MY.UAНовини
Паливо майбутнього чи нездійсненна мрія: які шанси України стати експортером водню
Паливо майбутнього чи нездійсненна мрія: які шанси України стати експортером водню

Паливо майбутнього чи нездійсненна мрія: які шанси України стати експортером водню

Замість викопних видів палива – екологічно дружній водень. Ідея замінити шкідливі для природи вугілля, нафту та інші поширені нині види енергоресурсів на зелений водень набирає обертів.

Попри всю свою небезпечність і дорожнечу пальне майбутнього, а саме так охрестили водень на Заході, може назавжди змінити світову енергетику, зокрема й українську. Саме нашу країну в ЄС розглядають як перспективного виробника та постачальника водню. Проте останнім часом цю ідею подають в контексті Північного потоку-2.

Мовляв, навіщо Україні транзит газу, якщо можна транспортувати водень. Утім, як виявилося, без одного не буде іншого. Чим водень справді може бути корисний Україні, а що – лише солодкі обіцянки чи нездійсненні мрії? Факти ICTV дослідили наші водневі перспективи.

Зелений курс

Із загостренням кліматичної кризи планета прагне перейти на екологічну енергію й досягнути нейтральних викидів парникових газів. Уже наприкінці жовтня в шотландському Глазго світова спільнота збереться на кліматичний саміт ООН.

Тут мають розробити практичну дорожню карту для втілення Паризької угоди, яка передбачає зменшення викидів діоксиду вуглецю з 2020 року.

До середини століття провідні країни хочуть відмовитися від використання викопного палива й перейти на відновлювані джерела енергії. Зараз, за даними агенції Bloomberg, частка вітрової й сонячної енергії в світовому виробництві складає всього 2%. І за найбільш сприятливого сценарію має зрости до 15% у 2030 році.

Однією з потенційних форм чистої енергії є й водень. Його можна використовувати і як джерело живлення для важкої промисловості, і як паливо для великих транспортних засобів – на зразок літаків чи кораблів.

У майбутньому водень може увійти в наше повсякденне життя. Утім, уже зараз його виробництво викликає чимало суперечностей.

Усі кольори водню

Водень – найбільш поширений хімічний елемент у всесвіті. Саме він є основою зірок, зокрема й нашого Сонця. На Землі водень також є – в складі води, рослин, тварин, викопного палива тощо. Однак його не зустрінеш у природі в чистому вигляді.

Для того, щоб отримати чистий водень, його треба відокремити від інших молекул шляхом процесів, які потребують енергії. Але зрештою ми отримуємо майже ідеальне паливо. Адже при спалюванні водень дає багато енергії, але не виділяє СО2, тому має високий потенціал для декарбонізації світової економіки.

Водень за методом виробництва розділяють на кілька кольорів.

Найбруднішим вважається чорний або бурий водень, вироблений з вугілля. Адже такий процес виробництва супроводжується значними викидами парникових газів.

Жовтим називають водень, отриманий під час процесу електролізу (під дією струму воду розщеплюють на кисень і водень) з використанням електроенергії атомних станцій. Найбільше в Європі його виробництво просуває Франція, де значну кількість енергії виробляють АЕС.

Сірий нині є найпоширенішою формою водню. Його виробляють з природного газу. Найчастіше такий водень використовують в хімічній промисловості для виробництва добрив та переробки нафти. Він відносно дешевий, однак таке виробництво теж дає значні викиди діоксиду вуглецю.

Блакитний водень утворюється із газу так само, як і сірий. Однак викиди СО2 при цьому вловлюють і вони не потрапляють до атмосфери. Тому блакитний водень описують як газ із низьким рівнем забруднення. У його виробництві однією з найбільш зацікавлених країн є Росія.

Утім, вчені Корнельського і Стенфордського університетів вивчили виробництво блакитного водню й дійшли висновку, що цей процес створює більше парникових викидів, аніж пряме спалювання газу, нафти та вугілля.

– Його виробництво на 20% брудніше за газ і на 60% – за дизельне пальне, – йдеться в дослідженні Energy Science&Engineering.

Найчистішою, але водночас найдорожчою формою є зелений водень, який виробляють шляхом електролізу з сонячної та вітрової енергії. Саме за його використанням фахівці вбачають майбутнє світової економіки. І української, зокрема.

