MY.UAНовости
Церкви в Україні не платять податків? Пояснюємо, які саме й чому так сталося
Церкви в Україні не платять податків? Пояснюємо, які саме й чому так сталося

Церкви в Україні не платять податків? Пояснюємо, які саме й чому так сталося

Чи досі релігійні організації в Україні платять за комуналку за зниженими цінами, не платять податок на прибуток та за нерухоме майно.

В Україні всі законно зареєстровані релігійні організації, як ті, що об’єднують тисячі вірян, так і ті, що мають значно менше парафіян, уже 30 років мають податкові преференції. Чому так сталося, для чого церквам пільги, чи шкодять вони й так не надто стабільній українській економіці? MediaSapiens пояснює, чому в Україні всі легальні релігійні організації (будь-яких конфесій) можуть не оподатковувати свій прибуток та чим це загрожує (або ні) добробуту нації.

Що це за податкові пільги?

«Багато хто говорить, що церкви не платять податків. Це твердження не має нічого спільного з дійсністю. В загальному порядку оподатковуються доходи всіх священнослужителів та найманих працівників. Якщо церква орендує землю, відповідно, сплачує податок на землю. Ми, як і всі громадяни, платимо податок на додану вартість. Релігійні організації не сплачують податки на безпосередньо релігійну діяльність та на пожертви, які вони отримують», — стверджував у 2017 році архієпископ Чернігівський і Ніжинський тогочасної Української православної церкви Київського патріархату (зараз — Православної церкви України) Євстратій.

Згідно з Податковим кодексом України, офіційні релігійні організації, визнані неприбутковими, мають право на пільгове оподаткування. Наприклад, вони звільняються від податку на додану вартість операцій із постачання культових послуг та предметів культового призначення; звільняються від податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на об’єкти нерухомості, які використовуються для проведення релігійної діяльності, крім тих, які використовуються для виробничих або господарських потреб. Крім цього, не оподатковуються й  земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель.

За законом, доходи релігійних організацій можуть використовуватися лише для фінансування та утримання самої організації та задля реалізації її мети. Також Податковий кодекс дозволяє використовувати доходи неприбуткових релігійних організацій для надання гуманітарної допомоги, доброчинності тощо. Якщо ж релігійна організація не сплачує податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, вона має вести облік сум пільг та звітувати про це.

Виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін каже, що сьогодні вже не можна говорити, що релігійні організації мають особливі пільги. «Пожертви, які вони отримують від вірян, не оподатковуються так само, як доходи і грантові гроші громадських організацій та інших неприбуткових організацій (благодійних організацій, політичних партій, творчих і професійних спілок, пенсійних фондів, організацій співвласників багатоквартирних будинків та інших). Водночас релігійні організації, як і будь-які інші юридичні особи, сплачують за кожного свого працівника єдиний соціальний внесок та податок на доходи фізичних осіб», — пояснює Максим Васін. Раніше релігійні організації могли користуватися природним газом за спеціальними тарифами, близькими до тарифів для громадян. Однак із серпня 2020 року ціна на газ для релігійних організацій зросла до ринкового рівня, а прав на субсидії церкви не мають. «Такий підхід уряду, на моє переконання, значно ускладнив релігійну діяльність, адже тепер вірянам складніше утримувати храми і молитовні будинки, особливо пам’ятки архітектури. І таке значне удорожчання вартості комунальних послуг відбувається на фоні карантинних обмежень, що лише посилює негативний ефект нових тарифів для релігійних організацій», — каже виконавчий директор Інституту релігійної свободи. Але у сфері комунальних послуг для релігійних організацій все ж залишається спеціальна ціна за споживання електроенергії на комунально-побутові потреби. «Така ціна передбачена також для деяких інших юридичних осіб: тих, які забезпечують житлом переселенців, на технічні цілі у багатоквартирних житлових будинках та дачних кооперативах тощо», — додає Максим Васін. Він згадує і про право постійного земельного користування, на підставі якого релігійні організації безкоштовно користуються землею для розміщення культових споруд та інших потреб. «Таке право мають також громадські організації людей з інвалідністю України, їхні підприємства (об’єднання), установи та організації. Однак такий режим землекористування пов’язаний із тим, що досі Земельний кодекс України не дозволяє релігійним організаціям набувати землю у приватну власність — це питання не врегульовано на сьогодні», — каже Максим Васін.

