MY.UAНовости
"Спогади — це ще більш інтимно, ніж коли люди сидять і фліртують", — Микола Засєєв про "Ранковий хор"
"Спогади — це ще більш інтимно, ніж коли люди сидять і фліртують", — Микола Засєєв про "Ранковий хор"

"Спогади — це ще більш інтимно, ніж коли люди сидять і фліртують", — Микола Засєєв про "Ранковий хор"

Короткометражки Миколи Засєєва змагались у конкурсі ОМКФ і "Молодості". А зараз режисер працює над сценарієм свого першого повного метра — антиутопії "Ранковий хор".

Микола Засєєв

Фільм розповідатиме про особливу людину, яка за допомогою звуку відтворює людські спогади. Разом із героєм ми вирушимо в подорож, у якій він спробує почути свій дім серед руїн постапокаліптичного світу.

Фантастика — доволі рідкісний жанр в українському кіно, якщо не сказати відсутній. Тому кожна спроба авторського висловлювання у цій ніші одразу викликає цікавість.

BURO Ukraine поспілкувалося з режисером Миколою Засєєвим і розпитало його про вибір жанру, філософію картини та про те, скільки грошей потрібно, щоб зняти таке кіно.

Перше запитання буде супернеоригінальне: чому фільм називається "Ранковий хор"?

Зазначу, що це робоча назва. "Ранковий хор" має два значення. Це передсвітанкові години, коли співають птахи. У нашій історії тварин взагалі немає — це дуже бажана, далека та забута річ. Потім це може перетворитися на якусь інтерпретацію, екологічний коментар.

Друге значення — це електромагнітний звук, який ти у ці передсвітанкові години можеш почути. По суті, це звук Землі. І що цікаво — цей звук схожий на спів птахів. Враховуючи, що у нас історія про те, що можна чути речі та предмети, залишається тільки здогадуватися, що герой може чути у космічних масштабах. Така от штука.

У тебе багато всього побудовано на звуці. Звідки це взялося?

Це дуже класна штука. Є такий напрям — конкретна музика. Він з’явився разом із переносними магнітофонами у Франції, а потім перетворився на електроніку, ембієнт тощо. По суті, звуки не інструментів, а звуки оточення.

У Нідерландах є один композитор, у якого вся естетика пішла звідти. Коли я придумав історію і не міг зрозуміти, як це все має виглядати, наткнувся на нього. Коли я побачив апаратуру цього хлопця, зрозумів, що ось тобі рішення художника-постановника, як це все має виглядати. І він, до речі, надав нам музику до "Фази".

Треба бути уважним до звуку. Хлопці, які займалися конкретною музикою, вони якраз намагалися вслухатися в суть речей. Наші звукорежисери, фолі, які атмосферу пишуть, — усі цим і займаються по суті. Але звичайні люди, навіть ми з тобою, не так чуємо, не надаємо цьому значення. Тільки у кіно можеш це зробити, бо звукорежисер добре виконав свою роботу.

Тут те ж саме. Не просто дивіться, що є будинок, який зараз знесуть. А почуйте, як ця будівля звучить, як вона говорить із тобою тощо. І тільки-но ми зможемо уважно слухати, як звучить усе навколо нас, тільки-но ми зможемо почути, як ти сам звучиш, — тоді речі теж почнуть змінюватися.

Це історія про звук. І тебе взагалі ніщо не має відволікати від звуку. Ми з Іллею (співавтором Миколи — прим. ред.) сміялися, коли я йому цю ідею розповідав. Він сказав, що в ідеалі ця історія має бути показана так: чорний екран і ти просто звук даєш.

Як ти плануєш через звук створювати візуальні образи?

Це секрет, який стосується якраз фантастики у моєму фільмі. Те, як герой працює з цим звуком, як він його монтує, як він дає людям спогади почути тощо, — врешті це буде більше, ніж ці апарати.

