MY.UAНовости
Церкви в Україні не платять податків? Пояснюємо, які саме й чому так сталося
Церкви в Україні не платять податків? Пояснюємо, які саме й чому так сталося

Церкви в Україні не платять податків? Пояснюємо, які саме й чому так сталося

Чи досі релігійні організації в Україні платять за комуналку за зниженими цінами, не платять податок на прибуток та за нерухоме майно.

В Україні всі законно зареєстровані релігійні організації, як ті, що об’єднують тисячі вірян, так і ті, що мають значно менше парафіян, уже 30 років мають податкові преференції. Чому так сталося, для чого церквам пільги, чи шкодять вони й так не надто стабільній українській економіці? MediaSapiens пояснює, чому в Україні всі легальні релігійні організації (будь-яких конфесій) можуть не оподатковувати свій прибуток та чим це загрожує (або ні) добробуту нації.

Що це за податкові пільги?

«Багато хто говорить, що церкви не платять податків. Це твердження не має нічого спільного з дійсністю. В загальному порядку оподатковуються доходи всіх священнослужителів та найманих працівників. Якщо церква орендує землю, відповідно, сплачує податок на землю. Ми, як і всі громадяни, платимо податок на додану вартість. Релігійні організації не сплачують податки на безпосередньо релігійну діяльність та на пожертви, які вони отримують», — стверджував у 2017 році архієпископ Чернігівський і Ніжинський тогочасної Української православної церкви Київського патріархату (зараз — Православної церкви України) Євстратій.

Згідно з Податковим кодексом України, офіційні релігійні організації, визнані неприбутковими, мають право на пільгове оподаткування. Наприклад, вони звільняються від податку на додану вартість операцій із постачання культових послуг та предметів культового призначення; звільняються від податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на об’єкти нерухомості, які використовуються для проведення релігійної діяльності, крім тих, які використовуються для виробничих або господарських потреб. Крім цього, не оподатковуються й  земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель.

За законом, доходи релігійних організацій можуть використовуватися лише для фінансування та утримання самої організації та задля реалізації її мети. Також Податковий кодекс дозволяє використовувати доходи неприбуткових релігійних організацій для надання гуманітарної допомоги, доброчинності тощо. Якщо ж релігійна організація не сплачує податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, вона має вести облік сум пільг та звітувати про це.

Виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін каже, що сьогодні вже не можна говорити, що релігійні організації мають особливі пільги. «Пожертви, які вони отримують від вірян, не оподатковуються так само, як доходи і грантові гроші громадських організацій та інших неприбуткових організацій (благодійних організацій, політичних партій, творчих і професійних спілок, пенсійних фондів, організацій співвласників багатоквартирних будинків та інших). Водночас релігійні організації, як і будь-які інші юридичні особи, сплачують за кожного свого працівника єдиний соціальний внесок та податок на доходи фізичних осіб», — пояснює Максим Васін. Раніше релігійні організації могли користуватися природним газом за спеціальними тарифами, близькими до тарифів для громадян. Однак із серпня 2020 року ціна на газ для релігійних організацій зросла до ринкового рівня, а прав на субсидії церкви не мають. «Такий підхід уряду, на моє переконання, значно ускладнив релігійну діяльність, адже тепер вірянам складніше утримувати храми і молитовні будинки, особливо пам’ятки архітектури. І таке значне удорожчання вартості комунальних послуг відбувається на фоні карантинних обмежень, що лише посилює негативний ефект нових тарифів для релігійних організацій», — каже виконавчий директор Інституту релігійної свободи. Але у сфері комунальних послуг для релігійних організацій все ж залишається спеціальна ціна за споживання електроенергії на комунально-побутові потреби. «Така ціна передбачена також для деяких інших юридичних осіб: тих, які забезпечують житлом переселенців, на технічні цілі у багатоквартирних житлових будинках та дачних кооперативах тощо», — додає Максим Васін. Він згадує і про право постійного земельного користування, на підставі якого релігійні організації безкоштовно користуються землею для розміщення культових споруд та інших потреб. «Таке право мають також громадські організації людей з інвалідністю України, їхні підприємства (об’єднання), установи та організації. Однак такий режим землекористування пов’язаний із тим, що досі Земельний кодекс України не дозволяє релігійним організаціям набувати землю у приватну власність — це питання не врегульовано на сьогодні», — каже Максим Васін.

