MY.UAНовини
Без журі та переможців. Для чого Terrarium і Dreamcast створили власний пітчинг талантів
Без журі та переможців. Для чого Terrarium і Dreamcast створили власний пітчинг талантів

Без журі та переможців. Для чого Terrarium і Dreamcast створили власний пітчинг талантів

Торік освітня платформа для сценаристів-початківців Terrarium та кастинг-платформа для акторів Dreamcast запровадили пітчинг для сценаристів і акторів Script&Cast pitch. Наприкінці серпня цього року він відбувся вже вдруге. На відміну від інших українських пітчингів (Держкіно, УКФ або приватних продакшенів), тут немає переможців або переможених. Основна мета — показати колегам із кіноіндустрії талановитих сценаристів і акторів, познайомити їх із продюсерами та режисерами, створивши таким чином ще один професійний кінонетворкінг.

Про те, як пройшов цьогорічний пітчинг, «Детектор медіа» розпитав у співзасновників Script&Cast pitch — продюсерки платформи Terrarium, програмної менеджерки Олександри Сорохан та засновника платформи Terrarium, режисера і сценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука.

Олександро, Дмитре, Script&Cast pitch — по суті, єдина в Україні платформа, де презентують одразу сценарії та акторів. Розкажіть про ідею й мету проєкту.

Олександра Сорохан: Мета Script&Cast pitch — представити професійній аудиторії нові обличчя, дати можливість сценаристам чи акторам нагадати про себе, про свої ідеї та кейси. А також спілкування та обмін досвідом, знайомства та пошук проєктів, команд, роботи. Це чудова можливість знайти нові партнерства, а також просто поспілкуватися з людьми, які працюють у кіноіндустрії.

Те, що в освітньої платформи Terrarium виникла ідея проводити пітчинг сценаріїв, — цілком логічно, адже ви вже багато років навчаєте писати сценарії. Але чому вирішили долучити до пітчингу ще й акторів, співпрацювати з Dreamcast?

О.С.: Ідея виникла у Дмитра ще в 2015 році, коли він зрозумів, що в Україні мало є воркшопів та колаборацій між людьми, які працюють над сценаріями та потребують їхнього вдосконалення. І так він вирішив створити платформу для українських авторів. Ми знаємо, наскільки це висококонкурентний вид діяльності. Для того, щоб вийти і заявити про себе та свій текст усім навколо, треба мати дозу протиотрути до будь-яких коментарів і бути готовим до гострої критики. Так, до речі, і з’явилась назва Terrarium — місце, де ми готуємо наших сценаристів до виходу в жорстке середовище.

Дмитро Сухолиткий-Собчук: Платформа Terrarium орієнтована в основному на людей, які тільки починають свою діяльність, хочуть щось написати і для цього їм потрібен теоретичний і практичний пласт знань. У програми «Інтенсив» і «Резиденція» ми беремо людей, які працюють саме над конкретним проєктом і, виходячи з потреб, залучаємо досвідчених лекторів, які діляться своїми знаннями та вміннями. А також на курсі «Інтенсив» ми практикуємо менторство, коли є людина, яка постійно працює з учасниками і допомагає вносити правки в їхні тексти. Це відбувається у формі скрипт-докторингу. І дуже приємно, коли через декілька років люди, які навчалися в Terrarium, здобувають фінансування на свої проєкти, перемагають на різних фестивалях. Наприклад, проєкт «Спас» Максима Наконечного, «Вакуум» Лізи Сміт, «Чачо» Віталій Гавура, «І це правильна відповідь» Марії Пономарьової та інші.

Коли ми обговорювали з кастинг-директоркою Олею Любаровою співпрацю на читках проєкту «Інтенсив», вона запропонувала формат пітчингу, де можна об’єднати сценаристів з іншими кінопрофесіями і зробити big нетворкінг для індустрії. Мені ця ідея здалася досить цікавою і спершу ми вирішили долучити до пітчингу саме акторів.

5-6 років тому, коли держава почала активно виділяти кошти на кіновиробництво, в індустрії обговорювалося, що головними проблемам сучасного українського кінематографа є саме слабкі сценарії та слабкі актори, які більше заточені на російський ринок і деколи навіть не вміють органічно говорити українською в кадрі. Чи згодні ви з цим? На вашу думку, ситуація змінюється? Як саме?

