MY.UAНовини
«Жовтню» — 90. Як кінотеатр відсвяткував ювілей і що буде далі
«Жовтню» — 90. Як кінотеатр відсвяткував ювілей і що буде далі

«Жовтню» — 90. Як кінотеатр відсвяткував ювілей і що буде далі

Минулого тижня кінотеатр «Жовтень» відсвяткував дев’яносту річницю. Насправді він відкрився в січні 1931 року, але через карантинні обмеження керівництво перенесло святкування на теплий сезон. До речі, й «Жовтнем» він став тільки після Другої світової війни, а до цього мав назву «Дев’яте Держкіно». Усі ці дев’ять десятиліть у будинку, спроєктованому Ноєм Троцьким та побудованому Валеріаном Риковим, показували кіно. Ювілей не став винятком: після відкриття меморіальної дошки, офіційних (у тому числі від президента — його лист зачитали) та дружніх привітань усьому колективу та керівниці «Жовтня» Людмилі Горделадзе, гостям показали кіно. Це був допрем’єрний показ української стрічки «Між нами». Чесно кажучи, доволі похмурої та нерівної картини, яка зовсім не створювала святкового настрою. Але після перегляду, вже на фуршеті, думки про побачене розійшлися: хтось вважав, що картина слабка й недороблена, хтось був у захваті. Поки гості спілкувалися — відчутно, що за довгий карантин усі скучили за офлайном — «Детектор медіа» поговорив про історію та майбутнє кінотеатру з його керівницею Людмилою Горделадзе, яка очолює «Жовтень» із 2000 року.

Засновниця ТОВ «Кіноман», членкиня Національної спілки кінематографістів України та Української кіноакадемії Людмила Горделадзе.

— Людмило, кінотеатру — 90 років. Які події ви назвали би ключовими в його історії?

— «Жовтень» унікальний тим, що він завжди був кінотеатром. Він відкрився в 1931 році як кінотеатр німого кіна, хоча вже існувало звукове обладнання, й пізніше його поставили. Перший фільм, який показали в кінотеатрі, — «Гегемон», знятий кіностудією, яка зараз названа на честь Довженка, а тоді називалася Київською кіностудією. У 2006 році на 75-річний ювілей кінотеатру ми показували цей фільм — взяли стрічку в Російському державному архіві кінодокументів. Насправді він доволі нудний: про донецький шахтарів, як вони працюють, — і дивитися його зараз важкувато. Коли ми називали зали різними назвами, одну з них — «Гегемон» — дали на честь цього фільму. До перейменування вона називалася Червоною залою. Спочатку в ній було 800 місць із балконами, але без амфітеатру. У результаті подальших перебудов зала стала виглядати так, як тепер.

Кінотеатр не просто не міняв призначення протягом усіх цих років, він ще й практично безперервно працював. Навіть під час нацистської окупації він показував німецькі фільми для німців і називався «Глорія». Він згаданий у романі Анатолія Кузнєцова «Бабин яр». Після війни його розграбували, але він не був зруйнований, і вже після відновлення йому дали ім’я «Жовтень» — до цього він називався «Дев’яте Держкіно».

Вигляд будівлі кіноетатру майже не змінився за дев’яносто років

В кінці вісімдесятих тут провели капітальний ремонт, і після нього кінотеатр відкрився в 1991 році. У цьому була його драма. Технічно він відповідав стандартам того часу: це був широкоформатний кінотеатр із новою залою, в якій остаточно зник балкон і з’явився цей високий, різкий амфітеатр. Навіть коли я прийшла сюди у 2000 році, він був не зовсім технічно поганий, але глядача в кінотеатру вже не було. У 90-ті роки його покинула аудиторія. Тут були різні орендарі, весь другий поверх був зайнятий клубом зі страшною (як на мене) назвою «Аль Капоне», в ньому висів якийсь муляж трупа, «іспанське» крісло для тортур і тому подібне. Кіно показували, але на замовлення нічного клубу, за його гроші, і хоча формально квитки глядачам продавали, насправді тут показували «суничку». Така сумна історія в «Жовтня» була в 90-ті роки.

— Як вам удалося повернути людей?