Він пояснює, що завдяки Конституції, яка не дозволяє дискримінації за релігійною ознакою, в законах передбачені єдині умови оподаткування та формування тарифів на комунальні послуги для всіх релігійних організацій. «Особливості можуть бути на місцевому рівні, наприклад, коли місцева рада вирішує, виділити чи ні земельну ділянку з фонду комунальної власності для потреб конкретної релігійної громади», — каже він.

 

Чому церквам дали пільги?

Максим Васін каже, що віряни та релігійні організації понад сімдесят років зазнавали репресій із боку радянської влади. Наслідки цього — десятки тисяч розстріляних і знищених у таборах священиків, пасторів і вірян, зруйновані храми, конфісковані церковні споруди та земельні ділянки, антицерковна пропаганда. «Окрім цих трагічних сторінок історії, держава зважає на великий обсяг соціальної роботи, яку роблять релігійні організації. Це стало особливо помітно після початку російської агресії: евакуація та допомога переселенцям, капеланське служіння захисникам України та членам їхніх родин, програми медичної допомоги, ресоціалізація алко- і наркозалежних, розвиток усиновлення і будинків сімейного типу тощо. Зважаючи на це, для релігійних організацій є деякі особливості в оподаткуванні», — розповідає Максим Васін.

Керівник Центру дослідження верховенства права і релігії Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Дмитро Вовк каже, що релігійні організації отримали преференції від держави одразу після здобуття незалежності. «Оскільки релігійна інфраструктура була повністю зруйнована під час радянської доби, вважалося, що запровадження пільг дозволить церквам не зробити щось нове, а відновитися до того стану, який вони мали», — каже Дмитро Вовк. Він пояснює, що кількість пільг для релігійних організацій протягом тридцяти років зменшувалася. Зокрема, у 90-х роках були навіть митні пільги, пов’язані зі ввезенням певних товарів на територію України, але це призводило до контрабанди, тож пільги скасували. «Якщо ж релігійні організації володіють майном, яке вони не можуть утримувати самі, їм у цьому може допомагати держава. Коли йдеться про культурну спадщину, навіть у країнах, де церква постійно відокремлена від держави, наприклад у Франції, держава все одно допомагає утримувати будівлю, дає гроші на старі собори, оскільки це культурна спадщина і належить не лише певним релігійним громадам, а й суспільству загалом, — каже Дмитро Вовк. — Держава може допомагати, а шляхи надання цієї допомоги можуть бути різні: пільги, дотації тощо».

На думку Дмитра Вовка, багато релігійних громад не зможуть утримувати церкви, якщо, наприклад, плата за комунальні послуги буде така сама, як для приватних підприємств. «Податкові пільги загалом такі самі, як і для інших неприбуткових організацій. Усі внески, які вони отримують, також не оподатковуються», — каже Дмитро Вовк.

Преференції для релігійних організацій є і в інших країнах колишнього СРСР. «Звісно, це більше працює в християнських країнах, в ісламських ситуація дещо інша, бо там складніші відносини церкви та держави, — каже Дмитро Вовк. — Після розпаду СРСР у християнських країнах релігійні організації отримали пільги. Десь їх було дуже багато, як у Грузії, десь менше — як у Молдові. Все залежить від країни та політичної ситуації в ній. У Росії, наприклад, Російська православна церква є важливим партнером держави, тому патріарх Московський і всієї Русі живе в резиденції, яка оплачується державою, а про його безпеку дбає державна служба охорони. В Молдові церковні лідери мають дипломатичні паспорти. В Україні такого немає. У Білорусі також інша ситуація, тому що самопроголошений президент Лукашенко не є релігійною людиною і сприймає церкву як ідеологічний блок держави. З одного боку, начебто підтримує, з іншого — відсторонений від неї».