Водневий потенціал України

– Україні треба зосередитися на зеленому водні, бо це гарна стратегія. Ви можете виробляти багато зеленого водню для власних потреб. А також для експорту в Європу через свою газотранспортну систему, – зазначає Ганс-Йозеф Фелл, економічний експерт і президент Energy Watch Group.

Влітку 2020 року в ЄС презентували нову водневу стратегію. До 2030-го року Євросоюз планує вкласти у виробництво зеленого водню до €430 млрд.

Частину цих інвестицій може отримати й Україна. Єврокомісія розглядає нашу державу як одного із ключових партнерів з виробництва і постачання зеленого водню.

У вересні 2021 року чотири європейські компанії газової інфраструктури – серед них і вітчизняний Оператор ГТС України – задекларували намір створити Центральноєвропейський водневий коридор із України до Німеччини.

– Магістраль пройде через Словаччину і Чехію в райони підвищеного попиту у ЄС. Коридор також дозволить транспортувати водень з виробничих підприємств до споживачів водню в Чеській Республіці та Словаччині, – повідомляє прес-служба ОГТСУ.

Ініціатори проєкту вже розпочали вивчення технічної можливості реалізації такого коридору, його потужностей і вартості проекту.

А Оператор вітчизняних газосховищ – Укртрансгаз – заявив, що вивчає можливість переобладнання одного підземного сховища газу на Луганщині в сховище для водневої суміші.

Німецький концерн Сіменс також планує проект – побудову заводу із виробництва водню на базі металургійного комбінату в Маріуполі.

Ідея стати провідним виробником і експортером зеленого водню в країни ЄС – неймовірна приваблива та медійна. Адже, маючи значні енергетичні та природні ресурси, Україна могла б побудувати цілу нову енергетичну галузь. Водень дав би країні стабільний дохід і нові робочі місця.

Проте поки що ця тема – лише на рівні гіпотетичних планів і задумів. Реальні ж проекти потребують не просто меморандумів, а новітніх технологій і багатомільярдних інвестицій.

За приблизними оцінками учасників ринку, для реалізації водневого потенціалу України може знадобитися до €100 млрд. Для України це – астрономічна сума. Тому без щедрих західних інвесторів процес навряд чи піде.

Водневий шлях: не лише трубою, але й морем

Європейські інвестори проявляють інтерес, але поки – лише на рівні меморандумів. Так, зокрема, про створення повного ланцюга – від виробництва до експорту зеленого водню – домовилися український Нафтогаз та німецький RWE Supply & Trading.

Обидві компанії пообіцяли проаналізувати можливості взаємовигідної співпраці щодо створення повного ланцюга вартості зеленого водню та його похідних, таких як аміак, які виробляються в Україні.

Саме через посередництво аміаку зелений водень і планують постачати на європейський ринок. Але не трубопроводом, а морем – аміаковозами.

– Зелений аміак будуть виготовляти на існуючих потужностях. Наприклад, Одеського припортового заводу. Під час мого візиту на Одещину ми зустрічалися з керівництвом заводу, обговорювали технічні можливості, які існують. Виробити аміак з водню, завантажити його на газовіз, а потім направити морем у Німеччину – ніяких проблем немає.

Наразі це рентабельно тільки, якщо цей зелений аміак купується за ціною значно вищою, ніж звичайний аміак. Але у Європі створені спеціальні пули, які функціонують з метою стимулювати розвиток зеленої енергетики. Відповідно, зелений аміак, як і водень, можна продавати у Європу значно дорожче, – пояснює голова правління НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко.

Проте, за його словами, наразі проблема полягає не у виробництві аміаку, а у виробництві зеленого водню.

– Для цього має бути достатньо джерел відновлюваної енергії. Ми розглядаємо будівництво так званих офшорних установок для використання енергії вітру (вітряків на шельфі моря, – Ред.). І також має бути спеціальне обладнання для виробництва водню.

На техніко-економічне обґрунтування може піти кілька місяців. Далі реалізація – це питання кількох років. Уся воднева енергетика – це питання років, навіть десятирічь. Але потрібно починати робити щось зараз, використовуючи наявні потужності, – наголосив глава Нафтогазу.

