MY.UAНовини
Восени даємо імунітетові суперсилу
Восени даємо імунітетові суперсилу

Восени даємо імунітетові суперсилу

Чернівчанин Іван Марчук - фізіотерапевт, лікар народної і нетрадиційної медицини, завідувач фізіотерапевтичного відділення КНП «Міська поліклініка №1». За його плечима – десятки років лікарської практики. Тож його порадам – простим і дієвим – варто довіряти, тим паче, що він і сам дотримується власних рекомендацій.

«Страх – це найгірший ворог людини»

- Що першочергово, окрім традиційного консультування з сімейним лікарем, має зробити людина, коли дізнається, що в неї діагноз COVID-19?

- Найперше, я б рекомендував людині, яка вже взнала, що має позитивний ковід-тест, - не панікувати. Тому що страх – це найгірший ворог людини. Адже через невтішний діагноз можна розпочати дуже переживати і додатково накручувати себе, навіть якщо хвороба протікає безсимптомно.

Зрозумійте, це є вірусна інфекція, десь така сама як грип, просто вона називається «коронавірус», який завжди був, існував. Просто цей вірус міняється, змінює свою форму і, звичайно, може вражати організм. Людина не повинна одразу страшитися цієї хвороби і думати, що це вже кінець. А найперше – самоізолюватися, щоб цю інфекцію не розносити.

Звичайно, у жодному разі не займатися самолікуванням. Багато людей купують по 2-3 види антибіотиків і на власний розсуд приймають їх. А що найперше понижує імунну систему? Це антибіотики. Тому ці ліки необхідно використовувати лише за призначенням лікаря! Людям треба усвідомити, що вірусні захворювання не лікують антибіотиком. Вірусні захворювання лікують противірусними препаратами. Антибіотики на віруси не діють!

 Нищівний для вірусу - солоний розчин з прополісом

- Пане Іване, що, на вашу думку, не дасть вірусам шансів на їхній повномасштабний розгул організмом?

- Як зупинити розгул вірусу в організмі? Оскільки він спочатку атакує ніс, ротоглотку, тобто верхні дихальні шляхи, то щоб вірус далі не опускався, треба його нейтралізувати. Ми уже в цьому вірусі з березня 2020 року, тож маємо певні напрацювання та й пацієнти, які перехворіли, можуть розповісти, як вони боролися, що є ефективним. Тому найперше, що допоможе у нейтралізації коронавірусу – це гаряча вода з сольовим розчином. Беремо склянку відносно гарячої води (щоб не обпектися), додаємо пів чайної ложки морської солі, розмішуємо і добряче прополіскуємо верхні дихальні шляхи. Носом захоплюємо воду з попередньо помитої долоні і вода має виходити через горло. Тобто необхідно робити такі промивання солоною гарячою водою. Можна, у кого немає алергії, додавати у цю воду ще 1-2 краплі прополісу (2% спиртовий розчин є в аптеках). Він теж вбиває вірус. Але разом з цим людина ще має багато пити чистої теплої води.

 «На 70% наша імунна система є у шлунково-кишковому тракті»

- Які профілактичні загальнозміцнювальні заходи доцільні у період чергової коронавірусної хвилі?

- Навіть якщо у вас немає підозри на коронавірус, то зараз для профілактики варто дотримуватися такого розпорядку дня: прокинулися-помилися, нагріли собі гарячої води, яку можна пити, вичавили туди пів лимона, або й цілий (це якщо зі шлунком все гаразд, немає якоїсь ерозії, виразки) і випивати склянку-дві-три. Таким чином вранці ви запускаєте роботу шлунка. Чому я кажу про шлунок? Тому що на 70% наша імунна система є у шлунково-кишковому тракті (ШКТ). І коли вранці п’ємо теплу воду та ще й з лимоном, вітаміном С, то прочищаємо кишківник, даємо хороший заряд клітинам, вимиваємо токсини й імунна система готова до захисту. І це дуже важливо: при активізації коронавірусної інфекції укріплювати імунну систему.

