MY.UAНовости
Профессия тиктокер. Как зарабатывать в китайской соцсети
Профессия тиктокер. Как зарабатывать в китайской соцсети

Профессия тиктокер. Как зарабатывать в китайской соцсети

Сперва мы посмеивались над ТикТоком — теперь начинаем его побаиваться.

Китайский сервис официально стал самой быстрорастущей соцсетью в истории — всего через три года после выхода на глобальный рынок его аудитория перешагнула рубеж в один миллиард (!) пользователей. И это, похоже, только начало.

Если культурная и социальная значимость ТикТока давно очевидна плюс-минус всем, то коммерческий потенциал платформы долго оставался загадкой, поэтому крупные бренды и блогеры с финансовыми амбициями не спешили снимать вертикальные ролики. Причин такого недоверия было несколько: и специфическая аудитория (в основном — школьники и студенты), и нестандартный формат, и загадочные алгоритмы, которые никто по-прежнему не смог до конца разгадать.

Тем не менее, в последний год тысячи брендов и миллионы блогеров ринулись заводить свой ТикТок, — и не просто заводить, а вкладывать в него серьёзные бюджеты и уделять ему внимание, не меньшее, чем Инстаграму и Фейсбуку. Значит ли это, что в ТикТоке появились деньги и платёжеспособная аудитория? Значит ли это, что ТикТок превратился в полноценный инструмент бизнеса и пиара? — Да, и вот, как это работает.


Какие блогеры становятся успешными в ТикТоке

Главная «фича» ТикТока, позволившая ему стремительно набрать такую внушительную аудиторию — его алгоритмы. Если коротко, работают они следующим образом: сервис показывает загруженный ролик ограниченному числу случайных пользователей; затем, основываясь на их реакции (сколько юзеров досмотрели до конца, сколько лайкнули и т.д.), расширяет аудиторию — или наоборот, прекращает рекомендовать видео.

Благодаря этой системе, шанс на вирусную популярность получает каждый. Яркий пример — тикток ныне известного блогера и продюсера Романа Грицько, чьи первые ролики — снятые без сценария и надежды на какой-то серьёзный результат — собрали десятки миллионов просмотров и установили рекорд по этому показателю в Украине. Такой неожиданный успех и заставил Романа всерьёз погрузиться в тикток-культуру.

Личная аудитория в ТикТоке не играет значительной роли. Куда важнее — реакция случайных пользователей, большинство из которых не знакомо с контентом блогера. Чтобы ролик «зашёл» среднестатистическому юзеру (от первой реакции которого зависит его популярность) нужно понимать и учитывать его привычки.

Во-первых, формат коротких вертикальных роликов подразумевает потребление «на ходу» и короткими сессиями по 5-15 минут. Поэтому важно искать форматы, способные за секунду «подключить» внимание зрителя и удержать его. Подача должна соответствовать: без длительных приветствий, вступлений и прочих формальностей — только суть. Ровно поэтому самыми популярными жанрами в ТикТоке становятся скетчи, челленджи, лайфхаки и туториалы.

Во-вторых, нужно соответствовать «философии» ТикТока, которая кардинально отличается от ютубовской. Здесь не играет роли техническое «качество» и уровень продакшена, а излишняя претенциозность и вовсе может навредить. Зрителю важна простота, искренность, доступность и увлекательность. 

Можно подумать, что по таким «канонам» невозможно создать ничего кроме бессмысленного инфантильного контента для школьников — но это не так. Доказательство тому — довольно успешный тикток-блог украинского юриста Андрея Порайко. Его ролики, в которых он отвечает на вопросы зрителей и даёт правовую оценку ситуаций, собирают десятки и сотни тысяч просмотров.


Как и сколько зарабатывают тиктокеры

За последний год бренды пересмотрели своё отношение к ТикТоку и начали закладывать на продвижение в китайской соцсети серьёзные бюджеты. Поэтому каждый относительно успешный блогер может рассчитывать на интерес со стороны компаний. Средний ценник на рекламу у тиктокеров-миллионников — от нескольких сотен до нескольких тысяч долларов за один ролик.

