MY.UAНовини
"Коли повна зала – я відчуваю, що театр живе", − Назар Задніпровський
"Коли повна зала – я відчуваю, що театр живе", − Назар Задніпровський

"Коли повна зала – я відчуваю, що театр живе", − Назар Задніпровський

Назар Задніпровський – український актор театру, кіно та дубляжу, Народний артист України, представник четвертого покоління української акторської династії Ткаченко-Задніпровських. Уже чверть століття Назар виходить на сцену рідного Театру Франка, де зіграв понад 30 ролей. Дебютував у повному метрі з гри в комедії «Скажене весілля», яка стала культовою для українського кінематографа та встановила рекорди прокату.

У межах спецпроєкту «Про кіно без меж» Назар Задніпровський розповів про зміни в індустрії, фільми, яких не вистачає, та улюблену сцену театру. 

Ваша акторська кар’єра розпочалася ще за часів навчання в театральному інституті. Як вона розвивалася в розрізі усієї індустрії?

Уже будучи студентом 4 курсу, я отримав роль Панька в фільмі «Дорога на Січ», пізніше знявся в епізодичній ролі в «Чорній раді». Загалом у 90-х та й на початку 2000-х було непросто і через брак фінансування кіно знімалося вкрай рідко. Тож активної фільмографії за той період у мене не назбиралося. Але після 1996, коли я прийшов до театру, вже за рік грав свої перші ролі на сцені. Тоді й відбулася моя поява в «Білій вороні», де працював з батьком Лесем Задніпровським та з кумом Валерієм Астаховим. Це дало поштовх до впізнаваності та популярності, що для актора важливо, а актора-початківця – особливо. 

Велику роль у цьому «поштовху» відігравали «плюси», які, по суті, стали осередком української культури на ТБ та запрошували до співпраці україномовних акторів-початківців, популяризуючи важливі меседжі. Хоч у той період зйомок було небагато, але дуже продуктивно йшли справи в театрі. 

Після кризи 2008 року стало скрутно не лише в сфері економіки, а й в творчих галузях. На всі зовнішні проблеми наклалася особиста втрата – пішла з життя моя бабуся, Юлія Семенівна, що мені пережити було дуже складно. Я повернувся до активної діяльності лише наприкінці 2009 року, ставши учасником шоу «Велика різниця». Після цього глядач міг регулярно бачити мене на телебаченні, це стало своєрідним відліком. 

Ваша бабуся, Юлія Ткаченко, також грала на сцені Франкового театру. Коли ви починали свою кар’єру, чи радилися ви з нею?

Юлія Семенівна була дуже мудрою та толерантною, вона завжди знаходила правильні слова та підхід до мене. Бабуся давала настанови, направляла мене, а я до неї чи не єдиної прислухався. На початках, вона завжди казала, що не хоче нічого нав’язувати, аби я міг сам відшукати свій спосіб існування на сцені. Вона дивувалася моїм імпровізаціям, а згодом, дивлячись на мене на виставах, казала: «Тільки нічого не додавай! От зіграв роль – все добре, і нічого не додавай. Це можна використати в інших ролях». 

Пам’ятаю, як ми збиралися разом після вистави, аналізували гру, говорили про театр, про життя. Юлія Семенівна розповідала багато історій, ділилася своїм досвідом. Часом в таких розмовах засиджувались до пізньої ночі. Я вже тоді знав, що це найкращий час, який не повториться. За бабусею сумую неймовірно, її дуже не вистачає…

На сцені театру ви живете вже 25 років. Як протягом цього часу змінювався глядач?

На театр, як і на будь-яке мистецтво, впливає дійсність та дух часу. А так само як змінюється ритм життя нашого глядача, – змінюється і театр, це закономірний процес. Оскільки всі ми перебуваємо в шаленому ритмі, то змінилося і сприйняття глядача. Покажіть зараз виставу початку 90-х років – і вона вже навряд чи зацікавить публіку. Тобі потрібно швидко вживатися у роль, адже навіть часу на репетиції менше. Ніхто нині не дасть 9 місяців на підготовку нової вистави, як було раніше. Все має бути актуальним, своєчасним, а інакше – втрачається цікавість. 

