MY.UAНовости
Розваги, реклама, кримінал чи суспільно вагомий контент — яку картину світу відображають місцеві видання?
Розваги, реклама, кримінал чи суспільно вагомий контент — яку картину світу відображають місцеві видання?

Розваги, реклама, кримінал чи суспільно вагомий контент — яку картину світу відображають місцеві видання?

Аналітичний звіт за вересень 2021 року. Частина 2

Топтемами регіональних друкованих ЗМІ у вересні були: категорія «інше» — 34,5% (реклама, розважальний контент, поради, привітання тощо) та життя місцевої громади — 19,9%. Для інтернет-видань на першому місці життя місцевої громади — 18,2% та кримінал — 18,1%.

Здебільшого в газетах та на сайтах переважав контент, зручний для швидкої обробки та передруків із мінімальним редагуванням. Натомість теми, що потребували аналізу, детального вивчення ситуації (корупція, впровадження реформ), висвітлювалися дуже рідко.

У газетах переважали інформаційні жанри, аналітику вміщували тільки окремі видання. У медіа жодного з восьми регіонів не було знайдено журналістських розслідувань.

Такими є результати моніторингу регіональних друкованих та інтернет-медіа, який у вересні 2021 року провів Інститут демократії імені Пилипа Орлика за підтримки Медійної програми в Україні. Дослідження здійснювалося у восьми регіонах України: Донецькій, Дніпропетровській, Чернігівській, Львівській, Одеській, Луганській, Полтавській, Хмельницькій областях. Моніторинг мав на меті оцінити якість контенту, тематику, дотримання стандартів журналістики та законодавства щодо розміщення реклами.

У кожному з восьми регіонів експертна група ІДПО відібрала по чотири друкованих видання та чотири онлайн-видання, які друкують суспільно вагомий контент, є популярними у своєму регіоні / районі. Загалом оцінили 1592 матеріалів у друкованих ЗМІ, 2735 — в онлайнових.

Тематичні пріоритети видань можна порівняти на графіку нижче.

Теми

Як і під час попередніх моніторингових хвиль, у газетах на першому місці категорія «інше». У медіа Чернігівщини кількість такого контенту продовжила зростати. У січні цей показник становив 34% , у травні — 48%, а у вересні — 50%. В інших регіонах цій категорії ЗМІ відводили від 25 до 38%. Приблизно третину контенту присвятили газетній суміші видання Донеччини. Найбільша кількість таких матеріалів у газетах «Приазовский рабочий» та «События».

На другому місці «життя місцевої громади». Найбільше на цю тему писали видання Луганщини (32%), Дніпропетровщини (28%) та Чернігівщини (27%). На Дніпропетровщині експерти відзначили «Днепр вечерний», який подавав життя міста переважно крізь призму розв’язання наявних проблем. Однак деякі видання Полтавщини та Чернігівщини розкривали тему життя місцевої громади майже виключно через офіціоз та повідомлення про «добрі справи» чиновників. Найменше висвітлювали життя місцевих громад газети Львівщини (6%) та Донеччини (9%).

Ще одна популярна тема — кримінальна хроніка. Найбільше текстів на цю тему вмістили на Хмельниччині — 14% та Полтавщині — 10%. Газети «Телеграф», «Вечірня Полтава» висвітлювали декілька резонансних тем: убивство пенсіонерки та судове засідання, під час якого обирали міру запобіжного заходу студентці. «Лубенщина» передруковувала повідомлення місцевого райвідділу поліції. Як правило, тексти на цю тему подавалися або лише з посиланням на правоохоронні органи, або ж передруковувалися без змін із мережевих ресурсів правоохоронців. Тож свідомо чи несвідомо, але видання інформували тільки про успіхи поліцейських у розслідуванні та розкритті злочинів.

Натомість на Львівщині популярнішою була тема культури — 11% та соціальної сфери — 10%. Про мистецькі події писали також на Донеччині, але переважно «Приазовский рабочий», що висвітлював культурне життя Маріуполя.

У зв’язку з відзначенням дня фізкультури та спорту деякі видання збільшили кількість матеріалів на ці теми. 7% матеріалів про спорт надрукували видання одразу п’яти регіонів: Дніпропетровщина, Донеччина, Полтавщина, Львівщина, Одещина. Проте якщо для деяких видань це свято було нагодою звернутися до спортсменів регіону, розповісти про їхнє життя, то, приміром, «Лубенщина» (Полтавщина) на перший план виставила очільника міста у спортивному костюмі, який дякував спортсменам та нагадував про «важливість фізичної культури та спорту в житті людини».

