MY.UAНовини
Артпобачення онлайн. Десять українських інстаблогів про мистецтво, урбаністику та архітектуру
Артпобачення онлайн. Десять українських інстаблогів про мистецтво, урбаністику та архітектуру

Артпобачення онлайн. Десять українських інстаблогів про мистецтво, урбаністику та архітектуру

Від старовинних камінів та люстр до сучасного живопису, від модернізму до кахлів, від арттіндера до стінгазети.

Під час карантину складно й почасти небезпечно відвідувати музеї та художні виставки, ходити на екскурсії; поменшало й туристичних поїздок. Добре, що є інстаграм, візуальний формат якого допомагає митцям, мисткиням та знавцям колекціонувати красу й ділитися нею. MediaSapiens дібрав десять інстаграм-блогів, у яких простою мовою розповідають про живопис, архітектуру, музейні експонати тощо.

  1. Ukrainian modernism (60 тисяч підписників).

На цій сторінці, як зрозуміло з назви, публікують світлини українських будівель, збудованих у XX столітті в модерністському стилі. Цей стиль поєднує в собі кілька течій, що приносять в архітектуру риси стрімкого технологічного розвитку. Акаунт, де розмістили вже майже пів сотні світлин, веде український фотограф Дмитро Соловйов. Одна з цілей блогу — привернути увагу до важливості збереження модерної архітектури, яка руйнується в Києві та інших містах України. Зокрема, радянських мозаїк. Ukrainian modernism — це не лише фото гарних будівель із різних ракурсів, а й детальні розповіді про будинки, історію будівництва, архітекторів тощо. На головній світлині сторінки зображено київський готель «Салют» — упізнаваний модерністський об’єкт, який збудували у 1984 році архітектори Авраам Мілецький та Володимир Шевченко. Пости на сторінці публікують українською й англійською.

До речі, є окремі інстаграм-сторінки, присвячені модерністській архітектурі Ужгорода й Одеси.

 

  1. Museum of Ukraine (33 тисячі підписників)

Як пишуть творці сторінки, цей блог — неофіційний акаунт музеїв України. Тут з’являються світлини експонатів із різних музеїв та розповіді про них. Веде сторінку, як ідеться в одному з дописів, «людина без художньої та музейної освіти», а ідея створити «музейний неофіційний блог» з’явилася в його творчині Дарини Бессонової в Палаці Потоцьких у Львові. «Тут немає реклами (раз на рік у сторіз не рахується), а світлини я розміщую за власним бажанням і на свій смак. Я дякую всім, хто підписаний на спільноту, лайкає, шерить, коментує, тегає та ходить у музеї та галереї», — йдеться в пості. «У палаці було так красиво, що я не могла припинити фотографувати. Світлин було так багато, що я зрозуміла, що мої підписники на особистому профілі просто здуріють від спаму. Тож о першій ночі я створила окрему сторінку. Дивно, проте такого акаунту у 2017-му не було, тож мені пощастило — я зайняла нішу і ця сторінка “вистрелила”», — розповіла авторка блогу.

Сторінка справді популярна — пости набирають від кількох сотень до кількох тисяч уподобань та поширень. Деякі світлини супроводжуються розповідями про музеї, історію їхнього створення та фонди. Загалом у блозі можна знайти понад тисячу дописів про музеї у Дніпрі, Ужгороді, Львові, Дрогобичі, Тернополі та інших містах. Авторка блогу каже: хоче показати людям, що в українських музеях теж є на що дивитися. «Це мій інсайт. Адже сама я до 2017 року відвідувала музеї тільки за кордоном. Наші ж музеї мене не надто цікавили. Ця сторінка — мій власний шлях дослідження краси наших музеїв та галерей», — каже Дарина.

