MY.UAНовини
Говорити з невакцинованими. Як це робить американська преса
Говорити з невакцинованими. Як це робить американська преса

Говорити з невакцинованими. Як це робить американська преса

Припинити ставити знак рівності між невакцинованими й «антиваксами», відмовитись від зверхності, визнати, що боятися — це нормально, й говорити про практичні проблеми. У США такий підхід дозволив змінити громадську думку на користь щеплень.

Діана Буцко — колишня журналістка LB.ua, яка вчиться у Південноілінойському університеті у Сполучених Штатах Америки. На прохання «Детектора медіа» Діана розповідає, як американські медіа висвітлюють проблеми відмови від вакцинації в їхній країні і який досвід, можливо, варто було б запозичити українським журналістам.

56% українців не планують вакцинуватися від коронавірусу. Це опитування, безперечно, шокувало й мало би стати поштовхом до серйозного аналізу інформаційної кампанії, яку, зважаючи на ці дані, навряд чи можна вважати успішною. Що й казати, коли українці вважають вітаміни (22%) майже так само ефективними проти коронавірусної хвороби, як і вакцину (23%). А ті, хто вакцинувався, зробили це у першу чергу через бажання працювати в період посилення карантинних обмежень; ефективність та безпечність вакцини — лише на другому і третьому місцях. Вагомим аргументом українці також вважають можливість виїхати за кордон.

Звісно, значна частина відповідальності за такі результати лежить на тих, хто поширює фейки про чипування та 5G, але не лише на них. Уряд мав би з’ясувати, чому комунікаційна стратегія не спрацювала, а медіа — задуматися, чому не змогли за рік достукатися до більшої частини громадян та були заглушені «потужнішими» голосом антивакцинаторів у ютубі.

Як треба і чи взагалі варто розмовляти з антивакцинаторами, українські журналісти намагалися розібратися торік, обговорюючи програму BihusInfo. Героями січневого випуску стали люди, які відмовилися від щеплень і не вакцинували дітей. Хоча ведучий і ставив запитання на кшталт «чи підтверджували лікарі документально зв’язок між аутизмом і вакцинацією?» (звісно, ні), але окремого розвінчування фейків у програмі не пролунало. Противники щеплень протягом усього ефіру ділилися своїми поглядами на вакцинацію, а глядачі спростувань не почули. Це здійняло хвилю критики, в результаті якої редакція видалила випуск із ютуба. Критики програми наполягали: антивакцинаторам слово взагалі краще не давати, адже вони поширюють брехню й маніпуляції, а не представляють іншу точку зору на проблему.

За такої аргументації усе ж незрозуміло, чому деякі українські медіа ставлять знак рівності між агресивними антивакцинаторами та невакцинованими. Невже всі невакциновані переконані у «шкідливості» вакцин? Невже всі вони заклялися назавжди відмовитися від щеплень? Невже всі вони вірять, що вакцини — спецоперація Білла Ґейтса? І найголовніше — невже апелювання до невакцинованих як до людей, які «плекають свої печерні фобії про начебто шкідливість вакцини» чи як до «малоосвіченої малокультурної темної країни» зможе їх схилити до щеплення? Як із цією аудиторії працює західна преса?

Якщо коротко — з невакцинованими говорять. До прикладу, в мультимедійному проєкті про невакцинованих американців The New York Times поговорила з десятками людей у 17 штатах. І дивина — не всі вони вірять у чипи Ґейтса! Хоча видання й зазначає, що більша частина (20% дорослого населення) наполегливо відмовляється від вакцинування, проте дехто поки просто чекає. Приблизно 10% дорослих американців кажуть, що за певних обставин можуть бути переконані в необхідності вакцинації.

Невакциновані американці мають різну аргументацію. 58-річний Стівен Ґарріс стурбований, що з появою нового штаму доведеться ревакциновуватися, тому поки що відкладає, аби не робити щеплення кілька разів. 85-річна Мирна Паттерсон, яка працює у госпіталі (так, серед медперсоналу у США теж є скептики), переймається, що вакцини були занадто швидко розроблені. 25-річний Алекс Ґарсія просто покладається на свій імунітет. Ганна Рід та її чоловік вірять у вакцини, але чекають, поки мине більше часу й Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) остаточно затвердить їх (поки що лише Pfizer отримала таке схвалення, Moderna та Johnson&Johnson погоджені для екстреного використання).

