MY.UAНовини
«Жовтню» — 90. Як кінотеатр відсвяткував ювілей і що буде далі
«Жовтню» — 90. Як кінотеатр відсвяткував ювілей і що буде далі

«Жовтню» — 90. Як кінотеатр відсвяткував ювілей і що буде далі

Минулого тижня кінотеатр «Жовтень» відсвяткував дев’яносту річницю. Насправді він відкрився в січні 1931 року, але через карантинні обмеження керівництво перенесло святкування на теплий сезон. До речі, й «Жовтнем» він став тільки після Другої світової війни, а до цього мав назву «Дев’яте Держкіно». Усі ці дев’ять десятиліть у будинку, спроєктованому Ноєм Троцьким та побудованому Валеріаном Риковим, показували кіно. Ювілей не став винятком: після відкриття меморіальної дошки, офіційних (у тому числі від президента — його лист зачитали) та дружніх привітань усьому колективу та керівниці «Жовтня» Людмилі Горделадзе, гостям показали кіно. Це був допрем’єрний показ української стрічки «Між нами». Чесно кажучи, доволі похмурої та нерівної картини, яка зовсім не створювала святкового настрою. Але після перегляду, вже на фуршеті, думки про побачене розійшлися: хтось вважав, що картина слабка й недороблена, хтось був у захваті. Поки гості спілкувалися — відчутно, що за довгий карантин усі скучили за офлайном — «Детектор медіа» поговорив про історію та майбутнє кінотеатру з його керівницею Людмилою Горделадзе, яка очолює «Жовтень» із 2000 року.

Засновниця ТОВ «Кіноман», членкиня Національної спілки кінематографістів України та Української кіноакадемії Людмила Горделадзе.

— Людмило, кінотеатру — 90 років. Які події ви назвали би ключовими в його історії?

— «Жовтень» унікальний тим, що він завжди був кінотеатром. Він відкрився в 1931 році як кінотеатр німого кіна, хоча вже існувало звукове обладнання, й пізніше його поставили. Перший фільм, який показали в кінотеатрі, — «Гегемон», знятий кіностудією, яка зараз названа на честь Довженка, а тоді називалася Київською кіностудією. У 2006 році на 75-річний ювілей кінотеатру ми показували цей фільм — взяли стрічку в Російському державному архіві кінодокументів. Насправді він доволі нудний: про донецький шахтарів, як вони працюють, — і дивитися його зараз важкувато. Коли ми називали зали різними назвами, одну з них — «Гегемон» — дали на честь цього фільму. До перейменування вона називалася Червоною залою. Спочатку в ній було 800 місць із балконами, але без амфітеатру. У результаті подальших перебудов зала стала виглядати так, як тепер.

Кінотеатр не просто не міняв призначення протягом усіх цих років, він ще й практично безперервно працював. Навіть під час нацистської окупації він показував німецькі фільми для німців і називався «Глорія». Він згаданий у романі Анатолія Кузнєцова «Бабин яр». Після війни його розграбували, але він не був зруйнований, і вже після відновлення йому дали ім’я «Жовтень» — до цього він називався «Дев’яте Держкіно».

Вигляд будівлі кіноетатру майже не змінився за дев’яносто років

В кінці вісімдесятих тут провели капітальний ремонт, і після нього кінотеатр відкрився в 1991 році. У цьому була його драма. Технічно він відповідав стандартам того часу: це був широкоформатний кінотеатр із новою залою, в якій остаточно зник балкон і з’явився цей високий, різкий амфітеатр. Навіть коли я прийшла сюди у 2000 році, він був не зовсім технічно поганий, але глядача в кінотеатру вже не було. У 90-ті роки його покинула аудиторія. Тут були різні орендарі, весь другий поверх був зайнятий клубом зі страшною (як на мене) назвою «Аль Капоне», в ньому висів якийсь муляж трупа, «іспанське» крісло для тортур і тому подібне. Кіно показували, але на замовлення нічного клубу, за його гроші, і хоча формально квитки глядачам продавали, насправді тут показували «суничку». Така сумна історія в «Жовтня» була в 90-ті роки.

— Як вам удалося повернути людей?

