MY.UAНовости
“Ми неслися наївними ракетами через весь жах брутальних дев’яностих”, — режисерка Марина Степанська в інтерв'ю BURO
“Ми неслися наївними ракетами через весь жах брутальних дев’яностих”, — режисерка Марина Степанська в інтерв'ю BURO

“Ми неслися наївними ракетами через весь жах брутальних дев’яностих”, — режисерка Марина Степанська в інтерв'ю BURO

Українське кіно останніх семи років – не “нова хвиля”, а багатоголосся індивідуалістів, каже Марина Степанська. Її режисерський дебют “Стрімголов” вийшов у 2017 році, і був фільмом більше про стани і паузи, в яких причаїлося молоде покоління, яке дорослішало у 90-ті і багато чого зрозуміло про себе після 2013-го.

Зараз Степанська працює над сценарієм кіносеріалу “Суперниці” – за підтримки Українського культурного фонду, а також має два паралельні проєкти, не пов’язані з тісною спільнотою українського кіно.

Марина Степанська

Ми поговорили з Мариною про те, який тиск відчуває на собі режисер після дебюту, моду на кіно про 90-ті та свободу, яку дають серіали, і не дає кіно.

Твій дебют вийшов у 2017 році, минуло вже чотири роки. Проєкт твого другого фільму – “Вєра” – брав участь у пітчингу цього року, проте фінансування не отримав. Як ти себе почуваєш в цьому періоді між першим і другим фільмами?

Це велика перерва, так не має бути.

Я намагалася обійти тиск другого фільму, знявши короткометражний фільм і проекспериментувавши на новій для мене території. Так я зрозуміла, що готова до другого повного метру. Я і минулого року була до нього готова, і цього. Але обставини складаються так, що “Вєри” не буде ані цього, ані наступного рку.

Після дебюту я відчувала два тиски. Один – срочно зробити друге кіно, так, щоб це багатьох влаштувало. З цим я впоралась – зробила несподіваний фільм, на території, якої від мене ніхто не очікував. Вдало цей експеримент провалила, але звільнилась від тиску, зрозумівши, що наступний фільм робитиму на своїй території.

Другий тиск пов’язаний із залежністю від єдиного органу, який дає в цій країні можливість працювати у кіно. З ним впоратись складніше.

Суперниці – історія про двох жінок, які зробили своє життя з нічого. Історія про зв'язок, який тривав 35 років, виявився сильнішим за сім'ю, романтичні почуття й інстинкт самозбереження – це історія про жіночу дружбу. Про протистояння, взаємозалежність, сестринство, опору, заздрість, близькість, дорослішання, втрату і повернення до себе

Тож коли я зрозуміла, що найближчі півтора роки я не буду знімати другий фільм, я переключилась на інше поле. Зараз у мене два сценарні проєкти, абсолютно не пов’язані з Україною та державним фінансуванням. Це дає мені можливість трохи відійти вбік і спостерігати за тим, що відбувається, з дистанції.

Ти сказала “своя територія” – що ти маєш на увазі?

Моя територія – це драма з характерами, у яких є dark sides. І ці темні сторони дають простір для гумору.

Якщо пошукати у світовому кіно, на що це схоже?

На американське інді-кіно, на фільми Коенів. Мені здається, що у нас чорний гумор сприймають як комедію положень. Але по суті чорна комедія – це та, де герої діють, де проявляються їхні темні сторони, які створюють когнітивні провали, де і виникає гумор.

Серіал Succession є таким прикладом, до речі.

Це і Ноа Баумбах, з його фрустрованими дорослими, які, з одного боку, смішні, а з іншого, можуть бути дуже неприємними людьми. Чи українське кіно зараз здатне показувати таких героїв?

Я намагаюсь зайти на цю територію. Тому що українська культура – deadly serious. Вона зосереджена на стражданні, на тому, що ми страждали, страждаємо і будемо страждати. І саме тому ми заслуговуємо жити і бути.

