MY.UAНовини
Як отримати гроші від «Єврімаж». Досвід українських продюсерів
Як отримати гроші від «Єврімаж». Досвід українських продюсерів

Як отримати гроші від «Єврімаж». Досвід українських продюсерів

15 вересня спливає останній дедлайн подачі документів для участі в конкурсі на отримання фінансування від«Єврімаж» (Eurimages), європейського фонду, що підтримує копродукційні кінопроєкти. Національні представники фонду радять українським продюсерам встигнути подати документи ще цього року, адже в наступному році «Єврімаж» змінить правила проходження пітчингів і шлях до отримання фінансування може стати ще складнішим, ніж зараз.

Серед українських проєктів, які вже отримали фінансування: «Спас» Максима Наконечного (150 тис. євро), «Носоріг» Олега Сенцова (270 тис. євро), «Редакція» Романа Бондарчука (140 тис. євро) та «Тривала втеча» Андреа Маньяні (180 тис. євро).

Про те, на що варто звернути увагу при подачі документів та які нюанси врахувати, в рамках професійної секції 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю розповіли представник України в Раді правління фонду Володимир Яценко та його заступник Сергій Зленко. Своїм досвідом співпраці з фондом також поділилися продюсерка фільмів «Спас» та «Редакція» Дарія Бассель і режисер «Спасу» Максим Наконечний.

«Детектор медіа» занотував основні тези цієї розмови.

Що таке «Єврімаж» і як він працює

Володимир Яценко зауважив, що «Єврімаж» підтримує авторські фільми (не масове кіно) і шукає непересічні історії, цікаві загальній європейській спільноті. Фонд є фінальним джерелом фінансування, коли проєкт уже має підтвердження про фінансування від усіх копродюсерів.

Саме національні представники презентують своїм колегам по фонду проєкти з їхніх країн, без участі режисера та продюсерів. Потім до них долучаються представники країн-копродюсерів. Робоча група обирає проєкти-переможці, а Рада правління фонду, яка складається з національних представників усіх сорока країн, узгоджує фінансування.

Володимир Яценко

Раніше «Єврімаж» проводив чотири конкурси на рік, у кожному брали участь близько 50–60 проєктів. Зараз конкурсів три, проєктів побільшало — близько 90 у кожному. Подавати проєкт до фонду можна лише один раз, другого шансу не існує, навіть якщо змінити назву.

«"Єврімаж" — це останній фронт, куди ви можете податися, коли вже маєте підтвердження про фінансування від усіх копродюсерів вашого проєкту. Дарія Бассель змогла це зробити двічі й виграти. Хоче це складно, адже потрібно подати багато документів, бути уважними, бо фонд прискіпливий до деталей.

Я закликаю подаватися всіх, адже це кошти з бюджету Ради Європи, Україна сплачує досить великий внесок за участь у фонді, і якщо ніхто не подаватиметься, то немає сенсу його платити. Буде сумно, якщо ми не будемо користуватися цим інструментом», — зазначив Володимир Яценко.

Він також пояснив, що проєкти можуть отримати максимум 17% від власного бюджету. Зазвичай це 10–15%. Але з цього року суми до 150 тис. євро надаються як грант, тобто не потрібно повертати фонду гроші від прибутку фільму. «Дарія Бассель отримала фінансування на один фільм не на грантовій основі, а на другий як грант. Якщо у вас великий бюджет — подавайтеся на комерційну допомогу, якщо невеликий артхаусний проєкт — на грант», — порадив Володимир Яценко.

На що звернути увагу при подачі документів на «Єврімаж»

Дарія Бассель розповіла, що прийняла рішення подаватися на грант від самого початку роботи над проєктом, коли команда працювала над фінансовим планом. Але це було нелегко.

«На сайті фонду є купа талмудів, які треба детально вивчати. Коли їх відкриваєш, єдине відчуття — це відчуття жаху. Хочеться закрити і забути це все, але в нас була підтримка наших копродюсерів, які вже мали успішний досвід подачі. Можна завжди домовитися з копродюсером про допомогу, бути з ним на зв’язку. Я зверталася до своїх колег на першій заявці зі "Спасом" щодо продюсерського бачення, і мені дали багато класних порад, які потім допомогли. Важливо бути зі своїм копродюсером у гарних стосунках, бо процес заявки вимагає активної участі всіх сторін», — поділилась вона.

