MY.UAНовини
Галина Сулима: Ми проводитимемо кінофестиваль «Міст» в Одесі та Марселі, коли зможемо перейти в офлайн
Галина Сулима: Ми проводитимемо кінофестиваль «Міст» в Одесі та Марселі, коли зможемо перейти в офлайн

Галина Сулима: Ми проводитимемо кінофестиваль «Міст» в Одесі та Марселі, коли зможемо перейти в офлайн

Акторка, голова Одеської фільм комісії, співзасновниця франко-українського фестивалю короткометражного кіно «Міст» – про те, для чого створено фестиваль та яким він буде цього року.

24 листопада розпочнеться другий Франко-український фестиваль короткометражного кіно «Міст». Цього року, як і минулого, він пройде у форматі онлайн на платформі mictfest.com. У конкурсній програмі візьмуть участь 26 французьких і українських стрічок молодих режисерів. Вони змагатимуться у трьох категоріях: найкращий ігровий короткометражний фільм, найкращий документальний короткометражний фільм і найкращий анімаційний короткометражний фільм.

Журі фестивалю «Міст» також є франко-українським. Цього року його очолив продюсер Олексій Гладушевський. Разом із ним переможців обиратимуть режисер-документаліст Сергій Буковський, сценаристка та продюсерка Марина Багрій-Шахматова, сценаристка та продюсерка Сара Сантамарія-Мертенс, кінодистриб’юторка Андреа Кастекс, продюсер Гійом Марті.

Про те, як і для кого було створено кінофестиваль «Міст» та яким він буде цього року, «Детектору медіа» розповіла акторка, голова Одеської фільм комісії, співзасновниця та співпрезидентка фестивалю Галина Сулима.

–  Галино, цього року франко-український фестиваль «Міст» проходить вдруге. Як виникла ідея створення фестивалю, хто є його творцями?

–  Ідея виникла у моїх французьких колег і вони запропонували мені як голові Одеської фільм комісії організувати фестиваль молодого кіно. Я знайома з французькими кінематографістами багато років, знаю, як влаштована їхня кіноіндустрія, як там все працює, бо моя дочка – успішна кінопродюсерка у Франції, членкиня академії «Сезар». Я власне живу на дві країни: у Франції допомагаю дочці, в Україні (в Одесі) організовую культурні події.

Два роки тому Інститут Франції в Україні запропонував мені стати головою Альянсу Франсез Одеса, тобто представляти Францію в Одесі. Я також є президенткою Міжнародної асоціації розвитку та підтримки української культури. І Асоціацію, і Одеський фільм офіс я завжди орієнтувала на створення міжнародного молодіжного інкубатора, бо молоді митці – такі прекрасні й талановиті, без вантажу прожитих років. У цьому мені допомагали не лише мої партнери з Франції, а й партнери та друзі дочки – це молоді леви французького кіно, які дуже зацікавлені в цьому.

Так Інститут Франції в Україні познайомили мене з акторкою та спеціалісткою з комунікацій Манон Гале і ми організували фестиваль-анонс, який пройшов у офлайн-форматі в Одесі в 2019 році з абсолютним аншлагом. Ми показали фільми молодих французьких режисерів, а одеські глядачі обрали переможця – володаря гранпрі. До речі, цей же фільм потім отримав найважливішу французьку кінопремію «Сезар».

Проводити фестиваль-анонс нам допомагали Посольство Франції в Україні, Французький інститут, Одеська міськрада, Одеський фільм офіс, Одеська кіностудія. І, отримавши таку підтримку, ми вирішили заснувати кінофестиваль. Найбільший кумир мого життя – Жанна Маро, вона майже 40 років тому створила фестиваль «Перший план» в Анже, студентській столиці Франції. А тепер такий самий фестиваль з нашими колегами і партнерами створили ми.

Фестиваль задумувався одразу як онлайн, враховуючи карантин? Чи плануєте ви проводити його офлайн, коли епідемія коронавірусу піде на спад?

