MY.UAНовини
Власника фейсбук-сторінки можна карати за зміст коментарів. Серйозно? Коментують юристи
Власника фейсбук-сторінки можна карати за зміст коментарів. Серйозно? Коментують юристи

Власника фейсбук-сторінки можна карати за зміст коментарів. Серйозно? Коментують юристи

Медіаюристи бачать у рішенні Європейського суду з прав людини логіку, наголошують на особливих обставинах справи, вважають, що суди в Україні можуть застосовувати це рішення, а влада — зловживати цим.

Європейський суд з прав людини постановив, що власник фейсбук-сторінки несе відповідальність за зміст коментарів дописувачів. Це рішення у справі про французького політика Жюльєна Санчеса, який десять років тому спровокував дискусію в соцмережі та не видаляв коментарі з мовою ворожнечі. 2013 року його та двох коментаторів оштрафували за розпалювання ворожнечі. Програвши в касаційній інстанції, Санчес 2015 року подав скаргу до Європейського суду з прав людини.

Раніше аналогічне рішення щодо відповідальності ЗМІ за зміст коментарів їхніх читачів ухвалив австралійський суд. Чи вплине це рішення на українські ЗМІ, свободу висловлювання в соцмережах та судову практику? MediaSapiens запитав про це медіаюристів.

 

Валентина Теличенко, юристка і правозахисниця:

— Це рішення насамперед про відповідальність. Інформаційний простір розвивається технологічно дуже швидко. Це колись можна було порахувати кількість надрукованих газет і чітко фіксувати, хто коли пише до газети. Новітні технології фактично кожному дали можливість поширювати інформацію на велику аудиторію, і це ставить суспільство перед новими викликами та загрозами. Рішення ЄСПЛ у цій сфері — один із перших вагомих кроків на шляху до відповідальності за сказане. Відповідальність кожного за сказане — це дуже важливо для демократії. Гостро стоїть також проблема вивчення впливу на суспільство аудіовізуальних ЗМІ, використання їх для маніпуляції суспільною думкою та пропаганди під час виборів і гібридної війни.

По-перше, рішення ЄСПЛ, коли воно буде остаточним, є частиною українського законодавства. Це рішення ЄСПЛ є сигналом кожному з нас: контролювати коментарі на фейсбуку, якщо право коментувати не закрите. Воно може бути застосоване за аналогією і на інших майданчиках. ЗМІ повинні уважно проаналізувати це рішення. Скажімо, коли телеканал робить прямий ефір із людного місця, він відтепер несе відповідальність за відповідність коментарів чинному законодавству (відсутність заборонених закликів, мови ворожнечі, правдивість коментарів тощо), отже, треба мати алгоритм реагування на такі коментарі, якщо йдеться про бажання діяти законно. А для тих, хто через коментарі хоче маніпулювати суспільною думкою, треба мати на увазі, що рано чи пізно ці маніпуляції буде викрито і треба буде відповідати за них.

Щодо цензури. Цензура – це наслідок політичної волі. І в цій ситуації надзвичайно важлива наявність неупередженого незалежного суду. Суду, який не піддається спробам впливових представників держави використати його на їхню користь. У нас зараз із цим проблема. Відверте й демонстративне використання суду Банковою у боротьбі з політичними опонентами дало потужний сигнал судовій владі. І я не виключаю, що українські судді можуть тлумачити і це рішення ЄСПЛ, і чинне законодавство так, щоб догодити можновладцям і не побачити цензуру, порушення права на свободу слова.

 

Олександр Бурмагін, виконавчий директор ГО «Платформа прав людини»:

— Я не думаю, що це рішення настільки стосується ЗМІ, щоб їм було необхідно змінювати свої політики. У фабулі цієї справи — політичний діяч та його акаунт у соціальній мережі. Я не вважаю, що настільки страшний чорт, як його малюють. Це рішення — чергове нагадування про «обов`язки та відповідальність», які мають йти разом із «правами та свободами» зі статті 10 Конвенції, яка гарантує свободу вираження поглядів. Про це вперше нагадав ЄСПЛ ще 2015-му році у справі «DELFI AS проти Естонії». Там було про відповідальність за коментарі в онлайн-виданні. ЄСПЛ зазначив, що медіаплатформа, яка створила технічну можливість і зацікавлена в активностях читачів у коментарях, повинна реагувати на порушення, які можуть там відбуватись. В цьому ж випадку мова не про медіа навіть, а про публічну особу, яка створила акаунт для досягнення політичних/публічних цілей. І, на думку суддів, має відповідати за дискусії, які розгортаються на ньому. Власне, запобігати жорсткій мові ворожнечі. Тому я не думаю, що це рішення матиме серйозні негативні наслідки для свободи вираження поглядів у медіа. 