Як з кінця 90-х змінилося українське кіно? Які зміни спостерігаєте протягом цього періоду в індустрії? 

Коли почали знімати кіно в уже незалежній Україні, то, звісно, багато в чому ще прослідковувався почерк радянської школи. І це відбувалося певний період, що закономірно для індустрії. Однак кіно – це мистецтво, яке постійно змінюється, як і театр. Бо трансформується епоха, змінюються глядачі. Приходить нове покоління режисерів, операторів, сценаристів та акторів. Нині на нашому ринку все більше тих, хто вже пройшли американську школу, рівняються на міжнародний досвід – і це добре. 

Люди мають величезну кількість пропозицій, як проводити дозвілля, розважитись, відволіктись, тому кіно мусить відвойовувати своє місце. Можливо, саме тому, якщо говорити про масове кіно, акцент роблять на екшн, адже глядач потребує ще більше видовищ. І ця тенденція найперше спостерігається в Голлівудському кіно і, звісно, кіноіндустрії в різних країнах не можуть не зважати на це. 

Українська індустрія наразі шукає свій шлях, адже ми не так давно почали активно розвиватися. З огляду на весь період, починаючи від 1991, останні 7-10 років стали визначальними і знаковими для нашого кіно. Сподіваюся, що далі буде ще краще. У театри приходить нова хвиля акторів, відбувається становлення нових майстрів. Театр та кіно переживають омолодження, а це – запорука змін. 

Однак, попри такі швидкі нові віяння, важливо, що поруч з нами працюють, творять і продовжують ділитись досвідом майстри старої школи, наші корифеї. Так, часи змінюються, але талант і покликання вони не здатні нівелювати. У нас є ті, на кого можна рівнятись, в кого можна вчитись – і це головне.

Про майстрів сцени і нашу творчу спадщину. Свого часу вам пощастило працювати з легендарним Богданом Ступкою. Що пригадується з того періоду, які історії? 

Знаєте, я думаю, що ми й досі відчуваємо цю втрату. Є доволі популярна фраза про те, що «незамінних немає»,  але в цьому випадку абсолютно зворотна ситуація − таких майстрів і таких людей, яким був Богдан Сильвестрович, більше немає. Я бачив його в дії, в роботі – це надзвичайне щастя. Звісно, можливо і наше покоління акторів колись стане для наступників майстрами, та це вже буде інша історія. Покоління акторів Ступки, моєї бабусі – це інша школа, інше сприйняття. 

Українське кіно наразі відроджується. Як думаєте, що стало відправною точкою цього періоду? 

І я, і всі мої колеги по сцені знаємо одне – все, що відбувається хорошого в сучасному кінематографі – все це не відбулося б без зрушень, навіяних Революцією Гідності. Вона стала точкою відліку для змін практично в усіх сферах нашого життя. Якби цього не трапилося, до нас і досі завозили б московські гроші, вирішували все їхні режисери, а в головних ролях знімались би московські актори, диктуючи нам свої умови. А наші талановиті актори й досі грали б охорону, міліціонерів і «кушать подано». 

Усе почалося з 2014-го і протягом цих років глядач відкрив для себе хороших режисерів, блискучих операторів, цікавих акторів. І нехай ми почали все з маленьких бюджетів, проте щороку вдосконалюємось, індустрія набирає обертів. Чого лише варті наші нагороди на міжнародних кінофестивалях останніх років.

Єдине, від чого стискається серце і що важко прийняти, що все це далось нам такими зусиллями. І ми досі втрачаємо людей на фронті... 

Чого, на вашу думку, бракує українському кіно? Яких українських фільмів вам хотілося б бачити більше? 

Ми маємо свою, унікальну історію, і я дуже сподіваюся, що попри тренди і хайп, людям рано чи пізно захочеться красивого та справжнього кіно. Бо те, що кіно було і буде жити – це очевидно, головне, як воно впливатиме на глядачів, які цінності культивуватиме. 