Ідея – вогонь

Не можна ігнорувати і ризики використання водню. Він набагато вибуховіший, аніж природний газ. Молекула водню найлегша серед хімічних елементів – вона швидко проникає в метали й спричиняє їхню ламкість. А змішуючись із повітрям, дає вибухонебезпечну суміш.

Яскравий приклад вибухонебезпечності водню – катастрофа дирижабля Гінденбург у 1937 році. Цепелін був наповненим саме воднем. І за офіційною версією, саме його витік спричинив катастрофу.

Дріт каркаса розірвався і пробив обшивку. Утворилася вибухонебезпечна суміш водню з повітрям, яку, ймовірно, підпалив грозовий електричний розряд.

Саме після цієї катастрофи водневі дирижаблі заборонили. Так майже століття тому завершилася перша спроба водневої революції.

Летючість і вибухонебезпечність водню – неабияка проблема і для його транспортування в сучасних умовах. Адже водень банально втікає через металеві трубопроводи. Тому нині європейські країни вивчають можливість прокачування суміші водню й природного газу.

Найвищий рівень концентрації водню під час прокачки газу в Німеччині – 10%, у Франції – 6%, в Іспанії лише 5%. Для заповнення решти 90-95% об’єму потрібен саме метан – природний чи біогаз.

Проте, за даними ACER – Агентства Європейського союзу з питань співробітництва органів регулювання енергетики – в 2020 році 65% країн блоку все ще не дозволяли закачувати водень до своїх ГТС.

Сувора воднева реальність

Наразі можливість використання водню в газотранспортній системі України лише вивчається. Утім, навіть, якщо вдасться знайти прийнятне відсоткове співвідношення, природний (а також біо) газ все одно залишиться основним видом палива в ГТС. І саме ним розбавлятимуть водень.

Відтак, газу знадобиться чимало: власного видобутку для масштабного експорту газоводневої суміші не вистачить. Тому критично важливо зберегти транзит російського газу. Крім того, багато природного газу все ще потребуватимуть і українські споживачі.

– Водень не замінить для України транзит газу в найближчій перспективі, – стверджує директорка з питань взаємодії з державними органами та міжнародними організаціями Оператора ГТС України Ольга Бєлькова.

За її словами, блакитне паливо буде потрібне ще принаймні років 20. Адже потреби вітчизняної промисловості й споживачів пов’язані із природним газом. Замінити його альтернативними джерелами енергії швидко не вийде.

Саме тому просто поміняти природний газ на водень не вдасться. Відтак, лише збереження транзитного статусу є передумовою для декарбонізації нашої економіки.

Та ж Німеччина, відмовляючись від вугілля і атомної енергії, називає природний газ транзитною технологією й прагне збільшити об’єми його експорту, зокрема й через сумнозвісний обхідний газогін Північний потік-2.

Воднева трансформація – надто масштабна і витратна для всіх країн. У 2040 році, за прогнозами агенції Bloomberg, частка водневої енергетики в світі виросте лише до 4%. Газ нині складає 24%.

– Якщо нам вдасться зробити водневу мрію реальністю – це жодним чином не змінить поточний транзитний газовий статус України, його роль для бюджету та безпеки, – каже Ольга Бєлькова.

