MY.UAНовини
Нормандський формат, ПП-2 і євроінтеграція: чого очікувати Україні від нового німецького уряду
Нормандський формат, ПП-2 і євроінтеграція: чого очікувати Україні від нового німецького уряду

Нормандський формат, ПП-2 і євроінтеграція: чого очікувати Україні від нового німецького уряду

Днями, майже через два місяці після виборів до Бундестагу, в Німеччині три партії оголосили про створення нової урядової коаліції та представили коаліційну угоду. В цьому документі є згадки і про Україну.

Коаліцію сформували Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН), партія Союз 90/Зелені та Вільна демократична партія (ВДП). Нову коаліцію ще називають “світлофорною” (за партійними кольорами політсил-учасниць).

Представник соціал-демократів Олаф Шольц замінить Ангелу Меркель на посаді федерального канцлера Німеччини.

Водночас Міністерство закордонних справ країни повинна очолити лідерка Зелених Анналена Бербок, відома своєю жорсткою позицією щодо Росії та її енергетичного проекту – газопроводу Північний потік-2.

Факти ICTV поцікавилися в політологів, чого варто очікувати Україні від уряду Олафа Шольца та як можна розцінити згадки про нашу державу в коаліційній угоді, яка є своєрідною програмою дій на найближчі роки.

Що в коаліційній угоді сказано про Україну?

У документі можна виділити дві ключові позиції, які безпосередньо стосуються України: це євроінтеграційні прагнення та російська агресія.

Хоча в угоді немає чітко сформульованої перспективи вступу нашої держави до ЄС, нова урядова коаліція Німеччини засвідчила, що готова підтримати прагнення України на шляху до євроінтеграції.

– Ми працюємо спільно з ЄС та державами-членами над розвитком Східного партнерства. Такі держави, як Україна, Молдова та Грузія, які прагнуть до членства в Євросоюзі, повинні мати змогу зблизитися з блоком шляхом послідовних реформ, що ґрунтуються на верховенстві права і ринковій економіці, – наголошується в угоді.

У документі зазначається, що новий уряд Німеччини продовжить допомагати Україні у відновленні повної територіальної цілісності та суверенітету.

Крім того, угода містить вимогу до Росії негайно припинити дестабілізувати Україну, окупацію Криму та війну на Донбасі.

– Ми вимагаємо негайного припинення спроб дестабілізації України, насильства на сході України та незаконної анексії Криму. Шлях до мирного врегулювання конфлікту на сході України та зняття санкцій залежить від повного виконання Мінських угод, – сказано документі.

Водночас в угоді загалом немає згадок про російський газопровід Північний потік-2 – ще одне питання, яке турбує Україну.

Натомість зазначається, що нова урядова коаліція прагне поглиблення енергетичного партнерства з Україною. Йдеться про сфери відновлюваної енергетики, виробництва зеленого водню, енергоефективності та зменшення викидів CO2 (вуглекислого газу).

Чого очікувати Україні: оцінки політологів

Як зазначив у коментарі Фактам ICTV політолог Володимир Фесенко, заявлені в німецькій коаліційній угоді позиції щодо України є швидше позитивними.

Так, коли стало відомо, що коаліцію формуватимуть соціал-демократи, а Олаф Шольц може стати новим канцлером, було багато критичних і скептичних очікувань що Німеччина тепер може піти на якісь компроміси з Росією та її лідером Володимиром Путіним.

– Коаліційна угода свідчить про інше: про стабільність партнерських відносин між Німеччиною та Україною, – наголосив Фесенко.

Політолог пояснив, що угоду (а це великий документ на 177 сторінок) варто розцінювати як коаліційну програму нового уряду Німеччини, якої там будуть дотримуватися, оскільки в документі зафіксовані компромісні позиції трьох партій-учасниць.

– І в цій угоді йдеться про Україну. Є невеликий пункт, але він напряму стосується політики Німеччини щодо України. А також йдеться і про політику щодо Росії, конфлікту на Донбасі. І поки що, виходячи з тексту коаліційної угоди, я думаю, що новини для нас швидше позитивні, – додав Володимир Фесенко.

Політичний консультант Олександр Мусієнко в коментарі Фактам ICTV висловив думку, що зміни політики Німеччини з принципових для України позицій не відбудеться.