Про військові події видання писали зрідка. Це стосується і преси Донеччини та Луганщини. Жодного матеріалу на цю тему в газетах Одещини. В інших регіонах, як правило, поодинокі матеріали. Так, усього два тексти знайдено у виданнях Дніпропетровщини. Обидва в газеті «Репортер» — повідомлення про обстріли у традиційній рубриці «Вести с фронта» та сумна новина про смерть учасника АТО «Ушел из жизни Сергей Пастухов». На Львівщині цю тему висвітлювали лише у «Високому Замку» та «Експресі».

Про проблеми ВПО писали на Донеччині, Луганщині та Чернігівщині, й ігнорували в інших регіонах.

Таким суспільно вагомим темам як корупція (0,2%), реформи на місцевому рівні (1,6%) увага приділялася незначна.

У деяких регіонах також дуже мало писали про пандемію та вакцинацію: 1% текстів на Одещині та Чернігівщині.

Жанри

Ситуація з використанням жанрів також не змінилася протягом року. В лідерах інформаційні формати — 46,6%. На другому місці оголошення та немаркована реклама — 16,1%. Розважальний контент, пресрелізи, поради також популярні: 4,9–6%. Натомість аналітика, рецензії, листи читачів зустрічалися рідко. Зовсім відсутні журналістські розслідування.

Найбільше інформаційних жанрів вмістили газети Луганщини та Донеччини — 54%. Це переважно короткі новини й повідомлення. На Луганщині кількість таких публікацій зросла (у січні — 39%, у травні — 30%). Найбільше інформаційних жанрів було в газеті «Рубіжанські новини». На третьому місці за кількістю вміщених інформаційних жанрів — Одещина (52%).

Аналітичний контент представлений, як правило, в окремих виданнях. Так, на Донеччині йому приділяла увагу лише одна газета — «Приазовский рабочий». На Дніпропетровщині найбільше таких текстів у газеті «Горожанин». На Одещині — у виданні «Одесская жизнь».

Медіа Львівщини та Чернігівщини вмістили значну кількість інтерв’ю та бліцопитувань — 11% та 8%.

Протокольних матеріалів найбільше зафіксували на Хмельниччині (14%) та Донеччині (7%). А от на Луганщині кількість таких публікацій знизилася майже вчетверо — 3% (у травні — 12%). Із чотирьох видань вони були наявні лише в «Попаснянском вестнике». Однак у цьому регіоні зафіксована й практика використання пресрелізів за підписом автора. «Ми бачимо виразний стиль пресрелізів, не зауважуємо жодних зусиль до опрацювання матеріалів журналістами, а втім, всупереч цьому та професійній етиці, вони підписані прізвищами працівників редакцій», — зауважили експерти сумської групи, що аналізували видання регіону.

Отже, в переважній більшості випадків жанрова палітра друкованих видань залишається бідною. Це означає, що про місцеві проблеми газети повідомляють зазвичай побіжно, не заглиблюючись у суть, не аналізуючи події та заяви чиновників й політиків.

Співвідношення власного, запозиченого та неідентифікованого контенту

Майже половина контенту (48,6%) у газетах — власні публікації. 31,4% — запозичені. І 20% — не ідентифіковані.

Найбільше власного контенту вмістили газети Хмельниччини (69%) та Львівщини (57%). Хмельницькі експерти відзначили газети «Подільські вісті» (стовідсотково авторський контент) та «Проскурів» (запозичені матеріали — одиничні). На Львівщині в лідерах за власним контентом газети «Високий Замок» та «Експрес».

На Чернігівщині кількість власних матеріалів зменшилася із 61% у січні до 40% у вересні. А найменше власного контенту було в газетах Донеччини — 35%. Тут переважали неідентифіковані тексти (40%).

Тональність

У газетах найбільше нейтральних текстів — 81,3%, позитивних — 15,2% і негативу — 3,4%. Найбільше негативно забарвлених публікацій на Хмельниччині. Експерти пов’язали це зі значною кількістю повідомлень про кримінал, надзвичайні ситуації та ковід. І найбільш позитивними були видання Полтавщини — 30% контенту. Газети традиційно вміщували нариси про земляків, інформацію про концерти та спортивні змагання. Подекуди позитивною була й джинса, в якій просувалися місцеві підприємства та чиновники.