Від цього хотілось би відійти і знайти інший концепт.

Розкажи детальніше, будь ласка, про серіал, над яким ти працюєш зараз, – про “Суперниць”. Це теж пошуки “своєї території”? Який це для тебе досвід?

У “Суперниць”, до речі, дуже простий референс, – ”Моя прекрасна подруга” на HBO. Це дуже несподіваний для них проєкт. Вони фактично зняли локальний італійський серіал, у Неаполі, на місцевому діалекті. Не дублювали його англійською, так і показували – з англійськими субтитрами. І цей локальний проєкт став глобальним. Це те, що зараз шукають всі.

Тож я подумала: “У нас є прекрасний простір для того, щоб зробити щось подібне, про жіночий світ тут”. Так з’явилась ідея про двох подружок, які зустрічаються у 80-х, коли їм по сім років, і про їхню 30-літню дружбу.

Я не бачу можливості показати це в кіно, тому що лише форма кіносеріалу дає можливість показати цю подорож в нормальному темпі, не стискаючи все до двох годин.

Я усвідомлюю, що “Суперниць” буде важко реалізувати в Україні силами одного телеканалу, адже у телеканалів обмежені бюджети. Думаю, що коли я закінчу його писати, у нас з’явиться можливість працювати з різними платформами. Це спроба серіалу нового формату.

“Кіносеріалу”, як ти сказала. Що це означає?

Це фактично кінофільм, просто на вісім епізодів. Кожен епізод – про різний відтинок часу. Перший і другий можуть бути про два-три роки життя героїнь, а п’ятий – про один тиждень. Мені дуже подобається така структура, більше притаманна кіно, коли різні частини фільми – нерівномірні за часом. Серіалам зазвичай така форма непритаманна – там герої сталі, дуже повільно піддаються якимось трансформаціям, і ця сталість є запорукою продюсування, продовження на сезони, продукування ситуацій.

Ти будеш ламати ритм і давати різний хронометраж серій?

Ні, хронометраж серій буде однаковим. Я маю на увазі час, який протікає в житті героїнь. Це пов’язано із процесом нашого згадування: перші п’ять років свого життя я пам’ятаю у трьох сценах, а якась сцена з життя, коли мені було 13 років, займає так багато місця в моїй пам’яті, що може розгорнутись на цілий епізод.

Це буде ретроспективний погляд на героїнь?

Так, на становлення двох героїнь і вузлові моменти їхніх стосунків. Що мене ще цікавить – контекст в деталях і конкретиці, який можна відтворити на екрані. Мені подобається, що тут можна відтворити контекст Києва 80-х та 90-х в певних проявах, чого я досі не бачила в наших фільмах.

Хоча зараз ми, звісно, готуємось до цілого фестивалю фільмів про 90-ті.

Це було моє наступне питання.

Для мене 90-ті – це одна з ланок пам’яті про країну, яка трансформувалась. Вони не є визначальними: перший акт – це 80-ті, другий – 90-ті, і кульмінація – як не дивно, початок нульових, коли моє покоління вступило в доросле життя. Коли ми сепарувались від родин і почали самостійне життя.

Тому я не можу зосередитись лише на 90-х. Вони до того ж обросли візуальними стереотипами, якими всі користуються. Я робила дослідження кольору для “Вєри” і побачила, що 90-ті – це не синій з червоним, як всі думають, а змішане органічне тло радянської коричнево-зеленої фактури, в яке вторгаються неонові кислотні кольори. Є багато фотографій іноземних репортерів, які показують цю еклектику. В ній є багато енергії: конфлікт між неоновими кислотними кольорами з минулим.

Ти вже почала про це говорити, але все же. Чому зараз піде хвиля фільмів про 90-ті? Чому всі раптом одночасно стали цікавитись цим періодом і намагатись його реконструювати на екрані?