Щоб укріпити імунну систему, нам треба що? Після того як попили водичку – необхідно сказати своїй ліні «Ні» і зробити хорошу ранкову зарядку впродовж 20 хвилин. Для невиправних «лінивців» я б порадив звернутися до японського правила трьох хвилин. В чому воно полягає? До прикладу, у вас немає часу на зарядку, бо збираєтеся на роботу, чи хочете більше поспати, чи там ще якась «поважна» причина. То необхідно щоранку виділяти на розминку по три хвилини. І так робимо впродовж тижня-двох, доки не увійдемо у систему. Потім ми вже без зарядки не можемо і бачимо, що поступово виділяємо 5-10, а то й 20 хвилин.

Далі – для підвищення імунної системи дуже помічним є ранковий контрастний душ. Його слід розпочинати спочатку теплою водою і поступово переходити до холодної. Потім взяти жорсткий рушник і добряче розтерти все тіло до почервоніння. Чого ми цим досягнемо? Відбувається дуже хороша стимуляція нервових закінчень, судин, поліпшуємо кровообіг і роботу лімфатичної системи. Фактично цим розтиранням ми здійснюємо лімфодренаж, коли клітини викидають перероблені токсичні речовини і лімфа виводить їх з організму. Тому оці розтирання вкрай актуальні для нашого організму. Якщо ж людина боїться контрастного душу, то можна спростити процедуру. Взяти рушник, змочити у холодній воді і розтерти ним до почервоніння тіло, руки, ноги, живіт, спину. Потім одягнути щось тепле – наприклад, спортивний костюм і згодом можна ритмічно порухатися під гарну улюблену музику. Це додасть бадьорості і гарного настрою на цілий день.

Окрім того, важливо не пропускати сніданки, які також сприяють роботі шлунково-кишкового тракту, а відтак – імунній системі. Але за однієї умови - харчування має бути здоровим та збалансованим. Можна вранці трав’яні чаї попити, можна їсти різні каші (вівсяна, гречана, пшоняна) і додавати до них зелень. Наголошую, зараз осінь – чудова пора, коли є багато петрушки, кропу. Оце все треба брати і робити собі салати, щоби ця зелень, яка дуже добре стимулює наш організм, була у раціоні.

Якщо є така можливість, то у період вірусних захворювань (грип, ГРЗ, ковід) бажано уникати громадського транспорту і добиратися до роботи чи навчання пішки. Одягнулися відповідно до погоди і прогулюєтеся містом, дихаючи свіжим повітрям. Що важливо – дихати носом. Адже якщо вірус потрапляє через ніс, то в нас там є свої імунні клітини, які його знешкодять. Але якщо вірус потрапляє через рот і глотку, то він скоріше сягає легень і вражає їх. Тому всіх, особливо діток, необхідно привчати дихати носом. Під час прогулянки важливо усвідомлено виловлювати позитивні моменти і налаштовуватися на хороші емоції. Пам’ятайте, коли дивитеся на сонечко – поліпшуєте зір, а коли змінюєте звичний маршрут, то у мозку утворюються нові синоптичні зв’язки.

Масаж імунну систему чудово піднімає. Тож порадив би щонайменше раз на пів року робити загальний масаж – відбувається ліпша циркуляція крові і швидше виводяться токсини, шлаки. Особливо добре його здійснювати восени та навесні, коли в нас змінюється світловий день, змінюються обмінні процеси, людина переходить на зимовий (літній) період, міняються цикли, біоритми. І, відповідно, людина теж щось для себе повинна робити. Якщо не може піти до масажиста, то дуже багато зараз є інформації щодо самомасажів рук, стоп.

