MY.UAНовини
Як отримати гроші від «Єврімаж». Досвід українських продюсерів
Як отримати гроші від «Єврімаж». Досвід українських продюсерів

Як отримати гроші від «Єврімаж». Досвід українських продюсерів

15 вересня спливає останній дедлайн подачі документів для участі в конкурсі на отримання фінансування від«Єврімаж» (Eurimages), європейського фонду, що підтримує копродукційні кінопроєкти. Національні представники фонду радять українським продюсерам встигнути подати документи ще цього року, адже в наступному році «Єврімаж» змінить правила проходження пітчингів і шлях до отримання фінансування може стати ще складнішим, ніж зараз.

Серед українських проєктів, які вже отримали фінансування: «Спас» Максима Наконечного (150 тис. євро), «Носоріг» Олега Сенцова (270 тис. євро), «Редакція» Романа Бондарчука (140 тис. євро) та «Тривала втеча» Андреа Маньяні (180 тис. євро).

Про те, на що варто звернути увагу при подачі документів та які нюанси врахувати, в рамках професійної секції 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю розповіли представник України в Раді правління фонду Володимир Яценко та його заступник Сергій Зленко. Своїм досвідом співпраці з фондом також поділилися продюсерка фільмів «Спас» та «Редакція» Дарія Бассель і режисер «Спасу» Максим Наконечний.

«Детектор медіа» занотував основні тези цієї розмови.

Що таке «Єврімаж» і як він працює

Володимир Яценко зауважив, що «Єврімаж» підтримує авторські фільми (не масове кіно) і шукає непересічні історії, цікаві загальній європейській спільноті. Фонд є фінальним джерелом фінансування, коли проєкт уже має підтвердження про фінансування від усіх копродюсерів.

Саме національні представники презентують своїм колегам по фонду проєкти з їхніх країн, без участі режисера та продюсерів. Потім до них долучаються представники країн-копродюсерів. Робоча група обирає проєкти-переможці, а Рада правління фонду, яка складається з національних представників усіх сорока країн, узгоджує фінансування.

Володимир Яценко

Раніше «Єврімаж» проводив чотири конкурси на рік, у кожному брали участь близько 50–60 проєктів. Зараз конкурсів три, проєктів побільшало — близько 90 у кожному. Подавати проєкт до фонду можна лише один раз, другого шансу не існує, навіть якщо змінити назву.

«"Єврімаж" — це останній фронт, куди ви можете податися, коли вже маєте підтвердження про фінансування від усіх копродюсерів вашого проєкту. Дарія Бассель змогла це зробити двічі й виграти. Хоче це складно, адже потрібно подати багато документів, бути уважними, бо фонд прискіпливий до деталей.

Я закликаю подаватися всіх, адже це кошти з бюджету Ради Європи, Україна сплачує досить великий внесок за участь у фонді, і якщо ніхто не подаватиметься, то немає сенсу його платити. Буде сумно, якщо ми не будемо користуватися цим інструментом», — зазначив Володимир Яценко.

Він також пояснив, що проєкти можуть отримати максимум 17% від власного бюджету. Зазвичай це 10–15%. Але з цього року суми до 150 тис. євро надаються як грант, тобто не потрібно повертати фонду гроші від прибутку фільму. «Дарія Бассель отримала фінансування на один фільм не на грантовій основі, а на другий як грант. Якщо у вас великий бюджет — подавайтеся на комерційну допомогу, якщо невеликий артхаусний проєкт — на грант», — порадив Володимир Яценко.

На що звернути увагу при подачі документів на «Єврімаж»

Дарія Бассель розповіла, що прийняла рішення подаватися на грант від самого початку роботи над проєктом, коли команда працювала над фінансовим планом. Але це було нелегко.

«На сайті фонду є купа талмудів, які треба детально вивчати. Коли їх відкриваєш, єдине відчуття — це відчуття жаху. Хочеться закрити і забути це все, але в нас була підтримка наших копродюсерів, які вже мали успішний досвід подачі. Можна завжди домовитися з копродюсером про допомогу, бути з ним на зв’язку. Я зверталася до своїх колег на першій заявці зі "Спасом" щодо продюсерського бачення, і мені дали багато класних порад, які потім допомогли. Важливо бути зі своїм копродюсером у гарних стосунках, бо процес заявки вимагає активної участі всіх сторін», — поділилась вона.

