MY.UAНовости
Українці задубіють уже завтра. Соцмережі про «Північний потік-2»
Українці задубіють уже завтра. Соцмережі про «Північний потік-2»

Українці задубіють уже завтра. Соцмережі про «Північний потік-2»

Телеграм знову в лідерах за кількістю проросійської та антидемократичної риторики, Фейсбук — в експертних дискусіях, а твітер радує міжнародною підтримкою України.

У Росії не приховують, що друга черга російсько-німецького газогону на дні Балтійського моря — «Північний потік-2» (Nord Stream 2) — геополітичний проєкт. Про це, зокрема, заявляв президент Росії Володимир Путін. Україна тут у складній ситуації, адже «Північний потік-2» може стати важелем політичного тиску на Україну з боку Росії. Такі побоювання висловлюють і союзники України. «Детектор медіа» проаналізував дискусії щодо «Північного потоку-2» в українському сегменті фейсбука, телеграма і твітера за період із червня по вересень 2021 року, щоби з’ясувати, хто найбільше обговорює газогін у соцмережах, які тези популярні та яка частка повідомлень містить проросійські меседжі.

Методологія

Дані збирали за ключовими словами «Північний потік» та «Північний потік-2» українською, російською та англійською за допомогою сервісів TGstat, Twitter API, CrowdTangle та Semantrum. Приклад пошукового запиту: «північний+потік|северный+поток|nord+stream|"пп-2"|"сп-2"|stream-2|потік-2|поток-2». Із 7 млн 814 тис. публічних дописів українського сегмента соціальних мереж за період із червня по вересень за ключовими словами щодо «Північного потоку» знайшли 43 тис. публічних дописів. Під українським сегментом соціальних мереж Facebook, Twitter і месенджера Telegram маємо на увазі дописи профілів, сторінок, груп та каналів, які розташовані в Україні або вказали своїм місцем розташування Україну. Отримані дописи аналізували за допомогою Python Natural Language Processing Libraries для обробки текстової інформації, щоби зробити контент-аналіз, виокремити ключові меседжі та визначити сентимент дописів.

Кількість згадок про «Північний потік-2» у соціальних мережах

У середньому пів відсотка (0,55 %) контенту українського сегмента дописів фейсбука, телеграма і твітера за чотири місяці стосуються «Північного потоку». Для порівняння: кількість дописів зі згадкою президента Зеленського — близько 5 %, Путіна — близько 2 %, а ексспікера парламенту Дмитра Разумкова — 0,3 %. Найменша кількість дописів про «Північний потік-2» — 0,3 % — у фейсбуку. Найбільша — у твітері — 1,5 %. У телеграмі — 1,3 %. Оригінальних дописів менше половини — майже 40 %; 60 % дописів — поширення або копіювання контенту.

Найбільше про «Північний потік-2» в українському сегменті соцмереж писали в середині липня — сплеск активності відбувся після зустрічі президента США Джо Байдена з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель 16 липня. Весь наступний тиждень у соцмережах бурхливо обговорювали «Вашингтонську декларацію», яка серед іншого передбачала, що США не запроваджуватимуть санкцій проти компанії-оператора «Північного потоку-2», бо будівництво газогону було вже майже завершене.

Бурхливу реакцію соцмереж спостерігаємо й на початку червня: перед зустріччю Байдена з президентом Росії Путіним та переговорами господаря Білого дому з президентом України Зеленським. У серпні повідомлень про російсько-німецький газогін було небагато в порівнянні з попередніми місяцями. Пік активності в серпні пов’язаний із новиною, що Росія фактично припинила закачувати газ у підземні сховища Європи, що лягло в основу більшості маніпуляцій за цей період. Водночас заява голови правління «Газпрому» Олексія Міллера 10 вересня про саме завершення будівництва газопроводу пройшла майже непоміченою.

Потенційне охоплення дописів, у яких ідеться про газогін, було великим: у твітері майже 40 мільйонів переглядів, а в телеграмі — понад 33. Цікаво, що охоплення з розрахунком на один допис значно вище в телеграмі. Інакше кажучи, середня кількість переглядів одного допису в телеграмі майже вдвічі більша за твіт. У телеграмі є так звані сітки телеграм-каналів, коли між каналами є домовленості поширювати повідомлення одне одного. Бачимо, що дописи про «Північний потік-2» поширювали саме в такий спосіб. Трапляються дописи, що набирають тисячі переглядів, хоча канал, де їх публікують, має лише сотню підписників.