Добрим для імунної системи є повноцінний сон. Людина повинна відкласти усі гаджети, наприклад, о 18:00 чи 19:00 і взяти собі за правило, щоб о 22:00 лягати спати. Чому? Бо у цей час утворюється мелатонін, серотонін – гормони, які захищають наші органи, серце і ту ж саму імунну систему. Особливо діток необхідно вкладати спати в один і той же час. Людина повинна мати 7-8 годин повноцінного сну. Прокидатися о 6 годині ранку. Тобто не затягувати – лягати о першій, а прокидатися о 8-9. Бо сон напряму причетний до нашої імунної системи. Якщо людина поспить, вона бадьора, має хорошу працездатність.

- Як людям допомагаєте відновитися після перенесеного COVID-19?

- Порекомендував би людям походити до нас на синглетно-кисневу терапію - це дотація активованого кисню, яка підвищує імунну систему. Цю процедуру можна призначити після захворювання на ковід тим людям, в яких у легенях залишилися якісь фіброзні явища. Кисневі дотації чудово відновлюють легеневу систему.

Теж дуже добре тим, хто перехворів, походити на дихальну гімнастику до наших методистів. Лікарі призначають таку реабілітацію, щоб розробляти легені.

До речі, у нашому фізіотерапевтичному відділенні ще є чудова профілактична процедура, яка триває хвилинку – куф-промені. Це коротке ультрафіолетове опромінення носа та горла. 3-4 сеанси вбивають і віруси, і бактерії. Це дуже хороша процедура. Дарма її недооцінюють.

- Що проти вірусів радить народна і нетрадиційна медицина?

- Хорошу противірусну дію на організм має ехінацея. Але якщо її правильно використовувати, то буде хороший результат. Якщо немає протипоказів, то десь місяць пити спиртовий настій (є в аптеках) по 10-15 крапель, запиваючи водою, тричі на день за пів години до їди.

Також помічні мед та продукти бджільництва.

Є ще трав’яні чаї в аптеках для підвищення імунітету. Добре заварювати їх собі вранці, в обід і увечері.

Обов’язково відмовитися від шкідливих звичок. Не допомагати коронавірусу нищити дихальну систему курінням. Також необхідно повністю відкинути вживання алкоголю.

Не навантажуйте себе негативом з телевізорів про «кінець світу» і зайвий раз не нервуйте. Замість цього візьміть гарну книгу, яка збагатить позитивним настроєм. Зрештою, читайте Біблію, там дієві для імунітету поради – радійте, радійте, радійте! Чомусь ми не радіємо. Стаємо кволими, із сумним настроєм, а необхідно через не хочу струсонути себе і піти прикрашати цей світ.

