Закон про олігархів невдовзі набуде чинності.
На сьогоднішньому засіданні Верховної Ради депутати не підтримали 12 постанов про скасування рішення парламенту щодо ухвалення законопроєкту про олігархів №5599. Так, цей документ розблокований і невдовзі він набуде чинності.
Про це сказав голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев на брифінгу.
За його слова, закон про олігархів – це один з тих кроків, які парламентарі здійснювали з 2019 року на подолання олігархічної системи. До них він також відносить: закон про автоматичний обмін податкової інформації з понад 100 країн світу, антиофшорний закон, зміни в законодавстві про фінансовий моніторинг, закон про БЕБ та інші.
"А також рішення РНБО щодо санкційних списків і антиолігархічний пакет – ухвалені вже закони №№5599 і 5600 про усунення податкових пільг, що були надані олігархату протягом останніх десятиліть, і який голосуватимуть в четвер", – розповів він.
Наразі закон про олігархів наразі відправили до профільного комітету, який подасть свої пропозиції, а потім спрямує документ спікеру Руслану Стефанчуку на підписання.
"Спікер може скористатися статтею 131 Регламенту і винести на голосування в залу деякі статті цього документу або ж підпише в тому вигляді, в якому він є. Тож чекаємо висновку комітету", – додав політик.
Голова податкового комітету не виключає судових позовів стосовно закону, будуть спроби затримати набуття чинності законом, щоб він не запрацював.
Що передбачає закон про олігархів?
Закон набирає чинності з наступного дня після його опублікування. Статус олігарха громадянин отримує, коли відповідатиме хоча б трьом з чотирьох визначених в законі ознак:
1) особа бере участь у політичному житті України;
2) має значний вплив на ЗМІ;
3) є кінцевим бенефіціарним власником компанії/компаній, які є природними монополіями або займають монопольне (домінуюче) становище на ринку (частка ринку від 35%);
4) Вартість активів цього олігарха (в тому числі компаній, бенефіціаром яких він є) має перевищувати один мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб, або 2,379 млрд грн. При в розрахунок не беруться актив, що належать особі у засобах масової інформації".