MY.UAНовини
"Реанімація - це конвеєр для трупів": чому треба вакцинуватися проти COVID-19
"Реанімація - це конвеєр для трупів": чому треба вакцинуватися проти COVID-19

"Реанімація - це конвеєр для трупів": чому треба вакцинуватися проти COVID-19

Україна через коронавірус на межі колапсу.

В Україні все більше людей хворіє на коронавірус і щоденні цифри вкрай невтішні. Та, якщо раніше більшість переносили COVID-19 у легшій формі, наразі лікарні переповнені, а деякі вже просто відмовляються приймати пацієнтів через відсутність місць.

«У Хмельницькому біля міської лікарні вишикувалася черга зі швидких з хворими на коронавірус», «Місця в лікарнях Херсона переповнені, а пацієнтів з COVID-19 везуть до сусідніх міст», «У Харкові пацієнтів з низькою сатурацією відмовляються шпиталізувати», «Місць немає, швидка їде по 4-5 годин»: волонтерка з Одеси розповіла про критичну ситуацію з коронавірусом» - і це далеко не повна характеристика того, що насправді відбувається в регіонах з СOVID-19.

Завдяки стрімкому прогресу науки і техніки людство отримало такі бажані вакцини проти коронавірусу, яких ми всі чекали, як "світла в кінці тунелю". Адже, за даними ВООЗ, саме вакцинація - це простий, безпечний та ефективний спосіб захисту від коронавірусу, оскільки вона активізує природний захист організму, щоб протистояти інфекції та зміцнити імунну систему.

Якщо раптом ви ще не вакцинувалися чи сумніваєтеся, розповідаємо, чому необхідно зробити щеплення проти COVID-19.

Переваги щеплення

Вакцини проти COVID-19 є дуже ефективними, адже вони можуть вберегти від потрапляння до реанімації і смерті. Скептики і антивакцинатори активно пропагують ідею, що є випадки, коли і після повного курсу імунізації люди можуть заражатися й інфікувати інших. Але, наголосимо, що наразі немає жодної вакцини, яка б забезпечувала 100% рівень захисту від хвороби.

Навіщо ж тоді щеплення, запитаєте ви. По-перше, в Україні активно циркулює небезпечний штам коронавірусу під назвою "Дельта", який поширюється значно швидше, аніж попередня форма вірусу, і викликає вкрай важкий перебіг захворювання, зокрема, у невакцинованих людей. Натомість вакцинація:

  1. зменшує ризик зараження людини COVID-19, включаючи "Дельта"-штам;
  2. є високоефективною у запобіганні госпіталізації та смерті, у тому числі проти "Дельти";
  3. повністю вакциновані люди, у разі зараження, попередньо, заразні протягом коротшого періоду.

Так, лікарка-неврологиня Волинської обласної клінічної лікарні Наталія Бобрик в коментарі ТСН.ua пояснила, що щеплення дає можливість людині уникнути клінічних проявів коронавірусу або значно полегшити перебіг хвороби. Також вакцинація гарантує безпеку не тільки щепленій людині, а й оточуючим особам.

"Наприклад, діти, яких в Україні наразі не вакцинують, або члени родини, які мають протипокази до вакцинації (таких людей насправді дуже маленька кількість) будуть у більшій безпеці, якщо інші члени сім’ї будуть вакцинованими", - сказала лікарка Наталія Бобрик.

По-друге, вакцинація - важливий крок у наших зусиллях повернутися до звичного способу життя. Зокрема, Університет охорони здоров’я Міссурі вказує на дані, що у вакцинованих людей, які можуть бути інфіковані COVID-19, в носі та роті менше вірусних частинок, і вони рідше передають його іншим. Цей висновок важливий, оскільки свідчить, що вакцинація не тільки захищає вас, але й обмежує поширення вірусу на близьких та друзів

"Щойно це буде зроблено, ми зможемо знову створити нормальне суспільство. Ми можемо насолоджуватися повсякденним життям, сімейними подіями, роботою та школою без дистанції, без масок і без страху. Ми знову будемо насолоджуватися регулярними поїздками магазинами, вечерею та сімейним відпочинком без постійних турбот про наслідки. Ми можемо мати справжні святкові заходи замість віртуальних. Все дуже просто: ми повернемо своє життя", - каже доктор медичних наук, професор медицини з Університету Алабами в Бірмінгемі Майкл Сааг.

