MY.UAНовини
Восени даємо імунітетові суперсилу
Восени даємо імунітетові суперсилу

Восени даємо імунітетові суперсилу

Чернівчанин Іван Марчук - фізіотерапевт, лікар народної і нетрадиційної медицини, завідувач фізіотерапевтичного відділення КНП «Міська поліклініка №1». За його плечима – десятки років лікарської практики. Тож його порадам – простим і дієвим – варто довіряти, тим паче, що він і сам дотримується власних рекомендацій.

«Страх – це найгірший ворог людини»

- Що першочергово, окрім традиційного консультування з сімейним лікарем, має зробити людина, коли дізнається, що в неї діагноз COVID-19?

- Найперше, я б рекомендував людині, яка вже взнала, що має позитивний ковід-тест, - не панікувати. Тому що страх – це найгірший ворог людини. Адже через невтішний діагноз можна розпочати дуже переживати і додатково накручувати себе, навіть якщо хвороба протікає безсимптомно.

Зрозумійте, це є вірусна інфекція, десь така сама як грип, просто вона називається «коронавірус», який завжди був, існував. Просто цей вірус міняється, змінює свою форму і, звичайно, може вражати організм. Людина не повинна одразу страшитися цієї хвороби і думати, що це вже кінець. А найперше – самоізолюватися, щоб цю інфекцію не розносити.

Звичайно, у жодному разі не займатися самолікуванням. Багато людей купують по 2-3 види антибіотиків і на власний розсуд приймають їх. А що найперше понижує імунну систему? Це антибіотики. Тому ці ліки необхідно використовувати лише за призначенням лікаря! Людям треба усвідомити, що вірусні захворювання не лікують антибіотиком. Вірусні захворювання лікують противірусними препаратами. Антибіотики на віруси не діють!

 Нищівний для вірусу - солоний розчин з прополісом

- Пане Іване, що, на вашу думку, не дасть вірусам шансів на їхній повномасштабний розгул організмом?

- Як зупинити розгул вірусу в організмі? Оскільки він спочатку атакує ніс, ротоглотку, тобто верхні дихальні шляхи, то щоб вірус далі не опускався, треба його нейтралізувати. Ми уже в цьому вірусі з березня 2020 року, тож маємо певні напрацювання та й пацієнти, які перехворіли, можуть розповісти, як вони боролися, що є ефективним. Тому найперше, що допоможе у нейтралізації коронавірусу – це гаряча вода з сольовим розчином. Беремо склянку відносно гарячої води (щоб не обпектися), додаємо пів чайної ложки морської солі, розмішуємо і добряче прополіскуємо верхні дихальні шляхи. Носом захоплюємо воду з попередньо помитої долоні і вода має виходити через горло. Тобто необхідно робити такі промивання солоною гарячою водою. Можна, у кого немає алергії, додавати у цю воду ще 1-2 краплі прополісу (2% спиртовий розчин є в аптеках). Він теж вбиває вірус. Але разом з цим людина ще має багато пити чистої теплої води.

 «На 70% наша імунна система є у шлунково-кишковому тракті»

- Які профілактичні загальнозміцнювальні заходи доцільні у період чергової коронавірусної хвилі?

- Навіть якщо у вас немає підозри на коронавірус, то зараз для профілактики варто дотримуватися такого розпорядку дня: прокинулися-помилися, нагріли собі гарячої води, яку можна пити, вичавили туди пів лимона, або й цілий (це якщо зі шлунком все гаразд, немає якоїсь ерозії, виразки) і випивати склянку-дві-три. Таким чином вранці ви запускаєте роботу шлунка. Чому я кажу про шлунок? Тому що на 70% наша імунна система є у шлунково-кишковому тракті (ШКТ). І коли вранці п’ємо теплу воду та ще й з лимоном, вітаміном С, то прочищаємо кишківник, даємо хороший заряд клітинам, вимиваємо токсини й імунна система готова до захисту. І це дуже важливо: при активізації коронавірусної інфекції укріплювати імунну систему.

