову вистав у театрі, оскільки для цього існують інші форми організації доходів, а театр – неприбуткове підприємство. Але вважаю, що зали мають бути заповнені, а фінансова успішність – це складова усіх крутих театрів світу, а зараз вже і Києва.

Яка імовірна доля трупи ТЮГу – людей чимало і всі хвилюються за своє майбутнє у теперішні непевні часи?

Не потрібно нікому хвилюватися. Треба налаштуватися на системну організовану роботу, якої в театрі стане дещо більше, адже потрібно буде активізувати творчу та репертуарну потужність у поточному театральному сезоні. Я притомний досвідчений, хоча і молодий керівник, який зацікавлений у збереженні колективу та якнайшвидшому русі до поставлених творчих цілей.

Яка подальша репертуарна доля вистав Віктора Сергійовича Гирича? Що чекає на них?

Віктор Гирич, 68 років, до недавнього часу директор – художній керівник Київського академічного театру юного глядача на Липках. Народний артист України

У цей момент немає достатньої кількості назв у репертуарі Театру юного глядача, як для такого великого театру, тому тут є вектор лише на збереження наявного репертуару та на постановку нових вистав, а отже, це бронь на репертуарні вистави точно на найближчі два-три роки. А далі все визначає виключно глядач – якщо вистава успішна, то знімати її з репертуару – злочин.

У репертуарі театру «Актор» є комерційно успішна вистава «Вишневий сад» у твоїй постановці. І в Театрі на Липках є цікавий фестивально успішний спектакль «Вишневий сад» у постановці Віктора Гирича. Який «сад» буде квітнути на Липках згодом?

Немає сумнівів, що це буде рідний для колективу та театру місцевий «погляд на Чехова». Адже це лише спонукатиме як акторів, так і глядачів стежити за життям та розвитком вистав.

Чи є ідеї залучення медійних облич до майбутнього репертуару ТЮГу?

Так. Обов'язково. Вже навіть є попередні домовленості.

І круто, що це в основному будуть зірки з професійною акторською освітою.

Тобто не такі, як Бузова у МХАТі?

Хочу зазначити, що це будуть нові проєкти, які розширять нашу глядацьку аудиторію, а не стануть лише частиною поточного репертуару. Хоча, звісно, є ідеї залучати зірок до різних нових постановок.

У якому напрямку триватиме рух і пошук?

В Україні є топ-10 театральних режисерів, вже зі всіма ними ведуться переговори щодо майбутніх постановок. Це непростий процес, всі успішні молоді режисери дійсно розписані на декілька сезонів наперед, однак будемо шукати вікна у їхніх щільних графіках, адже діти – наше все.

Крім того, я думаю, що з часом організуємо відкриті двері для молодих постановників та влаштуємо лабораторії, аби стати відкритими до нових ідей та знайти нові таланти, що сьогодні дозрівають у мистецьких вишах.

Яка подальша доля столичного театру «Актор»? Чи буде спецоперація «наступник»?

Театр «Актор» має суперову команду та вже так налаштований, що зможе ще пів року працювати автономно. Але все має бути згідно з чинним законодавством та відповідно до політики Департаменту культури.

Буде бажання згодом, через певний час, запросити на нову постановку в театр Віктора Гирича?

Процес протидії змінам, трансформація старого в нове постійно супроводжується опором – це природно. Будь-які намагання переформатувати звичайний спосіб життя викликає дискомфорт. Але це необхідна складова прогресу – творча деструкція.

Я ж намагатимуся максимально знайти порозуміння з усіма працівниками театру та колишнім директором, але, звісно, у рамках того, аби не втратити сенс та результати змін, як таких.

До того, мені б хотілося, аби Віктор Сергійович якнайшвидше перейшов до активної співпраці та консультацій щодо роботи в Театрі на Липках, адже він, як ніхто інший, багато знає та може підказати деякі тонкощі роботи саме в цьому столичному театрі.

Післямова

Скандал з «днем виборів» керманича столичного ТЮГу на Липках навіяв думку, що насправді кадрова лавка запасних гравців (потенційних театральних керівників) у столиці майже порожня. Сьогодні майже всі активні гравці «при ділі» та при своїх театрах. Тому, очевидно, з часом лише зростатиме творча та соціальна цінність театральних менеджерів, котрі ефективно уособлюють найкращі творчі та менеджерські якості. Таких керівників, як, наприклад, Андрій Білоус у Молодому театрі, Віталій Малахов у Театрі на Подолі, Станіслав Жирков у Театрі драми і комедії на Лівому березі.

