MY.UAНовини
Восени даємо імунітетові суперсилу
Восени даємо імунітетові суперсилу

Восени даємо імунітетові суперсилу

Чернівчанин Іван Марчук - фізіотерапевт, лікар народної і нетрадиційної медицини, завідувач фізіотерапевтичного відділення КНП «Міська поліклініка №1». За його плечима – десятки років лікарської практики. Тож його порадам – простим і дієвим – варто довіряти, тим паче, що він і сам дотримується власних рекомендацій.

«Страх – це найгірший ворог людини»

- Що першочергово, окрім традиційного консультування з сімейним лікарем, має зробити людина, коли дізнається, що в неї діагноз COVID-19?

- Найперше, я б рекомендував людині, яка вже взнала, що має позитивний ковід-тест, - не панікувати. Тому що страх – це найгірший ворог людини. Адже через невтішний діагноз можна розпочати дуже переживати і додатково накручувати себе, навіть якщо хвороба протікає безсимптомно.

Зрозумійте, це є вірусна інфекція, десь така сама як грип, просто вона називається «коронавірус», який завжди був, існував. Просто цей вірус міняється, змінює свою форму і, звичайно, може вражати організм. Людина не повинна одразу страшитися цієї хвороби і думати, що це вже кінець. А найперше – самоізолюватися, щоб цю інфекцію не розносити.

Звичайно, у жодному разі не займатися самолікуванням. Багато людей купують по 2-3 види антибіотиків і на власний розсуд приймають їх. А що найперше понижує імунну систему? Це антибіотики. Тому ці ліки необхідно використовувати лише за призначенням лікаря! Людям треба усвідомити, що вірусні захворювання не лікують антибіотиком. Вірусні захворювання лікують противірусними препаратами. Антибіотики на віруси не діють!

 Нищівний для вірусу - солоний розчин з прополісом

- Пане Іване, що, на вашу думку, не дасть вірусам шансів на їхній повномасштабний розгул організмом?

- Як зупинити розгул вірусу в організмі? Оскільки він спочатку атакує ніс, ротоглотку, тобто верхні дихальні шляхи, то щоб вірус далі не опускався, треба його нейтралізувати. Ми уже в цьому вірусі з березня 2020 року, тож маємо певні напрацювання та й пацієнти, які перехворіли, можуть розповісти, як вони боролися, що є ефективним. Тому найперше, що допоможе у нейтралізації коронавірусу – це гаряча вода з сольовим розчином. Беремо склянку відносно гарячої води (щоб не обпектися), додаємо пів чайної ложки морської солі, розмішуємо і добряче прополіскуємо верхні дихальні шляхи. Носом захоплюємо воду з попередньо помитої долоні і вода має виходити через горло. Тобто необхідно робити такі промивання солоною гарячою водою. Можна, у кого немає алергії, додавати у цю воду ще 1-2 краплі прополісу (2% спиртовий розчин є в аптеках). Він теж вбиває вірус. Але разом з цим людина ще має багато пити чистої теплої води.

 «На 70% наша імунна система є у шлунково-кишковому тракті»

- Які профілактичні загальнозміцнювальні заходи доцільні у період чергової коронавірусної хвилі?

- Навіть якщо у вас немає підозри на коронавірус, то зараз для профілактики варто дотримуватися такого розпорядку дня: прокинулися-помилися, нагріли собі гарячої води, яку можна пити, вичавили туди пів лимона, або й цілий (це якщо зі шлунком все гаразд, немає якоїсь ерозії, виразки) і випивати склянку-дві-три. Таким чином вранці ви запускаєте роботу шлунка. Чому я кажу про шлунок? Тому що на 70% наша імунна система є у шлунково-кишковому тракті (ШКТ). І коли вранці п’ємо теплу воду та ще й з лимоном, вітаміном С, то прочищаємо кишківник, даємо хороший заряд клітинам, вимиваємо токсини й імунна система готова до захисту. І це дуже важливо: при активізації коронавірусної інфекції укріплювати імунну систему.

Щоб укріпити імунну систему, нам треба що? Після того як попили водичку – необхідно сказати своїй ліні «Ні» і зробити хорошу ранкову зарядку впродовж 20 хвилин. Для невиправних «лінивців» я б порадив звернутися до японського правила трьох хвилин. В чому воно полягає? До прикладу, у вас немає часу на зарядку, бо збираєтеся на роботу, чи хочете більше поспати, чи там ще якась «поважна» причина. То необхідно щоранку виділяти на розминку по три хвилини. І так робимо впродовж тижня-двох, доки не увійдемо у систему. Потім ми вже без зарядки не можемо і бачимо, що поступово виділяємо 5-10, а то й 20 хвилин.