 

  1. Amnesia.in.ua (14 тисяч підписників)

Це інстаграм-акаунт сайта про історію української культури «Амнезія». Творці проєкту називають його археологією української попкультури. «Викопуємо забуте, здуваємо пил із легендарного. Тренуємо пам’ять, лоскочимо ностальгію», — пишуть вони на сайті, де публікують тексти про історію української журналістики, мистецтво Параджанова, фотографію як мистецтво абощо. На інстаграм-сторінці проєкту можна знайти зображення реклами у львівських журналах 30-х років XX століття, книжкові та вінілові дизайни того ж періоду, архівні світлини художників та безпосередньо роботи митців. Головний редактор видання Назар Шешуряк розповідає, що інстаграм-сторінку запустили 2018 року одночасно із сайтом. «Сайт орієнтований на великі тексти, а інстаграм — для крутих візуальних матеріалів, — каже Назар. — В описі пабліка написано "справжня історія культури". Справжня, тому що не обмежена жодними рамками. Нас цікавить і висока культура, і низька. І футуристи 20-х, і рейвери 90-х; і академічний живопис, і обгортки цукерок; і радянський глянець, і соціальні фото злиденних 90-х. Українська культура дуже різна, і навіть найкондовіший совок може виглядати цікаво, якщо подивитися на нього під неочевидним кутом. Минуле непередбачуване».

Він додає, що в Україні є великі проблеми з архівацією і переосмисленням власного минулого, тому і є запит на різноманітні ретроспективні дослідження: виставки, документалки, блоги. «Наша ціль — 46 мільйонів підписників. Необхідно, щоби кожна українська душа підписалась на наш інстаграм. І на території України, і за її межами. Кожна без винятку!» — каже Назар.

 

  1. Date with art (9 тисяч підписників)

Творці цього блогу запрошують своїх підписників та підписниць на артпобачення, звідси й назва акаунту. Попри те, що останні дописи на сторінці публікувалися ще в березні цього року, там є чимало інформації про українські живопис, літературу, музику, театр, кіно, яка актуальна й досі. Інстаграм-блог за підтримки Українського культурного фонду запустила диджитал-агенція Postmen.

У блозі є рубрика «Арт-тіндер», у якій пропонують познайомитися з якимось твором мистецтва, наприклад, зі стрічкою «Додому», картинами українських художників тощо. Також є рубрика «артдейтинг», у якій з’являються світлини підписників та підписниць, які вже сходили на побачення із творами мистецтва в музей чи галерею, або ж почали читати книжку, що теж є своєрідним побаченням.

 

  1. Hey_whatsart (9 тисяч підписників)

Це блог культурологині, яка «шарить по мистецтву», Маші Дячук; вона проводить як онлайн-, так і офлайн-лекції про українське мистецтво, художників та художниць, кохання в живописі тощо. Крім цього Маша публікує в інстаграмі картини різних авторів та розповідає про них. Наприклад, про картину Рембрандта «Єврейська наречена». Розповіді культурологині написані простими словами, які точно зрозуміє людина без спеціальної освіти.

Маша розповідає, що у студентські роки почала працювати у Pinchuk Art Centre, розповідала відвідувачам та відвідувачкам про мистецтво й отримувала від цього неймовірне задоволення. «Класно, коли ставлення до сучасного мистецтва змінюється від твоїх слів буквально на очах. Тож коли я народила дитину, я отримала “законну” можливість спробувати зайнятись чимось, до чого я відчуваю потяг, але це не приноситиме прибуток. Так з’явився проєкт What’sart», — каже Маша Дячук. За її словами, головна мета блогу — знайомити з мистецтвом тих, хто не звик вважати його чимось цікавим. «Я обираю цікаві факти й теми, актуалізую зрозумілі нам поняття та показую, як їх зображали художники різних часів. А іноді просто роблю смішні меми з живописом у головній ролі, — розповідає Маша. — Це не тільки блог, але й тематичні лекції та івенти, колаборації з брендами, мерч, свій подкаст у співавторстві з маркетологом. Тепер це не лише моє захоплення — це самостійний проєкт, який має великий потенціал. Взимку What’sart виповниться чотири роки».

 

  1. Support your art (8 тисяч підписників)

Блог, який його творці називають «медіа про українське мистецтво» й публікують на сторінці роботи українських митців і розповіді про них. Наприклад, розповідають про авторів «Розстріляного відродження», зокрема, Михайла Бойчука чи абстракціоністів, як-от Соню Делоне. Саме завдяки історіям про українських художників та художниць, інформації про яких не так багато в мережі, цей блог цінний. Його автори відкривають забуті імена — авангардистки Олександри Екстер, представника українського андеграунду Мирослава Ягоди, шістдесятника Юрія Луцкевича та інших. Закріплені сторіз блогу згруповані тематично: в кожній теці, які мають назви галерей чи музеїв, можна проглянути сторіз безпосередньо звідти. Наприклад, із Одеського художнього музею чи Львівського муніципального центру.

