MY.UAНовости
Профессия тиктокер. Как зарабатывать в китайской соцсети
Профессия тиктокер. Как зарабатывать в китайской соцсети

Профессия тиктокер. Как зарабатывать в китайской соцсети

Сперва мы посмеивались над ТикТоком — теперь начинаем его побаиваться.

Китайский сервис официально стал самой быстрорастущей соцсетью в истории — всего через три года после выхода на глобальный рынок его аудитория перешагнула рубеж в один миллиард (!) пользователей. И это, похоже, только начало.

Если культурная и социальная значимость ТикТока давно очевидна плюс-минус всем, то коммерческий потенциал платформы долго оставался загадкой, поэтому крупные бренды и блогеры с финансовыми амбициями не спешили снимать вертикальные ролики. Причин такого недоверия было несколько: и специфическая аудитория (в основном — школьники и студенты), и нестандартный формат, и загадочные алгоритмы, которые никто по-прежнему не смог до конца разгадать.

Тем не менее, в последний год тысячи брендов и миллионы блогеров ринулись заводить свой ТикТок, — и не просто заводить, а вкладывать в него серьёзные бюджеты и уделять ему внимание, не меньшее, чем Инстаграму и Фейсбуку. Значит ли это, что в ТикТоке появились деньги и платёжеспособная аудитория? Значит ли это, что ТикТок превратился в полноценный инструмент бизнеса и пиара? — Да, и вот, как это работает.


Какие блогеры становятся успешными в ТикТоке

Главная «фича» ТикТока, позволившая ему стремительно набрать такую внушительную аудиторию — его алгоритмы. Если коротко, работают они следующим образом: сервис показывает загруженный ролик ограниченному числу случайных пользователей; затем, основываясь на их реакции (сколько юзеров досмотрели до конца, сколько лайкнули и т.д.), расширяет аудиторию — или наоборот, прекращает рекомендовать видео.

Благодаря этой системе, шанс на вирусную популярность получает каждый. Яркий пример — тикток ныне известного блогера и продюсера Романа Грицько, чьи первые ролики — снятые без сценария и надежды на какой-то серьёзный результат — собрали десятки миллионов просмотров и установили рекорд по этому показателю в Украине. Такой неожиданный успех и заставил Романа всерьёз погрузиться в тикток-культуру.

Личная аудитория в ТикТоке не играет значительной роли. Куда важнее — реакция случайных пользователей, большинство из которых не знакомо с контентом блогера. Чтобы ролик «зашёл» среднестатистическому юзеру (от первой реакции которого зависит его популярность) нужно понимать и учитывать его привычки.

Во-первых, формат коротких вертикальных роликов подразумевает потребление «на ходу» и короткими сессиями по 5-15 минут. Поэтому важно искать форматы, способные за секунду «подключить» внимание зрителя и удержать его. Подача должна соответствовать: без длительных приветствий, вступлений и прочих формальностей — только суть. Ровно поэтому самыми популярными жанрами в ТикТоке становятся скетчи, челленджи, лайфхаки и туториалы.

Во-вторых, нужно соответствовать «философии» ТикТока, которая кардинально отличается от ютубовской. Здесь не играет роли техническое «качество» и уровень продакшена, а излишняя претенциозность и вовсе может навредить. Зрителю важна простота, искренность, доступность и увлекательность. 

Можно подумать, что по таким «канонам» невозможно создать ничего кроме бессмысленного инфантильного контента для школьников — но это не так. Доказательство тому — довольно успешный тикток-блог украинского юриста Андрея Порайко. Его ролики, в которых он отвечает на вопросы зрителей и даёт правовую оценку ситуаций, собирают десятки и сотни тысяч просмотров.


Как и сколько зарабатывают тиктокеры

За последний год бренды пересмотрели своё отношение к ТикТоку и начали закладывать на продвижение в китайской соцсети серьёзные бюджеты. Поэтому каждый относительно успешный блогер может рассчитывать на интерес со стороны компаний. Средний ценник на рекламу у тиктокеров-миллионников — от нескольких сотен до нескольких тысяч долларов за один ролик.

