MY.UAНовости
Великий "Дом" для президента. Як канал для окупованих територій може стати всеукраїнським
Великий "Дом" для президента. Як канал для окупованих територій може стати всеукраїнським

Великий "Дом" для президента. Як канал для окупованих територій може стати всеукраїнським

Великий "Дом" для президента. Як канал для окупованих територій може стати всеукраїнським - Фото 1
Великий "Дом" для президента. Як канал для окупованих територій може стати всеукраїнським - Фото 2
Як показує історія, кожному президенту в певний момент – часто перед заходом на другий термін – потрібен свій медіаресурс. А іноді навіть і не один.

Так у 2015 недавній переможець президентської гонки й тогочасний власник "5 каналу" Петро Порошенко збирався купити близько 25% телеканалу "1+1" у братів Суркісів, а, за словами деяких екснардепів-втікачів, ще й "112 канал". 

Ні з "плюсами", ні зі "112" у Порошенка не склалось – замість них він отримав хіба позов від Ігоря Суркіса в Лондоні за зміну рішення про купівлю. Але врешті склалось з "Тонісом", який з 2017 став "Прямим" і де-юре належав ексрегіоналу Володимиру Макеєнку, а де-факто готував глядачів до виборів 2019, на яких ще мав надію перемогти Петро Олексійович.  

Віктор Янукович, точніше його оточення, на початку фатального 2013, поривалось купити в тодішнього віцепрем’єра Валерія Хорошковського "Інтер". Але це прагнення не увінчалось успіхом – топканал, разом з усім медіахолдингом Inter media group limited, відійшов Дмитру Фірташу та главі АП Сергію Льовочкіну, які на той момент перебували у складних стосунках з "донецьким" крилом Партії регіонів. 

Втім восени того ж року "гаманець сім’ї Януковича" Сергій Курченко купив "Український медіахолдинг" у Бориса Ложкіна за не менш ніж 340 мільйонів доларів.  

У деяких президентів, як от у Леоніда Кучми, потреби мати свій телеканал у принципі не було – "гнути партійну лінію" допомагали "темники Медведчука" та пул каналів власного зятя Віктора Пінчука. Втім, навіть це у 2004 не допомогло тодішньому протеже Кучми Віктору Януковичу перемогти Віктора Ющенка, а самі журналісти зрештою не витримали, і влаштували свою революцію, відмовившись виконувати вказівки Банкової.  

Володимиру Зеленському телеканал не треба був з іншої причини – йому в принципі не потрібні були журналісти. Принаймні на початку його каденції (хоча й сказати, що Зеленському вдалось виграти без підтримки "1+1" буде складно).

Нині, на третьому році на посаді – коли рейтинги захитались, зокрема й через критику в  телевізорі, – ситуація почала дещо змінюватись.

Оцінивши рівень впливу олігархічних ЗМІ, Зеленський спершу закрив канали Медведчука, а згодом пішов і на більш відчайдушний крок – закон про олігархів, де вплив на медіа є одним з критеріїв для потрапляння в однойменний реєстр. Що в підсумку хоч і почало давати плоди, але врешті залишило майже без медійної підтримки і самого Зеленського (зі знижкою на все той же "1+1").  

Таку ситуацію, як припускають в "Детектор медіа", на Банковій спробують виправити через маленькі телеканали. 

Йдеться, у першу чергу, про державний телеканал "Дом", який нині мовить російською на окуповані території. Але, здається, збирається суттєво розширитись… на всю Україну. Хоча наразі йому це прямо заборонено законом "Про систему іномовлення". 

Що показує "Дом" і хто це вирішує, наскільки тісним є зв’язок телеканалу з Банковою та яка ймовірність його трансформації в загальнодержавний мовник – з'ясовувала "Українська правда".

На жаль, у цьому тексті немає позиції телеканалу "Дом". Керівництво каналу спершу погодилось письмово відповісти на запитання УП, втім, отримавши запитання, назвало їх провокаційними та не знайшло на них часу.  

