MY.UAНовини
Я не антивакцинатор, но... Кто и почему противостоит карантинным ограничениям?
Я не антивакцинатор, но... Кто и почему противостоит карантинным ограничениям?

Я не антивакцинатор, но... Кто и почему противостоит карантинным ограничениям?

Тези героїв, що стосуються медицини, ми попросили прокоментувати анестезіолога Івана Черненка.

Противники щеплень існували в Україні, як і в усьому світі, завжди. Пандемія вивела їхній рух на новий рівень. Коли для одних сертифікати про вакцинацію стали пропуском у "доковідне" життя, для інших вони перетворились на червону ганчірку.

"Якщо ми беремо початок 2020 року, то в нас були виключно російські антивакцинаторські наративи, – розповідає експертка з медіамаркетингу Оксана Мороз, яка досліджує антиковідний рух в Україні. – У другій половині 2020 наші антивакцинатори вже окріпли, почали плодити свій контент".

3 листопада під Верховну Раду прийшли кілька сотень людей – протестувати проти карантинних правил. Ці люди тримали в руках плакати про "геноцид", "примусове щеплення" і "медичні експерименти".

"Українська правда" вирішила придивитись до того, як формуються такі настрої і з кого складаються ці рухи.

Але ідеї незгодних з урядом настільки багатошарові, що простим словом "антивакцинатори" їх можна назвати не завжди. Вони самі переважно гидують цим словом. І стабільно відповідають заповітну фразу: "я не антивакцинатор, але…"

Ми виокремили кілька найбільш очевидних і популярних мотивацій, чому українці не підтримують обмеження, пов’язані з щепленням від Covid-19. І розповідаємо про них на історіях конкретних людей. Різних і незгодних навіть одне з одним.

Тези героїв, що стосуються медицини, ми попросили прокоментувати анестезіолога Івана Черненка. Він працює в лікарні, що вже більше року приймає хворих на коронавірус.

Іван – очевидно, опонент для противників вакцин. Але у цьому контексті він третя сторона. Адже незгодні висувають претензії до влади, а Черненка не назвеш її адвокатом – він став відомий, зокрема, через сміливі заяви про стан української системи охорони здоров’я.

Ідеологічні опоненти

Він – колись один із найвідоміших у країні журналістів-розслідувачів, співавтор відомого розслідування про офшори Петра Порошенка. У 2019 році він вирішив полишити професію і балотуватись в президенти, потім став вести блог на телебаченні.

Він говорить про наступ диктатури "під маскою млявих демократів".

Він черпає аргументи для обрамлення своїх переконань з книги Ханни Арендт "Банальність зла. Суд над Айхманом в Єрусалимі" і слів німецького пастора Мартіна Німеллера ("коли нацисти прийшли за комуністами, я залишався безмовним, я не був комуністом…").

"Я прихильник лібертаріанства, – пояснює Дмитро Гнап. – Воно полягає в тому, що особа людини недоторкана, власність людини недоторкана. Виходячи з цього, вакцинація мусить бути добровільною. Якщо ваше тіло вам не належить, то що вам взагалі належить?".

Державний примус – тобто обмеження для нещеплених – Гнап вважає неефективним. Він знову, як у часи журналістської слави, говорить про корупцію – торгівлю фальшивими Covid-сертифікатами:

"Коли чиновник влазить у стосунки між людьми, виникає корупція, бо люди хочуть обійти чиновницькі заборони".

На цьому фронті протистояння з владою колишній журналіст раптово з’явився після того, як підтримав веганський ресторан "Nebos", що проголосив себе "місцем вільних людей" без перевірок Covid-сертифікатів і масок.

Співвласниця ресторану спершу пішла на контакт з УП, але потім проігнорувала  повідомлення. Її, схоже, відштовхнуло пояснення, що матеріал буде про тих, "хто противиться урядовим заходам".

"Є перший закон соціальної фізики: держава завжди розширюється, чиновники завжди прагнуть розширити свої повноваження", – каже Гнап.