Згодом, переконаний, театральна столиця активніше вербуватиме театральні керівні кадри з наших регіонів (Чернігів, Рівне, Суми, Львів), коли молоді люди (як потенційні керівники) заявлятимуть про себе гучніше.

Стосовно перипетій довкола столичного Театру на Липках, то цей сюжет згодом може обростати і новими сюжетними лініями, і несподіваними театральними мізансценами. «Це ж тЭатр», як казав колись Роман Віктюк

Тому насамперед варто побажати популярному дитячому театру успіху у глядачів та творчого наповненого життя. Вишневий сад ніхто не врубає. Департамент культури не допустить.

Олег Вергеліс, «Главком»

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Сікорський запустив "президентську" кампанію і відповів на закиди щодо дружини
Европейская правда
2024-11-15T20:30:48Z
"Ні російському режиму": у Грузії почалися масові простести
GlavRed
2024-11-15T20:27:59Z
Британія в ОБСЄ: Мир в Україні має бути на основі Статуту ООН
Хвиля
2024-11-15T20:24:29Z
Не Польща: де перебуває найбільша кількість біженців з України
TSN
2024-11-15T20:18:54Z
Канада вимагає від Ізраїлю наростити гуманітарні поставки до Гази
УкраинФорм
2024-11-15T20:18:14Z
Кабмін звільнив керівників Держспецзв’язку та Укртрансбезпеки
360ua.news
2024-11-15T20:12:31Z
Захід починає говорити з Путіним про мир: де в цих розмовах місце України
TSN
2024-11-15T20:06:44Z
У Гаазі обговорили створення міжнародної комісії з розгляду заяв для України
УкраинФорм
2024-11-15T20:00:47Z
Німеччина дала дозвіл на продаж Туреччині винищувачів Eurofighter - ВВС
УкраинФорм
2024-11-15T19:58:18Z
Принцеса померла: в Японії не стало 101-річної Юріко
GlavRed
2024-11-15T20:27:45Z
Королева екранів у 90-х: 4 найкращі фільми з Шерон Стоун
24tv
2024-11-15T20:21:19Z
Довів до істерики: чоловік Тодоренко публічно зганьбив її під час шоу
GlavRed
2024-11-15T19:27:26Z
Інтимні листування і романтичні побачення: Єфросиніна розповіла про стосунки з чоловіком-воїном
24tv
2024-11-15T19:06:36Z
На проєкті "Холостяк" відбувся перший поцілунок: з ким із дівчат зблизився Олександр Терен
24tv
2024-11-15T18:57:27Z
“Де би ти не була”: PARFENIUK з камерним оркестром у новій відеороботі
Storyboom
2024-11-15T18:42:28Z
Дизайнери назвали 5 культових стилів інтер'єру, які вони просто обожнюють
24tv
2024-11-15T18:42:03Z
Музика до вистави «Косачка» з’явилась на Spotify і Apple Music
Вива
2024-11-15T18:18:45Z
Селена Гомес шкодує про ранню популярність
360ua.news
2024-11-15T18:12:41Z
Результат на мільйон: для чого француженки кидають пральний порошок в унітаз
GlavRed
2024-11-03T18:27:51Z
Українські лікарні можуть знову потрапити до лап бюрократії: зарплати затримаються, купівля обладнання відкладеться
Знай
2024-11-15T20:12:48Z
Як часто потрібно насправді замінювати губку для посуду: відповідь точно здивує
24tv
2024-11-15T20:12:28Z
Реформа МСЕК: уряд змінив систему призначення інвалідності
24tv
2024-11-15T20:06:56Z
Не все так просто: як потрібно чхати, щоб не нашкодити собі та іншим
24tv
2024-11-15T20:06:40Z
МСЕК замінять новою системою встановлення та підтвердження інвалідності - рішення уряду
УкраинФорм
2024-11-15T19:42:18Z
Ця вправа покращить пам'ять і роботу мозку: працездатність та активність підвищаться в рази
TSN
2024-11-15T19:21:49Z
Не новий тренд: для чого у чай можуть додавати сіль
24tv
2024-11-15T18:42:57Z
Тривалий стрес веде до проблем з пам'яттю і проявів надмірної тривожності
FaceNews
2024-11-15T18:03:55Z
Олександр Терен поцілував другу дівчину на "Холостяку": "Була дуже грайлива атмосфера"
24tv
2024-11-15T20:27:05Z
Чому навіть у найрозвиненіших країнах Європи бракує вчителів
24tv
2024-11-15T20:18:49Z