Водночас, наразі трапляються випадки зараження на COVID-19 після вакцинації через відсутність колективного імунітету. А відтак, як сказаланеврологиня Наталія Бобрик, невакциновані піддають ризику не тільки себе, а й тих, хто отримав щеплення. 

У цьому контексті вона висловила думку, що, за прикладом інших розвинутих держав, в Україні теж потрібно ввести жорсткі обмеження щодо тих, хто відмовляється від щеплення. За її словами, якщо заборонити невакцинованим відвідувати, наприклад, магазини чи ходити на роботу, це значно зменшить їхні контакти і таким чином вони не зможуть заразити інших людей.

"Більшість людей розглядає вакцинацію лише в контексті свого власного здоров’я, а варто дивитись на це ширше, ваша вакцинація – це здоров’я ваших батьків, дітей, навколишніх, це ваша прогресивність у поглядах, ваша громадянська відповідальність та позиція, ваша внесок у майбутнє, турбота про здоров’я поколінь", - пояснила вона.

Водночас епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк в ексклюзивному коментарі ТСН.ua пояснила, що сподіватись на припинення циркуляції вірусу можна за високих показників вакцинації. А тієї кількості вакцинованих, яка є в Україні наразі, на жаль, недостатньо для того, щоб говорити про колективний імунітет.

"Загалом, це не коригує жодним чином ситуацію і не допомагає нам в цій хвилі COVID-19. Тобто, якби ми раніше вакцинували більшу кількість людей, можливо, це б якось покращило ситуацію. З таким відсотком вакцинації - це дуже мало, щоб віддавати таку колективну відповідь", - висловилася вона.

По-третє, вакцинація проти COVID-19 є більш безпечним способом формування імунітету, аніж перенесення хвороби і набуття природного імунітету. Вакцинація викликає реакцію антитіл, щоб ви були захищені, не відчуваючи хвороби.

Натомість COVID-19 може спричинити серйозні, небезпечні для життя ускладнення. Варто розуміти, що ризик важкої хвороби та смерті від наслідків коронавірусу значно перевищує будь-які переваги природного імунітету.

Серед інших серйозних наслідків коронавірусу:

  • ниркова недостатність;
  • ураження серця, легенів і мозку;
  • тромбоз і проблеми з судинами;
  • важка дихальна недостатність;
  • депресія, тривожність;
  • занепад сил, відсутність настрою;
  • погіршення пам'яті;
  • тривалий біль в грудях або м'язах;
  • втрата нюху і смаку.

Так, за словами лікарки Наталії Бобрик, нова хвиля пандемії коронавірусу відрізняється тим, що хвороба стала агресивнішою. Наприклад, почастішали випадки рецидивуючого тромбозу судин, в результаті медикам доводиться робити ампутації кінцівок. Також побільшало випадків, коли клінічним проявом інфекції є психомоторне збудження або виражений головний біль. Останній же може симулювати симптоми менінгіту.

"Натомість, ризики отримати ускладнення від вакцинації дуже низькі. Наприклад, ризик отримати травму у побуті чи ДТП, чи з’їсти неякісний продукти значно вищі. Однак, люди ж не відмовляються від транспортного сполучення чи харчування", - наголосила Наталії Бобрик.

По-четверте, вакцинація вагітних зменшує ризик ускладнень, у разі зараження. Останні дані вказують на те, що порівняно з безсимптомними пацієнтами тяжкі породіллі мали більший ризик кесаревого розтину, передчасних пологів, гіпертонічних розладів вагітності та післяпологової кровотечі.

Які переваги у вакцинованих

Вже після того, як ви отримаєте перше щеплення, ваш організм починає виробляти антитіла до коронавірусу. Саме вони допомагають імунній системі боротися з вірусом, якщо ви випадково піддаєтесь впливу, тому це зменшує ваші шанси захворіти на COVID-19. Але повністю імунізованою людина є лише через 2 тижні після другої дози вакцини, коли у неї формується стійкий імунітет і вона отримує вищі шанси не підхопити COVID-19.