Д.С-С: Тенденція з україномовним кіно продовжує зростати. Мені подобається, як різноголосо зараз звучать фільми, де можна почути і чисту українську мову, і діалект. Наприклад, як у серіалі «Кайдашева сім’я». Мені подобається, коли на екрані можна ідентифікувати не тільки національну, але й регіональну приналежність. І коли я бачу такі картини, то щиро радію цьому українському багатоголоссю.

Ви вже вдруге проводите Script&Cast pitch. Які відгуки чули від учасників індустрії про перший захід? Якими результатами можете похвалитися?

О.С.: Можу сказати, що цей захід отримав десятки схвальних фідбеків від попередніх учасників, адже хтось зміг знайти собі актора, хтось продюсера, а комусь просто подобається щороку слухати наших випускників та шукати нових талановитих авторів.

Чим другий пітчинг відрізнявся від першого?

О.С.: Не можу сказати, що ми брали собі за мету щороку робити захід кардинально іншим, проте цього разу в мене виникла ідея зробити перед заходом дискусію із представниками кіноіндустрії про те, як новим іменам увійти у професію та заявити себе професіоналами в кіно. Ми запросили представника кінодепартаменту Family Production Станіслава Притулу, режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука, сценариста Сергія Касторних, кастинг-директорку Ольгу Любарову. Кожен розповів про свій досвід та порадив новачкам, як точно не варто поводитися на початку кар’єри.

Цікаво також те, що торік ми робили конкурс серед усіх сценаристів, які хотіли публічно представити свою ідею, і обрали 12 заявок. Цього року в пітчингу взяли участь саме наші випускники-сценаристи, які навчалися на курсі впродовж чотирьох місяців. І це було дуже відчутно за підготовкою до пітчингу, якістю історій, концентрацією уваги глядачів. Все було досить лаконічно, чітко, зрозуміло — і структура, і сюжети.

Скільки проєктів і акторів взяли участь у пітчингу цього року?

О.С.: Цього року представляли свої сценарії 9 наших випускників, прямо під час пітчингу вони отримали сертифікати про закінчення 4-місячного курсу з написання сценаріїв. Також у пітчингу взяли участь 15 професійних акторів.

Минулого року переможниця Ольга Жижко за свій проєкт «Блиск» отримала в нагороду сертифікат на скрипт-докторинг сценарію. Хто займається скрипт-докторингом? Розкажіть про цей процес.

О.С.: Так, до речі, Оля Жижко ще не використала свій сертифікат! І нагадаю, що ми чекаємо її для консультації, бо нам дуже сподобалася її ідея, хочеться обговорити її детальніше. А ще краще — нехай приходить на цьогорічний 6-місячний «Інтенсив» із написання сценарію, який ми запустимо вже в жовтні цього року.

Щодо скрипт-докторингу, то ми співпрацюємо як з українськими, так і з міжнародними консультантами-професіоналами. У нас є можливість отримати фідбек від фахівців з Франції (Антуан Ле Бос), Греції (Бабіс Макрідіс), Румунії (Каталін Мітулеску), Польщі (Моніка Франчак), Данії (Патрісія Драті), України (Дмитро Сухолиткий-Собчук).

Наші викладачі, справжні професіонали у сфері кіно — українські та європейські скрипт-доктори, режисери, сценаристи, актори, юристи з авторського права, продюсери, сейлз-агенти, піар-менеджери. Фактично всі ці люди не просто самі знімають кіно чи працюють із відомими європейськими стрічками на етапі девелопменту, а й блискуче знаються на драматургії, мають потужний досвід у сфері консультування сценаріїв. До нас щороку звертаються українські сценаристи, які подаються на різні гранти (переважно УКФ) та прагнуть отримати через нашу платформу таку послугу як скрипт-докторинг. Це говорить про рівень довіри до нашої платформи.

Щороку ми випускаємо майже дві сотні студентів із різних програм та напрямків. Ми створюємо на платформі сприятливу атмосферу для творчості, підтримуємо нові ідеї, розвиток чудових талановитих людей. Переглянути всіх наших учасників та лекторів платформи можна на офіційному сайті.