Тому Україні під час діалогу з європейськими партнерами потрібно використовувати можливості приєднання до зеленої угоди, розвивати нову, перспективну водневу енергетику. Але при цьому варто не забувати про теперішні геополітичні та економічні інтереси. А збереження транзиту природного газу через Україну – ключовий із них.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Єврокомісар закликав країни ЄС накопичити запаси снарядів, щоби бути готовими до ймовірної війни
УкраинФорм
2024-09-23T15:00:59Z
ЗМІ: Ультраправа "АдН" визначилася з кандидатом у канцлери на майбутніх німецьких виборах
Европейская правда
2024-09-27T15:29:53Z
Франція допоможе Україні пережити складну зиму - спецпредставник Макрона
УкраинФорм
2024-09-27T15:29:29Z
ВАКС стягнув у дохід держави близько ₴2 мільярдів активів компанії, пов’язаної з 1xBet
УкраинФорм
2024-09-27T15:28:59Z
Трамп розповів, чи буде вимагати від Зеленського віддати території в обмін на мир
TSN
2024-09-27T15:28:55Z
Топ-5 фраз, яких треба уникати: психологи сказали, як підтримати військового у листуванні
GlavRed
2024-09-27T15:28:33Z
У Нью-Йорку розпочалася зустріч Зеленського з Трампом
УкраинФорм
2024-09-27T15:28:28Z
Трамп відповів Гарріс щодо "капітуляції України"
Европейская правда
2024-09-27T15:28:27Z
В Естонії вважають, що українські удари по військових складах РФ будуть відчутними у жовтні
Европейская правда
2024-09-27T15:27:48Z
Які трендові кольори волосся для жінок за 40: омолоджують і роблять образ бездоганним
TSN
2024-09-13T17:42:40Z
Христина Соловій постала перед судом за лайку на концерті
ГЛАВКОМ NET
2024-09-27T15:28:12Z
Ці зачіски старять: як не треба стригтися після 50 років
TSN
2024-09-27T15:27:42Z
Володимир Остапчук показав коштовний подарунок від дружини на 40-річчя
TSN
2024-09-27T15:27:27Z
Творці «Дедпул і Росомаха» показали видалений епізод із насмішками над мультивсесвітом Marvel
ITC
2024-09-27T15:16:02Z
Прем'єри тижня: Маніфест любові до себе від MELOVIN x iSKra та альбом авторських треків від DOROFEEVA
Комсомольская правда
2024-09-27T15:13:45Z
Мама Вєрки Сердючки зачарувала мережу світлиною з маленькою онукою Веронікою
24tv
2024-09-27T15:12:09Z
Відбувся суд у справі Соловій та її публічних матюків: що вирішили
GlavRed
2024-09-27T15:03:20Z
3 шикарні комедії на Netflix для перегляду з друзями
24tv
2024-09-27T14:42:07Z
Неочікувана комбінація: чи дійсно кава з лимоном допомагає схуднути
24tv
2024-09-27T15:27:21Z
Коли призначатимуть медичний канабіс - МОЗ затвердило перелік хвороб і станів
УкраинФорм
2024-09-27T15:25:31Z
Виробники у морозиво та цукерки почали додавати ірландський мох
AgroNews
2024-09-27T15:19:20Z
62-річна лікарка три місяці їла лише сардини: що сталося з її тілом
TSN
2024-09-27T15:18:44Z
Постраждалі від війни діти зможуть пройти безкоштовне лікування у київському центрі ANREAL
Политека
2024-09-27T14:03:41Z
У регіони доставлять 30 тисяч доз вакцини від грипу для безоплатного щеплення медиків
УкраинФорм
2024-09-27T12:55:57Z
Пропонували «подяку» у 10% від суми тендера на закупівлю медпрепаратів для Інституту НАМН – повідомлено про підозру двом учасникам схеми
Украина Криминальная
2024-09-27T11:42:18Z
В якому віці найвищий ризик ожиріння: розрахуйте схильність за допомогою нового калькулятора
24tv
2024-09-27T11:24:14Z
Найкращі спеції до кави: лікарі назвали приправи, які омолоджують організм і знижують холестерин
TSN
2024-09-27T11:21:57Z
Станоєвич подав у відставку після побиття фанатів: його може замінити ексодноклубник Реброва
24tv
2024-09-27T15:15:42Z
Арсенал незабаром зможе розраховувати на Томіясу
Football.ua
2024-09-27T15:07:35Z
18-річна спортсменка померла на чемпіонаті світу із велоспорту у Цюриху
