MY.UAНовости
Мордор мобілізується. Огляд проникнення російської пропаганди в український медіапростір у вересні 2021 року
Мордор мобілізується. Огляд проникнення російської пропаганди в український медіапростір у вересні 2021 року

Мордор мобілізується. Огляд проникнення російської пропаганди в український медіапростір у вересні 2021 року

Українська розвідка зробила «подарунок» російським пропагандистам, а Кремль розпочав дискредитаційну кампанію з нагоди роковин трагедії Бабиного Яру.

«Мало того, что русский деспотизм ни во что не ставит ни идеи, ни чувства, он еще и перекраивает факты, борется против очевидности и побеждает в этой борьбе!!! Ведь ни очевидность, ни справедливость, если они неудобны власть имущим, не находят у нас защитников».

Астольф де Кюстин «Россия в 1839 году»

«Ни иконы, ни Бердяев, ни программа “Третий глаз” не спасут от негодяев, захвативших нефть и газ»

Віктор Пелевін «Generation П»

 

Якщо не зважати на «вибори Держдуми» і «голосування» на окупованих територіях, про що ми вже писали раніше, то побачимо, що у вересні російська пропагандистська активність зосередилася на систематичному приниженні керівництва української держави, гіперболізації ризиків, пов’язаних зі зростанням цін на енергоносії, та вже традиційному навіюванні неминучої поразки України у війні з Росією.

Проте почнімо з навколовиборчої теми. І згадаймо про дивні подарунки російським пропагандистам від незалежних медій та нібито українських спецслужб.

26 вересня «Донбас. Реалії» повідомили з посиланням на українську розвідку нібито про існування документа російського уряду, згідно з яким на «соціально-економічні потреби» окупованих територій Донбасу в 2022–2024 роках буде витрачено 12 мільярдів доларів США (900 мільярдів російських рублів). Нібито це буде зроблено для вирівнювання пенсій і зарплат на окупованих частинах Донеччини та Луганщини й підтягування цих територій до рівня Ростовської області. У розвідці це тлумачать як «повну інтеграцію окупованого Донбасу в російську економіку».

Цю тезу одразу підхопили проросійські медії. «Страна» сконструювала фальшивий «причинно-наслідковий зв’язок»: мовляв, ця програма — наслідок голосування мешканців окупованих територій на виборах у Держдуму та «свідчення» справжньої турботи Росії про людей. На додаток, така політика Росії — це «наслідок» непоступливості та непослідовності української влади, що загрожує цілковитою втратою окупованої частини Донбасу. До слова, те саме «Страна» говорила і про самі «вибори».

«Параллельно Зеленский начал политические репрессии против политсил, которые выражали мнение Юго-Востока и призывали к миру с Россией. То есть было уже очевидно, что ни о каком урегулировании в рамках "Минска" и с этой украинской властью ни о чем договориться не получится. С чем, видимо, и связано усиление экономической интеграции "ДНР" и "ЛНР" в Россию. Пока мы видим только старт этого процесса. Но после его завершения даже теоретическая возможность вернуть Украине Донбасс дипломатическим путем будет закрита», — пише видання.

Що тут скажеш? Сума в 900 мільярдів рублів може вразити лише того, хто не знайомий із розмахом російської корупції. Далеко від окупованої частини Донецької та Луганської областей ходити не треба: в Ростовській області в межах підготовки до чемпіонату світу з футболу лише в один стадіон «закопали» 100 мільярдів рублів, хоча якість роботи, на думку місцевих активістів, не зовсім відповідає заявленим витратам. Також у Ростові-на-Дону лише за один рік на «дрібниці» на кшталт особистого транспорту, утримання ручних медій та оздоблення адмінбудинків місцева російська влада витратила 750 мільйонів рублів. Але окупаційні адміністрації — це навіть рівень не російського регіону, а цілої «держави», тому витрати теж будуть на кілька порядків більші.

Чи можна за вартість дев’яти «розпиляних» «Ростов-Арен» протягом трьох років «інтегрувати» окуповані частини українських областей у Росію та наблизити зарплати й пенсії на цих територіях до російського рівня? В самій Росії цю проблему не розв’язано: області усе більше узалежнюються від Москви та розподілу ресурсів, місцеві потреби постійно недофінансовуються.