Так, після повного курсу вакцинації проти COVID-19, українцям, зокрема, з "червоних" зон, надається чимало переваг. Для вакцинованих відновлюються заходи, які були звичними до пандемії, але через COVID-19 їх довелося обмежити. Наприклад, якщо ви мешкаєте у "червоному" регіоні, але маєте повний курс щеплення, то можете:

  • відвідувати ТЦ і дитячі кімнати та розважальні зони для дітей 
  • відвідувати театри, музеї, кінотеатри
  • ходити до спортзалу чи басейну
  • ходити до барів, ресторанів і кафе
  • подорожувати "Укрзалізницею" і користуватися громадським транспортом
  • не проходити самоізоляцію, якщо перетинаєте кордон
Коронавірус_інфо

Проте, слід наголосити, що повністю вакциновані люди теж повинні носити маску в громадських приміщеннях і дотримуватися соціальної дистанції, передусім, щоб не наражати на небезпеку інших, зокрема тих, хто перебуває у групі ризику і може не справитися з коронавірусом.

Перебіг коронавірусу у невакцинованих/вакцинованих

У невакцинованих людей протікає захворювання важче: майже 98% тих, у кого важкий перебіг захворювання, це населення без щеплення. 

Аби донести людям всі жахи реанімаційних відділеннях і того, що коїться з невакцинованими, у разі зараження коронавірусом, лікар-інтерн-рентгенолог Черкаської обласної лікарні та Олександрівської клінічної лікарні м. Києва Михайло Сидоренко опублікував емоційний пост у Instagram, у якому описав, страшні муки пацієнтів у важкому стані, як вони "божеволіють" від низької сатурації, зривають кисневу маску, намагаються встати, після чого санітарки прив'язують руки і ноги до ліжка, але зрештою попри спроби лікарів реанімувати, помирають, бо "шансу майже не буде".

"Шанс вийти з інфекційної реанімації живим зараз становить 50/50, шанс залишитись живим після інтубації і ШВЛ майже нульовий. Це не офіційна статистика, це мої особисті підрахунки складені за місяць... Місця в реанімації завжди для вас будуть, лікарню вже не можливо перевантажити. Бо на одного пацієнта, який надходить, завжди знайдеться труп. Ліжко не встигає охолонути від попереднього пацієнта, це просто конвеєр для трупів", - зауважив він.

Далі інтерн розповідає, як померлих від наслідків коронавірусу у чорному поліетиленовому мішку, вивозять в коридор, і повідомляють рідним сумну звістку. Михайло Сидоренко зауважив, що це дуже важкий момент для близьких, але завдяки вакцинації цього можна уникнути. можна вберегти близьких від смерті.

"Буквально через секунду в коридорі стоятиме страшенний крик. Ви не уявляєте, наскільки це явище вкарбовується в пам'ять, це неймовірно скажений крик", - підсумував лікар-інтерн-рентгенолог.

Як вакцинуватися проти COVID-19 і не заразитися в черзі: поради епідеміологині

У цьому контексті лікарка Наталія Бобрик нагадала, що вакцини захищають на 70%  від ризику заразитись хворобою та на 100% від лікування у реанімації і від летального випадку. Тобто, ризик летального випадку у вакцинованої людини близький до нуля.

"Натомість, ризики отримати ускладнення від вакцинації дуже низькі. У світі вакциновано мільйони людей, в деяких країнах більше 80 % населення двома дозами, дані про небажані явища мають поодинокий характер", - заспокоює фахівчиня.

Чи треба вакцинуватися тим, хто перехворів

Вакцинуватися, за даними багатьох українських, світових спеціалістів і Центру з контролю та профілактики захворювань (CDC), необхідно незалежно від того, чи ви вже хворіли на COVID-19. Немає точних даних, які б вказували, наскільки довго після перенесеного коронавірусу, людину захищають антитіла. Тобто навіть, якщо ви нещодавно одужали, не має гарантії, що не захворієте знову найближчим часом.