– «Міст» задумувався як офлайн-кінофестиваль, який має проводитися щороку в Одесі та Марселі.

 – Одночасно?

–  Ні, по черзі: один рік в Марселі, один – в Одесі.

Сподіваємося, наступного року ми вже зможемо проводити фестиваль офлайн. Скоріше за все, він пройде в Марселі в рамках програми, присвяченої 50-річчю дружби міст-побратимів Одеси і Марселя. Ми розраховуємо, що там буде багато зіркових гостей, яких ми не можемо запросити через проведення фестивалю в онлайн-форматі.

До речі, про зіркових гостей. Коли мене запитують про те, де спеціальні гості, чому в журі немає легендарних французьких акторів, я завжди відповідаю, що ми дуже хочемо, щоб наші глядачі та представники нашої кіноіндустрії познайомилися з тими французькими кінематографістами, які зараз є успішними, на слуху, отримують призи в усьому світі. Бо є не лише Фанні Ардан, Катрін Деньов та інші, а й Мельвіль Пупо, К’яра Мастроянні (дочка Катрін Деньов), Рафаель Наджарі, Себастьєн Марньє та багато інших, про яких не знають наші глядачі. Наша задача – познайомити їх.

А французам хочемо показати наших українських молодих кінематографістів. Торік ми зробили покази в позаконкурсній програмі короткометражних фільмів Нарімана Алієва, Антоніо Лукіча, Валерії Сочівець.

–   Фестиваль проходить онлайн на платформі mictfest.com. Розкажіть, які умови перегляду фільмів.

–   Цю платформу торік для нас створила швецька компанія. Вона є дуже зрозумілою і безкоштовною для всіх. Потрібно лише зареєструватися – ввести пошту й пароль. А далі можна побачити програму фестивалю, склад журі, фільми та позаконкурсні заходи фестивалю.

–  Є певний графік показів фільмів чи можна дивитися кілька днів поспіль у будь-який час?

–  У будь-який час. Кожен фільм можна дивитися протягом кількох днів, такі обмеження пов’язані з тим, що маємо дотримуватися авторських прав.

–  Чи не було ідеї розвивати цю платформу, публікувати на ній новини та матеріали на тему кіно незалежно від фестивалю?

–  Однозначно ця платформа задумувалася як медіаплатформа для українського та французького контенту про кіно. Ми плануємо запропонувати молодим кінематографістам Франції та України розміщувати інформацію про їхні проєкти, фільми, кліпи, а також журналістські матеріали. Ми намагалися зробити це ще торік, але через коронавірус кіновиробництво дещо сповільнилося, тож і відповідних матеріалів про проєкти було небагато.

–  Галино, розкажіть про програму цьогорічного фестивалю. Що цікавого пропонуєте глядачам?

–  Ми не лише показуємо фільми, також організовуємо майстер-класи, круглі столи.

24 листопада о 10:00 за Парижем і 11:00 за Києвом – відкриття за участю всіх членів журі.

25 листопада о 18:00 за Парижем і 19:00 за Києвом – круглий стіл про жінок в кіноіндустрії з продюсеркою Сарою Сантамарія-Мертенс та представницями Асоціації жінок в українській кіноіндустрії Ларисою Гутаревич і Ксенією Бугрімовою.

26 листопада о 18:00 за Парижем, о 19:00 з Києвом і о 9:00 за Сіетлом – круглий стіл «Анімація сьогодні й завтра» із відомим українським аніматором Сашком Даниленком та координатором програм із анімації CNC Жан-Батістом Гарнеро.

27 листопада – майстер-клас українського продюсера та сценариста Олексія Гладушевського. «Сучасне кіно. Формат та неформат».

Я мрію, що коли фестиваль вийде в офлайн, ми ще створимо сценарну лабораторію.

–  Скільки глядачів подивилися фільми та події фестивалю торік? На яку кількість сподіваєтеся цього року?

