Процедура, за якою ухвалювалювали про олігархів, дає можливість опозиції заблокувати процес деолігархізації через Конституційний Суд. Таку думку висловив Голова Верховної Ради Дмитро Разумков в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера".
"Автори поправок, які не були підтримані, мали можливість виступити. Це конституційна можливість. І те, що було зроблено, дає сьогодні можливість опозиції звертатися до Конституційного Суду для того, щоб знову заблокувати цей процес. Мені здається, що це було зроблено навмисно вчора для того, щоб створити умови для подальшого блокування процесу деолігархізації. Навіщо – це інше питання", – заявив спікер.
Він нагадав, що зазначений закон, який був розглянутий 23 вересня у другому читанні постатейно, коли на засіданні головував перший заступник Голови ВР Руслан Стефанчук, містить колізію поправок.
"Що зараз відбувається? Дійсно, це колізія, але рішення Верховною Радою прийнято. Якщо ми говоримо про те, що вчора відбувалося в Раді, це окрема дискусія, тому що така процедура, так звана процедура, застосовувалася вперше в стінах Верховної Ради України. Я не можу її назвати нормальним підходом до роботи Верховної Ради. Це не скорочена процедура, такої процедури немає. Це не 119–та стаття (Регламенту ВР, – ред.), це комбінація двох статей – 119–ї та 45–ї. У 45–й – частини її суперечать одна одній. І це була вільна діяльність колег, які запустили цей процес", – зазначив Разумков.
Спікер переконаний, що "це було направлено на те, щоб звести народних депутатів із правильного шляху, ввести їх в оману".
"І підтвердженням моїх слів є те, що і ті, хто організовував цей процес, і ті, хто доповідав по ньому, не підтримали таку процедуру – ні пан Стефанчук за неї не проголосував, ні пан Веніславський. Тому що всі розуміють, що рано чи пізно треба відповідати. Я не впевнений, що це буде якось впливати на народних депутатів України, тому що є організація цього процесу – за це відповідає комітет, за це відповідає доповідач, за це відповідає головуючий", – додав Разумков.
Голова ВР зауважив, що якби був присутній на засіданні, то підтримав би закон, оскільки була врахована його поправка, яка передає повноваження визначати особу олігархом до НАЗК.
Нагадаємо, голова Венеціанської комісії попросив Зеленського вислати текст "антиолігархічного" закону.