MY.UAНовини
Як отримати гроші від «Єврімаж». Досвід українських продюсерів
Як отримати гроші від «Єврімаж». Досвід українських продюсерів

Як отримати гроші від «Єврімаж». Досвід українських продюсерів

15 вересня спливає останній дедлайн подачі документів для участі в конкурсі на отримання фінансування від«Єврімаж» (Eurimages), європейського фонду, що підтримує копродукційні кінопроєкти. Національні представники фонду радять українським продюсерам встигнути подати документи ще цього року, адже в наступному році «Єврімаж» змінить правила проходження пітчингів і шлях до отримання фінансування може стати ще складнішим, ніж зараз.

Серед українських проєктів, які вже отримали фінансування: «Спас» Максима Наконечного (150 тис. євро), «Носоріг» Олега Сенцова (270 тис. євро), «Редакція» Романа Бондарчука (140 тис. євро) та «Тривала втеча» Андреа Маньяні (180 тис. євро).

Про те, на що варто звернути увагу при подачі документів та які нюанси врахувати, в рамках професійної секції 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю розповіли представник України в Раді правління фонду Володимир Яценко та його заступник Сергій Зленко. Своїм досвідом співпраці з фондом також поділилися продюсерка фільмів «Спас» та «Редакція» Дарія Бассель і режисер «Спасу» Максим Наконечний.

«Детектор медіа» занотував основні тези цієї розмови.

Що таке «Єврімаж» і як він працює

Володимир Яценко зауважив, що «Єврімаж» підтримує авторські фільми (не масове кіно) і шукає непересічні історії, цікаві загальній європейській спільноті. Фонд є фінальним джерелом фінансування, коли проєкт уже має підтвердження про фінансування від усіх копродюсерів.

Саме національні представники презентують своїм колегам по фонду проєкти з їхніх країн, без участі режисера та продюсерів. Потім до них долучаються представники країн-копродюсерів. Робоча група обирає проєкти-переможці, а Рада правління фонду, яка складається з національних представників усіх сорока країн, узгоджує фінансування.

Володимир Яценко

Раніше «Єврімаж» проводив чотири конкурси на рік, у кожному брали участь близько 50–60 проєктів. Зараз конкурсів три, проєктів побільшало — близько 90 у кожному. Подавати проєкт до фонду можна лише один раз, другого шансу не існує, навіть якщо змінити назву.

«"Єврімаж" — це останній фронт, куди ви можете податися, коли вже маєте підтвердження про фінансування від усіх копродюсерів вашого проєкту. Дарія Бассель змогла це зробити двічі й виграти. Хоче це складно, адже потрібно подати багато документів, бути уважними, бо фонд прискіпливий до деталей.

Я закликаю подаватися всіх, адже це кошти з бюджету Ради Європи, Україна сплачує досить великий внесок за участь у фонді, і якщо ніхто не подаватиметься, то немає сенсу його платити. Буде сумно, якщо ми не будемо користуватися цим інструментом», — зазначив Володимир Яценко.

Він також пояснив, що проєкти можуть отримати максимум 17% від власного бюджету. Зазвичай це 10–15%. Але з цього року суми до 150 тис. євро надаються як грант, тобто не потрібно повертати фонду гроші від прибутку фільму. «Дарія Бассель отримала фінансування на один фільм не на грантовій основі, а на другий як грант. Якщо у вас великий бюджет — подавайтеся на комерційну допомогу, якщо невеликий артхаусний проєкт — на грант», — порадив Володимир Яценко.

На що звернути увагу при подачі документів на «Єврімаж»

Дарія Бассель розповіла, що прийняла рішення подаватися на грант від самого початку роботи над проєктом, коли команда працювала над фінансовим планом. Але це було нелегко.

«На сайті фонду є купа талмудів, які треба детально вивчати. Коли їх відкриваєш, єдине відчуття — це відчуття жаху. Хочеться закрити і забути це все, але в нас була підтримка наших копродюсерів, які вже мали успішний досвід подачі. Можна завжди домовитися з копродюсером про допомогу, бути з ним на зв’язку. Я зверталася до своїх колег на першій заявці зі "Спасом" щодо продюсерського бачення, і мені дали багато класних порад, які потім допомогли. Важливо бути зі своїм копродюсером у гарних стосунках, бо процес заявки вимагає активної участі всіх сторін», — поділилась вона.