Гнапа і таких як він найважче віднести до "антивакцинаторів". Сам – щепився. Він представляє, фактично, інтелектуальну прослойку, із напрацьованим іменем і авторитетом. І називає себе прихильником доказової медицини. Їхні сумніви у вакцині – дуже далекі від міфічних 5G і чіпування. Вони скоріше про спробу аналізувати і робити висновки:

вірус постійно мутує, тому до нього складно підібрати вакцину;

на початку розробники обіцяли захист від зараження з ймовірністю 95%, якого немає.

Причиною популярності антивакцинаторських ідей в Україні опонент влади називає старі корупційні скандали, коли МОЗ під керівництвом Раїси Богатирьової купувало препарати у компанії її сина, а немовлята після щеплень помирали.

Гнап бачить один шлях – "зносити" нинішню медичну систему. А замість неї будувати конкурентну страхову.

Поки ж сам Дмитро лишився без авторської програми на "24 каналі", який припинив з ним співпрацю, щойно ведучий почав висловлюватись проти "примусового щеплення".

Лікар Іван Черненко: 1) "Якщо раптом Covid настільки змутує, що перестане реагувати на вакцини, будуть розроблені нові. Але поки що ці вакцини діють на штами, що існують на даний момент".

2) "Коли з'явилися дані досліджень, стало зрозуміло, що від інфікування вакцина захищає не так добре, як нам хотілося б. Але з'явився інший бонус – вакцина більш ніж на 90% захищає від тяжкого перебігу ковіда. Справді, через півроку ефективність вакцин у плані захисту від інфікування знижується. Але захист від тяжкого перебігу залишається".

Правозахисники

Вона – магістр права, столична адвокатка, маловідома не лише широкій аудиторії, а й серед юристів, але, схоже, амбіційна.

Вона говорить про дискримінацію і приховування правди про безпечність вакцин.

Вона вважає джерелом інформації розповіді людей у соцмережах.

Погрожуючи судами, адвокатка заборонила "Українській правді" називати своє ім’я через відмову погодити з нею матеріал. "Я почула опозиційність у ваших запитаннях".

Але її ім’я – давно не таємниця. Воно є в публічному судовому реєстрі та, зрештою, на її facebook-сторінці. Адвокатку звати Анжелою Василевською.

У докоронавірусні часи Анжела пропонувала допомогу за різними напрямками: від оформлення бізнесу до ДТП-протоколів. Шукала своє місце в громадській діяльності і публічному просторі, вела блог.

Гідне місце для неї знайшлось у новій реальності. Цьогоріч адвокатка почала потроху говорити про карантин і вакцинацію. Наприклад, склала поетапний план, як протистояти вимозі поліцейського показати Covid-сертифікат. А ще взялась за справу, яка розійшлась сторінками ЗМІ ще до початку розгляду в суді.

Директор однієї з київських шкіл Дмитро Ламза, про якого кілька років тому ЗМІ розповідали як про молодого 25-річного керівника-реформатора, пішов судитись з Кабміном. Він вимагає скасувати онлайн-навчання для шкіл з недостатньо вакцинованими педагогами. Його адвокаткою і виступила Анжела.

Вона нагадує, що у справі лише представляє інтереси іншої людини. Але ідея відгукується у серці:

"Мене як правника чіпає те, що йде явне грубе порушення прав людини. І ми вже говоримо не про правову державу, а державу якусь тоталітарну, поліцейську".

Анжела обурюється, що людей "змушують вакцинуватись" під соціальним, економічним і політичним тиском. А невакцинованих – обмежують у правах.

Ця адвокатка – далеко не єдина у світі юриспруденції, у кого є питання до нових порядків. Серед правників є як стримані аналітики, так і палкі опозиціонери. Наприклад, у Національній асоціації адвокатів уже заявляли, що відмова від вакцинації не може бути причиною для відсторонення працівника.

Серед лідерів протестів, що пройшли на початку листопада в кількох містах – юрист Олександр Гуміров. Він заперечує небезпечність Covid-19, називає вакцину – "жижею", а дії влади "новим фашизмом". Одну зі сторінок Гумірова вже видалив facebook.

Але антивакцинатором чоловік себе не вважає – каже, що таким його виставляють журналісти, а він лише бореться за правопорядок.