У заголовку та ліді до інтерв’ю з педіатринею Реєю Бойд The Atlantic пише: «Америка геть не розуміє невакцинованих людей. Не всі вони антивакси, а таке ставлення до них тільки погіршує ситуацію». Лікарка пояснює, що іноді люди не користуються надійними джерелами, бо просто не мають доступу до гугла (так, життя у селах теж існує!). За її словами, зневажливе ставлення до невакцинованих людей не робить їх більшими прихильниками вакцинації. Через осуд невакциновані менше довіряють уряду, тому краще спілкуватися з ними через локальних лідерів — священиків, пожежників, місцевих політиків.

«Інакомислення. Обережність. Недовіра. Байдужість. Вагання щодо вакцинації не пояснюється чимось одним. Це цілий портфель. І нам знадобиться портфель стратегій, щоб вирішити цю проблему», — ідеться в іншому матеріалі видання. Дослідниця онлайн-дезінформації Коліна Колтай закликає не вважати людей ідіотами через те, що вони повелися на фейки, адже це ускладнює комунікацію з ними.

«Багато невакцинованих людей не проти того, щоб зробити щеплення. Проблема полягає в тому, як допомогти їм його отримати» — з таким заголовком вийшла стаття The Washington Post. Газета цитує серпневе опитування, де 44% невакцинованих сказали, що не проти щепитися. Серед причин, через які вони поки що це відкладають, — далеко їхати до пункту вакцинації, вичікувальна позиція (побачимо, що буде з вакцинованими) або ж незнання, що вакцини у США безкоштовні. Деякі нелегальні мігранти просто бояться, що в них перевірять документи, хоча влада закликала цього не робити. Опитування, проведене серед темношкірих, показало, що люди часто губляться в потоці інформації в інтернеті і їм бракує довірливої розмови з лікарем, який міг би відповісти на всі запитання.

Колумніст The New Yorker Друв Хулар, який також є практикуючим лікарем та дослідником, дає політикам поради. По-перше, й надалі займатися освітою та роз’ясненнями. «Після року розмов про вакцини може здатися, що вам більше нічого сказати, але у багатьох людей все ще виникають запитання про те, чи можна вакцинуватися, де і коли їм зробити щеплення. Останні опитування свідчать, що більшість американців, у тому числі четверо з десяти вакцинованих, вірять або вагаються принаймні щодо одного міфу про вакцинацію», — пояснює лікар. Інші рекомендації, які він дає політкам, — матеріальні мотивації (починаючи від пляшки пива, закінчуючи мільйоном доларів), повне схвалення вакцин FDA, часткове запровадження обов’язкової вакцинації — наприклад, у студентських гуртожитках, для роботи в офісі чи міжнародних подорожей.

В іншій колонці The New Yorker лікар Клейтон Далтон пояснює питання, які турбують невакцинованих: чому влада досі повністю не схвалила всі вакцини, чому мізерний ризик міокардиту чи закупорювання судин не повинен нас відмовляти від щеплень, чому мРНК-вакцини не змінюють ДНК. Він пише, що страхи людей природні. Його теж лякають імовірні побічні ефекти. Надмірні побоювання, на його думку, пов’язані з тим, що люди часто не розуміють, яке місце займають ризики в медицині загалом.

«Майже все, що роблять лікарі, ризиковано. Операції можуть піти не так. Діагностичні тести можуть дати хибнопозитивні результати... Не є винятком і ліки та вакцини. Дослідження показали, що майже 7% госпіталізованих пацієнтів страждають тією чи іншою формою побічної реакції на ліки, при цьому смертність становить 0,3%. … Все це звучить досить небезпечно. Чи означає це, що ми повинні взагалі припинити виписувати ліки? Усе ж я думаю, що більшість моїх пацієнтів, які все ще вагаються щодо вакцинування, погодяться, що запобігання інсультам та судомам, лікування діабету, зняття болю та лікування інфекцій є надзвичайно важливими і що користь, яку ми отримуємо від застосування цих ліків, значно перевищує ризики», — пояснює лікар.