Зважаючи на ці факти, важко зрозуміти, хто зробив більшу помилку й на рівному місці подарував російській пропаганді нагоду поширювати правдоподібний фейк про «інтеграцію окупованих територій» вартістю в міфічні 12 мільярди доларів: недалекоглядність української розвідки чи ненадійність джерел і непрофесійність журналістів, які поширили цю інформацію.

Якщо ж вести мову власне про російські меседжі з «українського питання», які з’явилися у вересні, то на увагу заслуговують такі:

  • переговори президентів України та США завершилися безрезультатно, а підтримка Америкою курсу України в НАТО загрожує Росії: в українському медіапросторі цей меседж відтворили Микола Скорик із «Опозиційної платформи — За життя» та «Вести»;
  • під орудою США Україна проводить диверсійно-розвідувальні операції проти Росії та Білорусі: цей неприхований меседж від ФСБ нібито з посиланням на CNN поширили «Вести». Те саме перекручування інформації американського телеканалу зробила й «Страна». Також «Вести» вслід за ФСБ повторили версію про причетність кримських татар та Меджлісу до диверсії на газопроводі в окупованому Криму;
  • Україна безпідставно звинувачує Росію в агресивних намірах та підготовці до нової війни, оскільки це політично вигідно Зеленському (Косачов, Калашников, Слуцький): «Страна» опублікувала окрему статтю, щоб «обґрунтувати», що через загострення на Донбасі Зеленський прагне попередити протести восени та саботувати судову реформу;
  • українська влада не дотримується зобов’язань щодо виконання Мінських угод (8 і 17 вересня з посиланням на переговори в нормандському форматі): інформаційні витоки з російського боку обидва рази — 8-го і 17-го числа — поширювала «Страна», а «Вести» 15 вересня цитували відповідні звинувачення російського представника в ТКГ Бориса Гризлова. Ще раніше, 12-го числа, «Страна» взагалі поклала на Україну відповідальність за загострення на Донбасі та пов’язала це з бажанням Зеленського знайти привід, щоб не затверджувати «формулу Штайнмаєра».

Та найбільшу увагу привертає добре спланована, організована та втілена інформаційна кампанія Росії, спрямована на дискредитацію України під час запланованих заходів із вшанування пам’яті жертв Голокосту.

Наведімо кілька уривків із російського матеріалу, де зібрані практично всі основні фальшиві звинувачення на адресу України — «Бабий Яр: живые и мертвые. Киев пытается помирить жертв Холокоста и их палачей»:

«Их общими усилиями при Порошенко на территории Бабьего Яра был установлен крест в честь так называемого "Буковинского куреня", проводившего здесь расстрелы, а улица, ведущая к мемориалу, переименована в честь Елены Телиги — националистки, призывавшей к уничтожению евреев…

Этой модной, европейской и постмодернистской концепции годовщины массового убийства противостоит ее новейшая украинская трактовка: мол, если исполнителями убийств были преимущественно украинцы, погибали тоже жители УССР, то и трагедия не еврейская и не мировая, а исключительно украинская…

Этот центр тоже организует к дате конференцию "Бабий Яр: помнить по-украински", где одним из спикеров будет украинская "писателька" Лора Подгорная, пропагандирующая популярную на Украине идею, что Холокост стал наказанием евреям за голод тридцатых годов. Эту мысль, к слову, активно продвигает и непризнанная в мировом православии, но имеющая государственный статус церковь ПЦУ…

Вот так, между "иммерсивными экскурсиями" от Хржановского и антисемитскими симпозиумами от Вятровича — Зисельса, на улице имени одного из идеологов Холокоста президенты Украины, Германии и Израиля будут скорбеть о сотнях тысяч убитых людей, до памяти которых, похоже, в самой Украине уже никому нет дела. Иначе на киевском оперном театре не появилась бы мемориальная табличка в честь Дмитрия Мирона-Орлика, коменданта украинской полиции Киева, издавшего приказ о сборе евреев и коммунистов для их отправки на расстрел».

Аби зрозуміти, звідки ця суміш напівправди та фейків, про який «Буковинський курінь» мова і хто був чи не був «комендантом української поліції Києва», варто ознайомитися зі статтею київського історика Віталія Нахмановича, написаною ще 2007 року.