У контексті українського кіно фантастика майже не знімається, і з антиутопій, які були створені останнім часом, можна пригадати хіба що "Атлантиду" Валентина Васяновича. Як ти оцінюєш можливості втілити цю історію тут?

У цьому і парадокс, що тут немає жодних елементів фантастики, окрім героя та його особливостей. Як і у будь-якому постапокаліптичному світі, все відкотилося назад. Жодних технологій там немає. А якщо у кадрі є технологія, то її використовують не так, як зараз: те, що має літати, — котиться. У цьому сенсі мене не лякають зйомки. Кількістю локацій хіба що.

А ти сам фантастику дивишся, цікавишся?

Є певні жанрові фільми, які мені дуже подобаються. Але в цілому чим приземленіше, тим краще. Фантастика цікава, якщо вона не займається дизайном. Скажімо, "Космічна одіссея 2001 року", на прикладі якої видно, наскільки Тарковському незручно у "Солярісі". Йому незручно, тому що це не його, а Кубрик у цьому плані класний, він себе чудово там почуває.

Сокуров говорив, що його кінокритики не дуже люблять, бо підловити не можуть. Ні фіга, мені здається, документалку його дивишся, ігрове кіно — все одно його мова, його інтонація. А Кубрик — це людина, яку не зловиш.

За одну річ можна зловити — за екранізації. Ти б міг працювати з чужим матеріалом?

Мені дуже складно читати чужі сценарії. Не знаю чому.

А як так вийшло, що ти почав працювати зі співавтором? Не так просто знайти спільну мову, коли ти звик писати один.

Після інституту я працював другим режисером. І ось я ворочав носом і страшно не хотів іти працювати на якийсь серіал. Але в результаті пішов і познайомився з дівчинкою, яка мене познайомила з майбутнім співавтором — Іллею. Ми почали якось разом писати.

Я зрозумів, що, коли сам сиджу пишу, у мене дуже багато якихось замісів, задумів. Ти починаєш писати, у тебе дуже багато всього відбувається. А коли ви вдвох це робите, ви одне для одного стаєте фільтрами. Тобто все руйнується. І його задум, і твій задум. Ведуться дуелі. Але з цього всього щось проростає.

Скільки часу треба, щоб написати сценарій? За проєктом УКФ ти визвався його робити 3 місяці, правильно?

Є два з половиною місяці. Це катастрофічно мало для того, щоб повний метр написати. Якщо прямо з нуля все робити, то, щоб написати перший драфт, напевне, треба пів року. З іншого боку, у всіх у нас, чиї проєкти підтримав УКФ, є ці два місяці.

Це дуже крута планка, яка не дає тобі розплистися. Зрозуміло, що ти напишеш драфт, який потім будеш доробляти. Але круто, що є обмеження. Зараз скажу це — і потім будуть менше грошей давати, менше часу, щоб написати. Але обмеження справді створюють баланс.

Якщо ми починаємо говорити, що хочемо максимально комфортних умов, то в кіно ніколи не було таких. Я просто не знаю прикладів. Зрозуміло, можна Голлівуд згадувати, але я впевнений, що там теж є свої нюанси. Читаючи режисерів усіх часів, помічаєш, що всі постійно пишуть, як вони страждали. Але кіно має статися, і всі його роблять.

А ти не вважаєш, що це порочна практика? Зараз дедалі частіше говорять, що треба у кіно перестати страждати.

Слухай, я вважаю, що це жахливо, коли люди говорять, що художник має бути голодним. Починають згадувати Ван Гога. Це величезні нісенітниці, коли таке говорять. Але скільки нам треба? Хто з тих, хто робить кіно, назве мені точну суму чи блага, які їм потрібні, щоб знімати?

Все питання лише у тому, скільки часу ти витрачаєш на роботу і скільки часу ти витрачаєш на те, що ти страждаєш і жалієшся. Ніхто справді не має страждати, ми маємо вміти розподіляти ресурси, щоб цього уникнути.