Єдине - не можна вакцинуватися безпосередньо під час хвороби на коронавірус. Після того, як минуть всі симптоми гострої хвороби,чекати шість місяців не потрібно. Можна одразу прийти до свого сімейного лікаря і отримати щеплення. Рішення про відтермінування щеплення на пів року було ухвалене в Україні на початку вакцинальної кампанії, коли був обмежений доступ до вакцини, наразі ця рекомендація не актуальна.

Наразі з’являються все більше даних того, що люди отримують кращий захист шляхом вакцинації у порівнянні з тим, хто переніс COVID-19. Одне з досліджень показало, що невакциновані з COVID-19 мають удвічі більший ризик захворіти повторно, аніж повністю вакциновані.

Таку ж думку висловила і епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк, яка наголосила, що тим, хто перехворів обов'язково треба вакцинуватися і перенесений COVID-19 є не протипоказом для проведення вакцинації.

"Можна, наприклад, почекати пів року. Оскільки, в принципі, організм має свої антитіла після перенесеного захворювання. Але у будь-якому випадку навіть рівень антитіл не завжди корелюється з тим, що ми можемо захворіти чи не захворіти COVID-19. Вакцинація дещо іншим механізмом виробляєм в організмі імунітет. І в будь-якому випадку вона актуальна, бо свого імунітету може бути недостатньо, або він може бути не такий тривалий, як би нам хотілося", - пояснила епідеміологиня.

А лікарка-епідеміологиня Наталія Бобрик додала, що вакцинуватися тим, хто перехворів так само необхідно, оскільки природній імунітет, який сформувався внаслідок хвороби, є не постійним, не стійким, є змінним по тривалості у різних людей.

"Користь від вакцинації для тих, хто перехворів, полягає втому, що подовжується період, коли людина є стійкою до інфекції,  також ця людина стає ще однією частинкою, яка формує колективний імунітет. Важливо, що вакцини, які використовуються в Україні показали свою ефективність за коронавірусної інфекції, викликаної різними штамами. У разі формування природного імунітету людина може залишатись чутливою до іншого штаму вірусу", - підсумувала вона.

Навіщо вакцинуватись молоді

В Україні нова хвиля коронавірусу відрізняється тим, що хвороба все частіше уражає людей молодого віку і дітей. Через активну циркуляцію штаму "Дельта" хвороба у молоді може мати злоякісний блискавичний перебіг і навіть молодий організм може отримати важкий перебіг і зіткнутися з тяжкими наслідками після хвороби.

Зокрема, лікарка-неврологиня Наталія Бобрик перерахувала, як коронавірус може вплинути на молодь і який слід залишити після себе:

  • ураження нервової системи 
  • психомоторне збудження
  •  виражений головний біль
  • симптоми менінгіту
  • рецидивуючий тромбоз судин і як наслідок ампутація нижніж кінцівок
  • міокардит (запалення серцевого м’яза)

"Усі ці стани можуть призвести до стійкої інвалідизації або стати фатальними. Спрогнозувати, який буде перебіг "ковіду" неможливо. На жаль, молодий вік і відсутність супутніх захворювань, не завжди гарантують нам легкий перебіг", - сказала неврологиня.

"Був єдиним сином у мами": у Чернігівській області від коронавірусу помер 15-річний підліток

Своєю чергою, епідеміологиня Катерина Сояк влучно зауважила, що хоч у молодого організму, ніби як менші ризики отримати важкий перебіг, вони все одно є. І оскільки ці ризики присутні, їх бажано уникнути за допомогою вакцинації.

"Тому в будь-якому випадку вакцинація - це доказовий метод профілактики. Так, можна сподіватися на випадок, але навіщо піддаватися додатковим ризикам, якщо можна просто провести вакцинацію", - констатувала вона.

Чому важливо вакцинуватися літнім людям

Вакцинуватися проти коронавірусу літнім людям важливо, адже у більшості з віком з’являються супутні захворювання, які значно ускладнюють перебіг "ковіду". За даними лікарки Наталії Бобрик, для людей похилого віку є характерним те, що за наявності коронавірусу, починають декомпенсовуватись усі інші хронічні захворювання.

