MY.UAНовости
Розваги, реклама, кримінал чи суспільно вагомий контент — яку картину світу відображають місцеві видання?
Розваги, реклама, кримінал чи суспільно вагомий контент — яку картину світу відображають місцеві видання?

Розваги, реклама, кримінал чи суспільно вагомий контент — яку картину світу відображають місцеві видання?

Аналітичний звіт за вересень 2021 року. Частина 2

Топтемами регіональних друкованих ЗМІ у вересні були: категорія «інше» — 34,5% (реклама, розважальний контент, поради, привітання тощо) та життя місцевої громади — 19,9%. Для інтернет-видань на першому місці життя місцевої громади — 18,2% та кримінал — 18,1%.

Здебільшого в газетах та на сайтах переважав контент, зручний для швидкої обробки та передруків із мінімальним редагуванням. Натомість теми, що потребували аналізу, детального вивчення ситуації (корупція, впровадження реформ), висвітлювалися дуже рідко.

У газетах переважали інформаційні жанри, аналітику вміщували тільки окремі видання. У медіа жодного з восьми регіонів не було знайдено журналістських розслідувань.

Такими є результати моніторингу регіональних друкованих та інтернет-медіа, який у вересні 2021 року провів Інститут демократії імені Пилипа Орлика за підтримки Медійної програми в Україні. Дослідження здійснювалося у восьми регіонах України: Донецькій, Дніпропетровській, Чернігівській, Львівській, Одеській, Луганській, Полтавській, Хмельницькій областях. Моніторинг мав на меті оцінити якість контенту, тематику, дотримання стандартів журналістики та законодавства щодо розміщення реклами.

У кожному з восьми регіонів експертна група ІДПО відібрала по чотири друкованих видання та чотири онлайн-видання, які друкують суспільно вагомий контент, є популярними у своєму регіоні / районі. Загалом оцінили 1592 матеріалів у друкованих ЗМІ, 2735 — в онлайнових.

Тематичні пріоритети видань можна порівняти на графіку нижче.

Теми

Як і під час попередніх моніторингових хвиль, у газетах на першому місці категорія «інше». У медіа Чернігівщини кількість такого контенту продовжила зростати. У січні цей показник становив 34% , у травні — 48%, а у вересні — 50%. В інших регіонах цій категорії ЗМІ відводили від 25 до 38%. Приблизно третину контенту присвятили газетній суміші видання Донеччини. Найбільша кількість таких матеріалів у газетах «Приазовский рабочий» та «События».

На другому місці «життя місцевої громади». Найбільше на цю тему писали видання Луганщини (32%), Дніпропетровщини (28%) та Чернігівщини (27%). На Дніпропетровщині експерти відзначили «Днепр вечерний», який подавав життя міста переважно крізь призму розв’язання наявних проблем. Однак деякі видання Полтавщини та Чернігівщини розкривали тему життя місцевої громади майже виключно через офіціоз та повідомлення про «добрі справи» чиновників. Найменше висвітлювали життя місцевих громад газети Львівщини (6%) та Донеччини (9%).

Ще одна популярна тема — кримінальна хроніка. Найбільше текстів на цю тему вмістили на Хмельниччині — 14% та Полтавщині — 10%. Газети «Телеграф», «Вечірня Полтава» висвітлювали декілька резонансних тем: убивство пенсіонерки та судове засідання, під час якого обирали міру запобіжного заходу студентці. «Лубенщина» передруковувала повідомлення місцевого райвідділу поліції. Як правило, тексти на цю тему подавалися або лише з посиланням на правоохоронні органи, або ж передруковувалися без змін із мережевих ресурсів правоохоронців. Тож свідомо чи несвідомо, але видання інформували тільки про успіхи поліцейських у розслідуванні та розкритті злочинів.

Натомість на Львівщині популярнішою була тема культури — 11% та соціальної сфери — 10%. Про мистецькі події писали також на Донеччині, але переважно «Приазовский рабочий», що висвітлював культурне життя Маріуполя.

У зв’язку з відзначенням дня фізкультури та спорту деякі видання збільшили кількість матеріалів на ці теми. 7% матеріалів про спорт надрукували видання одразу п’яти регіонів: Дніпропетровщина, Донеччина, Полтавщина, Львівщина, Одещина. Проте якщо для деяких видань це свято було нагодою звернутися до спортсменів регіону, розповісти про їхнє життя, то, приміром, «Лубенщина» (Полтавщина) на перший план виставила очільника міста у спортивному костюмі, який дякував спортсменам та нагадував про «важливість фізичної культури та спорту в житті людини».

