MY.UAНовини
Галина Сулима: Ми проводитимемо кінофестиваль «Міст» в Одесі та Марселі, коли зможемо перейти в офлайн
Галина Сулима: Ми проводитимемо кінофестиваль «Міст» в Одесі та Марселі, коли зможемо перейти в офлайн

Галина Сулима: Ми проводитимемо кінофестиваль «Міст» в Одесі та Марселі, коли зможемо перейти в офлайн

Акторка, голова Одеської фільм комісії, співзасновниця франко-українського фестивалю короткометражного кіно «Міст» – про те, для чого створено фестиваль та яким він буде цього року.

24 листопада розпочнеться другий Франко-український фестиваль короткометражного кіно «Міст». Цього року, як і минулого, він пройде у форматі онлайн на платформі mictfest.com. У конкурсній програмі візьмуть участь 26 французьких і українських стрічок молодих режисерів. Вони змагатимуться у трьох категоріях: найкращий ігровий короткометражний фільм, найкращий документальний короткометражний фільм і найкращий анімаційний короткометражний фільм.

Журі фестивалю «Міст» також є франко-українським. Цього року його очолив продюсер Олексій Гладушевський. Разом із ним переможців обиратимуть режисер-документаліст Сергій Буковський, сценаристка та продюсерка Марина Багрій-Шахматова, сценаристка та продюсерка Сара Сантамарія-Мертенс, кінодистриб’юторка Андреа Кастекс, продюсер Гійом Марті.

Про те, як і для кого було створено кінофестиваль «Міст» та яким він буде цього року, «Детектору медіа» розповіла акторка, голова Одеської фільм комісії, співзасновниця та співпрезидентка фестивалю Галина Сулима.

–  Галино, цього року франко-український фестиваль «Міст» проходить вдруге. Як виникла ідея створення фестивалю, хто є його творцями?

–  Ідея виникла у моїх французьких колег і вони запропонували мені як голові Одеської фільм комісії організувати фестиваль молодого кіно. Я знайома з французькими кінематографістами багато років, знаю, як влаштована їхня кіноіндустрія, як там все працює, бо моя дочка – успішна кінопродюсерка у Франції, членкиня академії «Сезар». Я власне живу на дві країни: у Франції допомагаю дочці, в Україні (в Одесі) організовую культурні події.

Два роки тому Інститут Франції в Україні запропонував мені стати головою Альянсу Франсез Одеса, тобто представляти Францію в Одесі. Я також є президенткою Міжнародної асоціації розвитку та підтримки української культури. І Асоціацію, і Одеський фільм офіс я завжди орієнтувала на створення міжнародного молодіжного інкубатора, бо молоді митці – такі прекрасні й талановиті, без вантажу прожитих років. У цьому мені допомагали не лише мої партнери з Франції, а й партнери та друзі дочки – це молоді леви французького кіно, які дуже зацікавлені в цьому.

Так Інститут Франції в Україні познайомили мене з акторкою та спеціалісткою з комунікацій Манон Гале і ми організували фестиваль-анонс, який пройшов у офлайн-форматі в Одесі в 2019 році з абсолютним аншлагом. Ми показали фільми молодих французьких режисерів, а одеські глядачі обрали переможця – володаря гранпрі. До речі, цей же фільм потім отримав найважливішу французьку кінопремію «Сезар».

Проводити фестиваль-анонс нам допомагали Посольство Франції в Україні, Французький інститут, Одеська міськрада, Одеський фільм офіс, Одеська кіностудія. І, отримавши таку підтримку, ми вирішили заснувати кінофестиваль. Найбільший кумир мого життя – Жанна Маро, вона майже 40 років тому створила фестиваль «Перший план» в Анже, студентській столиці Франції. А тепер такий самий фестиваль з нашими колегами і партнерами створили ми.

Фестиваль задумувався одразу як онлайн, враховуючи карантин? Чи плануєте ви проводити його офлайн, коли епідемія коронавірусу піде на спад?

– «Міст» задумувався як офлайн-кінофестиваль, який має проводитися щороку в Одесі та Марселі.

 – Одночасно?

–  Ні, по черзі: один рік в Марселі, один – в Одесі.

Сподіваємося, наступного року ми вже зможемо проводити фестиваль офлайн. Скоріше за все, він пройде в Марселі в рамках програми, присвяченої 50-річчю дружби міст-побратимів Одеси і Марселя. Ми розраховуємо, що там буде багато зіркових гостей, яких ми не можемо запросити через проведення фестивалю в онлайн-форматі.

До речі, про зіркових гостей. Коли мене запитують про те, де спеціальні гості, чому в журі немає легендарних французьких акторів, я завжди відповідаю, що ми дуже хочемо, щоб наші глядачі та представники нашої кіноіндустрії познайомилися з тими французькими кінематографістами, які зараз є успішними, на слуху, отримують призи в усьому світі. Бо є не лише Фанні Ардан, Катрін Деньов та інші, а й Мельвіль Пупо, К’яра Мастроянні (дочка Катрін Деньов), Рафаель Наджарі, Себастьєн Марньє та багато інших, про яких не знають наші глядачі. Наша задача – познайомити їх.