Що отримав переможець цьогорічного пітчингу? Script&Cast pitch — зовсім молодий пітчинг. Чи не планували ви залучити партнерів-інвесторів до проєкту, щоби збільшити бюджет на подарунок для переможця, зробити кілька переможців або просто збільшити масштаби події тощо?

О.С.: Ми спеціально вирішили цього року дещо змінити правила й не залучати журі, яке б оцінювало окремо пітчинги проєктів учасників нашого курсу, адже хотілося відзначити за інтенсивну і злагоджену працю всіх 9 сценаристів. Вони справді проробили велику роботу і еволюціонували з тими ідеями, з якими прийшли, до тих, із якими випустилися.

А ще скажу по секрету, наразі у планах нашої команди Terrarium є ідея проводити пітчинг сценаристів наступного року в дещо зміненому, оновленому форматі. Після цьогорічного Script & Cast Pitch у мене з’явилася чудова ідея, як саме можна виділити проєкти, які найбільше сподобалися ментору курсу. Тож, можливо, наступний пітчинг буде з одним або двома переможцями та крутими подарунками від проєкту Terrarium. Тож нехай це вважається анонсом для наступного набору учасників, який  розпочнеться із середини вересня.

Відгуки учасників пітчингу:

Катерина Молчанова, акторка:

— Такі івенти надають можливість акторам презентувати себе великій авдиторії. І кастинг-директори, і режисери будуть ідентифікувати тебе краще, ніж коли вони бачать твій headshot чи інші матеріали. Також це ще одна з мільйонів інших можливостей проявити себе, заявити про себе і допомогти сформувати думку про тебе тим, хто шукає акторів, а актору дати собі відповідь на запитання: «Хто я є і що я несу».

Юлія Тамтура, учасниця цьогорічного курсу з написання сценаріїв «Інтенсив 2021», учасниця Script&Cast pitch:

— Після 4-місячного сценарного курсу, який пройшов напрочуд насичено та інформативно, нас чекав пітчинг. Коротко, але змістовно розказати свою історію, зацікавити аудиторію — ще той виклик. Але глядачі прийняли нас тепло, хвилювання потроху переросло в азарт. Найважче було впоратися з емоціями, оскільки мій сценарій достатньо дотичний до мого дитячого досвіду, мені важко було виокремити найголовніше. Але завдяки порадам продюсерки Саші Костіної я змогла виділити основне та змістовно розказати свою історію. Особисто я отримала бажаний фідбек — зацікавлені очі аудиторії, доречні питання та врешті розмова з потенційним продюсером. Після пітчингу я повірила, що моя історія хвилює, я зрозуміла її мінуси та плюси, а отже знаю, над чим працювати надалі. Чим більше пишу, тим більше переписую. І це нормальний для мене процес.

Веіс Усманов, учасник цьогорічного курсу «Інтенсив 2021», учасник Script&Cast pitch:

Для мене Terrarium став трампліном, який навчив багато чого. Це був дуже складний, але водночас дуже цінний час. Я дуже вдячний усім лекторам, ментору, які мене хвалили і в той же час критикували. Основне правильно сприймати слова і конвертувати їх у потрібний напрям. Я вважаю, що кожному, хто хоче пов’язати своє життя із драматургією, потрібно пройти курс «Інтенсив». Незважаючи на те, що це був мій перший виступ перед такою аудиторією, я почув багато гарних побажань і коментарів, бо моя історія виявилася близькою для багатьох.