Він пояснює, що завдяки Конституції, яка не дозволяє дискримінації за релігійною ознакою, в законах передбачені єдині умови оподаткування та формування тарифів на комунальні послуги для всіх релігійних організацій. «Особливості можуть бути на місцевому рівні, наприклад, коли місцева рада вирішує, виділити чи ні земельну ділянку з фонду комунальної власності для потреб конкретної релігійної громади», — каже він.

 

Чому церквам дали пільги?

Максим Васін каже, що віряни та релігійні організації понад сімдесят років зазнавали репресій із боку радянської влади. Наслідки цього — десятки тисяч розстріляних і знищених у таборах священиків, пасторів і вірян, зруйновані храми, конфісковані церковні споруди та земельні ділянки, антицерковна пропаганда. «Окрім цих трагічних сторінок історії, держава зважає на великий обсяг соціальної роботи, яку роблять релігійні організації. Це стало особливо помітно після початку російської агресії: евакуація та допомога переселенцям, капеланське служіння захисникам України та членам їхніх родин, програми медичної допомоги, ресоціалізація алко- і наркозалежних, розвиток усиновлення і будинків сімейного типу тощо. Зважаючи на це, для релігійних організацій є деякі особливості в оподаткуванні», — розповідає Максим Васін.

Керівник Центру дослідження верховенства права і релігії Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Дмитро Вовк каже, що релігійні організації отримали преференції від держави одразу після здобуття незалежності. «Оскільки релігійна інфраструктура була повністю зруйнована під час радянської доби, вважалося, що запровадження пільг дозволить церквам не зробити щось нове, а відновитися до того стану, який вони мали», — каже Дмитро Вовк. Він пояснює, що кількість пільг для релігійних організацій протягом тридцяти років зменшувалася. Зокрема, у 90-х роках були навіть митні пільги, пов’язані зі ввезенням певних товарів на територію України, але це призводило до контрабанди, тож пільги скасували. «Якщо ж релігійні організації володіють майном, яке вони не можуть утримувати самі, їм у цьому може допомагати держава. Коли йдеться про культурну спадщину, навіть у країнах, де церква постійно відокремлена від держави, наприклад у Франції, держава все одно допомагає утримувати будівлю, дає гроші на старі собори, оскільки це культурна спадщина і належить не лише певним релігійним громадам, а й суспільству загалом, — каже Дмитро Вовк. — Держава може допомагати, а шляхи надання цієї допомоги можуть бути різні: пільги, дотації тощо».

На думку Дмитра Вовка, багато релігійних громад не зможуть утримувати церкви, якщо, наприклад, плата за комунальні послуги буде така сама, як для приватних підприємств. «Податкові пільги загалом такі самі, як і для інших неприбуткових організацій. Усі внески, які вони отримують, також не оподатковуються», — каже Дмитро Вовк.

Преференції для релігійних організацій є і в інших країнах колишнього СРСР. «Звісно, це більше працює в християнських країнах, в ісламських ситуація дещо інша, бо там складніші відносини церкви та держави, — каже Дмитро Вовк. — Після розпаду СРСР у християнських країнах релігійні організації отримали пільги. Десь їх було дуже багато, як у Грузії, десь менше — як у Молдові. Все залежить від країни та політичної ситуації в ній. У Росії, наприклад, Російська православна церква є важливим партнером держави, тому патріарх Московський і всієї Русі живе в резиденції, яка оплачується державою, а про його безпеку дбає державна служба охорони. В Молдові церковні лідери мають дипломатичні паспорти. В Україні такого немає. У Білорусі також інша ситуація, тому що самопроголошений президент Лукашенко не є релігійною людиною і сприймає церкву як ідеологічний блок держави. З одного боку, начебто підтримує, з іншого — відсторонений від неї».