Викладач та дослідник Київської школи економіки Тимофій Брік розповідає, що в деяких країнах Європи преференції мала домінантна конфесія, наприклад, у Швеції, Фінляндії, Іспанії, Польщі. Влада спонукала людей, зокрема й тих, які не належали до певних релігійних організацій, ділитися своїми податками із церквою — це явище отримало назву «церковний податок», у різних країнах Європи він діє по-різному. «В Україні такого немає, але в деяких країнах Європи, наприклад в Іспанії та Німеччині, такий податок досі є. В Іспанії людина, коли заповнює податкову декларацію, може пожертвувати на церкву частину свого прибутку, якщо схоче. Натомість у Німеччині цей податок обов’язковий, і якщо людина не хоче його сплачувати, їй доведеться вийти з релігійної групи. З точку зору економіки це логічно: люди в демократичних країнах вирішують, що їм важливо, і що саме вони хочуть підтримувати своїми податками», — каже Тимофій Брік. Як пише Deutsche Welle, на початку XIX століття церкви втратили велику частину свого майна внаслідок секуляризації. Тоді Наполеон відчужував церковну власність по всій Європі, й за це релігійні організації отримують дотації. Розмір відшкодування в різних частинах країни може різнитися, однак ці суми прописані й у Конституції Німеччини.

 

Чим це загрожує економіці?

Дмитро Вовк вважає, що ситуація з пільговою системою оподаткування для релігійних організацій не загрожує економіці країни. «Попри те, що релігія сильно представлена в медіа та політичному просторі, в економічному сенсі це достатньо невеликий сегмент. Те, що вони отримують за релігійну діяльність, з точки зору травм для бюджету чи, навпаки, потенційного прибутку, — дуже незначна сума», — каже він. За даними релігієзнавця Дмитра Горєвого, який провів анонімне опитування серед представників церков та опублікував результати у виданні «Заборона» у 2020 році, православна церква Московського патріархату, яка має в Україні близько 11800 парафій, заробляє досить багато. Кожна з парафій сплачує внесок із пожертв вірян своїй єпархії. Середня міська парафія — 7000 гривень на місяць, сільська — 750. Загалом єпархії за місяць отримують близько 46 мільйонів гривень, і 20% цієї суми жертвують митрополії. За словами Дмитра Горєвого, у Православній церкві України ситуація інша, адже немає централізованого збору й усе, що «збирається в єпархіях, там і залишається, і в Київ — до Епіфанія — не йде». «Бюджет Епіфанія складає Михайлівський монастир і пожертви спонсорів-благодійників. Й там цифри значно менші, — каже Дмитро Горєвий. — В УГКЦ, більшість церков якої розташовані на заході України, ще інша ситуація. Оскільки релігійне життя в цій частині країни не винищувалося під корінь, як в інших регіонах, тут збереглася інша форма утримання парафій. Парафіяни часто самі щось купують, допомагають у храмі, а пожертви йдуть на зарплату священика і придбання богослужбових речей».

Тимофій Брік припускає, що ризики від преференцій можуть бути політичними. «Церкву в Україні можуть використовувати як політичний інструмент. Також ми не знаємо джерел фінансування релігійних організацій, а тільки бачимо в новинах, що є олігарх Вадим Новинський, який підтримує Московський патріархат. Але що там відбувається, ми не розуміємо: скільки їм грошей дають, навіщо, чи нема ризику, що там просуватиметься проросійський порядок денний», — каже експерт. Він також припускає, що представники релігійних організацій також можуть використовувати економічну непрозорість на свою користь. «Якщо можна не платити податок на прибуток, то, прикриваючись цим, можна займатися сірою комерцією. Релігійні обряди, які у деяких храмах мають фіксовану ціну, підпадають під визначення “релігійна діяльність”. Тут усе чисто, — каже Тимофій Брік. — Але податкова все ж мала б за цим стежити. І якщо є докази, що щось виходить за межі релігійної діяльності, і в будівлі, в якій за призначенням мали б проводити релігійні обряди, продають цигарки чи зошити, таку організацію мали би штрафувати. І тут питання до політичної лояльності: чи буде податкова ходити і дивитися за цим».

Церкви в Україні та їхні представники і справді інколи займаються комерційною діяльністю. У 2012 році на вулицях Києва затримали п’яного священника Миколу Клименка, який сплутав тротуар із проїжджою частиною, кричав на інспекторів ДАІ та намагався зривати з них погони. Однак відомий він був і до цього, адже організував «Общество любителей православной литературы», яке продавало релігійні книжки українських і російських видавництв.

