Частина планів британського уряду під кодовою назвою «Лондонський міст» на випадок смерті королеви Єлизавети ІІ вперше оприлюднили в Guardian Long Read у 2017 році.
Тепер їх повністю публікує видання Politico. Зокрема там є опис того, як мінятиметься вебсайт королівської родини – там з’явиться чорна стрічка з коротким повідомленням про смерть королеви. Офіційний державний сайт gov.uk та всі урядові сторінки в соціальних мережах також матимуть чорний банер. Нетерміновий вміст не публікуватиметься, ретвіти не робитимуть.
Також там прописано, що першим про смерть дізнається прем’єр-міністр. Йому повідомлять про це кодовою фразою «лондонський міст опущено».
День смерті називатиметься «Днем-Д», а всі наступні – «Днем-Д+1», «Днем-Д+2» і так далі.
За опублікованими документами, труну королеви вивезуть з Букінгемського палацу до Вестмінстерського палацу, де вона буде лежати на піднятій платформі, відкритій для публіки протягом 23 годин на добу упродовж трьох днів. Квитки з часовим інтервалом видаватимуться для VIP-персон. Це станеться у «День-Д+10».
Державні похорони відбудуться через 10 днів після її смерті – це буде «днем національної жалоби», але не стане офіційним святом. Якщо це будуть робочі дні, то роботодавці самі вирішуватимуть, давати своїм працівникам вихідні чи ні.
Також у документах розглядається такий план на розвиток подій, якщо раптом у суспільства виникне «народний гнів» через те, що у Даунінг-стріт не зможуть опустити прапор протягом 10 хвилин після об’явлення смерті королеви. У них немає «офіцера прапора», який би «встиг» це зробити.
У виданні зазначили, що ці документи не вказують на те, що у королеви, якій 95 років, погіршилось здоров’я.
Джерело Telegraph пише про імовірне розслідування, ініційоване Кабінетом міністрів, якщо виявиться, що опубліковані Politico документи – повна версія, а не частина опублікованих раніше. Джерело видання вказує, що повну версію знає лише 10 осіб.
Букінгемський палац відмовився від коментарів.
Нагадаємо, що британська телерадіомовна корпорація BBC отримала рекордну кількість скарг від телеглядачів і радіослухачів, які були незадоволені зміною сітки мовлення через смерть чоловіка британської королеви Єлизавети II принца Філіпа, герцога Единбурзького.
Фото: Єлизавета ІІ / Flickr