Помимо съёмки коммерческих роликов на заказ, существуют и другие варианты монетизации блога:

Платное участие в челленджах. Запуская новый челлендж, крупные бренды обычно предлагают блогерам принять в них участие за гонорар.

Донаты. Когда блогер набирает первую тысячу подписчиков, у него появляется возможность запускать прямые трансляции, собирать пожертвования и выводить их через PayPal.

Выплаты из фонда. Не так давно ТикТок начал финансово поощрять успешных блогеров. Два больших «но»: платят символические суммы (до 10$ за миллион просмотров), а участвовать в программе могут лишь аккаунты от 10 тысяч подписчиков.

Больше о том, как развиваться и зарабатывать в ТикТоке — на масштабной конференции TIKTOKULTURA-2021. Роман Грицько, Андрей Порайко и ещё сотня блогеров и экспертов будут делиться своим опытом со сцены киевского Дворца Спорта. Выступления в стиле TEDx, кейсы от миллионников, воркшопы и полезные знакомства. Регистрация уже открыта — живое участие или онлайн.


 

 


 

Професія тіктокер. Як заробляти у кітайскій соцмережі

Спершу ми посміювалися над ТікТоком — тепер починаємо його побоюватися. Кітайский сервіс офіційно став найбільш швидкозростаючою соцмережою в історії - всього через три роки після виходу на глобальний ринок його аудиторія переступила рубіж в один мільярд (!) користувачів. И це, схоже, тільки початок.

Якщо культурна та соціальна значимість ТікТока давно очевидна плюс-мінус усім, то комерційний потенціал платформи тривалий час залишався загадкою, через що великі бренди та блогери з фінансовими амбіціями не поспішали знімати вертикальні ролики.
Причин такої недовіри було декілька: і специфічна аудиторія (здебільшого — школяри та студенти), і нестандартний формат, та загадкові алгоритми, які ніхто все ще до кінця не зміг розгадати.

Тим не менш, в останній рік тисячі брендів та мільониблогерів кинулся заводити свій ТікТок, — і не просто заводити, а вкладати у нього серьйозні бюджети та приділяти йому уваги не менше, ніж Інстаграмму та Фейсбуку. Чи означає це, що у ТікТоку з'явилися гроші та платоспроможна аудиторія? Чи означає це, що ТікТок перетворився на повноцінний інструмент бізнесу та піару? — Так, і от як це працює.


Які блогери стають успішними у ТікТок

Головна «фіча» ТікТока, яка дозволила йому стрімко набрати таку значну аудиторію — його алгоритми. Якщо коротко, працюють вони наступним чином: сервіс показує завантажений ролик обмеженому числу випадкових користувачів; після чого, грунтуючись на їхньої реакції (скілько користувачів додивились до кінця, скільки лайкнули і т.д.), розширює аудиторію — або навпаки, припиняє рекомендувати відео.

Завдяки цій системі, шанс на вірусну популярність отримує кожен. Яскравий приклад — тікток нині відомого блогера та продюсера Романа Грицько, чиї первші ролики — зняті без сценарію та надії на якийсь серйозний результат — зібрали десятки мільйонів переглядів та встановили рекорд по цьому показнику в Україні. Такий неочікуваний успіх і змусив Романа всерйоз зануритися у тікток-культуру.

Персональна аудиторія у ТікТок не грає значної ролі. Куди більш важливо — реакція випадкових користувачів, більшість з яких не знайомі з контентом блогера. Щоб ролик «зайшов» середньостатистичному користувачу (від першої реакції якого залежить його популярність) треба зрозуміти та враховувати його звички.

По-перше, формат коротких вертикальних роликов передбачає споживання «на ходу» та короткими сесіями по 5-15 хвилин. Ось чому важливо шукати формати які здатні за секунду «підключити» увагу глядача та утримати її. Подача повинна відповідати: без тривалих привітань, вступів та інших формальностей  — тільки суть. Саме тому найбільш популярними жанрами у ТікТок стають скетчі, челленджи, лайфхаки та туторіали.