У 2020 році львівська податкова оштрафувала «Релігійну громаду УГКЦ парафії Всіх Святих Українського народу». Як пише «Галінфо», податківці з’ясовували, чи законною є автостоянка безпосередньо на території церкви, парафіяльна крамниця ритуальних послуг на подвір’ї храму та парафіяльна резиденція «Горицвіт» у селі Орявчик на Сколівщині. Парафію оштрафували.

У 2019 році журналісти програми «Гроші» з’ясували, що одним із основних джерел доходів церков є продаж свічок. Зокрема, медійники довели, що в церквах Московського патріархату є монополія: закуповувати свічки для продажу можна тільки в Лаврі, де їх продають кілограмовими пачками. Релігієзнавець Дмитро Горєвой розповідає, що в Україні є чимало церков, які продають ювелірну продукцію, харчі, наприклад сири та іншу молочну продукцію. «Чому вони мають податкові пільги, а ювелірні заводи — ні? Хоча продають вони ту саму продукцію. Чому деякі храми продають харчі й мають преференції, а фермери — ні? Йдеться про недобросовісну конкуренцію», — каже Дмитро Горєвой.

Виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін каже, що релігійні організації перебувають під таким самим суворим фінансовим моніторингом, як і інші юридичні особи, і якщо організація порушує вимоги щодо податкової звітності чи бухгалтерського обліку, вона отримує чималий штраф. «Якщо говорити про роботи церковних крамниць чи про прейскуранти на релігійні обряди в окремих релігійних громадах, то тут навряд чи йдеться про порушення законодавства, якщо всі ці надходження оформлюються як пожертви. Адже у такий спосіб і громадські організації продають продукцію зі своєю символікою чи збирають внески за відвідування окремих заходів, гуртків чи інших активностей», — говорить він.

За законом українські релігійні організації не можуть займатися підприємництвом самі, однак можуть засновувати підприємства. Наприклад, видавництва для публікації та поширення релігійної літератури. «Прибуток таких підприємств спрямовується на статутні цілі релігійної організації-засновниці. Таке саме право мають і громадські організації. Однак, на відміну від релігійних організацій, громадські організації можуть займатися підприємництвом безпосередньо, без створення підприємств», — каже Максим Васін.

Дмитро Горєвой зазначає: однозначно сказати, що буде з релігійними організаціями в Україні, якщо фінансові преференції для них скасують, важко, адже фінансова ситуація різниться від храму до храму. «В Україні понад 30 тисяч релігійних організацій. Якщо йдеться про сільські парафії, то податкові пільги та преференції, особливо в питанні комунальних послуг, їм потрібні й без них жити таким церквам буде непросто, — розповідає він. — У селах є священики, які заробляють п’ять тисяч гривень на місяць, які йдуть на утримання їхніх сімей, а якщо прибрати пільги, таким священикам не буде за що утримувати родину. Але храми у великих містах при скасуванні преференцій можуть і не відчути змін. Наприклад, Києво-Печерська Лавра та монастирі, які мають заможних спонсорів, здатні сплачувати за комунальні послуги повну суму й платити податки». Експерт пропонує застосовувати диференційований підхід щодо скасування преференцій для релігійних організацій, але зауважує, що це може викликати чимало критики. «Потрібен індивідуальний підхід, коли пільги отримуватимуть не заможні релігійні організації, бо якщо пільги скасувати повністю, у селі церкви залишаться в скруті», — додає експерт.

