Новий міністр оборони Афганістану Мавлаві Якуб заборонив бойовикам угрупування «Талібан», які захопили владу в країні, робити селфі, оскільки це загрожує безпеці посадових осіб нової влади. Про це пише The Wall Street Journal.
Він вважає, що це може видати місцеперебування важливих осіб та розкрити діяльність угрупування.
«Займайтесь поставленими цілями. Ви шкодите статусу, здобутому кров’ю наших мучеників… Це поведінка воєначальників й бандитів лялькового режиму. Якщо ми продовжимо себе так поводити, не приведи Господи ми втратимо нашу ісламську систему», – сказав Якуб.
Крім того, він розкритикував швидку їзду та переймання західної моди: він заборонив бойовикам носити волосся до пліч та носити білі кросівки.
Ці фото та відео з'явились одразу після захоплення талібами Кабулу.
#Kabul amusement park #Afghanistan pic.twitter.com/ELK0GjrwAm
— Hamid Shalizi (@HamidShalizi) August 16, 2021
Another one #Kabul pic.twitter.com/dLTRP2KZOX
— Hamid Shalizi (@HamidShalizi) August 16, 2021
Trying to be “fit for governing”
— Asaad Hanna (@AsaadHannaa) August 16, 2021
Taliban in Afghanistan working out in the presidential palace’s gym. pic.twitter.com/s441sb6e35
Нагадаємо, що 15 серпня 2021 року «Талібан», більшістю країн визнаний терористичним рухом, без бою зайняв Кабул.
Бойовики «Талібану» заявили, що «війна в Афганістані закінчена», і вже анонсували проголошення найближчим часом «Ісламського емірату Афганістан».
США та інші західні країни екстренно евакуювали свої дипломатичні представництва з Кабула. Масово тікають зі столиці й містяни.
Посилення в Афганістані «Талібану» спричинило хвилю вбивств журналістів, громадських активістів та посадовців. Від початку 2021 року в Афганістані вбили, поранили або викрали щонайменше 30 журналістів.
6 серпня у Кабулі «Талібан» убив главу інформаційного центру уряду Афганістану Давакхана Мінапала.
8 серпня у Кабулі вбили керівника місцевої радіостанції Paktia Ghag та співробітника правозахисної групи NAI Тоофана Омара.
Речник руху «Талібан» Сухаіл Шахін пообіцяв, що бойовики поважатимуть права жінок та свободу слова в захопленому Афганістані, а також не вдаватимуться до кампаній помсти й репресій. Водночас реальна ситуація свідчить, що журналісти перебувають у небезпеці.
За даними «Репортерів без кордонів», нова влада Афганістану накладає дуже жорсткі обмеження на ЗМІ, хоча й не офіційно. Зокрема, вказує, як саме висвітлювати новини. Бойовики обшукують будинки журналістів, не пускають жінок-журналісток на робочі місця та вбили родича щонайменше одного журналіста, який переховується.
Щонайменше троє афганських журналістів були серед загиблих під час серійних нападів на міжнародний аеропорт Кабула 26 серпня.
Місцеві журналісти кажуть, що жодне офіційне джерело не відповідає на запити ЗМІ. Велика кількість медійників вважаються зниклими без вісти.
Бойовики вбили прессекретаря Фронту національного опору Афганістану.
Близько 150 афганських журналістів звернулися з відкритим листом до ООН, міжнародної спільноти, правозахисних організацій та платформ підтримки ЗМІ із проханням врятувати їх від талібів.
Фото: AP