Щоб укріпити імунну систему, нам треба що? Після того як попили водичку – необхідно сказати своїй ліні «Ні» і зробити хорошу ранкову зарядку впродовж 20 хвилин. Для невиправних «лінивців» я б порадив звернутися до японського правила трьох хвилин. В чому воно полягає? До прикладу, у вас немає часу на зарядку, бо збираєтеся на роботу, чи хочете більше поспати, чи там ще якась «поважна» причина. То необхідно щоранку виділяти на розминку по три хвилини. І так робимо впродовж тижня-двох, доки не увійдемо у систему. Потім ми вже без зарядки не можемо і бачимо, що поступово виділяємо 5-10, а то й 20 хвилин.

Далі – для підвищення імунної системи дуже помічним є ранковий контрастний душ. Його слід розпочинати спочатку теплою водою і поступово переходити до холодної. Потім взяти жорсткий рушник і добряче розтерти все тіло до почервоніння. Чого ми цим досягнемо? Відбувається дуже хороша стимуляція нервових закінчень, судин, поліпшуємо кровообіг і роботу лімфатичної системи. Фактично цим розтиранням ми здійснюємо лімфодренаж, коли клітини викидають перероблені токсичні речовини і лімфа виводить їх з організму. Тому оці розтирання вкрай актуальні для нашого організму. Якщо ж людина боїться контрастного душу, то можна спростити процедуру. Взяти рушник, змочити у холодній воді і розтерти ним до почервоніння тіло, руки, ноги, живіт, спину. Потім одягнути щось тепле – наприклад, спортивний костюм і згодом можна ритмічно порухатися під гарну улюблену музику. Це додасть бадьорості і гарного настрою на цілий день.

Окрім того, важливо не пропускати сніданки, які також сприяють роботі шлунково-кишкового тракту, а відтак – імунній системі. Але за однієї умови - харчування має бути здоровим та збалансованим. Можна вранці трав’яні чаї попити, можна їсти різні каші (вівсяна, гречана, пшоняна) і додавати до них зелень. Наголошую, зараз осінь – чудова пора, коли є багато петрушки, кропу. Оце все треба брати і робити собі салати, щоби ця зелень, яка дуже добре стимулює наш організм, була у раціоні.

Якщо є така можливість, то у період вірусних захворювань (грип, ГРЗ, ковід) бажано уникати громадського транспорту і добиратися до роботи чи навчання пішки. Одягнулися відповідно до погоди і прогулюєтеся містом, дихаючи свіжим повітрям. Що важливо – дихати носом. Адже якщо вірус потрапляє через ніс, то в нас там є свої імунні клітини, які його знешкодять. Але якщо вірус потрапляє через рот і глотку, то він скоріше сягає легень і вражає їх. Тому всіх, особливо діток, необхідно привчати дихати носом. Під час прогулянки важливо усвідомлено виловлювати позитивні моменти і налаштовуватися на хороші емоції. Пам’ятайте, коли дивитеся на сонечко – поліпшуєте зір, а коли змінюєте звичний маршрут, то у мозку утворюються нові синоптичні зв’язки.

Масаж імунну систему чудово піднімає. Тож порадив би щонайменше раз на пів року робити загальний масаж – відбувається ліпша циркуляція крові і швидше виводяться токсини, шлаки. Особливо добре його здійснювати восени та навесні, коли в нас змінюється світловий день, змінюються обмінні процеси, людина переходить на зимовий (літній) період, міняються цикли, біоритми. І, відповідно, людина теж щось для себе повинна робити. Якщо не може піти до масажиста, то дуже багато зараз є інформації щодо самомасажів рук, стоп.

