2021 рік видався "багатим" на звільнення очільників Міністерств
Звільнення одразу трьох вже ексміністрів України Максима Степанова, Владислава Криклія ті Ігоря Петрашка, що відбулося незадовго до літніх канікул парламентарів, стало одним з "врожайних" цього року. Втім, у новому робочий рік Верховної Ради цей "тренд" продовжився. Цього разу список звільнених членів Уряду поповнять ще 5 високопосадовців – першим щойно з посади полетів міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський, який займав цю посаду з 19 червня 2020 року. Та буквально за лічені хвилини з посад будуть звільнені ще 4 міністра.
Підпишіться на Знай у Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяПерший – "еко"-міністр і критика природозахисників
Причиною звільнення "еко"-міністра стала заява Романа Абрамовського піти з даної посади за власним бажанням.
Детальних пояснень щодо причин свого звільнення політик не надав. Жодних коментарів з цього приводу не знайти і на його офіційній сторінці у Фейсбуці.
А що ж стосується потенційних кандидатів, які можуть очолити Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів, то тут поки повний "штиль".
Як, власне, і з просуванням діючих еко-ініціатив.
"Заміни рівноцінного ,нового обличчя знайти не можуть. А, взагалі, що дасть "нове обличчя"? З приходом нового Міністра нічого не зміниться: створення нових національних природних парків, припинення темпів нищення біорізноманіття з метою екологічного і духовного оздоровлення суспільства не відбудеться. Саме з таким світоглядом має бути міністр", - зазначає голова Асоціації природоохоронних територій України, заслужений природоохоронець Микола Стеценко.
Ще 4 посади: хто наступний?
Наступними питаннями в Порядку денному Парламенту стоять звільнення Олексія Любченка з посади Першого віце-прем’єр-міністра–Міністра економіки.
А також звільнення Олексія Резнікова з посади Віце-прем'єр-міністра–Міністра з реінтеграції тимчасово окупованих територій України
Окрім цього, нардепи розглянуть питання про звільнення Олега Уруського - з посади Віце-прем'єр-міністра–Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України.
А Андрія Тарана – з посади Міністра оборони України.
Найгучніший "розбір польотів": топ скандалів 2021 року
Одним із найрезонансніших в цьому році стало звільнення ексміністра охорони здоров'я Максима Степанова.
Хмари над ним почали згущатися з початку пандемії коронавірусу – вже тоді нардепи підіймали питання звільнення Степанова, стверджуючи, що він "краде і вбиває".
А ініціативи МОЗ за часів його правління парламентарі називали "абсурдом" і "трешем".
А ось ініційована навесні народними депутатами відставка міністра соцполітики Марини Лазебної так і не реалізувалася – вона й надалі перебуває на посаді.
Найскандальнішою ж "міністерською" зміною кадрів відзначився початок 2021 року.
Призначення нинішнього міністра освіти та науки Сергія Шкарлета, що проходило у залі Парламенту під крики "Ганьба", позначилося не лише до відкриттям справи Генпрокуротурою щодо факту "кнопкодавства" в ході голосування за його кандидатуру і подальшому облаштуванню в сесійній залі купи відеокамер.
Це викликало масштабну хвилю протестів – сотні українців, у тому числі професори і доктора наук з усієї України, вимагали недопущення Шкарлета до цієї посади, звинувачуючи його у системному плагіаті та згортанні реформ.
Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.