Слово президента  

Створення телеканалу для окупованих територій було однією з передвиборчих обіцянок Володимира Зеленського у 2019 році. За тиждень до першого туру виборів, в одному з телеефірів, це прозвучало так:  

"Думаю, що нам потрібно розпочати серйозну інформаційну війну – і перемогти в ній (...) Потрібно зробити потужний російськомовний канал, міжнародний, який би мовив на територію Криму, Донецька, Луганська, Європи, США та Ізраїлю".

Російськомовний канал, який отримав назву "Дом", запрацював за рік після обіцянки Зеленського – 1 березня 2020. За озвученою концепцією, він мав розповідати про підконтрольну територію України жителям Криму, Донеччини та Луганщини, пробуджувати в них відчуття єдності та розвінчувати міфи російської пропаганди. Тобто допомагати Україні боротися за голови тамтешніх мешканців.  

"Душити добром і шукати спільні цінності, героїв", як казав один з консультантів каналу Олексій Кирющенко, російський актор, що режисував "Слугу народу". 

Що вийшло з "Дому" два роки потому? 

Головний редактор видання "Детектор-медіа" Отар Довженко вважає, що замість каналу контрпропаганди, який мав руйнувати наратив російської пропаганди і водночас не полемізувати з нею, "Дом" став просто державним російськомовним телеканалом. 

"Він ставить на перше місце позицію влади – хоча і не замовчує всі інші, – і транслює аудиторії позитивну картину політичного та соціального становища в Україні. Так би мовити, примиряє мешканців окупованих територій з українською дійсністю. 

В принципі, так само примиряти з дійсністю він може й українських виборців", – розповідає Довженко.

Що показує "Дом"?

Щоденна програма телеканалу наповнена переважно художніми фільмами та серіалами. Їх розбивають 10-20-хвилинні випуски новин, кілька коротких блогів і великих проектів. 

Серед великих проектів – вечірня програма "Украина на самом деле", лінійка коротких інтерв’ю "Официальный разговор", пояснювальні програми "Имею право" та "Специальный репортаж", інтерв’ю з представниками ОП "Взгляд с Банковой" тощо. 

В останній, найвідомішій програмі "Дому", Юлію Мендель, після звільнення з ОП у квітні цього року, замінили прессекретар президента Сергій Нікіфоров та речник України в ТКГ Олексій Арестович.

Ідеальною оцінкою роботи "Дому" була б аналітика з окупованих територій – але таких даних через відсутність доступу до самої території немає, а отже й вирахувати реальний рейтинг не видається можливим. 

Намагаючись хоча б точково дізнатись рівень упізнаваності каналу за лінією розмежування, УП звернулась до колишнього журналіста з Луганська Сергія Сакадинського – у 2014-2015 він провів п’ять місяців у полоні бойовиків. 

Восьмеро його сусідів в окупованому Луганську, старші 50 років, ні разу не чули про канал "Дом". Серед трьох знайомих 35-40 років тільки одна людина бачила новини про канал, але його не дивилась. На запитання, що дивляться у Луганську, Сакадинський відповів: "Россию 1".

Сам він про "Дом" чув, але, каже, що куди він мовить – "велика загадка".

Карта покриття "Дому" показує, що зона впевненого прийому сигналу ледь доходить до до Луганська. У Криму вона охоплює крайню північ півострова. 

Щоб приймати сигнал "Дому" жителям, наприклад Донецька, треба фізично розвернути свою антену в бік підконтрольної Україні території, пояснює УП Олександр Глущенко член громадської ради при Нацраді з питань телебачення і радіомовлення. Якість сигналу також залежить від обладнання та природних перешкод.

На підконтрольній Україні території чи не головною претензією до "Дому" залишається його російськомовність. Попри заявлену концепцію, канал так і не почав мовити українською. Кілька тижнів тому це стало причиною, через яку тревел-блогер Орест Зуб відмовився від кастингу на роль ведучого в шоу "Украина с первого взгляда".

До ситуації із Зубом "Дом" втрапив у ще кілька неоднозначних історій: видалив сюжет про українських правих після звинувачень у підіграванні "кремлівським наративам", показав карту Росії з Кримом і випустив в ефір кілька радянських фільмів з відвертою радянською пропагандою. 