Дарія Бассель

Фінансовий план

Перше, на що варто звернути увагу, — це фінансовий план, який представники фонду вивчатимуть ретельно. У ньому, зокрема, мають бути вказані всі копродюсери проєкту, загальний відсоток уже підтвердженого фінансування (не менше 50%), приблизні дати надходження коштів.

«Коли отримуєте фінансування від "Єврімаж" та підписуєте з ними угоду, ваш бюджет фільму не може збільшуватися чи зменшуватися більш, ніж на 10%. Тобто ви не можете суттєво зменшувати бюджет. Тому краще подаватися до фонду, коли ви впевнені, що це — останній фінансовий ресурс для проєкту», — розповіла Дарія Бассель.

Володимир Яценко наголосив, що фінансовий план має бути реалістичним, і бажано, щоб у ньому не було коштів приватних осіб. «Якщо ви пишете, що очікуєте кошти від вашого дядька з Америки, це не спрацює. Є важлива річ: "Єврімаж" — це публічний фонд Ради Європи, який не любить приватні кошти, бо важко підтвердити їхнє джерело. Коли ви маєте підтримку публічних фондів ваших країн, для них це щось значить. Приватні інвестори для "Єврімаж" — це досить непрозора річ. У нас були українські проєкти, які не проходили, бо мали заявлені приватні інвестиції. Вони не можуть бути головним фінансовим джерелом», — зазначив він.

Є формальний критерій при подачі документів. Кожен копродюсер із країни повинен підтвердити щонайменше 50% фінансування належними документами. Інакше проєкт не допустять до конкурсу. Фонд може попросити копію контакту інвестора, банківську виписку — все, що спрямоване на підтвердження цих коштів. «Ви також маєте вказати, коли очікуєте кошти. У внутрішніх документах має бути відсоток підтвердженого фінансування. Якщо у вас 55%, це круто, а якщо 85%, це значно краще, адже для фонду важливо, щоб всі проєкти реалізувалися та їх придбали сейлз-агенти», — розповів Володимир Яценко.

Також треба надати документальне підтвердження, що є компанії, які повірили у проєкт, — наприклад, дистриб’ютори або телеканали, що погодилися його транслювати, абощо. Рекомендаційні листи від таких компаній будуть перевагою. Але варто не перестаратися, щоби в експертів не виникло враження, що проєкт має комерційний потенціал.

«З одного боку, фонд хоче отримувати прибуток, а з іншого — не віддає перевагу комерційним проєктам. Чому так? Вони намагаються підтримувати проєкти, які не можуть реалізуватися без "Єврімаж". Це тонка грань, де закінчується якісний авторський проєкт і починається вже комерційний», — пояснив Володимир Яценко.

Сценарій

Сценарій — найважливіший документ, який розповідає про творчий бік майбутнього проєкту, тому його слід розписувати якнайдетальніше.

«Навіть у Держкіно є умовні нормативи, що одна сторінка тексту дорівнює одній хвилині фільму. У вас може бути чудовий сценарій на 30 сторінках, в якому все зрозуміло, що це півторагодинний фільм, але для подачі на фінансування треба розписати цей сценарій так, щоб все мало деталі», — розповів Максим Наконечний. Він також порадив не соромитися додавати авторські ремарки, якщо в сценарії забагато персонажів.

Максим Наконечний

Сергій Зленко, у свою чергу, порадив не перевантажувати історію великою кількістю героїв: «Якщо експерт читає 30 проєктів і кількість персонажів йде на десятки, він губиться всередині сценарію, тому теж враховуйте цей момент».

Додаткові матеріали

До сценарію додаються супутні документи. Один із таких — режисерська експлікація (бачення), де можна викласти всі режисерські задуми, образні метафоричні рішення, описати особисту мотивацію тощо. Максим Наконечний порадив додавати мудборд, який має корелювати зі сценарієм. Ще один важливий документ —  опис персонажів, він підкріплює сценарій.

«У перелік акторів і в опис персонажів я додавав фото з їхніх примірок з першої до останньої сцени. Основний документ — це мудборд, де у вас є не лише текст, а й візуальний інструмент. Він запам’ятовується найбільше через асоціативні механізми, тому не бійтеся дублювати ваші задуми, вставляти цитати. Спробуйте створити такий мудборд, який виражатиме ваш задум та ідею», — розповів режисер.

