MY.UAНовини
"Реанімація - це конвеєр для трупів": чому треба вакцинуватися проти COVID-19
"Реанімація - це конвеєр для трупів": чому треба вакцинуватися проти COVID-19

"Реанімація - це конвеєр для трупів": чому треба вакцинуватися проти COVID-19

Україна через коронавірус на межі колапсу.

В Україні все більше людей хворіє на коронавірус і щоденні цифри вкрай невтішні. Та, якщо раніше більшість переносили COVID-19 у легшій формі, наразі лікарні переповнені, а деякі вже просто відмовляються приймати пацієнтів через відсутність місць.

«У Хмельницькому біля міської лікарні вишикувалася черга зі швидких з хворими на коронавірус», «Місця в лікарнях Херсона переповнені, а пацієнтів з COVID-19 везуть до сусідніх міст», «У Харкові пацієнтів з низькою сатурацією відмовляються шпиталізувати», «Місць немає, швидка їде по 4-5 годин»: волонтерка з Одеси розповіла про критичну ситуацію з коронавірусом» - і це далеко не повна характеристика того, що насправді відбувається в регіонах з СOVID-19.

Завдяки стрімкому прогресу науки і техніки людство отримало такі бажані вакцини проти коронавірусу, яких ми всі чекали, як "світла в кінці тунелю". Адже, за даними ВООЗ, саме вакцинація - це простий, безпечний та ефективний спосіб захисту від коронавірусу, оскільки вона активізує природний захист організму, щоб протистояти інфекції та зміцнити імунну систему.

Якщо раптом ви ще не вакцинувалися чи сумніваєтеся, розповідаємо, чому необхідно зробити щеплення проти COVID-19.

Переваги щеплення

Вакцини проти COVID-19 є дуже ефективними, адже вони можуть вберегти від потрапляння до реанімації і смерті. Скептики і антивакцинатори активно пропагують ідею, що є випадки, коли і після повного курсу імунізації люди можуть заражатися й інфікувати інших. Але, наголосимо, що наразі немає жодної вакцини, яка б забезпечувала 100% рівень захисту від хвороби.

Навіщо ж тоді щеплення, запитаєте ви. По-перше, в Україні активно циркулює небезпечний штам коронавірусу під назвою "Дельта", який поширюється значно швидше, аніж попередня форма вірусу, і викликає вкрай важкий перебіг захворювання, зокрема, у невакцинованих людей. Натомість вакцинація:

  1. зменшує ризик зараження людини COVID-19, включаючи "Дельта"-штам;
  2. є високоефективною у запобіганні госпіталізації та смерті, у тому числі проти "Дельти";
  3. повністю вакциновані люди, у разі зараження, попередньо, заразні протягом коротшого періоду.

Так, лікарка-неврологиня Волинської обласної клінічної лікарні Наталія Бобрик в коментарі ТСН.ua пояснила, що щеплення дає можливість людині уникнути клінічних проявів коронавірусу або значно полегшити перебіг хвороби. Також вакцинація гарантує безпеку не тільки щепленій людині, а й оточуючим особам.

"Наприклад, діти, яких в Україні наразі не вакцинують, або члени родини, які мають протипокази до вакцинації (таких людей насправді дуже маленька кількість) будуть у більшій безпеці, якщо інші члени сім’ї будуть вакцинованими", - сказала лікарка Наталія Бобрик.

По-друге, вакцинація - важливий крок у наших зусиллях повернутися до звичного способу життя. Зокрема, Університет охорони здоров’я Міссурі вказує на дані, що у вакцинованих людей, які можуть бути інфіковані COVID-19, в носі та роті менше вірусних частинок, і вони рідше передають його іншим. Цей висновок важливий, оскільки свідчить, що вакцинація не тільки захищає вас, але й обмежує поширення вірусу на близьких та друзів

"Щойно це буде зроблено, ми зможемо знову створити нормальне суспільство. Ми можемо насолоджуватися повсякденним життям, сімейними подіями, роботою та школою без дистанції, без масок і без страху. Ми знову будемо насолоджуватися регулярними поїздками магазинами, вечерею та сімейним відпочинком без постійних турбот про наслідки. Ми можемо мати справжні святкові заходи замість віртуальних. Все дуже просто: ми повернемо своє життя", - каже доктор медичних наук, професор медицини з Університету Алабами в Бірмінгемі Майкл Сааг.