 

Максим Дворовий, юрист «Лабораторії цифрової безпеки»:

— Це рішення в цілому продовжує практику ЄСПЛ у справі Delfi AS v Estonia щодо відповідальності посередників за коментарі, що містять мову ворожнечі. Власне, такі коментарі (які є «очевидно неправомірними») мають оперативно видалятися посередниками заради того, аби вони не несли відповідальність.

Втім, у цьому ж є і проблема: у Delfi в 2015 році суд сказав, що до відповідальності інших посередників (блогерів, користувачів соцмереж тощо) можуть застосовуватися інші стандарти. Цим рішенням (та минулорічним рішенням у Jezior v Poland) ЄСПЛ підтверджує, що застосовуватиме однакові стандарти до всіх.

Це створює ризики. Зрозуміло, що ресурс для моніторингу коментарів у великих компаній чи онлайн-медіа суттєво більший, аніж у блогерів чи окремих користувачів. Тому за певного тлумачення цього рішення може виявитися, що на одноосібного користувача може покладатися надмірний тягар моніторингу власних коментарів. Так, дехто наголошує, що в цьому рішенні важливим є передвиборчий контекст і тому воно стосується відповідальності лише в обмежений часовий період і лише щодо політиків чи кандидатів. Втім особливо актуальною ця проблема може бути для саме топполітиків, які збирають сотні чи тисячі коментарів і явно можуть не мати часу та можливості бачити всі з них. Тож можна уявити ситуацію зі спеціальним засиланням ботів чи користувачів і відповідними коментарями на сторінку такого політика, що призведе або ж до його відповідальності, або до закриття коментарів й обмеження дискусії.

Рішення є джерелом права в Україні, тому може використовуватися судами. Про практику в таких справах останніми роками мені майже не відомо. Також маю сумніви, що суди будуть його застосовувати, з банальнішої причини: через мовний бар'єр. Нечасто побачиш застосування прецедентів чи критеріїв ЄСПЛ, описаних навіть англійською, а мова цього рішення – французька. Крім того, рішення може бути переглянуте Великою Палатою ЄСПЛ.

ЗМІ просто  потрібно проявляти звичну пильність та бути готовими видаляти очевидно шкідливий контент в коментарях.

Це рішення – не про медіа, а про користувачів. Для медіа фактично обов'язок моніторити коментарі ЄСПЛ випливає з практики суду ще з 2015 року. Тому й вплив тут буде саме на користувачів.

В Україні відповідальність посередників майже не регулюється на сьогодні (є загальна норма в законі про електронну комерцію) і мені не відомо про справи щодо коментарів, які б зачіпали відповідальність медіа, в Україні. Але під час розробки медійного законодавства на майбутнє цей прецедент може бути використаний для посилення контролю.

 

Алі Сафаров, юрист Інституту масової інформації:

— У справі Sanchez v. France, про яку багато хто зараз говорить, дуже важливим є особливі обставини в рішенні. По-перше заявник був притягнутий до відповідальності у Франції за французькими законами, і ЄСПЛ визнав правомірність притягнення його до відповідальності. Це геть не дорівнює тезі, що ЄСПЛ взагалі вважає, що будь-який власник будь-якого акаунту в соцмережах відповідає за коментарі з мовою ворожнечі — це означає, що саме в цьому випадку судова система Франції дотрималася статті 10 Конвенції і, вивчивши всі обставини ситуації, правомірно застосувала обмеження до заявника.