У статті розповідається, як та заради чого втілювалася технологія історичної фальсифікації та пропагандистської кампанії, започаткованої ще наприкінці 1970-х років. Фальшування історичних фактів про трагічні події Другої світової війни на українській території використовувалося для боротьби з українською діаспорою, яка не покидала боротьби за незалежність України, та з єврейською спільнотою, що намагалася співпрацювати з українською діаспорою в боротьбі проти СРСР. І от на тридцяту річницю незалежності та на вісімдесяті роковини масових убивств євреїв у Бабиному Яру Кремль похапцем витягає старі архіви радянської пропаганди, але просуває цю дезінформацію вже за допомогою нових методів та нових медій.

Наприклад, через фейсбук та жовті видання поширюються звинувачення, що спираються на неперевірені дані та мають на меті зірвати спільні заходи українців, німців та євреїв зі вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру. Відповідні новини дуже швидко підхоплюють і тиражують російські медії.

Кілька фактів вказують на те, що дискредитаційна кампанія, «присвячена» роковинам Бабиного Яру, готувалася заздалегідь.

Зокрема, ще 24 серпня РІА «Новости» (посилання заблоковане через санкції, тож використовуємо переказ) та «Российская газета» з посиланням на ФСБ публікують «факти», що «автокефальна українська церква створювалася з допомогою нацистів», а непокірних «вбивали бандерівці».

Таким чином, російські спецслужби конструюють фальшивий зв’язок та негативні асоціації між сучасною Православною церквою України та нацистськими злочинами минулого.

Проте російську верхівку не цікавлять події вісімдесятилітньої давнини самі по собі. Насправді вдала фальсифікація минулого, в яку повірить цільова авдиторія, стане важливим кроком до фальсифікації фактів сьогодення. На тлі «очевидної» вини українців у злочинах під час Другої світової війни легше переконати авдиторію, що в Україні відбуваються «многочисленные преступления украинских "батальонов смерти", системная политика страны по героизации нацизма и его пособников, факты цензуры и гонений журналистов, притеснений Русской православной церкви, антисемитизма за период с 2017 по 2020 годы».

Як ми не раз писали, головна мета російської пропаганди — підірвати довіру громадян до держави, посіяти сумніви у здатності й доцільності супротиву в разі нової кризи. Проте російські зусилля виглядають блідо на тлі вибіркового ставлення президента України до серйозних правопорушень свого оточення, схильності до вибіркового правосуддя та недолугого законотворення, до потурання свавіллю в регіонах, до кулуарної політики в стилі «пізнього Януковича». Своїми діями команда Зеленського легітимізує поширення будь-яких чуток чи версій про «помічника-гаманця» чи про «торгівлю вугіллям з окупованими територіями». Тобто працює на підрив не лише свого рейтингу, а й суспільної довіри до держави. Не варто забувати, що саме така політика й посприяла російській агресії у 2014 році.

Виготовлення цього моніторингового звіту стало можливим завдяки фінансовій підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що була надана через проект «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Ця програма зміцнює українські медіа та розширює доступ до якісної інформації.  Зміст матеріалів є виключно відповідальністю громадської організації «Детектор медіа» та не обов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Головне зображення — pgjonline.com