Це популярна позиція серед незгодних з щепленням. Так чи інакше, усі вони акцентують увагу саме на порушенні прав. Навіть якщо при цьому постійно критикують вакцину як таку.

"Ця риторика з’явилась останнім часом, коли збільшилась статистика і казати людям, що ковіду не існує, стало важче, – розповідає експертка з медіамаркетингу Оксана Мороз. – Тренд недовіри до влади, до всіх інституцій – він набагато сильніший і довгостроковіший, ніж те, що зараз стихійно виникло з вакцинацією".

Адвокатка Анжела теж не любить, коли на людей вішають ярлик "антивакцинатори". Але і вона бачить проблему не лише в юридичній площині. Упевнена: від людей приховують інформацію про летальні наслідки внаслідок вакцинування і протипоказання. Особисті історії про страшні ефекти їй переповідають люди:

"Люди у нас освічені, критично мислять. І коли йде фальш, люди противляться цьому."

Лікар Іван Черненко: "Статистика абсолютно відкрита, ви можете спокійно знайти дані про побічні ефекти щодо всіх вакцин, що існують.

Щоб припускати, що можуть бути побічні ефекти, мають бути підстави. Наприклад, хтось каже: "вакцина може змінювати ДНК!". Коли ви робите таке припущення, ви повинні описати механізм, як саме вона може змінювати.

Це рівносильно, якщо я буду стверджувати, що бензин якимось чином лагодить двигун. І будь-який механік мене спитає: ну ти що, дурню, поясни мені, як це взагалі можливо?".

Економісти

Вона – народна депутатка "Слуги народу" з освітою лікаря, працювала дизайнером.

Вона вважає, що вакцина – спосіб заробітку для медичних організацій, радить не слухати "паніку і страхи", оскільки ті послаблюють імунітет.

Вона посилається на клятву Гіппократа та медичну заповідь "не нашкодь".

Єлізавета Богуцька вперше стала відомою на широкий загал після окупації Криму – як тамтешня проукраїнська активістка. А за кілька років прославилась палкою підтримкою Міхеїла Саакашвілі і критикою Петра Порошенка.

Так само палко депутатка підходить і до інших своїх переконань. Ще у травні минулого року вона влаштувала в Раді своєрідний "короно"-перформанс: прийшла у в’язаній гачком "масці".

"Я вважаю, що маски – це умовність на обличчі, додатковий плацебо-ефект", – пояснює Богуцька.

Не впевнена повністю вона й в ефективності вакцини, хоча сам вірус не просто не заперечує, а й перехворіла ним:

"Хвороба існує, протікає по-різному, є певна частка важких випадків. Я перехворіла майже рік тому. У мене сформувався природний імунітет".

Представниця президентської партії підтримує Володимира Зеленського багато в чому, крім поголовної вакцинації і "надмірних заходів". З керівництва партії чи Офісу президента зі "слугою" про її ставлення до карантину ніхто навіть не говорив.

Вона уважно слідкує за рішеннями МОЗу, пише депутатські запити і хронологічно пам’ятає історію обмежень для нещеплених. Усе це наводить представницю влади на думку: та сама влада займається політикою більше, ніж охороною здоров’я. А от чия ця політика – для Богуцької ще не до кінця з’ясоване питання:

"Я вважаю, що це зараз не внутрішня справа України. Я гадаю, що це якась міжнародна концепція, концепція ВООЗ, Big Pharma, МВФ, що вони проводять якусь масштабну кампанію.

Нещодавно я прочитала на сайті нашого МОЗу, що зараз, під час  чергового спалаху ковіда, найкращий спосіб інвестицій – в охорону здоров'я. Тому поки цей спосіб триматиметься, країни нагинатимуть, щоб вони якнайбільше вакцинувалися".

Заробляють, за спостереженнями депутатки, не лише на вакцині, а й на тестах ("подивіться, як у нас розрослися лабораторії") чи масках.

Її думка, звісно, не унікальна. Тема чужого багатства завжди була і лишається однією з найцікавіших і водночас досить простих для розуміння. "Люди просто починають включати математичні розрахунки", – каже сама депутат.