По-друге, треба розуміти, що на таке рішення ЄСПЛ вплинули особливі обставини в справі. Заявник є місцевим політиком, тому має певний суспільний вплив і його думка, а також сприяння або несприяння певним настроям, впливає на суспільство в цілому. Заявник розмістив на своїй сторінці в соцмережі інформацію, яка спровокувала дискусію. При цьому заявник брав активну участь в дискусії, зокрема — коментував. При цьому протягом шести тижнів він не видаляв і ніяк не реагував на коментарі з мовою ворожнечі, фактично своєю поведінкою сприяючи мові ворожнечі проти певної групи. Заявник не навів французьким судам обґрунтування своєї поведінки відповідно до частини першої статті 10 Конвенції. Тож французька система правосуддя, притягуючи заявника до відповідальності, не порушила вимог статті 10 Конвенції.

Чи буде це рішення впливати на судову практику в Україні? Безперечно, бо відповідно до Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» це рішення вже є джерелом права для українських судів. Чи означає це, що відтепер за будь-який коментар із мовою ворожнечі можна притягнути власника акаунту у соцмережах до відповідальності? Абсолютно ні. Для такого притягнення мають бути додаткові обставини: великий суспільний вплив власника, можливість реалізовувати політичні рішення в суспільстві, свідоме ігнорування мови ворожнечі в коментарях, чітка ідентифікація групи, проти якої спрямована мова ворожнечі. Без урахування таких додаткових обставин притягнення до відповідальності власника акаунту за коментарі не буде відповідати рівню, необхідному в демократичному суспільстві, а відтак буде порушувати вимоги статті 10 Конвенції. 

Рішення ЄСПЛ поки що є лише французькою, і ще може бути оскаржено.

 

В’ячеслав Якубенко, медіаюрист:

—  Я б не назвав це рішення неочікуваним. Суд послідовно до цього йшов через справи Delfi AS v. Estonia (2015), MTE v. Hungary (2015), Pihl v. Sweden (2017), Tamiz v. UK (2017), Høiness v. Norway (2018), Jezior v. Poland (2020). У кожному з цих рішень ЄСПЛ аналізує не тільки швидкість реакції, а й тип контенту, тип самої платформи та її впливовість. Логіка тут цілком зрозуміла: маленький блог не завдасть значної шкоди, тому він може реагувати на скарги «дещо повільніше», ніж величезні корпорації. Поступово обов’язок видалення негативних коментарів суд розширив від адміністраторів соціальних платформ на власників персональних сторінок – але лише публічних осіб. В основі цих рішень, на мою думку, лежить Декларація Ради Європи 2003 року про свободу спілкування в інтернеті. На рівні ЄС відповідна директива з’явилася ще на 3 роки раніше.

До речі, звіт, опублікований Європейською комісією, показав, що в 2019 році IT-компанії видалили 70% висловлювань, що містять мову ненависті, у соцмережах і додатках.

Ризик використання цього рішення в Україні існує – насамперед на рівні районних судів, які можуть сприйняти рішення Sanchez v. France занадто буквально. Спробують визнавати винними за коментарі власників будь-яких блогів або акаунтів у соціальних мережах. Але рішення Sanchez v. France значно складніше. Жюльєн Санчес – відомий політик і кандидат у депутати. Коментарі під його дописами матимуть значно більший вплив на суспільну думку, ніж, під меседжами умовного «Колі із Жмеринки». Сподіваюсь, апеляційна і касаційна інстанції вирівняють ситуацію, і пояснять, що в кожній судовій справі треба враховувати багато чинників.

Реальна загроза посилюється насамперед для публічних осіб із дуже великою кількістю «друзів» в соцмережі.

Авторитетні українські ЗМІ, як я бачу, і так модерують коментарі читачів на своїх сторінках. Для них принципово нічого не зміниться.У нас зараз не настільки сильна держава, щоб цілеспрямовано посилювати цензуру. Можливі зловживання з боку окремих судових тролів. Тож сподіваємось на мудрість українських судів.

 

Людмила Опришко, медіаюристка:

— Рішення ЄСПЛ у справі  у справі Sanchez v France дуже жваво обговорюється. Дехто вважає цей кейс небезпечним, оскільки він покладає на користувачів соціальних мереж обов’язок моніторити коментарі, які залишають інші користувачі під їхніми публікаціями. І це за відсутності системи скарг та сповіщення про них. Інші звертають увагу, що заявника, який фактично є інтернет-посередником, притягнули до відповідальності поряд із авторами коментарів, які містили незаконний контент, тим самим поставивши знак рівності між ними. А отже, складається враження, що заявник поніс відповідальність за неправомірні дії інших.

