/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2F5f79624566a7088c304dabd28d07953a.jpg)
У Міноборони запевнили, що вже не програють інформаційну війну Росії
На сьогодні неправильно говорити, що ми програємо інформаційну війну Росії.
Про це в ефірі "Права на владу" заявила заступник міністра оборони Ганна Маляр.
"Не потрібно думати, що Україна є виключно жертвою інформаційних спецоперацій. Ми вже не програємо інформаційну війну. Це було вчора. Сьогодні ми чинимо опір і є флагманами певних тем, на які мусять відповідати наші проросійські опоненти. Міноборони має і військове радіо, і військве телебачення, і інформаційну агенцію, де є мільйони переглядів. Ми професійно відстежуємо системні фейки по дискредитації ЗСУ і працюють за однією і тією ж схемою - привязуються до якоїсь події", - заявила вона.
Як приклад Маляр назвала ряд фейків роспропаганди - що Україна лишила своїх військових в Афганістані, що в ЗСУ - епідемія коронавірусу напередодні міжнародних військових навчань. При цьому, цю інформацію ширили фейкові військовослужбовці ЗСУ.
Напередодні призовної кампанії ширять фейк, що в київській школі 151 військомати примушували дітей заповнювати анкети з автобіографією і питаннями про те, де були їхні батьки під час "Вітчизняної війни".
"Щодо призовної кампанії, то Росія подібні речі робить ще з 90-х років, бо її завдання - щоби якомога менше людей в нас хотіли служити в армії. Практикуються фейки, що призовників ловлять на вулицях і силою тягнуть у армію, що призивпють осіб з інвалідністю. Все це нібито від хлопців, які особисто з таким стикалися", - додала Маляр.
Як повідомляв УНІАН, нещодавно СБУ затримала мешканця Харківщини, який організував мережу ботів РФ. Вони поширювали фейки про вакцини і війну на Донбасі.
Автор: Дмитро Хилюк