Найактивніші профілі, сторінки, групи й канали

Телеграм знову взяв першість у поширенні проросійських та антидемократичних меседжів — близько 65 % телеграм-каналів, що писали про «Північний потік2», поширювали проросійські й антидемократичні тези. Більшість із них — анонімні телеграм-канали або ж канали проросійських «експертів», які регулярно поширюють такі меседжі, про що свідчать моніторинги «Детектора медіа».

До графіка не додали канали, які орієнтуються на окупаційну владу загарбаних Росією частин Донеччини й Луганщини. Проте там багато уваги приділили газогону: декілька тамтешніх каналів зробили понад сто дописів.

40 % користувачів та сторінок фейсбука, які писали про газогін, поширювали проросійські чи антидемократичні повідомлення. Близько 30 % — користувачі, які публікували свою аналітику / роздуми щодо «Північного потоку-2», але не поширювали проросійські тези. Тут, як і у твітері, є значна частка дописів від державних інституцій, посадовців та політиків.

Найактивнішими у твітері щодо газогону є сторінки медіа, до прикладу, інформаційного агентства «Укрінформ». Більшість твітили про інформаційні приводи щодо «Північного потоку-2». Проте є й сумнівні сторінки з назвами на кшталт «Новости» чи «Новости Украины». Деякі з них твітять одночасно російською та українською й за час моніторингу зробили понад 150 твітів про газогін. Також у топі активних є сторінки, що за ознаками нагадують ботів.

Як писали про «Північний потік-2»

Мовою дописів є переважно російська. У телеграмі — близько 80 % дописів, а у твітері — понад 65 %. Винятком став фейсбук, де українська переважає, — 55 %. Також бачимо більш ніж 20 % англомовних дописів у твітері. Загалом для телеграма це звичний показник. Схожа ситуація й у фейсбука, де українська переважає як мова дописів на суспільно-політичні теми. У твітері натомість показник може значно коливатися залежно від теми. До прикладу, коли «Детектор медіа» аналізував дописи щодо затримання білоруського опозиційного журналіста Романа Протасевича, частка англомовних дописів була значно вищою.

«Детектор медіа» також зробив аналіз тональності дописів щодо газогону, тобто визначив, чи допис загалом позитивний, негативний чи нейтральний. Йдеться саме про домінантну емоцію в дописі, а не про позитивність чи негативність позиції автора щодо чиїхось інтересів. Дискусії щодо газогону наповнені емоціями, тобто переважають дописи, де є чітко виражені емоції позитиву чи негативу. Нейтральні дописи, тобто ті, що констатують факти, становлять 11 % у середньому. Більшість нейтральних повідомлень припадає на дописи сторінок чи каналів проукраїнських медіа, які повідомляли про події навколо «Північного потоку-2».

Різниця в сентименті між соціальними мережами є. Проте бачимо, що особливість теми не дозволяє однозначно трактувати сентимент. До прикладу, 27 % позитиву у твітері може спантеличити з декількох причин. По-перше, твітеряни в попередніх моніторингах «Детектора медіа» завжди були значно позитивнішими, ніж дописувачі в телеграмі. По-друге, коли ми говоримо про позитив чи негатив у темі «Північного потоку-2», слід урахувати: допис про засудження будівництва газогону піде в негатив, адже сентимент самого допису — негативний. Це, зокрема, помітно у твітері. Проте допис, де автор висловлює підтримку різним намаганням зупинити будівництво, вірогідно, потрапляє в позитив. Проросійські профілі та канали одночасно мали як позитивні, так і негативні дописи, що показує складність маніпуляцій щодо російсько-німецького газогону.

Ключові меседжі про «Північний потік-2»

Найпопулярніший меседж: Україна програла «Північний потік-2». Його використовують як у проукраїнських, так і проросійських дописах. Різниця — подача матеріалу. У проукраїнських дописах цей меседж супроводжують аргументами, чому вона нібито програла, і фокусуються на наслідках. У проросійських теж аргументують, проте геть інакше. До прикладу, у проросійських джерелах можна побачити меседжі, що Україна очікувано програла, адже й без газогону це «неспроможна країна» і взагалі українців чекає «буквальне замерзання» найближчим часом. У таких дописах спонукають до того, що єдиний спосіб «не замерзнути» — «перейти на прямые закупки у "Газпрома"». Якщо ж цього не зроблять, тоді на нас чекає «коллапс энергорынка и замерзание в прямом смысле слова». Тези про «замерзання» «Детектор медіа» вже фіксував в ефірах політичних токшоу та моніторингахросійських медіавпливів.