Добрим для імунної системи є повноцінний сон. Людина повинна відкласти усі гаджети, наприклад, о 18:00 чи 19:00 і взяти собі за правило, щоб о 22:00 лягати спати. Чому? Бо у цей час утворюється мелатонін, серотонін – гормони, які захищають наші органи, серце і ту ж саму імунну систему. Особливо діток необхідно вкладати спати в один і той же час. Людина повинна мати 7-8 годин повноцінного сну. Прокидатися о 6 годині ранку. Тобто не затягувати – лягати о першій, а прокидатися о 8-9. Бо сон напряму причетний до нашої імунної системи. Якщо людина поспить, вона бадьора, має хорошу працездатність.

- Як людям допомагаєте відновитися після перенесеного COVID-19?

- Порекомендував би людям походити до нас на синглетно-кисневу терапію - це дотація активованого кисню, яка підвищує імунну систему. Цю процедуру можна призначити після захворювання на ковід тим людям, в яких у легенях залишилися якісь фіброзні явища. Кисневі дотації чудово відновлюють легеневу систему.

Теж дуже добре тим, хто перехворів, походити на дихальну гімнастику до наших методистів. Лікарі призначають таку реабілітацію, щоб розробляти легені.

До речі, у нашому фізіотерапевтичному відділенні ще є чудова профілактична процедура, яка триває хвилинку – куф-промені. Це коротке ультрафіолетове опромінення носа та горла. 3-4 сеанси вбивають і віруси, і бактерії. Це дуже хороша процедура. Дарма її недооцінюють.

- Що проти вірусів радить народна і нетрадиційна медицина?

- Хорошу противірусну дію на організм має ехінацея. Але якщо її правильно використовувати, то буде хороший результат. Якщо немає протипоказів, то десь місяць пити спиртовий настій (є в аптеках) по 10-15 крапель, запиваючи водою, тричі на день за пів години до їди.

Також помічні мед та продукти бджільництва.

Є ще трав’яні чаї в аптеках для підвищення імунітету. Добре заварювати їх собі вранці, в обід і увечері.

Обов’язково відмовитися від шкідливих звичок. Не допомагати коронавірусу нищити дихальну систему курінням. Також необхідно повністю відкинути вживання алкоголю.

Не навантажуйте себе негативом з телевізорів про «кінець світу» і зайвий раз не нервуйте. Замість цього візьміть гарну книгу, яка збагатить позитивним настроєм. Зрештою, читайте Біблію, там дієві для імунітету поради – радійте, радійте, радійте! Чомусь ми не радіємо. Стаємо кволими, із сумним настроєм, а необхідно через не хочу струсонути себе і піти прикрашати цей світ.