Богуцька переживає, що все це обернеться "серйозним ударом по репутації влади" – коли люди без заробітків вийдуть протестувати. А людям радить жити за принципом: "знайте, що ви одужаєте, якщо захворієте".

Лікар Іван Черненко: "У мене у відділенні вмирали 30-річні здорові пацани та дівчата. Науці не відомі критерії, як визначити, хто має хороший імунітет, а хто поганий. І поки ми їх не визначимо, ми маємо вакцинувати всіх, бо це гра в російську рулетку.

Чому потрібно вакцинуватись тим, хто перехворів? Тому що згодом імунітет знижується, і можна знову захворіти. У тих, хто перехворів, ризик важкого перенесення ковіда теж зберігається. Тому що на даний момент немає 100% тесту, який би говорив: у цієї людини сформувалася імунна пам'ять. Тому і рекомендують тим, хто перехворів, теж вакцинуватися".

"Ковід-реалісти"

Він – очільник громадської організації "Ведичний світ", яка займається популяризацією ведичної культури, і лідер руху "STOP Fake Pandemic". За освітою – кондитер і продюсер.

Він заперечує існування пандемії, вважає це змовою держав і переформатуванням суспільства в цифровиий простір, а вакцинацію – медичним експериментом.

Він читає (принаймні так стверджує) документи, дослідження та публікації на офіційних сайтах міжнародних організацій.

Сергій Мікітен – один із головних представників рухів, які називають "ковід-дисидентськими". Самі ж протестувальники такий термін заперечують і замінюють його на "ковід-реалістів".

Саме ці рухи "в народі" називають просто – "антивакцинаторами". І саме вони найкраще підходять під цей термін. Але і вони категорично відмовляються записувати себе в цю категорію.

Серед інших його однодумців – львів’янин, один із організаторів протеста 3 листопада Остап Стахів. Він має 91,5 тисяч підписників і чиї публікації facebook регулярно маркує як фейк. Стахів розповідає не лише про пандемію, а й про "тарифний геноцид", продаж сільськогосподарської землі і навіть згадував про легендарні "вишки 5G".

"Антивакцинатори моніторять інформаційний простір на виявлення якихось соціальних точок невдоволення. І на ці точки невдовлення накидають свої наративи", – розповідає експертка з медіамаркетингу Оксана Мороз.

На пропозицію УП про розмову Стахів лише відповів, що "захищає права і свободи людини" і не належить до руху проти вакцин. Подальші повідомлення він залишив без відповіді.

Ще одне організація, яка об’єднує "реалістів" – "Доста-Україна". Вона має "філіали" в областях і вже потрапляла під блокування і від facebook, і від YouTube.

За словами Оксани Мороз, головним джерелом поширення антиковідної інформації наразі є Viber – через відсутність у цьому месенджері інструментів для "бану":

"Там взагалі "стопів" ніяких немає, і вони там добре займаються і залученням нових людей, і координацією, і збором коштів. У Стахова вже більше 100 вайбер-спільнот по всій країні."

Вищезгадана "Доста", наприклад, збирала кошти на реєстрацію власної партії. Стахів – на друк газети.

Тих, хто заперечує пандемію, іноді блокують не лише в інтернеті. За кілька днів після листопадових протестів одна з послідовниць руху STOP Fake Pandemic у Черкасах Олена Фаіст заявила про обшуки. До неї додому прийшла Служби безпеки.

На прохання УП у відомстві відповіли, що поки тривають слідчі дії, коментарів не дають. Але насправді такий випадок – не поодинокий. Просто він перший, про який стало відомо на широкий загал. У судовому реєстрі чимало історій про те, як правоохоронці "викривали" фейки про Covid-19. І тягнуться вони ще з 2020 року.

Зазвичай на таких любителів чуток складають адміністративні протоколи за "поширення неправдивої інформації, що може викликати паніку чи порушення громадського порядку". Фігуранти таких історій – звичайні громадяни без тисяч підписників, але їхні "лайки" та "шери" досліджує СБУ. А суди нерідко відмовляються визнавати порушників винними і закривають справи.