–  Мені важко сказати, але йдеться про тисячі людей. Наприклад, один лише круглий стіл про збереження фільмів за участі тодішнього директора кіноархіву імені Пшеничного Влада Берковського та французької колеги мадам Беатріс (головного архіваріуса Франції) подивилися три тисячі осіб. Це багато, ми були приємно здивовані. Але треба додати, що більше глядачів – з Франції, а не з України.

–  Галино, розкажіть, будь ласка, про команду, яка займається фестивалем. Скільки вас?

–  Є дві співпрезидентки – я і Манон Гале. Генеральна продюсерка – Світлана Коробіна. Асоційованій продюсер – Сергій Міранков. Виконавчий продюсер – Станіслав Ройтберг. Директор із технічних питань – Віктор Броницький. Це основна команда. Інших спеціалістів ми залучаємо за необхідності.

–  Який бюджет фестивалю «Міст»? Хто його фінансує?

 –  Основна частина бюджету – це призовий фонд 500 тисяч гривень Це найбільший призовий фонд серед українських фестивалів, та й не лише українських. Їх нам люб’язно своїм рішенням надає Одеська міськрада. Ці гроші йдуть на рахунки переможців кінофестивалю прямо з держказначейства. Ми дуже вдячні Одеській мерії та міській раді за таку потужну фінансову підтримку.

Разом із нашими французькими партнерами ми вирішили, що не будемо ділити ці 500 тисяч гривень на багато різних частин, тому наші переможці отримують по 200 тисяч гривень (гранпрі фестивалю) і 100 тисяч гривень (переможці в трьох номінаціях).

–  Чи важко було отримати ці гроші від міськради? Чи подавалися на фінансову підтримку Держкіно, Українського культурного фонду?

 Це було неважко. Міський голова Одеси Геннадій Леонідович Труханов дуже любить кіно, дуже добре знається на ньому і підтримує нас в усіх наших проєктах, бо вважає, що Одеса – це головна кінодіва українського кіно.

Український культурний фонд виділив гроші на платформу, за що ми їм також дуже вдячні. Також нас підтримує інформаційно Міністерство культури та інформаційної політики. А от Держкіно відмовило нам у фінансовій підтримці.

–   А що фінансує французька сторона?

–   Вони фінансують контент, промо, створення відеороликів, переклади, субтитри до фільмів, афіші. Не забуваймо, що не все можна оцінити грошима. Unifrance дає можливість зайти в їхню базу і обирати фільми, ми можемо посилатися на них, коли просимо в дистриб’юторів взяти на фестиваль стрічки. Велику підтримку надає CNC – консультує, курує, супроводжує наш фестиваль на кожному кроці.

