Результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 2-4 вересня, свідчать, що напрям руху країни як правильний оцінюють чверть опитаних (34%), як неправильний – 58%, не змогли відповісти – 8%. Про це йдеться на сайті Соціологічної групи.
Відносно більше тих, хто оцінює напрям розвитку країни як правильний, серед молоді, а також мешканців Заходу та Центру.
За рейтингом довіри список політиків очолює Володимир Зеленський – йому висловили довіру 50% опитаних, але в той же час майже стільки ж – 48% – не довіряють.
Дмитру Разумкову довіряють 29%, не довіряють – 32%, а ще 33% не знають його взагалі. Петру Порошенку довіряють 26%, не довіряють – 71%. Юлії Тимошенко довіряють 26%, не довіряють – 72%. Юрію Бойку довіряють 23%, не довіряють – 58%, а 16% відповіли, що не знають, хто це. Денису Шмигалю довіряють 17%, не довіряють – 46%, не чули про такого – 30%. Віктору Медведчуку довіряють 15%, не довіряють – 71%.
За даними опитування, якби вибори президента відбулися найближчим часом, то серед тих, хто визначився і пішов би на вибори, 31,1% проголосували б за В. Зеленського, 13,3% підтримали б П. Порошенка, 10,9% – Ю. Бойка, 9,2% – Ю. Тимошенко, 6,1% – І. Смешка, 5,7% – В. Гройсмана, 5,7% – Є. Мураєва, 4,1% – О. Ляшка. 3,7% – Д. Разумкова, 3,1% – А. Яценюка. Підтримка інших кандидатів нижче 2%.
Парламентський рейтинг очолює партія "Слуга народу". Її готові підтримати 25,8% серед тих, хто буде голосувати та визначився із вибором, свідчать результати дослідження. За "Європейську солідарність" проголосували би 14,1%, "ОПЗЖ" – 12,4%, "Батьківщину"– 10,6%. Рейтинг інших політичних сил не перевищує 5%.
Серед офіційних заходів до Дня Незалежності, опитані найвище оцінили військовий парад у Києві – 44% відгукнулися про нього позитивно. Мініфільм "ДНК України" позитивно оцінили 38%, виступ Зеленського на параді – 36%, святковий концерт на НСК "Олімпійський" у Києві – 29%. Серед респондентів, котрі бачили ці заходи, найкращі оцінки отримав мініфільм "ДНК України" (67%).
48% опитаних вважають успішним візит Зеленського до США. 28% мають цілком протилежну думку, а ще 17% нічого не знають про це, або ж вагалися з оцінками.
Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0%. Терміни проведення: 2-4 вересня 2021 року.
Як повідомляв 5.ua, п'ятий президент Петро Порошенко очолив рейтинг політиків, які, на думку громадян України, зробили найбільше для зміцнення державності та суверенітету України