Дарія Бассель

Фінансовий план

Перше, на що варто звернути увагу, — це фінансовий план, який представники фонду вивчатимуть ретельно. У ньому, зокрема, мають бути вказані всі копродюсери проєкту, загальний відсоток уже підтвердженого фінансування (не менше 50%), приблизні дати надходження коштів.

«Коли отримуєте фінансування від "Єврімаж" та підписуєте з ними угоду, ваш бюджет фільму не може збільшуватися чи зменшуватися більш, ніж на 10%. Тобто ви не можете суттєво зменшувати бюджет. Тому краще подаватися до фонду, коли ви впевнені, що це — останній фінансовий ресурс для проєкту», — розповіла Дарія Бассель.

Володимир Яценко наголосив, що фінансовий план має бути реалістичним, і бажано, щоб у ньому не було коштів приватних осіб. «Якщо ви пишете, що очікуєте кошти від вашого дядька з Америки, це не спрацює. Є важлива річ: "Єврімаж" — це публічний фонд Ради Європи, який не любить приватні кошти, бо важко підтвердити їхнє джерело. Коли ви маєте підтримку публічних фондів ваших країн, для них це щось значить. Приватні інвестори для "Єврімаж" — це досить непрозора річ. У нас були українські проєкти, які не проходили, бо мали заявлені приватні інвестиції. Вони не можуть бути головним фінансовим джерелом», — зазначив він.

Є формальний критерій при подачі документів. Кожен копродюсер із країни повинен підтвердити щонайменше 50% фінансування належними документами. Інакше проєкт не допустять до конкурсу. Фонд може попросити копію контакту інвестора, банківську виписку — все, що спрямоване на підтвердження цих коштів. «Ви також маєте вказати, коли очікуєте кошти. У внутрішніх документах має бути відсоток підтвердженого фінансування. Якщо у вас 55%, це круто, а якщо 85%, це значно краще, адже для фонду важливо, щоб всі проєкти реалізувалися та їх придбали сейлз-агенти», — розповів Володимир Яценко.

Також треба надати документальне підтвердження, що є компанії, які повірили у проєкт, — наприклад, дистриб’ютори або телеканали, що погодилися його транслювати, абощо. Рекомендаційні листи від таких компаній будуть перевагою. Але варто не перестаратися, щоби в експертів не виникло враження, що проєкт має комерційний потенціал.

«З одного боку, фонд хоче отримувати прибуток, а з іншого — не віддає перевагу комерційним проєктам. Чому так? Вони намагаються підтримувати проєкти, які не можуть реалізуватися без "Єврімаж". Це тонка грань, де закінчується якісний авторський проєкт і починається вже комерційний», — пояснив Володимир Яценко.

Сценарій

Сценарій — найважливіший документ, який розповідає про творчий бік майбутнього проєкту, тому його слід розписувати якнайдетальніше.

«Навіть у Держкіно є умовні нормативи, що одна сторінка тексту дорівнює одній хвилині фільму. У вас може бути чудовий сценарій на 30 сторінках, в якому все зрозуміло, що це півторагодинний фільм, але для подачі на фінансування треба розписати цей сценарій так, щоб все мало деталі», — розповів Максим Наконечний. Він також порадив не соромитися додавати авторські ремарки, якщо в сценарії забагато персонажів.

Максим Наконечний

Сергій Зленко, у свою чергу, порадив не перевантажувати історію великою кількістю героїв: «Якщо експерт читає 30 проєктів і кількість персонажів йде на десятки, він губиться всередині сценарію, тому теж враховуйте цей момент».

Додаткові матеріали

До сценарію додаються супутні документи. Один із таких — режисерська експлікація (бачення), де можна викласти всі режисерські задуми, образні метафоричні рішення, описати особисту мотивацію тощо. Максим Наконечний порадив додавати мудборд, який має корелювати зі сценарієм. Ще один важливий документ —  опис персонажів, він підкріплює сценарій.

«У перелік акторів і в опис персонажів я додавав фото з їхніх примірок з першої до останньої сцени. Основний документ — це мудборд, де у вас є не лише текст, а й візуальний інструмент. Він запам’ятовується найбільше через асоціативні механізми, тому не бійтеся дублювати ваші задуми, вставляти цитати. Спробуйте створити такий мудборд, який виражатиме ваш задум та ідею», — розповів режисер.