Водночас, наразі трапляються випадки зараження на COVID-19 після вакцинації через відсутність колективного імунітету. А відтак, як сказаланеврологиня Наталія Бобрик, невакциновані піддають ризику не тільки себе, а й тих, хто отримав щеплення. 

У цьому контексті вона висловила думку, що, за прикладом інших розвинутих держав, в Україні теж потрібно ввести жорсткі обмеження щодо тих, хто відмовляється від щеплення. За її словами, якщо заборонити невакцинованим відвідувати, наприклад, магазини чи ходити на роботу, це значно зменшить їхні контакти і таким чином вони не зможуть заразити інших людей.

"Більшість людей розглядає вакцинацію лише в контексті свого власного здоров’я, а варто дивитись на це ширше, ваша вакцинація – це здоров’я ваших батьків, дітей, навколишніх, це ваша прогресивність у поглядах, ваша громадянська відповідальність та позиція, ваша внесок у майбутнє, турбота про здоров’я поколінь", - пояснила вона.

Водночас епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк в ексклюзивному коментарі ТСН.ua пояснила, що сподіватись на припинення циркуляції вірусу можна за високих показників вакцинації. А тієї кількості вакцинованих, яка є в Україні наразі, на жаль, недостатньо для того, щоб говорити про колективний імунітет.

"Загалом, це не коригує жодним чином ситуацію і не допомагає нам в цій хвилі COVID-19. Тобто, якби ми раніше вакцинували більшу кількість людей, можливо, це б якось покращило ситуацію. З таким відсотком вакцинації - це дуже мало, щоб віддавати таку колективну відповідь", - висловилася вона.

По-третє, вакцинація проти COVID-19 є більш безпечним способом формування імунітету, аніж перенесення хвороби і набуття природного імунітету. Вакцинація викликає реакцію антитіл, щоб ви були захищені, не відчуваючи хвороби.

Натомість COVID-19 може спричинити серйозні, небезпечні для життя ускладнення. Варто розуміти, що ризик важкої хвороби та смерті від наслідків коронавірусу значно перевищує будь-які переваги природного імунітету.

Серед інших серйозних наслідків коронавірусу:

  • ниркова недостатність;
  • ураження серця, легенів і мозку;
  • тромбоз і проблеми з судинами;
  • важка дихальна недостатність;
  • депресія, тривожність;
  • занепад сил, відсутність настрою;
  • погіршення пам'яті;
  • тривалий біль в грудях або м'язах;
  • втрата нюху і смаку.

Так, за словами лікарки Наталії Бобрик, нова хвиля пандемії коронавірусу відрізняється тим, що хвороба стала агресивнішою. Наприклад, почастішали випадки рецидивуючого тромбозу судин, в результаті медикам доводиться робити ампутації кінцівок. Також побільшало випадків, коли клінічним проявом інфекції є психомоторне збудження або виражений головний біль. Останній же може симулювати симптоми менінгіту.

"Натомість, ризики отримати ускладнення від вакцинації дуже низькі. Наприклад, ризик отримати травму у побуті чи ДТП, чи з’їсти неякісний продукти значно вищі. Однак, люди ж не відмовляються від транспортного сполучення чи харчування", - наголосила Наталії Бобрик.

По-четверте, вакцинація вагітних зменшує ризик ускладнень, у разі зараження. Останні дані вказують на те, що порівняно з безсимптомними пацієнтами тяжкі породіллі мали більший ризик кесаревого розтину, передчасних пологів, гіпертонічних розладів вагітності та післяпологової кровотечі.

Які переваги у вакцинованих

Вже після того, як ви отримаєте перше щеплення, ваш організм починає виробляти антитіла до коронавірусу. Саме вони допомагають імунній системі боротися з вірусом, якщо ви випадково піддаєтесь впливу, тому це зменшує ваші шанси захворіти на COVID-19. Але повністю імунізованою людина є лише через 2 тижні після другої дози вакцини, коли у неї формується стійкий імунітет і вона отримує вищі шанси не підхопити COVID-19.