— Коли я прийшла сюди, я була «життєрадісна піонерка», хоч і була немолодою вже людиною. Я хотіла, щоб у кінотеатрі було кіно і щоб усе було за правилами. Мене з моїми рожевими мріями тоді підтримала влада, нам дали частину необхідних грошей, решту ми отримали у кредит і поставили тут систему Dolby, зробили сферичним екран, обтягнули крісла новою тканиною. До речі, багато чого робили наші співробітники — такий був ентузіазм. Відремонтували також фасад. Таким чином вдихнули в кінотеатр нове життя.

Восени 2000 року ми відкрилися російським фільмом «Заздрість богів». Я запросила Володимира Меньшова і Віру Алентову, аби вони представили картину. Я думала, що глядачі одразу ж побіжать у зали, але вони не повернулися. Це сталося пізніше й поступово; врешті в кінотеатру з’явився свій глядач. Завдяки нашій репертуарній політиці, нашому ставленню до глядачів, завдяки моєму власному розумінню того, що таке кіно, кінотеатр «Жовтень» став для Києва культовим місцем. Тут демонстрували й авторське кіно, і фестивальне: спочатку російське, потім європейське, а потім українське, коли з’явилося. Так ми здобували кінотеатру статус особливого.

У 2004 році ми розпрощалися з нічним клубом «Аль Капоне», повернули собі верхню залу, яка отримала назву «Кіноман», зробили там ремонт. Усе це було непросто, оскільки потрібні були великі гроші, а бюджет нас не підтримав, адже декому у владних кабінетах не подобалося, що ми не подовжили договір оренди з нічним клубом. Зрештою ми все зробили, повернули всі борги, і все було чудово, але потім на нас почали «наїжджати», рейдерити. Потім пішли суди з владою міста, із прокуратурою, тому що ця будівля стала комусь цікавою. Ми боролися та відбивалися, апофеозом наїздів став підпал кінотеатру 29 жовтня 2014 року. Справа до кінця не розслідувана, двох молодиків, які нібито кинули димову шашку, звинуватили в хуліганстві. Насправді це не хуліганство, а кримінальний підпал: є висновок експертизи, яка це доводить.

В першу ніч пожежі сюди прийшов Кличко, який уже був мером, і сказав: «Ми його відбудуємо». Я страшенно здивувалася. Потім з’явилися активісти, які вимагали від влади відновити кінотеатр. І по суті, і глядачі, й київська громада, і влада, й депутати, й активісти були за те, щоби кінотеатр відновили. Так що я вважаю, що кінотеатр народився під щасливою зіркою: він був відновлений у рекордні терміни — менше, ніж через рік після пожежі, 18 жовтня 2015 року, ми відкрилися.

— У цьому році «Жовтень» став частиною мережі кінотеатрів «Європа Сінема» під кураторством Фонду підтримки кінематографії «Єврімаж». Розкажіть, будь ласка, про це докладніше.

— Ми вже були в їхніх програмах досить давно. Але Україна не член Євросоюзу, а мережа включає або кінотеатри країн — членів ЄС, або тих країн, які є членами Єврімаж (Україна стала повноправним членом у 2020 році. — Авт.). Тому ми тільки цього року увійшли в цю мережу. Нам дали супераванс — включили заднім числом, із 1 січня 2021 року. Тобто в цьому році ми отримаємо грант від Єврімаж, якщо правильно відзвітуємо про свою роботу. Для отримання гранту треба демонструвати саме європейське кіно в певних кількостях. Думаю, в нас усе вийде. Сума гранту може коливатися від до 10 до 25 тисяч євро, але насправді його розмір не має значення — важливо, що ми приєдналися до сім’ї європейських кінотеатрів фестивального, артхаусного типу, яких у світі понад тисячу. Для України це дуже важливо. По-перше, це підтримка виробництва: зараз уже чотири українські фільми виграли такі гранти. А по-друге, фільми, створені за допомогою Єврімаж, отримують і ринок прокату у всіх тих країнах, де є кінотеатри мережі. Таким чином українські фільми вириваються на міжнародний ринок. Адже кінотеатри Єврімаж є не тільки в ЄС, але й у США, Канаді, Японії. Всі ці кінотеатри показують артхаусне, фестивальне кіно, навколо них формується певна аудиторія. Свого часу нам довелося переконувати і представників влади, щоб вони зрозуміли, як це важливо для України.

— «Жовтень» — єдиний кінотеатр мережі з України?