Сергій Зленко порадив надавати перелік акторів із фотографіями та зазначенням ролей. Він впевнений, що це спрощує читання сценарію, коли по фотографіях актора можна уявити його образ. «Коли пишете про акторів, не полінуйтеся перевірити сторінку IMDB, бо українська індустрія приділяє мало уваги заповненню цього порталу. Постарайтеся приділити йому кілька годин часу і доповнити ті проєкти, які там відсутні, бо в "Єврімаж" звертають увагу на те, які нагороди нагороди мають актори, яку фільмографію», — запевнив він. А також додав, що велика кількість додаткових матеріалів завжди на краще.

Сергій Зленко

Володимир Яценко підтвердив, що всі документи та додаткові посилання дійсно будуть прочитані. «На захисті одного з проєктів членкиня групи сказала: "Знаєте, тут є п’ять посилань на роботи режисера, але в Youtube я знайшла його  роботу за 1984 рік і ось що хочу сказати…". Ми були вражені, адже люди дуже прискіпливо ставляться до своєї роботи», — розповів він.

Переклад документів двома мовами

Максим Наконечний нагадав, що всі документи для подачі мають бути перекладені двома мовами: англійською та французькою. Тому доведеться витратитися на роботу двох перекладачів. «У нашому випадку "Спас" — старослов’янське слово, тому все було архіскладно. Ми так і не дійшли консенсусу. Фільм англійською і французькою називався по-різному», — розповів режисер.

Володимир Яценко запевнив, що експерти читають все дуже уважно, і тому треба багато уваги приділити «складнощам перекладу»: «Якщо в українському сценарії є Євген, Женя і Жека, експерти подумають, що це троє різних людей. Тож якість сценарію та перекладу мають важливе значення».

Дарія Бассель, у свою чергу зауважила, що саме через переклад документів подати заявку швидко не вийде: «Краще починати будувати заявку за місяць. Коли я готувалася другий раз, вона вже не здавалася такою складною, як вперше. Але фізично не можна встигнути зробити її за одну ніч, бо більшість творчих документів мають бути перекладені двома мовами. І крім цих документів, є ще онлайн-аплікація. На її заповнення у мене пішов один робочий день».

Дедлайн

Володимир Яценко та Сергій Зленко наголосили, що подавати документи варто заздалегідь. І оскільки національні представники завжди допомагають аплікантам, вони хочуть мати час на додаткові поради.

«Нас також хвилює дедлайн подачі. Вже другий рік ми із Сергієм допомагаємо продюсерам подати заявку, ділимося думками та міркуваннями з власного досвіду. Ми зацікавлені в тому, щоб Україна отримувала кошти “Єврімаж”, і, звісно, хочемо допомогти нашим заявкам бути розглянутими. Наше прохання — не подавати проєкт за три дні до дедлайну, бо тоді складно», — попередив Володимир Яценко.

«Дедлайн до найближчої сесії — 15 вересня. Не подавайтеся в останній день, щоб залишилися хоча б чотири дні на зауваження, на які можна відреагувати. Сесія, де будуть розглядатися і прийматися рішення про виділення коштів, відбудеться з 23 по 26 листопада. Це означає, що до 23 листопада не можна починати зйомки. Або якщо починати, то прописувати в документації не більше 50% відзнятого матеріалу і додавати пояснення, чому відбувалися зйомки до цього числа», — додав Сергій Зленко.

Нові правила

Насамкінець представники України у фонді порадили продюсерам встигнути подати документи до «Єврімаж» цього року, адже в наступному очікується велика реформа фонду. Одним із головних нововведень може стати скасування усного пітчингу — експерти оцінюватимуть проєкти лише за документами, наданими продюсерами, а національні представники голосуватимуть, беручи до уваги оцінки експертів.

«Так, з наступного року не буде можливості відповідати на зауваження щодо проєктів, коментувати їх та підтримувати, як зараз», — акцентував Сергій Зленко.