Ольга ШУПЕНЯ

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Мошеннические QR-коды в общественных местах: киберполиция рассказала, как не потерять деньги
Апостроф
2025-02-25T15:33:44Z
Как инженерное мышление и инновации меняют мир: опыт и взгляд Дениса Дрофа
Фокус
2025-02-25T15:27:25Z
Прорыв в солнечной энергетике: панели из перовскита показали рекордную эффективность
Фокус
2025-02-25T15:12:32Z
Разработчики Detroit: Become Human успокоили игроков — Quantic Dream не закрывают
GameMag
2025-02-25T15:04:19Z
Следы океанов: на Марсе нашли древние пляжи
ZN UA
2025-02-25T14:58:16Z
Google перейдет на QR-коды для аутентификации в Gmail
Корреспондент
2025-02-25T14:39:49Z
Tekken 8 разошлась тиражом в 3 миллиона копий — быстрее Tekken 7
GameMag
2025-02-25T14:39:45Z
Мощная вспышка на Солнце "обесточила" Тихий океан: зафиксировано массовое радиоотключение
Фокус
2025-02-25T14:39:23Z
Индонезия снимет запрет на продажу iPhone 16
Корреспондент
2025-02-25T13:21:19Z
Как можно отстирать очень грязные кухонные полотенца: метод, который справится с очень сложными пятнами
TSN
2025-02-25T15:33:34Z
Почему ни в коем случае нельзя вечером выносить мусор: 4 веские причины
TSN
2025-02-25T15:06:41Z
Может ли партнер искренне любить двоих и любовь ли это?
Marie Claire
2025-02-25T15:00:55Z
Вы получите любую работу, которую захотите: 5 секретов успешного собеседования, о таком вы не знали
Знай
2025-02-25T14:51:29Z
Испытание для смельчаков: "парящий в небесах" мост поражает воображение туристов
Фокус
2025-02-25T13:57:47Z
Пять лучших рецептов блинчиков на Масленицу
Comments UA
2025-02-25T13:54:08Z
Ароматные яблочные розы: десерт, который покорит не только ваше сердце, рецепт от Эктора
Знай
2025-02-25T13:51:22Z
Пять снов, которые предупреждают человека об опасности в реальной жизни: какие они
TSN
2025-02-25T13:36:54Z
Обязательно положите мыло в саду – и вы не пожалеете: вот зачем это нужно сделать
TSN
2025-02-25T13:21:59Z
Китайское судно задержали при перерезке подводных интернет-кабелей
Comments UA
2025-02-25T14:54:43Z
В Конго вспышка неизвестной болезни унесла жизни 50 человек
Корреспондент
2025-02-25T14:51:06Z
Беспредел ТЦК и полиции в Харькове: что говорят правоохранители
Comments UA
2025-02-25T14:36:39Z
Масштабные пожары на полигоне отходов: в Одесчине объявили подозрение директору предприятия
TSN
2025-02-25T14:33:51Z
В Ровенской области чиновников поймали на взятке в 1,3 млн грн
Comments UA
2025-02-25T14:33:19Z
Отравленое пламя: халатность привела к загрязнению атмосферного воздуха
Comments UA
2025-02-25T13:42:44Z
Украина в огне: по областям чрезвычайная ситуация даже зимой
Comments UA
2025-02-25T13:27:58Z
"Гуманитарная помощь" на продажу: в Черновцах разоблачили мошенническую схему
Comments UA
2025-02-25T13:27:12Z
Известную мошенницу и экс-директора представительства компании FOREX MMCIS group Юту Романченко заметили в Дубай на конференции Sigma
Новости Украины
2025-02-25T12:13:34Z
"Может случиться с каждым": Баколе оценил последствия поражения от Паркера
Корреспондент
2025-02-25T15:24:09Z
Сын Виталия Кличко дебютировал в сборной Украины по баскетболу
Фокус
2025-02-25T13:51:41Z
FAST и Favbet Foundation: национальный проект первой помощи для спортивного коммьюнити
Апостроф
2025-02-25T13:48:50Z
Стало известно, сколько матчей пропустит Забарный из-за дисквалификации за красную карточку в АПЛ
TSN
2025-02-25T13:27:34Z
Тренер Милана на грани увольнения - установлены сроки, чтобы исправить ситуацию
Корреспондент
2025-02-25T13:24:59Z