– Я все ж сподіваюся, що стосовно важливих і принципових питань, які стосуються підтримки територіальної цілісності України, засудження дій Російської Федерації і санкційної політики проти РФ за анексію Криму і війну на Донбасі – змін не відбудеться. Я думаю, що ця політика й надалі триватиме. І в цьому сенсі є певний оптимізм, що посаду міністра закордонних справ посяде представниця партії Зелених Анналена Бербок. Позиція партії Союз 90/Зелені в Німеччині завжди була на боці України й полягала в підтримці України, – пояснив Мусієнко.

Він додав, що саме Зелені та певна частина соціал-демократів і стануть ключовими союзниками України в новій коаліції.

Політичний експерт Олеся Яхно в коментарі Фактам ICTV також зазначила: для України є важливим той факт, що посаду голови МЗС Німеччини отримає представниця партії Зелених Анналена Бербок.

– Ми знаємо, що її позиція щодо Росії є більш жорсткою, ніж, скажімо, позиція партії Ангели Меркель, або СДПН. І так само це стосується Північного потоку-2. Також для України важливі позиції в коаліційній угоді, які, на перший погляд, нібито нашої країни не стосуються. Наприклад, там вказано, що потрібно посилювати монетарний союз, фіскальний союз, загалом посилювати єдність усередині Євросоюзу.

За останній рік ми бачили, що були певні протиріччя всередині самого ЄС, наприклад, у питанні того ж Північного потоку-2. І виникало до Німеччини питання, що вона ставить власні економічні інтереси на перше місце, а на друге – єдність і солідарні інтереси всередині ЄС. Чим більш єдиним із багатьох питань буде Євросоюз, тим буде сильнішою його позиція, Європа буде менш вразливою для Росії. А раз буде менш вразлива для РФ, то це автоматично буде на корись України, – розповіла Олеся Яхно.

На її думку, багато що з того, що робила Ангела Меркель на посаді канцлера, продовжить втілювати і нова коаліція, а співпраця України та Німеччини може бути досить тісною.

Олаф Шольц. Фото: Getty Images

Водночас політолог Ігор Рейтерович у коментарі Фактам ICTV зазначив, що не варто очікувати якихось кардинальних змін у політиці Німеччини щодо України з приходом уряду Шольца.

За його словами, попри те, що Зелені отримають контроль над зовнішньою політикою ФРН, це все ж буде коаліційний уряд. І рішення в ньому все одно ухвалюватимуться консенсусом.

– І якщо інші будуть говорити про мінімальне втручання Німеччини до вирішення проблем України, то в принципі така ж позиція буде і в міністра закордонних справ, або ж вона просто піде з посади. Тому в мене поки достатньо песимістичні очікування.

Можливо, ситуація зміниться, але вона може змінитися з двох причин: або Україна щось нове запропонує і активізує, тобто наші дипломати знайдуть підходи, Володимир Зеленський знайде спільну мову з новим канцлером і так далі. Або буде якесь серйозне загострення, не дай Боже, на фронті, і в Німеччини не буде іншого вибору, ніж якось активніше включатися в цей процес і більше бути на стороні України, ніж шукати якийсь компроміс із Росією, – пояснив політолог.

Не очікує рішучих змін в політиці Німеччини щодо України та Росії і політолог Олег Саакян (ні щодо подальшої роботи в Нормандському форматі, ні щодо Північного потоку-2).

– Там зберігається класичний німецький підхід про стримування, але при цьому не тиску на Росію. Німеччина, судячи з усього, продовжуватиме ту політику, яку ми спостерігали всі ці роки, без особливих змін. Сталість інтересів бізнесу й політичних еліт у Німеччині ті самі, які й були, – розповів політолог у коментарі Фактам ICTV.

Нормандський формат: що буде далі

На думку Олександра Мусієнка, із приходом нового уряду ФРН не відбудеться якихось різких кроків зі зміни Нормандського формату чи відходу від його принципів.

Більш того, Мусієнко прогнозує, що на початку наступного року Берлін може виступити з ініціативами щодо активізації Нормандського формату.

– Я думаю, що все зберігатиметься. І як тільки в Німеччині з’явиться новий уряд, ми побачимо десь, можливо, на лютий – березень ініціативи щодо активного відновлення Нормандського формату. І, можливо, проведення нормандської зустрічі, – наголосив політолог.

А Володимир Фесенко звернув увагу на те, що в коаліційній угоді відповідальність за збройний конфлікт на Донбасі прямо покладається на Росію. Відтак, за словами політолога, про якісь поступки чи мир на російських умовах не йдеться.