Фабули таких справ – дуже різноманітні, іноді скидаються на протоколи "для статистики". І не завжди вони про класичні фейк-пости.

Наприклад, у сумнозвісних Нових Санжарах минулої весни хотіли покарати жінку за те, що вона "обмовила" адвоката батька своєї дитини – назвала його хворим на коронавірус. Це почули лише двоє людей: медсестра і лікарка, але місцеві правоохоронці вирішили, що це викликало паніку. А у Житомирській області на чоловіка склали протокол за один лише коментар у соцмережі про те, що місцевий голова РДА проводив святкування в кафе під час карантину.

Рух "ковід-реалістів" підтримують і класичні противники щеплення. Наприклад, організація "Вакцинація: вільний вибір", яка почала формуватись ще в 2018 році, а зараз активно переключилась на тему Covid-19. Її лідери на повідомлення УП також не відповіли.

Традиційні ідеї антивакцинаторства, які існували в країні задовго до пандемії, відійшли на другий план за рухами "дисидентів". Мікітен упевнений не лише в своїй правоті, а й у силі. Вважає, що на його боці 70% населення країни, в тому числі медики, силовики і вчені – "просто публічно про це каже небагато хто".

Він апелює до власних спостережень: "я ходжу без маски, навколо мене немає хворих людей, не бачу хворих людей"; "мої однодумці їздили у "ковідні" відділення та бачили, що вони порожні".

А також до статистики, чи то окремих її частин: "Я бачу, що 68% помирає від серцево-судинних хвороб, і менше 1% помирає від ковіда".

Послідовник ведизму стверджує, що "штам Covid-19 відсутній у лабораторії". Своїх соратників він переконує, що щеплення – це медичний експеримент. Вони, в свою чергу, несуть цю ідею потім в маси, зокрема, на протестах.

"У нас ще жодна вакцина не пройшла всіх стадій клінічних досліджень. Відповідно всі мають статус "експериментальний медичний препарат". У нас заборонені медичні експерименти – за Нюрнберзьким кодексом, за Конституцією, за багатьма іншими моментами".

Мікітен вважає цей обман – глобальним:

"Ви ж бачите, що всі президенти є членами одного клубу і виконують вказівки когось ще. Бачите, що Путін, Байден, Зеленський роблять однакові заходи".

Лікар Іван Черненко: "Від ковіду вмирають ті самі люди із серцево-судинними захворюваннями, які могли би не померти. Це рівносильно тому, щоб порівнювати смерть від старості та смерть від ДТП.

Наукою розшифровано геном вірусу, тому стверджувати, що його не існує – те саме приблизно, як стверджувати, що Земля пласка.

Всі вакцини, які зараз допущені до використання, пройшли всі три стадії клінічних досліджень. Більшість вакцин було прийнято до екстреного використання, тобто не було великого масиву даних, але було зрозуміло, що користь перевищує ризики. Це був початок 2021 року.

На даному етапі такі вакцини, як Moderna та Pfizer, пройшли всі етапи досліджень і вони затверджені ФДА вже до постійного використання. Це кінцевий продукт.

Все людство, звичайно, не вимре. Але ймовірність того, що не вимреш конкретно ти – сумнівна".