— Так. Були й інші кандидати, які подавали заявки, але не пройшли за вимогами до кінотеатрів. Колись кандидатом був кінотеатр «Київ», ми разом брали участь ще з 2007 року у програмах Єврімаж, але «Києва» вже немає. А ми подали заявку й виграли. Всі ці роки я з цими організаціями в постійному контакті, ми з моїм сином Павлом, який управляє репертуаром «Жовтня», їздимо на всі заходи «Європа Сінема», коли нас запрошують. Остання конференція була в Лісабоні у 2019 році. Але те, що впроваджують представники мережі «Європа Сінема», ми робимо вже давно. Це створення кіноклубів, організація прем’єр, творчих зустрічей. При цьому, на відміну від нас, у ЄС у кінотеатрів старого типу, так званих аутентичних, не мультиплексів, є підтримка не тільки різних фондів, але й держави. Бо в Європі всі люблять кіно і вважають кінотеатри важливим центром культурного життя. Подивіться на похорон Бельмондо — видно, наскільки європейці цінують і люблять і своє кіно, і своїх кумирів. Кіно ж не тільки частина культури: це частина людської душі, й нам потрібно прагнути до такого ж ставлення.

— Як коронавірусна епідемія вплинула на роботу кінотеатру? Чи повернуться, на вашу думку, глядачі в кінотеатри після епідемії?

— Зараз у нас приблизно 60 % від аудиторії 2019 року. Але таке зменшення аудиторії не тільки через епідемію. Ключовий фактор зменшення аудиторії — можливість дивитися кіно онлайн.

Я вважаю, що й далі, коли епідемія закінчиться, відвідуваність кінотеатрів не зросте. Насправді кіноаудиторію створює Голлівуд. Для нашого кінотеатру голлівудське кіно — не такий вирішальний фактор, як для більшості мультиплексів, це тільки частина нашого репертуару. Тому ми зараз не дуже страждаємо від відсутності нового голлівудського кіно, яке останні два роки лише в малій кількості виходить на екрани. Але й перспектива не викликає оптимізму. Ви бачили рекламні ролики AMC Theatres — найбільшої американської мережі кінотеатрів, у яких зірки, в тому числі Ніколь Кідман, запрошують людей у кіно? Це все сумні потуги повернути масового глядача в зали. А їх, за моїм прогнозом, у кінотеатрах буде все менше й менше. Це спричинить зростання ціни на квітки, аби забезпечити виживання кінотеатрів. Вони житимуть, але їх буде менше, і все менше людей буде регулярно ходити в кіно. Ймовірно, будуть якісь кінотеатри спеціальних івентів, слово «кіно-театр» заграє з новою силою — будуть якісь прем’єри з червоними доріжками, похід у кінотеатр стане святом, подією. Кіно, яке можна так презентувати глядачеві, залишиться в кінотеатрах. А кіно, яке показують по шість сеансів на день, швидше за все, поступово піде. Це моя точка зору. Але «Жовтень» ще довго буде жити — в Україні й так за статистикою мало кінозалів, а «Жовтень» у сегменті авторського і фестивального кіно в Києві взагалі єдиний. І навіть ті 60 % глядачів, плюс доходи від консешн-бару, повертають оптимізм щодо майбутнього «Жовтня». Так, із фінансової точки зору зараз ми не можемо дозволити собі серйозний розвиток, але ми живемо без боргів і забезпечили собі нормальне існування в умовах карантину. Отже на наші власні перспективи я дивлюся з оптимізмом. ТОВ «Кіноман», створене членами трудового колективу кінотеатру, орендує в міста будівлю кінотеатру, яка є комунальною власністю. Наш договір оренди з містом укладено до 2030 року. А це, на мій погляд, також є гарантією нашого подальшого існування. Тож кінотеатр і надалі буде жити й радувати глядачів емоціями від зустрічі зі справжнім мистецтвом кіно.