Викладач та дослідник Київської школи економіки Тимофій Брік розповідає, що в деяких країнах Європи преференції мала домінантна конфесія, наприклад, у Швеції, Фінляндії, Іспанії, Польщі. Влада спонукала людей, зокрема й тих, які не належали до певних релігійних організацій, ділитися своїми податками із церквою — це явище отримало назву «церковний податок», у різних країнах Європи він діє по-різному. «В Україні такого немає, але в деяких країнах Європи, наприклад в Іспанії та Німеччині, такий податок досі є. В Іспанії людина, коли заповнює податкову декларацію, може пожертвувати на церкву частину свого прибутку, якщо схоче. Натомість у Німеччині цей податок обов’язковий, і якщо людина не хоче його сплачувати, їй доведеться вийти з релігійної групи. З точку зору економіки це логічно: люди в демократичних країнах вирішують, що їм важливо, і що саме вони хочуть підтримувати своїми податками», — каже Тимофій Брік. Як пише Deutsche Welle, на початку XIX століття церкви втратили велику частину свого майна внаслідок секуляризації. Тоді Наполеон відчужував церковну власність по всій Європі, й за це релігійні організації отримують дотації. Розмір відшкодування в різних частинах країни може різнитися, однак ці суми прописані й у Конституції Німеччини.

 

Чим це загрожує економіці?

Дмитро Вовк вважає, що ситуація з пільговою системою оподаткування для релігійних організацій не загрожує економіці країни. «Попри те, що релігія сильно представлена в медіа та політичному просторі, в економічному сенсі це достатньо невеликий сегмент. Те, що вони отримують за релігійну діяльність, з точки зору травм для бюджету чи, навпаки, потенційного прибутку, — дуже незначна сума», — каже він. За даними релігієзнавця Дмитра Горєвого, який провів анонімне опитування серед представників церков та опублікував результати у виданні «Заборона» у 2020 році, православна церква Московського патріархату, яка має в Україні близько 11800 парафій, заробляє досить багато. Кожна з парафій сплачує внесок із пожертв вірян своїй єпархії. Середня міська парафія — 7000 гривень на місяць, сільська — 750. Загалом єпархії за місяць отримують близько 46 мільйонів гривень, і 20% цієї суми жертвують митрополії. За словами Дмитра Горєвого, у Православній церкві України ситуація інша, адже немає централізованого збору й усе, що «збирається в єпархіях, там і залишається, і в Київ — до Епіфанія — не йде». «Бюджет Епіфанія складає Михайлівський монастир і пожертви спонсорів-благодійників. Й там цифри значно менші, — каже Дмитро Горєвий. — В УГКЦ, більшість церков якої розташовані на заході України, ще інша ситуація. Оскільки релігійне життя в цій частині країни не винищувалося під корінь, як в інших регіонах, тут збереглася інша форма утримання парафій. Парафіяни часто самі щось купують, допомагають у храмі, а пожертви йдуть на зарплату священика і придбання богослужбових речей».

Тимофій Брік припускає, що ризики від преференцій можуть бути політичними. «Церкву в Україні можуть використовувати як політичний інструмент. Також ми не знаємо джерел фінансування релігійних організацій, а тільки бачимо в новинах, що є олігарх Вадим Новинський, який підтримує Московський патріархат. Але що там відбувається, ми не розуміємо: скільки їм грошей дають, навіщо, чи нема ризику, що там просуватиметься проросійський порядок денний», — каже експерт. Він також припускає, що представники релігійних організацій також можуть використовувати економічну непрозорість на свою користь. «Якщо можна не платити податок на прибуток, то, прикриваючись цим, можна займатися сірою комерцією. Релігійні обряди, які у деяких храмах мають фіксовану ціну, підпадають під визначення “релігійна діяльність”. Тут усе чисто, — каже Тимофій Брік. — Але податкова все ж мала б за цим стежити. І якщо є докази, що щось виходить за межі релігійної діяльності, і в будівлі, в якій за призначенням мали б проводити релігійні обряди, продають цигарки чи зошити, таку організацію мали би штрафувати. І тут питання до політичної лояльності: чи буде податкова ходити і дивитися за цим».

Церкви в Україні та їхні представники і справді інколи займаються комерційною діяльністю. У 2012 році на вулицях Києва затримали п’яного священника Миколу Клименка, який сплутав тротуар із проїжджою частиною, кричав на інспекторів ДАІ та намагався зривати з них погони. Однак відомий він був і до цього, адже організував «Общество любителей православной литературы», яке продавало релігійні книжки українських і російських видавництв.