Тому що ми всі любимо згадувати дитинство, яке було нашим втраченим раєм. Це пам’ять, яка доступна. Пам’яті про середину чи початок ХХ у нас немає. Не відрефлексувавши минуле неможливо рухатися далі – це зрозуміло, по-моєму. Цікавість до 90-х не лише у нас.

Так, ми певною мірою відійшли на дистанцію, з якої вже не так боляче озиратись. Тепер, у 2020-х, можна поколупати, що ж там є далі за шаром оцих стереотипних бурхливих 90-х, леопардових лосін і, не знаю, Балки на Республіканському стадіоні.

Це був найенергійніший час, бо все перевернулось і з’явились соціальні ліфти. Радянське суспільство було класовим суспільством, тож, щоб відбутися, моїм дівчатам-героїням треба було подолати не лише гендерну прірву, а й класову теж.

Одна з них – з родини партійної еліти, а друга – з неблагополучної пролетарської. Тому коли вони зустрічаються і далі йдуть у нове життя, можна побачити, як соціальні ліфти запрацювали в 90-ті. Тоді все було можливо. Думаю, що ми пам’ятаємо 90-ті з ейфорією тому що це був час неймовірної наївності, яка нас рухала. Ми неслися наївними ракетами через весь жах брутальних дев’яностих. Якби ми були менш наївні, нам би наступив кінець.

Ти сказала, що тобі цікаво концентруватись на контексті і його деталях. Це означає і відтворення деталей побуту, наприклад. З якими обмеженнями ти зіштовхнулась, адже Києва 80-90-х фізично вже немає?

Його і правда немає. Тому звісно, це історія і про відтворення будинків побуду, квартир, інтер’єрів. В нас все одно лишились окремі локації 90-х. Одна з таких локацій – Київський зоопарк, де працює мама однієї з героїнь. Це окремий капсульований світ, яким ще можна ілюструвати той час.

Дуже шкода, що в нас більше немає доступу до табору “Артек”, тому що “Артек” сильно визначав наше життя у 80-х. Це була яскрава ознака соціальної прірви. Не знаю, як його відтворити.

Уся культура поїздок до Криму влітку – це велика частина життя 80-90-х. Це артефакт, якого ми вже позбавлені.

Так, втрачений Крим був частиною тієї рутини.

У нас багато чого не збереглося. ХІХ століття теж не збереглося. Це ілюзія, що у ЛЬвові можна знімати історичне кіно про ХІХ століття. Всі кінематографісти прекрасно знають, що у Львові є рівно дві вулиці, на розі яких можна знімати щось історичне, – на площі Ринок. Там всі й товчуться.

Поговорімо про ширший контекст українського кіно. Я недавно мала дати рекомендацію по інтерв’ю про кіно – що читати, мовляв. Вирішила дістати з архіву наш з тобою проєкт “Шорт-ліст”, де вийшло, до речі, 27 інтерв’ю з різними українськими режисерами та режисерками – від Васяновича і Слабошпицького до Цілик і Алієва. Це – якщо не “нова хвиля”, – то якась генерація, спільнота. Ти відчуваєш цю спільноту і себе частиною цієї спільноти?

Звісно, вона існує. І ця спільнота з’явилась на базі абсолютно конкретної державної політики, тож не можна оминути державу як співучасницю.

Я думаю, що належу до цієї спільноти щонайменше за однією ознакою. Всі ми, коли робили свої перші фільми, робили їх чесно. Намагалися знайти форму і стиль, які б відповідали нашому світовідчуттю.

Хтось, можливо, намагався зробити це за лекалами, але більшість із нас зробили фільми, які стали певними голосами. І це найцінніше, що в нас відбулося, мені здається.

Наші фільми складно поєднати у якусь хвилі, бо ми не були хором точно. Ми були таким збіговиськом індивідуалістів, де кожен про своє. І це “про своє” було точно своє, не нав'язане кимось згори.