Теги по теме
налогицерковь
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Илон Маск обвинил агентство Reuters во лжи относительно отключения Украины от Starlink
ZN UA
2025-02-22T20:25:42Z
Microsoft предложила использовать генеративный ИИ для воскрешения игровой классики
GameMag
2025-02-22T20:12:47Z
5 лучших приложений для пар, которые укрепят отношения и здорово развлекут
Знай
2025-02-22T19:51:21Z
Создатель Xbox Симус Блэкли: "Разговоры о самой мощной консоли больше никого не удивляют, все решает контент"
GameMag
2025-02-22T19:42:30Z
Лотерейный гений: пара пенсионеров обыграла систему и разбогатела на 26 миллионов
Знай
2025-02-22T18:51:23Z
Что делать, если домашний Wi-Fi плохо работает: обратите внимание на некоторые предметы – они мешают
TSN
2025-02-22T17:21:47Z
В египетской пирамиде обнаружили то, что люди научились получать всего 200 лет назад
TSN
2025-02-22T17:21:41Z
Легкий доступ к начинке: Обзор ноутбука MAIBENBEN Perfectum P687
GameMag
2025-02-22T16:15:54Z
Ученые исследовали возможные источники COVID-19: что показали исследования
TSN
2025-02-22T16:06:28Z
Убивает не только мотивацию: ученые рассказали, как травля на работе влияет на наши семьи
Фокус
2025-02-22T19:36:06Z
Таро гороскоп на воскресенье: кому следует быть очень внимательным
Comments UA
2025-02-22T18:30:21Z
Готовим невероятно вкусный щербет: рецепт восточных сладостей
TSN
2025-02-22T17:36:55Z
Гороскоп на 23 февраля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-02-22T17:03:53Z
Как сделать равенство «3+3=3−3» верным: нужно перевести только одну спичку
TSN
2025-02-22T16:54:16Z
Три знака Зодиака, которые встретят свою любовь весной 2025 года
Фокус
2025-02-22T16:45:50Z
Как определить, что перед вами свежесрезанные розы: на что обратить внимание
TSN
2025-02-22T16:39:52Z
Куда поехать в конце зимы: ТОП-9 мест для незабываемого отдыха
Comments UA
2025-02-22T13:42:21Z
Чем дешево обработать древесину, чтобы она не портилась: лайфхаки для хозяев
TSN
2025-02-22T13:36:10Z
В Калифорнии нашли «виновного» в масштабных пожарах
Comments UA
2025-02-22T19:18:56Z
В Киеве водитель элитного автомобиля устроил стрельбу на дороге
Апостроф
2025-02-22T18:27:21Z
В Житомирской области во время пожара погибли двое детей и двое взрослых
Корреспондент
2025-02-22T17:27:57Z
В ужасном ДТП погиб музыкант рок-группы KISS из-за опрометчивости 90-летней матери
TSN
2025-02-22T17:27:33Z
Дроны СБУ остановили работу нефтеперекачивающей станции в Краснодарском крае – источники
UAToday
2025-02-22T17:03:30Z
За нападение на ТЦК - 180 тысяч штрафа: суд начал оформлять наказания
Знай
2025-02-22T16:30:43Z
В Житомире отчим ударил 7-летнего пасынка ногой в лицо: подробности
TSN
2025-02-22T16:21:14Z
Ужасный пожар в Житомирской области унес жизни четырех человек: среди погибших есть дети
TSN
2025-02-22T16:06:55Z
Трагедия в Житомирской области: погибла семья с двумя детьми
Comments UA
2025-02-22T15:54:30Z
Динамо – Карпаты: онлайн-видеотрансляция матча УПЛ
TSN
2025-02-22T18:33:20Z
В Саудовской Аравии готовы заплатить миллиард евро за звезду "Реала" – СМИ
ZN UA
2025-02-22T17:43:20Z
Забарный получил красную карточку: "Борнмут" проиграл "Вулверхэмптону" в поединке АПЛ
TSN
2025-02-22T17:33:59Z
Украинец Забарный впервые в карьере был удален в матче АПЛ
ZN UA
2025-02-22T17:12:03Z
Арсенал у меншості та із Зінченком поступився в дербі Вест Гему
Football.ua
2025-02-22T17:01:35Z
Франция выиграла женскую эстафету на чемпионате мира, Украина не вошла в топ-10
Корреспондент
