Про це пише «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 7 вересня. У лютому 2016 року, як вказано у матеріалах справи, колишні учасники «Правого сектору» начебто святкували «закінчення Майдану».
Серед них був і обвинувачений, який приїхав до Києва за запрошенням свого товариша. В цілому група цих осіб мала претензії до телеканалу, мовляв, журналісти цього телеканалу фінансуються колишніми високопосадовцями «режиму Януковича» та є «антиукраїнськими».
20 лютого, як розповів тодішній редактор «17 каналу», «йому зателефонував чоловік», який хотів висловити своє невдоволення щодо Майдану. Журналісти каналу приїхали на Майдан Незалежності у Києві для включення. Через кілька хвилин знімання спікера той раптом сказав «діємо хлопці», після чого невідомі чоловіки напали на журналістів, спершу поваливши їх на землю, а потім – заштовхали у машину, вимагаючи вимкнути камеру.
Після недовгої суперечки журналістів все ж відпустили. Обвинуваченого виправдали у цьому епізоді, оскільки він не брав участі у нападі, хоча стояв неподалік.
Після цього обвинувачений та ще близько 10 людей о 1 ночі поїхали до офісу «17 каналу». Ігноруючи охоронця, вони проникли у приміщення та почали виносити звідти різноманітну техніку – відеокамери, ноутбуки, сервер – на суму 232 тисячі гривень
На відео видно, як в будівлю заходила група осіб з прапором, деякі з них у масках, інші у капюшонах. Обвинувачений стояв на першому поверсі, доки йому не віддали системний блок, який він відніс до машини та поїхав у невідомому напрямку. Невдовзі його затримали працівники поліції. Під час обшуку авто вони виявили ноутбук, комп’ютер Apple Mac, комп’ютерну мишку, два мікрофони, системний блок, які належали телеканалу.
У суді обвинувачений свою провину не визнавав, мовляв, поїхав до телеканалу, аби простежити, щоб журналістів більше не кривдили.
Суд врахував, що чоловік вважається раніше не судимий (має погашену судимість), одружений, за місцем проживання характеризується посередньо, брав участь у бойових діях у зоні АТО в складі 5-го Окремого Батальйону Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор». Він отримав покарання у наближеному до мінімальної межі санкції статті, – 7 років в’язниці.
Слідство щодо інших учасників винесли в окреме провадження. Чоловік, який призначав зустріч журналістів на Майдані й начебто організував напад на журналістів до машини перебуває у розшуку.
Нагадаємо, що фотокореспондент видання «Апостроф» Роман Пєтушков вирішив не подавати заяву про напад з боку поліцейських.
17 серпня фотограф постраждав під час сутичок між поліцією та активістами Нацкорпусу на алеї Героїв Небесної Сотні в центрі Києва.
Фото: суд / Владислав Бовтрук