Моє сприйняття цієї справи дещо інше.

Насамперед, варто звернути увагу, що у справі мова йшла про поширення незаконного контенту, якій підпадає під визначення «мови ненависті». В Україні за умисне поширення такого роду висловлювань також передбачена відповідальність (стаття 161 Кримінального кодексу України).

Французькі суди дійшли висновку, що заявник знав або повинен був знати про цей незаконний контент. І це підтверджувалось низкою обставин, які потрібно взяти до уваги. По-перше,  саме заявник спочатку оприлюднив доволі провокативне повідомлення про свого опонента, яке потенційно здатне було викликати жваве обговорення. Оскільки він організував дискусію, то повинен був стежити за нею. По-друге, з викладу обставин справи видно, що після видалення повідомлення одним із коментаторів на вимогу L.T., він стверджував, що того ж дня розповів про конфлікт заявникові. Наступного дня заявник сам опублікував на своїй сторінці допис із закликом моніторити зміст своїх коментарів, що також можна розцінити як натяк на те, що варто утримуватись від поширення мови ворожнечі. Це в свою чергу непрямо вказує й на те, що заявник очевидно знав про спірні коментарі та наслідки їх оприлюднення. Зрештою, заявник також заявив в суді, що він дізнався про ці коментарі вже в жандармерії і що він готовий їх видалити, якщо правосуддя зобов’яже його це зробити. Таким чином, усе це вказує на те, що заявник тривалий час уникав видалення коментарів, очікуючи рішення суду.

Така поведінка заявника була розцінена як така, що сприяла поширенню мови ворожнечі, з чим погодився і Європейський Суд. Отже, в цій справі йшлося не про обмеження свободи вираження поглядів, а про відповідальність за зловживання правом на свободу вираження. З огляду на те, що в епоху цифрових технологій важко боротись із мовою ворожнечі лише за допомогою держави, на мій погляд, підхід Європейського Суду є прийнятним. Той, хто організовує дискусію в інтернеті й заохочує інших до дискусії, повинен контролювати, щоб на його сторінках не поширювався незаконний контент.

У цій справі важливо відзначити ще й таку деталь. Вона стосується поширення коментарів одразу після публікації спірного повідомлення. Ситуація була б іншою, якби користувачів зобов’язували моніторити дописи на своїх сторінках річної, місячної чи тижневої давнини. За таких умов це могло б покласти на них неспівмірний тягар.

В Україні, якщо користувач соцмережі своєю бездіяльністю сприятиме поширенню незаконного контенту, його також можуть притягнути до відповідальності. Важливо буде лише довести наявність умислу (прямого або непрямого). В іншому випадку, якщо дії користувача свідчитимуть, що він не знав і не міг знати про використання іншими людьми його сторінки з протизаконною метою, його не покарають.

Таким чином, якщо правильно і адекватно застосовувати до наших українських реалій рішення у справі Sanchez v France, то загроз для свободи слова не буде. З іншого боку, запропоновані в ньому підходи можуть допомогти у боротьбі з мовою ворожнечі, поширеною в інтернеті.  