По-друге, потрібно відповідати «філософії» ТікТока, яка кардинально відрізняється від ютубовської. Тут не грає ролі технічна «якість» та рівень продакшену, а зайва претензійність і взагалі може нашкодити. Глядачеві важлива простота, щирість, доступність і захопливість.

Можна подумати, що за такими «канонам» неможливо створити нічого крім безглуздого інфантильного контенту для школярів — але це не так.
Доказ тому — доволі успішний тікток-блог українського юриста Андрія Порайко. Його ролики, в яких він відповідає на питання глядачів і дає правову оцінку ситуацій, збирають десятки і сотні тисяч переглядів.


Як та скільки заробляють тіктокери

За останній рік бренди переглянули своє ставлення до ТікТоку та почали закладати на просування у китайській соцмережі серйозні бюджети. Тому кожен відносно успішний блогер може розраховувати на інтерес з боку компаній. Середній цінник на рекламу у тіктокерів-мільйонників — від декількох сотень до декількох тисяч доларів за один ролик.

Окрім зйомки комерційних роликів на замовлення, існують і інші варіанти монетизації блогу:

Платна участь у челленджах. Запускаючи новий челендж, великі бренди зазвичай пропонують блогерам прийняти в них участь за гонорар.

Донати. Коли блогер набирає першу тисячу підписників, у нього з'являється можливість запускати прямі трансляції, збирати пожертви та виводити їх через PayPal.

Виплати з фонду. Нещодавно ТікТок почав фінансово заохочувати успішних блогерів. Два великих «але»: платять символічні суми (до 10 $ за мільйон переглядів), а брати участь в програмі можуть лише акаунти від 10 тисяч підписників.

Більше про те, як розвиватиметься і заробляти у ТікТок — на масштабній конференції TIKTOKULTURA-2021. Роман Грицько, Андрій Порайко і ще сотня блогерів і експертів будуть ділитися своїм досвідом зі сцени київського Палацу Спорту. Виступи в стилі TEDx, кейси від мільйонників, воркшопи та корисні знайомства. Реєстрація вже відкрита - живу участь або онлайн..