"Те ж саме є цілодобово на каналі "Звезда", – обурюється власник кримськотатарського телеканалу ATR Ленур Іслямов. – Так, на "Домі" є 5 хвилин про Крим і ще 5 про Донбас, але не це не варте тих грошей, що їм дають! В ATR щорічно є 50 мільйонів субсидії, у цьому році дали лише половину. І тут я бачу дискримінацію прав корінних народів".

Де "Домом" наразі точно задоволені – так це в Офісі президента. За такий короткий термін, як каже УП радник голови ОП Михайло Подоляк"канал цитується, матеріали обговорюються".

То скільки грошей дають "Дому"?

Телеканал "Дом" має спільний бюджет з каналом іномовлення UATV, на базі якого він і був створений. Цьогоріч їм виділили 298 мільйонів гривень – це в 6 разів менше, ніж Суспільному (втім тут варто враховувати, що Суспільне – це понад 20 телеканалів, радіо, ансамблі й тд.). 

Скільки вони отримають у 2022 точно невідомо, ймовірно, до 360 мільйонів гривень – це гранична сума бюджетної програми, під яку підпадає фінансування іномовлення. 

Двоє нардепів, Андрій Пузійчук з "Батьківщини" і покійний Антон Поляков, пропонували докинути на цю програму ще 500 мільйонів гривень – але поправки не дожили навіть до першого читання бюджету.

Політика партії

"Перший рік "Дом" робився силами UATV. Керівництво не розуміло, як працюють новини, бо до цього працювало в продакшинах", – розповідає УП експрацівниця каналу Олена.  

Керівництва на "Домі" не бракувало – консультанти, керівники, креативні продюсери. 

На найвищому щаблі стояв згаданий вище режисер "Слуги народу" Олексій Кирющенко – також відомий як режисер російського серіалу "Моя прекрасна няня". На каналі його називали неофіційним керівником або ж ідеологом, технічно – він відбирав усі зовнішні проекти, які йшли в ефір.

"Оскільки Кирющенко – громадянин Росії, то він не міг (офіційно – УП) керувати каналом. По суті він опікувався неновинним контентом. У нього були такі погляди… не проросійські, але совкові", – пригадує ще один колишній працівник "Дому", Ігор.

Офіційно каналом, як і всім ДП "Державна платформа іномовлення", керувала і керує Юлія Островська, яка раніше працювала директоркою з виробництва у студії "Квартал-95". Перший рік, на позиції креативного редактора, з нею працював Максим Кречетов, що перед запуском "Дому" якраз пішов з директорату інформполітики в ОП, але ще лишається в Раді з питань свободи слова при президенті.  

На останній сходинці, між керівництвом і журналістами, випусковими редакторами, знаходилась Ксенія Герасименко – вона відповідала за новини. І робила це особливо завзято. 

Саме Герасименко, за словами двох колишніх працівників каналу, передавала вказівки з написання новин від ОП, сварила працівників за те, що вони "перемогу подали не як перемогу", а потім зачищала ці повідомлення в месенджерах.

Вказівки також надходили від Кречетова. Він підтверджує, що за час роботи на каналі був частим гостем Банкової, але, запевняє – їздив лише за тим, щоб "дізнатися державну позицію з тих чи інших питань". Адже її й має транслювати "Дом".

"Для чого нам порушувати журналістські стандарти? Я би подібним жодного дня не займався. Характер був у мене жахливий, але навіть у найважчих ситуаціях я ніде не підкорявся і тим більше не був джерелом цензури, навіть на ТРК "Україна" у найчорніші дні Революції Гідності", – каже Кречетов УП.

Про відсутність цензури на "Домі" УП також заявила Тетяна Попова, яка вела програми "На самом деле мир" і "Код безопасности". 

Щодо вказівок, про які говорять працівники: частина з них були письмовими та чіткими, як от анонсований Потураєвим "словник" термінів для новин і програм. Так фронт треба було називати лише "лінією розмежування", а бойовиків – "незаконними збройними формуваннями". Не можна було використовувати слова: "війна", "конфлікт", "ворог".