Теги за темою
Facebook
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Tekom Agro Group розпочала обмолот озимої пшениці на 6300 гектарах
Agravery
2025-07-17T13:46:43Z
"Кампанія дезінформації": як зірвалась найбільша угода поглинання в Японії
24tv
2025-07-17T13:42:30Z
Заборгували 85 мільярдів гривень: уряд вирішив проблему з виплатою пенсій
24tv
2025-07-17T13:42:14Z
Курс валют на 18 липня: скільки коштують долар, євро і злотий
TSN
2025-07-17T13:36:32Z
Вигідно знати кожному пасажиру: в які дні в Укрзалізниці найдешевші квитки – їх всього 2
24tv
2025-07-17T13:36:29Z
Курс долара набирає обертів, а євро впало: якою буде вартість валюти 18 липня
GlavRed
2025-07-17T13:27:20Z
Втричі дорожчі, ніж раніше: в Україні стрімко зросла ціна на популярний фрукт
GlavRed
2025-07-17T13:21:13Z
«Досягти трильйон ВВП»: економіст розповів, як Україна буде розвиватися після війни
Политека
2025-07-17T13:07:41Z
Де у Європі найбільші запаси нафти та газу: які країни видобувають найбільше
24tv
2025-07-17T13:06:27Z
Шмигаль пояснив, чому об’єднали Міноборони з Мінстратегпромом
УкраинФорм
2025-07-17T13:46:56Z
Новий Кабмін склав присягу
УкраинФорм
2025-07-17T13:46:52Z
Китай будує власний світовий порядок: FT про те, чого Пекін хоче від Європи
ZN UA
2025-07-17T13:46:46Z
Рада пакетом затвердила уряд Свириденко: список
ZN UA
2025-07-17T13:46:19Z
Путін приїхав на завод і влаштував виставу: як журналісти мало не осоромили очільника Кремля
Telegraf
2025-07-17T13:45:51Z
Зеленський про схожість із Трампом: Нас обрав народ і ми поділяємо одні цінності
Лига
2025-07-17T13:45:49Z
18 липня скасовано годину запитань до уряду: нардеп пояснив причину
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T13:45:35Z
"Відбувається за планом": Шмигаль прокоментував мобілізацію в Україні
24tv
2025-07-17T13:42:27Z
Чехія каже, що снарядна ініціатива для України набирає обертів
Европейская правда
2025-07-17T13:40:39Z
Жуйка, цукерка і позіхання: чому під час польоту закладає вуха і як вирішити цю проблему
Фокус
2025-07-17T12:45:44Z
У Львові лікарі виростили частину печінки в організмі 10-місячного хлопчика
УкраинФорм
2025-07-17T12:18:26Z
Боротьба зі шкідниками та знищення бур'янів: як використовувати яблучний оцет у саду
24tv
2025-07-17T12:15:51Z
Сім найотруйніших рослин в Україні, до яких небезпечно торкатися і їсти
Gazeta UA
2025-07-17T12:06:40Z
У який місяць року найлегше почати худнути
TSN
2025-07-17T11:51:38Z
Робот-хірург з ШІ вперше провів операцію без допомоги лікаря
TSN
2025-07-17T11:36:19Z
Кишківник як щит: лікар назвав 3 звички, які знижують ризик раку товстої кишки
24tv
2025-07-17T11:24:27Z
У міських голубів відсутні пальці ніг і деформовані лапи: тут замішані люди
Фокус
2025-07-17T11:21:01Z
Безкоштовні путівки в санаторій видають пенсіонерам: хто і як її може отримати
24tv
2025-07-17T10:24:00Z
Зафіксовані аварійні відключення електроенергії у трьох областях України
Известия Киев
2025-07-17T13:46:48Z
"Морський дракон" на пляжі в Одесі: біолог пояснив, чи є небезпека для туристів
TSN
2025-07-17T13:36:32Z
Скандал в Оболонському ліцеї: директорка обурена безладом в укритті, який влаштовують кияни під час тривог
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T13:36:21Z
У Доманівській громаді на Миколаївщині відкрили оновлений медичний заклад
УкраинФорм
2025-07-17T13:21:25Z
Уряд посилив охорону Китаївського археологічного комплексу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T13:18:27Z
В Україні оголошено штормове попередження на 18 липня: перелік областей