Ти сам не страждаєш, коли немає фінансування? Наприклад, ще нещодавно не було програми, яка б дала тобі змогу фінансувати написання сценарію.

Страждаю, просто доводиться шукати гроші в іншому місці. Завдяки тому, що є віра у те, що ти робиш, і ти хочеш це робити, ти можеш іти далі. А коли ти віриш у це, відбуваються магічні речі.

У Гете була така штука описана: щойно ти зробиш вибір, починає відбуватися все, щоб ти це справді зробив. Усі кіношники чудово знають, що їм була потрібна якась машина, якась тварина, щось ще, проходить етап повного пиздеця і це все одно знаходиться.

Як так сталося, що у своєму новому фільмі ти спираєшся на естетику складних і "важких" авторів: Бели Тарра, Тарковського, Сокурова? "Фаза" на них взагалі не схожа.

Коли я думав про цю історію, ще коли в інституті вчився, мене не відпускала притча "Мати й син" Сокурова. А Тарковський став моєю першою кінематографічною любов’ю. Тож я фактично повернувся до того, чим завжди цікавився.

Цей фільм, який ми зараз робимо, — справді абсолютно не "Фаза". Я люблю тиск часу всередині кадру, коли ти можеш туди сісти й не вилазити звідти. Це, мабуть, перша і найбільша відмінність між фільмами. А друга — це колір. "Ранковий хор" — це чорно-біла історія. Я зрозумів, що кольором цього разу я точно займатися не буду.

Форму "Фази" та її темп диктувала історія. Це була така камерна особиста штука, коли ти згадуєш, як перестав бути дитиною. Там немає ні слова про те, що це відбувається зараз. Глядач, коли дивиться фільм, він ностальгує. На це працюють якісь маркери: банка з компотом, велосипед тощо.

Люди в результаті повертаються до себе, коли дивляться, попри те, що там все несеться. Але там немає Angst — страху. Немає цього відчуття страху, яке ми зараз усі пережили, коли стався COVID-19, а перед цим — коли почалася війна.

Тому найбільша різниця з "Фазою" — окрім візуального стилю — це те, що історія розповідає про теперішнє. Це прозвучить, напевне, максимально примітивно, але ми всі, весь світ, живемо у передчутті однієї великої війни. І тому "Ранковий хор" — антиутопія. Це буде повністю сконструйований світ, який ґрунтується на знаках. Тут теж, як у "Фазі", працює штука, коли ти дивишся і впізнаєш. Просто там це будуть елементи старого світу, який відкотився назад.

Те, що кіно розповідає сюжет та історії, — це зрозуміло. Але коли ми хочемо, щоб фільм працював на глибшому рівні, він завжди буде працювати з пам’яттю. Чому ти дивишся фільми "Дзеркало" Тарковського, "Мій друг Іван Лапшин" Германа-старшого? Стосовно нас із тобою там немає нічого дотичного. Але це спрацьовує.

Мій знайомий працював художником, і в нього був вчитель, який розповідав йому: "Розумієш, на загальному плані той стіл, який ми з тобою зараз робимо, ніхто не побачить. Придумай історію цьому столу, де тут впав ніж, скол тут від чого. Ніхто цього не побачить, але у стола вже буде історія". У кожного предмета є пам’ять. І тут ми плавно зайшли в історію нашу, де йтиметься про те, що предмети мають пам’ять і цю пам’ять можна почути.

Як змусити запрацювати механізм пам’яті на екрані?

Ми хочемо конструювати монологи зі справжніх спогадів. Не акторські монологи. А розповіді, що будуть спиратися на справжні спогади людини, яка зіграє одного з героїв.

Мені здається, що спогади — це ще більш інтимно, ніж коли люди сидять і фліртують. Тобі розповідають спогади — й людина до тебе вже стала ближчою. Бо вона поділилася найціннішим моментом. Так, це не твій спогад. Але він може ним стати, бо у тебе ж схожі речі у житті були.