Помимо съёмки коммерческих роликов на заказ, существуют и другие варианты монетизации блога:

Платное участие в челленджах. Запуская новый челлендж, крупные бренды обычно предлагают блогерам принять в них участие за гонорар.

Донаты. Когда блогер набирает первую тысячу подписчиков, у него появляется возможность запускать прямые трансляции, собирать пожертвования и выводить их через PayPal.

Выплаты из фонда. Не так давно ТикТок начал финансово поощрять успешных блогеров. Два больших «но»: платят символические суммы (до 10$ за миллион просмотров), а участвовать в программе могут лишь аккаунты от 10 тысяч подписчиков.

Больше о том, как развиваться и зарабатывать в ТикТоке — на масштабной конференции TIKTOKULTURA-2021. Роман Грицько, Андрей Порайко и ещё сотня блогеров и экспертов будут делиться своим опытом со сцены киевского Дворца Спорта. Выступления в стиле TEDx, кейсы от миллионников, воркшопы и полезные знакомства. Регистрация уже открыта — живое участие или онлайн.


 

 


 

Професія тіктокер. Як заробляти у кітайскій соцмережі

Спершу ми посміювалися над ТікТоком — тепер починаємо його побоюватися. Кітайский сервіс офіційно став найбільш швидкозростаючою соцмережою в історії - всього через три роки після виходу на глобальний ринок його аудиторія переступила рубіж в один мільярд (!) користувачів. И це, схоже, тільки початок.

Якщо культурна та соціальна значимість ТікТока давно очевидна плюс-мінус усім, то комерційний потенціал платформи тривалий час залишався загадкою, через що великі бренди та блогери з фінансовими амбіціями не поспішали знімати вертикальні ролики.
Причин такої недовіри було декілька: і специфічна аудиторія (здебільшого — школяри та студенти), і нестандартний формат, та загадкові алгоритми, які ніхто все ще до кінця не зміг розгадати.

Тим не менш, в останній рік тисячі брендів та мільониблогерів кинулся заводити свій ТікТок, — і не просто заводити, а вкладати у нього серьйозні бюджети та приділяти йому уваги не менше, ніж Інстаграмму та Фейсбуку. Чи означає це, що у ТікТоку з'явилися гроші та платоспроможна аудиторія? Чи означає це, що ТікТок перетворився на повноцінний інструмент бізнесу та піару? — Так, і от як це працює.


Які блогери стають успішними у ТікТок

Головна «фіча» ТікТока, яка дозволила йому стрімко набрати таку значну аудиторію — його алгоритми. Якщо коротко, працюють вони наступним чином: сервіс показує завантажений ролик обмеженому числу випадкових користувачів; після чого, грунтуючись на їхньої реакції (скілько користувачів додивились до кінця, скільки лайкнули і т.д.), розширює аудиторію — або навпаки, припиняє рекомендувати відео.

Завдяки цій системі, шанс на вірусну популярність отримує кожен. Яскравий приклад — тікток нині відомого блогера та продюсера Романа Грицько, чиї первші ролики — зняті без сценарію та надії на якийсь серйозний результат — зібрали десятки мільйонів переглядів та встановили рекорд по цьому показнику в Україні. Такий неочікуваний успіх і змусив Романа всерйоз зануритися у тікток-культуру.

Персональна аудиторія у ТікТок не грає значної ролі. Куди більш важливо — реакція випадкових користувачів, більшість з яких не знайомі з контентом блогера. Щоб ролик «зайшов» середньостатистичному користувачу (від першої реакції якого залежить його популярність) треба зрозуміти та враховувати його звички.

По-перше, формат коротких вертикальних роликов передбачає споживання «на ходу» та короткими сесіями по 5-15 хвилин. Ось чому важливо шукати формати які здатні за секунду «підключити» увагу глядача та утримати її. Подача повинна відповідати: без тривалих привітань, вступів та інших формальностей  — тільки суть. Саме тому найбільш популярними жанрами у ТікТок стають скетчі, челленджи, лайфхаки та туторіали.