— Коли я прийшла сюди, я була «життєрадісна піонерка», хоч і була немолодою вже людиною. Я хотіла, щоб у кінотеатрі було кіно і щоб усе було за правилами. Мене з моїми рожевими мріями тоді підтримала влада, нам дали частину необхідних грошей, решту ми отримали у кредит і поставили тут систему Dolby, зробили сферичним екран, обтягнули крісла новою тканиною. До речі, багато чого робили наші співробітники — такий був ентузіазм. Відремонтували також фасад. Таким чином вдихнули в кінотеатр нове життя.

Восени 2000 року ми відкрилися російським фільмом «Заздрість богів». Я запросила Володимира Меньшова і Віру Алентову, аби вони представили картину. Я думала, що глядачі одразу ж побіжать у зали, але вони не повернулися. Це сталося пізніше й поступово; врешті в кінотеатру з’явився свій глядач. Завдяки нашій репертуарній політиці, нашому ставленню до глядачів, завдяки моєму власному розумінню того, що таке кіно, кінотеатр «Жовтень» став для Києва культовим місцем. Тут демонстрували й авторське кіно, і фестивальне: спочатку російське, потім європейське, а потім українське, коли з’явилося. Так ми здобували кінотеатру статус особливого.

У 2004 році ми розпрощалися з нічним клубом «Аль Капоне», повернули собі верхню залу, яка отримала назву «Кіноман», зробили там ремонт. Усе це було непросто, оскільки потрібні були великі гроші, а бюджет нас не підтримав, адже декому у владних кабінетах не подобалося, що ми не подовжили договір оренди з нічним клубом. Зрештою ми все зробили, повернули всі борги, і все було чудово, але потім на нас почали «наїжджати», рейдерити. Потім пішли суди з владою міста, із прокуратурою, тому що ця будівля стала комусь цікавою. Ми боролися та відбивалися, апофеозом наїздів став підпал кінотеатру 29 жовтня 2014 року. Справа до кінця не розслідувана, двох молодиків, які нібито кинули димову шашку, звинуватили в хуліганстві. Насправді це не хуліганство, а кримінальний підпал: є висновок експертизи, яка це доводить.

В першу ніч пожежі сюди прийшов Кличко, який уже був мером, і сказав: «Ми його відбудуємо». Я страшенно здивувалася. Потім з’явилися активісти, які вимагали від влади відновити кінотеатр. І по суті, і глядачі, й київська громада, і влада, й депутати, й активісти були за те, щоби кінотеатр відновили. Так що я вважаю, що кінотеатр народився під щасливою зіркою: він був відновлений у рекордні терміни — менше, ніж через рік після пожежі, 18 жовтня 2015 року, ми відкрилися.

— У цьому році «Жовтень» став частиною мережі кінотеатрів «Європа Сінема» під кураторством Фонду підтримки кінематографії «Єврімаж». Розкажіть, будь ласка, про це докладніше.

— Ми вже були в їхніх програмах досить давно. Але Україна не член Євросоюзу, а мережа включає або кінотеатри країн — членів ЄС, або тих країн, які є членами Єврімаж (Україна стала повноправним членом у 2020 році. — Авт.). Тому ми тільки цього року увійшли в цю мережу. Нам дали супераванс — включили заднім числом, із 1 січня 2021 року. Тобто в цьому році ми отримаємо грант від Єврімаж, якщо правильно відзвітуємо про свою роботу. Для отримання гранту треба демонструвати саме європейське кіно в певних кількостях. Думаю, в нас усе вийде. Сума гранту може коливатися від до 10 до 25 тисяч євро, але насправді його розмір не має значення — важливо, що ми приєдналися до сім’ї європейських кінотеатрів фестивального, артхаусного типу, яких у світі понад тисячу. Для України це дуже важливо. По-перше, це підтримка виробництва: зараз уже чотири українські фільми виграли такі гранти. А по-друге, фільми, створені за допомогою Єврімаж, отримують і ринок прокату у всіх тих країнах, де є кінотеатри мережі. Таким чином українські фільми вириваються на міжнародний ринок. Адже кінотеатри Єврімаж є не тільки в ЄС, але й у США, Канаді, Японії. Всі ці кінотеатри показують артхаусне, фестивальне кіно, навколо них формується певна аудиторія. Свого часу нам довелося переконувати і представників влади, щоб вони зрозуміли, як це важливо для України.

— «Жовтень» — єдиний кінотеатр мережі з України?