Ось ти сказав про спогади, й стало зрозуміло, що про них усі твої роботи: і "Фаза", де показано дитинство, і, можливо, майбутній "Реставратор". Чому спогади тебе так цікавлять?

Мабуть, тому що я відчуваю, як йде час. Скоріше за все, це почалося у 12 років, коли я вперше зрозумів, що помру. І злякався. Це рано чи пізно у всіх відбувається. Потім, із часом, це стало не страхом, а спробами за це схопитися, якось це осмислити.

На прикладі того, що у Києві відбувається. Зноситься будівля модерну, яка тримає той час. Вона зноситься, втрачається історія і будується щось нове. Це нове буде мати значення. Але щось втрачено, ніби цього не існувало. У мене та ж штука. Я не хочу втратити ті моменти, які у мене були, — погані, хороші. І якщо я можу відтворити той досвід, значить я все одно тут зможу так сильно любити батька чи тебе як людину. Мабуть, завдяки цьому минулому я можу тут існувати.

Ну і все-таки, якщо ми говоримо про справжнє — це все реакції. З тобою щось відбувається, тебе образили — й ти одразу йдеш мститися. Це реакція. Тільки-но ти трошки посидиш і спробуєш зрозуміти, чому це відбулося, то ось тобі, будь ласка, джерела цієї події ти намагаєшся конструювати з минулого. Тому ти не побіжиш одразу мститися і закінчиш колообіг цієї нескінченої війни. Це утопічна, звісно, думка, але вона важлива для фільму.

Зрештою, тому мені й важлива антиутопія. Бо в обставинах повної розрухи будь-який хороший вчинок відносно іншого сприймається як звитяга. Це показує, на яке добро ми здатні.

Читайте також: Букеровскую премию — 2021 получил южноафриканский писатель Дэймон Галгут.