На головному фото – Олександр Сорхан, Дмитро Сухолтикий-Собчук, Ольга Любарова

Фото надані Terrarium

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Пентагон направлятиме партії зброї до України щотижня
TSN
2024-11-15T05:45:40Z
Міноборони Польщі поскаржилось НАТО на українців та Зеленського
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T05:42:52Z
Економіка РФ 2025 року почне розвалюватися - ISW
TSN
2024-11-15T05:39:23Z
Армія РФ просувається далі в межах українського виступу в Курській області: деталі ISW
TSN
2024-11-15T05:39:12Z
Атака "Шахедів" на Україну, Росія підняла в повітря Ту-95МС: хронологія 996 дня війни
24tv
2024-11-15T05:27:39Z
Пісторіус: Німеччина повинна посилити свою роль в обороні Європи
ZN UA
2024-11-15T05:16:01Z
Ілон Маск зустрівся з послом Ірану в ООН
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T05:07:53Z
Росіяни атакували Одесу, Трамп пообіцяв «розібратись» із війною в Україні: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T05:06:49Z
"Я розумів, що йду на війну": перше інтерв'ю Мстислава Баніка з Мінцифри як добровольця ЗСУ
24tv
2024-11-15T05:03:51Z
Результат на мільйон: для чого француженки кидають пральний порошок в унітаз
GlavRed
2024-11-03T18:27:51Z
Медичний чекап: що треба перевірити, якщо вам більш як 30 років
24tv
2024-11-15T06:03:48Z
В Україні мобілізують з ВІЛ та туберкульозом: в Раді розкрили суть наказу Міноборони
Политека
2024-11-15T04:30:05Z
Підсовують підробки: українцям пояснили, як відрізнити натуральне вершкове масло
Хвиля
2024-11-15T04:24:55Z
Кількість хворих на діабет у світі перевищила 800 мільйонів
УкраинФорм
2024-11-15T04:03:01Z
Як зробити домашній пом'якшувач для білизни: після нього забудете про магазинний засіб
24tv
2024-11-14T23:57:12Z
5 продуктів, які краще їсти свіжими, а не консервованими
Фокус
2024-11-14T21:42:52Z
Як довго не кінчати під час сексу
24tv
2024-11-14T20:39:39Z
Який алкогольний напій найбільше шкодить: результати дослідження вас здивують
24tv
2024-11-14T20:06:20Z
У Нью-Йорку відбулася премʼєра фільму про повернутих із Росії українських дітей
УкраинФорм
2024-11-15T05:27:44Z
Як сьогодні живе співачка Міка Ньютон, яка тривалий час боролась з онкологією
24tv
2024-11-15T05:03:45Z
BAFTA позбавлятиме лауреатів своїх нагород за злочини та нечесність
УкраинФорм
2024-11-15T04:15:59Z
"Ми сварилися через тебе...": Ірина Білик пригадала Коляденку розбірки з Могилевською
Знай
2024-11-15T03:51:06Z
На головний саундтрек до байопіку «Малевич» зняли кліп
УкраинФорм
2024-11-15T01:06:39Z
Наукову бібліотеку Одеси поповнили понад сто книжок французькою мовою
УкраинФорм
2024-11-14T22:45:48Z
FM-TV із 15 жовтня знімає щорічний Різдвяно-Новорічний телепроєкт.
FM-TV
2024-11-14T22:18:34Z
Для релаксу й відпочинку: 3 легкі українські серіали, що допоможуть розслабитися після роботи
24tv
2024-11-14T21:36:22Z
В Алли Пугачової поставили пропагандистів на місце - що сталося
GlavRed
2024-11-14T21:27:36Z
За крок від екологічної катастрофи: згоріла третина лісів, ще третина України замінована
Комсомольская правда
2024-11-15T06:04:50Z
У випадку смерті пенсіонера: як звернутися за виплатою недоотриманої пенсії
ZN UA
2024-11-15T06:04:17Z
16 листопада — яке церковне свято, чому цього дня категорично заборонено носити речі навиворіт
TSN
2024-11-15T06:03:29Z
ZOOM і “Шмавик”: українські розробники показали нові дрони для ЗСУ
InternetUA
2024-11-15T06:01:06Z
У Росії злетіли стратегічні бомбардувальники Ту-95: коли вийдуть на пускові рубежі