Директорка «Жовтня» Юлія Антипова нагадала гостям історію кінотеатру

Депутат Київради Вадим Сторожук також привітав кінотеатр із днем народження

Сценарист і письменник Андрій Кокотюха та ексміністр культури, актор Євген Нищук

Теле- і кінопродюсер Олексій Гладушевський

Режисер Семен Горов

Режисер Сергій Бурковський, продюсер Геннадій Кофман, режисер Роман Балаян

Продюсер Андрій Різоль (ліворуч)

Людмила Горделадзе урочисто відкрила меморіальну дошку

Художній керівник кінофестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі, заступник представника України в «Єврімаж» Сергій Зленко

Програмний директор кінофестивалю «Молодість» Віктор Глонь, медіакоординаторка Одеського кінофестивалю Анна Бурдіна, експродюсерка Одеського кінофестивалю, продюсерка Юлія Сінькевич

Галерист Євген Карась із дружиною

Журналіст Дмитро Іванов та директор кінокомпанії «Казка Продакшн» Леонід Гудков

Продюсерка фільму «Між нами» Поліна Герман (у центрі)

Кінокритик Олексій Першко з братом, кіноперекладачем Сергієм Першко завітали до експозиції, яка присвячена історії кінотеатру

Андрій Халпахчі, президент Star Media Влад Ряшин та віцепрезидент Star Media Юрій Артеменко

Телеведучий Ілля Ноябрьов (праворуч)

Продюсер, ексголова Держкіно Пилип Іллєнко та медаменеджер Віталій Докаленко

Режисер Сергій Маслобойщиков (в центрі)

Акторка Ірма Вітовська, яка зіграла одну з головних ролей у фільмі «Між нами»

Артдиректор Одеського кінофестивалю Алік Шпилюк та лікарка Ірина Чувикіна

Кінознавчиня Ірина Гордейчук та журналістка Алла Ботанова

Ірма Вітовська обговорює з Олесем Янчуком, директором кіностудії Довженка, збирання яблук. Янчук приніс у подарунок колективу кінотеатру цілий кошик яблук із дерев, які посадив автор «Землі»

Представник Подільської райадміністрації Віталій Волошкевич вручив відзнаки колективу

Зі спеціальним подарунком — піснею, присвяченою кінотеатру, — виступив дитячий ансамбль «Зернятко»

Влад Ряшин прийшов не з пустими руками — подарував кінотеатру великий led-екран

Колектив кінотеатру «Жовтень»