– Дуже важливо те, що Німеччина і новий німецький уряд будуть і далі активно діяти в напрямку мирного врегулювання конфлікту на Донбасі. Але що принципово і позитивно для нас: відповідальність за цей конфлікт покладається на Росію. І Німеччина сприятиме врегулюванню цього конфлікту, зокрема і в Нормандському форматі, але враховуючи інтереси та позицію України. Тому ні про які поступки, про мир на російських умовах, в усякому разі в коаліційній угоді, не йдеться. По цих ключових позиціях новини для нас позитивні, – зазначив Фесенко.

Водночас Ігор Рейтерович вважає, що кардинальних змін у Нормандському форматі не відбудеться. За його словами, лунатимуть стандартні заяви, які протягом останніх років робила Німеччина, про необхідність виконання Мінських домовленостей та припинення ескалації конфлікту на Донбасі.

– Так, вони будуть постійно робити якісь зауваження Росії про те, що РФ щось там не виконує. Але і тональність стосовно України, я думаю, трохи зміниться, і зміниться в негативному плані: більше від нас вимагатимуть і постійно спонукатимуть до певного компромісу. Але в їхньому розумінні компроміс – це виконання певних пунктів, які вимагає Росія і які, наприклад, для України є неприйнятними, – заявив політолог.

Водночас він зазначив, що Німеччина не відмовиться від Нормандського формату. За словами Рейтеровича, новому уряду ФРН знадобиться кілька місяців, щоб вивчити позиції всіх сторін.

– І потім уже можна буде говорити, що Німеччина чи більш активно, чи навпаки, можливо, менш активно братиме участь у процесах із врегулювання ситуації, яку ми маємо на Сході України, – додав Рейтерович.

Читайте
Шольц замість Меркель? Що відомо про ймовірного нового канцлера ФРН і його ставлення до РФ

Шлях до Євросоюзу

Важливим є те, що в німецькій коаліційній угоді чітко зафіксована підтримка євроінтеграційних прагнень України, каже Володимир Фесенко.

– Так, не сказано, що будуть підтримувати вступ України до Євросоюзу. Але те, що підтримка євроінтеграційних прагнень України зафіксована – це для нас дуже важливо. І тут є навіть певний крок уперед у порівнянні з тим, що було раніше. І підтримка політики реформ в Україні – це теж важливо з точки зору співпраці між двома нашими країнами, – наголосив політолог.

Водночас Ігор Рейтерович висловив думку, що пункт про підтримку євроінтеграційних прагнень України – це швидше протокольна заява.

– Це заява, яку роблять всі країни Євросоюзу. Вони підтримують європейські прагнення України, але ми маємо виконати цілий перелік умов. Він безкінечний, з точки зору навіть не кількості, а неквапливості нашої реалізації. І ми можемо дуже довго ці процеси впроваджувати. Тому це така ритуальна протокольна заява. Вона протокольна, тому що повинна бути, а ритуальна, тому що її з року в рік повторюють. Вони (Німеччина, – Ред.) не будуть виступати проти нашої європерспективи. Але всі заяви будуть, як і раніше: ви спочатку виконайте пункти, зробіть, поборіть, а потім ми подумаємо, – пояснив Рейтерович.

А Олександр Мусієнко радить зосередитися на втіленні економічних та правових реформ, щоб на практиці запровадити європейські стандарти в Україні. І не ставити реформи в залежність від політичних заяв країн Заходу: буде Україна в ЄС чи ні.

– Ми повинні все одно йти цим шляхом (реформ, – Ред.), незважаючи на будь-які заяви. Треба бути теж реалістами і розуміти, що навряд на сьогодні Європейський Союз готовий розширитися за рахунок такої великої держави, як Україна. Але це не означає, що нам потрібно опускати руки і від цієї мети відмовлятися. Просто всьому свій час, і я впевнений, що ми обов’язково до цього прийдемо. А в цей час просто потрібно проводити реформи і правильну політику в інтересах громадян, – наголосив Мусієнко.

Загроза Північного потоку-2

Усі політологи, з якими поспілкувалися Факти ICTV, зійшлися в думці, що повної зупинки запуску газопроводу Північний потік-2 очікувати не варто.

Як зауважив Володимир Фесенко, політика в газовій сфері нової німецької коаліції кардинально не зміниться.