TSN
2024-11-15T05:55:47Z
Армія РФ втратила за добу в Україні 1520 військових і два засоби ППО
УкраинФорм
2024-11-15T05:48:00Z
ЄС проведе в Німеччині військові навчання своїх сил реагування
InternetUA
2024-11-15T05:46:17Z
Північнокорейські військові поки не були залучені до штурмових дій — Коваленко
ZN UA
2024-11-15T05:45:52Z
Переселенці можуть отримати нову грошову допомогу: реєстрація обмежена
Политека
2024-11-15T05:30:32Z
Ситуація критична: втрати зібраних овочів та фруктів в Україні є найбільшими у Європі
24tv
2024-11-15T06:03:48Z
Режим експортного забезпечення: аграрії звернулись за роз'ясненнями до податкової
AgroPortal
2024-11-15T06:00:34Z
АЗС показали, як відрізняються ціни на бензин, дизель та автогаз в Одеській та Львівській областях: де дешевше
Хвиля
2024-11-15T05:42:54Z
Овочі продовжують дорожчати: як відрізняються ціни на моркву, цибулю та капусту в супермаркетах та на ринках
Хвиля
2024-11-15T05:24:47Z
Нафтогаз пояснив, як отримати найважливішу довідку по-новому
Хвиля
2024-11-15T05:03:04Z
Ріпак дорожчає через високий попит на рослинні олії
AgroNews
2024-11-15T05:02:19Z
Ціни на яйця та хліб злетять ще більше: скільки доведеться платити українцям
Хвиля
2024-11-15T04:42:10Z
Пенсійні пільги можуть скоротити: хто втратить надбавки
Знай
2024-11-15T04:36:05Z
Як змінились ціни на продукти і послуги у Німеччині за рік: статистика
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T04:30:21Z
Загадка, яка спантеличить кожного: хто чоловік дівчини – треба вгадати за 5 секунд
GlavRed
2024-11-15T05:39:12Z
Смачний десерт від популярного кондитера: як приготувати найкращий млинцевий торт
Фокус
2024-11-15T05:06:58Z
Які відмінності приховані на картинці: тільки найуважніші знайдуть за 13 секунд
GlavRed
2024-11-15T04:27:55Z
Гороскоп на завтра 16 листопада: Близнюкам - сюрпризи, Козерогам - несподіваний дохід
GlavRed
2024-11-15T04:27:04Z
Тут немає олів’є чи шуби: 10 найкращих салатів на Новий рік
24tv
2024-11-15T04:12:23Z
Як приготувати лінивий хачапурі: "Мастер Шеф" Ліза Глінська поділилася швидким рецептом
Политека
2024-11-15T04:00:34Z
Рецепт львівського сирника від Клопотенка: несподіваний варіант із солоною карамеллю
Политека
2024-11-15T02:01:50Z
Манікюр для жінок за 50: які трендові нігті омолодять руки на кілька років
GlavRed
2024-11-15T01:15:51Z
Вирішує одразу кілька проблем: для чого французи викидають кавову гущу на вікно
GlavRed
2024-11-15T00:27:45Z
Греція — Англія 0:3 Відео голів та огляд матчу Ліги націй
Football.ua
2024-11-15T05:45:39Z
Відбір ЧС-2026: Бразилія з незабитим пенальті Вінісіуса не змогла обіграти Венесуелу, поразка Аргентини та перемога Еквадору
Football.ua
2024-11-15T05:22:38Z
Франція не змогла пробити оборону Ізраїлю
1News
2024-11-15T05:21:58Z
Ліга націй: перемога Норвегії та інші матчі туру
Football.ua
2024-11-14T22:12:13Z
Спорт чи реклама: Магучіх розсекретила, де більше заробляє грошей
24tv
2024-11-14T22:00:32Z
Вогняна Бех-Романчук оголила стрункі ніжки: запальні фото легкоатлетки
24tv
2024-11-14T21:51:18Z
Ліга націй. Франція не зуміла обіграти Ізраїль
Football.ua
2024-11-14T21:51:03Z
Італія мінімально обіграла Бельгію
Football.ua
2024-11-14T21:45:59Z
Англія взяла реванш у Греції та очолила групу B2
Football.ua
2024-11-14T21:42:03Z
Хотіли вдарити по аеродрому: у Краснодарському краї пролунали вибухи через атаку БПЛА
Фокус
2024-11-15T06:06:58Z
Росія атакувала Миколаїв і Запорізьку область, з ночі ворог тримає у небі 8 Ту-95мс