«Важливо продовжувати говорити людям не тільки про те, що вакцини безпечні, але й чому вони безпечні», — до такого висновку приходить лікар.

Отож, чи можна давати слово невакцинованим? Звісно! Особливо якщо це більшість країни. Американські медіа говорять про невакцинованих і говорять із ними, адже це єдиний спосіб зрозуміти, чому люди після року інформаційної кампанії досі вагаються. Запитання полягає у тому, як говорити.

Україні буде складніше переконати невакцинованих через історичну недовіру до державних інституцій загалом і стратегію запобігання коронавірусу зокрема. Ставлення до громадян як до маленьких дітей, із якими не можна говорити відверто і взаємодіяти на рівні партнерів, а можна лише залякувати і вводити в оману, навряд чи сприяло зростанню цієї довіри. Не допомогли й корупційні скандали довкола закупівлі вакцин. Відповіді на купу запитань підвисли в повітрі. Чому українці повинні щеплюватися вакциною, ефективність якої 51%, а не 94% (тільки тому що уряд не зумів оперативно домовитися з виробниками)? Чому український МОЗ дозволив змішувати вакцини, коли у США, наприклад, поки що цього рекомендують не робити? Чому українці повинні носити маски, коли політики влаштовують багатолюдні вечірки? Відповіді на ці запитання декому можуть видаватися очевидними, але, мабуть, не всім 56% невакцинованих.

Недовіра роз’їдає й інститут ЗМІ, який може сприйматися аудиторією як транслятор повідомлень влади. Коли більшість населення не збирається вакцинуватися, а телевізор невпинно повторює «вакцинуйтеся», новинні сайти оминають тему смертей у день вакцинації, це шкодить відносинам із глядачами, читачами чи слухачами.

Отож, як говорити з невакцинованими? По-перше, припинити ставити знак рівності між невакцинованими й затятими антивакцинаторами, не принижувати й не говорити з позиції «ми знаємо, як правильно, і зараз вам, неосвіченим, розкажемо». Така форма унеможливлює довірливу комунікацію. При цьому можна обійтися без цитування антивакцинаторських теорій змов, проте важливо зрозуміти, де лежить інформаційна прогалина.

По-друге, з розумінням поставитися до того, що людям страшно, бо боятися невідомого й нового — людська природа. Загубитися в нескінченному потоці суперечливої інформації легко, розібратися в наукових даних, які постійно оновлюються, складно. Чи читатиме бабуся в селі наукову статтю про ефективність Pfizer англійською мовою? Малоймовірно. Тому потрібно говорити з цими страхами, а не лише засуджувати їх.

«Вакцинуйтеся, бо це потрібно» — меседж, якого не досить. Варто й далі пояснювати, чому це потрібно. Не оминаючи при цьому дражливих тем. Треба бути чесними з аудиторією. Якщо вакцинований помирає за кілька годин після щеплення, про це теж потрібно говорити, пояснюючи вкотре і вкотре, що зв’язок між подіями не доведений. Для релігійних людей важливо розтлумачувати, що при виробництві вакцин не використовують абортивних матеріалів.

Українські медіа намагаються говорити з невакцинованими про їхні страхи. У сюжеті «ТСН» журналістка розвінчує кожну тезу антивакцинатора, пояснюючи, чому не варто боятися того, що лякає героя сюжету. «Ліга» зробила великий проект про антивакцинаторів, викриваючи їхні корисливі мотиви, а ось тут спростовує міфи. «Українська правда» у подкасті розповідає, що говорити з не вакцинованими треба. Сімейна лікарка пояснює в ефірі «Громадського радіо», що не вакцинованим, які остаточно не відмовилися від щеплення, варто надавати необхідну інформацію, розповідати про дослідження та досвід інших людей.