Далі – для підвищення імунної системи дуже помічним є ранковий контрастний душ. Його слід розпочинати спочатку теплою водою і поступово переходити до холодної. Потім взяти жорсткий рушник і добряче розтерти все тіло до почервоніння. Чого ми цим досягнемо? Відбувається дуже хороша стимуляція нервових закінчень, судин, поліпшуємо кровообіг і роботу лімфатичної системи. Фактично цим розтиранням ми здійснюємо лімфодренаж, коли клітини викидають перероблені токсичні речовини і лімфа виводить їх з організму. Тому оці розтирання вкрай актуальні для нашого організму. Якщо ж людина боїться контрастного душу, то можна спростити процедуру. Взяти рушник, змочити у холодній воді і розтерти ним до почервоніння тіло, руки, ноги, живіт, спину. Потім одягнути щось тепле – наприклад, спортивний костюм і згодом можна ритмічно порухатися під гарну улюблену музику. Це додасть бадьорості і гарного настрою на цілий день.

Окрім того, важливо не пропускати сніданки, які також сприяють роботі шлунково-кишкового тракту, а відтак – імунній системі. Але за однієї умови - харчування має бути здоровим та збалансованим. Можна вранці трав’яні чаї попити, можна їсти різні каші (вівсяна, гречана, пшоняна) і додавати до них зелень. Наголошую, зараз осінь – чудова пора, коли є багато петрушки, кропу. Оце все треба брати і робити собі салати, щоби ця зелень, яка дуже добре стимулює наш організм, була у раціоні.

Якщо є така можливість, то у період вірусних захворювань (грип, ГРЗ, ковід) бажано уникати громадського транспорту і добиратися до роботи чи навчання пішки. Одягнулися відповідно до погоди і прогулюєтеся містом, дихаючи свіжим повітрям. Що важливо – дихати носом. Адже якщо вірус потрапляє через ніс, то в нас там є свої імунні клітини, які його знешкодять. Але якщо вірус потрапляє через рот і глотку, то він скоріше сягає легень і вражає їх. Тому всіх, особливо діток, необхідно привчати дихати носом. Під час прогулянки важливо усвідомлено виловлювати позитивні моменти і налаштовуватися на хороші емоції. Пам’ятайте, коли дивитеся на сонечко – поліпшуєте зір, а коли змінюєте звичний маршрут, то у мозку утворюються нові синоптичні зв’язки.

Масаж імунну систему чудово піднімає. Тож порадив би щонайменше раз на пів року робити загальний масаж – відбувається ліпша циркуляція крові і швидше виводяться токсини, шлаки. Особливо добре його здійснювати восени та навесні, коли в нас змінюється світловий день, змінюються обмінні процеси, людина переходить на зимовий (літній) період, міняються цикли, біоритми. І, відповідно, людина теж щось для себе повинна робити. Якщо не може піти до масажиста, то дуже багато зараз є інформації щодо самомасажів рук, стоп.

Добрим для імунної системи є повноцінний сон. Людина повинна відкласти усі гаджети, наприклад, о 18:00 чи 19:00 і взяти собі за правило, щоб о 22:00 лягати спати. Чому? Бо у цей час утворюється мелатонін, серотонін – гормони, які захищають наші органи, серце і ту ж саму імунну систему. Особливо діток необхідно вкладати спати в один і той же час. Людина повинна мати 7-8 годин повноцінного сну. Прокидатися о 6 годині ранку. Тобто не затягувати – лягати о першій, а прокидатися о 8-9. Бо сон напряму причетний до нашої імунної системи. Якщо людина поспить, вона бадьора, має хорошу працездатність.

- Як людям допомагаєте відновитися після перенесеного COVID-19?

- Порекомендував би людям походити до нас на синглетно-кисневу терапію - це дотація активованого кисню, яка підвищує імунну систему. Цю процедуру можна призначити після захворювання на ковід тим людям, в яких у легенях залишилися якісь фіброзні явища. Кисневі дотації чудово відновлюють легеневу систему.

Теж дуже добре тим, хто перехворів, походити на дихальну гімнастику до наших методистів. Лікарі призначають таку реабілітацію, щоб розробляти легені.

До речі, у нашому фізіотерапевтичному відділенні ще є чудова профілактична процедура, яка триває хвилинку – куф-промені. Це коротке ультрафіолетове опромінення носа та горла. 3-4 сеанси вбивають і віруси, і бактерії. Це дуже хороша процедура. Дарма її недооцінюють.

- Що проти вірусів радить народна і нетрадиційна медицина?

- Хорошу противірусну дію на організм має ехінацея. Але якщо її правильно використовувати, то буде хороший результат. Якщо немає протипоказів, то десь місяць пити спиртовий настій (є в аптеках) по 10-15 крапель, запиваючи водою, тричі на день за пів години до їди.