Дарія Бассель

Фінансовий план

Перше, на що варто звернути увагу, — це фінансовий план, який представники фонду вивчатимуть ретельно. У ньому, зокрема, мають бути вказані всі копродюсери проєкту, загальний відсоток уже підтвердженого фінансування (не менше 50%), приблизні дати надходження коштів.

«Коли отримуєте фінансування від "Єврімаж" та підписуєте з ними угоду, ваш бюджет фільму не може збільшуватися чи зменшуватися більш, ніж на 10%. Тобто ви не можете суттєво зменшувати бюджет. Тому краще подаватися до фонду, коли ви впевнені, що це — останній фінансовий ресурс для проєкту», — розповіла Дарія Бассель.

Володимир Яценко наголосив, що фінансовий план має бути реалістичним, і бажано, щоб у ньому не було коштів приватних осіб. «Якщо ви пишете, що очікуєте кошти від вашого дядька з Америки, це не спрацює. Є важлива річ: "Єврімаж" — це публічний фонд Ради Європи, який не любить приватні кошти, бо важко підтвердити їхнє джерело. Коли ви маєте підтримку публічних фондів ваших країн, для них це щось значить. Приватні інвестори для "Єврімаж" — це досить непрозора річ. У нас були українські проєкти, які не проходили, бо мали заявлені приватні інвестиції. Вони не можуть бути головним фінансовим джерелом», — зазначив він.

Є формальний критерій при подачі документів. Кожен копродюсер із країни повинен підтвердити щонайменше 50% фінансування належними документами. Інакше проєкт не допустять до конкурсу. Фонд може попросити копію контакту інвестора, банківську виписку — все, що спрямоване на підтвердження цих коштів. «Ви також маєте вказати, коли очікуєте кошти. У внутрішніх документах має бути відсоток підтвердженого фінансування. Якщо у вас 55%, це круто, а якщо 85%, це значно краще, адже для фонду важливо, щоб всі проєкти реалізувалися та їх придбали сейлз-агенти», — розповів Володимир Яценко.

Також треба надати документальне підтвердження, що є компанії, які повірили у проєкт, — наприклад, дистриб’ютори або телеканали, що погодилися його транслювати, абощо. Рекомендаційні листи від таких компаній будуть перевагою. Але варто не перестаратися, щоби в експертів не виникло враження, що проєкт має комерційний потенціал.

«З одного боку, фонд хоче отримувати прибуток, а з іншого — не віддає перевагу комерційним проєктам. Чому так? Вони намагаються підтримувати проєкти, які не можуть реалізуватися без "Єврімаж". Це тонка грань, де закінчується якісний авторський проєкт і починається вже комерційний», — пояснив Володимир Яценко.

Сценарій

Сценарій — найважливіший документ, який розповідає про творчий бік майбутнього проєкту, тому його слід розписувати якнайдетальніше.

«Навіть у Держкіно є умовні нормативи, що одна сторінка тексту дорівнює одній хвилині фільму. У вас може бути чудовий сценарій на 30 сторінках, в якому все зрозуміло, що це півторагодинний фільм, але для подачі на фінансування треба розписати цей сценарій так, щоб все мало деталі», — розповів Максим Наконечний. Він також порадив не соромитися додавати авторські ремарки, якщо в сценарії забагато персонажів.

Максим Наконечний

Сергій Зленко, у свою чергу, порадив не перевантажувати історію великою кількістю героїв: «Якщо експерт читає 30 проєктів і кількість персонажів йде на десятки, він губиться всередині сценарію, тому теж враховуйте цей момент».

Додаткові матеріали

До сценарію додаються супутні документи. Один із таких — режисерська експлікація (бачення), де можна викласти всі режисерські задуми, образні метафоричні рішення, описати особисту мотивацію тощо. Максим Наконечний порадив додавати мудборд, який має корелювати зі сценарієм. Ще один важливий документ —  опис персонажів, він підкріплює сценарій.

«У перелік акторів і в опис персонажів я додавав фото з їхніх примірок з першої до останньої сцени. Основний документ — це мудборд, де у вас є не лише текст, а й візуальний інструмент. Він запам’ятовується найбільше через асоціативні механізми, тому не бійтеся дублювати ваші задуми, вставляти цитати. Спробуйте створити такий мудборд, який виражатиме ваш задум та ідею», — розповів режисер.