У 2020 році львівська податкова оштрафувала «Релігійну громаду УГКЦ парафії Всіх Святих Українського народу». Як пише «Галінфо», податківці з’ясовували, чи законною є автостоянка безпосередньо на території церкви, парафіяльна крамниця ритуальних послуг на подвір’ї храму та парафіяльна резиденція «Горицвіт» у селі Орявчик на Сколівщині. Парафію оштрафували.

У 2019 році журналісти програми «Гроші» з’ясували, що одним із основних джерел доходів церков є продаж свічок. Зокрема, медійники довели, що в церквах Московського патріархату є монополія: закуповувати свічки для продажу можна тільки в Лаврі, де їх продають кілограмовими пачками. Релігієзнавець Дмитро Горєвой розповідає, що в Україні є чимало церков, які продають ювелірну продукцію, харчі, наприклад сири та іншу молочну продукцію. «Чому вони мають податкові пільги, а ювелірні заводи — ні? Хоча продають вони ту саму продукцію. Чому деякі храми продають харчі й мають преференції, а фермери — ні? Йдеться про недобросовісну конкуренцію», — каже Дмитро Горєвой.

Виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін каже, що релігійні організації перебувають під таким самим суворим фінансовим моніторингом, як і інші юридичні особи, і якщо організація порушує вимоги щодо податкової звітності чи бухгалтерського обліку, вона отримує чималий штраф. «Якщо говорити про роботи церковних крамниць чи про прейскуранти на релігійні обряди в окремих релігійних громадах, то тут навряд чи йдеться про порушення законодавства, якщо всі ці надходження оформлюються як пожертви. Адже у такий спосіб і громадські організації продають продукцію зі своєю символікою чи збирають внески за відвідування окремих заходів, гуртків чи інших активностей», — говорить він.

За законом українські релігійні організації не можуть займатися підприємництвом самі, однак можуть засновувати підприємства. Наприклад, видавництва для публікації та поширення релігійної літератури. «Прибуток таких підприємств спрямовується на статутні цілі релігійної організації-засновниці. Таке саме право мають і громадські організації. Однак, на відміну від релігійних організацій, громадські організації можуть займатися підприємництвом безпосередньо, без створення підприємств», — каже Максим Васін.

Дмитро Горєвой зазначає: однозначно сказати, що буде з релігійними організаціями в Україні, якщо фінансові преференції для них скасують, важко, адже фінансова ситуація різниться від храму до храму. «В Україні понад 30 тисяч релігійних організацій. Якщо йдеться про сільські парафії, то податкові пільги та преференції, особливо в питанні комунальних послуг, їм потрібні й без них жити таким церквам буде непросто, — розповідає він. — У селах є священики, які заробляють п’ять тисяч гривень на місяць, які йдуть на утримання їхніх сімей, а якщо прибрати пільги, таким священикам не буде за що утримувати родину. Але храми у великих містах при скасуванні преференцій можуть і не відчути змін. Наприклад, Києво-Печерська Лавра та монастирі, які мають заможних спонсорів, здатні сплачувати за комунальні послуги повну суму й платити податки». Експерт пропонує застосовувати диференційований підхід щодо скасування преференцій для релігійних організацій, але зауважує, що це може викликати чимало критики. «Потрібен індивідуальний підхід, коли пільги отримуватимуть не заможні релігійні організації, бо якщо пільги скасувати повністю, у селі церкви залишаться в скруті», — додає експерт.