— Так. Були й інші кандидати, які подавали заявки, але не пройшли за вимогами до кінотеатрів. Колись кандидатом був кінотеатр «Київ», ми разом брали участь ще з 2007 року у програмах Єврімаж, але «Києва» вже немає. А ми подали заявку й виграли. Всі ці роки я з цими організаціями в постійному контакті, ми з моїм сином Павлом, який управляє репертуаром «Жовтня», їздимо на всі заходи «Європа Сінема», коли нас запрошують. Остання конференція була в Лісабоні у 2019 році. Але те, що впроваджують представники мережі «Європа Сінема», ми робимо вже давно. Це створення кіноклубів, організація прем’єр, творчих зустрічей. При цьому, на відміну від нас, у ЄС у кінотеатрів старого типу, так званих аутентичних, не мультиплексів, є підтримка не тільки різних фондів, але й держави. Бо в Європі всі люблять кіно і вважають кінотеатри важливим центром культурного життя. Подивіться на похорон Бельмондо — видно, наскільки європейці цінують і люблять і своє кіно, і своїх кумирів. Кіно ж не тільки частина культури: це частина людської душі, й нам потрібно прагнути до такого ж ставлення.

— Як коронавірусна епідемія вплинула на роботу кінотеатру? Чи повернуться, на вашу думку, глядачі в кінотеатри після епідемії?

— Зараз у нас приблизно 60 % від аудиторії 2019 року. Але таке зменшення аудиторії не тільки через епідемію. Ключовий фактор зменшення аудиторії — можливість дивитися кіно онлайн.

Я вважаю, що й далі, коли епідемія закінчиться, відвідуваність кінотеатрів не зросте. Насправді кіноаудиторію створює Голлівуд. Для нашого кінотеатру голлівудське кіно — не такий вирішальний фактор, як для більшості мультиплексів, це тільки частина нашого репертуару. Тому ми зараз не дуже страждаємо від відсутності нового голлівудського кіно, яке останні два роки лише в малій кількості виходить на екрани. Але й перспектива не викликає оптимізму. Ви бачили рекламні ролики AMC Theatres — найбільшої американської мережі кінотеатрів, у яких зірки, в тому числі Ніколь Кідман, запрошують людей у кіно? Це все сумні потуги повернути масового глядача в зали. А їх, за моїм прогнозом, у кінотеатрах буде все менше й менше. Це спричинить зростання ціни на квітки, аби забезпечити виживання кінотеатрів. Вони житимуть, але їх буде менше, і все менше людей буде регулярно ходити в кіно. Ймовірно, будуть якісь кінотеатри спеціальних івентів, слово «кіно-театр» заграє з новою силою — будуть якісь прем’єри з червоними доріжками, похід у кінотеатр стане святом, подією. Кіно, яке можна так презентувати глядачеві, залишиться в кінотеатрах. А кіно, яке показують по шість сеансів на день, швидше за все, поступово піде. Це моя точка зору. Але «Жовтень» ще довго буде жити — в Україні й так за статистикою мало кінозалів, а «Жовтень» у сегменті авторського і фестивального кіно в Києві взагалі єдиний. І навіть ті 60 % глядачів, плюс доходи від консешн-бару, повертають оптимізм щодо майбутнього «Жовтня». Так, із фінансової точки зору зараз ми не можемо дозволити собі серйозний розвиток, але ми живемо без боргів і забезпечили собі нормальне існування в умовах карантину. Отже на наші власні перспективи я дивлюся з оптимізмом. ТОВ «Кіноман», створене членами трудового колективу кінотеатру, орендує в міста будівлю кінотеатру, яка є комунальною власністю. Наш договір оренди з містом укладено до 2030 року. А це, на мій погляд, також є гарантією нашого подальшого існування. Тож кінотеатр і надалі буде жити й радувати глядачів емоціями від зустрічі зі справжнім мистецтвом кіно.