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
"От греха подальше...": беременная жена Остапчука разделась, и заявила, что делает "заначки"
Знай
2024-11-16T18:51:26Z
Женя Галич рассекретил свой годовой заработок и рассказал, на что тратит деньги
Фокус
2024-11-17T20:51:50Z
Катя Осадчая стала "шляпным альтер-эго" голливудской звезды
Апостроф
2024-11-17T19:30:14Z
Медиум, говорящая с мертвыми, утверждает, что ее преследовал дух актера Пола Уокера
Фокус
2024-11-16T13:21:07Z
"Думал, погибну много раз": американский стендап-комик побывал в Харькове во время обстрела
Апостроф
2024-11-14T10:15:39Z
Моника Беллуччи снялась для китайского глянца
Фокус
2024-11-06T13:45:09Z
Зеленский встревожил планами РФ на ближайшее время: к чему призывает всех украинцев
Comments UA
2024-11-16T18:36:48Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Савченко написала на Безуглую заявление в Госбюро расследований и СБУ: в чем обвиняет
Апостроф
2024-11-13T12:36:30Z
NYT: Спецпосланником Трампа по Украине может стать уроженец РФ
Европейская правда
2024-11-17T07:21:17Z
Турция помешала президенту Израиля попасть на саммит в Баку
UAToday
2024-11-17T20:45:15Z
Мирная инициатива Трампа: в CNN раскрыли, какой подвох заложен в возможном договоре Киева и Москвы
Новости Украины
2024-11-17T20:33:59Z
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Назван план прекращения огня в Украине, который рассматривает Трамп
Comments UA
2024-11-13T07:33:34Z
Шольц защищает свой звонок Путину
Корреспондент
2024-11-17T19:57:02Z
Украинские военные начали массово сдаваться в плен: что известно
Comments UA
2024-11-16T20:00:53Z
Кличко сообщил подробные последствия атаки по Киеву
Comments UA
2024-11-17T08:54:06Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Оккупанты нанесли удар по жилому дому в Харькове: есть разрушения и пострадавшие
Хвиля
2024-11-08T06:21:31Z
Лунный гороскоп на 18 ноября, понедельник
Marie Claire
2024-11-17T21:06:50Z
Блэкаут в Одессе: в городе не могут заживить критическую инфраструктуру, закрывают школы
Фокус
2024-11-17T20:39:35Z
Ракетная атака: в Одессе уже раздаются взрывы
TSN
2024-11-17T06:06:49Z
В Севастополе подорвали авто капитана первого ранга Черноморского флота РФ. Тот не выжил
ZN UA
2024-11-13T11:27:00Z
Последствия массированной атаки оккупантов на Одессу: множество разрушений
Comments UA
2024-11-08T07:39:47Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Госпитализации упали на 63%: ученые узнали новый метод борьбы с COVID-19
Фокус
2024-11-07T16:51:30Z
Брокколи полюбят даже дети: рецепт соленого пирога с томатами и курицей для чаепития
Знай
2024-11-17T20:51:24Z
9 признаков, что вы едите недостаточно углеводов
Marie Claire
2024-11-17T18:31:07Z
Ночная стража: 5 комнатных растений, которые улучшают сон
Marie Claire
2024-11-16T19:30:52Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Наперегонки со смертью: ученые представили новый метод спасения жизни при нападении акулы
Фокус
2024-11-16T19:36:35Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
Минимальный взнос при полученных пенсиях возрос: что ждать украинцам с ноября
Знай
2024-11-04T20:12:39Z
Украинцы могут платить за тепло по "копеечному" тарифу: но есть условие
Знай
2024-11-16T20:12:25Z
В Украине заметно пересчитали тарифы: какая услуга в 2024 году оказалась "золотой"
Знай
2024-11-17T20:30:37Z
Цены начали снижаться: какие продукты можно купить дешевле
Знай
2024-11-17T20:12:01Z
Присвоили 5,8 млрд грн: менеджеры нефтеперерабатывающей компании получили подозрения
Апостроф
2024-11-07T21:45:13Z
Объединит солнце и волны: новый генератор сделает "зеленую" электроэнергию дешевле
Фокус
2024-11-08T10:12:14Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
Украинцы в Норвегии лишатся приюта и защиты: что известно о новых правилах
Comments UA
2024-11-16T19:15:52Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
Индия провела успешные "исторические испытания" гиперзвуковой ракеты: что известно
UAToday
2024-11-17T21:03:15Z
Британия провела первое успешное испытание новой управляемой крылатой ракеты
Европейская правда
2024-11-17T20:45:06Z
Григорий Решетник, Надежда Матвеева и другие рассказали, какой была их студенческая жизнь
Фокус
2024-11-17T07:12:43Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