2025-02-22T15:51:15Z
Манчестер Сити – Ливерпуль: где смотреть и ставки букмекеров на матч АПЛ
TSN
2025-02-22T14:21:36Z
Чжилей заявил, кого желает получить в соперники
Корреспондент
2025-02-22T14:12:58Z
Катмен Усика дал прогноз на реванш Бетербиева с Биволом
Корреспондент
2025-02-22T12:06:16Z
Враг атакует Украину ударными дронами и авиацией: взрывы раздаются в нескольких областях
TSN
2025-02-22T20:06:57Z
На двух направлениях становится очень сложно: что говорят военные
Comments UA
2025-02-22T19:45:40Z
Россияне повторно ударили по Константиновке - погибла женщина, минимум трое раненых
Комсомольская правда
2025-02-22T19:30:46Z
По украинцам решили ударить заоблачными тарифами на воду: подорожание в 2,5 раза
Знай
2025-02-22T17:30:53Z
Гороскоп на воскресенье 23 февраля 2025 года
UAToday
2025-02-22T17:03:30Z
«Военным ВСУ на подвале угрожали расстрелом за нежелание воевать»: что известно
Comments UA
2025-02-22T15:30:51Z
Россияне не хотят обменивать пленных морпехов и бойцов "Азова": в Коордштабе назвали причину
ZN UA
2025-02-22T15:25:18Z
Партизаны рассказали об акции в двух городах Крыма
Корреспондент
2025-02-22T14:39:01Z
Вышел из укрытия – получил адский подарок: бойцы ВСУ ликвидировали расчет БПЛА врага
TSN
2025-02-22T13:36:22Z
Не Томом Харди единым: актеры, которым пророчат роль следующего Джеймса Бонда
Marie Claire
2025-02-22T18:00:42Z
Браслеты, ленты и бисер: Андре Тан подсказал, с какими аксессуарами нужно сиять весной 2025
Знай
2025-02-22T16:51:43Z
Вера Кобзарь рассказала, почему скрывала беременность от родных: "Родители узнали на седьмом месяце"
TSN
2025-02-22T16:21:19Z
Танго, твист и вог: лучшие танцевальные сцены из кино
Marie Claire
2025-02-22T15:00:56Z
12 недель в топе: какой фильм "не отпускает" фанатов Netflix уже 3 месяца
Фокус
2025-02-22T14:30:28Z
Весна-лето 2025: 5 новых тенденций в моде
Comments UA
2025-02-22T13:21:39Z
Глава Amazon пытается понять, кто должен сыграть нового Джеймса Бонда — зрители массово голосуют за Генри Кавилла
GameMag
2025-02-22T13:07:29Z
Расставляем акценты: 11 модных украшений на 2025 год, которые сделают образ ярче
Marie Claire
2025-02-22T13:00:30Z
Антон Лирник обратился к чиновникам РФ и назвал их "идиотами"
GlavRed
2025-02-22T11:30:52Z
Решила действовать: женщина умело проучила водителя, занявшего ее парковочное место
Фокус
2025-02-22T19:36:59Z
Мобилизация их обойдет: категории украинцев, которым точно не вручат повестку в марте
Знай
2025-02-22T19:30:00Z
"Я не понимаю русского языка": сотрудница ПриватБанка отшила русскоязычного клиента
Апостроф
2025-02-22T19:27:26Z
"Мне писать заявление?": как в Украине пересчитывают пенсии, если человек продолжает работать
Знай
2025-02-22T19:12:55Z
ВСУ испытали логистическо-эвакуационную платформу "Воля-Е" – видео
Лига
2025-02-22T18:03:49Z
Часть пенсионеров должна подать заявление на пересчет пенсии: появилось предупреждение
Политека
2025-02-22T18:03:31Z
Треть норвежцев боятся войны
Европейская правда
2025-02-22T17:49:39Z
Россия готовится к массированному удару по Украине: сколько самолетов снаряжено
Comments UA
2025-02-22T17:45:32Z
Папа Римский вторую неделю подряд не будет читать воскресную молитву
Комсомольская правда
2025-02-22T17:33:11Z
Антибиотики и вирусы: почему они не работают
Comments UA
2025-02-22T20:18:13Z
Можно ли спать всего 4 часа в сутки: ученые дали неожиданный ответ
TSN
2025-02-22T19:24:00Z
Залог здорового сна: ученые заявили, что дело совсем не в его продолжительности
Фокус
2025-02-22T18:12:47Z