Також помічні мед та продукти бджільництва.

Є ще трав’яні чаї в аптеках для підвищення імунітету. Добре заварювати їх собі вранці, в обід і увечері.

Обов’язково відмовитися від шкідливих звичок. Не допомагати коронавірусу нищити дихальну систему курінням. Також необхідно повністю відкинути вживання алкоголю.

Не навантажуйте себе негативом з телевізорів про «кінець світу» і зайвий раз не нервуйте. Замість цього візьміть гарну книгу, яка збагатить позитивним настроєм. Зрештою, читайте Біблію, там дієві для імунітету поради – радійте, радійте, радійте! Чомусь ми не радіємо. Стаємо кволими, із сумним настроєм, а необхідно через не хочу струсонути себе і піти прикрашати цей світ.

Ольга ШУПЕНЯ

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
2025-04-24T19:12:14Z
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
2025-04-23T14:54:38Z
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
2025-04-21T04:30:57Z
Странные запреты в США: за что могут оштрафовать
Comments UA
2025-04-30T16:36:25Z
"Получать лещей от поляков": военный высмеял уклонистов, которые бегут за границу
Знай
2025-04-30T16:30:39Z
Тайна с деньгами Папы Франциска для ВСУ: историк анонсировал новые интересные подробности
Апостроф
2025-04-21T14:27:08Z
Спасти жизнь только через минуту: украинцев предостерегли от смертельной опасности
Знай
2025-04-16T18:30:54Z
В Воздушных силах показали, как пилот МиГ-29 уничтожает «шахед»
Апостроф
2025-04-29T12:43:07Z
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
2025-04-23T08:39:37Z
Путин ответил на предложение Зеленского не бить по гражданским объектам и вспомнил удар по Сумам
Comments UA
2025-04-21T17:31:01Z
Тело журналистки Виктории Рощиной вернули в Украину
ZN UA
2025-04-24T12:09:43Z
В Кремле заявили, при каких условиях могут прекратить огонь в Украине
Comments UA
2025-04-27T18:27:28Z
Отряд "Нормандия — Неман": граждане Франции воюют в Украине на стороне РФ, – Путин
Фокус
2025-04-30T16:36:29Z
"Воюют плечом к плечу": Путин заявил, что среди "участников СВО" есть французы
Апостроф
2025-04-30T16:36:22Z
Шойгу заявил о готовности России применить ядерное оружие
ZN UA
2025-04-24T10:12:30Z
Трамп обратился к Путину после удара по Киеву: Стоп
Comments UA
2025-04-24T19:51:18Z
Глава правительства Канады назвал главную угрозу миру
Корреспондент
2025-04-19T10:09:43Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
Королева Ozempic: известная певица похвасталась резкой потерей веса
Фокус
2025-04-30T15:42:59Z
Анатолий Анатолич ошеломил кардинальными изменениями за 13 лет: звезды забавно отреагировали
TSN
2025-04-30T14:56:59Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T04:25:04Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
После смерти Папы Франциска стремительно выросли просмотры этого фильма
Comments UA
2025-04-24T09:21:11Z
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
2025-04-22T14:27:08Z
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
2025-04-21T07:13:32Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": Пенсионный фонд может потребовать деньги
Знай
2025-04-22T09:30:00Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
Переговоры вместо тарифов: первая мировая торговая война отменятся?/Наиболее напряженными остаются отношения между США и Китаем
Апостроф
2025-04-30T16:36:05Z
Развитые страны массово запрещают экспорт металлолома
Апостроф
2025-04-30T16:27:29Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
МАГАТЭ бьет тревогу: украинские АЭС работают в условиях постоянной опасности
Gazeta UA
2025-04-25T13:27:20Z
В 2025 году не будут повышать цены на газ
Gazeta UA
2025-04-23T11:21:19Z
Россиянину, который изнасиловал жительницу Киевской области, и сообщнику дали по 12 лет
Лига
2025-04-21T08:03:33Z
Удар по Киеву 24 апреля: количество жертв возросло
UAToday
2025-04-24T06:46:13Z
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
2025-04-20T10:45:09Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
После смертоносного удара РФ по Сумам мужчина украл телефон у пострадавшего: его накажут
Лига
2025-04-30T16:36:30Z
Иерусалим охватили масштабные лесные пожары, среди пострадавших есть дети – видео
Лига
2025-04-30T16:22:56Z
Ночная атака россиян на Днепр унесла жизни трех человек
Gazeta UA
2025-04-17T04:36:05Z
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