Фото надані Галиною Сулимою

Теги за темою
онлайн
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Кремль предупредил три мировые столицы: готовит сокрушительный удар возмездия
Comments UA
2024-05-03T12:51:15Z
Залужный прервал молчание. ФОТО
Новости Украины
2024-05-05T04:54:41Z
Некоторые западные страны проигнорируют инаугурацию Путина: кто уже отказался
Telegraf
2024-05-05T15:51:09Z
Слишком много возмущалась. Россия отказала в гражданстве известной пропагандистке
Comments UA
2024-05-04T15:36:04Z
Новая Британия: как король Карл III поменял страну за год
Marie Claire
2024-05-06T05:31:54Z
Колыбельная Китая для Европы
ZN UA
2024-05-06T05:31:45Z
В ЕС ответили, в каких границах Украина войдет в объединение
TSN
2024-05-03T17:36:32Z
Politico заявляет, что Украина готова сесть за стол переговоров с РФ, если бы не одно "но"
Comments UA
2024-05-04T06:27:21Z
Посол США объяснила запрет бить по территории России
Корреспондент
2024-05-03T22:22:45Z
Часть пенсий уже пересчитали: кто получит новые размеры выплат с 1 мая
Обозреватель
2024-05-03T21:28:09Z
ПриватБанк решил побаловать украинцев лакомыми скидками: можно сэкономить кучу денег
Знай
2024-05-06T04:06:52Z
Кредиторы Украины требуют вернуть долги – WSJ
Обозреватель
2024-05-05T11:16:47Z
Цифра удивит: сколько можно было бы заработать, если пять лет назад купить на $1 тыс. золото
Обозреватель
2024-05-04T01:14:24Z
«Вымывание» мужчин и уход в тень: что происходит на украинском рынке труда весной
Комсомольская правда
2024-05-06T05:04:44Z
В Украине изменились алименты: какой размер выплат в 2024 году
Апостроф
2024-05-06T04:12:03Z
Коммуналка в Украине вырастет еще сильнее: что подорожает быстрее
Обозреватель
2024-05-05T22:31:46Z
В Украине хотят ввести рыночный тариф на свет, появилось объяснение: "Другого пути нет"
Политека
2024-05-04T15:01:25Z
В Минэнерго объяснили атаки россиян на энергосистему Украины весной
Корреспондент
2024-05-05T02:33:22Z
Погода в первый понедельник мая: какие области Украины зальет дождями
Апостроф
2024-05-06T05:18:58Z
Синоптик сообщила, какую погоду ожидать на неделе
Корреспондент
2024-05-06T04:51:13Z
"Россияне активизировались накануне 9 мая": в ВСУ рассказали, какие города под угрозой
TSN
2024-05-04T16:27:49Z
Бойцы ВСУ показали штурм и захват оккупантов в плен – мощные кадры
TSN
2024-05-05T13:36:05Z
Оккупанты перекидывают технику в сторону Бердянска, пряча ее на ночь у многоэтажек, – Андрющенко
Обозреватель
2024-05-06T05:31:15Z
Партизаны Крыма рассекретили переброску систем Град в районе временно оккупированного Джанкоя
Известия Киев
2024-05-06T05:28:31Z
Ромы восстановили поврежденные во время конфликта в Закарпатском ТЦК забор и ворота
Комсомольская правда
2024-05-06T04:07:52Z
Ударили посреди ночи: выяснились последствия новой атаки россиян
Политека
2024-05-06T03:09:39Z
"Без соседей": в Карпатах дом продают за $8,8 тысячи, как выглядит жилье в лесу
Обозреватель
2024-05-04T22:55:10Z
Женщина пришла в больницу на обследование, но ее "обрадовали" тем что она для них умерла: "Как..."
Знай
2024-05-06T04:51:21Z
Бесплатный проезд для всех: украинцам отменят плату за коммунальный транспорт
Знай
2024-05-05T20:12:57Z
Поливальный понедельник: традиции празднования
ZN UA
2024-05-05T23:35:23Z
Украинцам кардинально изменят правила оплаты коммуналки: к чему готовиться
Знай
2024-05-04T10:31:14Z
В ГНСУ рассказали об ожидаемых изменениях в пересечении границы
Комсомольская правда
2024-05-06T05:37:22Z
Водителей ждут важные изменения с 2025 года: детали
Хвиля
2024-05-06T05:36:58Z