Заменитель сахара в напитках может провоцировать проблемы с сердцем
Знай
2025-02-22T17:51:32Z
Буддийский секрет: ученые назвали необычный способ успокоения раздраженного кишечника
Фокус
2025-02-22T17:30:42Z
В Украине рентген и КТ пациенты должны получать бесплатно: куда звонить, когда требуют деньги
UAToday
2025-02-22T17:03:56Z
Она есть в коле и йогуртах: популярная добавка оказалась источником инфарктов и инсультов
Фокус
2025-02-22T16:30:35Z
Почему кофе пьют с холодной водой: простое объяснение, что с нею нужно делать
TSN
2025-02-22T15:33:40Z
Какая пища сбивает давление: лучшие продукты, рекомендуемые кардиологами
TSN
2025-02-22T14:21:09Z
На оплату коммуналки или покупку продуктов: украинцам выплатят почти 11 000 гривен
Знай
2025-02-22T20:12:28Z
Стоит ли украинцам ждать введения графиков газоснабжения: в Раде спрогнозировали
Фокус
2025-02-22T20:12:23Z
Цены на сливочное масло бьют рекорды: известно сколько стоит
Политека
2025-02-22T19:30:43Z
Украина заняла первое место в мире по уровню потребления овощей населением
ZN UA
2025-02-22T19:01:16Z
Будут ли графики газоснабжения для населения: эксперт ответил
TSN
2025-02-22T18:33:27Z
45 грн за доллар – это счастье: банкиры советуют украинцам готовиться к резкому скачку
Знай
2025-02-22T18:30:46Z
Цены на овощи и фрукты в Украине: что подешевело
Политека
2025-02-22T17:30:04Z
Пенсионный фонд проводит инвентаризацию пенсий: кто может потерять значительную часть выплат
Политека
2025-02-22T17:03:40Z
Пенсия без стажа: сколько получат украинцы, никогда не работавшие официально
Политека
2025-02-22T16:30:39Z
Один взгляд, и это - любовь: в Киеве заметили элитный суперкар BMW, который топит 300 км/ч
Знай
2025-02-22T15:51:46Z
Пушка-ракета на 800 "лошадок": в Киеве засветился агрессивный "Гелик" за 20 млн грн
Знай
2025-02-22T11:51:10Z
Гость из 90-х: в Украине нашли редкий 33-летний мотоцикл "Днепр" без пробега
Фокус
2025-02-22T10:57:09Z
Дебютировала новая Honda Accord 2025: как изменился семейный седан
Фокус
2025-02-22T10:00:17Z
Кто кого должен пропустить: запутанный тест на правила дорожного движения с ответом
TSN
2025-02-22T08:06:07Z
Культовая капсула времени: обнаружен знаменитый BMW 2002 года в новом состоянии
Фокус
2025-02-21T14:51:32Z
Нового конкурента Tesla Model Y и Porsche Macan от Renault показали до премьеры
Фокус
2025-02-21T08:51:34Z
ЯПОНСКИЙ СТИЛЬ, БРИТАНСКИЙ ОПЫТ: ГЛАВНОЕ О NISSAN QASHQAI
Корреспондент
2025-02-21T06:03:58Z
Renault выпустит недорогой городской электромобиль за 18 000 евро
Фокус
2025-02-20T16:00:17Z
Зеленский провел разговор с премьером Нидерландов: заявления лидеров
Хвиля
2025-02-22T20:15:58Z
Соглашение о полезных ископаемых: Стефанчук сделал важное заявление
TSN
2025-02-22T20:09:51Z
Делаем все возможное, чтобы переговоры об Украине проходили с участием Украины и Европы, - Зеленский
Комсомольская правда
2025-02-22T20:03:41Z
​Маск назвал фейком информацию о якобы отключении Starlink Украине
Апостроф
2025-02-22T20:03:27Z
Зять Орбана хочет купить Raiffeisen у РФ. Банк слухи не опровергает
Лига
2025-02-22T20:00:26Z
Готовиться ли к массированной атаке в третью годовщину великой войны: в Воздушных силах ответили
Апостроф
2025-02-22T19:51:42Z
​Келлог рассказал об отношении Зеленского к соглашению с Трампом
Апостроф
2025-02-22T19:45:31Z
Зеленский рассказал о переговорах с мировыми лидерами о гарантиях безопасности для Украины
Хвиля
2025-02-22T19:27:59Z
Бессент разъяснил позицию США по соглашению о минералах с Украиной
Хвиля
2025-02-22T19:27:32Z