/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F880e87056329ba9505ffe42b161d0e1f.jpg)
Україна подовжила заборону на імпорт електрики з Білорусі та Росії
Кабмін та Міненерго наголосили на необхідності продовження заборони імпорту електроенергії з цих країн.
Україна ще на місяць продовжила заборону на імпорт електроенергії з Росії та Білорусі. Обмеження діятиме до 1 листопада 2021 року.
Про це інформує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Під час засідання Антикризового енергетичного штабу 27 вересня, Кабмін та Міненерго наголосили на необхідності продовження заборони імпорту електроенергії з цих країн.
"Представники "Укренерго" констатували відсутність негативного впливу на рівень операційної безпеки ОЕС України через подовження заборони імпорту електроенергії з країн, які не є членами Енергетичного співтовариства", — йдеться в повідомленні.
НКРЕКП зауважила, що від 26 травня до 23 вересня звернень щодо необхідності відновити імпорт електроенергії з країн, які не є членами Енергетичного співтовариства, не надходило.
Питання про продовження заборони імпорту електроенергії з Білорусі та РФ буде вирішуватись в залежності від накопиченням палива виробниками електричної енергії, що виробляють електроенергію з використанням вугілля, для належного проходження осінньо-зимового періоду.
Нагадаємо, що у травні 2021 року НКРЕКП заборонила імпорт електроенергії з Росії та Білорусі.
13 травня президент Володимир Зеленський підписав закон щодо сертифікації оператора передавання електроенергії відповідно до вимог ЄС, що передбачає введення заборони на імпорт електроенергії з Росії та Білорусі.