Звісно, кіно має бути різним: експериментальним, урбаністичним, документальним тощо. Але я за те, щоб українське кіно, яке створюється для широкої аудиторії, яке має збирати мільйони глядачів і рекордні касові збори, все ж було зі смаком і переймало кращі світові традиції. Знімається чимало, але, мені здається, що зараз важливо приділити більше уваги комедіям, зробити акцент на сатирі, на гуморі. Мені хочеться, аби наші глядачі, особливо наша молодь, приходили в кінотеатри на хорошу, якісну українську комедію. Я хотів би, щоб все було так, як говорив Богдан Сильвестрович: «Мистецтво повинно бути на каблучок вище». Кіномистецтво має розвивати і збагачувати нас, а тому таких фільмів у нас має бути більше. 

З ким з режисерів вам хотілося б попрацювати?

Я працюю в найкращому театрі, тож нехай найкращі режисери приїжджають до нас. Звісно, 75% нашого репертуару – це класика, за чим і йде глядач до Театру Франка. Але також у нас є місце експериментам та різносторонності. 

Щодо кіно, то мені пощастило, бо я знімався і знімаюся з найкращими режисерами України. Хотів би ще попрацювати з Ахтемом Сеітаблаєвим. 

Чи хотіли б ви, аби діти продовжили вашу акторську династію? 

Це моя велика мрія! Адже вони були б уже п’ятим поколінням акторів Ткаченко-Задніпровських. Я дуже цього хочу, аби синочок чи доця також були у цьому мистецтві, але тут вже як Бог дасть. У кожного своя доля і головне, щоб вони були хорошими людьми. 

Зараз Михайлик уже у 8-му класі, це якраз той вік, коли починають задумуватися про майбутню справу. В сучасних дітей, звісно, популярними та модними є нові професії, особливо ІТ. Але я поки кажу: «Ти лише задумайся: комп’ютери – це добре, але п’ятим актором Задніпровським ти можеш бути унікальним». Не наполягаю, не тисну, але даю привід задуматися, придивитися. 

У такій емоційній та творчій справі життя, що вас надихає та наповнює? 

Надихає однозначно глядач. Нічого кращого в житті немає, ніж вдячність глядачів. Публіка, оплески, вигуки залу, квіти – це просто ейфорія. З пандемією я відчув, яка це колосальна різниця, коли наповненість залу складає 30%, а коли – 70%. Бо коли театр переповнений, люди аплодують, співпереживають, думають, і всі ми тут і зараз, в моменті. Тоді я відчуваю, що театр живе, дихає – і це окриляє та наповнює понад усе. 