– Інша річ, що поки є певна пауза в сертифікації газопроводу Північний потік-2. І це вже важливий момент. І Україна долучається до консультацій. Це теж для нас важливий момент. Проте, швидше за все, цей газопровід буде діяти. Інша річ – у якому обсязі і в якому статусі. І все ж таки на нього будуть розповсюджені вимоги Третього енергетичного пакету ЄС. Тобто буде певна демонополізація. Не буде виконання ультимативних вимог Газпрому, – пояснив політолог.

Не виключає Володимир Фесенко і сценарію, що в нинішній складній енергетичній ситуації можуть відбутися певні поступки в бік Росії (хоча наразі таких ознак немає). Все залежатиме від нового уряду Німеччини.

– Швидше за все, тут (в питанні Північного потоку-2, – Ред.) теж не буде якихось великих відмінностей від політики уряду Ангели Меркель. Тому тут ситуація для нас більш складна. Але немає поки ознак того, що будуть якісь поступки в бік Росії. Швидше за все, буде така прагматична, збалансована політика, де зберігатимуться санкції проти РФ, пов’язані з Мінськими угодами. Але водночас співпраця у газовій сфері й загалом у торгівельній сфері з РФ продовжуватиметься, – додав Фесенко.

Олеся Яхно також дотримується думки, що про зупинку Північного потоку-2 не йдеться. Інша справа – на яких умовах газопровід сертифікують та введуть в експлуатацію. Експерт нагадала, що Росії вже не вдалося запустити його швидко та в обхід європейського енергетичного законодавства. Найбільш ранні дати ймовірного запуску газопроводу, які озвучуються, – це квітень 2022 року.

Олеся Яхно наголосила, що в цьому плані є важливою більш жорстка позиція Зелених та вільних демократів щодо Північного потоку-2.

– Уже не вийшло швидко його ввести в експлуатацію. І прискіплива позиція двох партій всередині коаліції буде певним запобіжником того, щоб не вийшло на умовах Росії, в обхід правил запустити цей газопровід, – заявила експерт.

Яхно пояснила: газопровід загалом не згадали в коаліційній угоді саме тому, що в партій-членів різні позиції з цього питання.

Ігор Рейтерович висловив думку, що єдине, на що може розраховувати Україна, – це на затягування сертифікації Північного потоку-2, і, можливо, на отримання додаткових преференцій через його запуск.

– Уряд є коаліційним. У них буде коаліційна програма, яка затверджена. І зрозуміло, що в цій коаліційній програмі немає жодної фрази, що від цього проекту треба відмовитися… Він буде реалізований. І від того, що там Зелені, ситуація не зміниться. Вони будуть виходити з національних інтересів Німеччини. А національні інтереси Німеччини – це запуск цього потоку, – наголосив Рейтерович.

Схожої думки дотримується і Олександр Мусієнко. За його словами, відсутність у коаліційній угоді згадок про Північний потік-2 може свідчити про компроміс і поступки між партіями з цього питання.

– Зеленим, можливо, запропонували щось інше, що стосується відновлювальної енергетики. Якщо буде прийнятий до уваги порядок денний Зелених щодо пришвидшення переходу на відновлювальні джерела енергії для Німеччини, в перспективі це для нас теж непогано. Це означає, що потрібно буде скорочувати постачання газу та його використання, – пояснив Мусієнко.

Обрання нового канцлера Німеччини та затвердження складу уряду відбудеться вже в грудня.