Теги по теме
податкицерква
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Уроки мови: як українською сказати «піон»
ZN UA
2025-04-04T21:03:36Z
Бундесвер підтвердив першу в історії закупівлю дронів-камікадзе
InternetUA
2025-04-04T20:49:28Z
Інструктор назвав ключову причину провалу на іспиті з водіння
GlavRed
2025-04-04T20:42:56Z
Олена Мандзюк розповіла про поїздку з Тереном на Кіпр, під час якої їм приписали роман
24tv
2025-04-04T20:42:21Z
У Таїланді помер російський репер Паша Технік
Фокус
2025-04-04T20:27:39Z
Скотт Бессент в интервью пропагандисту Карлсону назвав Зеленського «артистом»: «Не отримує хороших порад»
Antikor
2025-04-04T20:03:28Z
Грошова допомога в Одесі: про які суми йдеться і хто може розраховувати на виплати
Политека
2025-04-04T20:00:55Z
The Telegraph: Ефективність ППО України впала нижче 50%
Antikor
2025-04-04T19:33:59Z
"Я не чую серцебиття": у мережі показали тяжкі кадри, як у Кривому Розі реанімували дитину
24tv
2025-04-04T19:33:07Z
Росія "пояснила", навіщо вбила дітей у Кривому Розі
Telegraf
2025-04-04T21:09:05Z
У чотирьох місцях - пожежі: після ракетного удару Кривий Ріг атакували БПЛА
GlavRed
2025-04-04T21:03:59Z
Окупанти жорстоко обстріляли ракетою та дронами Кривий Ріг: показуємо місто на карті
24tv
2025-04-04T20:57:20Z
Лінія фронту станом на 4 квітня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T20:27:52Z
Російська ракета поцілила біля дитмайданчика: подробиці цинічного обстрілу Кривого Рогу
TSN
2025-04-04T20:24:04Z
116 бойових зіткнень з ворогом від початку доби - Генштаб про ситуацію на фронті
Gazeta UA
2025-04-04T20:12:37Z
Погода в Україні 5 квітня: по всій території - дощі, а на заході та півночі буде найхолодніше
Комсомольская правда
2025-04-04T19:34:19Z
Це чотири неочікувані місця в Києві, в яких відчувається подих потойбіччя: де вони знаходяться
Telegraf
2025-04-04T19:18:58Z
Заблукав у лісі: прикордонники взяли в полон 61-річного окупанта
Фокус
2025-04-04T18:54:10Z
Бельгія, яка є членом МКС, не арештує Нетаньягу в разі його візиту
Европейская правда
2025-04-04T21:13:04Z
Суд дозволив повернути розвіднику Червінському закордонний паспорт і зняти електронний браслет
Украина Криминальная
2025-04-04T21:09:25Z
Зеленський: маємо інформацію, що США близькі до нових санкцій проти Росії
Европейская правда
2025-04-04T21:09:11Z
"По-чоловічому правильно": Лукашенко наказав чиновникам утримувати коханок за свої гроші
Фокус
2025-04-04T21:00:07Z
Житель Херсона, який отримав "посаду" від окупантів, проведе 12 років у в’язниці
Antikor
2025-04-04T20:51:30Z
НАБУ оголосило в розшук помічниць "смотрящего за Києвом" Комарницького: пів мільйона євро і переповнені скриньки
Antikor
2025-04-04T20:45:33Z
Зеленський про мирні переговори: Як розмовляти з балістичними ракетами?
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T20:36:47Z
Глави МЗС Чехії та Литви відреагували на мерзенний удар РФ по Кривому Рогу
Европейская правда
2025-04-04T20:27:30Z
Угоду про крисні копалини зі США супроводжуватиме юридична компанія – Зеленський
ZN UA
2025-04-04T20:24:28Z
5 знаменитих акторок, які були вагітними на зйомках: який вигляд мають їхні діти зараз
24tv
2025-04-04T21:03:32Z
Емінему народили онука: усі подробиці
GlavRed
2025-04-04T20:27:15Z
Напруга в кожному кадрі: 3 неймовірні серіали про апокаліпсис
24tv
2025-04-04T20:06:05Z
Червоний і жовтий – культовий дует: дизайнери розповіли, як поєднувати їх в інтер'єрі
24tv
2025-04-04T17:39:40Z
Віталій Козловський показав, як виріс його син Оскар: фото
Gazeta UA
