До кінця 2021 року у Китаї припинить роботу соціальна мережа професійних контактів LinkedIn через посилення цензури в інтернеті.
Таке рішення прийняли у корпорація Microsoft через «набагато складніше робоче середовище і більш суворі нормативні вимоги», повідомляє CNBC.
LinkedIn була останньою великою соціальною мережею США, яка досі функціонує в Китаї, де діють одні з найсуворіших правил цензури. Twitter та Facebook були заблоковані в Китаї більше десяти років. У 2010 році Google закрив свою пошукову систему в Китаї, звинувативши китайську владу в спробах обмежити свободу слова, заблокувати вебсторінки та взламати комп'ютерні системи компанії.
У вересні LinkedIn у Китаї заблокував кількох американських журналістів, посилаючись на «заборонений вміст» в їхніх профілях. Упродовж останніх місяців у соцмережі в Китаї також заблоковано профілі вчених та дослідників.
Замість LinkedIn Microsoft запустить сервіс InJobs, який був розроблений спеціально для Китаю. У соціальній мережі будуть ті ж функції, але без новинної стрічки.
LinkedIn був запущений у Китаї в 2014 році з обмеженим функціоналом. У березні 2021 року соцмережа призупинила реєстрацію нових користувачів у країні через специфіку місцевого законодавства.
LinkedIn був останньою великою американською соціальною мережею, яка функціонувала в Китаї, де діють одні з найсуворіших правил цензури. Платформи та вебсайти соціальних мереж, такі як Twitter та Facebook, були заблоковані в країні більш як десять років тому. Google вирішила закрити роботу сервісів у країні у 2010 році.
За даними дослідницької компанії Statista, Китай є третім за величиною ринком LinkedIn.
Microsoft придбала LinkedIn у 2016 році за $26,2 млрд.
Нагадаємо, LinkedIn заблокувалив Казахстані через фейкові акаунти та рекламу казино.