Информация предоставлена в порядке ст.10 Конституции Украины и ст. 6 Закона Украины О национальных меньшинствах в Украине
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Нардепа Тищенка перевели під нічний домашній арешт до 12 липня – Суспільне
Лига
2025-05-12T11:54:33Z
Німеччина висунула жорсткий ультиматум Путіну: часу – до кінця доби
Хвиля
2025-05-12T11:54:29Z
Єврокомісар з оборони: Ми вважаємо напад Росії на ЄС за 3-5 років дуже реалістичним сценарієм
Европейская правда
2025-05-12T11:52:52Z
На дні народження партнера PariMatch разом з головою економічного управління СБУ Анатолієм Лойфом був його заступник Іван Чернишов?
Известия Киев
2025-05-12T11:46:35Z
Розмови про "зворотний Кіссінджер" є безглуздими і повинні припинитися — дипломат Майкл Карпентер
ZN UA
2025-05-12T11:46:06Z
Тищенко та експоліцейський Писаренко більше не під цілодобовим арештом – рішення суду
24tv
2025-05-12T11:45:33Z
Єврокомісар з питань оборони назвав найкращий спосіб зупинити Путіна
Европейская правда
2025-05-12T11:43:51Z
Перемовини у Стамбулі: експерт розповів, про що буде йтися і чи приїде путін
Знай
2025-05-12T11:42:58Z
Уряд Німеччини обмежить інформацію про постачання Україні зброї - йдеться і про Taurus
УкраинФорм
2025-05-12T11:40:30Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Драматична історія кохання. 45 років тому Зінкевич взяв шлюб: оприлюднено рідкісне фото з весілля
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T11:51:42Z
Стрічка «Україна: Ворог у лісі» отримала телевізійну премію BAFTA-2025
УкраинФорм
2025-05-12T11:49:43Z
ЮНЕСКО допоможе у відновленні академії Бойчука
УкраинФорм
2025-05-12T11:46:56Z
Це був фурор: як Вєрка Сердючка запалила на Євробаченні і коли це було
Telegraf
2025-05-12T11:45:48Z
"З якого ти поверху неба?": пісня Jerry Heil і Yarmak очолила український чарт Apple Music
24tv
2025-05-12T11:45:25Z
Дизайнери назвали головне "колірне" правило для оформлення ванної кімнати
24tv
2025-05-12T11:30:27Z
Колишня кохана Джонні Деппа та Ілона Маска вдруге стала мамою
GlavRed
2025-05-12T11:27:38Z
Bird of Pray: текст гурту Ziferblat, з якою вони виступлять на «Євробаченні»
ZN UA
2025-05-12T11:25:32Z
Замість винищувачів: старі дрони США запускатимуть крилаті ракети Black Arrow
Фокус
2025-05-12T11:46:08Z
Уся сума до вас точно не дійде. Скільки отримає пенсіонер, якщо для нього зробити благодійний внесок у ПФУ
Telegraf
2025-05-12T11:45:32Z
Перелякана жінка виявила під будинком лігво змій: далі стало тільки гірше
Фокус
2025-05-12T11:42:52Z
Людей закликали виносити ковдри та подушки на вулицю: у чому причина
GlavRed
2025-05-12T11:36:25Z
Стартував набір на програму «Monarch: Інформаційна безпека»
Детектор М
2025-05-12T11:34:31Z
Робота для пенсіонерів у Дніпрі: де платять від 14 тисяч гривень
Политека
2025-05-12T11:31:16Z
Через протест польських перевізників може бути ускладнений рух у пункті пропуску «Ягодин-Дорогуськ» - ДПСУ
УкраинФорм
2025-05-12T11:28:59Z
Чому не можна лихословити і плакати 13 травня: яке свято і день ангела
GlavRed
2025-05-12T11:27:47Z
Учасникам бойових дій і ветеранам можуть компенсувати початковий внесок за житло: які умови
24tv
2025-05-12T11:24:24Z
Вчені виявили ефективність грибної сполуки проти хвороби Паркінсона
Факти ICTV
2025-05-12T11:40:48Z
Трамп прагне змусити фармкомпанії знизити ціни на ліки до 80%
24tv
2025-05-12T11:24:18Z
Чи потрібно пити магній разом з вітаміном B6
24tv
2025-05-12T11:15:15Z
Зеленський привітав медсестер з професійним святом
УкраинФорм
2025-05-12T11:13:20Z
Безкоштовний огляд родимок у "Добробуті": як вчасно виявити меланому
Gazeta UA
2025-05-12T10:54:38Z
Україна долучилася до Європейського тижня громадського здоровʼя
УкраинФорм
2025-05-12T10:54:13Z
