Представники Міжнародного валютного фонду і влади України досягли домовленості на рівні експертів (staff-level agreemen) в рамках першого перегляду програми співпраці stand-by. Про це повідомила пресслужба МВФ.
За підсумками роботи своєї місії в Україні, завершення першого перегляду дозволить надати фінансування в обсязі 500 мільйонів SDR (близько $700 млн), а також розглянути запит влади країни про продовження програми діючої співпраці.
"Місія МВФ і влада України досягли домовленості на рівні персоналу за оновленим переліком заходів в економічній, фінансовій та структурній політиках, щоб допомогти впоратися з економічною кризою і кризою в галузі охорони здоров'я, викликаним COVID-19, при збереженні макроекономічної і фінансової стабільності, зниження уразливості і усунення основних перешкод для приватних інвестицій", – зазначила глава Місії МВФ в Україні Іванна Владкова Холлар.
За її словами, програма співпраці України з МВФ в подальшому буде сфокусована на таких пріоритетних напрямах:
- повернення фіскальної політики до умов, сумісним зі середньостроковій стійкістю боргу, при одночасному захисті соціально вразливих верств населення, посилення управління доходами і зниженні фіскальних ризиків, пов'язаних з квазіфіскальним операціями, в тому числі в енергетичному секторі;
- забезпечення незалежності центрального банку і зосередження грошово-кредитної політики на повернення інфляції до цільового рівня;
- забезпечення фінансового благополуччя банків, в тому числі за допомогою належного управління, з метою відновлення надійного банківського кредитування приватного сектора;
- боротьба з корупцією та просування судової реформи;
- зниження ролі держави і корпоративних інтересів в економіці з метою поліпшення ділового середовища, посилення корпоративного управління, залучення інвестицій і підвищення потенціалу економіки.
"Угода, а також запит влади про продовження програми до кінця червня 2022 року мають бути схвалені Управлінням фонду і Виконавчою радою МВФ. Подальше неухильне здійснення рішучої політики в цих областях відповідно до цілей програми і узгодженими зобов'язаннями прокладе шлях для розгляду Виконавчою радою МВФ перегляду, який очікується в листопаді", – додала глава Місії МВФ за підсумками її роботи в Україні.