Частина вказівок були усними або "і так зрозумілими з позиції Ксенії", тобто керівниці новин. Працівники мали постійно згадувати в новинах Зеленського, ОП, президентські програми "Велике будівництво", кредити "5-7-9%" та добре відгукуватись про тогочасного очільника Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова.

"Кожен раз це був твір на тему "як гарно похвалити президентські програми", і кожен раз було складно вгадати, як саме це треба зробити", – розповідає УП Олена.

"Хтось відкриває трубу – "Дом" їде, хтось відкриває зупинку, як в Росії – "Дом" їде. Зробили метр догори по "Великому будівництву", ми вже дістаємо ці відео з архівів, розказуємо, як по всій країні все розвивається. Фактично, це канал – прес-служба Офісу президента", – ділиться з УП ще один експрацівник каналу, Михайло.

"І в жодному випадку ми не згадували Петра Порошенка, – додає він. – Це була якась ідея фікс, що він дуже погана людина".

Періодом незначного послаблення вимог щодо "кількості Зеленського" в новинах працівники "Дому" називають призначення Олексія Мацуки на посаду шеф-редактора телеканалу – до цього він опікувався напрямком Сходу. На початку листопада цього року він пішов з каналу.

"Від Мацуки наказу "менше показуйте Зеленського" не було. Єдине, коли ми не хотіли давати 8 хвилин монологу Зеленського, ми просили: "Можна 2?". І він казав, що так", – пригадує Олена. 

Великі плани

Офіційно, ні від "Дому", ні від Банкової ще не було заяв про розширення мовлення телеканалу. Єдиною людиною, яка опосередковано підтвердила УП цей факт, став Михайло Подоляк.

Відповідаючи на запитання, чи належить це рішення Банковій, Подоляк відповів, що ні: "Це елемент продуманої стратегії розширення впливів на аудиторію переселенців з боку менеджменту телеканалу…".

Так до менеджменту "Дому" постає питання, як саме канал збирається мовити всередині країни – в обхід закону "Про систему іномовлення" чи після його зміни? І друге відкрите запитання – чи буде в такому випадку російськомовний телеканал "Дом" дотримуватися мовних квот?

Окрім слів Подоляка, на користь потенційного розширення мовлення "Дому" свідчать ще кілька речей.

Перше – це риторика самого президента. У серпні Зеленський вперше сказав, що канал "Дом" "не тільки для тих, хто там, а й для всіх переселенців, що перебувають сьогодні тут", маючи на увазі підконтрольну уряду територію. 

А вже за кілька тижнів для маленького каналу з невимірюваною аудиторією з’явилось місце серед 13 українських журналістів, що супроводжували Зеленського у США. Паралельно ОП відмовив у акредитації "Прямому" та hromadske.

На запитання, що особливого мав зняти "Дом", Подоляк відповідає УП, що тут немає жодної конспірології. Мовляв, серед центральних тем візиту був мир на Донбасі, тому "Дом" і взяли у Штати.

Друге – це наміри "Дому" увійти в майбутній державний мультиплекс МХ-7, що має покрити цифровим наземним телебаченням близько 90% території України. За словами Островської, це "ще один кошик, у який вони можуть покласти своє яйце".

Третє – нашуміла рекламна кампанія каналу по всій Україні. У серпні борди та сітілайти з "Домом" з’явились там, де канал у принципі не має права мовити – у Києві, Харкові, Одесі, Львові тощо.  

Як з’ясували "Детектор-медіа" та Dozorro, кампанія обійшлась "Дому" в 30 мільйонів гривень – 19 мільйонів на зовнішню рекламу, 6 на інтернет-рекламу та 5 на рекламу на радіо та в ТРЦ. Усі закупівлі пройшли без тендерів – за славнозвісною переговорною процедурою до Дня Незалежності. 

На запитання, навіщо "Дому" реклама по всій Україні, там відповіли, що їхньою аудиторією також є переселенці – а вони живуть по всій території країни.