Теги по теме
війнапропаганда
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Полонений окупант розповів, як будував у Криму розкішну баню для російського прем’єра
ГЛАВКОМ NET
2025-04-06T14:12:33Z
Прикордонники дронами «Баба Яга» знищили 11 позицій росіян на Харківщині
УкраинФорм
2025-04-06T14:12:04Z
Де було найгарячіше: повідомили останні новини з фронту
Gazeta UA
2025-04-06T14:06:31Z
Росія хоче заселити на окупованих територіях 5 мільйонів росіян до 2030 року, — Андрющенко
Фокус
2025-04-06T14:06:28Z
Росіяни змінили тактику на ключовому Покровському напрямку і мають серйозну проблему
24tv
2025-04-06T14:03:53Z
Знову під прицілом: 3 знаки зодіаку, яким у кінець ретроградного Меркурія варто бути обачними
24tv
2025-04-06T14:03:43Z
Гороскоп на 7 квітня: Овнам - фінансовий зріст, Козорогам - зміни в особистому житті
Telegraf
2025-04-06T14:03:00Z
Відібрали мобільний зв’язок: що росіяни вимагають натомість з окупованих територій
24tv
2025-04-06T13:51:37Z
Росіяни обстріляли приватний сектор Краматорська
УкраинФорм
2025-04-06T13:45:59Z
Зооексперти розкрили таємницю самки мавпи, яка завагітніла, залишаючись одна у своїй клітці
Фокус
2025-04-06T14:06:37Z
Депортація українців: Женевська конвенція не дозволяє, але є винятки
Комсомольская правда
2025-04-06T14:04:47Z
Ніколи не кажи «тримайся». Як треба та як не треба підтримувати?
ZN UA
2025-04-06T14:04:33Z
Все, що потрібно знати про мобілізацію чоловіків 50-60 років в Україні
360ua.news
2025-04-06T14:03:45Z
Буданов розповів про одну з найкрутіших операцій ГУР
Хвиля
2025-04-06T14:00:16Z
Доленосна зустріч: жінка продавала книжки улюбленого автора, а потім вийшла за нього заміж
Фокус
2025-04-06T13:57:46Z
Незвичайний студент: ШІ вперше в історії вступив до університету
24tv
2025-04-06T13:54:19Z
Після тяжкої хвороби Папа Франциск несподівано приєднався до меси на площі Святого Петра
Факти ICTV
2025-04-06T13:54:10Z
Не котик і не собачка: чоловік не може орендувати квартиру через свого незвичного улюбленця
24tv
2025-04-06T13:51:28Z
Реакції США досі немає, – Зеленський про позицію Росії щодо перемир'я на Чорному морі
24tv
2025-04-06T14:10:12Z
Зеленський наказав активізувати контакти з партнерами стосовно систем ППО та закликав їх до збільшення виробництва
Antikor
2025-04-06T14:01:54Z
Київський апеляційний суд скасував вирок щодо Оксани Мінцевої, обвинуваченої в колабораційній діяльності
Antikor
2025-04-06T14:01:38Z
Міністри оборони «Коаліції охочих» 10 квітня зустрінуться у Брюсселі
УкраинФорм
2025-04-06T14:01:28Z
Путіну стане значно дорожче воювати в Україні: скільки втратить бюджет Росії через тарифи Трампа
24tv
2025-04-06T13:54:14Z
Ситуація на кордоні з Білоруссю загострилась, мігранти стали агресивнішими — Міноборони Польщі
ZN UA
2025-04-06T13:45:17Z
ООН визнала удар по Кривому Рогу наймасовішим убивством дітей за весь час війни
ГЛАВКОМ NET
2025-04-06T13:45:12Z
Reuters: Індія не планує відповідати на мита Трампа та веде перемовини щодо угоди
ZN UA
2025-04-06T13:40:56Z
Україна активізує зусилля щодо посилення ППО: Зеленський анонсував нові дипломатичні кроки
Gazeta UA
2025-04-06T13:33:54Z
Українка Таню Муіньо, яка зняла кліп для Леді Гаги, здобула перемогу на престижній премії у США
24tv
2025-04-06T14:00:31Z
В Україні знімають біографічний фільм про Квітку Цісик
УкраинФорм
2025-04-06T13:00:00Z
Неправильно говорити такі речі, – Трінчер потрапила у скандал через коментар про місто Бережани
24tv
2025-04-06T12:57:50Z
"Аби ви не поверталися": нове фото Пугачової розлютило окупантів
GlavRed