Фото: Руслан Новосьол

Теги за темою
ОбществоСтатьи
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Украину сотрясли акции протеста
Корреспондент
2025-07-22T20:15:02Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Депутаты зарегистрировали новый закон о возвращении независимости НАБУ и САП
Апостроф
2025-07-24T09:30:05Z
Путин забудет свои аппетиты: стало известно, когда диктатор будет вынужден пойти на диалог
Comments UA
2025-07-24T09:18:32Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Зеленский утвердил закон против независимости НАБУ и САП, несмотря на предупреждения ЕС
Европейская правда
2025-07-22T23:09:08Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Брюс Уиллис теряет способность говорить, читать и ходить
Gazeta UA
2025-07-24T09:12:56Z
В Китае казнили известного актера: это первый смертный приговор для знаменитости
Comments UA
2025-07-24T09:12:16Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Гитаристка The Rasmus высказалась о визите в Украину
Корреспондент
2025-07-22T06:54:39Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Где завтра пройдут дожди с грозами, а где ждать жары +35°С
Gazeta UA
2025-07-24T09:15:31Z
Подорожание проезда в Закарпатье: что изменилось для местных жителей
Политека
2025-07-24T09:00:05Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Такие кабачки вы съедите еще до зимы: как сделать вкусную заготовку с чесноком и морковью
Telegraf
2025-07-24T09:18:08Z
День растворимого кофе: три напитка, которые освежат в жаркие дни
Gazeta UA
2025-07-24T09:06:58Z
Вредны ли тампоны и как ими правильно пользоваться, чтобы не влипнуть: правила, которые должна знать каждая
Знай
2025-07-24T07:52:29Z
По этому рецепту любая рыба получится очень вкусной: в каком маринаде ее приготовить
Telegraf
2025-07-24T07:00:43Z
У горах нашли чудо света
Gazeta UA
2025-07-24T06:57:38Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Лишь два стакана в день этого сока нормализует высокое артериальное давление
Comments UA
2025-07-23T17:06:12Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Меньше - не хуже: исследование подтверждает, что не обязательно ходить 10 000 шагов в день
ZN UA
2025-07-24T08:51:51Z
Можно ли переесть бананов: диетологи объясняют какая дневная норма
Знай
2025-07-24T08:51:33Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Лекарство для похудения со временем приводит к шокирующему эффекту: поразительное открытие
Comments UA
2025-07-24T08:27:10Z
Между кофе и диабетом 2 типа нашли неожиданную связь: что рассказали ученые
Gazeta UA
2025-07-24T07:39:00Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
Более 100 дронов и четыре "Искандера" - подробности последней атаки РФ
Gazeta UA
2025-07-24T09:30:45Z
В Украине будут выдавать гранты на производство боеприпасов и взрывчатки
Корреспондент
2025-07-24T09:28:40Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
В Черкассах тренер проиграла в казино 1,35 млн грн, собранных на поездку детей в Грузию
Фокус
2025-07-17T20:57:44Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Дроновая атака на Сочи: россияне заявили о погибших
Корреспондент
2025-07-24T08:48:32Z
В Харькове КАБ попал возле многоэтажки: под завалами заблокированы люди
Апостроф
2025-07-24T08:45:54Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
В Северном море нашли британский корабль, затонувший в Первую мировую
Корреспондент
2025-07-22T03:39:45Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Атлас составил собственный топ супертяжеловесов: Усик - в списке
Корреспондент
2025-07-24T09:15:06Z
Легенда бокса объяснил отказ от реванша с Виталием Кличко
Корреспондент
2025-07-24T08:39:24Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
ВСУ ликвидировали российского легкоатлета
ZN UA
2025-07-24T08:22:17Z
"Манчестер Сити" может подписать голкипера сборной Украины – СМИ
ZN UA
2025-07-24T07:42:19Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Доплаты к пенсии: на какую сумму могут рассчитывать пенсионеры в 70 лет
Знай
2025-07-16T18:07:28Z
Когда не хватает стажа: пенсионерам подсказали, как не остаться без выплат
Знай
2025-07-24T09:30:44Z
Китай призывает ЕС избегать «возведения стен» и разрыва торговых цепочек
Апостроф
2025-07-24T09:12:48Z
Из-за новых налогов для добытчиков без работы могут остаться десятки тысяч человек – глава Федерации
Апостроф
2025-07-16T15:57:45Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Стало відомо, чи можна приватизувати землю, не отримуючи згоду сусідів
AgroNews
2025-07-24T09:12:48Z
Посетите династию, заражённую Пернатой хворью: Релизный трейлер китайского хардкорного экшена Wuchang: Fallen Feathers
GameMag
2025-07-24T09:06:07Z
Землю всколыхнет новая магнитная буря? Когда она прогнозируется
Telegraf
2025-07-24T08:51:43Z
Первый панк на Земле: еще 247 млн лет назад носил ирокез из перьев и волос
Фокус
2025-07-24T08:42:48Z
Будущее найма: как AI-технологии усиливают HR и меняют рекрутинг
Лига
2025-07-24T08:33:38Z
Стало известно, как Borderlands 4 будет работать на Nintendo Switch 2
GameMag
2025-07-24T08:04:19Z
Україна різко скоротила експорт основних культур
AgroNews
2025-07-24T07:12:55Z
Honda прекращает выпуск недорогого конкурента Audi A4 и BMW 3 Series: причина известна
Фокус
2025-07-24T06:45:02Z
Ford Mustang Mach-E после трех лет — 400 тыс. км пробега, 92% ресурса батареи и $8700 экономии на топливе
ITC
2025-07-23T17:24:57Z
С навигацией и запасом хода 70 км: в продажу поступает лучший электроскутер Honda
Фокус
2025-07-23T13:30:49Z
Маленький Ferrari: на аукцион выставили раритетный FIAT за $300 000
Фокус
2025-07-23T11:00:37Z
Маленькая 280-сильная ракета: презентован самый быстрый Opel
Фокус
2025-07-23T09:21:54Z
Экипаж не нужен: в Китае показали роботизированный танк, способный сбивать БПЛА
Фокус
2025-07-23T09:21:52Z
Полный привод в Škoda Kodiaq: ключевые преимущества и технические характеристики
Gazeta UA
2025-07-23T09:09:50Z
Трещина на лобовом стекле автомобиля: штраф или лишение водительских прав
Знай
2025-07-22T23:30:00Z
В Китае подержанные Xiaomi YU7 перепродают дороже официальной цены
Корреспондент
2025-07-22T20:33:49Z