По-друге, потрібно відповідати «філософії» ТікТока, яка кардинально відрізняється від ютубовської. Тут не грає ролі технічна «якість» та рівень продакшену, а зайва претензійність і взагалі може нашкодити. Глядачеві важлива простота, щирість, доступність і захопливість.

Можна подумати, що за такими «канонам» неможливо створити нічого крім безглуздого інфантильного контенту для школярів — але це не так.
Доказ тому — доволі успішний тікток-блог українського юриста Андрія Порайко. Його ролики, в яких він відповідає на питання глядачів і дає правову оцінку ситуацій, збирають десятки і сотні тисяч переглядів.


Як та скільки заробляють тіктокери

За останній рік бренди переглянули своє ставлення до ТікТоку та почали закладати на просування у китайській соцмережі серйозні бюджети. Тому кожен відносно успішний блогер може розраховувати на інтерес з боку компаній. Середній цінник на рекламу у тіктокерів-мільйонників — від декількох сотень до декількох тисяч доларів за один ролик.

Окрім зйомки комерційних роликів на замовлення, існують і інші варіанти монетизації блогу:

Платна участь у челленджах. Запускаючи новий челендж, великі бренди зазвичай пропонують блогерам прийняти в них участь за гонорар.

Донати. Коли блогер набирає першу тисячу підписників, у нього з'являється можливість запускати прямі трансляції, збирати пожертви та виводити їх через PayPal.

Виплати з фонду. Нещодавно ТікТок почав фінансово заохочувати успішних блогерів. Два великих «але»: платять символічні суми (до 10 $ за мільйон переглядів), а брати участь в програмі можуть лише акаунти від 10 тисяч підписників.

Більше про те, як розвиватиметься і заробляти у ТікТок — на масштабній конференції TIKTOKULTURA-2021. Роман Грицько, Андрій Порайко і ще сотня блогерів і експертів будуть ділитися своїм досвідом зі сцени київського Палацу Спорту. Виступи в стилі TEDx, кейси від мільйонників, воркшопи та корисні знайомства. Реєстрація вже відкрита - живу участь або онлайн..