Соня Лукашова, УП

Теги за темою
КоронавирусВакцина
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Приватбанк повідомив про технічні роботи у застосунку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-12T22:00:48Z
"Є надія його побачити": експерт розповів, куди полетів літак, який помітили у небі над Києвом
Фокус
2025-07-12T21:42:27Z
"Приватбанк" призупинить усі платежі через Приват24 вночі 13 липня
24tv
2025-07-12T21:19:10Z
Платити більше не потрібно: в Україні скасували податки частині мобілізованих підприємців
Хвиля
2025-07-12T20:45:32Z
Світовий банк дає Україні 30 мільйонів доларів на реформи у дошкіллі
24tv
2025-07-12T20:21:53Z
Чи можна в Україні садити сади на землях сільгосппризначення
24tv
2025-07-12T19:03:09Z
Ціни на сталь та сонячні панелі в Китаї досягли рекордних мінімумів
InternetUA
2025-07-12T18:31:24Z
Податкова закрила ключову інформацію для бізнесу, – Опендатабот
24tv
2025-07-12T18:30:16Z
ЄС готує конкурента Starlink: Eutelsat отримає €1,5 млрд
InternetUA
2025-07-12T18:06:29Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Лікарка розказала, які кавуни в жодному разі не можна купувати
Фокус
2025-07-12T19:30:29Z
Цією намазкою з тунця ви нагодуєте всю родину: готується за лічені хвилини, а смак — неперевершений
Telegraf
2025-07-12T19:18:39Z
У Житомирі медики успішно прооперували 100-річного пацієнта
ГЛАВКОМ NET
2025-07-12T18:45:10Z
Безсоння та кошмари: які продукти порушують ваш сон
24tv
2025-07-12T17:12:16Z
Дослідники виявили неочікувану користь кавуна для здоров’я
Portaltele
2025-07-12T16:48:15Z
Для чого потрібні дві голки в одному шприці: розкрито неочевидне призначення
GlavRed
2025-07-12T16:27:51Z
Як забезпечити гігієну сну та навіщо вона потрібна: пояснення сомнолога
ZN UA
2025-07-12T14:28:25Z
Франція та Нова Каледонія уклали «історичну» угоду про новий статус архіпелагу
ZN UA
2025-07-12T22:51:42Z
У Росії три сотні балістичних "Іскандерів" і північнокорейських аналогів – ГУР
Лига
2025-07-12T22:39:49Z
Путін хоче зустрітися з Зеленським, але тільки після капітуляції України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-12T22:27:18Z
Трамп може конфіскувати заморожені активи Росії в США, щоб надати допомогу Україні, – CBS News
Telegraf
2025-07-12T22:03:29Z
У Новій Каховці окупаційна влада призначила тимчасового гауляйтера
УкраинФорм
2025-07-12T21:51:12Z
Зеленський та Умєров обговорили зміни в державних інституціях
ГЛАВКОМ NET
2025-07-12T21:45:31Z
Проросійські медіа придумали фейк про те, як Мерц убивав білих ведмедів у Канаді
ZN UA
2025-07-12T21:37:30Z
Росія змінила позицію в іранському ядерному питанні - ЗМІ
УкраинФорм
2025-07-12T21:36:18Z
Росіяни використовують близько 300 «Шахедів» під час концентрованих ударів - Зеленський
УкраинФорм
2025-07-12T21:21:35Z
Через негоду на Харківщині затримуються потяги: в Укрзалізниці розповіли деталі
24tv
2025-07-12T22:51:42Z
Пошкоджені покрівлі, повалені дерева та обірвані дроти: якої біди наробила негода у Харкові
TSN
2025-07-12T22:48:57Z
У Сіверськодонецьку окупанти щоночі відключають воду принаймні на шість годин
УкраинФорм
2025-07-12T22:30:46Z
"Потоп - потопом, а манікюр за розкладом". Курйозне відео з паводком у Львові завірусилось у мережі
Telegraf
2025-07-12T22:30:33Z
Війна, день 1235. Зеленський після зустрічі з Умєровим анонсував зміни в державних інституціях
Football.ua
2025-07-12T22:10:43Z
У Харкові – апокаліпсис: місто накрила негода, подекуди зникло світло, є жертва і постраждалі