Сергій Зленко порадив надавати перелік акторів із фотографіями та зазначенням ролей. Він впевнений, що це спрощує читання сценарію, коли по фотографіях актора можна уявити його образ. «Коли пишете про акторів, не полінуйтеся перевірити сторінку IMDB, бо українська індустрія приділяє мало уваги заповненню цього порталу. Постарайтеся приділити йому кілька годин часу і доповнити ті проєкти, які там відсутні, бо в "Єврімаж" звертають увагу на те, які нагороди нагороди мають актори, яку фільмографію», — запевнив він. А також додав, що велика кількість додаткових матеріалів завжди на краще.

Сергій Зленко

Володимир Яценко підтвердив, що всі документи та додаткові посилання дійсно будуть прочитані. «На захисті одного з проєктів членкиня групи сказала: "Знаєте, тут є п’ять посилань на роботи режисера, але в Youtube я знайшла його  роботу за 1984 рік і ось що хочу сказати…". Ми були вражені, адже люди дуже прискіпливо ставляться до своєї роботи», — розповів він.

Переклад документів двома мовами

Максим Наконечний нагадав, що всі документи для подачі мають бути перекладені двома мовами: англійською та французькою. Тому доведеться витратитися на роботу двох перекладачів. «У нашому випадку "Спас" — старослов’янське слово, тому все було архіскладно. Ми так і не дійшли консенсусу. Фільм англійською і французькою називався по-різному», — розповів режисер.

Володимир Яценко запевнив, що експерти читають все дуже уважно, і тому треба багато уваги приділити «складнощам перекладу»: «Якщо в українському сценарії є Євген, Женя і Жека, експерти подумають, що це троє різних людей. Тож якість сценарію та перекладу мають важливе значення».

Дарія Бассель, у свою чергу зауважила, що саме через переклад документів подати заявку швидко не вийде: «Краще починати будувати заявку за місяць. Коли я готувалася другий раз, вона вже не здавалася такою складною, як вперше. Але фізично не можна встигнути зробити її за одну ніч, бо більшість творчих документів мають бути перекладені двома мовами. І крім цих документів, є ще онлайн-аплікація. На її заповнення у мене пішов один робочий день».

Дедлайн

Володимир Яценко та Сергій Зленко наголосили, що подавати документи варто заздалегідь. І оскільки національні представники завжди допомагають аплікантам, вони хочуть мати час на додаткові поради.

«Нас також хвилює дедлайн подачі. Вже другий рік ми із Сергієм допомагаємо продюсерам подати заявку, ділимося думками та міркуваннями з власного досвіду. Ми зацікавлені в тому, щоб Україна отримувала кошти “Єврімаж”, і, звісно, хочемо допомогти нашим заявкам бути розглянутими. Наше прохання — не подавати проєкт за три дні до дедлайну, бо тоді складно», — попередив Володимир Яценко.

«Дедлайн до найближчої сесії — 15 вересня. Не подавайтеся в останній день, щоб залишилися хоча б чотири дні на зауваження, на які можна відреагувати. Сесія, де будуть розглядатися і прийматися рішення про виділення коштів, відбудеться з 23 по 26 листопада. Це означає, що до 23 листопада не можна починати зйомки. Або якщо починати, то прописувати в документації не більше 50% відзнятого матеріалу і додавати пояснення, чому відбувалися зйомки до цього числа», — додав Сергій Зленко.

Нові правила

Насамкінець представники України у фонді порадили продюсерам встигнути подати документи до «Єврімаж» цього року, адже в наступному очікується велика реформа фонду. Одним із головних нововведень може стати скасування усного пітчингу — експерти оцінюватимуть проєкти лише за документами, наданими продюсерами, а національні представники голосуватимуть, беручи до уваги оцінки експертів.

«Так, з наступного року не буде можливості відповідати на зауваження щодо проєктів, коментувати їх та підтримувати, як зараз», — акцентував Сергій Зленко.