Лікарка назвала симптом COVID-19, після якого потрібно негайно звертатись до медиків

"Органи, які і так працювали протягом довгого часу на межі, починають відмовляти. Так, наприклад, у діабетиків може з’явитись ниркова недостатність, у гіпертоніків нарости серцева недостатність, з’явитись напади стенокардії і т.д", - пояснила неврологиня.

Чи можна вакцинуватися людям з аутоімунними захворюваннями

Людині, яка має аутоімунне захворювання, вакцинуватися проти коронавірусу можна, каже епідеміологиня Катерина Сояк. Єдине - у разі такої хвороби не так інтенсивно формуються імунітет від вакцинації.

У цілому, це знову ж таки, не є 100% протипоказання до вакцинації. Бо для такої людини з імунним захворюванням захворіти на коронавірус іноді може бути значно гірше, може привести до більш серйозних наслідків, чим вакцинація", - сказала Катерина Сояк і відзначила необхідність консультації лікаря, за будь-якого системного захворювання, перед щепленням. 

Чому вакцинація важлива

Відтоді, як з’явилися вакцини, такі хвороби, як віспа, поліомієліт та правець, які вбивали мільйони людей, суспільству вдалося взяти під контроль і нині вони зустрічаються дуже рідко. Інші захворювання, такі як кір та дифтерія, від моменту появи вакцин зменшилися до 99,9%.

Однак, якщо припинити вакцинацію, інфекційні хвороби можуть знову дуже швидко поширитися. А тому ВООЗ називає розмірковування щодо вакцинації однією з найбільших загроз для здоров'я у світі.

Окрім того, вакцинація допомагає досягнути колективного імунітету, що, відповідно, уповільнює або зупиняє поширення захворювання. Іншими словами, якщо ви робите щеплення, допомагаєте знищити хворобу, яка, в протилежному випадку, може поширювати і в майбутньому.

Чи безпечні вакцини

Варто зауважити, що суспільством досі шириться невірна думка про те, що вакцини експериментальними. Це не правда. Вони пройшли всі необхідні етапи клінічних випробувань. Попри те, що їх розробили у досить короткий час, моніторинг показав, що ці вакцини безпечні та ефективні.

Безпліддя, "чіпування" і зміна ДНК: 7 міфів про вакцинацію від COVID-19

Кому не можна вакцинуватися

Тих, кому дійсно не можна зробити щеплення, дуже мало людей. Як правило, вакцини протипоказані тільки для:

  • людей, які мали серйозну алергічну реакцію (анафілаксію) на попередню дозу вакцини
  • людей, які мали серйозну алергічну реакцію на інгредієнти вакцини

Якщо ви не впевнені, чи можна вакцинувати вас чи вашу дитину, зверніться до лікаря, медсестри, аби отримати достовірне пояснення щодо процедури.

Отже, серед підстав зробити щеплення проти коронавірусу вже зараз:

  1. Вакцинація дає нам можливість бути живими і здоровими, адже знижує ризик зараження,
  2. Вакцинація дає нам можливість бути вільними,
  3. Вакцина допоможе відновити стосунки з друзями та родиною,
  4. Вакцинація вбереже здоров'я і вагітної, і плода,
  5. Вакцинація наближає нас до колективного імунітету і моменту, коли можна буде зняти маски і тотальні обмеження,
  6. Вакцини проти коронавірусу безпечні і мають наукове підтвердження цього,
  7. Вакцинація дозволить стати впевненим у завтрішньому дні і позбавить страху заразитися,
  8. Якщо ви не вакцинуєтеся і захворієте, ваші діти, батьки чи онуки також можуть опинитися в групі ризику.

Вакцинація проти COVID-19 зменшить поширення вірусу і збільшить наші шанси на повернення до допандемічного життя із обіймами і усмішками на обличчях замість масок.

Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Читайте також:

  • Таран, Мазур, Полякова, Федишин: зірки, які зробили щеплення від коронавірусу
  • "Не можуть думати, їхня пам'ять порушена": вчені зі США шокували серйозними наслідками у пацієнтів після COVID-19
  • Королівський приклад: хто з монархів і їхніх родичів вакцинувалися від COVID-19
  • Який кашель вказує на коронавірус і як його відрізнити від застуди: пояснення
  • Зупиняє серця, призводить до тромбозів та ампутацій: як мутований штам "Дельта" б'є по органах  і системах

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Договорняк" и "слив" Донбасса: кто виноват в обвале украинского фронта
Comments UA
2024-11-29T13:15:32Z
Огромная дыра: как выглядит Ан-2, который россияне перепутали с украинским БПЛА
Фокус
2024-11-29T14:15:56Z
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Ситуация резко изменилась: что происходит в Купянске после визита Зеленского
Comments UA
2024-11-19T15:18:34Z
В Генштабе оценили ситуацию на фронте
Корреспондент
2024-11-29T14:48:33Z
Сырский побывал на фронте и пообещал усиление на двух направлениях
TSN
2024-11-29T13:55:18Z
Випробування найновішого бомбардувальника B-21 Raider потрапили на відео
Portaltele
2024-11-25T09:52:38Z
Этой зимой оккупанты хотят захватить прифронтовые города: о чем предупреждает ISW
Известия Киев
2024-11-18T18:07:47Z
В Киеве пробки на дорогах и коллапс в метро
Апостроф
2024-11-21T07:00:32Z
Ермак указал, когда закончится война в Украине
Comments UA
2024-11-27T15:00:03Z
Молодой фаворитке Путина доверили важное культурное мероприятие в России
Comments UA
2024-11-21T19:57:44Z
Путин назвал цели России в Украине: чем пригрозил диктатор
Comments UA
2024-11-28T11:51:18Z
Маск цинично унизил всех украинцев: что немедленно должна сделать Банковая
Comments UA
2024-11-18T09:03:21Z
Свои среди чужих: будут ли воевать иностранные войска в Украине
Корреспондент
2024-11-29T14:48:00Z
Военные РФ жалуются на боеприпасы, которые передала КНДР - Силы обороны
Корреспондент
2024-11-29T14:42:25Z
Дональд Трамп может помешать общим планам Ким Чен Ына и Владимира Путина — Bloomberg
ZN UA
2024-11-29T13:32:03Z
Китай отреагировал на удар баллистической ракетой России по Украине
Comments UA
2024-11-22T13:57:41Z
Усиление кровавого террора: сколько еще времени Путин будет устраивать украинцам ад
Comments UA
2024-11-18T12:39:58Z
Прожить на 5 лет дольше, потратив 2 часа: ученые узнали о простом способе достижения долголетия
Фокус
2024-11-27T13:42:17Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Гарвардский врач рассказала, как похудеть: пять действительно работающих советов
Comments UA
2024-11-27T15:42:22Z
Таких только 14%: ученые выяснили, в какой позе спят богатые люди
Фокус
2024-11-29T12:36:22Z
10 продуктов, которые часто ошибочно считают высокобелковыми
UAToday
2024-11-29T10:00:48Z
Что предлагают вместо МСЭК: от анонимности пациента до видеофиксации и индивидуальных экспертов
Комсомольская правда
2024-11-19T06:02:12Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
Дайте мозгу отдохнуть: 5 упражнений для улучшения психического здоровья
Фокус
2024-11-24T12:45:51Z
Рэпер Yarmak рассказал, когда решил стать в ряды ВСУ
Корреспондент
2024-11-29T14:03:08Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
"Такой п**дец, а ты чипсики рекламируешь": ведущий "Орла и решки" рассказал о разговоре с Ивлеевой после вторжения РФ
Апостроф
2024-11-19T09:48:42Z
"Такие бабки": звезда "Женского квартала" оскорбила поклонниц актера Остапа Ступки