24tv
2025-07-12T21:27:16Z
У Фінляндії затримали колишнього бійця «Вагнера», який воював в Україні
ZN UA
2025-07-12T21:13:20Z
Нагадує бичка: на одеському пляжі помітили небезпечну рибу з отруйними шипами
Фокус
2025-07-12T21:06:39Z
"Зевс, здивуй": у Дніпрі блискавка вдарила просто біля вікна багатоповерхівки
24tv
2025-07-12T20:48:34Z
Генерал ФРН відповів, на якому етапі перебуває проєкт щодо дронів-перехоплювачів для України
24tv
2025-07-12T22:24:41Z
Німеччина потенційно зможе надсилати Україні ракети до Patriot власного виробництва
24tv
2025-07-12T21:45:31Z
В Європі четвертий рік поспіль зростає кількість населення - Євростат
УкраинФорм
2025-07-12T21:03:39Z
Учасники ЄВІ отримали результати тестування
24tv
2025-07-12T20:51:11Z
Пільги на комуналку за новими правилами: що врахують у дохід й кому відмовлять у допомозі
Знай
2025-07-12T20:21:57Z
Умови, як у чотирьохзірковому готелі: як студентів готуватимуть до війни
Знай
2025-07-12T20:06:45Z
Виплати ВПО скасовують: натомість пропонують новий вид допомоги до 24 тисяч
Хвиля
2025-07-12T20:00:57Z
Гроші на догляд за пенсіонером в Запоріжжі: відомо, хто та скільки може отримати
Политека
2025-07-12T20:00:05Z
Альтернатива вступу у виш є: що робити, якщо не склав НМТ
24tv
2025-07-12T19:57:47Z
Захід грає у політичне шоу, поки Україна веде реальну війну – Ландсбергіс
ZN UA
2025-07-12T20:33:44Z
Служить у ЗСУ, але сумує за професією: де зараз український актор Дмитро Сова
24tv
2025-07-12T19:45:40Z
Без перуки: Ніколь Кідман показала своє природне волосся на відпочинку
24tv
2025-07-12T19:39:59Z
Зваблива дівчина зірки Шахтаря засвітила груди на відпочинку біля басейну
24tv
2025-07-12T18:48:58Z
Лірика від Тіни Кароль та возз'єднання Дорофєєвої й Позитива: 8 музичних прем'єр тижня
24tv
2025-07-12T17:03:20Z
Камалія показала своїх доньок від колишнього чоловіка Захура: тепер їх не впізнати
Фокус
2025-07-12T16:30:13Z
Цей колір одягу сильно старить: що не можна носити після 50 років
24tv
2025-07-12T16:27:32Z
Як дебютний альбом Каті Chilly змінив українську музику та де його можна зараз почути
24tv
2025-07-12T16:21:13Z
Куди сходити у Києві 14-20 липня: дайджест культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-07-12T16:06:09Z
«Зевс виконав прохання». У Дніпрі блискавка вдарила одразу після слів оператора
ГЛАВКОМ NET
2025-07-12T22:15:09Z
У Запорізькому ботанічному саду, який потерпав через ворожі атаки, встановили модульне укриття
УкраинФорм
2025-07-12T22:09:36Z
Буревій на Харківщині: скільки життів забрала негода та наслідки удару стихії
TSN
2025-07-12T22:03:25Z
У жахливій ДТП на Львівщині загинула лікар-інтерн з тернопільської клініки
24tv
2025-07-12T21:51:05Z
Правоохоронці встановили особу окупанта, який розстріляв авто з родиною на Харківщині
УкраинФорм
2025-07-12T21:27:57Z
Судитимуть українця, який видавав себе за працівника банку та ошукував людей
InternetUA
2025-07-12T21:00:29Z
Негода на Харківщині: є загиблі та поранені, блискавка влучила в електричку, машини плавають вулицями
FaceNews
2025-07-12T20:30:33Z
Перевіряли документи з ТЦК: на Прикарпатті чоловік погрожував поліцейському сокирою
24tv
2025-07-12T20:30:14Z
Трагедія в аквапарку на Полтавщині: 6-річний хлопчик упав у басейн і загинув
24tv
2025-07-12T20:21:09Z
Гороскоп на 13 липня: Стрільцям - не відмовлятись, Рибам - насолода митями
FaceNews
2025-07-12T20:57:42Z