Ольга ШУПЕНЯ

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Сили оборони знешкодили близько 20 дронів, які загрожували столиці - КМВА
УкраинФорм
2024-12-02T04:33:35Z
Без опадів, подекуди туман та ожеледиця: прогноз погоди на 2 грудня
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T04:24:28Z
Росіяни просунулися в районі чотирьох населених пунктів трьох областей у двох країнах – DeepState
ZN UA
2024-12-02T03:39:01Z
ФСБ видала у Криму «фірмові» пропагандистські довідники
УкраинФорм
2024-12-02T03:30:55Z
Близнюкам доведеться з кимось попрощатись: гороскоп на 2 грудня
24tv
2024-12-02T03:03:09Z
ЗСУ мали успіхи в Курській області, ворог – біля Покровська й Гуляйполя: огляд боїв і карти ISW
24tv
2024-12-02T02:42:49Z
Обстріли Сумщини: за добу в десяти громадах пролунали 134 вибухи
УкраинФорм
2024-12-02T02:21:05Z
Бійці «Сталевого кордону» дроном знищили російський склад боєприпасів
УкраинФорм
2024-12-02T01:57:58Z
На фронті настав вирішальний момент: генерал розповів, чи є підстави для паніки
GlavRed
2024-12-02T01:27:04Z
Фюрер гуляє: 50% бюджету РФ - на війну
GlavRed
2024-12-02T04:27:21Z
Підтримують російську агресію: Бербок розкритикувала Китай напередодні візиту до Пекіну
TSN
2024-12-02T02:54:00Z
На виборах до парламенту Румунії перемагає владна Соціал-демократична партія
УкраинФорм
2024-12-02T02:45:00Z
Після "Орешника": чи з'явився ризик застосування ядерної зброї Росією
24tv
2024-12-02T02:36:13Z
Країни Балтії введуть санкції проти причетних до придушення протестів у Грузії
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T02:27:56Z
Ізраїльський експерт пояснив, чому війна у Сирії спалахнула саме зараз
TSN
2024-12-02T01:36:08Z
У Путіна "фантомні болі", – майор ЗСУ про погрози диктатора
24tv
2024-12-02T01:30:43Z
Путін готує удар по вищому керівництву України: з'явився тривожний прогноз
GlavRed
2024-12-02T01:27:27Z
"Шукайте іншого лоха": Трамп жорстко відповів БРІКС через долар
Хвиля
2024-12-02T01:06:59Z
Смерть від сказу: чоловік помер через місяць після укусу кажана
24tv
2024-12-01T21:12:38Z
Чим посипати доріжки, крім піску та солі: найкращі способи боротьби з ожеледицею
GlavRed
2024-12-01T20:27:17Z
Розчинна кава: чи є вона корисною та які є ризики споживання
24tv
2024-12-01T20:21:39Z
Не тільки з корицею: 7 причин пити каву з куркумою для схуднення
Фокус
2024-12-01T20:18:03Z
Один із авторів медичної реформи пояснив, що пішло не так і чому багато громадян незадоволені
ГЛАВКОМ NET
2024-12-01T20:00:24Z
Виявити деменцію за 6 років до появи симптомів допоможе звичайний аналіз крові
24tv
2024-12-01T19:06:19Z
Всесвітній день боротьби зі СНІДом - кількість випадків та фільм Річарда Гіра про захворювання в Україні
ZN UA
2024-12-01T16:46:07Z
Вибухова хвиля і слух: як навушники допомагають військовим уникнути травм
24tv
2024-12-01T16:06:57Z
У МОН зробили заяву про зменшення кількості медичних вишів
24tv
2024-12-01T16:06:53Z
Новий "бойфренд" Анджеліни Джолі публічно заговорив про стосунки
GlavRed
2024-12-02T00:27:19Z
"Чому ви такі сліпі?": Різ Візерспун зганьбилася рекламою російської культури
GlavRed
2024-12-02T00:27:16Z
Зірка Вечірнього Кварталу одружився та вперше показав кохану
GlavRed
2024-12-01T20:27:46Z
Що їдять Бейонсе і Селена Гомес: улюблені ласощі зірок виявилися жахливими на смак
Фокус
2024-12-01T20:15:09Z
Анджеліна Джолі зізналася, чим є для неї материнство та родина
Фокус