24tv
2024-09-27T15:00:40Z
Легенда київського Динамо оцінив перспективи "біло-синіх" після фіаско в Лізі Європи
24tv
2024-09-27T14:54:34Z
Додо: Не можу забути поїздку з Києва до Будапешта у вантажному поїзді
Football.ua
2024-09-27T14:49:24Z
Поттер про роботу в Челсі: Клуб не виграє, значить, проблема в тренері
Football.ua
2024-09-27T14:42:13Z
У Туреччині стався жорсткий напад на ексзірку Фенербахче: деталі інциденту зі стріляниною
24tv
2024-09-27T14:36:00Z
Де Брюйне не допоможе Манчестер Сіті у матчі з Ньюкаслом
Football.ua
2024-09-27T14:23:29Z
Сергій Нагорняк: зв’язки з ворогом і таємні бізнес-партнери
Знай
2024-09-27T14:18:59Z
Прикордонники попередили українців про можливі труднощі з перетином польського кордону
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T15:49:31Z
Ціна Курської операції: українські військові розповіли, чи вартий наступ важких зусиль
TSN
2024-09-13T17:42:32Z
Львів’янин Ярослав Базилевич, всю родину якого вбила Росія: "Намагаюся шукати маленькі сенси в житті"
TSN
2024-09-27T15:28:56Z
Вас це дуже здивує: що означають фразеологізми "цілуйте тата в коліщата"та "перший бублик глевкий"
TSN
2024-09-27T15:28:54Z
У Фінляндії визначилися з місцем розміщення штабу сухопутних військ НАТО у Північній Європі
Европейская правда
2024-09-27T15:28:37Z
На Старокостянтинів летять два "Кинджали" – Повітряні сили
TSN
2024-09-27T15:27:59Z
Засуджений до смертної кари в'язень помер внаслідок нового методу страти: що відомо
TSN
2024-09-27T15:27:52Z
Міноборони ліквідує 15 з 27 своїх держпідприємств: що сталось
TSN
2024-09-27T15:27:42Z
До Умані вже прибули майже 5000 хасидів
УкраинФорм
2024-09-27T15:27:21Z
Росіяни на окупованих територіях запроваджують новий статус для жителів без паспорта РФ
УкраинФорм
2024-09-27T15:30:15Z
Казковий “розумник”: окупант вирішив розстріляти український дрон
TSN
2024-09-27T15:28:58Z
Ракетна атака на Кривий Ріг: кількість жертв зросла до трьох, шестеро поранених
УкраинФорм
2024-09-27T15:28:13Z
Удар російської авіабомби по багатоповерхівці у Краматорську потрапив на відео
TSN
2024-09-27T15:28:06Z
Стали здобиччю дрона: на Херсонщині окупанти невдало покаталися на гідроциклах
TSN
2024-09-27T15:27:55Z
У Києві та більшості областей України лунає повітряна тривога – друга за добу: що відомо
TSN
2024-09-27T15:27:51Z
У Києві рух поїздів "червоною" лінією метро здійснюється від "Академмістечка" до "Театральної": що сталося
TSN
2024-09-27T15:27:32Z
У Миколаєві компанія смажила шашлики біля моргу: головний лікар пояснив причину
Фокус
2024-09-27T15:15:49Z
Житель Костянтинівки розкрив росіянам місця дислокації ЗСУ
InternetUA
2024-09-27T15:13:28Z
У Києві дістали уламки російського безпілотника з Дніпра: з'явилися фото
TSN
2024-09-27T15:28:54Z
Ґвалтував та розбещував хлопчиків у Харкові: викрито колишнього вчителя фізкультури, який «сховався» у монастирі
Мій Харків
2024-09-27T15:19:23Z
У Полтаві чоловік підпалив себе у будівлі ОВА
УкраинФорм
2024-09-27T14:55:56Z
На в'їзді до Броварів сталася аварія за участі поліцейського авто
ГЛАВКОМ NET
2024-09-27T14:36:52Z
Інтернет-шахраї виманили у двох українок 136 тисяч гривень
InternetUA
2024-09-27T14:31:44Z
У Кривому Розі оголосили жалобу за жертвами ракетного удару РФ
УкраинФорм
2024-09-27T14:30:09Z
Поліцейські затримали двох спільників за зухвалий розбійний напад на квартиру киянина
Украина Криминальная
2024-09-27T14:21:52Z
У Харкові викрито батька та його сина-лікаря, які за гроші сприяли «списанню» ухилянтів з військового обліку
Мій Харків
2024-09-27T13:57:37Z
В Ізмаїлі вісім поранених після обстрілу перебувають у лікарні - ОВА
УкраинФорм
2024-09-27T13:54:26Z
Рецепт маринованих грибів за 10 хвилин: шеф-кухар поділилася секретами