Фото: ОМКФ

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Укрзалізниця презентувала перший безбар'єрний вагон: які його особливості та як придбати квитки
24tv
2025-07-08T17:48:28Z
В Україні скасували важливий податок: хто зможе не платити з 1 серпня
Хвиля
2025-07-08T17:27:46Z
В Україні нові цінові рекорди на вишню та чорну смородину
Gazeta UA
2025-07-08T17:27:45Z
Біотехнологічна компанія BioSig витратить $1,1 млрд на токенізацію та створення золотої скарбниці
ITC
2025-07-08T17:16:39Z
Аграрії отримали 820 га очищених земель у межах держпрограми розмінування — Мінекономіки
AIN
2025-07-08T17:12:46Z
Експорт російської нафти впав до найнижчого рівня з лютого - Bloomberg
УкраинФорм
2025-07-08T17:06:32Z
Що штовхає ціни на житло вгору у Європі
24tv
2025-07-08T17:03:22Z
На ринках з'явилися перші кавуни та кукурудза: названо нові ціни на фрукти та овочі
Хвиля
2025-07-08T16:15:22Z
Львівщина почала жнива на два тижні пізніше, ніж торік
AgroPortal
2025-07-08T16:00:36Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Чому на газоні з’являються коричневі плями: як їх позбутися
24tv
2025-07-08T16:48:46Z
Найкращі дієти для чоловіків різного віку
24tv
2025-07-08T16:18:14Z
Штучний інтелект допоміг парі зачати дитину після 18 років невдалих спроб
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T15:30:55Z
Приготуйте з кабачків дещо незвичайне: рецепт соуса, який можна їсти ложками
Telegraf
2025-07-08T15:09:29Z
Захистіть дерева від мурах: дієві поради, які 100% працюють
24tv
2025-07-08T14:57:00Z
Гороскоп на 9 липня: Овнам - вдалий день, Левам - ризик втратити гроші
Telegraf
2025-07-08T14:03:58Z
Охматдит отримує більш сучасне обладнання, ніж те, що було пошкоджене під час російської атаки - Ляшко
УкраинФорм
2025-07-08T13:54:35Z
Неочікуваний поворот у підтримці України: Макрон зробив гучну заяву
GlavRed
2025-07-08T17:54:53Z
Трамп не зміг приховати роздратування Путіним: пообіцяв зброю Україні та інші "сюрпризи"
Telegraf
2025-07-08T17:54:50Z
Зеленський: нарада з послами в Україні відбудеться 21 липня
Европейская правда
2025-07-08T17:51:43Z
ЗМІ: Мерц готує свій перший візит до Китаю
Европейская правда
2025-07-08T17:51:36Z
Правоохоронці повідомили, скільки кримінальних справ ведеться проти працівників ТЦК
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T17:51:00Z
Одіозний боєць ММА хоче оформити громадянство Росії для своїх дітей, які живуть у США
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T17:48:52Z
CNN: у Трампа обговорять у вівторок питання про постачання зброї Україні
Европейская правда
2025-07-08T17:48:50Z
МКС видав ордер на арешт лідерів Талібану
24tv
2025-07-08T17:36:59Z
Президент заслухав доповідь Буданова щодо вразливих місць Росії
УкраинФорм
2025-07-08T17:36:16Z
Грози, зливи та град: Україну атакує дуже сильна негода, синоптики назвали області
GlavRed
2025-07-08T17:54:35Z
Росія вкотре запустила "Шахеди": в яких регіонах України загроза ворожого удару
24tv
2025-07-08T17:33:11Z
"Основний наступ – у серпні-вересні": Світан назвав причину активізації окупантів на півдні
GlavRed
2025-07-08T17:27:28Z
Вируватиме негода: де, коли і як довго будуть грози, сильні дощі, град і шквали
24tv
2025-07-08T17:18:23Z
Графік відключення газу в Хмельницькій області: кого попередили про незручності
Политека
2025-07-08T17:00:58Z
Хотів здатися в полон: росіяни відкрили вогонь по своєму військовому на Запорізькому напрямку
Фокус
2025-07-08T16:36:36Z
Мав зв’язати береги та розвантажити трафік, але досі оповитий проблемами: де в Києві цей міст