Про військові події видання писали зрідка. Це стосується і преси Донеччини та Луганщини. Жодного матеріалу на цю тему в газетах Одещини. В інших регіонах, як правило, поодинокі матеріали. Так, усього два тексти знайдено у виданнях Дніпропетровщини. Обидва в газеті «Репортер» — повідомлення про обстріли у традиційній рубриці «Вести с фронта» та сумна новина про смерть учасника АТО «Ушел из жизни Сергей Пастухов». На Львівщині цю тему висвітлювали лише у «Високому Замку» та «Експресі».

Про проблеми ВПО писали на Донеччині, Луганщині та Чернігівщині, й ігнорували в інших регіонах.

Таким суспільно вагомим темам як корупція (0,2%), реформи на місцевому рівні (1,6%) увага приділялася незначна.

У деяких регіонах також дуже мало писали про пандемію та вакцинацію: 1% текстів на Одещині та Чернігівщині.

Жанри

Ситуація з використанням жанрів також не змінилася протягом року. В лідерах інформаційні формати — 46,6%. На другому місці оголошення та немаркована реклама — 16,1%. Розважальний контент, пресрелізи, поради також популярні: 4,9–6%. Натомість аналітика, рецензії, листи читачів зустрічалися рідко. Зовсім відсутні журналістські розслідування.

Найбільше інформаційних жанрів вмістили газети Луганщини та Донеччини — 54%. Це переважно короткі новини й повідомлення. На Луганщині кількість таких публікацій зросла (у січні — 39%, у травні — 30%). Найбільше інформаційних жанрів було в газеті «Рубіжанські новини». На третьому місці за кількістю вміщених інформаційних жанрів — Одещина (52%).

Аналітичний контент представлений, як правило, в окремих виданнях. Так, на Донеччині йому приділяла увагу лише одна газета — «Приазовский рабочий». На Дніпропетровщині найбільше таких текстів у газеті «Горожанин». На Одещині — у виданні «Одесская жизнь».

Медіа Львівщини та Чернігівщини вмістили значну кількість інтерв’ю та бліцопитувань — 11% та 8%.

Протокольних матеріалів найбільше зафіксували на Хмельниччині (14%) та Донеччині (7%). А от на Луганщині кількість таких публікацій знизилася майже вчетверо — 3% (у травні — 12%). Із чотирьох видань вони були наявні лише в «Попаснянском вестнике». Однак у цьому регіоні зафіксована й практика використання пресрелізів за підписом автора. «Ми бачимо виразний стиль пресрелізів, не зауважуємо жодних зусиль до опрацювання матеріалів журналістами, а втім, всупереч цьому та професійній етиці, вони підписані прізвищами працівників редакцій», — зауважили експерти сумської групи, що аналізували видання регіону.

Отже, в переважній більшості випадків жанрова палітра друкованих видань залишається бідною. Це означає, що про місцеві проблеми газети повідомляють зазвичай побіжно, не заглиблюючись у суть, не аналізуючи події та заяви чиновників й політиків.

Співвідношення власного, запозиченого та неідентифікованого контенту

Майже половина контенту (48,6%) у газетах — власні публікації. 31,4% — запозичені. І 20% — не ідентифіковані.

Найбільше власного контенту вмістили газети Хмельниччини (69%) та Львівщини (57%). Хмельницькі експерти відзначили газети «Подільські вісті» (стовідсотково авторський контент) та «Проскурів» (запозичені матеріали — одиничні). На Львівщині в лідерах за власним контентом газети «Високий Замок» та «Експрес».

На Чернігівщині кількість власних матеріалів зменшилася із 61% у січні до 40% у вересні. А найменше власного контенту було в газетах Донеччини — 35%. Тут переважали неідентифіковані тексти (40%).

Тональність

У газетах найбільше нейтральних текстів — 81,3%, позитивних — 15,2% і негативу — 3,4%. Найбільше негативно забарвлених публікацій на Хмельниччині. Експерти пов’язали це зі значною кількістю повідомлень про кримінал, надзвичайні ситуації та ковід. І найбільш позитивними були видання Полтавщини — 30% контенту. Газети традиційно вміщували нариси про земляків, інформацію про концерти та спортивні змагання. Подекуди позитивною була й джинса, в якій просувалися місцеві підприємства та чиновники.