В Турции хотят возбудить уголовное дело против футбольного тренера Моуриньо
ZN UA
2025-02-25T12:52:11Z
Нокаутировал бы любого: Тренер Паркера оценил победу над Баколе
Корреспондент
2025-02-25T12:42:37Z
Галатасарай обвинил Моуринью в расизме и подаст в суд
Корреспондент
2025-02-25T12:03:31Z
План не изменился: Промоутер озвучил главную цель Джошуа
Корреспондент
2025-02-25T11:03:01Z
В Киеве разоблачили партию сигаретных подделок
Корреспондент
2025-02-25T15:09:42Z
Враг оккупировал село Запорожье в Донецкой области: как будет действовать дальше — DeepState
TSN
2025-02-25T15:06:14Z
В Херсонской области оккупанты запугивают проукраинское население и устраивают показательные судилища
Апостроф
2025-02-25T14:24:10Z
В результате обстрела Краматорска погиб гражданский
Корреспондент
2025-02-25T14:12:34Z
Синоптики сообщили, каким будет первый месяц весны
Корреспондент
2025-02-25T14:01:04Z
Украину накроют снегопады: где и когда ждать обильных осадков
TSN
2025-02-25T13:51:26Z
В Харькове произошли беспорядки из-за уклониста – полиция применила против толпы газ
Апостроф
2025-02-25T13:42:22Z
Когда воздух в Киеве станет чище: синоптик рассказала
TSN
2025-02-25T13:36:20Z
Бывший премьер Британии Джонсон поел в Киеве сала
Апостроф
2025-02-25T13:33:12Z
Немного распущенности: 6 главных трендов в стрижках этой весной
Marie Claire
2025-02-25T15:27:02Z
Klavdia Petrivna перенесла европейский тур из-за простуды
Комсомольская правда
2025-02-25T14:30:01Z
Украинская актриса повредила себе лицо моющим средством перед важными кинопробами
Апостроф
2025-02-25T14:27:55Z
Канье Уэст переодел Бьянку Цензори в медсестру
Фокус
2025-02-25T14:27:19Z
"Все, все покинуть, до тебе полинуть...": история самой большой любви Леси Украинки
Апостроф
2025-02-25T13:51:41Z
Дмитрий Богомазов рассказал, как поставил «Сон летней ночи» с пришельцами: «Шекспир у нас получился очень современный»
Знай
2025-02-25T13:42:26Z
Меган Маркл снова заподозрили в плагиате: при чем тут Памела Андерсон
Фокус
2025-02-25T13:06:02Z
Дженнифер Лопес рассказала о неудачной любви
UAToday
2025-02-25T13:03:42Z
Племянницы леди Ди на фронт-роу и Кафельникова на подиуме: 8 ярких событий Недели моды в Лондоне
Marie Claire
2025-02-25T13:01:40Z
Россияне назвали новорожденного ребенка Трампом
Comments UA
2025-02-25T15:30:58Z
Заставят ли пенсионеров вернуть деньги государству: украинцам объяснили больной вопрос
Знай
2025-02-25T15:30:17Z
В прошлом году украинцы усыновили больше всего детей за последние пять лет
Апостроф
2025-02-25T14:54:32Z
Среди кандидатов – африканец и филиппинец: кто может стать следующим Папой Римским
TSN
2025-02-25T14:51:45Z
СМИ пишут о деталях подрыва дамбы под Киевом в первые дни войны: Фокус получил опровержения
Фокус
2025-02-25T14:45:07Z
Некоторые женщины получат помощь в 25-40 тыс. грн: кому заплатят
Фокус
2025-02-25T14:42:36Z
Не блины: какое традиционное блюдо на Масленицу было в Украине до советских времен
Comments UA
2025-02-25T14:42:00Z
Украине хватит оружия до лета без США - СМИ
Корреспондент
2025-02-25T14:33:46Z
Банда из 5 человек украла золотой унитаз с названием "Америка": что с ними стало
Фокус
2025-02-25T14:27:15Z
Стала известна привычка долгожителей №1: гарантирована ясность ума в старости
Comments UA
2025-02-25T13:36:10Z
Психическое здоровье украинцев под угрозой: почти половина населения страдает из-за войны
TSN
2025-02-25T12:06:20Z
Выживаемость возросла на 83%: ученые назвали продукты, спасающие мозг от деменции
Фокус
2025-02-25T12:00:10Z