Якщо у випадку України в низці дописів «замерзання» чекає через «Північний потік-2» і «неспроможність України в силу різних причин забезпечити газопостачання», то Німеччині пророкують таку ж долю без німецько-російського газогону. Мовляв, «Північний потік-2» —  єдиний спосіб для Німеччини забезпечити себе газом, хоча це міф, який не раз спростовували. Загалом дописи про необхідність, безповоротність і вигідність газогону для різних сторін трапляються регулярно.

У проросійських дописах також можна побачити тези про неспроможність України впоратися із власними енергетичними потребами. Найактивніше поширювали тезу Путіна, що українська газотранспортна система може «луснути», якщо качати нею більше газу до Європи. Натомість аналіз спроможностей української газотранспортної системи показує, що це неправда.

Тарифи часто фігурують у дописах про газогін, і не лише в контексті України. Ситуація щодо «Північного потоку-2» складна й необізнаність аудиторії дає великий простір для маніпуляцій, зокрема в темі тарифів. Ба більше, тема тарифів доволі чутлива, адже частина українців прямо називає тарифи високими і вважає їх чи не ключовою проблемою в країні. На цих фактах грають маніпулятори, прагнучи збурити українців: «Давно тарифы в 9 раз за короткий период времени не вырастали». Про тарифи говорять і в контексті ЄС. Мовляв, запустять і сертифікують газогін швидко, адже тарифи ростуть і для мешканців країн ЄС. Зокрема в телеграм-каналах наголошують, що «пространство для манёвра у европейцев небольшое».

У проросійських дописах часто трапляються твердження, що існує певна змова, чи то США з Кремлем, чи Кремля з ЄС, чи Німеччини зі США — учасників гаданої змови у проросійських дописах часто міняють залежно від інформаційного приводу. Основне твердження, що ці країни змовилися між собою, ігнорують гарантії, які давали Україні, і не зважають на її інтереси. Ба більше, в частині дописів стверджують, що обдурили не лише Україну, а й Польщу і країни Балтії. Цю тези аргументували поїздкою заступниці державного секретаря США Вікторії Нуланд до Москви. Хоча офіційна мета візиту — намагання нормалізувати дипломатичні відносини двох держав, у проросійських дописах це позиціонують як готовність Америки відмовитися від України. Мовляв, «Байден слил "Поток"», а Нуланд летить вести таємні переговори про Україну.

Також обговорюють тему «відкупу» від України. До прикладу, в частині проросійських дописів ідеться про грошову виплату від Німеччини, щоб Україна «перестала нити». Мовляв, один транш для корумпованих політиків — і всі швидко забудуть про газогін. На противагу цьому у проукраїнських дописах у фейсбуку і твітері пишуть, що Україна так легко не здасться й має всі можливості й підстави лобіювати санкції на різних рівнях.

На картинці вище — основні меседжі в дописах трьох соціальних мереж щодо російсько-німецького газогону, проте загалом «Детектор медіа» зафіксував понад сто типових меседжів у цій темі. Більшість меседжів тісно пов’язані за змістом і один допис часто містить декілька тез одночасно. Ба більше, трапляються дописи, де разом подають тези, що суперечать одна одній. Проте такої кількості меседжів в інших темах моніторинг соцмереж «Детектора медіа» раніше не фіксував. «Детектор медіа» продовжує моніторинг соціальних мереж щодо газогону. У наступному матеріалі проаналізуємо персони й організації, які згадуються в дописах щодо «Північного потоку-2». Також проаналізуємо візуальний дискурс щодо «Північного потоку-2» в мемах та дописи про газогін в інстаграмі.

Це дослідження проведено ГО «Детектор медіа» за фінансової підтримки Партнерства «Відкрита інформація».