По-третє, потрібно не лише розвінчувати фейки, а й говорити про практичні проблеми, з якими щодня стикаються українці; не лише ретранслювати позицію представників МОЗ через новини та інтерв'ю, а й відповідати на запитання аудиторії, тримаючи руку на пульсі наукових досліджень. Цим вирізняються американські медіа. Що вони тільки не пояснювали і продовжують пояснювати! Як часто потрібно дезінфікувати окуляри? А продукти з крамниці? Чи безпечно вживати воду з питних фонтанчиків? Чи захищає маска, якщо ніхто, крім мене, її не носить?  Якщо у мене є антитіла до коронавірусу, чи означає це, що у мене немає коронавірусу? Чи варто вже подорожувати? Чи безпечно відвідувати стареньких батьків? Чи безпечна вакцина для людей, хворих на рак, деменцію чи розсіяний склероз? Кого повинні лікарі рятувати в першу чергу — вакцинованого чи не вакцинованого пацієнта, — якщо у госпіталі лишилося лише одне вільне місце? Чи впливають щеплення на менструальний цикл у жінок? Як зробити секс безпечним в умовах пандемії? Чи варто зараз заводити дітей? Як говорити з дітьми про коронавірус? Чи варто вакцинувати дитину, враховуючи низький ризик зараження коронавірусом серед дітей та невелику кількість досліджень?

У західних виданнях можна знайти інформацію ледь не про кожен аспект нашого життя, на який вплинув коронавірус. Це створює відчуття безпеки, адже з будь-яким запитанням чи тривогою можна звернутися до сторінок преси і там знайти відповіді.

Пандемія поставила перед світом, який ми знали, низку складних, майже риторичних запитань. Де закінчуються індивідуальні свободи й починається колективне благо? Якою мірою уряди можуть обмежувати не вакцинованих? Чи зможемо ми повернутися до того рівня свобод, який мали, якщо зараз дозволимо владі нас обмежувати? Світ поки що не знайшов універсальної відповіді на всі запитання, дехто навіть від страху сховався в ескапізмі. Тим паче українські журналісти не зобов’язані давати однозначні відповіді, але повинні запитувати. Що про це каже Конституція України? А практика Верховного суду чи Європейського суду з прав людини? Балансування свобод американські ЗМІ досліджують регулярно, висвітлюючи різні позиції.

Чи працює американська модель висвітлення коронавірусу? На прикладі США можна переконатися, що громадська думка не є чимось законсервованим — вона змінюється. Вересневе опитування CNN показало, що вперше з початку коронавірусної епідемії більшість американців (51%) підтримує обов'язкову вакцинацію. У деяких категоріях зростання особливо вражає: наприклад, у порівнянні з квітнем на 15% більше респондентів стали підтримувати запровадження обов'язкового щеплення для відвідування крамниць (тепер це 41%), на 8% — необхідність вакцинації для роботи в офісі (54%), на 6% — для університетів (55%). Правильна та активна комунікація влади, відверта розмова медіа з аудиторією може змінювати думку людей щодо вакцинації. Й українському уряду варто було б це затямити. 