TSN
2025-07-17T13:03:17Z
Підвищення тарифів у Луцьку: за що жителі платитимуть більше
Политека
2025-07-17T13:00:57Z
"Продавлюють": ЗСУ на Сумщині ліквідували ДРГ росіян, які пробралися в український тил
Фокус
2025-07-17T13:00:16Z
Смерчів та пилових бур на півдні України буде дедалі більше - метеоролог
УкраинФорм
2025-07-17T12:51:22Z
"Менше піару на дронах-перехоплювачах": для боротьби з "Шахедами" треба вертольоти, — експерт
Фокус
2025-07-17T13:45:42Z
Навіть з відстрочкою зроблять ухилянтом: чоловіків штрафуватимуть по-новому – вже не ТЦК
Знай
2025-07-17T13:36:28Z
Безкоштовне житло для ВПО у Рівненській області: як отримати підтримку у складний час
Политека
2025-07-17T13:30:17Z
5 суворих заборон, які не можна порушувати: важливі прикмети 18 липня
GlavRed
2025-07-17T13:27:26Z
ЗС РФ зводять понтонні переправи через Оскіл на Харківщині: в ЗСУ розповіли про їхній план
Фокус
2025-07-17T13:27:19Z
Таємниця назви Житомир: як вона з’явилась та що насправді означає
GlavRed
2025-07-17T13:27:10Z
Журнал Time обкладинкою нагадав про викрадених Росією українських дітей
УкраинФорм
2025-07-17T13:24:09Z
Робота для пенсіонерів у Вінниці: де потрібні люди та скільки готові платити
Политека
2025-07-17T13:21:57Z
Українці, які прихистили ВПО, можуть отримати компенсацію: як подати заяву
24tv
2025-07-17T13:21:47Z
Вийшла нова серія книжок за мотивами мультсеріалу «Тото»
Детектор М
2025-07-17T13:42:46Z
Наталка Денисенко на рідкісних фото показала, як подорослішав її син — копія Андрія Федінчика
TSN
2025-07-17T13:36:56Z
"Як можна так опуститися": чому українці критикують Потапа і чим він зараз займається
Telegraf
2025-07-17T13:27:59Z
Третій сезон «Останні з нас» планують випустити у 2027 році
Детектор М
2025-07-17T13:19:37Z
Два українські фільми покажуть на фестивалі в Лісабоні
УкраинФорм
2025-07-17T13:12:13Z
Мені так шкода, – Дорофєєва прокоментувала отруєння в ресторані чоловіка і нарвалась на хейт
24tv
2025-07-17T13:12:03Z
Закохали в себе українців: 3 найпопулярніші мінісеріали на Netflix, які можна подужати за вечір
24tv
2025-07-17T13:09:19Z
87-річна Лариса Кадочникова розсекретила стосунки з молодшим на 25 років адвокатом
TSN
2025-07-17T12:48:37Z
В іспанській Малазі відбулася перша велика зустріч творчої української громади
УкраинФорм
2025-07-17T12:45:53Z
Після чаркування житель Березнівщини зарізав односельця
Украина Криминальная
2025-07-17T13:45:46Z
Побили до напівсмерті: у селі Гребінки жорстоко побили батька загиблого нацгвардійця
24tv
2025-07-17T13:42:21Z
Масований обстріл Дніпропетровської області: куди "прилетіло" та які наслідки
TSN
2025-07-17T13:36:05Z
Ексзаступник начальника Тернопільської ОВА, який вів «бухгалтерію подяк», відправився за ґрати
Украина Криминальная
2025-07-17T13:33:16Z
Біля Аляски зафіксували землетрус
360ua.news
2025-07-17T13:33:06Z
РФ вдарила по Каневу: є постраждалий, виникла пожежа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T13:21:54Z
На Тернопільщині поліцейські затримали жінку, яка через ревнощі облила бензином та підпалила суперницю
Украина Криминальная
2025-07-17T13:21:30Z
В приватній лікарні Києва пацієнт помер після “заспокійливої” ін’єкції
1News
2025-07-17T13:21:11Z
На Рівненщині судитимуть членів ОЗГ, які допомагали військовим уникати служби та виїжджати за кордон
Украина Криминальная
2025-07-17T13:18:55Z
Як швидко позбутися білокрилки народними засобами - прості лайфхаки
GlavRed
2025-07-17T13:30:49Z