САЙТИ

Теми

Життя місцевої громади та кримінал — традиційно в лідерах на сайтах. Найчастіше про кримінал писали електронні видання Одещини (27%) та Хмельниччини (26%). Про місцеве життя — також Одещина (30%) та Чернігівщина (24%). 

На Одещині найбільше уваги криміналу приділяв сайт «048.ua» — 34 матеріали зі 100. Але й інші видання регіону також полюбляли цю тему («Думская» — 31 публікація, «УСИ» — 22, «Таймер» — 19). Переважно всі матеріали в цій категорії були пресрелізами. Сумські експерти також відзначили значну кількість кримінального контенту на сайтах Полтавщини («Полтавщина» та «Коло»).

Натомість на Донеччині та Луганщині в лідерах інша тема — ковід (17%). Популярна вона й на Дніпропетровщині, Львівщині та Одещині. Однак здебільшого сайти повідомляли статистику. Найхарактернішим це було на Одещині та Луганщині. Одне з онлайн-видань регіону — сайт «Трибун» (новини Рубіжного, Сєверодонецька та Лисичанська) — приділив увагу захворюванню на ковід в оточенні Путіна, проте експерти не зафіксували на цьому медіаресурсі жодного матеріалу про медичне обслуговування луганців.

Окрім статистики про ковід, видання Дніпропетровщини та Чернігівщини повідомляли про перебіг вакцинації та карантинні обмеження. Однак в усіх виданнях бракувало більш аналітичного підходу. Журналісти не зауважували, як карантин позначився на місцевому бізнесі, на освіті й культурі. Майже не писали про стан медичного обслуговування, ситуацію в лікарнях.  

Про війну на сході найбільше повідомляли сайти Донеччини (13%) та Луганщини (9%). Тож електронні видання виявилися уважнішими до цієї теми, ніж газети. У цих же регіонах найчастіше згадували про ВПО. На Донеччині більшість із цих текстів з’явилася на одному сайті — міста Донецьк («062»). В інших областях про переселенців узагалі не йшлося.

Луганські експерти наголосили й на тому, що маловисвітленою в Україні, в тому числі й у регіональних виданнях, була тема участі жителів ОРДЛО у російських виборах. Із медіа регіону лише «Трибун» приділив їй значну увагу — 7 публікацій.

Про викривання корупції та реформи на місцях електронні видання писали мало, як і газети. Однак експерти відзначили окремі видання, які приділяли увагу темі. ІА «Вчасно» (Донеччина) продовжило публікувати тексти про корупцію. В кожній із трьох публікацій експерти побачили спроби розслідувальної журналістики. На цю ж тему писали сайти «49000.com.ua», «Gorod.dp.ua» («Дніпропетровщина»), а також «Полтавщина».

Найбільше рекламного контенту та публікацій категорії «інше» вмістили сайти Чернігівщини (12%) та Донеччини (11%).

Співвідношення власного, запозиченого та неідентифікованого контенту

На сайтах переважали власні матеріали — 46,5%. Запозичених — 38,4%. Неідентифікованих — 15%. Найбільше запозиченого контенту на сайтах Чернігівщини та Полтавщини. Незмінна традиція передруковувати пресрелізи та офіціоз — основне пояснення таких показників.

Найменше запозиченого та неідентифікованого контенту на Хмельниччині. У цьому зв’язку експерти відзначили сайт «Є», який подавав здебільшого власний контент.

Тональність

87,8% контенту сайтів мали нейтральну тональність. 7,3% — негативну. 4,8% — позитивну.

ВИСНОВКИ

Протягом трьох моніторингових хвиль 2021 року основні тенденції щодо тем та жанрів, а також тональності й походження матеріалів на сайтах та у друкованих виданнях лишилися тими самими.