САЙТИ

Теми

Життя місцевої громади та кримінал — традиційно в лідерах на сайтах. Найчастіше про кримінал писали електронні видання Одещини (27%) та Хмельниччини (26%). Про місцеве життя — також Одещина (30%) та Чернігівщина (24%). 

На Одещині найбільше уваги криміналу приділяв сайт «048.ua» — 34 матеріали зі 100. Але й інші видання регіону також полюбляли цю тему («Думская» — 31 публікація, «УСИ» — 22, «Таймер» — 19). Переважно всі матеріали в цій категорії були пресрелізами. Сумські експерти також відзначили значну кількість кримінального контенту на сайтах Полтавщини («Полтавщина» та «Коло»).

Натомість на Донеччині та Луганщині в лідерах інша тема — ковід (17%). Популярна вона й на Дніпропетровщині, Львівщині та Одещині. Однак здебільшого сайти повідомляли статистику. Найхарактернішим це було на Одещині та Луганщині. Одне з онлайн-видань регіону — сайт «Трибун» (новини Рубіжного, Сєверодонецька та Лисичанська) — приділив увагу захворюванню на ковід в оточенні Путіна, проте експерти не зафіксували на цьому медіаресурсі жодного матеріалу про медичне обслуговування луганців.

Окрім статистики про ковід, видання Дніпропетровщини та Чернігівщини повідомляли про перебіг вакцинації та карантинні обмеження. Однак в усіх виданнях бракувало більш аналітичного підходу. Журналісти не зауважували, як карантин позначився на місцевому бізнесі, на освіті й культурі. Майже не писали про стан медичного обслуговування, ситуацію в лікарнях.  

Про війну на сході найбільше повідомляли сайти Донеччини (13%) та Луганщини (9%). Тож електронні видання виявилися уважнішими до цієї теми, ніж газети. У цих же регіонах найчастіше згадували про ВПО. На Донеччині більшість із цих текстів з’явилася на одному сайті — міста Донецьк («062»). В інших областях про переселенців узагалі не йшлося.

Луганські експерти наголосили й на тому, що маловисвітленою в Україні, в тому числі й у регіональних виданнях, була тема участі жителів ОРДЛО у російських виборах. Із медіа регіону лише «Трибун» приділив їй значну увагу — 7 публікацій.

Про викривання корупції та реформи на місцях електронні видання писали мало, як і газети. Однак експерти відзначили окремі видання, які приділяли увагу темі. ІА «Вчасно» (Донеччина) продовжило публікувати тексти про корупцію. В кожній із трьох публікацій експерти побачили спроби розслідувальної журналістики. На цю ж тему писали сайти «49000.com.ua», «Gorod.dp.ua» («Дніпропетровщина»), а також «Полтавщина».

Найбільше рекламного контенту та публікацій категорії «інше» вмістили сайти Чернігівщини (12%) та Донеччини (11%).

Співвідношення власного, запозиченого та неідентифікованого контенту

На сайтах переважали власні матеріали — 46,5%. Запозичених — 38,4%. Неідентифікованих — 15%. Найбільше запозиченого контенту на сайтах Чернігівщини та Полтавщини. Незмінна традиція передруковувати пресрелізи та офіціоз — основне пояснення таких показників.

Найменше запозиченого та неідентифікованого контенту на Хмельниччині. У цьому зв’язку експерти відзначили сайт «Є», який подавав здебільшого власний контент.

Тональність

87,8% контенту сайтів мали нейтральну тональність. 7,3% — негативну. 4,8% — позитивну.

ВИСНОВКИ

Протягом трьох моніторингових хвиль 2021 року основні тенденції щодо тем та жанрів, а також тональності й походження матеріалів на сайтах та у друкованих виданнях лишилися тими самими.