 

  1. Chaplinsky Vlog (3 тисячі підписників)

«Блог про архітектуру та урбаністику міст України та світу», — йдеться на сторінці колишнього головного архітектора Львова та заступника міністра регіонального розвитку Юліана Чаплінського. Він веде канал на ютубі, розповідає там про архітектуру міст і їхні проблеми, й має понад шістдесят тисяч підписників. Колишній головний архітектор Львова знімає відео не лише про Львів, а й про інші українські міста. Наприклад, розповідає про світло, якого бракує в містах, про міські квартали Дніпра, Полтаву, масонську Одесу тощо. В інстаграмі поки що лише 116 дописів і значно менше підписників, ніж на ютубі. Тут можна побачити короткі вижимки з відео на ютубі, анонси прем’єрних випусків й так звані архітектурні новини. Наприклад, інформацію, що три львівські проєкти номінували на архітектурну премію ЄС тощо.

 

  1. EtchingRoom1 (3 тисячі підписників)

За створенням цієї сторінки стоять дві українські мисткині — Анна Ходкова та Крістіна Ярош, які працюють з офортами й мозаїками з радянських кахлів. Авторки розповідають, що створили сторінку чотири роки тому, але лише два роки ведуть її активно. «Ця сторінка слугує для нас як додаткова платформа, де ми показуємо наші роботи й розповідаємо про повсякденне життя майстерні», — кажуть творчині блогу. Загалом на сторінці понад 250 дописів й чимало сторіз, які згруповані в папки: merch, mosaics, sculpture, walls, tattoo та інші.

 

  1. Architecture in details (1,3 тисячі підписників)

Цей блог веде Наталя Красовська, яка називає сторінку «власним поглядом на деталі міста». На сторінці з’являються фото сходів, дверей, балконів, ліхтарів, печей, люстр та інших архітектурних елементів, які авторка знаходить у Києві та інших містах країни. До кожного фото авторка залишає описи: розповідає про сам елемент, детально описує його вигляд, інколи пояснює, в якому саме будинку виявилися знахідка, розповідає про сам дім. Зараз на сторінці понад 250 дописів і чимало сторіз, які з’являються майже щодня і згруповані в тематичні теки.

 

  1. Vono Paper (1,1 тисячі підписників)

«Іра Баранова про особисті проєкти в та поза галерейними контекстами», — йдеться в описі цієї інстаграм-сторінки. Вона розповідає, що проєкт Vono виник у 2016-му як студентська газета мистецтвознавиць Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури (НАОМА) в Києві. «Vono починалося як частина літньої практики, але переросло у видання, яке мало на меті виявити болючі місця в академічній освіті, писати про молодих художників та давати платформу для висловлення таким самим, як ми, — молодим мистецтвознавицям та мистецтвознавцям, критикам і критикиням, і тим, кому є що сказати, — розповідає Ірина. — Згодом теми наших текстів почали охоплювати події поза НАОМА. Перші кілька років газета виходила друком раз на квартал накладом 100 примірників. Зараз медіа існує лише онлайн».

Пости на інстаграм-сторінці Vono оформлені переважно в одному стилі. Там можна знайти розповіді про молодих митців чи мисткинь, анонси великих текстів, які мають вийти на сайті проєкту тощо.

Ірина Баранова додає, що сьогодні Vono як на сайті, так і на сторінці в інстаграмі пише про непересічні явища, людей, події та місця, які перебувають поза прожекторами великих видань. «Ми надаємо культурним акторам — митцям, критикам, кураторам і менеджерам платформу для обміну ідеями та досвідом, аби зробити конструктивну дискусію новою нормою, — каже вона. — Зараз ми працюємо над створенням нових лонгридів, шукаємо цікаві та ще не проявлені теми для текстів. Саме зараз ми співпрацюємо з бюро BUT та аналітичним центром CEDOS над дослідженням “Статистичний портрет молодо_ї художни_ці”, аби зрозуміти як стають художниками/цями та в яких умовах працюють митці та мисткині».

Нагадаємо, раніше MediaSapiens писав про медичні інста-блоги, які ведуть дипломовані українські лікарі.