2024-12-01T20:06:16Z
Ці 3 светри знадобляться вам, щоб бути найкраще одягненим чоловіком 2024 року
24tv
2024-12-01T19:57:16Z
Присвятив своє життя українській пісні: у вічність відійшов поет-пісняр Богдан Грицак
24tv
2024-12-01T19:42:47Z
Не за сценарієм, – учасниця "Холостяка" пояснила, чому цілувалась з Тереном на очах в іншої
24tv
2024-12-01T19:36:42Z
"Зааділа його его": Мішель Андраде вперше розкрила причину сварки з Потапом
GlavRed
2024-12-01T19:27:33Z
Бронювання в «Дії»: в Мінекономіки звернулися до роботодавців із застереженням
InternetUA
2024-12-02T04:36:47Z
Бізнес на межі бойових дій: культури, що «не горять», та плани на переробку
AgroPortal
2024-12-02T04:30:24Z
Працівники Volkswagen готують страйки через плани масових звільнень
УкраинФорм
2024-12-02T04:09:11Z
Зайвий раз не помиєшся: вода із крана стане задоволенням не з дешевих
Знай
2024-12-02T04:06:24Z
Важливо знати: чому не можна опалювати приміщення газовою плитою
ZN UA
2024-12-02T03:34:46Z
Комунальні платежі: чи зросте тариф на світло з 1 грудня
ZN UA
2024-12-02T03:05:51Z
Укрзалізниця запустила новий поїзд на популярному напрямку: ціни на квитки та розклад
Хвиля
2024-12-02T00:03:10Z
Енергетики розповіли, як протистоять російським атакам
TSN
2024-12-01T23:06:31Z
Протестувати е-гривню можна буде вже у 2025 році — Нацбанк
InternetUA
2024-12-01T22:31:34Z
Школярів можуть достроково відпустити на зимові канікули
Знай
2024-12-02T04:36:21Z
Нові правила мобілізації: юрист розповів, кого з жінок можуть оштрафувати
Политека
2024-12-02T04:30:31Z
Воєнний стан: з яких причин можуть викликати до військкомату
ZN UA
2024-12-02T04:04:10Z
В Росії виникла проблема, яка у 2025 році стане критичною, – військовий оглядач
24tv
2024-12-02T03:48:48Z
Паспорт та ID-картка перестали діяти: який вихід для українців
Хвиля
2024-12-02T03:15:56Z
Благодійний аукціон у Франківську зібрав понад ₴300 тисяч для бійців тероборони
УкраинФорм
2024-12-02T03:09:53Z
Чи потрібна Україні мобілізація чоловіків 18-25 років? Військові відповіли
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T02:51:53Z
В Україні скоротять майже 50 вузів: коли та скільки навчальних закладів залишиться
Хвиля
2024-12-02T02:12:50Z
Портал Дія: які витяги можна отримати онлайн
ZN UA
2024-12-02T02:03:07Z
На схід Туреччини прийшли 25-градусні морози
УкраинФорм
2024-12-02T03:51:59Z
Удар дрона в Тернополі: вогонь охопив три поверхи житлового будинку
УкраинФорм
2024-12-02T03:00:47Z
Через удар "шахедом" в Тернополі спалахнула багатоповерхівка - в ОВА розповіли про загиблих та поранених
ZN UA
2024-12-02T01:22:46Z
У Тернополі БпЛА влучив у житловий будинок: е загиблі
TSN
2024-12-02T01:06:35Z
Дрон влучив у багатоповерхівку в Тернополі: є загиблий і важкопоранені
24tv
2024-12-02T01:06:33Z
Дрон влучив у житловий будинок у Тернополі: є жертви
ГЛАВКОМ NET
2024-12-02T00:54:48Z
Через атаку дронів у Тернополі загорівся житловий будинок
УкраинФорм
2024-12-02T00:15:12Z
У Тернополі вночі пролунав вибух — ЗМІ
TSN
2024-12-01T23:54:52Z
У районі Тернополя пролунали вибухи, "шахеди" долетіли до західних регіонів України
ZN UA
2024-12-01T23:22:06Z
Ребус для тих, у кого чудовий зір: треба за 5 секунд знайти пінгвіна
GlavRed
2024-12-02T04:27:54Z
Викидати не варто: що робити з яєчними жовтками – цікавий лайфхак
GlavRed
2024-12-02T04:27:21Z
Цей секрет знають тільки досвідчені кулінари: навіщо обсмажувати томатну пасту
24tv