Так, після повного курсу вакцинації проти COVID-19, українцям, зокрема, з "червоних" зон, надається чимало переваг. Для вакцинованих відновлюються заходи, які були звичними до пандемії, але через COVID-19 їх довелося обмежити. Наприклад, якщо ви мешкаєте у "червоному" регіоні, але маєте повний курс щеплення, то можете:

  • відвідувати ТЦ і дитячі кімнати та розважальні зони для дітей 
  • відвідувати театри, музеї, кінотеатри
  • ходити до спортзалу чи басейну
  • ходити до барів, ресторанів і кафе
  • подорожувати "Укрзалізницею" і користуватися громадським транспортом
  • не проходити самоізоляцію, якщо перетинаєте кордон
Коронавірус_інфо

Проте, слід наголосити, що повністю вакциновані люди теж повинні носити маску в громадських приміщеннях і дотримуватися соціальної дистанції, передусім, щоб не наражати на небезпеку інших, зокрема тих, хто перебуває у групі ризику і може не справитися з коронавірусом.

Перебіг коронавірусу у невакцинованих/вакцинованих

У невакцинованих людей протікає захворювання важче: майже 98% тих, у кого важкий перебіг захворювання, це населення без щеплення. 

Аби донести людям всі жахи реанімаційних відділеннях і того, що коїться з невакцинованими, у разі зараження коронавірусом, лікар-інтерн-рентгенолог Черкаської обласної лікарні та Олександрівської клінічної лікарні м. Києва Михайло Сидоренко опублікував емоційний пост у Instagram, у якому описав, страшні муки пацієнтів у важкому стані, як вони "божеволіють" від низької сатурації, зривають кисневу маску, намагаються встати, після чого санітарки прив'язують руки і ноги до ліжка, але зрештою попри спроби лікарів реанімувати, помирають, бо "шансу майже не буде".

"Шанс вийти з інфекційної реанімації живим зараз становить 50/50, шанс залишитись живим після інтубації і ШВЛ майже нульовий. Це не офіційна статистика, це мої особисті підрахунки складені за місяць... Місця в реанімації завжди для вас будуть, лікарню вже не можливо перевантажити. Бо на одного пацієнта, який надходить, завжди знайдеться труп. Ліжко не встигає охолонути від попереднього пацієнта, це просто конвеєр для трупів", - зауважив він.

Далі інтерн розповідає, як померлих від наслідків коронавірусу у чорному поліетиленовому мішку, вивозять в коридор, і повідомляють рідним сумну звістку. Михайло Сидоренко зауважив, що це дуже важкий момент для близьких, але завдяки вакцинації цього можна уникнути. можна вберегти близьких від смерті.

"Буквально через секунду в коридорі стоятиме страшенний крик. Ви не уявляєте, наскільки це явище вкарбовується в пам'ять, це неймовірно скажений крик", - підсумував лікар-інтерн-рентгенолог.

Як вакцинуватися проти COVID-19 і не заразитися в черзі: поради епідеміологині

У цьому контексті лікарка Наталія Бобрик нагадала, що вакцини захищають на 70%  від ризику заразитись хворобою та на 100% від лікування у реанімації і від летального випадку. Тобто, ризик летального випадку у вакцинованої людини близький до нуля.

"Натомість, ризики отримати ускладнення від вакцинації дуже низькі. У світі вакциновано мільйони людей, в деяких країнах більше 80 % населення двома дозами, дані про небажані явища мають поодинокий характер", - заспокоює фахівчиня.

Чи треба вакцинуватися тим, хто перехворів

Вакцинуватися, за даними багатьох українських, світових спеціалістів і Центру з контролю та профілактики захворювань (CDC), необхідно незалежно від того, чи ви вже хворіли на COVID-19. Немає точних даних, які б вказували, наскільки довго після перенесеного коронавірусу, людину захищають антитіла. Тобто навіть, якщо ви нещодавно одужали, не має гарантії, що не захворієте знову найближчим часом.

Єдине - не можна вакцинуватися безпосередньо під час хвороби на коронавірус. Після того, як минуть всі симптоми гострої хвороби,чекати шість місяців не потрібно. Можна одразу прийти до свого сімейного лікаря і отримати щеплення. Рішення про відтермінування щеплення на пів року було ухвалене в Україні на початку вакцинальної кампанії, коли був обмежений доступ до вакцини, наразі ця рекомендація не актуальна.