Директорка «Жовтня» Юлія Антипова нагадала гостям історію кінотеатру

Депутат Київради Вадим Сторожук також привітав кінотеатр із днем народження

Сценарист і письменник Андрій Кокотюха та ексміністр культури, актор Євген Нищук

Теле- і кінопродюсер Олексій Гладушевський

Режисер Семен Горов

Режисер Сергій Бурковський, продюсер Геннадій Кофман, режисер Роман Балаян

Продюсер Андрій Різоль (ліворуч)

Людмила Горделадзе урочисто відкрила меморіальну дошку

Художній керівник кінофестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі, заступник представника України в «Єврімаж» Сергій Зленко

Програмний директор кінофестивалю «Молодість» Віктор Глонь, медіакоординаторка Одеського кінофестивалю Анна Бурдіна, експродюсерка Одеського кінофестивалю, продюсерка Юлія Сінькевич

Галерист Євген Карась із дружиною

Журналіст Дмитро Іванов та директор кінокомпанії «Казка Продакшн» Леонід Гудков

Продюсерка фільму «Між нами» Поліна Герман (у центрі)

Кінокритик Олексій Першко з братом, кіноперекладачем Сергієм Першко завітали до експозиції, яка присвячена історії кінотеатру

Андрій Халпахчі, президент Star Media Влад Ряшин та віцепрезидент Star Media Юрій Артеменко

Телеведучий Ілля Ноябрьов (праворуч)

Продюсер, ексголова Держкіно Пилип Іллєнко та медаменеджер Віталій Докаленко

Режисер Сергій Маслобойщиков (в центрі)

Акторка Ірма Вітовська, яка зіграла одну з головних ролей у фільмі «Між нами»

Артдиректор Одеського кінофестивалю Алік Шпилюк та лікарка Ірина Чувикіна

Кінознавчиня Ірина Гордейчук та журналістка Алла Ботанова

Ірма Вітовська обговорює з Олесем Янчуком, директором кіностудії Довженка, збирання яблук. Янчук приніс у подарунок колективу кінотеатру цілий кошик яблук із дерев, які посадив автор «Землі»

Представник Подільської райадміністрації Віталій Волошкевич вручив відзнаки колективу

Зі спеціальним подарунком — піснею, присвяченою кінотеатру, — виступив дитячий ансамбль «Зернятко»

Влад Ряшин прийшов не з пустими руками — подарував кінотеатру великий led-екран

Колектив кінотеатру «Жовтень»