А французам хочемо показати наших українських молодих кінематографістів. Торік ми зробили покази в позаконкурсній програмі короткометражних фільмів Нарімана Алієва, Антоніо Лукіча, Валерії Сочівець.

–   Фестиваль проходить онлайн на платформі mictfest.com. Розкажіть, які умови перегляду фільмів.

–   Цю платформу торік для нас створила швецька компанія. Вона є дуже зрозумілою і безкоштовною для всіх. Потрібно лише зареєструватися – ввести пошту й пароль. А далі можна побачити програму фестивалю, склад журі, фільми та позаконкурсні заходи фестивалю.

–  Є певний графік показів фільмів чи можна дивитися кілька днів поспіль у будь-який час?

–  У будь-який час. Кожен фільм можна дивитися протягом кількох днів, такі обмеження пов’язані з тим, що маємо дотримуватися авторських прав.

–  Чи не було ідеї розвивати цю платформу, публікувати на ній новини та матеріали на тему кіно незалежно від фестивалю?

–  Однозначно ця платформа задумувалася як медіаплатформа для українського та французького контенту про кіно. Ми плануємо запропонувати молодим кінематографістам Франції та України розміщувати інформацію про їхні проєкти, фільми, кліпи, а також журналістські матеріали. Ми намагалися зробити це ще торік, але через коронавірус кіновиробництво дещо сповільнилося, тож і відповідних матеріалів про проєкти було небагато.

–  Галино, розкажіть про програму цьогорічного фестивалю. Що цікавого пропонуєте глядачам?

–  Ми не лише показуємо фільми, також організовуємо майстер-класи, круглі столи.

24 листопада о 10:00 за Парижем і 11:00 за Києвом – відкриття за участю всіх членів журі.

25 листопада о 18:00 за Парижем і 19:00 за Києвом – круглий стіл про жінок в кіноіндустрії з продюсеркою Сарою Сантамарія-Мертенс та представницями Асоціації жінок в українській кіноіндустрії Ларисою Гутаревич і Ксенією Бугрімовою.

26 листопада о 18:00 за Парижем, о 19:00 з Києвом і о 9:00 за Сіетлом – круглий стіл «Анімація сьогодні й завтра» із відомим українським аніматором Сашком Даниленком та координатором програм із анімації CNC Жан-Батістом Гарнеро.

27 листопада – майстер-клас українського продюсера та сценариста Олексія Гладушевського. «Сучасне кіно. Формат та неформат».

Я мрію, що коли фестиваль вийде в офлайн, ми ще створимо сценарну лабораторію.

–  Скільки глядачів подивилися фільми та події фестивалю торік? На яку кількість сподіваєтеся цього року?

–  Мені важко сказати, але йдеться про тисячі людей. Наприклад, один лише круглий стіл про збереження фільмів за участі тодішнього директора кіноархіву імені Пшеничного Влада Берковського та французької колеги мадам Беатріс (головного архіваріуса Франції) подивилися три тисячі осіб. Це багато, ми були приємно здивовані. Але треба додати, що більше глядачів – з Франції, а не з України.

–  Галино, розкажіть, будь ласка, про команду, яка займається фестивалем. Скільки вас?

–  Є дві співпрезидентки – я і Манон Гале. Генеральна продюсерка – Світлана Коробіна. Асоційованій продюсер – Сергій Міранков. Виконавчий продюсер – Станіслав Ройтберг. Директор із технічних питань – Віктор Броницький. Це основна команда. Інших спеціалістів ми залучаємо за необхідності.

–  Який бюджет фестивалю «Міст»? Хто його фінансує?

 –  Основна частина бюджету – це призовий фонд 500 тисяч гривень Це найбільший призовий фонд серед українських фестивалів, та й не лише українських. Їх нам люб’язно своїм рішенням надає Одеська міськрада. Ці гроші йдуть на рахунки переможців кінофестивалю прямо з держказначейства. Ми дуже вдячні Одеській мерії та міській раді за таку потужну фінансову підтримку.

Разом із нашими французькими партнерами ми вирішили, що не будемо ділити ці 500 тисяч гривень на багато різних частин, тому наші переможці отримують по 200 тисяч гривень (гранпрі фестивалю) і 100 тисяч гривень (переможці в трьох номінаціях).

–  Чи важко було отримати ці гроші від міськради? Чи подавалися на фінансову підтримку Держкіно, Українського культурного фонду?

 Це було неважко. Міський голова Одеси Геннадій Леонідович Труханов дуже любить кіно, дуже добре знається на ньому і підтримує нас в усіх наших проєктах, бо вважає, що Одеса – це головна кінодіва українського кіно.