За підтримки Київстар ТБ

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Чистки скоро закінчаться: чому Путін не наважиться звільнити всіх генералів
24tv
2024-09-22T13:33:56Z
Зеленський пояснив, чому змінив позицію щодо переговорів із Росією
ГЛАВКОМ NET
2024-09-22T13:33:18Z
Шольц ризикує повторити долю Байдена: експерт розповів, як регіональні вибори вдарили по позиціях канцлера
Политека
2024-09-22T13:30:42Z
Підтримка щодо вступу в ЄС: у Польщі заговорили про «вимоги» для України
GlavRed
2024-09-22T13:27:15Z
Зеленський пояснив, що робитиме Україна, якщо Байден скаже «ні» плану перемоги
ГЛАВКОМ NET
2024-09-22T13:27:10Z
Зеленський відреагував на заяву Трампа про Україну під час дебатів
24tv
2024-09-22T13:24:13Z
Удари далекобійною зброєю перешкодили б РФ перекидати війська на фронт - CNN
TSN
2024-09-22T13:15:44Z
Відомий актор висловився про брата в Росії та які пропозиції отримував від окупантів: "Вони хворі"
TSN
2024-09-22T13:06:51Z
"Останні потуги росіян": експерт відповів, чого очікувати на Покровському напрямку найближчим часом
TSN
2024-09-22T13:06:48Z
Які трендові кольори волосся для жінок за 40: омолоджують і роблять образ бездоганним
TSN
2024-09-13T17:42:40Z
Тіна Кароль обрана музичною продюсеркою Нацвідбору на "Євробачення-2025"
TSN
2024-09-13T13:15:00Z
Актори "Друзів" після смерті Меттью Перрі серйозно занепокоєні станом одного зі своїх колег
TSN
2024-09-22T13:03:42Z
Влад Яма показав рідкісне фото з весілля у Києві та розповів про особливе свято у родині
TSN
2024-09-22T13:03:27Z
Знаменитості публічно підтримали Гарріс на президентських перегонах
360ua.news
2024-09-22T13:00:01Z
"Відчуй поезію": українські зірки взяли участь у проєкті для людей з порушенням слуху та зору
24tv
2024-09-22T12:42:46Z
Антитренди вересня: ці речі не мають бути у вашому гардеробі
24tv
2024-09-22T12:18:02Z
Полюбляє комах та скорпіонів: як харчується Анджеліна Джолі
24tv
2024-09-22T12:12:33Z
Фільм про розвідника Андрія Рублюка сьогодні ввечері покажуть по телебаченню
УкраинФорм
2024-09-22T12:06:34Z
Думав, що Ентоні мав би перемогти, – Усик про перемогу Дюбуа
24tv
2024-09-22T13:15:57Z
Рятівний пенальті: Верес на останній хвилині вирвав нічию з Інгульцем
24tv
2024-09-22T13:00:24Z
Гудмундссон реалізував два пенальті у ворота Лаціо, принісши Фіорентині першу в сезоні перемогу
Football.ua
2024-09-22T12:37:10Z
Ексфутболіст "Динамо" Тимощук потрапив у новий антиукраїнський скандал
GlavRed
2024-09-22T12:27:41Z
Тимощук продав свою футболку для допомоги росіянам у Курській області
ZN UA
2024-09-22T12:06:06Z
«Верес» у Рівному вирвав нічию з «Інгульцем» у чемпіонаті УПЛ
УкраинФорм
2024-09-22T12:03:31Z
Верес із суперечливим пенальті вирвав нічию проти Інгульця
Football.ua
2024-09-22T12:01:17Z
Три нокдауни та нокаут: відео найкращих моментів бою Джошуа – Дюбуа
24tv
2024-09-22T11:48:50Z
Твердохліб – про Ворсклу: Бойова команда і легко з ними нікому не буває
Football.ua
2024-09-22T11:36:29Z
Швидка кабачкова ікра: простий рецепт для смачної зими
24tv
2024-09-22T13:18:05Z
Гороскоп на тиждень з 23 по 29 вересня: Левам - розбіжності, Риб підведе здоров'я
GlavRed
2024-09-22T12:27:08Z
Жодної користі, лише шкода: чому не треба годувати дитину "під мультики"
24tv
2024-09-22T12:24:01Z
Українські полярники показали першого тюленя, народженого цього року на Вернадському
Комсомольская правда
2024-09-22T12:04:14Z
Жодних складнощів: "Мастер Шеф" дала простий рецепт пирога з ягодами та вершковим маслом
Политека
2024-09-22T12:03:59Z