Фото: unsplash.com

Теги за темою
Instagram
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
У Міноборони заявили про необхідність уніфікації безпілотних систем
24tv
2025-04-29T17:04:54Z
Прорив у секторі БПЛА. Міноборони допустило на фронт понад 330 видів дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T17:04:50Z
Українцям виплатять по 10 800 гривень: хто може отримати допомогу
Хвиля
2025-04-29T17:04:44Z
СБУ затримала керівництво оборонного заводу, який постачав браковані міни на фронт
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T17:00:17Z
У Німеччині забили до смерті авторку бестселерів про росіян
FaceNews
2025-04-29T16:51:54Z
Зеленський вніс зміни до положення про контроль Президента за діяльністю ЗСУ
УкраинФорм
2025-04-29T16:49:47Z
Грошова допомога у Дніпрі: хто має право та як оформити фінансову підтримку
Политека
2025-04-29T16:46:18Z
Усі гроші — на ЗСУ: Кабмін пояснив, чому зарплата вчителя в Україні в 10 разів менша, ніж у ЄС
Фокус
2025-04-29T16:45:51Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
В Іспанії жінка, підключена до ШВЛ, померла через блекаут
Европейская правда
2025-04-29T17:05:03Z
"Україна вже погодилася, черга за Путіним": у Трампа зробили заяву про перемир’я
GlavRed
2025-04-29T17:04:22Z
Парламент Угорщини проголосував за вихід із Міжнародного кримінального суду
УкраинФорм
2025-04-29T17:00:28Z
У Сербії студенти завершили двотижневу блокаду провладного каналу після поступки влади
Европейская правда
2025-04-29T16:55:12Z
Не хочуть засмутити Путіна? Чому європейські лідери не приїдуть до Києва 9 травня
Telegraf
2025-04-29T16:55:06Z
Суд ЄС скасував "золоті паспорти" Мальти
Комсомольская правда
2025-04-29T16:54:24Z
Моді дозволив військовим діяти самостійно у відповідь на загрозу з боку Пакистану
ZN UA
2025-04-29T16:52:12Z
Переможець Супербоула відмовився приїхати у Білий дім на чемпіонський прийом до Трампа
Подробности
2025-04-29T16:51:39Z
Коли українці почнуть платити податки з продажів на OLX, Prom та Rozetka: деталі нового законопроєкту
Telegraf
2025-04-29T17:06:55Z
Подорожчання продуктів у Харкові: що вдарить по кишені містян найбільше
Политека
2025-04-29T17:00:27Z
Скільки коштує 1 рік стажу в 2025 році
24tv
2025-04-29T16:36:02Z
Молочні продукти на ринках перевірятимуть по-новому: що змінилося
УкраинФорм
2025-04-29T16:30:48Z
В Україні збільшать штрафи за шкоду заповідникам у 50 разів
1News
2025-04-29T16:30:23Z
Нацбанк встановив курс валют на останній день квітня
Gazeta UA
2025-04-29T16:27:54Z
Нові можливості для бізнесу та повний доступ на ринки: Кабмін ухвалив угоду про вільну торгівлю з ОАЕ
УкраинФорм
2025-04-29T16:22:56Z
Стратегія HODL більше не працює навіть з найкращими альткоїнами — аналіз Swan
ITC
2025-04-29T16:22:56Z
«Станція нефункціональна»: науковиця розповіла про майбутнє ЗАЕС
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T16:21:21Z
Ексучасниця Віа Гри з РФ отримала посвідку на проживання в Україні - деталі
GlavRed
2025-04-29T17:00:03Z
"Ромео і Джульєтта з Черкас" 4 сезон: на глядачів чекає зміна акторки
GlavRed
2025-04-29T16:49:26Z
Звинувачений у домаганнях режисер Білоус отримав вчене звання
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T16:30:37Z
Український інститут книги оголосив переможців конкурсу з промоції читання
УкраинФорм
2025-04-29T16:28:56Z
"Готова зазирнути в очі іншого чоловіка" - Кароль відверто заговорила про особисте життя
Gazeta UA
2025-04-29T16:27:29Z
Літні тренди зачісок, які будуть в моді цього літа: візьміть це до уваги