Найпечальніше, що зараз з'являється: рознарядка “про це треба знімати, а про це не треба знімати”. Це якийсь когнітивний розрив, коли я чую діалоги на тему, яким має бути українське кіно.

Хто такі діалоги провадить і в чому заключається оця рознарядка? Про що йдеться?

Ще з моменту появи патріотичних пітчингів, самої назви цих пітчингів.

Зараз взагалі з'явилася якась така дивна установка: треба знімати кіно так, щоб потім здати звіти в Держкіно. Це сумно. Тому що я не уявляю собі жодного виду мистецтва, яке створюється, щоб потім здати про це звіт.

Це проблема не тільки державної української політики в сфері кіно, це стосується і європейських грантових програм, і фестивальної кон’юнктури, яка давно вже існує. В ній ми займаємо дуже маленьку нішу під назвою “як боляче жити в Україні”.

Якщо фільм з України, то він має бути на цю тему. Тоді він буде “благосклонно” прийнятий фестивалями. Важко уявити, щоб ми тут зробили фільм типу “Портрету жінки у вогні” і він потрапив в який-небудь фестивальний лайнап. Мені здається, ми ще недостатньо суб'єктні в фестивальній двіжусі.

Тобто навіть якщо такий фільм в Україні з'явиться, його не помітять?

Так, фільм, який не буде мати яскравої прив'язки до ніші про “wild New East” і важке життя там, швидше за все пройде повз увагу відбірників.

А “Стоп-Земля”? Там є фактура східно-європейська, але там немає жесті, яку всі очікують, коли дивляться фільми з цього регіону. Але я погоджуюсь з тобою, що це радше виняток.

В цьому сенсі, думаю, що територія кіносеріалу вільніша. Там немає очевидних тематичних обмежень. Вона дозволяє зосередитись на персональному, а не вимірі країни, території, вимірі, коли ти маєш одним махом розказати про всі страждання українського народу за всі століття, тому що іншого шансу, може, не буде. Територія серіалу дає можливість зосередитися на індивідуальному.

Утім, коли ти задумувала "Суперниць", ти думала над тим, як його зняти у нинішній екосистемі телесеріалів, їхнього виробництва і дистрибуції?

Прямо завтра його не можна зняти, тому що він дійсно потребує об'єднання зусиль з кількома виробниками. Але мені здається, що це про думання наперед.

Про “Стрімголов” я думала ще в 2010 році, коли не було ніяких передумов для того, що у нас з'явиться можливість знімати такі фільми. Але вона з'явилася, і я була готова. Чому не послуговуватись цим принципом далі?

Читайте також: 

Пол Мескал и Джош О’Коннор сыграют гей-пару в мелодраме "История звука".

Бенедикт Камбербэтч исполнит главную роль в сериале об отравлении Александра Литвиненко.