Фото: ukrinform.ua

Теги за темою
КоронавірусВакцина
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Вчені знайшли заміну антибіотикам та ліки від супербактерій
Знай
2026-06-05T19:51:02Z
Хімічне забруднення продуктів та харчові інфекції забирають понад 1,5 млн життів щороку — Euronews
ZN UA
2026-06-07T15:03:01Z
Чим підживити томати для швидкого наливу плодів: городник розкрив формулу
GlavRed
2026-06-07T14:33:31Z
17 років ін’єкцій засмаги: чоловік показав, як препарат змінив його тіло і налякав лікарів
TSN
2026-06-07T13:21:51Z
Кліщі оминатимуть ваше подвір'я стороною: вчені розкрили дієвий спосіб захисту
GlavRed
2026-06-07T11:06:46Z
Головний маркер стиглості: як вибрати найсолодший кавун
GlavRed
2026-06-07T10:27:06Z
Навіть стара сковорідка блищатиме як нова: що потрібно зробити
GlavRed
2026-06-07T08:51:43Z
Ця кімнатна рослина є на кожному підвіконні: вона здатна уповільнювати старіння
TSN
2026-06-07T07:21:56Z
Холестерин зашкалюватиме: лікарі назвали один із найнебезпечніших сніданків
Знай
2026-06-07T06:51:47Z
Цей позашляховик-кемпер вміщує чотирьох та приховує душову кабіну
Топ Жир
2026-06-07T23:42:31Z
Українською: Секретний електропікап Ford за 30 000 доларів виходить на публічні випробування вже за кілька тижнів
Топ Жир
2026-06-07T22:27:57Z
Латвія знову передає Україні конфісковані авто – серед них Mercedes і BMW
ГЛАВКОМ NET
2026-06-07T21:27:38Z
Tesla вдвічі частіше за Subaru долає позначку у 250 тисяч миль
Топ Жир
2026-06-07T20:57:22Z
Форд відкликав його гальма, а потім виставив рахунок на 1854 долари, адже за рік ремонт так і не було готово
Топ Жир
2026-06-07T19:42:32Z
Огляд: VW T-Roc 2026 року — розумний позашляховик на базі Golf, недоступний в США
Топ Жир
2026-06-07T19:12:36Z
З 1 липня на АЗС запроваджують нові правила: що побачать українські водії
GlavRed
2026-06-07T19:03:12Z
Антонеллі виграв хаотичний Гран-прі Монако Формули-1
ГЛАВКОМ NET
2026-06-07T16:15:10Z
Subaru планує відправити 8-річний позашляховик зі США до країни, де вигадали кей-кар
Топ Жир
2026-06-07T15:27:11Z
Кінорежисери випадково зняли загадкову істоту: кажуть, це було американське Лохнеське чудовисько
Фокус
2026-06-08T00:15:19Z
NASA носить Prada: відомий бренд розкішного одягу підкорює космічний туризм
ZN UA
2026-06-07T22:24:55Z
Інженер створив лазерну пастку для комарів: штучний інтелект сам знаходить і знищує цілі
InternetUA
2026-06-07T20:36:13Z
У церкві 1872 року помітили два вікна без кімнати: що виявили власники
24tv
2026-06-07T20:33:39Z
Красиво на фото, жахливо в житті: найгірші ідеї для ремонту
24tv
2026-06-07T19:48:26Z
Картки "паралізували" жорсткими лімітами: як обійти обмеження
Знай
2026-06-07T19:33:43Z
Ізраїльський лазерний "кулемет" DroneLight готується до придушення роїв дронів
InternetUA
2026-06-07T18:57:22Z
Діти проживають війну через гру: які розваги не варто забороняти малюкам
Знай
2026-06-07T18:33:51Z
Порядок має значення: яка щоденна звичка під час заряджання непомітно вбиває ваш смартфон
InternetUA
2026-06-07T18:06:18Z
Не хоче з тобою говорити, – Зеленський відверто висловився про стосунки з мамою
24tv
2026-05-27T14:27:54Z
"Спіймали" папараці: 51-річний Бредлі Купер показався на побаченні з 31-річною обраницею
Фокус
2026-06-08T02:12:06Z
Нові українські фільми та серіали, які вже можна подивитися на Netflix
24tv
2026-06-07T19:12:13Z
Відомий український актор розповів, чому підробляє таксистом
ГЛАВКОМ NET
2026-06-07T18:15:42Z
Аліна Гросу вперше показала обличчя сина: на кого схожий Марк-Габріель