Фото: ОМКФ

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Вірджинії" не втекти: Китай створює проривну технологію у сфері виявлення субмарин
Фокус
2025-04-23T15:27:59Z
Данія виділить понад 40 мільйонів євро на боєприпаси для України
Европейская правда
2025-04-23T15:22:16Z
На ураженому 51 арсеналі Росії могли були реактивні китайські снаряди, – Defense Express
24tv
2025-04-23T15:12:55Z
У Польщі невідомі встановили провокативну таблицю на могилі воїнів УПА
Европейская правда
2025-04-23T15:12:28Z
Венс розповів про зустріч з Папою перед його смертю: "Це було благословення"
Европейская правда
2025-04-23T15:09:16Z
Пенсіонери можуть втратити гроші за 3 місяці в травні: у чому причина
Фокус
2025-04-23T15:06:55Z
Розкриті технічні характеристики французьких винищувачів Mirage 2000D
InternetUA
2025-04-23T15:01:00Z
Увійшли 5 бригад: на базі 82 ОДШБ створили новий корпус ЗСУ, — MilitaryLand
Фокус
2025-04-23T14:57:16Z
Начальник КЕВ допустив розтрату та привласнення майже ₴20 млн. на закупівлі дров для потреб військових
Украина Криминальная
2025-04-23T14:42:31Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Сікорський і Рубіо поговорили про переговори щодо України і тиск на РФ
Европейская правда
2025-04-23T15:51:56Z
Рубіо: США "зробили все можливе" для миру в Україні та "краще розуміють" РФ
Европейская правда
2025-04-23T15:48:25Z
Ексрадник Трампа: До погроз США вийти з переговорів треба ставитись серйозно
ZN UA
2025-04-23T15:48:12Z
ЗМІ: Європа шукає шляхи зменшення залежності від США, включно з крайніми опціями
Европейская правда
2025-04-23T15:46:37Z
Європа проти поступок Росії: жодного миру без повернення українських територій
Gazeta UA
2025-04-23T15:45:58Z
"Мирні зусилля Трампа": Єрмак зробив важливу заяву в Лондоні
Хвиля
2025-04-23T15:44:41Z
Рубіо відмовився від участі у переговорах у Лондоні через позицію Зеленського, - NYT
Telegraf
2025-04-23T15:44:13Z
ЗМІ розповіли, як Європа й Україна реагували на план США з територіальними поступками
Европейская правда
2025-04-23T15:40:50Z
MamaRika – "Зв’язок" – 8 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-04-23T15:51:30Z
Бред Пітт передумав одружуватися з Інес Де Рамон - ЗМІ
GlavRed
2025-04-23T15:36:45Z
«Венздей» повертається: перший тизер другого сезону і дата виходу
ITC
2025-04-23T15:27:17Z
Венздей 2 сезон: Netflix показав перший трейлер і оголосив дату релізу
Факти ICTV
2025-04-23T15:21:54Z
Кума Зеленського пояснила, чому пішла з «Кварталу 95»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T15:15:04Z
Сукні, які носили наші бабусі будуть в моді у 2025 році: ось як вони виглядають
24tv
2025-04-23T15:12:09Z
Зʼявився тизер другого сезону "Венздей: коли вийде серіал
Фокус
2025-04-23T14:57:28Z
Смерть Папи Римського спровокувала несподіваний інтерес до двох фільмів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T14:57:15Z
Олександр Рудинський, Артур Логай і Марина Кошкіна: допрем’єрний показ фільму «Дві сестри»
Вива
2025-04-23T14:51:12Z
Дієта довголіття: науково доведено, що цей тип харчування продовжує активне життя
24tv
2025-04-23T15:21:29Z
Реформа МСЕК: на які строки встановлюють інвалідність за новою системою та від чого вони залежать
Украина Криминальная
2025-04-23T14:27:45Z
Яку вправу робити щодня, якщо у вас сидяча робота і болить спина
Gazeta UA
2025-04-23T13:51:44Z
Вчені створюють ШІ, який допоможе відновити голос після травм і хвороб
InternetUA
2025-04-23T13:31:16Z
За вимагання коштів у пацієнтів медзаклади будуть штрафувати – НСЗУ
