![МОЗ зафіксував рекордну кількість дзвінків до швидкої допомоги](https://thumbor.my.ua/npTevvd9ckTUG4IanC_QZn0fp90=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2Fee7f10a0b05ca7179fd44e0eb9355e7d.jpg)
МОЗ зафіксував рекордну кількість дзвінків до швидкої допомоги
Медики кажуть, що більшість людей телефонують через симптоми коронавірусу
10 жовтня в Україні було зафіксовано рекордну кількість звернень на номер швидкої допомоги 103. Як повідомили в Міністерстві охорони здоров’я, за добу на лінію зробили понад 44 тисячі дзвінків.
На цей же період прийшлася найбільша за всю історію кількість виїздів бригад екстреної медичної допомоги та госпіталізації пацієнтів.
У відомстві зазначили, що в першу чергу це пов’язано з новою хвилею коронавірусної хвороби.
Там нагадали, що звертатися за екстреною медичною допомогою потрібно при наявності конкретних станів і симптомів.
«Якщо ви відчуваєте біль в грудній клітці, задишку в спокої або будь-які ознаки дихальної недостатності, варто відразу телефонувати на 103. Зокрема, підставами для виклику швидкої є сатурація менш ніж 92%, яку можна виміряти в домашніх умовах за допомогою пульсоксиметра, порушення свідомості і інші ознаки, які загрожують життю і свідчать про критичний стан», – пояснив глава Мінздраву Віктор Ляшко.
Він додав, що в разі появи симптомів Covid-19 необхідно відразу повідомити свого сімейного лікаря. Саме він повинен надати рекомендації і визначити, чи достатньо пацієнту амбулаторного лікування.
В Україні в останній місяць погіршується ситуація з коронавірусом. Минулого тижня кількість інфікованих за добу вперше з середини квітня перевищила 16 тисяч.
Тим часом Кабінет міністрів планує посилити карантин в Україні і дозволити користуватися транспортом для міжобласного сполучення та відвідувати заклади харчування лише тим, хто вакцинувався.
Також у МОЗ заявили, що понад 80% українських медиків вже вакциновані.
Вчені з'ясували, чим відрізняються антитіла у щеплених і у тих, хто перехворів Covid-19.