2025-04-04T17:36:12Z
Пугачова і Галкін прийшли на виставу і здивували своєю поведінкою - деталі
GlavRed
2025-04-04T17:27:51Z
Пісня Квітки Цісик здобула "Оскар", але слава дісталася іншій: чому так сталось
24tv
2025-04-04T17:18:48Z
Віталій Козловський вперше за тривалий час показав сина та як він підріс
TSN
2025-04-04T17:16:04Z
Маша Єфросиніна розкрила правду про 22-річний шлюб з чоловіком і зізналася, чи були зради
TSN
2025-04-04T17:15:31Z
Мадрид схилився перед Барселоною: Еспаньйол у гостях познущався над Райо Вальєкано
Football.ua
2025-04-04T21:07:17Z
Дженоа після заміни Маліновського вирвала важку перемогу над Удінезе
Football.ua
2025-04-04T20:49:57Z
Баварія у більшості перевернула хід матчу проти Аугсбурга
Football.ua
2025-04-04T20:31:56Z
Україна перемогла Чехію в жіночій Лізі націй з футболу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T20:21:19Z
Викликав суперечки у мережі: Ярмоленко відчитав фаната "Динамо"
Antikor
2025-04-04T20:18:07Z
Тренерка з фігурного катання назвала відсторонення російських спортсменів мерзотністю
Antikor
2025-04-04T20:15:19Z
Аль-Наср з дублем Роналду розбив Аль-Хіляль у чемпіонаті Саудівської Аравії
24tv
2025-04-04T20:12:10Z
Моурінью серед кандидатів на посаду головного тренера збірної Бразилії
Football.ua
2025-04-04T19:57:05Z
Шевченко пояснив провал на виборах в УЄФА: "Україну і мене особисто не хочуть бачити"
Antikor
2025-04-04T19:39:53Z
Феноменального подарунка не буде: Китай здатен потужно відповісти Трампу на мита
24tv
2025-04-04T21:12:06Z
FT: ЄС готується до екстрених заходів через загрозу дешевих товарів з Китаю
Antikor
2025-04-04T20:54:40Z
Уряд виділив перші 2 мільярди гривень на підтримку 200 прифронтових і прикордонних громад — Зеленський
ZN UA
2025-04-04T20:49:53Z
Не яйця: ціни на важливий продукт злетіли перед Великоднем
GlavRed
2025-04-04T20:42:20Z
"Енергоатом" уклав "конфіденційний" контракт на трансформатори із "Запоріжтрансформатором" на 2,57 мільярда гривень
Antikor
2025-04-04T20:30:33Z
Китай подав позов до СОТ через мита Трампа
Antikor
2025-04-04T20:09:41Z
Торги "Земельного банку": регіони-конкуренти та вартість гектару
Хвиля
2025-04-04T20:06:04Z
Трамп назвав мита Китаю на товари зі США “панікою”
Факти ICTV
2025-04-04T19:54:50Z
Компанії "Чудової сімки" втратили 1 трильйон доларів за добу
24tv
2025-04-04T19:48:21Z
"Були дуже страшні крики": очевидці розповіли про атаку на Кривий Ріг
24tv
2025-04-04T21:12:22Z
Чоловік вкрав ноутбук з авто – у воєнний час йому загрожує 8 років тюрми
InternetUA
2025-04-04T20:43:13Z
Щоб більше постраждало людей: Вілкул повідомив, що над Кривим Рогом вибухнула ракета з повітряним підривом
Antikor
2025-04-04T20:21:29Z
«Сонечко моє». Рідні прощались з сином, якого вбила Росія у Кривому Розі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T20:12:32Z
У Мальме посеред житлового району виявили підозрілі предмети
Европейская правда
2025-04-04T19:40:34Z
Столичне шосе стояло аж півтори години. Що викликало сильний затор
Telegraf
2025-04-04T19:21:23Z
Після кривавого удару по Кривому Рогу — в Україні ракетна небезпека: де загроза
TSN
2025-04-04T19:15:47Z
14 мільйонів на безпеці дітей: БЕБ викрило злочинну групу, що привласнила мільйони з бюджету
Antikor
2025-04-04T19:12:01Z
Удар по Кривому Рогу: пошкоджені понад 20 багатоповерхівок, заклад освіти і 30 авто
УкраинФорм
2025-04-04T18:42:40Z
Сік з неї так і капатиме: рецепт великодньої шинки, який ви збережете і на наступний рік
24tv
2025-04-04T21:00:50Z
Кімнатна рослина, яка не потребує грунту: ідеальний варіант, якщо забуваєте про полив