Апостроф
2024-11-25T13:51:27Z
Где сейчас певица Maruv, которая выступала в России и не попала на "Евровидение" из-за скандала/Что известно о жизни и гражданской позиции исполнительницы
Апостроф
2024-11-29T14:15:42Z
Китайский бизнесмен съел банан со знаменитой инсталляции, который купил за 6,2 млн долларов
Комсомольская правда
2024-11-29T14:13:42Z
Тринчер сравнили с россиянкой Бузовой из-за поведения на интервью/Певица ответила на вопросы интервьюера после своего выступления
Апостроф
2024-11-19T10:39:25Z
Известная украинская актриса впервые рассказала о муже-военном и брате, который пропал без вести
TSN
2024-11-27T15:06:43Z
В Facebook сообщили о смерти Виктора Павлика: жена выдала гневную тираду
GlavRed
2024-11-19T16:45:44Z
Пока вы не видите этого, счета за воду уже растут
Знай
2024-11-29T13:30:20Z
Украинцы будут возвращать продукты в супермаркеты по новым правилам
TSN
2024-11-28T11:17:15Z
"Тысяча Зеленского": правительство обнародовало постановление
Корреспондент
2024-11-25T09:08:35Z
С 2025 года пачка сигарет подорожает на 40 гривен, - нардеп
Comments UA
2024-11-27T19:45:48Z
С 1 декабря в Украине запрещается лов раков: детали новых ограничений
Comments UA
2024-11-29T14:45:29Z
Деньги на субсидии: Шмыгаль сделал важное заявление
TSN
2024-11-29T14:36:12Z
В Украине могут установить ветряные турбины общей мощностью 800 МВт: что известно
Фокус
2024-11-18T17:23:42Z
Три сценария зимних отключений 2024-2025: эксперты рассказали, чего ждать украинцам
ZN UA
2024-11-25T03:34:28Z
Отменены графики отключений света в некоторых регионах
Известия Киев
2024-11-19T18:33:42Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
Григорий Решетник, Надежда Матвеева и другие рассказали, какой была их студенческая жизнь
Фокус
2024-11-17T07:12:43Z
"Герберы" из фанеры и иностранной электроники: в ГУР рассказали детали строения очередного российского фальш-дрона
Апостроф
2024-11-18T13:56:13Z
Российская ракета, которая упала на дома в Одессе, была сбита ПВО, — Воздушные силы
Комсомольская правда
2024-11-18T14:40:19Z
Пограничники показали уничтожение техники и складов россиян на Купянщине
Корреспондент
2024-11-29T14:51:11Z
Польша перебросила танки Leopard 2 в Латвию
Корреспондент
2024-11-29T14:43:02Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
Украинцам могут аннулировать субсидии и льготы: специалисты разъяснили детали
Политека
2024-11-16T19:00:33Z
РФ может готовить удар по Украине стратегической ракетой РС-26 "Рубеж", — соцсети
Фокус
2024-11-20T18:06:37Z
Среди жертв российского удара по Сумам – 14-летняя Анастасия Боровик
Комсомольская правда
2024-11-18T10:52:24Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Очевидец о ракетном ударе в Одессе: взрыв был в 15 метрах от нас
Comments UA
2024-11-18T11:15:47Z
В Одессе спасатели сняли с 18-метрового аттракциона четырех детей
ZN UA
2024-11-24T21:31:37Z
Помог незаконно забронировать более 450 работников - подозревают экс-работника госпредприятия
Апостроф
2024-11-29T11:45:31Z
В Израиле террористы расстреляли пассажирский автобус
Апостроф
2024-11-29T11:12:41Z
Дания задержала китайское судно по подозрению в повреждении кабелей
Корреспондент
2024-11-20T19:00:44Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
В Виннице внука подозревают в убийстве собственной бабушки
TSN
2024-11-29T11:03:41Z
Названы сроки реванша между Дюбуа и Джошуа
Корреспондент
2024-11-27T16:54:44Z
"Им запретили делать это": раскрыто скандальное условие боя Тайсон - Пол
Корреспондент
2024-11-19T15:36:14Z
ПСВ – "Шахтер": где смотреть матч Лиги чемпионов
