Понад 80% вбивств журналістів у світі за останні 10 років залишилися безкарними.
Про це свідчать дані "Глобального індексу безкарності-2021" Комітету захисту журналістів (Committee to Protect Journalists – CPJ).
"Вбивства 226 журналістів з 278, які загинули за останнє десятиліття у зв'язку з корупцією, організованою злочинністю, діяльністю екстремістських груп і діями урядів у відповідь, і в 2021 році залишаються безкарними", - йдеться у звіті.
Зазначається, що Індекс у цьому році відображає незначні зміни у порівнянні з 2020 роком: Сомалі вже сьомий рік залишається найгіршою країною з погляду безкарності за вбивства журналістів.
Далі у першій десятці країн Глобального індексу безкарності - Сирія, Ірак та Південний Судан, Афганістан, Мексика, Філіппіни, Бразилія, Пакистан та Росія.
У 81% всіх випадків в Індексі CPJ зафіксував повну безкарність.
"В усьому світі у 2020 році щонайменше 22 журналісти були вбиті з метою помсти за їхню роботу, що більш ніж удвічі більше, ніж у 2019 році. 2021 року кількість вбивств близька до торішнього…", - сказано у звіті.
Довідка УНІАН. Комітет захисту журналістів (CPJ) - міжнародна неурядова організація зі штаб-квартирою в Нью-Йорку, яка займається захистом прав журналістів. Організація займається збором інформації про репресії та вбивства журналістів по всьому світу.
Вас також можуть зацікавити новини
- Кожні 5 днів у світі гине журналіст – ЮНЕСКО
- Більшість вбивств не розкриваються: в ОБСЄ закликали припинити безкарність злочинів проти журналістів
- Рівень свободи преси в Європі найкрихкіший з кінця холодної війни - дослідження
Автор: Ганна Бредіхіна