Протягом року на першому місці в тематиці газет незмінно залишалася категорія «інше». У деяких виданнях кількість такого контенту сягала 40–50%. А це дозволяє зауважити провідний принцип роботи більшості регіональних ЗМІ з контентом: здебільшого вони віддавали перевагу розвагам, рекламі, привітанням. Та уникали тем, які могли би здатися неприємними місцевій владі або вимагали професійних журналістських зусиль та кваліфікації (корупція, хід реформ, бізнес-середовище, порушення прав, негаразди в роботі місцевої влади серед інших). Друга за популярністю тема — життя місцевої громади — переважно висвітлювалася пресрелізово або ж у формі коротких інформаційних повідомлень. А отже критичного розбору роботи влади, умов ведення бізнесу тощо бракувало.

На сайтах протягом року приблизно на одному рівні тримався обсяг висвітлення кримінальних новин та життя місцевої громади. Цьому сприяла традиція регіональних сайтів легко і швидко наповнювати стрічки запозиченим контентом. І в таких випадках функції контролю і критики влади, інших політичних та суспільних інститутів і представлення різносторонніх інтересів і потреб мешканців регіонів також не здійснювалися.

Однак моніторинг допоміг виявити й «сильні» медіа в регіонах. Їх небагато. Окремі газети приділяли увагу аналітиці, а сайти — темам корупції, умовам проведення тендерів тощо. Це означає, що деякі видання на місцях знайшли успішну модель функціонування на ринку, яка поєднує незалежне висвітлення актуальних тем, професійні журналістські жанри і при цьому відповідає інформаційним потребам читачів.

Просимо взяти до уваги!

Метою моніторингу є підвищення рівня медіаграмотності українського суспільства, стимулювання медіа до відповідальності, дотримання журналістських стандартів та підвищення якості медіа контенту.

Інститут демократії імені Пилипа Орлика (ІДПО) використовує методологію моніторингу, що розроблена ІДПО в рамках проекту «У-Медіа» Інтерньюз спільно з Інститутом масової інформації (http://imi.org.ua) та неурядовою організацією «Телекритика» (зараз «Детектор медіа») і оновлена Інститутом демократії в 2016 та 2019 роках. 

Видання, що досліджуються. Донецька область: «Знамя индустрии», «Восточный проект», «Приазовский рабочий», «События», сайт 6264 Новини Краматорська, ІА Вчасно, 629 Новости Мариуполя, «Донецкие новости». Луганська область: «Кремінщина», «Луганщина.UA», «Попаснянський вісник», «Рубіжанські новини», сайти 064 52, Ирта Fax, Перша полоса, Трибун. Полтавська область: «Зоря Полтавщини»”, «Телеграф», «Вечірня Полтава», «Лубенщина», сайти Коло, Полтавщина, Новини Полтавщини, Ехо. Одеська область: «Вечерняя Одесса», «Чорноморські новини», «Курьер недели», «Одесская жизнь»; сайти: Думская, 048.ua, Таймер, Украинская служба информации. Донеччини (9%): «Експрес», «Високий замок», «Львівська пошта «Новини Прибужжя»; сайти zaxid.net, vgolos.com.ua, galinfo.com.ua, portal.lviv.ua. Хмельницька область: «Подолянин», «Подільські вісті», «Проскурів», «День за днем»; сайти «Є»/Новини Хмельницького, Всі новини Хмельницького, Вечірній Кам’янець, Поділля News. Чернігівська область: «Деснянська правда», «Гарт», «Вісник Ч», «Чернігівщина»; сайти «Челайн», «Свобода ФМ», Чернігівщина. Події і коментарі», «Час Чернігівський». Дніпропетровська область: «Днепр вечерний», «Горожанин», «Репортер», «ТН-Експрес», Gorod.dp.ua, «49000.com.ua», «Событие», KRIVBASS.CITY.

Моніторинг є незалежною експертною оцінкою громадської організації ІДПО. Висновки й точки зору, що висловлені в моніторингових звітах, є виключно експертними судженнями і можуть не збігатися з точкою зору USAID чи Інтерньюз.

Моніторинг виконано за підтримки Медійної програми в Україні, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews. Висновки й точки зору, що висловлені в публікації / моніторингових звітах, є виключно експертними судженнями Інституту демократії імені Пилипа Орлика і можуть не збігатися з точкою зору USAID чи Internews.