Комсомольская правда
2024-11-15T06:04:38Z
Ще 1520 окупантів і десятки одиниць техніки: втрати ворога на 15 листопада
24tv
2024-11-15T06:03:53Z
ЗСУ знищили купу росіян з технікою: Генштаб оновив втрати ворога
TSN
2024-11-15T06:03:31Z
Сніг в Україні: чи утвориться сталий покрив уже в листопаді
24tv
2024-11-15T06:03:30Z
Бобровий Супермісяць 15 листопада 2024 року: гороскоп для всіх знаків зодіаку
TSN
2024-11-15T06:00:18Z
Дрони атакували Краснодарський край: що було ціллю
TSN
2024-11-15T05:48:16Z
Армія РФ окупувала Рівнопіль - Deep State
GlavRed
2024-11-15T05:36:06Z
На Херсонщині колишній очільниці ліцею оголосили підозру у колабораційній діяльності
УкраинФорм
2024-11-15T05:15:25Z
У порту Нідерландів виявили 720 кілограмів кокаїну серед бананів з Еквадору
УкраинФорм
2024-11-15T05:33:13Z
Майже всю ніч були вибухи: Краснодарський край опинився під атакою десятків БпЛА
24tv
2024-11-15T05:27:52Z
У Німеччині суперечка щодо оренди квартири призвела до смерті двох людей
УкраинФорм
2024-11-15T04:57:57Z
Експосадовець податкової на Житомирщині за два роки обманним шляхом отримав ₴700 тисяч зарплати
УкраинФорм
2024-11-15T04:45:55Z
Росія масована атакувала Одесу, загинула жінка, серед поранених дитина
Комсомольская правда
2024-11-15T04:34:28Z
Шторм занадто затягується: Україна під впливом сильної магнітної бурі
GlavRed
2024-11-15T04:27:39Z
Прикордонники вдарили дроном «Баба Яга» по складу боєприпасів РФ на Харківському напрямку
УкраинФорм
2024-11-15T03:30:56Z
У Карибському басейні утворився тропічний шторм «Сара»
УкраинФорм
2024-11-15T03:21:58Z
Росія вдарила по Одесі "Шахедами", є жертви та руйнування: все, що відомо про атаку
24tv
2024-11-15T00:48:37Z
Незабаром буде запущено HMD Pulse 2 Pro
Portaltele
2024-11-15T05:43:33Z
Який наступний телефон очікується від Motorola?
Portaltele
2024-11-15T05:43:08Z
Іспанське видання заявило про вихід із соцмережі X через «токсичний контент» на платформі
УкраинФорм
2024-11-15T05:15:31Z
Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux
InternetUA
2024-11-15T05:02:16Z
Як захистити телефон від прослуховування та злому: найпростіші способи від експертів
Политека
2024-11-15T05:01:56Z
Глава Xbox підтвердив, що компанія працює над портативною консоллю
InternetUA
2024-11-15T03:01:38Z
Виробник чипів AMD скорочує штат на 4%
InternetUA
2024-11-15T02:01:57Z
Зможе керувати комп’ютером та самостійно виконувати завдання: коли OpenAI випустить ШІ-агента
InternetUA
2024-11-15T01:01:45Z
На YouTube Premium раптово з’явилася реклама
InternetUA
2024-11-15T00:04:03Z
Майже мікроавтобус: Kia анонсувала новий бюджетний кросовер
ЗаРулем
2024-11-15T05:09:01Z
Знайди свою ідеальну автопару: яка машина немов створена саме для вашого знака Зодіаку
24tv
2024-11-15T04:33:20Z
Кілька хвилин і готово: як швидко розморозити лобове скло авто - лайфхак
GlavRed
2024-11-15T04:27:18Z
В Україні зріс попит на гібридні авто: найпопулярніші моделі
Хвиля
2024-11-15T01:12:55Z
Електромобіль замість генератора: lifecell тестує альтернативний спосіб живлення базових станцій в блекаути
ITC
2024-11-14T19:43:04Z
Більше не танцюйте зі скребком: як очистити лобове скло від морозу за лічені хвилини
24tv
2024-11-14T18:39:56Z
Фахівці розповіли, чи потрібно утеплювати двигун автомобіля на зиму
TSN
2024-11-14T16:54:02Z
Chery показала ефектний концепт Fulwin Hunting Wild
AutoCentre
2024-11-14T16:19:41Z
Mercedes-Benz представив один з найдорожчих у світі авто
ГЛАВКОМ NET
2024-11-14T15:15:38Z