Факти ICTV
2025-04-23T12:03:21Z
Продукт №1 в раціоні: чим корисні каперси для чоловіків і жінок
Gazeta UA
2025-04-23T11:34:12Z
Який симптом свідчить про те, що більше не можна їсти солодощі: пояснення лікарів
TSN
2025-04-23T11:28:50Z
П’ять фактів про користь білого вина
TSN
2025-04-23T11:28:44Z
Можете залишитися без урожаю: чим підживити часник, якщо рослина пожовтіла
GlavRed
2025-04-23T11:28:31Z
Ринкова волатильність після мит Трампа зірвала велике IPO корейської LG в Індії
InternetUA
2025-04-23T15:49:36Z
Штрафи за якість газу стримують розвиток вітчизняного видобутку – депутатка
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T15:42:32Z
5 найбільших помилок: на що звернути увагу й чого уникати, купуючи квартиру у 2025 році
24tv
2025-04-23T15:42:28Z
Суд зобов'язав «Південний ГЗК» Ахметова сплатити до бюджету 3,7 млрд грн
AIN
2025-04-23T15:37:52Z
Світовий банк вчергове погіршив прогноз щодо відновлення ВВП України
ZN UA
2025-04-23T15:33:50Z
В яких числах приходить пенсія та як дізнатися про її нарахування
Факти ICTV
2025-04-23T15:31:46Z
Нова мітла в Intel: компанія готується до звільнень 20 000 працівників
ITC
2025-04-23T15:27:01Z
НБУ підвищив одну із валют: який курс росте
24tv
2025-04-23T15:06:03Z
lifecell знову підвищить тарифи: скільки заплатять абоненти з 1 травня
Хвиля
2025-04-23T15:03:38Z
Росіяни атакували дроном автобус в Марганці: загинули 9 людей, ще 49 отримали поранення
FaceNews
2025-04-23T15:37:10Z
Житель Вінниччини побив колишню дружину в присутності малолітньої доньки
Украина Криминальная
2025-04-23T15:33:02Z
У «Москва-Сіті» спалахнула пожежа після серії вибухів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T15:27:27Z
Сильний землетрус у Стамбулі: постраждали понад 150 осіб
Европейская правда
2025-04-23T15:27:03Z
Чоловіку присудили випробувальний термін, бо він купував та зберігав дитячу порнографію
InternetUA
2025-04-23T15:25:27Z
В одному з районів Києва пролунав вибух: що відомо
Telegraf
2025-04-23T15:21:16Z
В Австралії снайпери розстріляли з гелікоптера понад 700 коал: названо причину
Фокус
2025-04-23T15:18:18Z
В Індії бойовики відкрили вогонь по туристах: загинуло 26 людей
iPress
2025-04-23T15:12:50Z
На Рівненщині внаслідок вибуху небезпечних предметів травмувалися двоє підлітків
Украина Криминальная
2025-04-23T15:12:15Z
Окупанти просунулися в трьох населених пунктах на Торецькому напрямку, — DeepState
Фокус
2025-04-23T15:42:47Z
Російський БпЛА вдарив по Чугуєву: постраждав мирний житель
Мій Харків
2025-04-23T15:31:37Z
На Харківщині підлітки показували нацистську символіку на меморіалі жертвам Голокосту
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T15:30:19Z
Росія готує десант на Дніпрі: окупанти намагаються закріпитися на островах Херсонщини
Gazeta UA
2025-04-23T15:21:52Z
Відключення світла в Харкові та області 24 квітня: яка зараз ситуація в енергосистемі
Политека
2025-04-23T15:19:48Z
рф намагається прорвати адмінмежі Дніпропетровської області до 9 травня – ЗСУ
iPress
2025-04-23T15:12:45Z
У Торецьку наші шутрмовики взяли в полон громадянина Сенегалу
ZN UA
2025-04-23T15:12:23Z
Попит на очне навчання: у Харкові запрацювала вже четверта підземна школа
24tv
2025-04-23T15:06:17Z
Одеса витратить 167 мільйонів на укріплення берега в Аркадії
360ua.news
2025-04-23T15:03:28Z
Плоди будуть великими й м'ясистими: чим підживити солодкий перець
GlavRed
2025-04-23T15:27:43Z
Як пофарбувати лаковане дерево: 6 простих кроків
24tv