Gazeta UA
2025-04-04T20:54:59Z
Українців попередили про місце, де не можна зберігати покришки між сезонами
24tv
2025-04-04T20:12:24Z
Покладіть по жмені засобу в кожну лунку: картоплі буде вдвічі більше, ніж торік
24tv
2025-04-04T20:03:10Z
Усі господині від нього в захваті: заливний пиріг з капустою – ідеальна вечеря на всю сім'ю
24tv
2025-04-04T19:36:24Z
Найкращий засіб без хімії: як відлякати павуків і жуків у домашніх умовах
GlavRed
2025-04-04T19:27:00Z
Весняний декор своїми руками: як зробити стильну вазу у формі квітки
24tv
2025-04-04T18:57:02Z
Авантюрна трійця: які знаки зодіаку очолюють цей список
24tv
2025-04-04T18:27:36Z
Головне знати міру: чому запах парфумів чути не одразу
24tv
2025-04-04T18:15:46Z
Якщо ви хочете добре висипатися, забудьте про ці 5 міфів про сон
24tv
2025-04-04T19:36:52Z
Один інгредієнт суттєво вплине на смак авокадо: експертка розповіла, який
24tv
2025-04-04T19:18:39Z
Нові правила лікарняних в Україні: що змінилося від 4 квітня
TSN
2025-04-04T19:15:38Z
Замість кави зранку: вчені знайшли неочікувано альтернативу напою
24tv
2025-04-04T18:09:18Z
Все про біполярний розлад: ознаки, діагностика та лікування
24tv
2025-04-04T17:51:34Z
Farmak спростовує фейк про завищену ціну на "Тріомбраст" у контракті з військовим госпіталем МОУ та розцінює це як спробу дискредитації українського виробника
Фокус
2025-04-04T15:57:19Z
Від міцних кісток до сну: що реально дає магній
Факти ICTV
2025-04-04T15:35:42Z
В Україні дорожчають ліки поза списком "ТОП-100" від МОЗ: зростання цін сягнуло 10%
24tv
2025-04-04T15:21:52Z
Добровільна смерть: як пройшов останній день чоловіка, який вирішив померти
TSN
2025-04-04T15:21:43Z
Наступне покоління iPad mini може отримати екран OLED
InternetUA
2025-04-04T21:07:42Z
Apple порадує фанатів iPhone mini новим пристроєм — деталі
InternetUA
2025-04-04T20:07:47Z
Заміна Starlink вже в Україні
Украина Криминальная
2025-04-04T19:57:27Z
Українські науковці почали збір телескопа для дослідження метеоритів, астероїдів та космічного сміття
УкраинФорм
2025-04-04T18:43:19Z
Двоє українців втратили понад 105000 гривень внаслідок дій онлайн-аферистів
InternetUA
2025-04-04T18:34:28Z
Найвідомішому конкуренту Apple виповнюється 50 років
Portaltele
2025-04-04T18:25:36Z
Подвоїть кількість електроенергії: створено турбіну, яка працює на воді
InternetUA
2025-04-04T18:01:01Z
Вірус для Android може обманути користувачів, маскуючись під налаштування системи
InternetUA
2025-04-04T17:28:51Z
У TikTok почала поширюватися небезпечна гра, що викликає паніку і галюцинації у підлітків
InternetUA
2025-04-04T16:58:54Z
Stellantis надає працівникам знижку через наростання страхів перед рецесією
Топ Жир
2025-04-04T20:45:34Z
Неабиякі можливості: купуй Nissan Z із 400 к.с. за меншу ціну, ніж Mazda MX-5 RF
Топ Жир
2025-04-04T20:15:56Z
Чи ви готові витратити $40K на BMW 740i ACS7 E38?
Топ Жир
2025-04-04T19:15:10Z
Ідея концепції Kia PV5 для повноцінного життя на колесах
Топ Жир
2025-04-04T18:45:32Z
На український ринок вийшов новий спортивний кросовер з Іспанії
Фокус
2025-04-04T18:12:24Z
Німеччина відмовляється від Tesla після жорсткого падіння продажів на 62% в першому кварталі
Топ Жир
2025-04-04T18:00:05Z
Американські автомобілі в Україні серйозно подорожчають через нові мита Трампа
Знай
2025-04-04T17:51:05Z
Lіebherr презентує інноваційні рішення для колісних навантажувачів
AutoCentre
2025-04-04T17:31:08Z
Engler лімітовано випустить найшвидший автомобіль Rolls-Roycе
1News
2025-04-04T17:18:06Z