Сергій Зленко порадив надавати перелік акторів із фотографіями та зазначенням ролей. Він впевнений, що це спрощує читання сценарію, коли по фотографіях актора можна уявити його образ. «Коли пишете про акторів, не полінуйтеся перевірити сторінку IMDB, бо українська індустрія приділяє мало уваги заповненню цього порталу. Постарайтеся приділити йому кілька годин часу і доповнити ті проєкти, які там відсутні, бо в "Єврімаж" звертають увагу на те, які нагороди нагороди мають актори, яку фільмографію», — запевнив він. А також додав, що велика кількість додаткових матеріалів завжди на краще.

Сергій Зленко

Володимир Яценко підтвердив, що всі документи та додаткові посилання дійсно будуть прочитані. «На захисті одного з проєктів членкиня групи сказала: "Знаєте, тут є п’ять посилань на роботи режисера, але в Youtube я знайшла його  роботу за 1984 рік і ось що хочу сказати…". Ми були вражені, адже люди дуже прискіпливо ставляться до своєї роботи», — розповів він.

Переклад документів двома мовами

Максим Наконечний нагадав, що всі документи для подачі мають бути перекладені двома мовами: англійською та французькою. Тому доведеться витратитися на роботу двох перекладачів. «У нашому випадку "Спас" — старослов’янське слово, тому все було архіскладно. Ми так і не дійшли консенсусу. Фільм англійською і французькою називався по-різному», — розповів режисер.

Володимир Яценко запевнив, що експерти читають все дуже уважно, і тому треба багато уваги приділити «складнощам перекладу»: «Якщо в українському сценарії є Євген, Женя і Жека, експерти подумають, що це троє різних людей. Тож якість сценарію та перекладу мають важливе значення».

Дарія Бассель, у свою чергу зауважила, що саме через переклад документів подати заявку швидко не вийде: «Краще починати будувати заявку за місяць. Коли я готувалася другий раз, вона вже не здавалася такою складною, як вперше. Але фізично не можна встигнути зробити її за одну ніч, бо більшість творчих документів мають бути перекладені двома мовами. І крім цих документів, є ще онлайн-аплікація. На її заповнення у мене пішов один робочий день».

Дедлайн

Володимир Яценко та Сергій Зленко наголосили, що подавати документи варто заздалегідь. І оскільки національні представники завжди допомагають аплікантам, вони хочуть мати час на додаткові поради.

«Нас також хвилює дедлайн подачі. Вже другий рік ми із Сергієм допомагаємо продюсерам подати заявку, ділимося думками та міркуваннями з власного досвіду. Ми зацікавлені в тому, щоб Україна отримувала кошти “Єврімаж”, і, звісно, хочемо допомогти нашим заявкам бути розглянутими. Наше прохання — не подавати проєкт за три дні до дедлайну, бо тоді складно», — попередив Володимир Яценко.

«Дедлайн до найближчої сесії — 15 вересня. Не подавайтеся в останній день, щоб залишилися хоча б чотири дні на зауваження, на які можна відреагувати. Сесія, де будуть розглядатися і прийматися рішення про виділення коштів, відбудеться з 23 по 26 листопада. Це означає, що до 23 листопада не можна починати зйомки. Або якщо починати, то прописувати в документації не більше 50% відзнятого матеріалу і додавати пояснення, чому відбувалися зйомки до цього числа», — додав Сергій Зленко.

Нові правила

Насамкінець представники України у фонді порадили продюсерам встигнути подати документи до «Єврімаж» цього року, адже в наступному очікується велика реформа фонду. Одним із головних нововведень може стати скасування усного пітчингу — експерти оцінюватимуть проєкти лише за документами, наданими продюсерами, а національні представники голосуватимуть, беручи до уваги оцінки експертів.

«Так, з наступного року не буде можливості відповідати на зауваження щодо проєктів, коментувати їх та підтримувати, як зараз», — акцентував Сергій Зленко.