2025-04-24T13:31:15Z
Полиция задержала экс-главу Броварской РГА, который устроил пьяное ДТП с погибшими: в чем еще его подозревают
Telegraf
2025-04-17T16:57:23Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T04:25:33Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
2025-04-20T16:15:00Z
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
2025-04-24T07:51:58Z
Минобороны просит Минздрав разбронировать отдельных медицинских работников
Лига
2025-04-30T16:18:05Z
Пивной живот: развитие каких смертельных болезней может спровоцировать
Comments UA
2025-04-30T15:51:33Z
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
2025-04-20T17:30:52Z
Почему с возрастом портятся зубы: главные факторы
Comments UA
2025-04-19T15:45:54Z
Капитальный ремонт «Охматдета» начнут в июне
ZN UA
2025-04-30T15:06:32Z
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
2025-04-22T13:06:50Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T05:42:14Z
"Пасхальное перемирие": Зеленский рассказал, держит ли слово Путин
Telegraf
2025-04-20T13:18:19Z
В мэрии Киева назвали даты "последнего звонка" в школах и выдачи аттестатов
Апостроф
2025-04-30T16:21:43Z
Вы удивитесь: что было на месте современной Воскресенки в Киеве
Telegraf
2025-04-30T16:15:39Z
Несмотря на объявленное перемирие, российские войска продолжают обстрелы по всем направлениям - ЦПД
Gazeta UA
2025-04-19T17:54:31Z
Враг массированно атаковал Харьков ракетами
Хвиля
2025-04-24T03:57:06Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:29Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Обязательно пересадите в новый горшок: какие комнатные растения любят весеннее "обновление"
Апостроф
2025-04-21T15:06:19Z
Пыль будет "бояться" вашего дома: вот, что нужно обязательно делать
TSN
2025-04-30T16:15:07Z
Кристально чистая вода, форель и медведи: сколько стоит и как можно отдохнуть на Синевире
Telegraf
2025-04-30T15:54:22Z
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
2025-04-27T13:51:25Z
Не используйте уксус и соду: как избавиться от сорняков на огороде, не навредив будущему урожаю
Telegraf
2025-04-30T14:49:08Z
Самый удивительный город Аляски, где все жители живут в одном доме
Comments UA
2025-04-30T14:36:42Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
Свитолина снова обновила личный рекорд, пробившись в полуфинал WTA 1000
Комсомольская правда
2025-04-30T16:28:28Z
Звезда Ривер Плейта отказывается от всех топ-клубов ради предложения Реала
Корреспондент
2025-04-30T15:51:41Z
FAVBET стал титульным спонсором ФК «Рух»
Апостроф
2025-04-30T15:33:52Z
Зарплату урезали вдвое: форвард Ювентуса все же предпочел остаться в клубе
Корреспондент
2025-04-30T15:30:09Z
Клуб АПЛ запретил порноактрисе посещать стадион
Корреспондент
2025-04-30T15:00:53Z
Бавария близка к усилению "новым Видалем"
Корреспондент
2025-04-30T14:15:56Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Птицы больше не страшны: как всего одна вещь защитит ваш автомобиль и придаст блеск
Знай
2025-04-30T14:52:59Z
Стойка стабилизатора: когда заменять и как выбрать
Gazeta UA
2025-04-30T13:18:30Z
Зеленый цвет светофора исчезнет: какие изменения ждут украинских водителей с 1 мая
Comments UA
2025-04-30T10:12:09Z
Феррари готовит крупные обновления болидов на сезон 2025 года
Корреспондент
2025-04-30T06:30:30Z
Три дисплея, семь мест и полный привод: представлен обновленный Volkswagen Talagon
Gazeta UA
2025-04-29T22:15:46Z
Длиннее Bentley Bentayga: дебютировал самый большой кроссовер Volkswagen
Фокус
2025-04-29T16:43:54Z
BMW начинает использовать ИИ для проверки качества авто
Корреспондент
2025-04-29T15:33:36Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
Дієтологи назвали три продукти, які надзвичайно шкідливі для здоров’я
AgroNews
2025-04-30T16:22:09Z
Ученые объяснили, как во Вселенной появились золото, платина и уран
Факти ICTV
2025-04-30T16:03:26Z
Первый пушистик в истории: когда в Америке появились домашние коты
Фокус
2025-04-30T16:00:31Z
Apple готовит революцию? Что известно про складной iPhone 18 Ultra
Знай
2025-04-30T15:51:49Z
Returnal вышла на PlayStation 5 Pro в честь четырёхлетия
GameMag
2025-04-30T15:49:15Z
Опасные нюансы. Новые российские дроны-камикадзе
Корреспондент
2025-04-30T15:42:47Z
Assassin's Creed Shadows может получить мультиплеерный режим
GameMag
2025-04-30T15:28:48Z