Банани стануть розкішшю? Кліматологи б'ють на сполох
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T10:33:57Z
Мобілізація в Україні: з якими хворобами доведеться служити
24tv
2025-05-12T10:03:35Z
Точно смачніше та корисніше, ніж у магазині: класичний рецепт домашнього майонезу
24tv
2025-05-12T09:42:50Z
В Індонезії загинули 13 людей під час утилізації старих боєприпасів
Лига
2025-05-12T11:51:10Z
Страшна ДТП біля Кривого Рогу: внаслідок зіткнення BMW і бензовоза загинула молода пара і песик
24tv
2025-05-12T11:39:25Z
У Києві жінка брала гроші за фіктивні діагнози для військовозобов’язаних
Украина Криминальная
2025-05-12T11:37:42Z
Хотіли купити авто з-за кордону: двоєукраїнців втратили близько 500 тис грн
InternetUA
2025-05-12T11:16:00Z
На Буковині зловмисники під виглядом облаштування укриття незаконно видобували вапняк
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T11:00:44Z
Прокуратура підтверджує: злодій у законі Умка, якого «виховувало» СБУ, має зв’язки у правоохоронних органах
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T10:51:25Z
Прокуратура повідомила про підозру киянці, яка намагалася «продати» інсульт за $6 тиc
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T10:45:33Z
Нелегальний видобуток вапняку на суму понад ₴5 мільйонів: на Буковині поліцейські викрили трьох екозлочинців
Украина Криминальная
2025-05-12T10:12:17Z
Трагічний інцидент на Позняках: молодий чоловік випав з вікна багатоповерхівки
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T10:06:03Z
Міг би стати першим трильйонером: який мільярдер мав можливість обігнати Ілона Маска
24tv
2025-05-12T11:45:17Z
Світовий банк виділяє Україні ще $84 мільйони для виплат за програмою «єВідновлення» - Шмигаль
УкраинФорм
2025-05-12T11:40:21Z
В Україні планують підвищити мінімальну зарплату до 10 800 грн
Фокус
2025-05-12T11:36:33Z
Яка група ФОП вигідніша: що варто знати, приклади розрахунків сплати податків
24tv
2025-05-12T11:36:26Z
Торік виробничий потенціал ВПК України зріс втричі, до $35 мільярдів - Сметанін
УкраинФорм
2025-05-12T11:33:55Z
Перспективи розвитку Укроборонпрому обговорили на безпековому форумі у Брюсселі
УкраинФорм
2025-05-12T11:33:19Z
Аграрії засіяли вже 76% ярих зернових та зернобобових культур від прогнозованих площ
Agravery
2025-05-12T11:31:23Z
Прайс-кепи заважають реалізовувати сонячну електроенергію – голова ради Української асоціації відновлювальної енергетики
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T11:18:15Z
Microsoft готова поступитись частиною акцій OpenAI в обмін на доступ до майбутніх моделей
InternetUA
2025-05-12T11:16:27Z
Демонтаж незаконної реклами у Києві: де заплановано цього тижня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T11:51:48Z
В Україні завтра очікуються дощі, у деяких регіонах - заморозки, вдень до +18°
УкраинФорм
2025-05-12T11:48:51Z
Одеська поліція розшукує малолітніх втікачів з реабілітаційного центру
Украина Криминальная
2025-05-12T11:48:49Z
Прогноз погоди в Одесі на 13 травня: чим може бути небезпечний цей день
Политека
2025-05-12T11:46:23Z
Ворожий БпЛА влучив в автомобіль: відоме ім'я загиблого працівника "Сумиобленерго"
24tv
2025-05-12T11:45:06Z
Минулого тижня ворог 20 разів атакував Харків
Мій Харків
2025-05-12T11:43:15Z
У Миколаївському зоопарку народилося перше в Україні маля гамбійських щурів
Комсомольская правда
2025-05-12T11:31:55Z
Грип та ГРВІ у Києві: скільки хворих зафіксували за тиждень
УкраинФорм
2025-05-12T11:31:21Z
У бригаді "Рубіж" сказали, чи змінилось щось на фронті 12 травня
24tv
2025-05-12T11:30:23Z
Нова Toyota RAV4 з’явиться раніше, ніж ви очікуєте
Топ Жир
2025-05-12T11:48:58Z
Новий кросовер Toyota RAV4 2026 показали на перших офіційних фото