Telegraf
2025-07-08T16:30:13Z
Ворог протягом дня атакував два райони Дніпропетровщини з артилерії та дронами, є пошкодження
УкраинФорм
2025-07-08T16:24:28Z
20 млн за комерційні приміщення у центрі Києва — результати аукціону
AIN
2025-07-08T16:21:30Z
У Норвегії ненадовго закрили аеропорт через дрон, запущений туристом
Европейская правда
2025-07-08T17:51:31Z
Ситуація на фронті та контакти зі США: Зеленський провів нараду з військовим командуванням
УкраинФорм
2025-07-08T17:51:05Z
Розкриті технічні характеристики французького зенітно-ракетного комплексу Fulgur
InternetUA
2025-07-08T17:42:39Z
Громадські діячі вважають завданням мовного омбудсмана дерусифікацію публічної сфери
УкраинФорм
2025-07-08T17:42:34Z
Дружина Мірошниченка вперше розповіла, як з нею зв'язалися біологічні батьки їхньої 9-річної доньки
TSN
2025-07-08T17:24:01Z
Залишила паспорт і телефон: в Італії зникла 18-річна українка Марія Бугайова
24tv
2025-07-08T17:07:07Z
Письменник Артур Дронь завершив службу у ЗСУ й анонсував нову книжку про війну
УкраинФорм
2025-07-08T17:06:39Z
Польське місто скаржитиметься в ЄС на цілу Німеччину: причина несподівана
24tv
2025-07-08T17:03:57Z
Естонія замовить у Франції нові ПЗРК Mistral замість тих, що були надані Україні
InternetUA
2025-07-08T17:01:40Z
Джастін Бібер на тлі чуток про розлучення показався в обіймах дружини й зробив гучну заяву
TSN
2025-07-08T17:51:27Z
Після бажання закінчити кар'єру актора: де зараз легендарний український артист Олександр Кобзар
24tv
2025-07-08T17:24:31Z
У Києві розпочалися зйомки документального проєкту про ментальне відновлення військових
УкраинФорм
2025-07-08T16:57:57Z
Melovin мобілізувався: коли це сталося та чим займатиметься зірка
GlavRed
2025-07-08T16:27:46Z
Дмитро Гордон замилував фото зі свого дитинства, де позує на руках у мами
TSN
2025-07-08T16:21:51Z
"Думали весь місяць": SLAVIA розсекретила ім'я сина
24tv
2025-07-08T16:18:54Z
Інна Мірошниченко розкрила секрет міцного шлюбу із зіркою та їхній ритуал: "Золота формула"
TSN
2025-07-08T16:06:41Z
Актор «Одіссеї» кинув фільм Крістофера Нолана заради ролі Сталіна
ITC
2025-07-08T16:04:04Z
У Перемишлі відбудеться I українсько-польський фестиваль «Місто з рікою»
УкраинФорм
2025-07-08T16:03:55Z
Не викидайте використані чайні пакетики: оригінальні способи використання
24tv
2025-07-08T17:39:54Z
Не олія та не вершкове масло: на чому посмажити ідеальну яєшню
24tv
2025-07-08T17:39:05Z
Якщо є кабачок та яйця: приготуйте найніжніші млинці на сніданок чи вечерю
Telegraf
2025-07-08T16:54:25Z
Нічим не гірша за глінтвейн: як приготувати ароматну варенуху – подарунок від предків
24tv
2025-07-08T16:42:58Z
Відома блогерка помолодшала на 10 років: вона розкрила три секрети успіху
Фокус
2025-07-08T16:36:05Z
Цей пиріг з вишнями будете готувати знову й знов: ідеальний рецепт французького десерту
Telegraf
2025-07-08T16:30:47Z
Як боротися з білокрилкою на городі: народні засоби проти ненажерливої комахи
24tv
2025-07-08T16:27:47Z
Маловідоме селище називають найкрасивішим в Іспанії: від його краси аж дух захоплює
24tv
2025-07-08T16:21:59Z
Чи можна заморозити сиру зелену цибулю на зиму: дієтологиня розповіла кілька важливих секретів
TSN
2025-07-08T15:36:03Z
У Херсоні росіяни вбили чоловіка вибухівкою з дрона
УкраинФорм
2025-07-08T17:31:56Z
На Буковині хлопець хотів купити крипту, але потрапив на гачок шахраям і позбувся грошей
InternetUA
2025-07-08T17:31:32Z
Слідство встановило обставини загибелі Діогу Жоти
Gazeta UA
2025-07-08T17:27:27Z