Протягом року на першому місці в тематиці газет незмінно залишалася категорія «інше». У деяких виданнях кількість такого контенту сягала 40–50%. А це дозволяє зауважити провідний принцип роботи більшості регіональних ЗМІ з контентом: здебільшого вони віддавали перевагу розвагам, рекламі, привітанням. Та уникали тем, які могли би здатися неприємними місцевій владі або вимагали професійних журналістських зусиль та кваліфікації (корупція, хід реформ, бізнес-середовище, порушення прав, негаразди в роботі місцевої влади серед інших). Друга за популярністю тема — життя місцевої громади — переважно висвітлювалася пресрелізово або ж у формі коротких інформаційних повідомлень. А отже критичного розбору роботи влади, умов ведення бізнесу тощо бракувало.

На сайтах протягом року приблизно на одному рівні тримався обсяг висвітлення кримінальних новин та життя місцевої громади. Цьому сприяла традиція регіональних сайтів легко і швидко наповнювати стрічки запозиченим контентом. І в таких випадках функції контролю і критики влади, інших політичних та суспільних інститутів і представлення різносторонніх інтересів і потреб мешканців регіонів також не здійснювалися.

Однак моніторинг допоміг виявити й «сильні» медіа в регіонах. Їх небагато. Окремі газети приділяли увагу аналітиці, а сайти — темам корупції, умовам проведення тендерів тощо. Це означає, що деякі видання на місцях знайшли успішну модель функціонування на ринку, яка поєднує незалежне висвітлення актуальних тем, професійні журналістські жанри і при цьому відповідає інформаційним потребам читачів.

Просимо взяти до уваги!

Метою моніторингу є підвищення рівня медіаграмотності українського суспільства, стимулювання медіа до відповідальності, дотримання журналістських стандартів та підвищення якості медіа контенту.

Інститут демократії імені Пилипа Орлика (ІДПО) використовує методологію моніторингу, що розроблена ІДПО в рамках проекту «У-Медіа» Інтерньюз спільно з Інститутом масової інформації (http://imi.org.ua) та неурядовою організацією «Телекритика» (зараз «Детектор медіа») і оновлена Інститутом демократії в 2016 та 2019 роках. 

Видання, що досліджуються. Донецька область: «Знамя индустрии», «Восточный проект», «Приазовский рабочий», «События», сайт 6264 Новини Краматорська, ІА Вчасно, 629 Новости Мариуполя, «Донецкие новости». Луганська область: «Кремінщина», «Луганщина.UA», «Попаснянський вісник», «Рубіжанські новини», сайти 064 52, Ирта Fax, Перша полоса, Трибун. Полтавська область: «Зоря Полтавщини»”, «Телеграф», «Вечірня Полтава», «Лубенщина», сайти Коло, Полтавщина, Новини Полтавщини, Ехо. Одеська область: «Вечерняя Одесса», «Чорноморські новини», «Курьер недели», «Одесская жизнь»; сайти: Думская, 048.ua, Таймер, Украинская служба информации. Донеччини (9%): «Експрес», «Високий замок», «Львівська пошта «Новини Прибужжя»; сайти zaxid.net, vgolos.com.ua, galinfo.com.ua, portal.lviv.ua. Хмельницька область: «Подолянин», «Подільські вісті», «Проскурів», «День за днем»; сайти «Є»/Новини Хмельницького, Всі новини Хмельницького, Вечірній Кам’янець, Поділля News. Чернігівська область: «Деснянська правда», «Гарт», «Вісник Ч», «Чернігівщина»; сайти «Челайн», «Свобода ФМ», Чернігівщина. Події і коментарі», «Час Чернігівський». Дніпропетровська область: «Днепр вечерний», «Горожанин», «Репортер», «ТН-Експрес», Gorod.dp.ua, «49000.com.ua», «Событие», KRIVBASS.CITY.

Моніторинг є незалежною експертною оцінкою громадської організації ІДПО. Висновки й точки зору, що висловлені в моніторингових звітах, є виключно експертними судженнями і можуть не збігатися з точкою зору USAID чи Інтерньюз.

Моніторинг виконано за підтримки Медійної програми в Україні, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews. Висновки й точки зору, що висловлені в публікації / моніторингових звітах, є виключно експертними судженнями Інституту демократії імені Пилипа Орлика і можуть не збігатися з точкою зору USAID чи Internews.