2025-04-06T12:48:24Z
Рецензія на анімаційний серіал «Диявол теж плаче» / Devil May Cry
ITC
2025-04-06T12:42:03Z
Ви не можете це пропустити: який колір помади буде в тренді навесні 2025
24tv
2025-04-06T12:27:56Z
Пішла з життя зірка фільму «За двома зайцями» Таїсія Литвиненко
ГЛАВКОМ NET
2025-04-06T11:51:22Z
Жалоба в Україні: Ірина Білик перенесла свій ювілейний концерт
ГЛАВКОМ NET
2025-04-06T11:45:32Z
Janeuary занурює у глибини душі новою баладою «Білих лілій»
Storyboom
2025-04-06T11:24:47Z
«Смотрящий» з Бердичівської колонії отримав 9 років ув’язнення за те, що ошукував родичів зниклих військових
Antikor
2025-04-06T14:12:32Z
Двічі впійманий на хабарях суддя із Львівщини мобілізувався в ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-04-06T13:54:57Z
Ексвійськовослужбовця засудили до 2 років ув’язнення за зловживання впливом: за 10 тисяч доларів обіцяв вплинути на ВЛК
Antikor
2025-04-06T13:54:18Z
В ОВА розповіли, у якому стані постраждалі після атаки на Кривий Ріг
24tv
2025-04-06T13:36:12Z
Олександрія та Кривбас вшанували пам'ять загиблих внаслідок удару по Кривому Рогу
24tv
2025-04-06T13:24:11Z
Перші секунди пекла: поліція показала відео з бодікамери після обстрілу у Києві
24tv
2025-04-06T13:12:25Z
Чоловіки, які під час комендантської години в стані алкогольного сп’яніння влаштували бійку з поліцією, отримали тюремні строки
Antikor
2025-04-06T13:09:18Z
Суд виправдав колишнього інспектора митниці Одеського аеропорту через недоведеність вини в отриманні хабаря
Antikor
2025-04-06T12:57:39Z
Поліція встановила особу ексгібіціоніста, який «виступав» у приміській електричці на Харківщині
Украина Криминальная
2025-04-06T12:45:23Z
Реал Сосьєдад у гостях обіграв Лас-Пальмас
Football.ua
2025-04-06T14:13:24Z
Аліссон, Еліас та Грам гратимуть із перших хвилин проти Вереса
Football.ua
2025-04-06T14:01:55Z
Велбек став найкращим бомбардиром Брайтона в АПЛ
Football.ua
2025-04-06T13:51:56Z
«Черкаські Мавпи» вдруге обіграли БК «Кривбас» на шляху до 1/2 фіналу Суперліги
УкраинФорм
2025-04-06T13:45:04Z
Після перемоги над Джойсом: Хргович кинув виклик зірковому боксеру
24tv
2025-04-06T13:36:38Z
Олександрія — Кривбас 1:0 Відео гола та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2025-04-06T13:31:35Z
Перша ліга: Буковина сильніша за Кудрівку, перемога Прикарпаття та битва двох Металістів
Football.ua
2025-04-06T13:13:39Z
УПЛ: «Олександрія» перемогла «Кривбас» у 23-у турі чемпіонату України
УкраинФорм
2025-04-06T13:00:45Z
Відомий склад збірної України з хокею на тренувальний збір
УкраинФорм
2025-04-06T13:00:26Z
Несподівані помилки знаків Зодіаку, які ламають долю: перевірте, чи ви у списку
Знай
2025-04-06T13:36:04Z
Це має значення: коли солити рибу для смаження
24tv
2025-04-06T13:27:23Z
Любовний гороскоп на тиждень з 7 по 13 квітня
GlavRed
2025-04-06T13:21:19Z
Як позбутися подряпин на склі: корисні поради
Gazeta UA
2025-04-06T12:45:44Z
Ідеальна глазур без білків і зморочок: лайфхак, який підійде навіть новачкам у приготуванні паски
Telegraf
2025-04-06T12:45:41Z
Назвали два види хліба, яких варто уникати під час схуднення
Gazeta UA
2025-04-06T12:33:34Z
Де 5 зайчиків у парку: надзвичайно складна загадка на уважність
GlavRed
2025-04-06T12:27:45Z
Як захистити рослини від квітневих заморозків: всім городникам варто знати
24tv
2025-04-06T12:27:26Z
Усього 30 хвилин робіт у саду збалансують гормони та знімуть стрес — вчені
Факти ICTV
2025-04-06T12:22:22Z
Fortescue будуватиме сонячну електростанцію для операцій з видобутку руди
InternetUA