Наразі з’являються все більше даних того, що люди отримують кращий захист шляхом вакцинації у порівнянні з тим, хто переніс COVID-19. Одне з досліджень показало, що невакциновані з COVID-19 мають удвічі більший ризик захворіти повторно, аніж повністю вакциновані.

Таку ж думку висловила і епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк, яка наголосила, що тим, хто перехворів обов'язково треба вакцинуватися і перенесений COVID-19 є не протипоказом для проведення вакцинації.

"Можна, наприклад, почекати пів року. Оскільки, в принципі, організм має свої антитіла після перенесеного захворювання. Але у будь-якому випадку навіть рівень антитіл не завжди корелюється з тим, що ми можемо захворіти чи не захворіти COVID-19. Вакцинація дещо іншим механізмом виробляєм в організмі імунітет. І в будь-якому випадку вона актуальна, бо свого імунітету може бути недостатньо, або він може бути не такий тривалий, як би нам хотілося", - пояснила епідеміологиня.

А лікарка-епідеміологиня Наталія Бобрик додала, що вакцинуватися тим, хто перехворів так само необхідно, оскільки природній імунітет, який сформувався внаслідок хвороби, є не постійним, не стійким, є змінним по тривалості у різних людей.

"Користь від вакцинації для тих, хто перехворів, полягає втому, що подовжується період, коли людина є стійкою до інфекції,  також ця людина стає ще однією частинкою, яка формує колективний імунітет. Важливо, що вакцини, які використовуються в Україні показали свою ефективність за коронавірусної інфекції, викликаної різними штамами. У разі формування природного імунітету людина може залишатись чутливою до іншого штаму вірусу", - підсумувала вона.

Навіщо вакцинуватись молоді

В Україні нова хвиля коронавірусу відрізняється тим, що хвороба все частіше уражає людей молодого віку і дітей. Через активну циркуляцію штаму "Дельта" хвороба у молоді може мати злоякісний блискавичний перебіг і навіть молодий організм може отримати важкий перебіг і зіткнутися з тяжкими наслідками після хвороби.

Зокрема, лікарка-неврологиня Наталія Бобрик перерахувала, як коронавірус може вплинути на молодь і який слід залишити після себе:

  • ураження нервової системи 
  • психомоторне збудження
  •  виражений головний біль
  • симптоми менінгіту
  • рецидивуючий тромбоз судин і як наслідок ампутація нижніж кінцівок
  • міокардит (запалення серцевого м’яза)

"Усі ці стани можуть призвести до стійкої інвалідизації або стати фатальними. Спрогнозувати, який буде перебіг "ковіду" неможливо. На жаль, молодий вік і відсутність супутніх захворювань, не завжди гарантують нам легкий перебіг", - сказала неврологиня.

"Був єдиним сином у мами": у Чернігівській області від коронавірусу помер 15-річний підліток

Своєю чергою, епідеміологиня Катерина Сояк влучно зауважила, що хоч у молодого організму, ніби як менші ризики отримати важкий перебіг, вони все одно є. І оскільки ці ризики присутні, їх бажано уникнути за допомогою вакцинації.

"Тому в будь-якому випадку вакцинація - це доказовий метод профілактики. Так, можна сподіватися на випадок, але навіщо піддаватися додатковим ризикам, якщо можна просто провести вакцинацію", - констатувала вона.

Чому важливо вакцинуватися літнім людям

Вакцинуватися проти коронавірусу літнім людям важливо, адже у більшості з віком з’являються супутні захворювання, які значно ускладнюють перебіг "ковіду". За даними лікарки Наталії Бобрик, для людей похилого віку є характерним те, що за наявності коронавірусу, починають декомпенсовуватись усі інші хронічні захворювання.

Лікарка назвала симптом COVID-19, після якого потрібно негайно звертатись до медиків

"Органи, які і так працювали протягом довгого часу на межі, починають відмовляти. Так, наприклад, у діабетиків може з’явитись ниркова недостатність, у гіпертоніків нарости серцева недостатність, з’явитись напади стенокардії і т.д", - пояснила неврологиня.

Чи можна вакцинуватися людям з аутоімунними захворюваннями

Людині, яка має аутоімунне захворювання, вакцинуватися проти коронавірусу можна, каже епідеміологиня Катерина Сояк. Єдине - у разі такої хвороби не так інтенсивно формуються імунітет від вакцинації.