Фото: Jeff Eaton/Flickr

Теги по теме
онлайн
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Критик Путина прогнозирует мрачное окончание войны: какие города потеряет Украина
Comments UA
2024-05-19T10:06:21Z
СМИ указали на нюанс в штурмах россиян: почему плохие новости для Кремля
Comments UA
2024-05-21T07:15:59Z
Порошенко рассказал, кто должен вести переговоры с Путиным
Обозреватель
2024-05-19T12:58:11Z
Дочь Путина помогла сбежать из России украинцу, который поддерживал ВСУ - СМИ
Telegraf
2024-05-20T12:36:32Z
"Ситуация сложная": Зеленский высказался о ситуации на фронте и объяснил, почему Украина не бьет по РФ западным оружием
Обозреватель
2024-05-21T15:00:59Z
Президент Зеленский унизил Путина и рассказал, пойдет ли с ним на переговоры
Comments UA
2024-05-21T14:57:34Z
Китай обвинил США в затягивании войны в Украине: что ответили американцы
Comments UA
2024-05-21T05:27:51Z
Безуглая шокировала заявлением: президентство Зеленского привело к войне
Comments UA
2024-05-20T16:21:19Z
Россию не пригласили на похороны Раиси - Кремль
Корреспондент
2024-05-20T13:33:09Z
Карту перевыпустили, деньги исчезли: ПриватБанк поставил клиентов перед фактом
Знай
2024-05-19T13:12:09Z
Цена на удобрения в Украине растет: как этому способствует таможня
ZN UA
2024-05-21T14:10:54Z
Неточности в трудовой книжке: ПФУ ответил, можно ли потерять часть страхового стажа
Знай
2024-05-21T06:12:07Z
Курс валют на 20 мая: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2024-05-20T06:51:56Z
Имущество уклонистов выставят на аукцион: что могут забрать у мужчин
Фокус
2024-05-21T14:37:16Z
У Зеленского заговорили об экономическом бронировании: кого допустят в "Клуб белого бизнеса"
Апостроф
2024-05-21T14:36:32Z
Времени будет не так и много: "Нафтогаз" предупредил о важной процедуре для всех потребителей
Знай
2024-05-19T15:36:45Z
Тариф на свет должен быть 4 грн/кВт-ч еще 5-7 лет назад, — Тынный
TSN
2024-05-19T14:03:37Z
Будет время до конца года: кому нужно менять договор с ПФУ
Знай
2024-05-19T18:12:04Z
Стало известно, сколько РФ еще сможет вести войну высокой интенсивности
Comments UA
2024-05-21T14:09:40Z
Заплатили больше, чем намотал счетчик: почему в платежках появляются "лишние" суммы
Знай
2024-05-19T14:30:23Z
Украинский военный рассказал, как началось наступление РФ на Харьковщине: "Это было где-то в 4 часа"
TSN
2024-05-18T18:18:35Z
Под Волчанском ликвидирован авангард противника: в ВСУ рассказали об обстановке на фронте
Новости Украины
2024-05-19T13:15:06Z
10 дней российского наступления. Что контролирует враг в Волчанске
Фокус
2024-05-21T15:00:29Z
Гороскоп на среду 22 мая 2024 года
UAToday
2024-05-21T14:57:47Z
Авиабомбы упали на больницу Волчанска, где засели кадыровцы. ВИДЕО и последствия
Новости Украины
2024-05-19T07:51:24Z
ЗСУ повернули позиції в районі Вовчанська: як змінилася ситуація на Харківщині
Фокус
2024-05-20T13:45:25Z
Почерк не меняется: как оккупанты мародерят в Волчанске — видео
TSN
2024-05-19T09:45:00Z
Стало известно, как в Китае унизили Путни с помощью еды: чем кормили диктатора
Comments UA
2024-05-20T16:09:15Z
Когда в Украине закончится война – прогноз майора ВСУ
TSN
2024-05-19T12:09:49Z
Погиб при выполнении боевого задания: Украина оплакивает известного летчика
Новости Украины
2024-05-19T10:22:12Z
ВСУ уничтожили место накопления штурмовых подразделений армии РФ в Волчанске: ликвидированы десятки оккупантов. Видео
Обозреватель
2024-05-18T17:01:03Z
Можно заработать более 75 тыс. грн: кого активно ищут работодатели