Украинцы получат новые надбавки к пенсиям: кто "вытянет счастливый билет"
Знай
2024-05-06T04:36:43Z
В огонь запрещалось плевать: объясняем приметы и предрассудки гуцулов
Апостроф
2024-05-03T19:30:07Z
Украинцы ломятся в ТЦК перед принятием нового закона о мобилизации: но добровольцами "почти не пахнет"
Знай
2024-05-03T06:36:14Z
Часть дома упала после взрыва в центре Чернигова: что известно сейчас
Политека
2024-05-06T05:03:51Z
В Киеве на Троещине приготовление еды на Пасху едва не привело к трагедии. Подробности и фото
Обозреватель
2024-05-04T13:52:30Z
Активность вражеских беспилотников и взрывы в Харькове: главные новости ночи 4 мая 2024 года
TSN
2024-05-04T03:33:19Z
В РФ за сутки намело полутораметровые сугробы, на федеральной трассе 30-километровый затор. ВИДЕО
Новости Украины
2024-05-05T13:24:30Z
В Сумской области прогремели 22 взрыва
TSN
2024-05-06T03:03:52Z
ГУР подтвердило, что в Бердянске ликвидировали организатора пыточной
UAToday
2024-05-05T18:51:17Z
"Россия в огне": в Москве загорелся склад и автосервис. ВИДЕО
Новости Украины
2024-05-04T16:12:49Z
Российский самолет сбросил бомбу на Белгород
TSN
2024-05-04T15:00:57Z
В Вашингтоне водитель въехал в ограждение Белого дома и умер
UAToday
2024-05-05T18:51:51Z
Жена футболиста сборной Украины разделась топлес на Сейшелах и поразила формами. Фото
Обозреватель
2024-05-05T18:01:17Z
"Ты дерьмо Ярмоленко". Стадион в Лондоне устроил обструкцию Мудрику. "Челси" отомстил за украинца. Видео
Обозреватель
2024-05-05T15:58:26Z
Сауль Альварес с нокдауном разбил соперника и защитил звание абсолютного чемпиона мира
TSN
2024-05-05T08:36:26Z
Тренер "Реала" принял новое решение по вратарю сборной Украины
Обозреватель
2024-05-03T07:34:07Z
"Дженоа" без Малиновского на последних минутах избежала поражения в "перестрелке" с "Миланом"
TSN
2024-05-05T19:21:59Z
Валенсія з Яремчуком поступилася Алавесу
Football.ua
2024-05-05T18:43:30Z
Тренер "Реала" озвучил вердикт вратарю сборной Украины перед матчем с "Баварией"
Обозреватель
2024-05-03T12:43:30Z
Советский чемпион разозлился, что ЧМ-2024 по хоккею пройдет без России
Comments UA
2024-05-05T19:57:35Z
Футбольная команда с женщинами в составе вышла на матч полностью голой. Фотофакт
Обозреватель
2024-05-05T19:52:09Z
Будьте внимательны на дороге: популярная ошибка может стоить вам 8500 гривен
Знай
2024-05-05T03:21:25Z
Никогда так не поступайте: что запрещено оставлять в машине в жару
Апостроф
2024-05-04T23:18:47Z
Выпущена почтовая марка с Бертой Бенц и первым автомобилем
AutoCentre
2024-05-03T18:25:58Z
Баварский японец: в Киеве заметили знаменитый 340-сильный спорткар Toyota
Фокус
2024-05-04T09:21:21Z
Должны знать все водители: что нужно сделать с авто до лета
Апостроф
2024-05-05T23:12:41Z
Культовый DeLorean из «Назад в будущее» возвращают в производство
AutoCentre
2024-05-05T15:13:47Z
Как четверть века выпускали «танцующие» автомобили
AutoCentre
2024-05-03T19:13:32Z
Понадобится обычный лук: автомобилистам озвучили интересный лайфхак
Апостроф
2024-05-04T14:39:24Z
Кто должен уступить дорогу? Комплексная задача по ПДД, которая заставит подумать
Обозреватель
2024-05-06T03:07:12Z
До какого процента нельзя разряжать свой телефон: почти все ошибаются
Telegraf
2024-05-05T17:57:31Z
Как правильно полностью удалять сообщения в Telegram: есть два простых способа
Политека
2024-05-05T20:01:43Z
Больше не выманят деньги: как проверить, что сайт, банковская карта или мобильный номер являются мошенническими
Знай
2024-05-05T04:21:21Z
Загадывайте желание: над Землей пройдет один из сильнейших звездопадов XXI века
Апостроф
2024-05-04T09:21:26Z