У цілому, це знову ж таки, не є 100% протипоказання до вакцинації. Бо для такої людини з імунним захворюванням захворіти на коронавірус іноді може бути значно гірше, може привести до більш серйозних наслідків, чим вакцинація", - сказала Катерина Сояк і відзначила необхідність консультації лікаря, за будь-якого системного захворювання, перед щепленням. 

Чому вакцинація важлива

Відтоді, як з’явилися вакцини, такі хвороби, як віспа, поліомієліт та правець, які вбивали мільйони людей, суспільству вдалося взяти під контроль і нині вони зустрічаються дуже рідко. Інші захворювання, такі як кір та дифтерія, від моменту появи вакцин зменшилися до 99,9%.

Однак, якщо припинити вакцинацію, інфекційні хвороби можуть знову дуже швидко поширитися. А тому ВООЗ називає розмірковування щодо вакцинації однією з найбільших загроз для здоров'я у світі.

Окрім того, вакцинація допомагає досягнути колективного імунітету, що, відповідно, уповільнює або зупиняє поширення захворювання. Іншими словами, якщо ви робите щеплення, допомагаєте знищити хворобу, яка, в протилежному випадку, може поширювати і в майбутньому.

Чи безпечні вакцини

Варто зауважити, що суспільством досі шириться невірна думка про те, що вакцини експериментальними. Це не правда. Вони пройшли всі необхідні етапи клінічних випробувань. Попри те, що їх розробили у досить короткий час, моніторинг показав, що ці вакцини безпечні та ефективні.

Безпліддя, "чіпування" і зміна ДНК: 7 міфів про вакцинацію від COVID-19

Кому не можна вакцинуватися

Тих, кому дійсно не можна зробити щеплення, дуже мало людей. Як правило, вакцини протипоказані тільки для:

  • людей, які мали серйозну алергічну реакцію (анафілаксію) на попередню дозу вакцини
  • людей, які мали серйозну алергічну реакцію на інгредієнти вакцини

Якщо ви не впевнені, чи можна вакцинувати вас чи вашу дитину, зверніться до лікаря, медсестри, аби отримати достовірне пояснення щодо процедури.

Отже, серед підстав зробити щеплення проти коронавірусу вже зараз:

  1. Вакцинація дає нам можливість бути живими і здоровими, адже знижує ризик зараження,
  2. Вакцинація дає нам можливість бути вільними,
  3. Вакцина допоможе відновити стосунки з друзями та родиною,
  4. Вакцинація вбереже здоров'я і вагітної, і плода,
  5. Вакцинація наближає нас до колективного імунітету і моменту, коли можна буде зняти маски і тотальні обмеження,
  6. Вакцини проти коронавірусу безпечні і мають наукове підтвердження цього,
  7. Вакцинація дозволить стати впевненим у завтрішньому дні і позбавить страху заразитися,
  8. Якщо ви не вакцинуєтеся і захворієте, ваші діти, батьки чи онуки також можуть опинитися в групі ризику.

Вакцинація проти COVID-19 зменшить поширення вірусу і збільшить наші шанси на повернення до допандемічного життя із обіймами і усмішками на обличчях замість масок.

Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Читайте також:

  • Таран, Мазур, Полякова, Федишин: зірки, які зробили щеплення від коронавірусу
  • "Не можуть думати, їхня пам'ять порушена": вчені зі США шокували серйозними наслідками у пацієнтів після COVID-19
  • Королівський приклад: хто з монархів і їхніх родичів вакцинувалися від COVID-19
  • Який кашель вказує на коронавірус і як його відрізнити від застуди: пояснення
  • Зупиняє серця, призводить до тромбозів та ампутацій: як мутований штам "Дельта" б'є по органах  і системах