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
"От греха подальше...": беременная жена Остапчука разделась, и заявила, что делает "заначки"
Знай
2024-11-16T18:51:26Z
Популярная певица встревожила фанатов слабыми нервами: "У меня начались припадки..."
Знай
2024-11-18T06:51:29Z
Джиллиан Андерсон и Питер Динклэйдж могут сняться в продолжении "Декстера"
GameMag
2024-11-17T22:42:43Z
"Думал, погибну много раз": американский стендап-комик побывал в Харькове во время обстрела
Апостроф
2024-11-14T10:15:39Z
Медиум, говорящая с мертвыми, утверждает, что ее преследовал дух актера Пола Уокера
Фокус
2024-11-16T13:21:07Z
Моника Беллуччи снялась для китайского глянца
Фокус
2024-11-06T13:45:09Z
Зеленский встревожил планами РФ на ближайшее время: к чему призывает всех украинцев
Comments UA
2024-11-16T18:36:48Z
Савченко написала на Безуглую заявление в Госбюро расследований и СБУ: в чем обвиняет
Апостроф
2024-11-13T12:36:30Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Назван план прекращения огня в Украине, который рассматривает Трамп
Comments UA
2024-11-13T07:33:34Z
Зеленский назвал Путина "голубем мира": какой сигнал послал российский диктатор
Comments UA
2024-11-18T07:39:28Z
В ЦПД наблюдают подготовку к великой войне в мире: подробности
Comments UA
2024-11-18T07:36:53Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Дочь Илона Маска объявила об отъезде из США после победы Трампа
Корреспондент
2024-11-08T10:42:30Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Блэкаут в Одессе: в городе не могут заживить критическую инфраструктуру, закрывают школы
Фокус
2024-11-17T22:57:29Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Кличко сообщил подробные последствия атаки по Киеву
Comments UA
2024-11-17T08:54:06Z
Врачи избегают ТЦК и мобилизации: что придумали, чтобы не служить
Знай
2024-11-18T07:36:34Z
Денис Прокопенко: Великая война требует больших перемен
Апостроф
2024-11-18T07:24:11Z
Оккупанты нанесли удар по жилому дому в Харькове: есть разрушения и пострадавшие
Хвиля
2024-11-08T06:21:31Z
В Севастополе подорвали авто капитана первого ранга Черноморского флота РФ. Тот не выжил
ZN UA
2024-11-13T11:27:00Z
Ракетная атака: в Одессе уже раздаются взрывы
TSN
2024-11-17T06:06:49Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Госпитализации упали на 63%: ученые узнали новый метод борьбы с COVID-19
Фокус
2024-11-07T16:51:30Z
Как коты адаптируются к холоду и когда им нужна ваша помощь
Знай
2024-11-18T05:51:02Z
Они засели в листьях: чем нужно обязательно обработать деревья восенью, чтоб их не "сожрали" за зиму
Знай
2024-11-18T03:51:04Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Наперегонки со смертью: ученые представили новый метод спасения жизни при нападении акулы
Фокус
2024-11-16T19:36:35Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
Минимальный взнос при полученных пенсиях возрос: что ждать украинцам с ноября
Знай
2024-11-04T20:12:39Z
Присвоили 5,8 млрд грн: менеджеры нефтеперерабатывающей компании получили подозрения
Апостроф
2024-11-07T21:45:13Z
Инфляция разошлась не на шутку: на что украинцам придется тратить больше денег
Знай
2024-11-18T07:21:28Z
Тарифы на электроэнергию: готовиться ли украинцам к 7 гривнам за киловатт
Знай
2024-11-18T06:36:02Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
Объединит солнце и волны: новый генератор сделает "зеленую" электроэнергию дешевле
Фокус
2024-11-08T10:12:14Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
"Герберы" из фанеры и иностранной электроники: в ГУР рассказали детали строения очередного российского фальш-дрона
Апостроф
2024-11-18T07:33:33Z
Мужчина превратил заброшенный коровник в дом, где мечтают жить миллионы
Фокус
2024-11-18T07:30:44Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
Григорий Решетник, Надежда Матвеева и другие рассказали, какой была их студенческая жизнь
Фокус
2024-11-17T07:12:43Z
ЦПД: Солдаты КНДР попали под обстрел в Курской области
Корреспондент