Водночас колишні працівники каналу припускають – розширення пов’язане з тим, що на канал "витрачають чималі гроші, а на окуповані території він по факту не транслюється"

Не під запис керівник одного з українських телеканалів каже УП, що "це все під вибори Зеленському". Водночас як один з колишніх топ-працівників "Дому" навпаки не вірить, що "хтось може продати Зеленському або Тимошенку ідею, що з "Дому" можна зробити щось, що буде мовити на всю Україну".

Втім, можливо, Зеленському треба не один телеканал на всю Україну. А кілька.

Голова ГО "Детектор-медіа", оглядачка медіаринку Галина Петренко називає масштабування "Дому" лише одним з елементів "Великого медіабудівництва" Зеленського. Пояснюючи: кілька подій за останній час наштовхують на думку, що Банкова вибудовує для себе мережу лояльних телерадіокомпаній.  

Зокрема, наприкінці жовтня волинська телекомпанія "Аверс", пов’язана з ситуативним союзником "слуг" Ігорем Палицею, виграла 15 з 43 цифрових ліцензій серед місцевих мовників. 

А на початку листопада Нацрада без конкурсу змінила ліцензію, концепцію та власника телеканалу М2 – фактично, створивши новий інформаційний канал "Аргумент ТВ". Найпоширеніше пояснення в кулуарах медіаринку, як пише Петренко – люди з оточення президента створюють під нього телеканал.

У коментарі УП вона називає такі кроки Банкової спробою забезпечити себе лояльним медіаресурсом – у той момент, коли попередня фаза стосунків Володимира Зеленського з іншими телеканалами підійшла до кінця.

"Зараз ми бачимо, що телеканали Ріната Ахметова почали атакувати владу, навіть говорити про дострокові вибори. У Зеленського немає впевненості, що він може опиратися на медіаресурси інших олігархів. Тобто головна причина – знайти собі точку впливу на виборців, які отримують інформацію з телевізора", – додає вона.

***

Публічна риторика президента та його команди, рекламна кампанія "Дому" по всій Україні та прогнози медійних оглядачів схиляють до думки, що згодом канал, який мав пропагувати український контекст та дії влади лише на окупованих територіях та в світі, може пропагувати їх на території всієї держави.  

Все з тими ж вказівками щодо того, як подавати новини, скільки разів у них згадувати президента і якого з колишніх президентів не згадувати взагалі.

Іронія долі полягає в тому, що якщо раптом "велике медіабудівництво" не допоможе чинній команді переобратись на другий термін, то на місці "колишнього" вже буде зовсім інший президент.