Фото: istockphoto.com

Теги по теме
Північний потік-2
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Російська пропаганда заохочує завдання подвійних ударів по Україні, — дослідження Truth Hounds
Детектор М
2024-11-01T10:37:13Z
Професор "Керівні діячі США передбачали війну в 90-х"
TSN
2024-11-01T10:33:00Z
Трамп чи Гарріс: у "Сімпсонах" вже натякнули, хто стане президентом США
24tv
2024-11-01T10:30:51Z
Скандальний генерал Содоль звільнився з ЗСУ через ВЛК - Безугла
TSN
2024-11-01T10:30:32Z
Маск спілкується із Путіним? Чутки змінилися занепокоєнням
ГЛАВКОМ NET
2024-11-01T10:27:45Z
Чим для України обернеться втрата Покровська: військовий про важкі наслідки
TSN
2024-11-01T10:27:16Z
Канада переконує інші держави дозволити Україні далекобійні удари по території РФ
УкраинФорм
2024-11-01T10:27:02Z
ЄС закликав громадян зробити запаси на випадок війни з Росією
360ua.news
2024-11-01T10:18:12Z
Якщо Трамп і переможе, то, швидше за все, з невеликою перевагою — WSJ
ZN UA
2024-11-01T10:16:54Z
Не зможуть отримати паспорт та влаштуватися на роботу: українців попередили про необхідність мати важливий документ
Политека
2024-11-01T10:34:36Z
Місячний посівний календар на 2025 рік: всі сприятливі і несприятливі дні для городників
TSN
2024-11-01T10:33:54Z
США і Південна Корея вперше провели спільні військові навчання ударних дронів
УкраинФорм
2024-11-01T10:27:57Z
Осінь – сезон зручних "ботінок", але українською ця взувачка звучить значно милозвучніше
24tv
2024-11-01T10:27:48Z
Українську громаду запросили на спеціальну церемонію Дня Пам'яті у Торонто
УкраинФорм
2024-11-01T10:22:53Z
Програма працевлаштування українців у Німеччині провалилась – Bild
ГЛАВКОМ NET
2024-11-01T10:16:53Z
Помер журналіст та перекладач Валерій Верховський
Детектор М
2024-11-01T10:12:53Z
Генштаб: У жовтні війська РФ атакували Україну 2023 ударними БпЛА, з них 1185 було знищено
УкраинФорм
2024-11-01T10:12:31Z
«Укрпошта» оновила правила пакування посилок
ГЛАВКОМ NET
2024-11-01T10:03:26Z
"Через фінансові махінації": Ані Лорак не дають громадянство в РФ - деталі
GlavRed
2024-11-01T10:39:12Z
На міжнародному кінофестивалі у Польщі представлять чотири українські фільми
УкраинФорм
2024-11-01T10:30:24Z
Як дві краплі води: відома модель повторила культовий вихід принцеси Діани
24tv
2024-11-01T10:27:47Z
10 найпопулярніших серіалів на Netflix, від яких шаленіють українські кіномани
24tv
2024-11-01T10:27:28Z
Було не дуже, – донька Олі Полякової відверто розповіла про свій перший інтим
24tv
2024-11-01T10:15:29Z
Донька Олі Полякової зізналася, чи планує в найближчний час народжувати первістка
Фокус
2024-11-01T10:12:38Z
Компанія Mattel випустила книгу «Моя історія Барбі» - у ній розповідають про двох українок
Комсомольская правда
2024-11-01T10:00:42Z
Андрій Бедняков емоційно висловився про розлучення з дружиною і зробив публічну заяву
TSN
2024-11-01T09:51:33Z
Український книжковий клуб у Токіо проведе у листопаді низку літературних заходів
УкраинФорм
2024-11-01T09:31:25Z
У Запоріжжі викрито ромку-шахрайку, яка заволоділа грошима та ювелірними виробами 76-річної пенсіонерки
Украина Криминальная
2024-11-01T10:39:00Z
На Берестейському проспекті масштабна аварія із перевертанням, рух ускладнено
ГЛАВКОМ NET
2024-11-01T10:36:08Z
У Дніпрі сталися вибухи
TSN
2024-11-01T10:33:28Z
На Закарпатті організоване злочинне угруповання налагодило торгівлю наркотиками серед ув’язнених
Украина Криминальная
2024-11-01T10:33:26Z