Фото: Руслан Новосьол

Теги за темою
СуспільствоСтатті
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Рада "убивает" евроинтеграцию, реакция ЕС, задержание "хозяина Молдовы": новости дня
Европейская правда
2025-07-22T18:31:52Z
Трамп захотів розслідування проти Обами
Европейская правда
2025-07-22T18:31:22Z
Українці вийшли на протести через обмеження повноважень НАБУ та САП
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T18:15:47Z
У Держдепі підтвердили вихід США з ЮНЕСКО
FaceNews
2025-07-22T18:10:03Z
Суд у Німеччині відхилив скаргу "АдН" на її "екстремістську" класифікацію
Европейская правда
2025-07-22T18:07:20Z
Обмеження незалежності НАБУ й САП та атака на Суми. Головне за 22 липня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T18:03:29Z
Глава МЗС Ізраїлю прибув до Києва
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T17:57:49Z
Консерватори в Британії на тлі падіння рейтингів провели кадрові перестановки
Европейская правда
2025-07-22T17:55:43Z
Дикі тварини масово з’являються у містах та біля осель: зоолог пояснив ризики
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:27:06Z
Масована атака безпілотниками по Сумах: одна жінка загинула, троє отримали поранення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:48:07Z
У Києві та низці областей оголошена повітряна тривога через ракетну небезпеку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:09:16Z
Запоріжжя атакує сарана, розміром із сірникову коробку: еколог пояснив, чи варто панікувати
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:42:41Z
Як може змінитися простір після демонтажу МАФів: приклад Печерська
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:42:24Z
У середмісті Житомира посеред вулиці утворилося провалля
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T11:36:19Z
Як із фільму жахів. Запорізька область потерпає від нашестя сарани
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:21:18Z
Окупанти в Криму бояться ударів Сил оборони – партизани
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:15:45Z
Рух ділянкою Берестейського проспекту 23 липня буде частково обмежено
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T09:33:28Z
У трьох областях України зафіксовано спалахи гострих кишкових інфекцій
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:45:05Z
Яка їжа влітку особливо небезпечна? Фахівець дав роз'яснення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T08:06:37Z
Знахідка для тих, хто дотримується здорового харчування: який фрукт містить найбільше білка
Gazeta UA
2025-07-21T15:09:18Z
Чому не можна заливати чай окропом: секрет ідеального заварювання
GlavRed
2025-07-21T14:27:44Z
В Україні облік медканабісу інтегрували з електронною системою охорони здоровʼя
УкраинФорм
2025-07-21T12:45:06Z
"Хрестики" тут не допоможуть. Як швидко прибрати свербіж після укусу комара
Telegraf
2025-07-21T12:42:47Z
Чому кури несуть дрібні яйця: 4 причини та їх вирішення
GlavRed
2025-07-21T12:27:20Z
Вчені виявили зміни в очах після вакцинації від COVID-19
360ua.news
2025-07-21T12:03:48Z
У Польщі зафіксовано спалах холери
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T11:48:08Z
13 років без Богдана Ступки. Син легендарного актора показав архівні фото
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:12:58Z
«Зараз російської музики не має бути…» Інтерв’ю з Ігорем Чернявським, чию скрипку слухав Конгрес США
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:03:54Z
Український гурт «Антитіла» заспівав українською мовою хіт «Смотри в меня» і представив кліп, яким просто довів до мурах, адже там показані реалії війни.
FM-TV
2025-07-22T10:49:26Z
Львів оголосив тендер на відбудову музею Шухевича
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T16:48:59Z
Ідеальні для перегляду після роботи: 3 українські серіали, які можна подивитися за тиждень
24tv
2025-07-21T15:30:03Z
Microsoft створить цифрову копію собору Паризької Богоматері
УкраинФорм
2025-07-21T15:27:08Z
Дитяче Євробачення-2025: хто боротиметься за шанс представити Україну на конкурсі
24tv
2025-07-21T15:00:17Z
На 43-му році пішла з життя актриса театру Франка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T14:33:53Z
Легенда не одного покоління: не стало зірки "Місія нездійсненна" і Бродвею
GlavRed
2025-07-21T14:27:31Z
У Греції вдруге за два тижні обмежили відвідування Акрополю через спеку
Европейская правда
2025-07-22T16:25:53Z
А ти знав, чому пляшка вина саме 0,75 л?
Корреспондент
2025-07-22T13:48:31Z
Українці в лідерах. Іноземці скуповують житло в одній із туристичних країн
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:06:58Z
Які країни світу заробляють на туризмі найбільше: інфографіка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T17:36:48Z
Суперголоволомка: знайдіть 5 відмінностей на картинці з дівчиною з парасолькою за 45 с
GlavRed
2025-07-21T15:27:57Z
Немає оливок вдома? Альтернативи для салатів, піци, закусок чи коктейлів
Telegraf
2025-07-21T15:21:42Z
Куди поїхати на відпочинок влітку: 5 найкращих туристичних напрямків в Україні
24tv
2025-07-21T15:03:07Z
Смузі для схуднення: зберігайте простий рецепт вечері для стрункої фігури
Gazeta UA
2025-07-21T14:57:56Z
Яким людям вдається найшвидше знайти кохання
24tv
2025-07-21T14:45:32Z
Терорист Гіркін визнав УПЦ МП «оплотом русского міра» в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T17:51:36Z
Естонія платитиме гроші призовникам за хорошу фізичну форму
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T17:36:20Z
Найважливіші професійні навички у 2025 році: інфографіка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:24:54Z
Міноборони готує зміни, які спростять фінансування підприємств оборонного сектору
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:06:10Z
У Луцьку учасника бойових дій з маленьким собакою працівниця автовокзалу не допустила до поїздки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:03:17Z
Олена Шуляк розповіла, як зміниться житлова політика в Україні
VGorode
