Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна внесе до Генасамблеї ООН оновлені резолюції щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму.
Як передає кореспондент УНІАН, про це він наголосив у своїй заяві за результатами зустрічі з президентом Ізраїлю Іцхаком Герцогом.
Зеленський зазначив, що візит ізраїльського президента до України - це його перший державний візит на посаді.
"Ми вдячні Ізраїлю за принципову підтримку України, принципову підтримку нашого суверенітету, територіальної цілісності. Розраховуємо, що ця позиція зберігатиметься й надалі. Зокрема, й в рамках ООН, де до кінця цього року Україна внесе на розгляд Генасамблеї оновлені резолюції щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму і мілітаризації окупованого півострова", - сказав президент.
Він нагадав, що 26 грудня Україна та Ізраїль відзначатимуть 30-у річницю становлення двосторонніх дипломатичних відносин.
"Ізраїль є нашим другом, Ізраїль є нашим великим другом та нашим партнером у регіоні Близького Сходу як з політичної і безпекової, так і з торгівельно-економічної та гуманітарної точок зору", - заявив Зеленський.
Окрім цього глава держави наголосив, що потенціал двосторонньої взаємодії України та Ізраїлю не вичерпано. На його думку, нові можливості для взаємодії відкриває набуття чинності угоди про вільну торгівлю.
"Ми вже бачимо, що угода працює. Поступово зростають обсяги взаємної торгівлі товарами. Вперше з початку пандемії це додає нам впевненості у повному відновлені торгівлі..." - розповів він.
Резолюції ООН щодо окупованих територій України
7 грудня 2020 року Генасамблея ООН підтримала оновлену резолюцію "Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, Україна, а також частин Чорного та Азовського морів". Документ спрямований на відновлення безпеки та стабільності в регіоні.
Вперше ця резолюція була підтримана у грудні 2018 року.
16 грудня 2020 року Генасамблея ООН підтримала оновлену резолюцію щодо ситуації з правами людини в Криму. Ключовим її елементом є заклик до міжнародного спільноти посилити взаємодію задля тиску на РФ з метою змусити її виконувати міжнародні зобов’язання як держави-окупанта. За проголосували 64 країни, утримались - 86, проти - 23.
Вперше резолюцію про положення у сфері прав людини в окупованому Криму Генасамблея ООН розглядала у грудні 2016 року.
14 вересня 2021 року Кулеба у день відкриття 76-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН Кулеба провів телефонну розмову з головою сесії Генасамблеї, міністром закордонних справ Мальдівів Абдуллою Шахідом. Голова МЗС назвав ключові пріоритети України: це протидія російській агресії та відновлення територіальної цілісності України, деокупація Донбасу та Криму, це поліпшення умов життя українців на територіях, які постраждали від російської агресії на Донбасі, і це подолання пандемії COVID-19 та її соціально-економічних наслідків.
Автор: Антоніна Доломанжи