Фото: Jeff Eaton/Flickr

Теги по теме
онлайн
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
"Я схватился за голову": Сюхэй Ёсида рассказал о самых напряженных моментах на посту главы PlayStation Studios
GameMag
2025-02-07T17:31:44Z
Ранее их не исследовали: ученые раскрыли новые тайны погребальных практик Древнего Египта
Фокус
2025-02-07T17:21:31Z
Уловки бешеного пса: Представлен сюжетный трейлер Like a Dragon: Pirate Yakuza in Hawaii
GameMag
2025-02-07T17:19:59Z
Не только генерирует, но и хранит энергию: создана необычная солнечная батарея
Фокус
2025-02-07T17:01:39Z
"Стань хозяином своей судьбы": Microsoft рекламирует Xbox-эксклюзив Avowed яркими уличными баннерами
GameMag
2025-02-07T16:46:32Z
Sony инвестирует в новые проекты создателей Elden Ring: будет ли продолжение Dark Souls или Bloodborne?
ITC
2025-02-07T16:31:25Z
Совершенно новый вид: ученые обнаружили доказательства существования человека-гориллы
Фокус
2025-02-07T16:21:59Z
Kingdom Come: Deliverance II окупилась всего за один день — Даниэль Вавра ответил на претензии игроков к технической части
GameMag
2025-02-07T16:15:11Z
После сильной магнитной бури у Земли появились «пояса»: что это такое
ZN UA
2025-02-07T16:07:04Z
Домашний батон: как легко приготовить ароматную домашнюю выпечку
Фокус
2025-02-07T16:42:53Z
Три знака Зодиака, которым стоит быть осторожнее на выходных 8-9 февраля 2025 года
Фокус
2025-02-07T16:36:25Z
Гороскоп для знаков зодиака на выходные 8-9 февраля 2025 года
Корреспондент
2025-02-07T16:27:24Z
Как постирать зимнюю одежду и не испортить ее
Знай
2025-02-07T15:51:46Z
Лунный посевной календарь на март 2025 года: пришла пора заняться огородом
TSN
2025-02-07T15:36:55Z
Семь лучших специй для спагетти: какие пряности усилят вкус любимого блюда
Gazeta UA
2025-02-07T14:51:59Z
Как отбелить пластиковый подоконник: 3 лучших метода для решения проблемы
TSN
2025-02-07T14:48:12Z
Мясо без мяса: в Великобритании создали уникальный корм для собак
Фокус
2025-02-07T14:21:17Z
Секрет идеального теста для блинов: что нужно добавить в муку, чтобы получить наилучший результат
TSN
2025-02-07T14:21:13Z
В Брюсселе четвертая стрельба за неделю, есть погибший
Корреспондент
2025-02-07T17:36:49Z
В Швеции назвали имя мужчины, устроившего стрельбу в школе: что о нем известно
TSN
2025-02-07T17:21:27Z
Нацполиция разоблачила "криминальные сходки" в Криворожской колонии
Корреспондент
2025-02-07T17:03:46Z
В ТЦК при прохождении ВЛК умер 32-летний мужчина
UAToday
2025-02-07T17:03:03Z
Украинку экстрадировали из Польши: что она сделала
Comments UA
2025-02-07T16:54:15Z
На Харьковщине двое мужчин понесут наказание за издевательство над женами
Корреспондент
2025-02-07T16:48:44Z
Подросток сдала в ломбард драгоценности матери, чтобы купить себе сережку для пирсинга
Фокус
2025-02-07T16:18:43Z
Суд наконец-то наказал мужчину, который пьяным зарезал девятиклассника в Киеве
Telegraf
2025-02-07T16:06:52Z
В РФ военные врезались в скорую, погибли медики
Корреспондент
2025-02-07T16:03:46Z
Чисора - Валлин: букмекеры не верят в успех друга Усика
Telegraf
2025-02-07T15:33:19Z
Экс-игрока Милана уволили с должности тренера и восстановили в тот же день
Корреспондент
2025-02-07T15:21:49Z
Мужская сборная Украины по биатлону объявила состав на чемпионат мира-2025
TSN
2025-02-07T13:36:31Z
Наставник Ливерпуля высказался о шансах на исторический квадрупл
Корреспондент
2025-02-07T13:33:31Z
Легенда "Реала" и сборной Испании Серхио Рамос нашел новый клуб
TSN
2025-02-07T13:24:25Z