Почему телефон сильно греется во время зарядки: 5 причин и как этого избежать
Telegraf
2024-05-06T05:30:52Z
Самый яркий метеоритный дождь века: когда наблюдать в Украине
Comments UA
2024-05-06T05:00:59Z
Таропрогноз на 4 мая 2024: выберите карту и узнайте, что Вас ждет в субботу
Telegraf
2024-05-03T18:21:08Z
На Солнце зафиксировали две мощные вспышки: когда на Земле почувствуют последствия
Обозреватель
2024-05-05T22:07:59Z
Обнаружен новый вид пауков
ZN UA
2024-05-04T05:29:04Z
На пасхальном столе забудут о пасках и мясе: все будут есть эту необычную картошку
Telegraf
2024-05-04T15:12:52Z
10 важных вещей, которым нужно научить ребенка до 10 лет
Обозреватель
2024-05-06T04:07:24Z
Почему так воняет в "панельках" в квартирах - главные причины невыносимого запаха, от которого не скрыться
Знай
2024-05-05T02:51:55Z
Это сало съедят не дождавшись борща: как его запечь с чесноком и специями
Telegraf
2024-05-04T09:18:45Z
Такой завтрак из яиц станет любимым: фантастический и быстрый рецепт
Политека
2024-05-06T05:33:57Z
Будут свежими длительное время: "секреты ухода" за полотенцами
Апостроф
2024-05-06T04:57:09Z
Сколько можно хранить вареные яйца: названо точное время
Comments UA
2024-05-05T08:06:37Z
Картошка в сметане, как молодая: приготовьте, пока не начался сезон
Обозреватель
2024-05-05T19:04:04Z
Как правильно выращивать лук и чем подкормить: секреты для щедрого урожая
Апостроф
2024-05-04T18:42:03Z
Свадьба года: бракосочетание миллиардера Умара Камани и модели Нады Адель стоила 20 млн фунтов
Фокус
2024-05-05T15:30:06Z
Мария Яремчук беременна? В сети появилось видео пропавшей певицы, а инсайдеры предположили, кто может быть отцом
Обозреватель
2024-05-04T06:53:20Z
Где сейчас и как живет голос культового сериала "Друзья" Лариса Руснак
Обозреватель
2024-05-06T01:04:11Z
Опухла и изменилась до неузнаваемости: Анна Тринчер показала искалеченное лицо - "Есть невозможно, смотреть на себя невозможно"
Знай
2024-05-03T19:51:28Z
Никто не без греха: 5 голливудских звезд, у которых есть внебрачные дети. Фото
Обозреватель
2024-05-06T02:16:37Z
20 лет спустя: как сложилась жизнь главных героев сериала "Друзья"
Обозреватель
2024-05-06T00:22:32Z
"Это незаконно": полуобнаженная Тина Кароль без нижнего белья похвасталась соблазнительными изгибами
Знай
2024-05-05T03:51:53Z
Роскошный дом Мэттью Перри, который актер приобрел за 4 месяца до смерти, снова выставили на продажу. Фото
Обозреватель
2024-05-05T15:16:46Z
Мадонна побила собственный рекорд на концерте в Рио-де-Жанейро и совершила эффектную отсылку к Майклу Джексону
Обозреватель
2024-05-05T12:55:46Z
Кто не должен идти в ТЦК с 18 мая: с какими болезнями не мобилизуют
UAToday
2024-05-05T18:51:05Z
Опаснее тревоги и печали: ученые узнали, как чувство гнева повреждает наше сердце
Фокус
2024-05-05T11:27:38Z
Как избавиться от плесени на стенах: существует простой рецепт
Апостроф
2024-05-04T11:12:55Z
Почему выпадает очень много волос: врачи объяснили, какого витамина не хватает организму
TSN
2024-05-05T14:33:31Z
Как выбрать свежую рыбу летом, чтобы не отравиться: рассказываем, на что нужно обратить внимание
Обозреватель
2024-05-06T05:10:57Z
Как распознать плохого врача: 5 главных признаков, что вам даже не попытаются помочь
Знай
2024-05-06T02:51:54Z
Важно знать: чем опасны трансжиры
ZN UA
2024-05-06T01:01:49Z
Список болезней, с которыми украинцев освобождают от мобилизации: органы, психика и травмы
Знай
2024-05-04T06:36:33Z
Зарубежные врачи отказали: в Украине кардиохирурги спасли жизнь 5-летнему мальчику
Telegraf
2024-05-03T13:36:42Z