Информация предоставлена в порядке ст.10 Конституции Украины и ст. 6 Закона Украины О национальных меньшинствах в Украине
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
2024 року кількість українців, які виїхали та не повернулись додому, зросла втричі — аналітики
TSN
2025-01-15T14:30:24Z
У США визнали, що Китай міг випередити Захід у створенні літака 6-го покоління
InternetUA
2025-01-15T14:28:14Z
На Миколаївщині начальник штабу допустив безпідставне нарахування бойових
1News
2025-01-15T14:27:37Z
Люди купили будинки за пів мільйона доларів, але змушені добиратися до них через сади сусідів
24tv
2025-01-15T14:27:16Z
21 січня — презентація результатів дослідження «Детектора медіа» «Вивчення практик медіаспоживання та оцінка рівня медіаграмотності підлітків віком 12-18 років»
Детектор М
2025-01-15T14:22:33Z
Зеленський назвав чисельність російської та української армій
24tv
2025-01-15T14:09:44Z
"Дзвонила тим, хто вже був не живий": вдова загиблого під час ракетного удару розповіла подробиці трагедії
TSN
2025-01-15T14:06:06Z
Вбивця "МіГів" і "‎Су"‎: названі головні особливості винищувача шостого покоління Tempest
InternetUA
2025-01-15T14:03:48Z
Спадок в Україні: за яких умов осіб можуть позбавити права на майно у 2025 році
24tv
2025-01-15T14:03:40Z
Лариса Кадочникова пояснила, чому відмовилася говорити українською на публіці
Комсомольская правда
2025-01-15T14:16:33Z
«Фільтр» оголосив 50 фіналістів національного конкурсу «Репортер»
Детектор М
2025-01-15T14:01:31Z
Короткометражу про війну в Україні з Олександром Рудинським номіновано на премію BAFTA
Комсомольская правда
2025-01-15T13:46:27Z
Позитив вперше став батьком та показав фото з новонародженою донькою
TSN
2025-01-15T13:27:44Z
Одразу 3 українські фільми серед найкращих: 10 найпопулярніших стрічок на Netflix, які вражають
24tv
2025-01-15T13:18:01Z
До 17 січня триває прийом заявок для участі у відборі номінанта від України на літературну премію EUPL 2025
Детектор М
2025-01-15T13:12:38Z
Співак Wellboy став жертвою нападу
360ua.news
2025-01-15T12:36:56Z
З чим француженки носять джинси: цікаві образи для натхнення
24tv
2025-01-15T12:36:03Z
Назвався "біженцем": Іван Дорн осоромився виступом на вечірці з росіянами
24tv
2025-01-15T12:30:38Z
Міністерка оборони Швейцарії несподівано оголосила про відставку
Европейская правда
2025-01-15T14:28:29Z
Глава МЗС Нідерландів: Санкції дозволяють ослабити тих, хто порушує міжнародне право
УкраинФорм
2025-01-15T14:28:25Z
ЗМІ: ЄС планує нові санкції проти РФ, уникнувши вето Угорщини і Словаччини
Европейская правда
2025-01-15T14:28:04Z
У ЄС побільшало українців зі статусом тимчасового захисту
24tv
2025-01-15T14:27:50Z
Поглинання Білорусі може стати «заспокійливим» для Путіна в обмін на перемир'я з Україною - Бульба
GlavRed
2025-01-15T14:25:58Z
Зеленський розповів, як змінилося виробництво української зброї за час великої війни
ГЛАВКОМ NET
2025-01-15T14:21:13Z
Рада ухвалила закон, який дозволяє приватизувати комунальні підприємства
Петр и Мазепа
2025-01-15T14:18:56Z
Якби кожен Дональд думав так, як я, було б простіше, – Туск про членство України в НАТО
24tv
2025-01-15T14:18:28Z
Невдовзі Кремлю стане набагато важче фінансувати війну: одна річ може все змінити
24tv
2025-01-15T14:18:23Z
На Житомирщині працівник моргу викрав обручку загиблого військовослужбовця
Украина Криминальная
2025-01-15T14:30:02Z
Жінка підпалила будинок за допомогою чипсів: чим все закінчилося
24tv
2025-01-15T14:18:19Z
У Тернополі за отримання $3000 та вимагання $20 000 хабаря в учасників кримінального процесу судитимуть поліцейського
Украина Криминальная
2025-01-15T14:09:53Z