Відтак, ще до Нового року в Німеччині повинен з’явитися новий уряд.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Россия озвучила условия перед переговорами в Стамбуле: чего Кремль требует от Украины
UAToday
2025-05-13T15:45:36Z
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
В Мексике в прямом эфире убили кандидатку в мэры
Корреспондент
2025-05-13T04:18:18Z
Германия не исключает конфискацию активов РФ - Мерц
Корреспондент
2025-05-15T13:39:16Z
На фронте погиб известный шоумен Максим Нелипа: служил в ВСУ с 2022 года
VGorode
2025-05-15T13:33:55Z
Победительница "Битвы экстрасенсов" назвала дату масштабной атаки РФ на Украину
TSN
2025-05-11T13:34:57Z
Зеленский: оружие уже на складах, России не поможет даже 30 дней перемирия
UAToday
2025-05-13T18:27:09Z
Трамп озвучил новое требование к Украине после речи Путина
Telegraf
2025-05-11T16:58:17Z
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
Необратимые изменения: врач рассказал о диагнозе известной российской певицы, заставившей ее уйти со сцены
Comments UA
2025-05-11T20:57:50Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
Степан Казанин резко высказался об исчезновении Елены Кравец из "Квартал 95": "Мы ее научили..."
Знай
2025-05-10T09:51:08Z
Рейтинг кинопремьер: что смотреть в кинотеатрах с 15 по 22 мая
VGorode
2025-05-15T09:06:05Z
Актриса Александра Машлятина рассказала о ранении брата-воина
Корреспондент
2025-05-15T08:18:56Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
София Ротару продала элитную недвижимость в Москве: насколько продешевила певица
Знай
2025-05-04T04:51:29Z
Святославу Вакарчуку - 50: ТСН.ua публикует эксклюзивные фото лидера "Океана Эльзы"
TSN
2025-05-14T05:18:43Z
В ТЦК назвали главную проблему с мобилизацией мужчин старше 55 лет
UAToday
2025-05-14T16:27:28Z
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
2025-05-07T22:27:31Z
Силы беспилотных систем уничтожили дроны россиян
Корреспондент
2025-05-14T20:54:30Z
Зеленский отреагировал на идею Папы Льва XIV
Корреспондент
2025-05-14T21:24:03Z
Армия РФ наступает на 10 направлениях - Генштаб
Корреспондент
2025-05-15T13:42:56Z
НМТ-2025: устранить недостатки в регистрационных документах можно до 19 мая
Корреспондент
2025-05-15T12:30:38Z
Под заснеженной горой может скрываться вход в "мир пришельцев": документы ЦРУ
Фокус
2025-05-11T16:51:58Z
Пенсионерам выплатят специальные надбавки: какие суммы обещают
Знай
2025-05-03T15:30:37Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
2025-05-06T17:28:03Z
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
2025-05-09T21:39:52Z
Какие 2 продукта нужно обязательно есть, чтобы улучшить память и защитить мозг от старения
UAToday
2025-05-13T09:03:06Z
Ученые открыли редкую мутацию, которая позволяет высыпаться всего за 4 часа
Факти ICTV
2025-05-11T09:30:52Z
Что будет, если есть чернослив каждый день: ученые "нащупали" новую пользу
UAToday
2025-05-15T12:06:35Z
В Украине количество случаев заболевания корью увеличилось в 20 раз
Корреспондент
2025-05-15T11:09:35Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Как помидоры влияют на сердце: названы 5 целебных свойств этого овоща
UAToday
2025-05-15T09:03:31Z
Наличие болезни не влияет автоматически на пригодность к службе, - адвокат
UAToday
2025-05-15T01:18:37Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
Запорожская АЭС уже неделю на грани блэкаута: в МАГАТЭ сделали заявление
Корреспондент
2025-05-15T12:51:38Z
Небрежность экс-руководителей обошлась Запорожьеоблэнерго в 730 млн
Корреспондент
2025-05-15T12:00:24Z
Последствия весенних заморозков ощутим осенью: что будет с урожаем-2025
Корреспондент
2025-05-15T11:51:50Z
Доходы России от нефти и нефтепродуктов на минимуме за два года
Корреспондент
2025-05-15T11:12:06Z
Кабмин неправильно индексировал пенсии с 2020 года: украинцы имеют право увеличить выплаты
UAToday
2025-05-15T11:03:42Z
Российские нефтяные доходы – на минимуме: как это повлияет на ход войны
Корреспондент
2025-05-15T10:33:40Z
Qatar Airways сделала рекордный заказ самолетов Boeing
Корреспондент
2025-05-15T10:03:34Z
Как биоэтанол повлиял на бензиновый рынок в Украине: ситуация на рынке
UAToday
2025-05-15T10:03:28Z
Остаемся без еды: Украину накроет опасная жара и засуха уже летом, что обещает прогноз погоды
Знай
2025-05-11T04:30:41Z
Генштаб обновил данные о потерях РФ в войне
Корреспондент
2025-05-13T05:06:12Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 13 мая в Украине