Український культурний фонд виділив гроші на платформу, за що ми їм також дуже вдячні. Також нас підтримує інформаційно Міністерство культури та інформаційної політики. А от Держкіно відмовило нам у фінансовій підтримці.

–   А що фінансує французька сторона?

–   Вони фінансують контент, промо, створення відеороликів, переклади, субтитри до фільмів, афіші. Не забуваймо, що не все можна оцінити грошима. Unifrance дає можливість зайти в їхню базу і обирати фільми, ми можемо посилатися на них, коли просимо в дистриб’юторів взяти на фестиваль стрічки. Велику підтримку надає CNC – консультує, курує, супроводжує наш фестиваль на кожному кроці.

Фото надані Галиною Сулимою

Теги за темою
онлайн
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Новые штрафы от налоговой с июля: кто из украинцев попадет под волну проверок
Знай
2025-07-17T17:36:41Z
Ціни на залізну руду перевищили $100 за тонну
AgroNews
2025-07-17T17:13:22Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Дело о прорыве обороны Харьковщины: экскомбат Лапин передан на поруки
Апостроф
2025-07-17T17:54:48Z
У Трампа заметили подозрительные синяки: Белый дом бросился все объяснять. ФОТО
Новости Украины
2025-07-17T17:54:15Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
"Каждый день страшно": Зеленский ответил на 50-дневный ультиматум Трампа
TSN
2025-07-17T15:36:22Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Распространенная привычка, которая "убивает" простату
Comments UA
2025-07-17T17:18:05Z
Врач назвала три популярных напитка, которые никогда не будет употреблять из-за токсичности
Comments UA
2025-07-17T16:57:09Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Доброполье оправляется после российского удара - фото и видео последствий
Gazeta UA
2025-07-17T17:21:41Z
У столичных депутатов заканчивается терпение: чем на самом деле занимается команда Кличко
Comments UA
2025-07-17T16:21:00Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Опровергли фейк РФ об "оккупации": где морпехи подняли флаг
Comments UA
2025-07-07T13:15:30Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Интимность в подростковом возрасте: что родителям следует объяснить, чтобы не травмировать ребенка
Знай
2025-07-17T17:51:13Z
Несколько раз пытались уничтожить: как выглядит сейчас могила Степана Бандеры
Telegraf
2025-07-17T17:45:08Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Фронтмен Coldplay случайно показал измену директора компании: видео завирусилось в соцсетях
TSN
2025-07-17T17:33:45Z
Оля Полякова сообщила, что теперь у нее есть сын
Comments UA
2025-07-17T17:27:44Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
В Северной Осетии взорвали высокопоставленного офицера минобороны РФ: что известно
TSN
2025-07-17T17:36:40Z
Нацполиция обезвредила "смотрящего" за югом Украины: руководил колониями, вымогал миллионы, действовал в интересах РФ
Новости Украины
2025-07-17T16:57:09Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
С перчинкой и без банальщины: 5 нетипичных рецептов лечо и консерваций с болгарским перцем
Знай
2025-07-17T16:51:39Z
После каких бадов лучше не садиться за руль: мелатонин – особая осторожность
Знай
2025-07-17T15:21:30Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
По-Усиковски: "Don`t push the horses" в исполнении Усика на английском
Корреспондент
2025-07-17T17:51:02Z
Олимпийский призер погиб от удара молнии во время отпуска
Comments UA
2025-07-17T17:30:47Z
Усик и Дюбуа устроили очередную дуэль взглядов во время пресс-конференции
ZN UA
2025-07-17T17:12:09Z
Наполи усиливает позиции атакующей линии универсальным вингером из ПСВ
Корреспондент
2025-07-17T16:48:08Z
Туран существенно изменил состав Шахтера на ответную игру с Ильвесом
Корреспондент
2025-07-17T16:30:40Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
В "Дії" ожидаются очередные обновления: что изменится
Апостроф
2025-07-17T17:54:15Z
Украина показала перехватчик, который сбивает «Шахеды» на скорости до 300 км/ч. ФОТО
Новости Украины
2025-07-17T17:33:01Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Mitsubishi представила трехрядный внедорожник Destinator
Корреспондент
2025-07-17T17:00:47Z
Сэкономит немалые деньги: эксперты назвали простой способ устранения царапин на кузове авто
Фокус
2025-07-17T15:36:41Z
General Motors показали электрифицированный седан с запасом хода более 1000 км
Фокус
2025-07-17T13:51:51Z
На львовских улицах был замечен суперкар за космическую сумму
Telegraf
2025-07-17T12:54:06Z
Каждый второй автомобиль, импортируемый украинцами - электромобиль
Корреспондент
2025-07-17T09:18:43Z
Дешевле iPhone: в Китае выпустили недорогой и мощный электроскутер
Фокус
2025-07-17T07:36:14Z
Назвали самые популярные подержанные иномарки
Gazeta UA
2025-07-17T07:10:54Z