У Канаді крадії вигадали зухвалий спосіб пограбування банків
ГЛАВКОМ NET
2025-01-15T13:54:47Z
Мешканець Харківщини за ₴50 тис. допомагав безпроблемно відновити у ТСЦ вилучене посвідчення водія
Украина Криминальная
2025-01-15T13:51:25Z
Побили чоловіка та підпалили його автомобіль: у Дніпрі судитимуть двох братів
Украина Криминальная
2025-01-15T13:45:00Z
У Житомирській області в морзі обікрали полеглого бійця ЗСУ: як піймали злочинця
Фокус
2025-01-15T13:42:26Z
«₴15 тис. за ніч»: пара з Харкова втягувала жінок у зайняття проституцією
Украина Криминальная
2025-01-15T13:36:23Z
На Київщини в.о. голови ВЛК та держвиконавця викрили у махінаціях з визнанням осіб непридатними до військової служби
Украина Криминальная
2025-01-15T13:30:28Z
ЗСУ переграли РФ в ключовій точці фронту: де ворог зазнає поразки - 63 ОМБр
GlavRed
2025-01-15T14:25:11Z
На півдні прикордонники уразили ворожий катер з екіпажем
УкраинФорм
2025-01-15T14:24:43Z
Бійці Третьої штурмової "розвалили" ворожий накат серед ночі: які втрати армії РФ
TSN
2025-01-15T14:24:43Z
"Онлайн-поводир" не допоміг: на Одещині затримали ухилянтів під час спроби втекти до Придністров'я
TSN
2025-01-15T14:24:14Z
Петиція за збереження «Дворика з воронами» зібрала голоси
ГЛАВКОМ NET
2025-01-15T14:24:04Z
Між болем і порятунком: як працюють гвардійські медики в стабпункті
24tv
2025-01-15T14:21:14Z
Україна повернула з російського полону 25 українців
ГЛАВКОМ NET
2025-01-15T14:12:23Z
Під час сьогоднішнього обміну вдалося повернути з Курської області поранених українських військовослужбовців
ZN UA
2025-01-15T14:04:04Z
Ожеледиця та місцями сніг: прогноз погоди в Україні на 16 січня
24tv
2025-01-15T14:03:29Z
Легенда боксу розкрив ім'я суперника, який може повернути Ф'юрі на профі-ринг
24tv
2025-01-15T14:27:27Z
Australian Open. Наступна суперниця Костюк - 12 «ракетка» світу
УкраинФорм
2025-01-15T14:25:30Z
Шахтар впорався з ЦСКА Софія в контрольному поєдинку
Football.ua
2025-01-15T14:22:53Z
"Бронзовий бомбардувальник" дізнався суперника після двох поразок в Ер-Ріяді
24tv
2025-01-15T14:03:10Z
Араухо досяг принципової домовленості з Барселоною щодо нового контракту
Football.ua
2025-01-15T14:01:09Z
"Збожеволів би": екссуперник Усика змоделював бій українця з легендою боксу
24tv
2025-01-15T13:42:22Z
Галатасарай звернувся до Астон Вілли щодо Дієго Карлоса
Football.ua
2025-01-15T13:28:45Z
Шахтар переграв найтитулованіший клуб Болгарії завдяки ефектному м'ячу вихованця: відео голу
24tv
2025-01-15T13:18:19Z
Челсі терміново відкликав захисника з оренди в Крістал Пелес
Football.ua
2025-01-15T13:09:15Z
TikTok планує відключити застосунок для користувачів у США в разі набуття заборони
AIN
2025-01-15T14:30:06Z
"Копія" Дарта Вейдера: у В'єтнамі знайшли гігантське дивне створіння
GlavRed
2025-01-15T14:25:14Z
Розробники CD Projekt Red відреагували на нову гру The Blood of Dawnwalker від колишніх колег
24tv
2025-01-15T14:06:31Z
WhatsApp з 1 лютого 2025 року перестане працювати на старих смартфонах
InternetUA
2025-01-15T14:01:34Z
Літій-сірчані батареї можуть стати ефективнішими, дешевшими та довговічнішими: що зробили вчені
InternetUA
2025-01-15T13:46:15Z
Microsoft видалила інтерфейс, який маскував Bing під Google — і відмовилась від коментарів
ITC
2025-01-15T13:38:36Z
Asus представила конектор GC-HPWR на 1000 Вт для бездротового живлення відеокарт у формфакторі BTF 2.0
ITC
2025-01-15T13:38:33Z
Космічний апарат української компанії Firefly Aerospace стартував до Місяця сьогодні вранці
24tv
2025-01-15T13:36:50Z
Багаторічна шпигунська кампанія: Китай встановив жучки на мільйони комп'ютерів по всьому світу
24tv
2025-01-15T13:36:49Z