Фокус
2025-05-12T11:45:31Z
Етанол в українському бензині. Як це впливає на автомобіль і що з цим робити
AutoCentre
2025-05-12T11:34:48Z
Ця крихітна Daihatsu була затримана через скандал, але тепер нарешті рухається вперед
Топ Жир
2025-05-12T11:30:31Z
Чому в автобусах немає ременів безпеки: відповідь здивує багатьох
GlavRed
2025-05-12T11:27:20Z
З гібридною та електричною версіями: новий BMW X7 отримає чотири варіанти силових установок
AutoGeek
2025-05-12T11:06:41Z
Авто для понтифіка: найвідоміші та найцікавіші папамобілі
Фокус
2025-05-12T11:00:49Z
Пікап Ram 1500 наділили нестандартними пропорціями
AutoCentre
2025-05-12T10:16:26Z
Президент Франції Макрон вперше пересів на електромобіль: обрав DS 8
AutoGeek
2025-05-12T10:12:16Z
Голі п'яти та повна байдужість: стюардеса круїзу розкрила огидні звички туристів
Знай
2025-05-12T11:51:55Z
Концентрат свіжості та вітамінів: салат з молодої капусти до м'яса та риби
24tv
2025-05-12T11:45:01Z
3 знаки зодіаку, які у квіткову повню розв'яжуть усі свої проблеми – хто це буде
24tv
2025-05-12T11:36:41Z
Плющ зникне назавжди, якщо полити його одним натуральним засобом: експерт дав пораду
GlavRed
2025-05-12T11:27:49Z
Квіткова повня: вісім дій, яких варто уникати сьогодні
Gazeta UA
2025-05-12T11:27:30Z
Ці 5 трендів в дизайні кухні вже застаріли: час їх позбутися
24tv
2025-05-12T11:18:09Z
Дуже швидко і дуже ситно: рецепт смачного салату з тушонкою
Фокус
2025-05-12T11:15:26Z
5 найкращих кольорів волосся на літо: так фарбуватися захочуть всі
24tv
2025-05-12T11:03:04Z
Натуральним і не пахло: що підмішували в сметану та морозиво в СРСР
Telegraf
2025-05-12T10:54:03Z
Постійне стеження у сучасному світі змінює мислення — відчуття нагляду провокує психічні розлади
ITC
2025-05-12T11:46:29Z
LIGA.net опинилась під масованою DDoS-атакою, ціль – колонка про кейс Алхім
Лига
2025-05-12T11:46:13Z
CRM як інструмент злагодженої роботи відділів: кейс RozetkaPay та NetHunt
Корреспондент
2025-05-12T11:45:40Z
Американська організація Wildcard Academy підписала контракт з 17-річним українцем
24tv
2025-05-12T11:39:30Z
Радянський космічний апарат, який не долетів до Венери, нарешті повернувся на Землю: де він упав
24tv
2025-05-12T11:36:41Z
Краще поміняти: два бюджетні телефони Samsung перестануть нормально працювати
Фокус
2025-05-12T11:36:30Z
8 причин, чому користувачі обирають macOS замість Windows
InternetUA
2025-05-12T11:31:34Z
Новий очільник NASA займатиметься відправленням людей Марс і на Місяць - The Hill
InternetUA
2025-05-12T11:31:08Z
В мережі опинилися дати кваліфікаційних матчів The International 2025
24tv
2025-05-12T11:30:18Z
Батагов: Виправимо помилки та переможемо у фіналі Кубка
Football.ua
2025-05-12T11:49:21Z
Українські дівчата у серії пенальті здолала Марокко на Турнірі розвитку УЄФА
УкраинФорм
2025-05-12T11:46:13Z
Паламарчук, Волохатий та П'ятов повернулись до стартового складу Інгульця на матч за життя проти Лівого Берега
Football.ua
2025-05-12T11:43:28Z
Артета – про нічию з Ліверпулем: Хотів убити себе, побачивши, як ми діяли у перші 30 хвилин
Football.ua
2025-05-12T11:34:54Z
В розпал гонки за єврокубки: Полісся відсторонило від роботи двох менеджерів через розслідування
24tv
2025-05-12T11:33:21Z
В Афганістані влада заборонила громадянам грати шахи
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T11:12:32Z
Десятки фанатів «Гамбурга» потрапили до лікарні після святкування виходу в Бундеслігу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T11:12:03Z
Новий Шевченко та коріння з України: хто такий герой Мілана із прізвищем "Золотарчук"
24tv
2025-05-12T11:03:51Z
Манчестер Сіті зацікавлений у півзахиснику Мілана
Football.ua
2025-05-12T11:01:38Z