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
У вас може бути інфаркт, і ви про це навіть не здогадуєтесь
360ua.news
2025-07-03T13:15:19Z
Забудьте про заморожені рушники та лід: названо небезпечні способи боротьби з нестерпною спекою
Фокус
2025-07-03T12:00:38Z
Безкоштовні ліки для пенсіонерів у Харкові: хто і як може отримати
Политека
2025-07-03T12:00:31Z
Чи варто засмагати: поради дерматологині для здорової шкіри
24tv
2025-07-03T11:30:43Z
У столітній суперечці поставлено несподівану крапку: який насправді вигляд має ідеальне чоловіче тіло
Фокус
2025-07-03T11:21:33Z
Більше не будете смажити кабачки: найпростіший рецепт
Telegraf
2025-07-03T11:15:01Z
Засмагаймо без ризиків: 5 порад для безпечного та красивого бронзування
24tv
2025-07-03T10:45:16Z
Чи можна замінити гель для душу шампунем: що потрібно знати про догляд за шкірою
TSN
2025-07-03T10:33:26Z
Заплатите набагато дешевше: адвокат розповів, як позбутися штрафів ТЦК
Знай
2025-07-03T13:30:29Z
Що буде з доларом у липні: фінансистка назвала 5 факторів, які вдарять по курсу
GlavRed
2025-07-03T13:27:19Z
Платити за газ можна по-новому: додатковий онлайн-спосіб
24tv
2025-07-03T13:27:18Z
Новим власником "Укрбуду" замість грузинського бізнесмена стане сумнозвісний екснардеп? Що відомо
Telegraf
2025-07-03T13:24:18Z
Українець порівняв ціни в Україні та Австралії: висновки здивували мережу
24tv
2025-07-03T13:24:10Z
ШІ може витіснити мільйони робочих місць найближчими роками
InternetUA
2025-07-03T13:22:35Z
Бізнесмен Максим Кріппа ініціював розслідування в компанії DIM
Gazeta UA
2025-07-03T13:12:51Z
Які ціни на житло в Італії та як іноземцю купити там нерухомість
24tv
2025-07-03T13:09:21Z
Зеленський підписав закон, що впроваджує європейські стандарти у сфері рибальства
24tv
2025-07-03T13:06:57Z
У Британії затвердили заборону пропалестинської групи, що пошкодила літаки на авіабазі
Европейская правда
2025-07-03T13:30:52Z
«Пілот» щодо внесення землевпорядниками інформації до кадастру продовжили
AgroPortal
2025-07-03T13:30:49Z
Апеляція ВАКС зменшила заставу дружині Кириленка у 37 разів
ZN UA
2025-07-03T13:28:09Z
Що відбувається по той бік лінії фронту? У Києві відбулась дискусія про реалії та виклики життя в тимчасовій окупації
Детектор М
2025-07-03T13:27:54Z
Росія тримає у полоні щонайменше 30 українських журналістів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T13:24:07Z
Для Польщі військовий конфлікт з РФ вже є передбачуваним майбутнім - очільник посольства
УкраинФорм
2025-07-03T13:21:04Z
В Італії застерігають, що Росія становить зростаючу військову загрозу для країн НАТО
УкраинФорм
2025-07-03T13:18:39Z
Фінський генерал розповів, як його країна збирається боротися з дефіцитом пороху
Лига
2025-07-03T13:18:18Z
Апеляційна палата ВАКС перенесла розгляд скарг на запобіжний захід Чернишову
УкраинФорм
2025-07-03T13:18:15Z
Як видалити вапняний наліт та іржу з унітазу: простий та ефективний спосіб
GlavRed
2025-07-03T13:27:51Z
Топові курорти Греції 2025 з онлайн турагенцією АНЕКС Тур
Gazeta UA
2025-07-03T13:27:10Z
11 років весілля : що подарувати
24tv
2025-07-03T12:57:37Z
Прощавай, пакет! 3 липня – Всесвітній день без поліетилену: чому він такий небезпечний і як його замінити?
Знай
2025-07-03T12:54:55Z
Феєрія літа: ресторанний салат, який не ризикують готувати вдома – а дарма
24tv
2025-07-03T12:54:13Z
Як зберігати цвітну капусту, щоб вона не почорніла: корисні секрети
24tv
2025-07-03T12:27:17Z
Не тільки Ібіца: де в Європі відпочити біля моря і потусити до ранку
24tv
2025-07-03T12:18:59Z