ZN UA
2024-11-27T09:37:09Z
Перес раскритиковал обновленный формат Лиги чемпионов и увеличение количест
Корреспондент
2024-11-24T17:00:03Z
Кобин в шоке – Ингулец забил фантастический гол Ворскли на 19-й секунде
Корреспондент
2024-11-29T14:48:35Z
Два украинца вошли в список претендентов на попадание в команду года по версии ФИФА
ZN UA
2024-11-29T14:37:49Z
Забарный - о песне в его честь: Не мог поверить, я начинал играть без фанатов
Корреспондент
2024-11-29T14:21:22Z
"Кто поддерживает Мбаппе, имеет IQ, как у мухи": фанаты Реала жгут футболки форварда
Корреспондент
2024-11-29T13:45:44Z
Бундеслига: расписание и результаты матчей 12-го тура чемпионата Германии по футболу, турнирная таблица
TSN
2024-11-29T13:39:35Z
Голубцы с булгуром, вкуснее обычных: судья "Мастер Шеф" дала простой рецепт
Политека
2024-11-19T04:00:53Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Как спасти пересоленное блюдо – помогут бабушкины советы/Ситуацию можно исправить!
Апостроф
2024-11-18T11:12:39Z
Starbucks открыл кофейню вблизи границы с Северной Кореей
Корреспондент
2024-11-29T12:15:31Z
2000 лет спустя: гладиаторские бои вернутся в Колизей
Знай
2024-11-29T11:52:13Z
Какой вы цветок по знаку зодиака: какой ваш талисман
TSN
2024-11-29T11:51:14Z
Как не накупить лишнего во время "Черной пятницы": топ-5 советов
Апостроф
2024-11-29T10:18:29Z
В какой стране иностранцам предлагают 30 тысяч долларов за переезд
Comments UA
2024-11-29T09:57:15Z
Какие самые лучшие знаки зодиака по мнению астрологов: таких всего три
TSN
2024-11-29T07:51:34Z
Семейная традиция Комонов: ученые обнаружили следы бальзамирования на телах французских аристократов
Фокус
2024-11-18T11:45:32Z
Авторы The Invincible представили антибоевую ролевую игру Dante's Ring — выходит в 2025 году
GameMag
2024-11-24T13:16:07Z
"Крутится" вокруг Земли еще с августа: ученые расскрыли тайну "второй Луны"
Знай
2024-11-29T14:51:36Z
Разрушительное сотворение. Рост Гималаев уничтожил треть континентальной коры Земли
Фокус
2024-11-29T14:51:02Z
Как найти скрытые приложения, замедляющие работу телефона: простая инструкция
Политека
2024-11-29T14:30:41Z
Колоссальная солнечная буря обрушилась на Землю 2687 лет назад: почему это опасно для нас
Фокус
2024-11-29T14:16:52Z
Струя длиной 2 св. года: космический огнемет в виде гитары выбрасывает антиматерию, что это
Фокус
2024-11-29T14:00:01Z
100-летний гарпун найден в морском гиганте: какое животное носило его в себе целый век
Фокус
2024-11-29T13:55:06Z
Создан литий-ионный аккумулятор, который нельзя уничтожить: он растягивается на 250%
Фокус
2024-11-29T13:55:01Z
Лайфхаки для зимы: как быстро очистить лобовое стекло от льда
Comments UA
2024-11-19T01:00:21Z
Станет электромобилем: раскрыты официальные подробности нового Volkswagen Golf 9
Фокус
2024-11-29T13:45:34Z
"Зеленая карта" для авто неожиданно и приятно упадет в цене
Знай
2024-11-29T13:12:26Z
На европейский рынок выходит 475-сильный семейный внедорожник из США
Фокус
2024-11-29T10:12:32Z
Простоял 20 лет в сарае: обнаружен роскошный Buick 70-х с малым пробегом
Фокус
2024-11-29T07:45:57Z
Як Tatra випустила розвізний фургон із кольорового ламінату
AutoCentre
2024-11-28T20:28:52Z
"Соскочил с переговоров", – Китай подложил Путину и его верхушке свинью премиум-класса
Новости Украины
2024-11-28T17:18:01Z
Американское качество: классический Chevrolet 60-х завелся после 36 лет простоя
Фокус
2024-11-28T14:30:15Z
Машина дала слабину: китайский танк VT-4 опозорился во время показов
Фокус
2024-11-28T13:57:20Z