Жах на злітній смузі: чоловіка затягнуло в двигун літака
TSN
2025-07-08T17:18:36Z
В Іспанії восьмеро постраждали під час традиційного забігу з биками
Европейская правда
2025-07-08T17:04:42Z
В Києві сталася пожежа в житловому будинку, в якому розташований ресторан Мусафір
360ua.news
2025-07-08T17:03:18Z
Адвокати виманили у забудовника $2 млн на “житло для ЗСУ”
1News
2025-07-08T16:57:48Z
У Ростові масштабна пожежа на складі: в мережі показали відео
24tv
2025-07-08T16:57:13Z
Понад 550 справ та дев’ять вироків суду: у ДБР розповіли про розслідування махінацій у ТЦК
УкраинФорм
2025-07-08T16:51:36Z
Bentley презентує свій перший електромобіль — розкішний седан з підвищеною посадкою та тримісним салоном
Топ Жир
2025-07-08T17:48:34Z
У червні українці купили рекордну кількість нових електромобілів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T17:24:13Z
Volkswagen представив новий позашляховик Jetta, який не буде доступний для покупки
Топ Жир
2025-07-08T17:18:01Z
Hyundai має намір відмовитися від фізичних кнопок в авто
AutoCentre
2025-07-08T17:12:23Z
Fiat повертається до бензинових двигунів і механічної коробки передач у моделі, яка спочатку планувалася як виключно електромобіль
Топ Жир
2025-07-08T16:33:50Z
Куди звертатись, коли авто просить замінити зношені елементи
Мій Харків
2025-07-08T16:09:41Z
Електричний мінівен Mercedes VLE подолав 1100 км від Штутгарта до Рима
ITC
2025-07-08T16:04:21Z
Nissan припинив постачання популярних позашляховиків та пікапів до Канади без публічних оголошень
Топ Жир
2025-07-08T16:03:09Z
Автомат чи механіка: який автомобіль економніший в 2025 році
Фокус
2025-07-08T15:36:57Z
OnePlus випустила бюджетний смартфон Nord CE 5 із рекордним акумулятором в історії бренду
InternetUA
2025-07-08T17:24:26Z
Виживання в S.T.A.L.K.E.R. 2? В GSC натякають на більш хардкорний режим
ITC
2025-07-08T17:16:43Z
Обійшли Samsung і Xiaomi: 3 смартфони з найкращими акумуляторами за результатами тестів
Фокус
2025-07-08T17:15:07Z
Microsoft Edge попереджатиме про зламані паролі
Portaltele
2025-07-08T17:01:33Z
Стародавня гробниця в замку Урфа може змінити уявлення про раннє християнство
360ua.news
2025-07-08T17:00:47Z
Інсайдери назвали дату випуску нового дешевого iPhone
InternetUA
2025-07-08T16:49:55Z
40% смартфонів Android доведеться викинути: які моделі більше не будуть нормально працювати
Фокус
2025-07-08T16:42:08Z
Чи може штучний інтелект забезпечити "широкосмугове" процвітання
Лига
2025-07-08T16:33:08Z
Яке майбутнє чекає на ChatGPT: GPT-5, об'єднання моделей, нові інструменти і спільне навчання
24tv
2025-07-08T16:33:00Z
УЄФА змінює формат плейоф у всіх турнірах
Football.ua
2025-07-08T17:55:17Z
Веслі Фофана: Не хочу нікуди йти з Челсі. Ви мене добре зрозуміли?
Football.ua
2025-07-08T17:45:01Z
Україна вимагає відсторонити від Універсіади російських дзюдоїстів, які підтримують війну
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T17:33:36Z
Знаменитий Майкл Баффер отримав роботу у футболі: легенда боксу з'явиться на Клубному ЧС
24tv
2025-07-08T17:30:41Z
Пайшан може стати новою зіркою Ліги 1
Football.ua
2025-07-08T17:19:38Z
У Києві провели Кубок з популярного виду спорту — піклболу
Khreschatyk
2025-07-08T17:06:53Z
Ф'юрі у білій перуці виклав принизливе відео з секс-лялькою із обличчям Усика
24tv
2025-07-08T17:06:35Z
Сергій Сидорчук — новий радник Запорізької обласної асоціації футболу
Football.ua
2025-07-08T17:01:17Z
Екс-гравець Фулгема підписав контракт із Хайдуком
Football.ua
2025-07-08T16:48:33Z