У Ставропольському краї безпілотник атакував нафтобазу
ГЛАВКОМ NET
2024-11-01T10:27:45Z
Жителька Чернігівщини хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила 50 тисяч гривень
Украина Криминальная
2024-11-01T10:21:37Z
З погрозами «вибивали» у дружини військовослужбовця ₴50 тис неіснуючого боргу – у Бердичеві двох вимагачів взяли під варту
Украина Криминальная
2024-11-01T10:16:56Z
Жах у Миколаївській лікарні: батьки звинувачують лікарів у знущаннях над донькою військового
24tv
2024-11-01T10:06:19Z
У французькому Пуатьє сталася стрілянина: п’ятеро поранених, серед них - троє підлітків
УкраинФорм
2024-11-01T10:04:00Z
У NYT пояснили причину жовтневого успіху росіян: пошарпана оборона, кращі засоби ураження та фактор місцевості
ZN UA
2024-11-01T10:34:21Z
Експерт назвав місто, битва за яке стане головною подією осені
TSN
2024-11-01T10:33:18Z
У передмісті Києва лунатимуть вибухи: влада звернулася до жителів
ГЛАВКОМ NET
2024-11-01T10:27:30Z
"Перевага не на нашому боці": Жорін заявив про дуже складну ситуацію на фронті
TSN
2024-11-01T10:27:27Z
Потужний удар ЗСУ: росіяни отримали "по зубах" на сході й втратили масу техніки
GlavRed
2024-11-01T10:27:24Z
У Криму засудили чоловіка до 14 років ув'язнення за «замах» на військового РФ
УкраинФорм
2024-11-01T10:22:24Z
Обдурили росіян: в ЗСУ вигадали та створили дві фейкові бригади, — Forbes
Фокус
2024-11-01T10:15:25Z
Двох жителів Феодосії засудили за «замах» на прокремлівського блогера
УкраинФорм
2024-11-01T10:12:13Z
У Мінрозвитку заявили про завершення підготовки до опалювального сезону в усіх регіонах
УкраинФорм
2024-11-01T10:09:46Z
Реформа МСЕК: що буде з пенсіями по інвалідності
24tv
2024-11-01T10:36:23Z
Гороскоп на завтра 2 листопада: Дівам - великий успіх, Стрільцям - невдача
GlavRed
2024-11-01T10:27:45Z
Що буде якщо не мити голову: неочікувані наслідки для волосся
GlavRed
2024-11-01T10:27:34Z
Наркоманія в Україні: фахівці назвали головні проблеми
ГЛАВКОМ NET
2024-11-01T10:27:28Z
"Не знаю, чи мені доведеться піти в СЗЧ": медикиня розповіла про ситуацію в 92-й ОШБр
TSN
2024-11-01T10:06:08Z
Напої, які допоможуть схуднути: що потрібно пити, щоб скинути вагу
TSN
2024-11-01T09:51:12Z
Зміни по МСЕК планують з початку нового року: Ляшко перерахував основні пункти
24tv
2024-11-01T09:39:01Z
Передозування кофеїном: що робити, якщо випили забагато кави
24tv
2024-11-01T09:36:01Z
Ляшко розповів, хто замінить понад п'ять сотень медико-соціальних експертних комісій
ГЛАВКОМ NET
2024-11-01T09:15:21Z
Вже в 3,3 рази дорожче: в Україні різко "підскочила" вартість одного овоча
GlavRed
2024-11-01T10:30:49Z
Долар зафіксував найбільше зростання за понад 2 роки
24tv
2024-11-01T10:30:08Z
Туреччина тисне на газ: країна планує буріння сотень свердловин у 2025 році
ГЛАВКОМ NET
2024-11-01T10:25:36Z
МАГАТЕ повідомило про витік води на реакторі ЗАЕС
Комсомольская правда
2024-11-01T10:24:40Z
НБУ збільшив продаж доларів до максимуму
1News
2024-11-01T10:21:52Z
МінАПК анонсує перехід на нове ПЗ для обліку зерна – реєстрація триває до 9 листопада
Agravery
2024-11-01T10:16:39Z
Образились: китайські автомобільні концерни закликали не інвестувати у країни Євросоюзу
AutoGeek
2024-11-01T10:12:43Z
Польща ввела нові правила та штрафи для іноземних перевізників
ГЛАВКОМ NET
2024-11-01T10:12:34Z
На Вінниччині аграрії завершили посів озимих зернових
УкраинФорм
2024-11-01T10:12:30Z
Не поспішайте їх викидати: що можна зробити із залишків плитки
24tv
2024-11-01T10:30:58Z