Теги по теме
Офіс Президента
Источник материала
Упоминаемые персоны
У Литві знайшли тіло четвертого військового США, який зник під час навчань
Европейская правда
Франція передасть Данії ракети до ЗРК Mistral
Европейская правда
Сербія і Угорщина посилюють військову співпрацю: планують спільні навчання
Факти ICTV
Чому 2 квітня не можна ображатися і сумувати: церковне свято, прикмети
GlavRed
В Україні встановили нові правила виплат військовим: хто отримає 1 млн гривень
GlavRed
Віктор Дяченко пішов з посади головного редактора Bazilik Media
Детектор М
Одне з похмурих передбачень Баби Ванги на 2025 рік уже збулося: про що воно
Фокус
Це показник ефективності: у якій країні працівникам дозволяють спати на робочому місці
24tv
Якщо хлопчика назвали Артьомом, як буде по батькові його сина? Мовознавиця дала пояснення
ГЛАВКОМ NET
Українське консульство в Любліні спростувало фейк про повістки українцям за кордоном
ZN UA
У Білому домі підтвердили візит Трампа в Саудівську Аравію: це відбудеться у травні
24tv
У Київраді хочуть відставки секретаря Бондаренка попри його відсторонення: зібрали підписи
Antikor
Росія може вдатись до провокацій проти себе: як Україна зможе довести США свою непричетність
24tv
Білий дім про повномасштабну війну: Трамп розчарований лідерами України та Росії
Лига
У Гренландії політики мобілізують зусилля на захист острова
Gazeta UA
Час істини для Трампа
ГЛАВКОМ NET
Німеччина розпочала постійну дислокацію військ на східному фланзі НАТО
ZN UA
У Польщі фіксують нові способи нелегального перетину кордону з боку Білорусі
Европейская правда
Прогноз погоди у Львові на 2 квітня: метеорологи попередили про різке похолодання
Политека
0 градусів, зливи та штормовий вітер: коли в Україні посилиться похолодання
GlavRed
ГУР уразили два судна росіян в Криму: з'явились деталі зухвалої операції
GlavRed
Завершення опалювального сезону у Запоріжжі та області: коли можуть відключити тепло
Политека
Обійшли ППО в Криму: дрони підрозділу "Примари" підірвали десантний катер ЗС РФ, — ГУР
Фокус
Березень у цифрах: втрати росіян на фронті
GlavRed
У двох районах Харкова тимчасово не буде води
Мій Харків
У Криму розвідка уразила російські катери
ГЛАВКОМ NET
Для прогулянок та фотосесій: у мережі з'явилася карта з усіма квітучими локаціями Львова
24tv
В рейтингу найбагатших мільярдерів світу змінився лідер
24tv
У березні Україна значно збільшила імпорт електроенергії
24tv
Україна залучає €200 мільйонів від ЄІБ на проєкти відновлення у громадах
УкраинФорм
Єврокомісія перерахувала Україні €3,5 мільярда у межах Ukraine Facility
УкраинФорм
Російську залізницю атакували хакери: також не працювала система "Передових платіжних рішень"
24tv
Закордонні чинники вплинули на українське молоко: що буде з цінами
Хвиля
"Скотились": ПриватБанк блокує платежі та "з'їдає" кошти клієнтів
GlavRed
Тарифи, пенсія, виплати, ціни: чого очікувати українцям з 1 квітня
GlavRed
Митні платежі в Україні: березневий обсяг суттєво перевищив очікування
24tv
5 речей, які ніколи не можна робити на порозі: дізнайтеся їх, щоб не потрапити в пастку
24tv
Потрібен всього один предмет і це не вантуз: чим очистити злив всього за хвилину
GlavRed
Коли садити картоплю у квітні за місячним календарем: точні дати на 2025 рік
24tv
Ідеальні омолоджувальні стрижки на коротке волосся, які не потребують укладання
TSN
Скільки коштують квартири в Румунії: де ціни нижчі від львівських
24tv
Без надмірних зусиль: ідеальна "Віденська паска", яка довго буде пухкою і вологою
24tv
Крихітні квіти, що миттєво додадуть кольору вашому саду
24tv
5 знаків зодіаку, які не вміють обманювати
GlavRed
Бос Snapchat дає нереальне завдання новачкам у компанії: для чого він це робить
24tv
Тренер Буковини — про вихід до півфіналу Кубка України: Це була історична гра
Football.ua
Голкіперу видалили перфорацію в тонкій кишці після зіткнення у грі чемпіонату Іспанії
ГЛАВКОМ NET
"Не мала особливого вибору": експерша ракетка Росії пояснила зміну громадянства
24tv
Безсмертний: Дві команди заслуговували на перемогу, але Буковині пощастило більше
Football.ua