"Схвалюю таке": стюардеса назвала варіанти одягу, які слід одягати для подорожі літаком
Фокус
2025-07-17T13:21:48Z
Звідки береться пил в оселі: 6 поширених джерел бруду
24tv
2025-07-17T13:18:53Z
Навіщо розкладати пасинки помідорів біля кущів смородини: навіть досвідчені городники в шоці
24tv
2025-07-17T13:06:45Z
Рятуємо вихованців від спеки: як допомогти коту, собаці та навіть хом'ячку пережити українське літо без шкоди для здоров'я
Знай
2025-07-17T13:06:35Z
Буде як свіжа навіть в лютому: ідеальний спосіб заготівлі зелені на зиму
24tv
2025-07-17T13:00:09Z
Дистанційна робота з майже безлюдного острова: мандрівниця розповіла всю правду про таке життя
24tv
2025-07-17T12:15:25Z
Як швидко вивести пирій зі свого городу без хімії: найкращі способи, які дійсно працюють
TSN
2025-07-17T12:06:18Z
Фіалка зацвіте за тиждень: елементарний літній догляд
24tv
2025-07-17T11:51:45Z
Усик прийшов на пресконференцію з Дюбуа у шапці як у гетьмана Скоропадського
Комсомольская правда
2025-07-17T13:42:10Z
Стало відомо, де Шахтар проводитиме домашні матчі єврокубків сезону-2025/26
Football.ua
2025-07-17T13:36:38Z
Директор московського цирку звинуватив Усика у зраді Росії та Криму: крінжова заява від клоуна
24tv
2025-07-17T13:36:11Z
Фірпо повертається до Бетіса
Football.ua
2025-07-17T13:27:56Z
Реал продасть Вінісіуса за однієї умови
Football.ua
2025-07-17T13:15:42Z
Шатернікова розповіла, чого слід остерігатись Усику у реванші
24tv
2025-07-17T13:12:50Z
Не Усик, і не Клички: відомий український боксер шокував думкою про найкращого боксера України
24tv
2025-07-17T13:06:40Z
Трабзонспор прийняв рішення щодо майбутнього Сікана
Football.ua
2025-07-17T13:01:27Z
Тер Штеген отримав нову травму – ЗМІ
Football.ua
2025-07-17T13:00:26Z
Вуглецевий комплект Vorsteiner для Lamborghini Revuelto дорожчий за Volkswagen Golf R
Топ Жир
2025-07-17T13:18:46Z
DAF представляє нове сімейство автовозів
AutoCentre
2025-07-17T13:07:16Z
Експерти закликають не мити авто влітку: у чому причина
GlavRed
2025-07-17T12:27:44Z
На європейський ринок виходять нові конкуренти Tesla Model S і Model Y від MG
Фокус
2025-07-17T12:21:33Z
Bentley готує доступну альтернативу Bentayga
AutoCentre
2025-07-17T12:03:58Z
Škoda Karoq б’є рекорди автокредитування
AutoCentre
2025-07-17T12:03:00Z
Через шість років: електромобілі Smart знову отримають бензиновий двигун
AutoGeek
2025-07-17T11:54:17Z
Хто це? Легендарний Land Rover з потужністю 700 кінських сил
Топ Жир
2025-07-17T11:48:27Z
Зірка "Форсажу": культову Mazda 90-х продали за $1,2 мільйона
Фокус
2025-07-17T11:30:45Z
Grok Ілона Маска запустив “AI-компаньйонів” з сексуальним підтекстом
ZN UA
2025-07-17T13:46:49Z
Японські науковці збільшили швидкість передачі даних в інтернеті у 4 мільйони разів
InternetUA
2025-07-17T13:46:08Z
Дівчинка заснула на руках у мами, а прокинулася в Діснейленді: її реакція безцінна
Фокус
2025-07-17T13:45:42Z
Німецька компанія Helsing поставила в Україну 1950 дронів-камікадзе зі штучним інтелектом
УкраинФорм
2025-07-17T13:42:43Z
Meta прискорює будівництво мульти-гігаватних дата-центрів для ШІ
InternetUA
2025-07-17T13:34:38Z
Нове дослідження довело, що спілкування з ШІ впливає на те, як ви спілкуємося між собою
24tv
2025-07-17T13:30:41Z
Google представить нові смартфони Pixel 10: камери, процесор та інші характеристики
Фокус
2025-07-17T13:21:55Z
Користувачі AirPods в Україні отримали нову корисну функцію: що відомо
TSN
2025-07-17T13:21:42Z
У Росії штрафуватимуть за пошук «екстремістських матеріалів» в інтернеті
УкраинФорм
2025-07-17T13:21:08Z