2024-11-04T11:46:11Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 18 по 24 ноября 2024 года
Фокус
2024-11-17T23:15:40Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Идеальный хруст: здоровый способ вкусно приготовить бекон от шеф-повара
Marie Claire
2024-11-08T03:00:33Z
4 лучшие матери по знаку Зодиака — рейтинг и рекомендации от астролога
Marie Claire
2024-11-18T07:01:37Z
Гороскоп на неделю 18-24 ноября для всех знаков Зодиака: трудности Овнов, бессилие Раков и игнор Скорпионов
Знай
2024-11-18T02:30:45Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Как распознать настоящего мужчину: главные принципы и привычки
Comments UA
2024-11-08T04:12:42Z
Диетические котлеты из индейки в духовке: получается некалорийно и очень вкусно
Фокус
2024-11-08T05:06:37Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
Легенда мирового бокса Майк Тайсон сделал неожиданное признание после боя с Полом
Известия Киев
2024-11-18T07:37:10Z
Пол вызвал Макгрегора на бой по правилам ММА
UAToday
2024-11-17T21:21:54Z
"Все равно победил": Майк Тайсон прокомментировал свое поражение и рассказал о здоровье
Фокус
2024-11-17T17:27:01Z
Албания – Украина: анонс, где и когда смотреть решающий матч в Лиге наций
ZN UA
2024-11-17T16:30:37Z
Владелец именитого французского клуба высказался о вероятном понижении в классе
Корреспондент
2024-11-17T16:15:33Z
Тренер сборной Аргентины U-20 отметился необычным поступком в спарринге про
Корреспондент
2024-11-17T14:57:55Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
Российский удар по Сумам: количество погибших возросло
Апостроф
2024-11-18T06:42:09Z
В Сумах снова увеличилось число погибших
ZN UA
2024-11-18T06:34:57Z
Что сейчас происходит в Купянске: как уничтожают город
Comments UA
2024-11-18T06:03:37Z
В Москве раздавались взрывы: что известно
Comments UA
2024-11-18T05:36:43Z
РФ баллистикой атаковала Сумы: 10 жертв, более 60 раненых, подробности
Фокус
2024-11-18T05:36:34Z
Что известно о зверском ударе РФ по многоэтажке в Сумах: много погибших, среди которых дети
Comments UA
2024-11-18T04:51:20Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Киевстар обещает безлимитный интернет за 1 гривну: как получить
Знай
2024-11-04T18:06:55Z
В вечной мерзлоте Арктики нашли саблезубого котенка, которому 37 тысяч лет
Апостроф
2024-11-18T06:54:40Z
На обратной стороне Луны обнаружено земное явление: что удивило ученых
Фокус
2024-11-18T06:51:44Z
Как разблокировать телефон, если вы забыли PIN-код: есть простой способ
Политека
2024-11-18T05:03:52Z
Ученые залезли в голову мумии, открытие и правда уникальное: вставляли дополнительные глаза
Знай
2024-11-18T04:51:49Z
Microsoft позволит купить Avowed за золото World of Warcraft — понадобится 1,4 миллиона
GameMag
2024-11-17T22:48:21Z
В хабе Assassin's Creed: Animus не будет доната и платных боевых пропусков — Ubisoft обещает сделать все награды бесплатными
GameMag
2024-11-17T22:42:46Z
В WhatsApp появилась новая функция – пользователи ждали ее много лет
UAToday
2024-11-17T19:42:23Z
Владельцем Mercedes-AMG можно стать без огромных затрат: ТОП-10 б/у вариантов
Знай
2024-11-17T16:51:04Z
Новый электромобиль Nissan станет недорогой альтернативой Tesla Model S
Фокус
2024-11-17T11:15:04Z
Шик за $600 000: в Киеве заметили новый электрокар Rolls-Royce в интересных цветах
Фокус
2024-11-17T09:45:35Z
В Запорожье из "Славуты" сделали элитное купе: не ври, ты тоже всегда хотел себе такую
Знай
2024-11-15T18:51:47Z
Механики молчат об этом: эксперт рассказал о секретном пространстве в автомобиле
Фокус
2024-11-15T15:57:20Z
Штраф за превышение скорости можно отменить: какими лазейками пользуются водители
Знай
2024-11-15T12:51:27Z
Водители попадут в новое налоговое ярмо: кто заплатит за свой автомобиль сумасшедшие деньги
Знай
2024-11-15T07:21:09Z
Отец купил любимой 6-летней дочери уникальное авто - повзрослев, девушка выручила 1,2 млн грн
Знай
2024-11-15T05:51:16Z
Подробности гибели легендарного пилота F-16: что известно сейчас
Политека
2024-11-14T08:43:37Z