Международная федерация баскетбола продлила отстранение россиян
ZN UA
2025-02-07T12:45:48Z
Экс-чемпион предположил, кто победит в бою Усик - Кличко
Корреспондент
2025-02-07T12:24:52Z
"Cтарый русофоб": в РФ набросились на друга Украины
Telegraf
2025-02-07T12:12:28Z
Паркер охладил намерения Дюбуа провести реванш с Усиком
Корреспондент
2025-02-07T11:57:52Z
Ситуация на Курском направлении: Z-каналы набросились на командование ВС РФ за ложные отчеты
Апостроф
2025-02-07T17:36:29Z
В Киеве на выходных пройдут продуктовые ярмарки: адреса и районы
Telegraf
2025-02-07T17:21:15Z
Сегодня перестанут стрелять, а завтра они накопят силы, - Дмитрий Микиша о перемирии с россией
Знай
2025-02-07T17:00:59Z
В Торецке идут городские бои - ОСГВ Хортица
Корреспондент
2025-02-07T16:57:33Z
Россияне снова "дали в штангу" на фронте: о чем поспешили доложить в Кремль
Comments UA
2025-02-07T16:42:10Z
На Одесчине зафиксировали массовый выброс медуз
Корреспондент
2025-02-07T16:09:41Z
Таропрогноз на 8 февраля 2025: выберите карту и узнайте, что вас ждет в субботу
Telegraf
2025-02-07T15:57:50Z
Лайфхак от львовского водителя, как оригинально припарковать авто
Telegraf
2025-02-07T15:33:42Z
Счастливчики выходных: три знака Зодиака, которым повезет 8-9 февраля 2025 года
Фокус
2025-02-07T15:18:26Z
Бывшая студентка обвинила Михаила Поплавского в сексуальных домогательствах
Апостроф
2025-02-07T17:39:23Z
"Евровидение-2025": букмекеры назвали вероятного победителя нацотбора
TSN
2025-02-07T17:36:43Z
Русская песня "Сигма Бой" стала вирусной и в Украине. Почему ее лучше не слушать
Telegraf
2025-02-07T17:09:36Z
Победительница "Холостяка-13" ответила, сможет ли возобновить отношения с "Тереном"
Gazeta UA
2025-02-07T17:09:28Z
Лесик впервые после остановки сердца вышел на сцену: как выглядит бывший участник группы "Дзидзьо"
TSN
2025-02-07T16:48:51Z
"Измена от девушки, которую любил": актер-военный Девизоров впервые назвал причину развода
Фокус
2025-02-07T16:09:59Z
Канье Уэст призывает освободить P. Diddy и снова провоцирует скандал
Корреспондент
2025-02-07T16:00:18Z
Бывшая избранница "Холостяка" Терена ответила, возможно ли их воссоединение: "Есть грань"
TSN
2025-02-07T15:51:56Z
Что посмотреть с детьми: лучшие семейные комедии для всей семьи
Comments UA
2025-02-07T15:33:40Z
Тайна Курской операции в ССО поделились важным инсайдом
Comments UA
2025-02-07T17:42:51Z
Журналист засветил фото новеньких Mirage 2000, которые передали Украине
Telegraf
2025-02-07T17:24:24Z
Украинцы могут получить до 50 000 гривен помощи: в каких случаях предусмотрены выплаты
Знай
2025-02-07T17:21:57Z
Французские истребители Mirage 2000 работают в небе Украины: первые фото полета
Фокус
2025-02-07T17:21:31Z
ТЦК не имеют полномочий разыскивать "уклонистов": в Минобороны разъяснили правила мобилизации
Фокус
2025-02-07T17:21:01Z
В Минобороны заговорили о реформе в ТЦК и СП: что изменится в мобилизации
Comments UA
2025-02-07T17:18:40Z
С апреля авиация Польши будет круглосуточно дежурить в странах Балтии в рамках миссии НАТО
Европейская правда
2025-02-07T17:18:06Z
Дождались: принц Карл-Филипп и принцесса София стали родителями в четвертый раз
Marie Claire
2025-02-07T16:57:04Z
Из-за терактов в ТЦК на военных объектах в Украине усилены меры безопасности: что известно
Фокус
2025-02-07T16:39:27Z
Не шоколад и не зефир: нутрициологи назвали самые полезные сладости, которые можно есть каждый день
TSN
2025-02-07T17:21:04Z
Повышают риск диабета в разы: ученые назвали напитки, приводящие к развитию болезни