24tv
2025-04-29T16:21:44Z
«Хижак: Пустки» надихався класичною грою PS2 для ключових стосунків фільму: «Хотіли побачити дві протилежності»
ITC
2025-04-29T16:16:43Z
Українські знаменитості зібралися на зірковому коктейлі в Києві
Фокус
2025-04-29T15:57:02Z
Назвали найпопулярніші серіали та фільми на Netflix серед українців
Gazeta UA
2025-04-29T15:45:13Z
Судитимуть зловмисника, який займався збутом фальшивих грошей
Украина Криминальная
2025-04-29T17:04:07Z
У столиці затримали зловмисника, який обіцяв влаштувати чоловіка на службу в ГУР МО
Украина Криминальная
2025-04-29T17:03:11Z
Китайська влада розслідує пожежу яка забрала 22 життя
360ua.news
2025-04-29T16:30:08Z
Замість дров для ЗСУ купували квартири та раритетні авто: оголосили підозри учасникам злочинної організації
УкраинФорм
2025-04-29T16:15:13Z
Ворог упродовж дня атакував дронами два райони Дніпропетровщини, четверо поранених
УкраинФорм
2025-04-29T16:15:11Z
В аудиторії одного з навчальних закладів Рівного стався витік ртуті
УкраинФорм
2025-04-29T15:52:31Z
На Одещині викрили посадовця ТЦК, який за гроші змінював дані ухилянтів у системі «Оберіг»
InternetUA
2025-04-29T15:31:01Z
Между солнцем и диверсией: как и почему Испания и Португалия на день остались без электричества
Европейская правда
2025-04-29T15:25:12Z
Житель Черкаського району убив односельчанина через ревнощі
Украина Криминальная
2025-04-29T15:12:07Z
Їсти чи боятися: що насправді робить соя з організмом жінки
24tv
2025-04-29T16:36:25Z
Зелена терапія: як висаджування дерев у лікарнях змінює обличчя української медицини
TSN
2025-04-29T14:51:59Z
Надлишок жиру може викликати ще одне небезпечне захворювання
24tv
2025-04-29T14:30:15Z
Пришвидшити ріст помідорів можна звичайною шпилькою – це найкращий спосіб
24tv
2025-04-29T14:18:04Z
Уколи ботоксу: кому допоможуть розгладити зморшки, а кому зашкодять
Комсомольская правда
2025-04-29T13:52:01Z
Ліки увійшли в трійку категорій витрат українців - дослідження
Gazeta UA
2025-04-29T13:36:22Z
Гарячий чи холодний: який чай насправді корисніший, відповідь здивує багатьох
GlavRed
2025-04-29T13:27:55Z
Поки сезон: як правильно приготувати хрустку та ароматну спаржу
24tv
2025-04-29T13:03:19Z
Повний гід від Krovato по ортопедичних матрацах
VGorode
2025-04-29T12:27:22Z
Між перемир'ям і бойовими діями з ворогом є лише одна відмінність - Кузан
GlavRed
2025-04-29T17:04:33Z
Чи буде різка зміна погоди вже в перші дні травня
24tv
2025-04-29T17:03:15Z
Окупація чотирьох сіл у Сумській області: що кажуть у військовій адміністрації
Фокус
2025-04-29T17:00:50Z
Україну накриває раптове потепління: у яких областях затримаються дощі та заморозки
GlavRed
2025-04-29T16:51:50Z
Били та душили: російські окупанти зґвалтували вагітну жінку до втрати дитини
FaceNews
2025-04-29T16:51:09Z
Окупанти на Харківщині змінили тактику і прагнуть оточити Харків – The Guardian
Факти ICTV
2025-04-29T16:49:24Z
На окупованому Донбасі загарбники зливають шахтні води і нечистоти у водойми - Центр нацспротиву
УкраинФорм
2025-04-29T16:46:40Z
Мінрозвитку змінив дату тимчасової окупації Маріуполя і назвав причину
УкраинФорм
2025-04-29T16:40:16Z
В Україні впіймали зрадницю, що збирала інформацію про переміщення ЗСУ
InternetUA
2025-04-29T16:34:45Z
Подвір'я виглядатиме надзвичайно яскраво: ось чим потрібно підживити самшит
24tv
2025-04-29T16:06:35Z
Індія закрила для відвідування понад половину туристичних місць у Кашмірі
iPress
2025-04-29T16:06:09Z
Місячний календар на травень 2025 року: які дні будуть сприятливими