Фокус
2026-06-07T17:15:59Z
Популярна українська співачка похизувалася подарунком від Алли Пугачової
ГЛАВКОМ NET
2026-06-07T16:54:07Z
Дофамінові кольори та улюблені принти: 5 трендових суконь на літо 2026
24tv
2026-06-07T16:15:17Z
5 стильних зачісок із шовковою хусткою, які легко повторити
24tv
2026-06-07T15:27:45Z
Донька Степана Гіги зворушила мережу архівним відео з батьком: "Найважливіший глядач на небесах"
24tv
2026-06-07T14:54:45Z
Дешевший і не менш красивий: який куточок Європи склав гідну конкуренцію Італії
24tv
2026-06-08T02:33:56Z
Стрільцям варто відпустити образи, а Терезам – навести лад у справах: гороскоп на 8 червня
24tv
2026-06-08T02:33:38Z
Три знаки киайського гороскопу зловлять хвилю удачі - хто серед щасливчиків
GlavRed
2026-06-07T22:27:06Z
Виноград починає цвісти: що робити в червні, щоб не втратити ягоди
GlavRed
2026-06-07T21:42:03Z
5 літніх напрямків для самостійних подорожей: у ці країни можна закохатися
24tv
2026-06-07T20:18:49Z
Нові знайомства та вихід із тіні: два знаки зодіаку стануть зірками з 8 червня
24tv
2026-06-07T19:27:04Z
Майже 29 тисяч гумових качечок мандрували океанами: як їхня подорож допомогла науці
24tv
2026-06-07T19:21:31Z
3 найдешевші країни Європи, які можна побачити влітку: витрати будуть мінімальними
24tv
2026-06-07T17:57:33Z
Ніколи не садіть біля малини цей популярний кущ: врожаю не дочекаєтеся
24tv
2026-06-07T17:36:11Z
Зеленський допустив замороження фронту: це найшвидший шлях до миру
ГЛАВКОМ NET
2026-06-08T02:21:29Z
Замість мобілізації – рекрутинг іноземців: чи припинять виловлювати ухилянтів
Знай
2026-06-08T02:21:11Z
«Змінить все»: експерт пояснив, чому Україні необхідна власна балістика
TSN
2026-06-08T01:51:45Z
Чи проголосують за надання допомоги: Україна стала ключовою темою у Конгресі США
24tv
2026-06-08T01:33:00Z
«Не через Польщу»: Зеленський змінив маршрут до країн Європи
TSN
2026-06-08T01:21:21Z
Трамп обговорить інвестування державних коштів у найбільші компанії ШІ
InternetUA
2026-06-08T01:03:07Z
Трамп заявив, що у Нетаньягу "не буде іншого вибору", окрім як прийняти угоду з Іраном
Украинская правда
2026-06-08T00:42:22Z
Карколомні зміни у Кремлі: Портников розповів, що Путін більше не тримає удар
TSN
2026-06-07T23:51:45Z
ЄС посилює розвідку: нова стратегія безпеки з'явиться влітку
ГЛАВКОМ NET
2026-06-07T23:48:14Z
У Новоросійську знову величезна пожежа: БпЛА уразили нафтовий об'єкт
24tv
2026-06-08T02:06:05Z
Удар по Новоросійську: горить найбільше нафтосховище Кавказу
ГЛАВКОМ NET
2026-06-08T01:42:11Z
"ФАБ упал прямо в дом – мужика убило": російська авіація на Бєлгородщині вбила селянина
24tv
2026-06-07T22:00:28Z
Псевдобанкір видурив у жительки Кременеччини майже 125 тисяч гривень
InternetUA
2026-06-07T20:12:52Z
Росія атакує Україну дронами: у Харкові прогриміли вибухи, де оголошено загрозу БпЛА
24tv
2026-06-07T18:42:57Z
На Харківщині російський дрон атакував правоохоронців: загинув вибухотехнік
5 UA
2026-06-07T18:18:44Z
На Харківщині через атаку ворожого дрона загинув вибухотехнік поліції Віктор Масюк
24tv
2026-06-07T17:51:15Z
У Калуші чоловік втратив 42 000 гривень через посилання у Facebook
InternetUA
2026-06-07T17:39:46Z
Харків 7 червня: пожежа на АЗС, атаки дронів
Мій Харків
2026-06-07T16:54:16Z
Дефіцит овочів у Харкові: нова проблема з'явилася в магазинах
Политека
2026-06-08T02:30:54Z
Біткоїн шостий день поспіль падає і наближається до $60 тисяч
ГЛАВКОМ NET
2026-06-08T02:06:20Z