Фокус
2024-05-21T15:00:57Z
Ветерану с инвалидностью пришла повестка от ТЦК: детали и мнения адвокатов
Фокус
2024-05-21T14:57:15Z
"В 50 раз больше, чем в ТЦК": в Минобороны рассказали, сколько человек уже ворвалось в "Резерв+"
TSN
2024-05-18T16:06:55Z
Одни воюют, а другие жируют: кто пытается расколоть украинское общество и какими методами
TSN
2024-05-19T05:06:55Z
Онкобольной король Чарльз ІІІ впервые поедет за границу
Фокус
2024-05-21T07:12:33Z
"Пасть в ад": огромный кратер, который увеличивается в размерах, пугает людей
Фокус
2024-05-20T16:00:29Z
В центре Москвы "накрыли" большой бордель с мужчинами-шлюхами
Корреспондент
2024-05-21T10:24:28Z
Найдено место крушения вертолета президента Ирана: что известно на сейчас
Политека
2024-05-20T09:34:26Z
В Харькове раздался взрыв
TSN
2024-05-21T04:21:43Z
Мужчина 20 лет притворялся бездомным и глухонемым, чтобы избежать тюрьмы
Фокус
2024-05-21T15:00:34Z
В Германии с ножом напали на подростка из Украины: подробности инцидента
TSN
2024-05-21T14:36:58Z
В Черкассах заявили о звуках взрывов
Корреспондент
2024-05-20T23:00:49Z
«Шахед» попал по одному из любимых мест харьковчан: есть пострадавшие
ZN UA
2024-05-21T00:07:22Z
В Харькове раздалась серия взрывов: в городе загорелся пожар
TSN
2024-05-20T23:48:00Z
Аталанта – Байер: где смотреть и ставки букмекеров на финал Лиги Европы
TSN
2024-05-21T11:58:23Z
Усик показал, как выглядит через три дня после боя с Фьюри. Фото
Обозреватель
2024-05-21T13:42:37Z
"Это его вера": команда Усика отреагировала на слухи об ингаляторе во время боя с Фьюри
Фокус
2024-05-20T19:03:52Z
В каком состоянии Александр Усик после победы и когда запланирован бой-реванш с Фьюри
VGorode
2024-05-19T07:12:05Z
В команде Усика рассказали, как рефери помог Фьюри в бою с украинцем
Корреспондент
2024-05-21T14:57:37Z
Промоутер Усика выбрал между Фьюри и Джошуа самого тяжелого соперника для украинца
Корреспондент
2024-05-21T14:51:17Z
Усик победил Фьюри: стал абсолютным чемпионом и повторил достижение 25-летней давности
Фокус
2024-05-18T23:42:45Z
Усик vs Фьюри: искусственный интеллект спрогнозировал, у кого больше шансов на победу
Telegraf
2024-05-18T21:39:58Z
Усик - Фьюри: на шоу избили легенду российского бокса
Telegraf
2024-05-18T18:30:19Z
Первый кроссовер-вэн Leapmotor C16 собрал почти 12 тысяч предзаказов за 24 часа
AutoCentre
2024-05-20T15:16:43Z
Hyundai Elantra назван самым надежным автомобилем США
AutoCentre
2024-05-21T14:16:52Z
Дешевые автомобили от автора украинской "Мивины" попали под расследование
Обозреватель
2024-05-21T13:13:45Z
Новый доступный электромобиль Renault 5 выходит на рынок: подробности и цены
Фокус
2024-05-21T13:12:23Z
Украинцы все реже покупают авто на дизеле: какие модели все еще популярны
Обозреватель
2024-05-21T12:37:50Z
Не опять, а снова: новые модели "Волги" оказались доступными китайскими авто
Фокус
2024-05-21T12:15:01Z
Электрический вездеход Яна Каллума оценили в 100 тысяч долларов
AutoCentre
2024-05-21T12:13:19Z
Доступная Skoda Octavia в дорогом исполнении: редкую машину нашли в Украине
Обозреватель
2024-05-21T11:25:32Z
Toyota заявила о разработке мощного внедорожника под маркой GR
AutoCentre
2024-05-21T11:13:13Z
Что будет, если зарядить телефон "чужим" зарядным устройством
Telegraf
2024-05-19T17:24:45Z
Миллиарды пользователей браузера Chrome в опасности: как защититься от хакерской атаки
Фокус
2024-05-21T11:16:56Z
Злоумышленники рассылают пользователям популярного мессенджера мошеннические сообщения — в чем опасность
TSN