Фото: ОМКФ

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Залучили абсолютно все: де найбільше тиснуть росіяни на Півдні
24tv
2024-11-23T14:12:40Z
Вибухатимуть, як "шахеди" над Києвом: експерт пояснив, чому трансформатори не витримують напруги
Фокус
2024-11-23T14:06:40Z
На Донеччині в усіх громадах, де це можливо, запустили котельні - ОВА
УкраинФорм
2024-11-23T14:00:18Z
На Донеччині відремонтували водогін, чотири міста знову будуть з водою - Філашкін
УкраинФорм
2024-11-23T13:52:15Z
Використали ноу-хау: ЗСУ на Времівському напрямку "розвалили" ворожу колону
Фокус
2024-11-23T13:36:09Z
Розвідка назвала головну мету путінської армії до кінця зими
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T13:33:47Z
Україну накриє потепління: синоптик назвала дату
GlavRed
2024-11-23T13:27:14Z
Претензій на понад 3 мільйони: Держекоінспекція показала суму збитків за порушення вимог природоохоронного законодавства
Знай
2024-11-23T13:21:33Z
Без важкої техніки: офіцер розповів, як росіяни активно йдуть у штурми
24tv
2024-11-23T13:15:58Z
Екснардеп Парасюк звернувся до президента із вимогою
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T14:12:32Z
Польська "Громадянська коаліція" визначилася з кандидатом у президенти
Европейская правда
2024-11-23T14:09:37Z
Голова Європарламенту закликає Німеччину надати Україні ракети Taurus
24tv
2024-11-23T14:07:32Z
Військові КНДР скоро візьмуть участь у бойових діях проти України — Остін
ZN UA
2024-11-23T14:06:54Z
Хто стоїть за отруєнням Ющенка? Розвідка США розсекретила дані
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T14:06:38Z
Чи вдарить знову РФ балістикою "Орешнік": експерт оцінив і назвав головну небезпеку
TSN
2024-11-23T14:06:13Z
Телеканал «Київ» під час війни: погана влада, хороший Кличко
Детектор М
2024-11-23T14:00:48Z
РФ тестує ракету "Кедр": існує загроза повторного удару по Україні - експерт
GlavRed
2024-11-23T14:00:15Z
Буданов: Росія готувала «розстрільні списки» із журналістів, вчителів та письменників
Детектор М
2024-11-23T13:57:01Z
Светр – основа гардероба на зимову пору: 5 чудових фасонів, які сподобаються кожній
24tv
2024-11-23T14:06:32Z
Віра Брежнєва після підтвердження чуток про новий роман звернулася до ексчоловіка Меладзе
TSN
2024-11-23T13:51:03Z
Учасниця "Холостяка" з Тереном, яка на антидепресантах, зробила заяву: "Депресія – хвороба"
24tv
2024-11-23T13:30:19Z
Найказковіша ялинкова прикраса цього сезону, від якої в захваті дизайнери
24tv
2024-11-23T13:21:43Z
Олена Кравець замилувала, як з доньками порозважалася на концерті Наді Дорофєєвої
TSN
2024-11-23T12:51:35Z
Рецензія на фільм «Конклав» / Conclave
ITC
2024-11-23T12:28:41Z
"Ханна Монтана" і не тільки: 4 найкращі фільми з Майлі Сайрус, які варто подивитися
24tv
2024-11-23T12:21:58Z
Дружина Скічка вперше за тривалий час повернулася до Києва й показалася в обіймах чоловіка
TSN
2024-11-23T11:54:54Z
Як вибрати смартгодинник б/у: поради для вдалої покупки
AutoCentre
2024-11-23T11:23:47Z
Головною лікаркою Америки стане медикиня з телеканалу Fox News
InternetUA
2024-11-23T13:58:22Z
Учені пов'язали забруднення повітря з аутизмом: пояснення складного зв'язку
24tv
2024-11-23T12:09:11Z
Чоловік планує харчуватися в McDonald's протягом 100 днів: він уже схуд на 15 кг
Фокус
2024-11-23T10:57:14Z
Зіпсуєте не тільки їжу: 4 переконливі причини, чому ніколи не можна ставити гаряче в холодильник
24tv
2024-11-23T10:54:10Z
Це врятує ваше серце: кардіолог поділився порадою
Знай
2024-11-23T10:51:17Z