Фокус
2025-04-29T15:30:27Z
Створює враження "тихої розкоші": 5 кольорів фарби, які зроблять ваш будинок дорожчим на вигляд
24tv
2025-04-29T15:15:05Z
Городники назвали сидерат, який збагачує землю фосфором і азотом: обов’язково посійте на городі
ТСН
2025-04-29T14:51:41Z
Чим найкраще замінити свинину в шашлику: поради для тих, хто не їсть червоного м’яса
ТСН
2025-04-29T14:51:22Z
Який рис обрати для плову: пропарений чи непропарений, який сорт найкращий для ідеального результату
ТСН
2025-04-29T14:51:04Z
Столиця острова в одну мить перетворилася на місто-привид: що сталося
Фокус
2025-04-29T14:45:43Z
Скільки грамів борошна у склянці: як відміряти безпомилково
24tv
2025-04-29T14:45:12Z
Пішов з життя легендарний польський кіберспортсмен
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T16:43:12Z
Світоліна виграла десятий матч поспіль і вийшла до чвертьфіналу WTA1000
Комсомольская правда
2025-04-29T16:21:25Z
«Динамо» – «Шахтар». Визначився час початку фіналу Кубка України з футболу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T16:18:19Z
Що буде далі, – Ф'юрі заінтригував фанатів можливим поверненням у бокс
24tv
2025-04-29T15:57:15Z
Баварія узгодила контракт з лідером Баєра
Football.ua
2025-04-29T15:55:34Z
Усик і Дюбуа провели першу прес-конференцію в Лондоні
ZN UA
2025-04-29T15:51:22Z
Магучіх кваліфікувалася на перший в історії абсолютний чемпіонат світу з легкої атлетики
ГЛАВКОМ NET
2025-04-29T15:39:34Z
Ямаль про Реал: Говорити будуть, коли переможуть
Football.ua
2025-04-29T15:31:13Z
Головний транслятор Ліги 1 відмовиться від неї вже за рік після початку співпраці
Football.ua
2025-04-29T15:04:32Z
Аферисти маскуються під працівників TikTok задля заволодіння коштами або особистими даними: деталі
InternetUA
2025-04-29T16:58:12Z
Що можна зробити з пластикових пляшок: несподівана відповідь вразить наповал
GlavRed
2025-04-29T16:27:33Z
Найдорожча гра в історії, яка досі офіційно ще вийшла
24tv
2025-04-29T16:03:06Z
Хакери отримали доступ до буфера обміну на смартфонах Samsung
InternetUA
2025-04-29T15:58:48Z
Віднайшли втрачене святилище: археологи повідомили про повторне відкриття на Кіпрі
Фокус
2025-04-29T15:51:17Z
8BitDo випустила бездротову мишу Retro R8 N Edition у стилі ретро-консолі NES
24tv
2025-04-29T15:06:43Z
У ChatGPT з’являться кнопки для покупок: як працюватиме нова функція
Факти ICTV
2025-04-29T15:04:18Z
Ethereum встановив новий рекорд, але не той
ITC
2025-04-29T15:01:59Z
Слідом за Nokia ще один культовий бренд смартфонів офіційно "помре" у 2025 році
InternetUA
2025-04-29T15:01:18Z
Моторні оливи для дизелів з DPF-фільтром
AutoCentre
2025-04-29T16:40:39Z
Погані новини для водіїв та "перекупів": уживані авто різко подорожчають через нові податки
Хвиля
2025-04-29T16:00:56Z
7 ознак, що час змінити пральну машину
24tv
2025-04-29T15:45:22Z
Юний водій так “відзначився” на Alfa Tonale, що автомобіль потребує повного рестайлінгу
Топ Жир
2025-04-29T15:30:08Z
Гітара на колесах: на продаж виставили найнезвичніше авто Елвіса Преслі
Фокус
2025-04-29T15:16:53Z
Новий електричний пікап Isuzu готується показати переваги над дизельними моделями
Топ Жир
2025-04-29T15:00:23Z
Найбожевільніший V6 спорткар Ferrari зірве тобі обличчя та залишить із посмішкою
Топ Жир
2025-04-29T14:15:28Z
ZF представляє інноваційний повітряний компресор для комерційних автомобілів
AutoCentre
2025-04-29T14:07:45Z
Карбон, титан і 880 сил: представлено екстремальний суперкар Ferrari
Фокус
2025-04-29T14:06:32Z