Вишуканість може бути бюджетною: рецепт буряка по-корейськи, якому і ресторан позаздрить
24tv
2025-07-12T20:51:21Z
Насолода сезону: 3 прості рецепти цвітної капусти – не захочете нічого додавати
24tv
2025-07-12T19:36:50Z
Які риси характеру має справді крутий хлопець: було б добре мати бодай 3 із цих 6
24tv
2025-07-12T19:30:54Z
Коли викопувати моркву та як її зберігати: корисні поради
Gazeta UA
2025-07-12T19:27:43Z
Вбережіть помідори від тріщин: золоті правила городників
24tv
2025-07-12T18:36:28Z
Ростуть у тіні та в поганому ґрунті: 4 найбільш невибагливі квітки
24tv
2025-07-12T18:00:44Z
Картопля виросте великою: що потрібно внести в ґрунт
24tv
2025-07-12T17:39:07Z
Ціни не змінюються 10 років: турист назвав місто у Європі, яке застигло у часі
24tv
2025-07-12T17:18:32Z
У Франції виявили рідкісну голову статуетки граветтської культури
Gazeta UA
2025-07-12T22:39:05Z
Магнітна буря "червоного" рівня вгатила по Україні: відома дата піку
GlavRed
2025-07-12T22:27:26Z
Складаний iPhone наближається до виробництва
Portaltele
2025-07-12T20:48:06Z
ASUS показала найдорожчу відеокарту в історії
InternetUA
2025-07-12T20:27:20Z
Ось які дані про вас збирає Windows
Portaltele
2025-07-12T18:48:06Z
Блогерка з TikTok описала етапи життя з арабським мільйонером і викликала шквал критики
360ua.news
2025-07-12T18:09:48Z
Оптична загадка для найуважніших: спробуйте знайти кролика за шість секунд
Gazeta UA
2025-07-12T17:54:18Z
Чому варто тримати Wi-Fi роутер подалі від дзеркал
InternetUA
2025-07-12T17:18:54Z
Microsoft повернула класичний звук запуску з Windows Vista
Portaltele
2025-07-12T16:48:19Z
Китайці розкуповують цей електромобіль за $15 тисяч швидше, ніж Toyota встигає його виробляти
Топ Жир
2025-07-12T21:48:26Z
Юристи отримали 57 мільйонів, а власники GM залишилися майже ні з чим у справі про двигуни V8
Топ Жир
2025-07-12T20:03:55Z
У Данії вперше електричний літак здійснив тестовий політ
УкраинФорм
2025-07-12T18:33:12Z
Хтось відмовився від прибутку у 435 тисяч доларів за цей Porsche
Топ Жир
2025-07-12T18:18:22Z
Цей штат може запровадити плату за кожен кілометр вашої поїздки
Топ Жир
2025-07-12T16:33:50Z
П’ять років тюрми за BMW для Путіна: у Німеччині покарали порушника санкцій
360ua.news
2025-07-12T15:21:37Z
Ми перевірили китайського конкурента Toyota Land Cruiser, і він нас приємно здивував
Топ Жир
2025-07-12T14:48:44Z
Apple подала заявку на придбання прав у США на показ перегонів «Формули-1» - ЗМІ
УкраинФорм
2025-07-12T14:48:13Z
Розсекречено салон нового суперкара Lexus
AutoCentre
2025-07-12T13:34:55Z
"Ніхто не стоїть вище інтересів клубу": Спортінг покарає Дьокереша за неявку на передсезонні збори
Football.ua
2025-07-12T21:40:07Z
Топ-клуб УПЛ продав футболіста, який відмовився грати в Україні через обстріли
ZN UA
2025-07-12T21:27:53Z
Батіста залишив Полісся й повернувся до Південної Америки
Football.ua
2025-07-12T21:13:34Z
Англійські клуби готові оформити трансфер лідера збірної України
24tv
2025-07-12T20:57:44Z
Енді Керролл виступатиме в шостому англійському дивізіоні
Football.ua
2025-07-12T20:57:23Z
Ліверпуль може поборотися за Родріго в разі відходу Діаса
Football.ua
2025-07-12T20:24:12Z
Бігала по корту та кричала: реакція Швьонтек на тріумф на Вімблдоні-2025
24tv
2025-07-12T20:18:24Z
Все залежить від Сашка, – Берінчик зробив прогноз на реванш між Усиком та Дюбуа
24tv
2025-07-12T20:12:04Z
Аталанта зацікавилася Мікаутадзе на тлі продажу Ретегі
Football.ua
2025-07-12T19:54:21Z