Ягід не побачите: ось де заборонено садити малину
24tv
2024-11-01T10:21:08Z
Забудете про сльози: як нарізати цибулю, щоб не плакати
24tv
2024-11-01T09:57:09Z
Бюджетний десерт, який готується за лічені хвилини: торт "Секунда"
TSN
2024-11-01T09:33:12Z
Що робити, коли вам не сподобався подарунок: дієві поради
TSN
2024-11-01T09:30:50Z
Китайський гороскоп на завтра 2 листопада: Зміям - нещасний випадок, Свиням - стрес
GlavRed
2024-11-01T09:28:00Z
Любовний гороскоп на листопад для всіх знаків зодіаку
24tv
2024-11-01T09:18:20Z
Забудьте про пригорілу їжу: секрети роботи з пательнею від судді "МастерШеф'"
24tv
2024-11-01T09:09:16Z
Три поширені причини, чому спальня має дешевий вигляд
24tv
2024-11-01T09:06:29Z
Супутник пережив зіткнення на орбіті, а потім зробив селфі, щоб оцінити пошкодження
24tv
2024-11-01T10:36:23Z
Новий телефон Samsung розкупили майже одразу після випуску
InternetUA
2024-11-01T10:34:51Z
Потужний вибух на Сонці створив діру: на Землі з'явиться геомагнітна буря, відомі дати
Фокус
2024-11-01T10:27:44Z
Справедливе покарання. Sony закрила одну зі своїх ігрових студій після випуску провальної гри
InternetUA
2024-11-01T10:16:56Z
Услід за iPhone 16 Індонезія заблокувала продаж смартфонів Google
InternetUA
2024-11-01T10:01:28Z
NASA показало "злісні очі" в космосі, які "дивляться" прямо на Землю
ZN UA
2024-11-01T10:01:28Z
Вчений із вусами та хвостом. Невідомий раніше науці екзотичний вірус абсолютно випадково відкрив кіт
Фокус
2024-11-01T10:00:54Z
Результати тесту M4 Pro Chip показують вражаючу продуктивність
Portaltele
2024-11-01T09:48:31Z
OpenAI запустила пошукову систему ChatGPT Search: як вона працює
24tv
2024-11-01T09:36:40Z
Син Ліонеля Мессі налякав своїм костюмом на Геловін: жахливе фото ляльки-вбивці
24tv
2024-11-01T10:36:46Z
Ковталюк забив 900 гол Ворскли в елітному дивізіоні чемпіонату України
Football.ua
2024-11-01T10:25:34Z
Українка візьме участь у курсах УЄФА для асистентів арбітра
УкраинФорм
2024-11-01T10:24:47Z
Визначилася дата поєдинку УПЛ між лідерами «Олександрією» та «Динамо»
УкраинФорм
2024-11-01T10:21:43Z
У команді Усика назвали найвірогіднішого суперника українця після реваншу з Ф'юрі
ZN UA
2024-11-01T10:15:56Z
Мілік зможе повернутися на поле у ​​січні 2025 року
Football.ua
2024-11-01T09:51:18Z
Плавання: Кейт Дуглас вдруге за тиждень побила рекорд світу на 200 м брасом
УкраинФорм
2024-11-01T09:46:31Z
В'ячеслав Узелков шокував, як два тижні провів у комі: "Повернувся з того світу"
TSN
2024-11-01T09:30:39Z
Рома без Довбика перервала безвиграшну серію в Італії: відеоогляд матчу
24tv
2024-11-01T09:30:20Z
У Києві помітили дуже рідкісний розкішний Renault Megane
Фокус
2024-11-01T10:30:38Z
В Україну цього року ввезли легковиків на $3 млрд: ТОП-10 країн-експортерів
ЗаРулем
2024-11-01T10:15:40Z
Suzuki випустив прощальну версію позашляховика Jimny
AutoCentre
2024-11-01T10:04:02Z
Які нові автомобілі купували українці в жовтні 2024 року
Фокус
2024-11-01T10:00:28Z
Найстаріший у світі спорткар продають за 74 млн грн: розвиває "шалені" 40 км/год
Знай
2024-11-01T09:51:12Z
Готуємо машину до зими: як все зробити правильно
AutoCentre
2024-11-01T09:49:30Z
Електричний кросовер Toyota bZ3X показали на офіційних фото
AutoGeek
2024-11-01T09:34:28Z
Нововведення для водіїв: що означає дорожній знак “P+D” на синьому фоні
GlavRed
2024-11-01T09:28:42Z
Новий Subaru Outback змінився до невпізнання: модель засвітилася на тестах
AutoCentre
2024-11-01T09:00:43Z