Какие продукты нужно обязательно есть людям за 60: защищают от рака, деменции и ломкости костей
TSN
2025-02-25T11:33:34Z
Поспешите к семейному врачу: правила кардинально меняются с 1 марта
Знай
2025-02-25T11:30:38Z
Шелковое полотенце: стоит ли оно своих денег и как влияет на состояние волос
Marie Claire
2025-02-25T11:16:28Z
Срочно уберите эти предметы из кухни: они являются рассадниками плесени и неприятного запаха
TSN
2025-02-25T10:36:27Z
Чем заменить кофе: 5 бодрящих напитков, которые повысят вашу энергию
UAToday
2025-02-25T10:03:10Z
Добавьте к утреннему кофе одну популярную специю — сможете влезть в старые джинсы к лету
TSN
2025-02-25T09:33:37Z
Украина снизила импорт энергоресурсов за год
Корреспондент
2025-02-25T15:30:24Z
Украинцев предупредили о вероятном повышении цен на мясо: подробности
Фокус
2025-02-25T15:27:27Z
Какая будет пенсия после индексации: как узнать ее размер
TSN
2025-02-25T15:21:39Z
"Сегодня не работают программы ипотеки для ветеранов. Потому что увольняющийся становится неинтересным". Интервью с представителем Минветеранов
Апостроф
2025-02-25T14:45:08Z
Цена на электричество с 1 марта: украинцев предупредили
Политека
2025-02-25T14:31:28Z
Изменился пенсий возраст и требования для выхода на пенсию: о чем следует знать
Знай
2025-02-25T14:30:22Z
Sony обогнала Mitsubishi и поднялась на второе место в рейтинге самых дорогих японских компаний
GameMag
2025-02-25T14:19:19Z
Польша предоставит Украине больше терминалов Starlink
Корреспондент
2025-02-25T13:46:15Z
В Украине подскочит цена на некоторые продукты: эксперт рассказала, что в зоне риска
Фокус
2025-02-25T13:27:00Z
Украина представила обновленную версию подводного дрона Toloka TLK 150: детали улучшений
Фокус
2025-02-25T15:15:13Z
Необычный раритет: на продажу выставили винтажный 70-летний автодом Alfa Romeo
Фокус
2025-02-25T13:45:14Z
Вдвое дешевле Tesla Cybertruck: дебютировал корейский электропикап за $33 500
Фокус
2025-02-25T12:51:56Z
Роскошь из 90-х: обнаружен культовый 35-летний Mercedes W126 в новом состоянии
Фокус
2025-02-25T12:06:37Z
Падение акций Tesla: среди причин – политическая активность Маска
Апостроф
2025-02-25T11:03:15Z
В Украине появится новый флагман Opel: цены и подробности
Фокус
2025-02-25T10:00:07Z
Монстр для бездорожья: известная студия собрала двухместный пикап-спорткар Jeep Wrangler
Знай
2025-02-25T06:51:32Z
Мощный внедорожник от Great Wall станет дешевой альтернативой Mercedes-AMG G63
Фокус
2025-02-24T14:30:36Z
Кардинальные изменения: новый Citroen C5 Aircross показали до премьеры
Фокус
2025-02-24T11:06:02Z
Зеленский пообщался с новым премьером Бельгии
Европейская правда
2025-02-25T15:31:34Z
РФ столкнулась с нехваткой ракет: стали известны причины и последствия
Comments UA
2025-02-25T15:27:21Z
Российских правозащитников впервые с начала вторжения пустили в Украину
Комсомольская правда
2025-02-25T15:21:40Z
Администрация Трампа дает задний ход в вопросе сроков окончания войны в Украине
Comments UA
2025-02-25T15:21:17Z
Демократ Моултон: Трамп "продает" Украину России
ZN UA
2025-02-25T15:18:47Z
В Раде ответили, будет ли конец войны в этом году: понравится ли это Зеленскому
Comments UA
2025-02-25T15:12:10Z
Дело об убытках на 641 млн грн: экс-замглавы ГФС Билану вручили подозрение
Апостроф
2025-02-25T15:06:57Z
Тарологиня о марте 2025 года: важный визит, переломный момент и неопределенность в войне
TSN
2025-02-25T15:06:47Z
План Кремля трещит по всем швам: в Госдуме избрали простой путь спасения
Comments UA
2025-02-25T15:06:06Z