2024-05-21T14:21:51Z
Эйнштейн был прав: ученые нашли доказательства его теории внутри черной дыры
TSN
2024-05-18T19:07:59Z
Действительно ли существует вид лягушек без лёгких? Ученые проверили
ZN UA
2024-05-21T14:52:40Z
Вышел Game Ready драйвер GeForce 555.85 WHQL для F1 24 и Senua’s Saga: Helblade II
Overclockers
2024-05-21T14:51:55Z
Сеть взорвалась мемами из-за перебоев в Резерв+
Корреспондент
2024-05-18T16:39:25Z
Ученые нашли уникальную планету: она похожа на сахарную вату
Comments UA
2024-05-19T12:45:26Z
Самое большое "зеркало" на Земле видно даже из космоса: из чего оно сделано
Фокус
2024-05-19T11:42:14Z
Сдобный пирог с заварным кремом: как приготовить изысканный десерт
Фокус
2024-05-21T10:30:51Z
Будете довольны урожаем: лучшие даты мая, чтобы высадить помидоры
Апостроф
2024-05-18T17:42:45Z
Закуска из лаваша: как удивить родных необычным видом и вкусом
Обозреватель
2024-05-19T05:13:08Z
Как отчистить раковину из нержавейки без химии: лучшие способы
Обозреватель
2024-05-19T10:07:31Z
Всего несколько капель этого удобрения и спатифиллума будет "благодарить" пышным цветением
TSN
2024-05-21T14:36:51Z
Без вреда для фигуры: рецепт куриных шашлыков от Джейми Оливера — самый быстрый и диетический
Marie Claire
2024-05-21T14:31:59Z
Судьбоносные годы жизни: какой самый счастливый возраст для каждого знака Зодиака
Апостроф
2024-05-18T15:54:58Z
Пикантная закуска в турецком стиле: настолько вкусная, что хочется есть ложкой
Обозреватель
2024-05-19T16:04:28Z
Плоды будут тугие и сладкие: как и когда подкармливать помидоры для отличного урожая
Знай
2024-05-19T13:51:29Z
Джейсон Момоа закрутил новый роман
Корреспондент
2024-05-21T13:24:37Z
Известный украинский певец откровенно рассказал о своей наркотической и алкогольной зависимости
TSN
2024-05-21T14:00:58Z
5 вещей, которые никогда не наденет богатая женщина: они выдают безвкусицу и имеют дешевый вид
Обозреватель
2024-05-19T14:28:05Z
Победительница "Евровидения" Руслана Лыжичко похвасталась шикарным домом для отключений света
Знай
2024-05-19T05:51:53Z
Стало известно, где сейчас живет и чем занимается Потап: интересные подробности
Comments UA
2024-05-21T15:00:51Z
Макияж творит чудеса. Звездный визажист показал впечатляющее перевоплощение Даши Евтух
Обозреватель
2024-05-21T14:40:11Z
Песочные часы, гидроволосы и боб-клеш. 10 причесок, которые стоит попробовать этим летом
Обозреватель
2024-05-21T14:22:52Z
У победителя Евровидения-2024 забрали награду
Корреспондент
2024-05-20T11:42:22Z
Дотанцевалася в РФ: опухшая певица из Украины вышла на связь после больницы
Comments UA
2024-05-19T20:45:55Z
Чеснок желтеет весной: что делать, чтобы спасти урожай
Апостроф
2024-05-18T18:24:20Z
Ученые перевернули мир с ног на голову - для чего людям нужен сон и точно ли он "лечит"
Знай
2024-05-18T16:51:46Z
5 лучших поз йоги для уменьшения жира на животе
Обозреватель
2024-05-21T03:40:48Z
Как уберечь собак и кошек от клещей: простые правила по средствам защиты
Обозреватель
2024-05-21T06:31:09Z
Старение и даже раны: недостаток какого витамина разрушит вашу внешность
Знай
2024-05-21T14:51:49Z
Пенсионеры и мигранты: Елена Черненко назвала главные проблемы европейского здравоохранения
Знай
2024-05-21T14:42:55Z
6 популярных салатов, которые следует добавить в свое питание
Обозреватель
2024-05-19T04:17:57Z
Не только при простуде: как чеснок помогает здоровью
Обозреватель
2024-05-18T15:10:16Z
Как поливать помидоры: рискуете потерять весь урожай, если будете делать это не правильно
TSN
2024-05-21T09:03:28Z