Ще одна країна запроваджує нові обмеження для туристів щодо оренди житла
24tv
2024-09-22T11:03:10Z
Досвідчені господині ніколи не викидають яєчну шкаралупу: для чого її зберігають
GlavRed
2024-09-22T10:27:52Z
"Експерт із лотереї": дівчина назвала числа, які найрідше приносять удачу
Фокус
2024-09-22T10:21:30Z
З нею ваші страви будуть просто неперевершені: маринуємо цибульку, яка вражає універсальністю
24tv
2024-09-22T09:27:34Z
Учені виявили нові факти про вплив низьковуглеводних дієт на схуднення та здоров'я
24tv
2024-09-22T10:51:33Z
5 ключових помилок під час миття голови: уникайте їх, щоб мати ідеальну зачіску
24tv
2024-09-22T09:57:34Z
Не до їжі і не після: як пити чай та каву, щоб уникнути проблем зі здоров'ям
24tv
2024-09-22T09:21:56Z
Ви навіть не здогадувались: як ягоди, шоколад та червоне вино впливають на ваш організм
24tv
2024-09-22T09:21:37Z
Дієта MIND може захистити когнітивне здоров’я
Portaltele
2024-09-22T06:07:52Z
Як зрозуміти, що у вас дефіцит білка у раціоні
24tv
2024-09-22T06:00:57Z
Календар магнітних бур на кінець вересня: названі небезпечні дати
Политека
2024-09-22T03:22:52Z
У США схвалили першу назальну вакцину проти грипу, яку можна використовувати самостійно
УкраинФорм
2024-09-22T00:24:02Z
Медики з'ясували, що мастурбація покращує якість сну
Знай
2024-09-21T20:30:02Z
У двох районах Київщини зафіксовано погіршення стану повітря
ГЛАВКОМ NET
2024-09-22T13:24:16Z
"Батька-одинака" силоміць доставили до ТЦК: інцидент прокоментували в поліції
Политека
2024-09-22T13:04:13Z
У Дніпрі перевернулася фура із поросятами: тварини бігають по трасі
TSN
2024-09-22T13:03:56Z
Знесло до фундамента: супутник показав згарища після удару по другому складу під Торопцем
Фокус
2024-09-22T12:57:38Z
В Ірані кількість загиблих унаслідок вибуху метану на шахті зросла до 50
УкраинФорм
2024-09-22T12:37:53Z
8 років в'язниці за підліткову витівку: на Одещині поліція спіймала юнака
Политека
2024-09-22T12:12:41Z
На Прикарпатті судитимуть жінку, яка за $4000 уклала фіктивний шлюб із військовозобов’язаним
Украина Криминальная
2024-09-22T12:12:29Z
На Рівненщині нелюдь прив'язав собаку до мотоцикла і тягнув її по дорозі
TSN
2024-09-22T12:09:16Z
Гору Афон у Греції сколихнув землетрус магнітудою 4,6
Европейская правда
2024-09-22T12:01:39Z
Прикордонники попередили українців про можливі труднощі з перетином польського кордону
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T15:49:31Z
Ціна Курської операції: українські військові розповіли, чи вартий наступ важких зусиль
TSN
2024-09-13T17:42:32Z
Україна веде переговори про отримання винищувачів Gripen і Eurofighter — Умєров
TSN
2024-09-22T13:33:59Z
Студент Львівської політехніки отримав вирок за ведення антидержавного Telegram-каналу
InternetUA
2024-09-22T13:31:37Z
Сім'я з Каліфорнії купила 750-річний замок у Франції і дуже пошкодувала
Фокус
2024-09-22T13:30:29Z
ЗМІ показали нові знімки наслідків ударів України по військових складах у Росії
УкраинФорм
2024-09-22T13:30:25Z
Бійці ГУР, які звільняли Зміїний, 28 годин блукали в морі на гумовому човні: WSJ розповіла причину
TSN
2024-09-22T13:27:50Z
Що не можна робити за столом у казахів: цікаві традиції найгостиннішого народу
GlavRed
2024-09-22T13:27:12Z
Останній мосяжник Карпат Назар Габорак: Без моєї бартки гуцул не може ні одружитися, ні в гори піти
Комсомольская правда
2024-09-22T13:05:03Z
На Донеччині ворог обстріляв шахту, двоє загиблих
УкраинФорм
2024-09-22T13:27:40Z
Загроза наступу на Дніпро: чи може РФ прорвати оборону - експерт