ЦПД: Солдаты КНДР попали под обстрел в Курской области
Корреспондент
2024-11-04T11:46:11Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Идеальный хруст: здоровый способ вкусно приготовить бекон от шеф-повара
Marie Claire
2024-11-08T03:00:33Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Булгур по-турецки в томатном соусе: ароматный гарнир, который подходит к любому мясу
Marie Claire
2024-11-17T20:31:06Z
Пока не очень холодно, можно готовить и не травить себя магазинным: рецепт домашней Фанты
Знай
2024-11-17T17:51:30Z
Как распознать настоящего мужчину: главные принципы и привычки
Comments UA
2024-11-08T04:12:42Z
Диетические котлеты из индейки в духовке: получается некалорийно и очень вкусно
Фокус
2024-11-08T05:06:37Z
Женщина повторила судьбу матери, тоже став алкоголичкой: как ей удалось завязать
Фокус
2024-11-17T17:42:32Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
Пол вызвал Макгрегора на бой по правилам ММА
UAToday
2024-11-17T21:21:54Z
"Все равно победил": Майк Тайсон прокомментировал свое поражение и рассказал о здоровье
Фокус
2024-11-17T17:27:01Z
Албания – Украина: анонс, где и когда смотреть решающий матч в Лиге наций
ZN UA
2024-11-17T16:30:37Z
Владелец именитого французского клуба высказался о вероятном понижении в классе
Корреспондент
2024-11-17T16:15:33Z
Тренер сборной Аргентины U-20 отметился необычным поступком в спарринге про
Корреспондент
2024-11-17T14:57:55Z
"Динамо" и "Шахтер" интересуются талантом "Ворсклы"
ZN UA
2024-11-17T14:39:26Z
Российский удар по Киеву: спасатели показали последствия
Апостроф
2024-11-17T07:15:11Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T19:54:36Z
РФ ударила баллистикой по многоэтажке в Сумах: есть жертвы, среди них дети
Фокус
2024-11-17T21:15:49Z
Удар баллистикой по Сумам: среди погибших есть дети, из девятиэтажки эвакуируют людей
ZN UA
2024-11-17T20:27:42Z
Часть Украины охватила воздушная тревога: где опасно
TSN
2024-11-17T16:16:43Z
В Киеве ГСЧС автокраном сняла с крыши пятиэтажки обломки сбитой ракеты
ZN UA
2024-11-17T15:09:36Z
130 хомяков умудрились сбежать из своих клеток и "заставили" пилота идти на посадку
Фокус
2024-11-17T12:30:59Z
Обломки упали в горах: на Закарпатье найден российский БПЛА
Новости Украины
2024-11-17T12:09:40Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Киевстар обещает безлимитный интернет за 1 гривну: как получить
Знай
2024-11-04T18:06:55Z
В WhatsApp появилась новая функция – пользователи ждали ее много лет
UAToday
2024-11-17T19:42:23Z
Ліга націй. Норвегія розгромила Казахстан із хет-триком Голанда, Австрія та Словенія переможця не виявили
Football.ua
2024-11-17T19:24:40Z
Ремейк культовой JRPG Dragon Quest III показал в Steam лучший старт среди всех одиночных игр Square Enix
GameMag
2024-11-17T17:36:32Z
Пресная вода исчезает с большой скоростью: ученые из NASA бьют тревогу из-за новых данных
Фокус
2024-11-17T16:00:47Z
Вокруг света за пару часов: ученые разработали уникальный способ прокладывания маршрутов
Фокус
2024-11-17T15:12:24Z
Недорогая технология возвращает 100% емкости аккумуляторов: что придумали ученые
Фокус
2024-11-17T15:00:32Z
Отмечаем 20-летие "Half-Life 2": бесплатная закачка игры, и крутой фильм от Valve
Знай
2024-11-17T14:51:46Z
Владельцем Mercedes-AMG можно стать без огромных затрат: ТОП-10 б/у вариантов
Знай
2024-11-17T16:51:04Z
Новый электромобиль Nissan станет недорогой альтернативой Tesla Model S
Фокус
2024-11-17T11:15:04Z
Шик за $600 000: в Киеве заметили новый электрокар Rolls-Royce в интересных цветах
Фокус
2024-11-17T09:45:35Z
В Запорожье из "Славуты" сделали элитное купе: не ври, ты тоже всегда хотел себе такую
Знай
2024-11-15T18:51:47Z
Механики молчат об этом: эксперт рассказал о секретном пространстве в автомобиле
Фокус
2024-11-15T15:57:20Z
Штраф за превышение скорости можно отменить: какими лазейками пользуются водители
Знай
2024-11-15T12:51:27Z
Водители попадут в новое налоговое ярмо: кто заплатит за свой автомобиль сумасшедшие деньги
Знай
2024-11-15T07:21:09Z
Отец купил любимой 6-летней дочери уникальное авто - повзрослев, девушка выручила 1,2 млн грн
Знай
2024-11-15T05:51:16Z
Подробности гибели легендарного пилота F-16: что известно сейчас
Политека
2024-11-14T08:43:37Z