2024-12-02T04:12:35Z
Астрологи назвали найнадійніших знаків Зодіаку: з ними можна щиро ділитися переживаннями
Политека
2024-12-02T02:00:44Z
Про це знають одиниці: як використовувати господарське мило в побуті
24tv
2024-12-01T23:00:16Z
Не уявляють щастя без набитого гаманця: ТОП-3 наймеркантильніших знаків зодіаку
GlavRed
2024-12-01T22:27:57Z
Класика завжди актуальна: рецепт омлету, який обожнюють в усьому світі
24tv
2024-12-01T21:57:45Z
Ось як часто потрібно прати штори: майже всі роблять це недостатньо часто
24tv
2024-12-01T21:48:28Z
Салат з буряка: всього один інгредієнт зробить вашу святкову закуску загадкою
24tv
2024-12-01T19:27:27Z
Під час знаменитого Сінгапурського марафону після завершення пробігу помер спортсмен
ZN UA
2024-12-02T00:16:33Z
Гвардіола про 0:2 з Ліверпулем: Вітаю із заслуженою перемогою
Football.ua
2024-12-01T22:36:52Z
Ліверпуль — Манчестер Сіті 2:0 Відео голів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2024-12-01T22:33:18Z
Слот про 7 матчів Сіті без перемог: Не варто жаліти Гвардіолу
Football.ua
2024-12-01T22:18:03Z
Лечче вирвав нічию у Ювентуса на 93-й хвилині
Football.ua
2024-12-01T21:45:01Z
Зупинилось серце прямо на полі: футболіст Фіорентини ледь не помер під час матчу Серії А
24tv
2024-12-01T21:18:12Z
Пушич: Відчуваємо розчарування після таких матчів
Football.ua
2024-12-01T20:45:12Z
"Ліверпуль" розібрався з "Манчестер Сіті" та продовжив домінувати на вершині АПЛ
TSN
2024-12-01T20:21:26Z
Футболіст знепритомнів на полі: матч чемпіонату Італії не дограли через моторошний інцидент
TSN
2024-12-01T20:18:46Z
Маск просуває порядок денний для соцмережі Х – прем’єр Австралії
InternetUA
2024-12-02T04:31:02Z
Британські вчені створять штучний інтелект для захисту від ядерних загроз
InternetUA
2024-12-02T04:04:42Z
Важливі пристрої для дому при перебоях з електрикою: список експертів
Политека
2024-12-02T04:00:43Z
Google Pixel отримав функцію виявлення шахрайських дзвінків
InternetUA
2024-12-02T03:05:27Z
RTX 5090 представлять уже в січні: виробник відеокарт випадково назвав дату анонса
InternetUA
2024-12-02T02:01:05Z
Інтернет на базі xPON в Україні мають майже чотири мільйони абонентів - Федоров
УкраинФорм
2024-12-02T01:06:15Z
«Це була помилка». Мільйон дописів з Bluesky вкрали для створення навчальних даних для ШІ
InternetUA
2024-12-02T01:01:33Z
Вперше в історії науковці відкрили квантову хімію за допомогою штучного інтелекту
InternetUA
2024-12-01T22:04:56Z
Найпопулярніші святкові пісні тіктока, під які треба зняти трендові відео в грудні
24tv
2024-12-01T22:03:07Z
Несподівані штрафи для водіїв: чим оберенеться використання літніх шин взимку
Знай
2024-12-01T19:51:41Z
Як зрозуміти, що на СТО вас дурять: механік розповів про лайфхак з "хрестиком"
GlavRed
2024-12-01T19:27:53Z
Колишній охоронець Міхаеля Шумахера підозрюється у шантажі
360ua.news
2024-12-01T18:24:20Z
Яким був перший автомобіль марки Rover
AutoCentre
2024-12-01T17:31:17Z
До яких кнопок в авто краще не торкатися взимку: застереження для водіїв
GlavRed
2024-12-01T17:27:55Z
Porsche Taycan Turbo GT з’явився в Україні
360ua.news
2024-12-01T14:33:48Z
Пікапам Mazda Familia виповнилося 60 років
AutoCentre
2024-12-01T13:06:58Z
Підготовка автомобіля до зими без зайвих нервів
360ua.news
2024-12-01T08:42:10Z
В Україні виявили унікальний 28-річний Mercedes від Brabus майже без пробігу
AutoCentre
2024-12-01T08:15:59Z