GlavRed
2024-09-22T13:27:07Z
Українці на окупованих територіях стануть безправними, якщо не виконають одну умову — ЦНП
TSN
2024-09-22T13:24:12Z
У Криму поблизу Джанкоя пролунали потужні вибухи - соцмережі
УкраинФорм
2024-09-22T13:16:19Z
У в'язницях РФ перебувають близько 280 кримських політв’язнів - Леніє Умєрова
УкраинФорм
2024-09-22T13:13:28Z
Партизани розвідали базу постачання Чорноморського флоту РФ у Криму
1News
2024-09-22T13:06:41Z
Прогноз погоди на 23 вересня: якою буде погода у понеділок і де пройдуть дощі
TSN
2024-09-22T13:03:19Z
Крим може відрізнятися за статусом, але у будь-якому разі – це територія України, – Плетенчук
24tv
2024-09-22T12:48:26Z
"Ворог лишається без очей": головний сержант роти БпЛА пояснив важливість дронів на фронті
24tv
2024-09-22T12:30:27Z
Як відшукали раритетну 60-річну вантажівку Steyr
AutoCentre
2024-09-22T11:15:17Z
Позашляховик Warrior 917 Jiaolong Armor буде представлений 24 вересня
Portaltele
2024-09-22T11:10:32Z
Коронавірус, м'яч і гамбургер: який вигляд має найдивніша колекція автомобілів у світі
Фокус
2024-09-22T09:36:20Z
У Києві помітили новітній електрокар від Huawei із запасом ходу до 700 км
Фокус
2024-09-22T07:57:04Z
На аукціон виставили Lamborghini Huracan із мінімальним пробігом, але є нюанс
AutoCentre
2024-09-22T07:16:44Z
Під час гонки Формули-1 в Сингапурі на трасу вибігла величезна ящірка: кумедне відео епізоду
24tv
2024-09-21T19:51:27Z
На дорогах Києва помічена іменита «літаюча» Toyota
AutoCentre
2024-09-21T15:36:58Z
Гігантська ящірка зупинила практику Формули-1 у Сінгапурі
TSN
2024-09-21T14:15:29Z
Судячи з усього, сучасні безпілотні автомобілі – це один гігантський обман
24tv
2024-09-21T14:03:36Z
Хто має платити податок на землю у 2024 році – власник, чи орендар
24tv
2024-09-22T13:33:41Z
Експерти попереджають, що Україні загрожує блекаут
360ua.news
2024-09-22T13:21:01Z
Ціни на цукор в Україні падають на відміну від світових
AgroPortal
2024-09-22T13:00:52Z
Вже є перші результати: Міненерго про переговори щодо розширення місії МАГАТЕ на підстанції
УкраинФорм
2024-09-22T12:51:01Z
Показники врожайності сої будуть підвищуватися
AgroPortal
2024-09-22T12:30:56Z
Україні загрожує дефіцит кадрів: як збираються вирішувати проблеми ринку праці
Хвиля
2024-09-22T12:15:38Z
Держгеонадра оголосили десяті аукціони з продажу спецдозволів на ₴37,4 мільйона
УкраинФорм
2024-09-22T12:06:58Z
Зеленський підписав закон про відновлення середньострокового планування місцевих бюджетів
УкраинФорм
2024-09-22T11:42:48Z
Нова індустріалізація України: виклики та можливості під час війни
AgroPortal
2024-09-22T11:30:26Z
Чорна діра засмоктує гроші: Microsoft платить $1 млрд на рік за ігри для Xbox Game Pass
ITC
2024-09-22T13:10:29Z
Фішинг та фейкові акаунти: як захистити себе від інтернет-шахраїв
InternetUA
2024-09-22T13:01:50Z
Що означає вислів "норміс" та коли його доречно вживати
24tv
2024-09-22T12:27:53Z
Samsung може випустити свій перший «Chromebook Plus»
Portaltele
2024-09-22T12:09:49Z
З’явилися дані щодо покращень екрану в iPhone 17 та iPhone 17 Slim
InternetUA
2024-09-22T12:01:47Z
Розробники винайшли інноваційний пристрій, що видобуває енергію з повітря
InternetUA
2024-09-22T11:31:32Z
Китай запустив останню пару резервних супутників Beidou
Portaltele
2024-09-22T11:10:45Z
iQOO 13 отримає акумулятор ємністю 6100 мАг
Portaltele
2024-09-22T11:10:44Z
Що, якби Земля мала два супутники: як би це вплинуло на нашу планету
24tv
2024-09-22T11:06:49Z