Политека
2024-09-27T15:31:10Z
Які речі категорично не можна прасувати: топ тканин, для яких праска - ворог
TSN
2024-09-27T15:27:37Z
Як зробити вдома розкішний інтер'єр, не витрачаючи купу грошей – поради дизайнерки
TSN
2024-09-27T15:27:08Z
Ціни вражають: скільки коштують квартири в найбільших містах і на курортах Іспанії
24tv
2024-09-27T15:21:10Z
Чим помити вікна, щоб не було розводів і плям: несподіваний лайфгак, про який ніхто не знає
TSN
2024-09-27T15:18:39Z
Цвіль на стінах більше не турбуватиме: 5 найкращих способів її позбутися
24tv
2024-09-27T15:12:34Z
Краса, що лікує: підсумки бранча Connecting Women, присвяченого турботі про себе у часи випробувань
Вива
2024-09-27T15:06:44Z
Як обрізати вишню восени, щоб був хороший врожай: українцям розкрили всі тонкощі
Политека
2024-09-27T14:42:20Z
Гарно та практично: 3 ідеї цікавого освітлення для саду
24tv
2024-09-27T14:30:36Z
Найбільший позашляховик Ford показали до прем'єри
ГЛАВКОМ NET
2024-09-27T14:45:51Z
Mercedes-Benz представляє кемпер Marco Polo у виконанні AMG
AutoCentre
2024-09-27T14:04:04Z
Новий стильний електромобіль Peugeot розсекретили до презентації
Фокус
2024-09-27T13:30:15Z
Від $33 000: Lynk&Co та Meizu представили електромобіль для геймерів
AutoGeek
2024-09-27T13:21:12Z
«Автономне» водіння Tesla Full Self-Driving потребує втручання кожні 21 км, — незалежне тестування
ITC
2024-09-27T13:05:34Z
Справжній ексклюзив: електромобілі Volkswagen ID.Buzz поставляються дилерам лімітованими серіями
AutoGeek
2024-09-27T12:39:55Z
Понад 200 км за 5 хвилин: GM і CATL показали інноваційну батарею для електромобілів
AutoGeek
2024-09-27T12:01:50Z
У Києві засвітився найоригінальніший мотоцикл Harley Davidson
Фокус
2024-09-27T11:30:42Z
Ford засвітив новий позашляховик напередодні дебюту
AutoCentre
2024-09-27T11:16:17Z
Курс валют на 30 вересня: скільки коштуватимуть долар, євро і злотий
TSN
2024-09-27T15:28:46Z
Витрати на ув'язнених в Україні вдвічі більші, ніж мінімальна зарплата: інфографіка
TSN
2024-09-27T15:27:52Z
У Мінсоцполітики сподіваються запустити реформу солідарної пенсійної системи у липні 2025 року
УкраинФорм
2024-09-27T15:25:08Z
В Україні намолотили понад 50 млн т нового урожаю
AgroPortal
2024-09-27T15:10:20Z
кремль намагається протистояти кліматичному порядку за допомогою газу і ядерної енергії – Reuters
iPress
2024-09-27T15:04:03Z
Клієнти "ПриватБанку" скаржаться на послугу страхування: "компанія легко відмовляє у виплаті"
Политека
2024-09-27T15:01:06Z
У Китаї будують сонячну вежу, яка вироблятиме 3,65 млрд КВт*год енергії на рік
Фокус
2024-09-27T15:00:51Z
Урізані пенсії в жовтні: хто може недоотримати гроші
24tv
2024-09-27T15:00:15Z
росія розширює порти Балтики для збільшення експорту зерна
AgroPortal
2024-09-27T15:00:14Z
Дослідники виявили у Google Play фальшиву версію WalletConnect, що краде криптовалюту
ITC
2024-09-27T15:16:57Z
Nvidia RTX 5090 матиме 32 ГБ пам’яті та значно вище енергоспоживання
ITC
2024-09-27T15:16:24Z
Компанію Meta оштрафували майже на 102 млн доларів за зберігання паролів у вигляді звичайного тексту
Детектор М
2024-09-27T15:16:17Z
Які професії можуть зникнути або з’явитися під впливом ШІ
InternetUA
2024-09-27T15:01:58Z
Випущений монітор Xiaomi Redmi A27U 4K з портом USB Type-C
Portaltele
2024-09-27T15:01:25Z
Вчені виявили схожу на Землю планету, але є нюанс
TSN
2024-09-27T15:01:06Z
iPhone 16 – перший смартфон Apple, що не викликав ажіотажу у покупців
360ua.news
2024-09-27T15:00:42Z
Вийшов новий трейлер спінофу Like a Dragon, і це окрема гра про Горо Маджиму
Знай
2024-09-27T14:51:41Z
"Це інша людина": чоловік уперше за 20 років зробив нову стрижку
Фокус
2024-09-27T14:45:23Z