Європейський автопром вимагає відкласти запровадження нових мит на електромобілі
InternetUA
2026-06-07T22:00:38Z
ОПЕК+ учетверте поспіль збільшує видобуток нафти, але логістика все ще заблокована — Der Spiegel
ZN UA
2026-06-07T21:18:49Z
Пенсії у червні виплатять поетапно: хто буде серед перших
24tv
2026-06-07T20:39:22Z
Не спішіть купувати: коли на прилавках з'являться солодкі та дешеві українські ягоди
TSN
2026-06-07T20:33:27Z
Китай починає жорстку зачистку: банкірам Гонконгу загрожує втрата 59% заможних клієнтів
ZN UA
2026-06-07T20:30:59Z
Росіяни скаржаться на колапс в аеропорту Сочі через українські безпілотники
InternetUA
2026-06-07T20:18:08Z
Фінмоніторинг при купівлі житла: на кого "донесуть" рієлтори
Знай
2026-06-07T20:12:31Z
Чи дійдуть росіяни до Добропілля? Відеорепортаж УП з фронту
Украинская правда
2026-06-08T02:33:20Z
Дощі не відступлять: синоптики дали прогноз на тиждень — кого торкнеться найбільше
Знай
2026-06-08T01:03:14Z
Одна з найбільших на Кавказі: дрони атакували велику нафтобазу у Новоросійську
Фокус
2026-06-08T00:57:56Z
Росіяни майже не використовують НРК на фронті, – військовий назвав причину
24tv
2026-06-08T00:45:54Z
Дрони вдарили по окупованих Маріуполю й Алчевську
ГЛАВКОМ NET
2026-06-08T00:45:09Z
Мінусують техніку та піхоту: ГУР показало нищівні удари по окупантах на Запорізькому напрямку
24tv
2026-06-07T22:39:27Z
У Києві та низці областей оголошено повітряну тривогу
ГЛАВКОМ NET
2026-06-07T21:54:59Z
Ворог атакує Україну ударними БпЛА: напрямок руху
TSN
2026-06-07T21:27:00Z
Техніка, яку вже не випускають: партизани у Воронежі знищили рідкісний кран РЖД
24tv
2026-06-07T21:18:02Z
Зміни в мобілізації: до 20% чоловіків втратять бронювання
Знай
2026-06-08T02:06:09Z
Справжні скарби СРСР: які звичні зараз речі надзвичайно цінувалися в радянські часи
GlavRed
2026-06-08T02:03:35Z
Пенсіонерам у Запоріжжі дадуть грошову допомогу: хто потрапив до списків на виплати
Политека
2026-06-08T02:00:14Z
Військовий облік: як на нього стати 17-річним юнакам
ZN UA
2026-06-08T01:03:46Z
Попит на деякі професії суттєво зменшився: хто опинився під загрозою безробіття
Знай
2026-06-08T00:33:32Z
Зеленський повідомив Стармеру про потребу в додаткових ракетах до систем ППО
Украинская правда
2026-06-08T00:21:58Z
"Кричущі цифри": Лубінець розкрив, скільки громадян залишили Україну з початку війни
24tv
2026-06-07T23:30:29Z
ТЦК полюють на чоловіків деяких професій: кого мобілізують найближчим часом
Знай
2026-06-07T21:33:26Z
Сьогодні розпочався Петрів піст
ZN UA
2026-06-07T21:33:05Z
Офіційно: Феєнорд звільнив Робіна ван Персі з посади головного тренера
Football.ua
2026-06-07T22:18:20Z
Захисник збірної Канади пропустить Чемпіонат світу-2026 через наслідки травми
Football.ua
2026-06-07T21:30:20Z
Екстремальна погода та блискавки можуть змінити графік Мундіалю
Football.ua
2026-06-07T20:51:21Z
Українець Боришполець здобув пояс IBO Continental: його яскраво привітали з перемогою
ГЛАВКОМ NET
2026-06-07T20:42:24Z
Збірна Ірану прибула до Мексики на тлі візового скандалу з США
Football.ua
2026-06-07T20:18:26Z
"Готовий битися з будь-ким вище за рейтингом": Амосов поділився, кого хоче бачити суперником
24tv
2026-06-07T20:03:47Z
Матч ДР Конго — Чилі перенесено до Франції та пройде без глядачів
Football.ua
2026-06-07T20:03:38Z
Легенда чемпіонату Англії залишився без роботи на батьківщині
ГЛАВКОМ NET
2026-06-07T19:24:32Z
Данський футбольний союз розкрив подробиці стану Еріксена після матчу з Україною
ГЛАВКОМ NET
2026-06-07T19:18:23Z