У чемпіонаті Англії запровадять систему напівавтоматичного визначення офсайду
ГЛАВКОМ NET
Гравець «Карпат» розповів, що намагався покінчити життя самогубством
ГЛАВКОМ NET
Українські параволейболістки здобули бронзу Кубка Чемпіонів
ГЛАВКОМ NET
Президент PFL хоче організувати бій Усика проти Пола: коли може відбутись зустріч
24tv
Ліверпуль — Евертон: прогноз букмекерів на матч АПЛ
Football.ua
Треба вчити мову, – Сопонару здивувала, я її чоловік-іноземець вивчив українську за два місяці
24tv
Сергій Притула вперше за довгий час показав підрослих доньок
Gazeta UA
Warner Bros. зніме серіал про справу Лайвлі проти Бальдоні
1News
Тягала за волосся та штовхала: на концерті Волканова побилися фанатки
Факти ICTV
Роман Сасанчин зворушив кадрами, як зустрів 23-річчя з донькою після довгої розлуки
TSN
У найбільшому музеї Молдови запрацював українськомовний аудіогід - Зеленська
УкраинФорм
Фільм «Редакція» покажуть на Міжнародному кінофестивалі у Бразилії
УкраинФорм
В Україні оголосили конкурсний відбір куратора проєкту на 61 Венеціанській бієнале
УкраинФорм
На концерті Волканова зчинилася бійка між глядачками
TSN
Розкрадання 60 мільйонів гривень, призначених на допомогу тяжкохворим: суд заарештував ще одного фігуранта справи КМДА
Antikor
У чоловіка "з Донеччини", який скоїв напад в Амстердамі, підозрюють терористичний мотив
Европейская правда
У Рівному суд відпустив чоловіка, винного в чотирьох зґвалтуваннях
ГЛАВКОМ NET
Литовські митники виявили потужний дрон у поїзді, що прямував з Калінінградської області
InternetUA
В Ужгороді п'ятикласник приніс до школи підозрілий предмет: усіх евакуювали
24tv
Через публікацію на сайті оголошень: шахраї видурили у чоловіка 162 тисячі гривень
InternetUA
У Вінниці знайшли того, хто понівечив могилу наймолодшого бійця "Азову" "Грінки"
Фокус
В Ужгороді п’ятикласник спричинив евакуацію всієї школи
ГЛАВКОМ NET
Українець у Польщі підпалив свого шефа: що відомо
TSN
Проблема досі є: власники OLED-телевізорів розповіли, як вони псуються
InternetUA
Чого не зможе навчитись штучний інтелект: які людські якості йому недоступні
24tv
Vodafone запустив технологію xPON для підготовки до 5G: які міста будуть першими
Хвиля
iPhone 5c: як провальний смартфон став важливою віхою в історії Apple
Portaltele
Новий генератор зображень ChatGPT створює неймовірно реалістичні підроблені чеки
ITC
Що робити, якщо кондиціонер не охолоджує: причини та способи усунути проблему
24tv
Найбільший університет Чехії виходить із соцмережі Х
УкраинФорм
Чим відрізняються 2 сім’ї: лише справжні "Шерлоки Холмси" вгадають за 27 секунд
GlavRed
Виробники почнуть випускати смартфони зі збільшеними батареями
InternetUA
Жувальна гумка може містити тисячі мікропластикових частинок – дослідження
24tv
МОЗ України здешевлює ліки
360ua.news
Ці 5 горіхів найкорисніші для вашого здоров'я: варто додати їх на тарілку
24tv
Харчові добавки, які не працюють: на що не варто витрачати гроші
24tv
Суперкомп’ютери допомагають розкрити секрети відновлення ДНК
Portaltele
Інвестиції в медицину: Україна та Франція підписали сім угод на €51 мільйон
УкраинФорм
Жінка раптом заговорила після 18 років мовчання: яка технологія допомогла
Фокус
Що таке меланома: види, симптоми, діагностика та лікування
24tv
Вчені США створили протизаплідні таблетки для чоловіків з майже стовідсотковою ефективністю
Gazeta UA
Porsche Випустила Незручний Седан На Два Сидіння Просто Для Того, Щоб Обігнати Tesla Швидше, Ніж Ви Прочитаєте Це
Топ Жир
Tesla та BYD, посуньтесь: ZEEKR анонсувала зарядну станцію для авто на 1,2 МВт
ITC
З’явився цікавий аксесуар для економії пального на вантажівці
AutoCentre
Продажі бензинових Mustang скоротилися на 32% у першому кварталі, але Mach-E та Bronco шалено розвиваються
Топ Жир
Putzmeister покаже автобетонозмішувач iONTRON другого покоління
AutoCentre
У Польщі стартувало виробництво Jeep Avenger 4xe
AutoCentre
Культовий спорткар Honda перетворили на двомоторного монстра
Фокус
Стартувала сервісна акція «Тримай дорогу з Renault»
AutoCentre
На аукціон виставили 1914-сильний Rimac Nevera: ставка вже перевищила 1 млн. доларів
AutoCentre