Норвегія не надаватиме притулок біженцям із заходу України: в уряді пояснили причину
TSN
2024-11-15T20:12:09Z
Китай вперше поставив Росії зброю для війни проти України – ЗМІ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T20:06:57Z
Привласнив кошти, зібрані для ЗСУ. Військовий отримав підозру
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T20:00:52Z
В Україні оновили вимоги до перевірки лічильників: що змінилося
Хвиля
2024-11-15T20:00:01Z
Новий професійний стандарт вчителя: про які зміни повинні знати педагоги
24tv
2024-11-15T19:36:05Z
ЄС схвалив спільні оборонні закупівлі: Гетманцев пояснив, чому це важливо для України
TSN
2024-11-15T19:21:56Z
До України з Франції прибуде військове підсилення: що відомо
TSN
2024-11-15T19:21:47Z
Газпром відзавтра припиняє поставки газу австрійській компанії через Україну
УкраинФорм
2024-11-15T20:18:25Z
Канцлер Австрії після припинення поставок "Газпрому": Не піддамось шантажу Путіна
Европейская правда
2024-11-15T20:06:26Z
Поки не думає дешевшати: які зараз ціни на картоплю у магазинах
24tv
2024-11-15T20:03:23Z
В Україні закриваються колекторські компанії, кредитні спілки та ломбарди: статистика НБУ
Хвиля
2024-11-15T19:36:02Z
Долар почав рости, євро - "просіло": офіційний курс на 18 листопада
GlavRed
2024-11-15T19:27:21Z
Кабмін змінив критерії бронювання працівників
ZN UA
2024-11-15T19:21:58Z
До зими не має бути погодинних відключень електроенергії - експерт
УкраинФорм
2024-11-15T19:21:25Z
Гетманцев назвав суму надходжень до держбюджету від детінізації
1News
2024-11-15T18:48:28Z
Угорщина блокує понад 6 мільярдів євро для України: в ЄС придумали нове рішення
24tv
2024-11-15T18:45:16Z
Ви самі знімете захист із себе та всієї родини: які речі ніколи не можна викидати
GlavRed
2024-11-15T20:27:45Z
Речі, які ніколи не варто зберігати біля плити
24tv
2024-11-15T19:57:45Z
Наука каже, що ви розумні, якщо робите це у своїх стосунках
24tv
2024-11-15T19:36:44Z
4 знаки зодіаку, до яких вже до кінця листопада повернеться натхнення
24tv
2024-11-15T19:00:38Z
Жовта смуга на унітазі зникне назавжди: народний метод працює безвідмовно
24tv
2024-11-15T18:36:27Z
Додайте яскравих фарб до свята з Аперолем: простий рецепт улюбленого коктейлю
24tv
2024-11-15T18:06:56Z
Догляд за птахами взимку: способи продовжувати забезпечувати їх водою в холодні місяці
24tv
2024-11-15T17:51:54Z
Що добре роз'їдає іржу на плитці: сім перевірених домашніх засобів, які впораються не гірше за хімію
TSN
2024-11-15T17:22:02Z
3 ложки на квадратний метр – бліх, кліщів і клопів у курятнику більше не буде
TSN
2024-11-15T17:22:02Z
Українська футбольна «молодіжка» результативно зіграла у Португалії
УкраинФорм
2024-11-15T20:24:34Z
Ювентус думає над подвійним підписанням захисників із Північного Лондона
Football.ua
2024-11-15T19:57:12Z
Ексдружина В'ячеслава Узелкова зробила заяву на тлі конфлікту з мамою боксера
24tv
2024-11-15T19:57:00Z
Батагов відзначився трьома голами за Україну U-21 в надрезультативній товариській грі проти Португалії
Football.ua
2024-11-15T19:33:03Z
Став відомий розклад матчів українських футболісток у Лізі націй УЄФА
УкраинФорм
2024-11-15T19:27:56Z
Кіпр завдав Литві п'ятої поразки в п'яти матчах Ліги націй
Football.ua
2024-11-15T19:07:41Z
Аморім: Пишаюся, що став тренером Манчестер Юнайтед
Football.ua
2024-11-15T19:07:41Z
Айосе Перес очолить атаку збірної Іспанії в грі проти Данії
Football.ua
2024-11-15T19:07:04Z
"Перехід в Реал – зрада": володар "Золотого м'яча-2024" визначився із майбутнім клубом
24tv
2024-11-15T18:45:30Z
Відновлення будинку після ракетного удару: у Києві спалахнув скандал
TSN
2024-11-15T20:06:56Z