Реформа МСЕК: сімейні лікарі отримають нові повноваження щодо встановлення інвалідності
Хвиля
2024-11-23T10:31:33Z
Нове дослідження розкриває секрет використання соціальних мереж без зайвого стресу
24tv
2024-11-23T09:54:05Z
Друг героя: топ-10 собак для допомоги людям із ПТСР
Фокус
2024-11-23T09:30:55Z
Чим небезпечний анальний секс: наслідки, за та проти
CutInsight
2024-11-23T06:18:08Z
Олімпійський чемпіон вирішив продати медалі, щоб вирушити у відпустку
24tv
2024-11-23T13:57:42Z
Берта має намір залишити посаду спортдиректора Атлетіко
Football.ua
2024-11-23T13:52:59Z
Ворскла — ЛНЗ 2:0 Відео голів та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2024-11-23T13:45:00Z
Сич: Відчув просто неймовірні емоції, перебуваючи у збірній
Football.ua
2024-11-23T13:28:04Z
Чому набирається вага взимку і що з цим робити: Марина Боржемська розкрила секрет
GlavRed
2024-11-23T13:27:51Z
Олімпіакос повісив кругленький цінник на Яремчука на тлі чуток про відхід українця
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T13:21:08Z
Михайленко – про відбір Євро-2025 : Налаштовували хлопців зовсім на інший результат
Football.ua
2024-11-23T13:00:49Z
Ворскла здолала ЛНЗ на болотному газоні в Полтаві
Football.ua
2024-11-23T13:00:41Z
«Ворскла» обіграла ЛНЗ у чемпіонаті України з футболу
УкраинФорм
2024-11-23T13:00:31Z
Херсонський хлібокомбінат збанкрутував через війну
AgroNews
2024-11-23T14:09:05Z
Вартість масла залишиться високою: які наразі ціни у магазинах
24tv
2024-11-23T14:06:42Z
Заводи Вінниччини переробили 1,8 млн т цукрових буряків
AgroPortal
2024-11-23T14:00:59Z
Польські фермери знову блокують кордон: яка там зараз ситуація
24tv
2024-11-23T13:57:48Z
Vodafone виявився не готовим до відключень світла: знайдено "слабкі місця" оператора
Хвиля
2024-11-23T13:46:56Z
У ЗСУ служать близько 200 тисяч аграріїв
AgroPortal
2024-11-23T13:30:22Z
Достатньо добрі перспективи: експерт порадував, що відключень світла стане менше
GlavRed
2024-11-23T13:27:45Z
Група компаній Vitagro планує побудувати два біометанові заводи
AgroNews
2024-11-23T13:27:06Z
Ціни на продукти в грудні: чи варто очікувати подорожчання товарів перед святами
GlavRed
2024-11-23T13:21:15Z
"ЖоКава": як екопоселенці на Харківщині готують альтернативну каву із жолудів
Комсомольская правда
2024-11-23T14:04:30Z
На озброєнні ЗСУ з’явилися броньовики URO VAMTAC з мінометами Alakran
InternetUA
2024-11-23T14:01:33Z
Президент і перша леді вшановують пам’ять жертв голодоморів в Україні: трансляція
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T14:00:31Z
Україна створює кілька балістичних ракет, але зіштовхнулась із проблемами, – WSJ
24tv
2024-11-23T13:57:22Z
Чому на Різдво ставлять ялинку, — пояснення священника
Фокус
2024-11-23T13:51:24Z
Чи можуть мобілізувати після 50 років
24tv
2024-11-23T13:42:54Z
Чи справді у Малайзії не можна носити жовтий одяг
24tv
2024-11-23T13:42:16Z
Командування ЗСУ вивчатиме, що коїться в тих частинах, з яких військові активно переводяться
Петр и Мазепа
2024-11-23T13:37:31Z
Один шанс з 11 мільйонів: у Німеччині корова народила одразу чотирьох телят
Фокус
2024-11-23T13:30:39Z
Як обрати найсолодші мандарини: прості правила, які варто запам'ятати
24tv
2024-11-23T13:57:43Z
Як "скинути" пару кілограмів: стиліст назвала речі, які роблять фігуру стрункішою
GlavRed
2024-11-23T13:27:09Z
"Лук" – не тільки стильний: здивуйтесь, скільки значень має слово
24tv
2024-11-23T12:15:21Z
Стати щасливішими, досягати цілей, знайти сенс життя: теорія 90 днів усе це вам обіцяє