2025-04-23T15:15:26Z
Чим підживити спатифілум вдома: викине нове листя за тиждень
24tv
2025-04-23T15:12:35Z
Божевільно смачна розкіш: яка піца найдорожча у світі і чим така особлива
24tv
2025-04-23T14:42:04Z
Обираємо правильну морилку: на що звернути увагу, аби отримати гарний результат
24tv
2025-04-23T14:30:24Z
Чи можна садити самшит біля дому: одиниці знають відповідь
24tv
2025-04-23T13:54:11Z
Британець замінив каву зеленим чаєм: що відбулось з організмом за місяць
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T13:48:05Z
Диван дешевий чи дорогий, як розпізнати реальну вартість
Gazeta UA
2025-04-23T13:36:33Z
Від бежевого до темно-синього: як вибрати ідеальний колір стін для коридору
24tv
2025-04-23T13:15:52Z
Кубок України: «Динамо» та «Буковина» визначили першого фіналіста
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T15:51:16Z
Атлетіко веде переговори щодо трансферу Ромеро
Football.ua
2025-04-23T15:40:34Z
Стародубцева розпочала "тисячник" у Мадриді ефектною перемогою над представницею Чехії
24tv
2025-04-23T15:33:20Z
Іньєста: Хотів би одного дня стати тренером
Football.ua
2025-04-23T15:31:07Z
Фабрегас залишиться в Комо на наступний сезон — Романо
Football.ua
2025-04-23T15:22:42Z
Легенда боксу розповів, як непереможений "Мисливець" зможе стати найвеличнішим бійцем в історії
24tv
2025-04-23T15:21:55Z
На тренувальній базі ФК Кривбас спалахнула пожежа: що відомо
Факти ICTV
2025-04-23T15:12:20Z
Рома не буде викуповувати Нельссона
Football.ua
2025-04-23T15:01:58Z
Хто найбагатший спортсмен світу всіх часів: опубліковано оновлений рейтинг
Факти ICTV
2025-04-23T14:58:59Z
OpenAI готова купити браузер Chrome, якщо Google змусять його продати
AIN
2025-04-23T15:42:00Z
16-річного школяра судитимуть за створення "полуничного" контенту за допомогою ШІ
Фокус
2025-04-23T15:27:50Z
Другий трейлер Ghost of Yotei показав ворогів Ацу і розкрив дату релізу — 2 жовтня на PS5
ITC
2025-04-23T15:27:20Z
Південна Корея запустила на орбіту 4-й супутник-розвідник для моніторингу за КНДР
iPress
2025-04-23T15:12:23Z
З нього почався YouTube: що відомо про перше опубліковане відео на платформі
24tv
2025-04-23T15:06:50Z
Такого не чекали: у Шотландії будували поле для гольфу, але все пішло не за планом
Фокус
2025-04-23T15:00:24Z
Instagram запускає відеоредактор Edits — свій аналог CapCut від ByteDance
AIN
2025-04-23T15:00:01Z
Як швидко зарядити смартфон до 100%: секрет зовсім не в зарядному пристрої
Фокус
2025-04-23T14:57:41Z
"Батареї не потрібні": гаджети можуть працювати на воді завдяки новій технології
Фокус
2025-04-23T14:51:53Z
Chery анонсувала появу в Україні оновленого кросовера Tiggo 4
AutoCentre
2025-04-23T15:46:29Z
Електричний автомобіль Denza Z і відсутність руля: конкурент для Porsche 911
Топ Жир
2025-04-23T15:15:32Z
Оливи для сучасних бензинових двигунів: чи потрібні спеціальні?
AutoCentre
2025-04-23T15:09:04Z
Готовий до виклику світових викликів: гібридний пікап Nissan Frontier Pro Plug-in
Топ Жир
2025-04-23T14:30:30Z
Водії навіть не підозрюють: що означає логотип Audi та чому на емблемі 4 кільця
GlavRed
2025-04-23T14:27:38Z
Porsche представив легендарний 911 у стилі диско
AutoCentre
2025-04-23T14:10:27Z
Tesla пропонує модель Y з п’ятирічним фінансуванням без відсотків в Китаї
Топ Жир
2025-04-23T13:45:40Z
Cadillac показує доступний, високопродуктивний електромобіль
Топ Жир
2025-04-23T13:15:39Z
Електричний флагманський седан від Toyota викликає Tesla Model S
Топ Жир
2025-04-23T12:30:30Z