Міністерство культури надало перелік історичних пам'яток Одеси, пошкоджених російською комбінованою атакою
ZN UA
2024-11-15T20:03:59Z
Спецоперація ССО на Курщині: із оточення врятовано 16 бійців Сил оборони
24tv
2024-11-15T19:57:19Z
Обстріли почнуться перед зимою, коли це буде найболючіше: "Не зможемо відновити швидко..."
Знай
2024-11-15T19:36:46Z
На Чернігівщині росіяни створюють фейкову "перемогу" – DeepState
TSN
2024-11-15T19:36:31Z
"Шахеди" атакують Україну: у яких областях оголошено тривогу
24tv
2024-11-15T19:30:03Z
Масований обстріл Одеси: куди "прилетіли" дрони і що відомо про загиблу жінку
TSN
2024-11-15T19:21:28Z
Ціна наступу на Покровськ і Вугледар: BBC зафіксувала рекордне зростання втрат в армії Росії
24tv
2024-11-15T18:51:22Z
Тепло повертається: чи буде ще в Україні +15 градусів і більше
24tv
2024-11-15T18:45:55Z
Блогер Сорд "розвів" підписників на зборі для ЗСУ - його викрила поліція
Комсомольская правда
2024-11-15T20:19:26Z
Представник ТЦК відкрив стрілянину під Києвом: Міноборони відреагувало
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T19:51:37Z
У Турині на протесті студентів вибухнула бомба, поранені 15 поліцейських
УкраинФорм
2024-11-15T19:51:17Z
На Черкащині 5-річний хлопчик потрапив до реанімації після видалення зуба
Комсомольская правда
2024-11-15T19:49:33Z
Шахраї виманили у чоловіка понад 330 тисяч гривень
InternetUA
2024-11-15T19:39:21Z
Двоє правоохоронців продавали наркотики через інтернет
InternetUA
2024-11-15T19:04:55Z
Стрілянина на Київщині за участю працівника ТЦК: Сухопутні війська повідомили деталі
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T18:51:33Z
У Сухопутних військах заявили, що стрілянину під Києвом відкрив працівник "Муніципальної варти"
Комсомольская правда
2024-11-15T18:49:38Z
Невагомість та крики: люди пережили жах під час авіаперельоту і розвернули літак
Фокус
2024-11-15T18:21:15Z
Apple видалила з російського AppStore додаток «Радио Свобода»
УкраинФорм
2024-11-15T20:18:46Z
Головні смартфони-флагмани 2024 року порівняли за автономністю: хто переміг
InternetUA
2024-11-15T19:46:23Z
Вчені створили фотонні кристали часу, які експоненціально посилюють світло
Portaltele
2024-11-15T19:46:03Z
Переконав кинути роботу і піти за ним: як робот викрав 12 великих "колег" іншого виробника – відео
TSN
2024-11-15T19:21:41Z
Вчені винайшли алгоритм, що зламує роботів зі штучним інтелектом у 100% випадків
InternetUA
2024-11-15T18:42:17Z
Xiaomi розкрила графік глобального розгортання HyperOS 2
InternetUA
2024-11-15T18:22:47Z
Ілоне, у вас трубу прорвало! З «Х» планують видалятися зірки і офіційні сторінки
Детектор М
2024-11-15T18:22:44Z
Слухові апарати зі штучним інтелектом
TSN
2024-11-15T18:21:47Z
Сонце сяє 24 години на добу: яка країна світу майже ніколи не спить
24tv
2024-11-15T18:15:11Z
В Україні Renault Master оснастили «розумним» гідробортом
AutoCentre
2024-11-15T19:03:56Z
Автопарк Укрпошта оновився місткими фургонами
AutoCentre
2024-11-15T18:18:10Z
Яким чудом Nissan X-Trail прискорюється 0-100 за 7 секунд
AutoCentre
2024-11-15T17:15:52Z
Відбувся перший публічний показ автобусів VDL Van Hool
AutoCentre
2024-11-15T16:16:03Z
Зимовий омивач в авто: як обрати не підробку
Взгляд
2024-11-15T15:42:58Z
Mercedes-Benz Trucks відкрив зарядний парк для електровантажівок
AutoCentre
2024-11-15T14:12:27Z
Водії зі стажем обов'язково возять в автомобілі пляшку з оцтом: навіщо так робити
TSN
2024-11-15T13:18:35Z
Зимові шини Michelin Alpin: як стати еталонним продуктом
AutoCentre
2024-11-15T12:34:06Z
В Україні зростає попит на «американців» із пробігом
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T10:51:55Z