Аграрний комітет підбив підсумки роботи минулої сесії
AgroPortal
2025-01-15T14:30:05Z
Підтримував роботу онлайн-казино, власниками якого є росіяни: затримано члена КРАІЛ
InternetUA
2025-01-15T14:28:22Z
Ціни "падати" не будуть: в Україні змінилась вартість популярних продуктів
GlavRed
2025-01-15T14:25:35Z
США ввели заборону на імпорт продукції ще 37 китайських компаній
Европейская правда
2025-01-15T14:21:00Z
Штучний інтелект створить 78 млн нових робочих місць до 2030 року
InternetUA
2025-01-15T14:16:16Z
Передовий український тролейбус вивели на новий маршрут у Миколаєві
AutoCentre
2025-01-15T14:16:16Z
Курс валют на 16 січня: скільки коштуватимуть долар, євро і злотий
TSN
2025-01-15T14:06:17Z
Ціни на деякі продукти зросли у 2 – 3 рази за рік: що здорожчало найбільше
24tv
2025-01-15T14:03:03Z
ПриватБанк змінив умови обміну доларів: українцям розкрили, що змінилося в процесі здачі валюти
Политека
2025-01-15T14:01:43Z
Чому собаки нахиляють голову, коли ми з ними говоримо: несподівані причини
GlavRed
2025-01-15T14:25:48Z
Як зробити м'ясо м'яким, скільки потрібно тушкувати залежно від виду
TSN
2025-01-15T14:24:09Z
Коричневий цукор обрали «смаком року» — чому
AIN
2025-01-15T14:00:26Z
Рисові кульки з гострим соусом: бюджетна закуска, яка стане улюбленою з першого разу
24tv
2025-01-15T13:51:17Z
"Смішно таким займатися": дантист розповів, чи заглядають стоматологи у зуби під час спілкування
24tv
2025-01-15T13:36:53Z
Навіщо кухарі додають ложку соди під час варіння яєць: нізащо б не здогадалися
TSN
2025-01-15T13:36:19Z
Як швидко розм'якшити масло: топ-4 найпростіші способи
GlavRed
2025-01-15T13:27:16Z
Як вивести міль в крупах: дієві методи, які перевершать очікування
24tv
2025-01-15T13:12:24Z
Подружжя розсекретило, що відбувається під час найбільшого у світі круїзу з 6700 свінгерами – фото
TSN
2025-01-15T12:54:07Z
Пік захворюваності на ГРВІ та грип очікується у лютому - Кузін
УкраинФорм
2025-01-15T14:30:04Z
Прасуйте спідню білизну після прання: ось чому це треба робити
24tv
2025-01-15T14:21:44Z
При захворюванні на ГРВІ не потрібно робити тести на метапневмовірус - Кузін
УкраинФорм
2025-01-15T14:16:10Z
Клітини "втекли": чоловік помер після того, як підхопив рак легень від донора печінки
TSN
2025-01-15T13:24:24Z
Більше 80% жінок помиляються: як визначити розмір грудей правильно
GlavRed
2025-01-15T12:25:54Z
Їжа для "другого мозку": варіанти перекусів, які покращать стан кишківника
24tv
2025-01-15T12:06:25Z
Чому сняться кошмари: про які хвороби вони можуть свідчити
TSN
2025-01-15T11:54:59Z
Падають після однієї чарки: чому деякі люди не можуть багато пити, пояснив нейробіолог
Фокус
2025-01-15T11:27:52Z
Виплати при втраті працездатності тепер залежатимуть від зарплати
Знай
2025-01-15T11:13:07Z
Електромобіль Mazda 6e їде до Європи: усі подробиці про новинку
AutoGeek
2025-01-15T14:12:14Z
На продаж виставили 15-річний Dodge Challenger без пробігу
AutoCentre
2025-01-15T13:16:40Z
Зірки краш-тестів: названо найбезпечніші автомобілі 2024 року
Фокус
2025-01-15T12:51:53Z
Modellista підготувала для Toyota bZ4x стильний обвіс у стилі 80-х
AutoCentre
2025-01-15T12:12:41Z
Набагато дешевше за Duster: українцям запропонували паркетник Citroen за вигідною ціною
ЗаРулем
2025-01-15T12:06:57Z
Клуб 700 км: нові електромобілі з найбільшим запасом ходу
Фокус
2025-01-15T11:57:49Z
Renault розкрив усі секрети стильного інтер’єра електромобіля Twingo
AutoGeek
2025-01-15T10:42:24Z
Неймовірно вигідні ціни на CITROЁN C3: встигніть придбати – від 640 000 гривень!
AutoCentre
2025-01-15T10:33:35Z
Cupra переводе популярну модель на електротягу
AutoCentre
2025-01-15T10:10:09Z