Яка висота стелі в будинку вважається оптимальною, а яка – найкращою
24tv
2025-07-03T12:00:19Z
Кроти тікатимуть з городу наввипередки: цей бабусин метод працює безвідмовно
24tv
2025-07-03T11:48:10Z
Україна вироблятиме дрони спільно з американською компанією Swift Beat
ZN UA
2025-07-03T13:30:45Z
До €400 тисяч на одне відкриття за кордоном: «Чорноморка» анонсувала два нових заклади у Литві та Угорщині
AIN
2025-07-03T13:30:19Z
Мобілізація чоловіків за 50 років з 1 липня: хто підлягає призову і куди направляють служити
24tv
2025-07-03T13:27:23Z
Один із районів Києва є лідером зі вживання алкоголю в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T13:27:01Z
"Шахеди" навчились обходити ППО України: росіяни знайшли два прості рішення
Фокус
2025-07-03T13:21:29Z
У Курській області ліквідували заступника головнокомандувача ВМФ РФ
ZN UA
2025-07-03T13:18:51Z
Слова, які видають безграмотність: так українською не говорять
Gazeta UA
2025-07-03T13:18:43Z
"Їм щодня дві речі": 106-річний ветеран Другої світової розкрив свій секрет довголіття
Фокус
2025-07-03T13:18:04Z
У Полтаві попрощалися із захисницею України Оленою Побережною
24tv
2025-07-03T13:18:01Z
Обмеження руху транспорту у Львові та області: введено особливий режим, до кого відносяться зміни
Политека
2025-07-03T13:30:00Z
Не перелітні, але зникають: де живуть синиці влітку і чому повертаються на зиму
GlavRed
2025-07-03T13:27:58Z
В окупованому Луганську підірвали колишнього "мера" Пілавова, — росЗМІ
Фокус
2025-07-03T13:27:46Z
СБУ атакувала аеродром "Кіровське" у Криму 28 червня: з'явилися супутникові знімки
24tv
2025-07-03T13:27:37Z
Гороскоп Таро на завтра 4 липня: Терезам - позитивний знак, Діви - отримають усе
GlavRed
2025-07-03T13:27:03Z
Демченко: Задання російських ДРГ — мінування, розвідка та поповнення обмінного фонду
ZN UA
2025-07-03T13:12:54Z
Росіяни вперше за війну використали порт Маріуполя для військових вантажів
FaceNews
2025-07-03T13:12:47Z
СЗЧ як лазівка для переведення в іншу частину: юрист попередив про неприємний нюанс
Telegraf
2025-07-03T13:09:09Z
Зеленський присвоїв звання Героя України командиру Президентської бригади «Буревій»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T13:06:42Z
Утікач Влад Яма нагрубіянив українці - що сталося
GlavRed
2025-07-03T13:27:27Z
Найгірший кошмар Доктора Дума: серіал «Залізне серце» представив лиходія, якого фани Marvel чекали роками
ITC
2025-07-03T13:18:41Z
Інсайдери розкрили причину розлучення Кеті Перрі та Орландо Блума після 4 років шлюбу
24tv
2025-07-03T13:12:56Z
Оля Полякова відреагувала на заручини старшої доньки з іноземцем: "Взнаю, що стала бабусею"
TSN
2025-07-03T13:03:37Z
Приголомшливе фотопорівняння: як змінились актори серіалу "Байдиківка", який родом із дитинства
24tv
2025-07-03T12:51:52Z
Оголосили довгий список конкурсу воєнної поезії пам’яті Гліба Бабіча
УкраинФорм
2025-07-03T12:51:11Z
Нікола Пельц відповіла на чутки про контроль над Брукліном Бекхемом
360ua.news
2025-07-03T12:42:09Z
Грала по всій Європі: якою була найпопулярніша українська пісня у 2004 році
24tv
2025-07-03T12:27:41Z
Good Bread запрошує на виставку робіт митців з ментальною інвалідністю «Цікаво, чию ж кістку я знайшов?»
Детектор М
2025-07-03T12:19:52Z
Таксист, який вдарив співачку Тоню Матвієнко, отримав підозру
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T13:30:44Z
У Запоріжжі викрито працівників ТЦК, які допомогли 1,5 тис. чоловіків уникнути мобілізації
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T13:27:56Z
Є загиблі та десятки поранених: нові деталі потужних вибухів під Житомиром