24tv
2024-11-23T12:09:54Z
Що можна і що заборонено носити дівчатам невисокого зросту: топ-10 правил
GlavRed
2024-11-23T11:27:50Z
У Національному парку «Синевір», крім ведмедів, рятуватимуть і оленів
Комсомольская правда
2024-11-23T11:04:56Z
Шеф-кухар за викликом: Клопотенко може нагодувати за 8 тисяч доларів, Мартиновська – за дві
Комсомольская правда
2024-11-23T10:05:36Z
Люля-кебаб із яловичини: рецепт від відомого шефа, який здивує ваших близьких
24tv
2024-11-23T09:54:04Z
Ніхто не здогадається, що вони родом з СРСР: як переробити старі ялинкові іграшки
GlavRed
2024-11-23T09:27:27Z
Моторошна аварія на Львівщині: пішохід потрапив під колеса трьох автомобілів
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T14:03:56Z
У Франції відбулося зухвале пограбування музею на 7 млн євро
360ua.news
2024-11-23T14:03:01Z
Четверо ухилянтів намагалися переплисти повноводну Тису, заплативши 400 тисяч гривень
Украина Криминальная
2024-11-23T13:21:48Z
СБУ викрила шпигуна ФСБ у Миколаєві: працівник облтеплоенерго коригував удари по місту
InternetUA
2024-11-23T12:28:25Z
У Вінниці затримали чоловіка, який погрожував підірвати гранату в житловому будинку
УкраинФорм
2024-11-23T11:33:19Z
Під Києвом вибухнули 2 трансформатори - момент потрапив на відео
Khreschatyk
2024-11-23T10:15:03Z
Знущався з дружини - у столиці покарали чоловіка за домашнє насильство
Khreschatyk
2024-11-23T10:12:13Z
Армія РФ ввечері атакувала Запоріжжя авіабомбою ФАБ-500
УкраинФорм
2024-11-23T10:04:16Z
На Київщині чоловік викликав поліцію, бо йому було сумно і ні з ким було випити чаю
24tv
2024-11-23T10:00:15Z
Кумедний кореєць спробував зліпити вареники: смішне відео, що з цього вийшло
24tv
2024-11-23T13:36:19Z
WhatsApp впровадить нову функцію
InternetUA
2024-11-23T13:31:31Z
Топ-7 смартфонів, які вийдуть у 2025 році: флагмани Xiaomi, Samsung, OnePlus, Asus
Фокус
2024-11-23T13:00:58Z
Жінка була шокована, коли зруйнувала стіну у своєму будинку 1870 року: що вона приховувала
24tv
2024-11-23T12:36:57Z
Перегони “роботів-убивць” — США просуває революційну ШІ-програму Replicator
InternetUA
2024-11-23T12:31:03Z
Де заховався собака: лише одиниці знайдуть його серед овець за 5 секунд
GlavRed
2024-11-23T12:27:35Z
Вчені збентежені небувалою спекою 2024 року
Portaltele
2024-11-23T11:38:21Z
Чотири українських подкасти, які можна почути у «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля»
Детектор М
2024-11-23T11:17:07Z
Можна пояснити, як діти навчалися протягом 99% історії людства: чому суспільство басейну Конго таке унікальне
Фокус
2024-11-23T11:06:55Z
Сміливо, суворо та брутально: київський майстер зробив із "Lanos" карету для бойовиків
Знай
2024-11-23T11:51:11Z
Автономери через Дію: які нові серії тепер доступні українцям
Хвиля
2024-11-23T11:30:18Z
Toyota створила бюджетний «зелений» аналог Corolla
ГЛАВКОМ NET
2024-11-23T09:42:37Z
В Україну привезли перший електромобіль Cadillac
Фокус
2024-11-23T08:15:06Z
На продаж виставили 58-річний спорткар Chevrolet майже без пробігу
AutoCentre
2024-11-23T08:10:50Z
Нью-Йорк запроваджує плату за в’їзд на Мангеттен на автомобілі
УкраинФорм
2024-11-23T00:06:28Z
Кабріолет Bugatti встановив світовий рекорд швидкості
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T23:00:51Z
Заощадите тисячі гривень на хімчистці: готуємо копійчаний засіб для прибирання салону авто
24tv
2024-11-22T21:42:00Z
Стартувало виробництво Mercedes-Benz eActros 600
AutoCentre
2024-11-22T19:04:37Z