2025-07-22T12:18:57Z
Спека на межі можливостей людини: в Ірані температура перевищила 50 градусів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T11:27:37Z
Шмигаль розповів, звідки планує брати кошти на оборону України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:00:28Z
Сестра принців Гаррі та Вільяма знайдена мертвою у Британії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T08:48:26Z
Нацбанк відкликав ліцензії трьох фінустанов
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T18:03:55Z
Усі українці, які здають в оренду нерухомість, повинні сплачувати податки – Южаніна
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T17:09:38Z
Доходи РФ від нафти й газу в липні впадуть більш ніж на третину – Reuters
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T17:06:35Z
Уперше за рік нових ФОПів зареєстровано більше, ніж закрито
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T16:27:22Z
РФ уночі завдала масованого удару по газових об'єктах України
FaceNews
2025-07-22T16:06:43Z
«Укртрансгаз» уперше застосував нову технологію для створення 3D-моделей газосховищ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:51:45Z
90% ударів по енергетиці України РФ цьогоріч завдала дронами – Клименко
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:51:00Z
«Укрзалізниця» отримає сотню нових пасажирських вагонів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:36:17Z
Канада відкриває свій ринок для новозеландських молокопродуктів
AgroPortal
2025-07-22T15:00:23Z
Серія А та НХЛ підписали угоду про співпрацю
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:57:00Z
Пішов з життя легендарний ексгравець «Ліверпуля»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:54:25Z
Кваліфікації Євро-2027 з футболу: визначилося місце проведення гри Литва – Україна
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:33:47Z
Матчі «Олександрії» з «Партизаном» у Лізі Конференцій пройдуть без гостьових глядачів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:15:21Z
Юний шотландський хокеїст загинув внаслідок нещасного випадку в готелі на Ібіці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:57:54Z
Визначилися суперники збірної України з баскетболу 3х3 на етапі Жіночої серії у Сумгаїті
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:42:43Z
Тхеквондист Гарбар здобув бронзу Універсіади
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T10:03:35Z
«Хамрун» – «Динамо»: де дивитися гру кваліфікації Ліги чемпіонів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T09:57:11Z
Олімпійський чемпіон з РФ, який погорів на допінгу, поскаржився на англосаксів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T05:42:50Z
Суд відправив під варту керівника «Лісів України»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T16:33:55Z
Правоохоронці викрили підпільне виробництво сигарет у дитячому таборі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:21:45Z
На Глибочицькій через негоду завалився будівельний кран
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:06:46Z
Агенти РФ готували теракти в чотирьох областях: серед підозрюваних школярка з Полтавщини
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T15:00:34Z
У мережі з'явилося відео моторошного ДТП на проспекті Соборності
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:39:36Z
Мігрант на надувному колі намагався дістатися з Африки до Іспанії: плавця дивом врятували
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T14:18:37Z
У Києві затримано двох чоловіків, що підозрюються у підпалах авто на замовлення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:33:42Z
Викрав автомобіль військового: на Волині затримали рецидивіста-росіянина
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T13:27:50Z
У Москві згоріло авто директора підприємства, яке виробляє дрони – медіа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T12:36:06Z
Перевірка фактів від DW: Як розпізнати новини, створені ШІ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T18:30:18Z
Lidl створює систему обрахунку та контролю викидів на базі ШІ
AgroPortal
2025-07-22T16:00:31Z
Погодні умови змістили терміни льоту кукурудзяного стеблового метелика
AgroPortal
2025-07-22T14:30:18Z
Морські мешканці потерпають від аномальної спеки Середземномор'я: вчені б'ють на сполох
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T07:15:05Z
YouTube-канали Китаю, Росії та інших країн видалено: названо причину
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:00:22Z
Прогноз магнітних бур на 22-24 липня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T04:15:34Z
Мережа російських Telegram-ботів залишає коментарі за допомогою штучного інтелекту
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T20:21:20Z
Як закрити ФОП через Дію: покрокова інструкція
Хвиля
2025-07-21T15:21:47Z
Як зрозуміти, що смартфон скоро зламається: неочевидні ознаки, які не можна ігнорувати
InternetUA
2025-07-21T15:21:18Z
У McDonald's новий конкурент? Маск відкрив кафе Tesla
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T09:54:25Z
Українці все частіше купують гібриди та електрокари: рейтинг лідерів ринку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T07:51:56Z
Двигун не глушити: порада патрульного, яка допоможе уникнути зайвих питань
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:24:50Z
Японські авто, яких краще уникати: моделі, що можуть розчарувати у 2025 році
Фокус
2025-07-21T15:21:16Z
Форд попереджає: термін дії найвигідніших пропозицій на електрокари в США скоро закінчиться
Топ Жир
2025-07-21T14:33:31Z
Ексклюзив для церемонії "Оскара": на продаж виставили найдорожчий Volkswagen Beetle
Фокус
2025-07-21T14:06:48Z
GMC має нові плани на майбутнє, і вони не такі, як ви думали
Топ Жир
2025-07-21T14:03:52Z
FX Super One — мінівен майбутнього від Faraday Future з ШІ, масажем та екраном на радіаторі
ITC
2025-07-21T13:37:59Z
Гроза вулиць: електросамокат Bo The Turbo за $30 000 розганяється до 160 км/год
ITC
2025-07-21T13:37:01Z