GlavRed
2025-07-03T13:27:13Z
У Вінниці двоє молодиків побили 15-річного хлопця і відео розмістили в TikTok
InternetUA
2025-07-03T13:24:35Z
Мешканка Стрийщини ошукала військовослужбовця на суму понад ₴900 тис
Украина Криминальная
2025-07-03T13:18:00Z
Удар по ТЦК у Полтаві: кількість постраждалих зросла до 47 людей
Фокус
2025-07-03T13:15:58Z
Росія атакувала Одесу балістикою: є загиблі та поранені
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T13:09:36Z
У Полтаві завершили аварійні роботи на місці удару РФ: травмовані 47 людей, двоє загиблих
УкраинФорм
2025-07-03T13:06:02Z
Вибухи на Житомирщині: 82 людини постраждали, пошкоджено близько 100 будинків
FaceNews
2025-07-03T12:54:19Z
У Німеччині продажі Tesla впали на 60% у червні
УкраинФорм
2025-07-03T12:42:08Z
Найпотужніша Lada Niva: ідеальний позашляховик для підкорення гір
Топ Жир
2025-07-03T12:33:53Z
Квартальні продажі Tesla впали на 13,5%, Cybertruck на порядок не дотягує до плану
ITC
2025-07-03T11:48:54Z
Електричний мінівен Mercedes-Benz VLE готується до офіційного дебюту: показані офіційні фото
AutoGeek
2025-07-03T11:42:09Z
BMW M готує ексклюзивну «автомобільну мрію» для колекціонерів
Топ Жир
2025-07-03T11:18:52Z
Як британські всюдиходи Supacat допомагають українським зенітникам
AutoCentre
2025-07-03T11:12:34Z
Виробник електромобілів Scout “хантить” співробітників ключового конкурента
AutoGeek
2025-07-03T10:33:34Z
З мінівена у кросовери: представлено абсолютно новий Mitsubishi Grandis
ЗаРулем
2025-07-03T10:25:09Z
Світове автовиробництво демонструє впевнене зростання: статистика 2025 року
AutoCentre
2025-07-03T10:09:46Z
Українське дербі у футзальній Лізі чемпіонів: ХІТ та Аврора зіграють в одній групі
Football.ua
2025-07-03T13:27:18Z
Бій непереможених українських нокаутерів в андеркарді реваншу Усик — Дюбуа не відбудеться
ZN UA
2025-07-03T13:24:30Z
Кванса: З того моменту, як я в п'ять років переступив поріг академії, я мріяв одного разу вийти у футболці Ліверпуля на Енфілд
Football.ua
2025-07-03T13:21:58Z
Ф'юрі розкрив шалену цифру, скільки разів йому пропонували повернутись у ринг
24tv
2025-07-03T13:15:17Z
Сенсаційні перемоги, допінг і несподівані стосунки із бійцем ММА: що відомо про Даяну Ястремську
24tv
2025-07-03T13:09:44Z
На Олімпіаді-2026 вперше з 2014 року виступлять хокеїсти з НХЛ
ZN UA
2025-07-03T13:00:54Z
Діогу Жота загинув в автокатастрофі
Football.ua
2025-07-03T12:27:45Z
Тур де Франс-2025 на каналі Eurosport 1 можна буде переглянути з українською аудіодоріжкою від MEGOGO
Детектор М
2025-07-03T12:12:52Z
Рома може обміняти Довбика на нападника Мілана – журналіст
Football.ua
2025-07-03T12:00:12Z
Google розширює доступ до ШІ-модель для генерації відео Veo 3 — сервіс вже доступний в Україні
AIN
2025-07-03T13:15:05Z
Як почистити гніздо зарядки смартфона вдома: лайфхак на кілька хвилин
24tv
2025-07-03T13:06:44Z
Windows 10 втратить підтримку вже восени — які альтернативи
InternetUA
2025-07-03T13:04:19Z
Складаний iPhone може вийти наступного року: це хороша новина — але є нюанс
Фокус
2025-07-03T13:00:21Z
На морське дно опустили "валізу з мікроскопом": розгадано таємниці, які не очікували відкрити
Фокус
2025-07-03T12:45:29Z
13-річний підліток допоміг Microsoft знайти і виправити серйозну вразливість
24tv
2025-07-03T12:33:56Z
В Україні розробили аналог американського дрону-камікадзе Switchblade
InternetUA
2025-07-03T12:31:45Z
Windows 11 досягла нового рекордного рівня серед геймерів
Portaltele
2025-07-03T12:28:09Z
Корисні варіанти замість смітника: куди подіти стару пралку
24tv
2025-07-03T12:21:38Z