2025-04-06T14:01:54Z
Скільки потрібно заплатити за рік страхового стажу для пенсії
24tv
2025-04-06T13:54:45Z
В Україні знизились ціни на імпортні помідори
УкраинФорм
2025-04-06T13:45:52Z
В Україні зміняться правила податку на нерухомість: скільки доведеться платити
Украина Криминальная
2025-04-06T13:30:36Z
У 2025 році Україна може залишитися без популярного фрукта: у чому причина
GlavRed
2025-04-06T13:27:14Z
Чому не приймають долари 2006 року та скільки вони коштують
24tv
2025-04-06T13:09:52Z
Зростання в деяких галузях: яких змін в економіці слід чекати в 2025 році
24tv
2025-04-06T13:06:18Z
Як та чому важливо виправляти помилки у Державному земельному кадастрі
24tv
2025-04-06T13:03:33Z
Пенсії більше не нараховуються: чому українцям блокують банківські картки
24tv
2025-04-06T13:03:02Z
Google потайки встановила програму, яка шпигує за мільярдом Android-пристроїв
InternetUA
2025-04-06T14:01:42Z
Signal є найбезпечнішим з популярних месенджерів, — Буданов
Детектор М
2025-04-06T13:54:16Z
Такі розумні, що аж страшно: вчені з'ясували, як саме відеоігри змінюють мозок юних геймерів
Знай
2025-04-06T13:51:42Z
Чому спін-офф Half-Life від Arkane так і не побачив світ – засновник студії розповів причину
24tv
2025-04-06T13:45:41Z
Microsoft: 95% коду буде генеруватися ШІ до 2030 року
Portaltele
2025-04-06T13:37:55Z
Екіпаж SpaceX успішно завершив дослідження Землі з полярної орбіти
360ua.news
2025-04-06T13:33:35Z
Їх ви ніколи не бачили: як виглядає штучний інтелект, обличчя ChatGPT, Grok та Gemini
Telegraf
2025-04-06T12:57:30Z
Дослідження спростовує міф, що випасна яловичина екологічно чистіша
AgroPortal
2025-04-06T12:30:03Z
Буданов назвав найбезпечніший месенджер і пояснив, чому кнопкові телефони — не панацея
Telegraf
2025-04-06T12:21:01Z
Люди, які доживають до 100 років, їдять одні й ті самі 10 продуктів
GlavRed
2025-04-06T13:27:44Z
Чи можуть мобілізувати людину з III групою інвалідності
24tv
2025-04-06T12:15:30Z
Хлопці 10-14 років на Одещині вживають алкоголь частіше за підлітків, - дослідження
Antikor
2025-04-06T11:57:36Z
Приховані віруси в ДНК можуть допомогти боротися з раком нирок
Portaltele
2025-04-06T11:34:10Z
Всього 18 горішків на день: що буде з організмом, якщо їсти кеш'ю щодня
24tv
2025-04-06T11:09:31Z
Спалах кору в США: зафіксовано вдвічі більше випадків, ніж за весь 2024 рік
Факти ICTV
2025-04-06T09:37:56Z
Що буде, якщо ранкову каву замінити на бульйон
Gazeta UA
2025-04-06T08:06:38Z
Зміни в раціоні харчування можуть зменшити біль від ендометріозу — дослідження
Факти ICTV
2025-04-06T07:36:35Z
У Мексиці перший у країні випадок пташиного грипу в людини: захворіла 3-річна дівчинка
Факти ICTV
2025-04-06T06:58:28Z
Огляд електричного кросовера Kia EV5 2025: Чому ця модель краще відповідає потребам, ніж Model Y
Топ Жир
2025-04-06T13:45:08Z
В США знижуються ціни на автомобілі Ford
360ua.news
2025-04-06T13:03:55Z
Авто-бестселери: які моделі найчастіше купують цьогоріч
24tv
2025-04-06T11:15:29Z
Чи знаєте ви, що насправді означає символ "i" на панелі приладів автомобіля
24tv
2025-04-06T10:48:22Z
«Формула-1»: Ферстаппен виграв Гран-прі Японії
УкраинФорм
2025-04-06T10:04:55Z
Колекційний Corvette 70-х завівся після 14 років простою
Фокус
2025-04-06T09:42:05Z
Формула-1: особистий залік пілотів та Кубка конструкторів у 2025 році
Факти ICTV
2025-04-06T07:30:17Z
Ферстаппен здобув четверту поспіль перемогу на Гран-прі Японії
Факти ICTV
2025-04-06T07:21:24Z
Спецверсія Mercedes-AMG CLE здивувала набором опцій
AutoCentre
2025-04-06T07:19:38Z