UAToday
2025-05-13T04:30:17Z
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
2025-05-06T06:39:54Z
СБУ проводит меры безопасности во Львове
Корреспондент
2025-05-15T12:30:26Z
Россияне обстреляли Херсонщину, есть жертва и раненый
Корреспондент
2025-05-15T11:57:00Z
Медсестра одним выстрелом из гранатомета уничтожила группу оккупантов
Comments UA
2025-05-12T13:52:51Z
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
2025-05-05T19:10:27Z
В Киеве прохладно и сыро: синоптики обновили прогноз на субботу
Gazeta UA
2025-05-10T03:24:36Z
В Ивано-Франковске и Луцке прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-15T03:39:51Z
На Киевщине задержали мужчину за изнасилование 15-летней девушки
Корреспондент
2025-05-13T12:06:52Z
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
2025-05-07T15:33:41Z
В ОВА показали последствия атаки дронов на Полтавщине
Корреспондент
2025-05-15T06:21:56Z
В Украину из ФРГ экстрадировали подозреваемого в мошенничестве иностранца
Корреспондент
2025-05-15T13:03:13Z
В Украине с начала года в ДТП погибло более 1250 человек
Корреспондент
2025-05-15T11:39:33Z
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
2025-05-07T09:07:24Z
В Одессе произошёл взрыв во дворе частного дома
Корреспондент
2025-05-13T16:12:12Z
В Запорожье возросло число травмированных. В ГСЧС показали последствия атаки 6 мая
ZN UA
2025-05-07T04:45:58Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
2025-05-07T17:39:20Z
По 5 тысяч за машину: почему автогражданка в Украине так сильно подорожала в 2025 году
VGorode
2025-05-15T09:57:26Z
В Украине вырос спрос на гибридные автомобили
Корреспондент
2025-05-15T09:33:10Z
Надежные и комфортные: названы 10 лучших автомобилей с пробегом за свои деньги
UAToday
2025-05-15T08:03:42Z
Хакеры превратили Nissan LEAF в дистанционно управляемую машину
Корреспондент
2025-05-14T19:18:55Z
Audi показала новый e-tron GT quattro
Корреспондент
2025-05-14T16:00:31Z
BMW представила специальную версию внедорожника X7 для Японии
Корреспондент
2025-05-13T16:48:42Z
Audi отзывает около 90 тысяч автомобилей из-за утечки моторного масла
Корреспондент
2025-05-12T16:45:30Z
"Згідний" или "згодний": языковед разъяснил употребление схожих слов
TSN
2025-05-12T17:19:12Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Гороскоп на 15 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-14T15:27:48Z
Что такое смоки блонд: кому модный оттенок подходит и почему его не рекомендуют делать дома
TSN
2025-05-14T14:36:08Z
Гороскоп на 14 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-13T15:30:57Z
Гороскоп на среду 14 мая 2025 года
UAToday
2025-05-13T15:24:59Z
США недополучат $12,5 млрд от туризма в 2025 году
Корреспондент
2025-05-13T10:21:37Z
Анчелотти хочет вернуть звезду мирового футбола в сборную Бразилии
Корреспондент
2025-05-13T14:39:38Z
Осимхен выбрал для себя приоритетный клуб для дальнейшей карьеры
Корреспондент
2025-05-12T17:18:15Z
Было обидно: Ярмоленко поделился воспоминаниями о Лиге наций без него
Корреспондент
2025-05-13T13:48:17Z
Шахтер ему не интересен: игрок сборной Польши отказал Шахтеру
Корреспондент
2025-05-15T13:30:53Z
Классические тона: Арсенал показал основную форму на следующий сезон
Корреспондент
2025-05-15T13:21:37Z
Еще один украинский легкоатлет лишился доступа к соревнованиям
Корреспондент
2025-05-15T13:09:39Z
В АПЛ наблюдается борьба за юного хавбека Кристал Пэлас
Корреспондент
2025-05-15T12:36:04Z
Монако объявил о подписании защитника Баварии
Корреспондент
2025-05-15T11:57:13Z
Возможное возвращение: в Реал хочет вернуться бывший игрок
Корреспондент
2025-05-15T11:51:56Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
Apple готовит технологию управления iPhone с помощью мозга - СМИ
UAToday
2025-05-15T13:03:54Z
Украина подписала первую международную конвенцию об ИИ и правах человека
Корреспондент
2025-05-15T10:45:18Z
Apple готовит технологию управления iPhone с помощью мозга - СМИ
Корреспондент
2025-05-14T19:51:34Z
К Земле приближается потенциально опасный астероид
Корреспондент
2025-05-14T14:51:08Z
На Солнце произошла крупная вспышка с выбросом: Земля под ударом
UAToday
2025-05-14T14:09:32Z
SpaceX готовит запуск Starship на 22 мая
Корреспондент
2025-05-14T12:54:39Z
Земля разорвалась в прямом эфире: впервые зафиксирован разлом в реальном времени
TSN
2025-05-14T12:06:58Z
Китайская ракета вывела на орбиту аппараты для космических вычислений
Корреспондент
2025-05-14T08:39:12Z