Фокус
2025-02-07T15:51:32Z
Компрессионные гольфы - защита и здоровье ног
Gazeta UA
2025-02-07T15:24:25Z
Женщина ежедневно ест только мясо: как изменилось ее самочувствие и тело за это время
Фокус
2025-02-07T14:57:01Z
Врачи потеряют бронь и пойдут в ВСУ: какие специалисты нужны армии
Фокус
2025-02-07T14:21:42Z
Будут решения, которые снизят цены на лекарства в аптеках, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-02-07T14:21:03Z
Можно ли котам давать тунец в собственном соку: окончательный ответ ветеринаров
TSN
2025-02-07T13:39:19Z
Черви защитят наш кишечник: ученые использовали их для борьбы с его воспалением
Фокус
2025-02-07T12:51:35Z
Как убрать жир на животе: названы главные секреты
UAToday
2025-02-07T12:45:19Z
Зеленский отчитался о рекордных объемах морского экспорта Украины
Хвиля
2025-02-07T17:40:22Z
Финансовая помощь в феврале: какие выплаты могут получить украинцы
Знай
2025-02-07T17:36:56Z
Ваш живой Интернет-Банк: как пользоваться услугой Приват24
Политека
2025-02-07T17:27:00Z
Космическая зарплата. Сколько зарабатывают премьер-министр и вице-премьеры Кабмина Украины
Telegraf
2025-02-07T17:18:42Z
Нацбанк снова снизил официальный курс доллара
Корреспондент
2025-02-07T16:48:44Z
Мощный и безопасный: ядерный мини-реактор Xe-100 обеспечит энергией на 60 лет
Фокус
2025-02-07T16:42:41Z
Обещанную индексацию пенсий почти не почувствуете: повышения хватит разве что на хлеб и пачку крупы
Знай
2025-02-07T16:36:03Z
Продажа квартиры обернется банкротством: какие документы нужно собрать, чтобы выгодно продать имущество
Знай
2025-02-07T16:06:47Z
Льготы и жилищные субсидии на коммунальные услуги для многодетных семей: где и как оформить
VGorode
2025-02-07T15:48:53Z
От создателя "Мивины": представлен дешевый электрокар с запасом хода 180 км
Фокус
2025-02-07T16:36:44Z
Необычный мотоцикл Honda в заводской коробке продали за $200 000
Фокус
2025-02-07T14:42:55Z
Культовая капсула времени: найден редкий 23-летний Nissan с пробегом 360 км
Фокус
2025-02-07T11:36:22Z
Еще с заводскими наклейками: в Киеве заметили новейшую Skoda Superb 2025, вот он - флагман
Знай
2025-02-07T09:51:55Z
В Украине появится самый дешевый электрокроссовер Kia: подробности и цены
Фокус
2025-02-07T09:30:42Z
Новейший спорткар BMW за $225 000 разбили во время журналистского тест-драйва
Фокус
2025-02-07T08:36:39Z
ArcelorMittal инвестирует в новый завод в Алабаме
Корреспондент
2025-02-06T19:09:42Z
В Европе стремительно снижаются продажи Tesla
Корреспондент
2025-02-06T18:27:37Z
Subaru представила экономичный гибрид и экстремальный кроссовер для бездорожья
Фокус
2025-02-06T16:42:04Z
Спецтрибунал для Путин: что о решении Совета Европы думает Трамп
Новости Украины
2025-02-07T17:33:02Z
Британия: сокращение иностранной помощи США может стать "стратегической ошибкой"
Европейская правда
2025-02-07T17:31:48Z
Многолетний посол Украины в Беларуси подал в отставку
ZN UA
2025-02-07T17:30:39Z
На новой обложке Time Илона Маска изобразили за столом президента США
Gazeta UA
2025-02-07T17:27:48Z
Илон Маск написал странный пост с признанием в "мужской" любви к Трампу
Telegraf
2025-02-07T17:00:25Z
Откроют ли границу после завершения войны: ответ юриста
Новости Украины
2025-02-07T16:57:38Z
Маск признался Трампу в любви: как это было
Comments UA
2025-02-07T16:57:19Z
РФ планирует принять закон о конфискации иностранных активов - СМИ
Gazeta UA
2025-02-07T16:45:55Z
Альтернатива демобилизации: Кабмин готовит новое важное решение для военных
Comments UA
2025-02-07T16:42:51Z