/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fb4b92e22-bdf7-48e6-b0dc-d69101d25d79.png)
Як поліція проводить рейди і перевіряє COVID-сертифікати?
Від сьогодні, 1 листопада, поліцейські у Києві почали перевіряти наявність COVID-сертифікатів або негативних тестів на коронавірус у громадському транспорті. Відомо про перші конфлікти.
Про це повідомляють журналісти "Сьогодні" з місця подій.
Нагадаємо, що з першого листопада столиця перейшла до "червоної" зони карантину. Правоохоронці розпочали вибіркові рейди у автобусах, поїздах тощо. При чому поліцейські "полюють" не тільки у внутрішньообласному, а й у міському транспорті. Перевіряють як водіїв, так і пасажирів.
Реакція людей
Пасажири без необхідних COVID-документів для проїзду скаржаться, що розмір штрафу за порушення дуже великий. Адже за проїзд без сертифікату або негативного тесту на громадянина складають адмінпротокол, який потім направляють до суду.
У свою чергу правоохоронці зазначають, що відсутність COVID-документів – це краще, ніж мати підроблені. Бо громадянина, у якого виявлять фальшивку, чекає не адміністративне, а кримінальне покарання.
Варто зазначити, що вже відбуваються перші конфлікти, пов’язані з перевіркою сертифікатів про вакцинацію та негативних тестів. Зокрема незадоволені люди, які їдуть транзитом з Польщі і просто не мають необхідних COVID-документів.
Як ловитимуть порушників?
На вході до внутрішньообласного чи міського транспорту перевіряти наявність необхідних документів ніхто не буде. Проте там має висіти оголошення з новими правилами.
Вибіркові перевірки проводять правоохоронці. Вони заходитимуть просто до салону транспорту.
Оскільки фальшиві COVID-сертифікати не відображаються в "Дії", правоохоронці попросять підтвердити оригінальність документу в додатку, коли побачать підробку. Якщо ж громадянин не має відповідної програми на смартфоні, то доведеться її встановити при поліцейських і показати сертифікат. То ж обманути не вийде.
Покарання за порушення нових правил
За відсутність необхідного для проїзду COVID-документу громадянину загрожує штраф, за підробку – кримінальна стаття.
Якщо вас піймають у салоні без сертифікату про щеплення від коронавірусу або негативного тесту, то доведеться заплатити штраф від 17 000 до 34 000 гривень, згідно ст. 44-3 КУпАП.
За підробку COVID-сертифікату та печаток на ньому можна навіть опинитися за гратами на строк до трьох років. За повторне правопорушення чи груповий злочин загрожує покарання у вигляді 5 років позбавлення волі.
За використання фальшивих документів передбачено покарання від штрафу (850 гривень) до двох років в’язниці.
Водія транспорту теж можуть притягти до відповідальності. Якщо салон буде переповнений, керманича можуть оштрафувати.
Нагадаємо, що заборонено в "червоній" зоні карантину?
Раніше повідомлялося, як працюватимуть школи в "червоній зоні" карантину?
Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас у Telegram та Viber.