MY.UAНовини
Нормандський формат, ПП-2 і євроінтеграція: чого очікувати Україні від нового німецького уряду
Нормандський формат, ПП-2 і євроінтеграція: чого очікувати Україні від нового німецького уряду

Нормандський формат, ПП-2 і євроінтеграція: чого очікувати Україні від нового німецького уряду

Днями, майже через два місяці після виборів до Бундестагу, в Німеччині три партії оголосили про створення нової урядової коаліції та представили коаліційну угоду. В цьому документі є згадки і про Україну.

Коаліцію сформували Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН), партія Союз 90/Зелені та Вільна демократична партія (ВДП). Нову коаліцію ще називають “світлофорною” (за партійними кольорами політсил-учасниць).

Представник соціал-демократів Олаф Шольц замінить Ангелу Меркель на посаді федерального канцлера Німеччини.

Водночас Міністерство закордонних справ країни повинна очолити лідерка Зелених Анналена Бербок, відома своєю жорсткою позицією щодо Росії та її енергетичного проекту – газопроводу Північний потік-2.

Факти ICTV поцікавилися в політологів, чого варто очікувати Україні від уряду Олафа Шольца та як можна розцінити згадки про нашу державу в коаліційній угоді, яка є своєрідною програмою дій на найближчі роки.

Що в коаліційній угоді сказано про Україну?

У документі можна виділити дві ключові позиції, які безпосередньо стосуються України: це євроінтеграційні прагнення та російська агресія.

Хоча в угоді немає чітко сформульованої перспективи вступу нашої держави до ЄС, нова урядова коаліція Німеччини засвідчила, що готова підтримати прагнення України на шляху до євроінтеграції.

– Ми працюємо спільно з ЄС та державами-членами над розвитком Східного партнерства. Такі держави, як Україна, Молдова та Грузія, які прагнуть до членства в Євросоюзі, повинні мати змогу зблизитися з блоком шляхом послідовних реформ, що ґрунтуються на верховенстві права і ринковій економіці, – наголошується в угоді.

У документі зазначається, що новий уряд Німеччини продовжить допомагати Україні у відновленні повної територіальної цілісності та суверенітету.

Крім того, угода містить вимогу до Росії негайно припинити дестабілізувати Україну, окупацію Криму та війну на Донбасі.

– Ми вимагаємо негайного припинення спроб дестабілізації України, насильства на сході України та незаконної анексії Криму. Шлях до мирного врегулювання конфлікту на сході України та зняття санкцій залежить від повного виконання Мінських угод, – сказано документі.

Водночас в угоді загалом немає згадок про російський газопровід Північний потік-2 – ще одне питання, яке турбує Україну.

Натомість зазначається, що нова урядова коаліція прагне поглиблення енергетичного партнерства з Україною. Йдеться про сфери відновлюваної енергетики, виробництва зеленого водню, енергоефективності та зменшення викидів CO2 (вуглекислого газу).

Чого очікувати Україні: оцінки політологів

Як зазначив у коментарі Фактам ICTV політолог Володимир Фесенко, заявлені в німецькій коаліційній угоді позиції щодо України є швидше позитивними.

Так, коли стало відомо, що коаліцію формуватимуть соціал-демократи, а Олаф Шольц може стати новим канцлером, було багато критичних і скептичних очікувань що Німеччина тепер може піти на якісь компроміси з Росією та її лідером Володимиром Путіним.

– Коаліційна угода свідчить про інше: про стабільність партнерських відносин між Німеччиною та Україною, – наголосив Фесенко.

Політолог пояснив, що угоду (а це великий документ на 177 сторінок) варто розцінювати як коаліційну програму нового уряду Німеччини, якої там будуть дотримуватися, оскільки в документі зафіксовані компромісні позиції трьох партій-учасниць.

– І в цій угоді йдеться про Україну. Є невеликий пункт, але він напряму стосується політики Німеччини щодо України. А також йдеться і про політику щодо Росії, конфлікту на Донбасі. І поки що, виходячи з тексту коаліційної угоди, я думаю, що новини для нас швидше позитивні, – додав Володимир Фесенко.

Політичний консультант Олександр Мусієнко в коментарі Фактам ICTV висловив думку, що зміни політики Німеччини з принципових для України позицій не відбудеться.

– Я все ж сподіваюся, що стосовно важливих і принципових питань, які стосуються підтримки територіальної цілісності України, засудження дій Російської Федерації і санкційної політики проти РФ за анексію Криму і війну на Донбасі – змін не відбудеться. Я думаю, що ця політика й надалі триватиме. І в цьому сенсі є певний оптимізм, що посаду міністра закордонних справ посяде представниця партії Зелених Анналена Бербок. Позиція партії Союз 90/Зелені в Німеччині завжди була на боці України й полягала в підтримці України, – пояснив Мусієнко.

Він додав, що саме Зелені та певна частина соціал-демократів і стануть ключовими союзниками України в новій коаліції.

Політичний експерт Олеся Яхно в коментарі Фактам ICTV також зазначила: для України є важливим той факт, що посаду голови МЗС Німеччини отримає представниця партії Зелених Анналена Бербок.

– Ми знаємо, що її позиція щодо Росії є більш жорсткою, ніж, скажімо, позиція партії Ангели Меркель, або СДПН. І так само це стосується Північного потоку-2. Також для України важливі позиції в коаліційній угоді, які, на перший погляд, нібито нашої країни не стосуються. Наприклад, там вказано, що потрібно посилювати монетарний союз, фіскальний союз, загалом посилювати єдність усередині Євросоюзу.

За останній рік ми бачили, що були певні протиріччя всередині самого ЄС, наприклад, у питанні того ж Північного потоку-2. І виникало до Німеччини питання, що вона ставить власні економічні інтереси на перше місце, а на друге – єдність і солідарні інтереси всередині ЄС. Чим більш єдиним із багатьох питань буде Євросоюз, тим буде сильнішою його позиція, Європа буде менш вразливою для Росії. А раз буде менш вразлива для РФ, то це автоматично буде на корись України, – розповіла Олеся Яхно.

На її думку, багато що з того, що робила Ангела Меркель на посаді канцлера, продовжить втілювати і нова коаліція, а співпраця України та Німеччини може бути досить тісною.

Олаф Шольц. Фото: Getty Images

Водночас політолог Ігор Рейтерович у коментарі Фактам ICTV зазначив, що не варто очікувати якихось кардинальних змін у політиці Німеччини щодо України з приходом уряду Шольца.

За його словами, попри те, що Зелені отримають контроль над зовнішньою політикою ФРН, це все ж буде коаліційний уряд. І рішення в ньому все одно ухвалюватимуться консенсусом.

– І якщо інші будуть говорити про мінімальне втручання Німеччини до вирішення проблем України, то в принципі така ж позиція буде і в міністра закордонних справ, або ж вона просто піде з посади. Тому в мене поки достатньо песимістичні очікування.

Можливо, ситуація зміниться, але вона може змінитися з двох причин: або Україна щось нове запропонує і активізує, тобто наші дипломати знайдуть підходи, Володимир Зеленський знайде спільну мову з новим канцлером і так далі. Або буде якесь серйозне загострення, не дай Боже, на фронті, і в Німеччини не буде іншого вибору, ніж якось активніше включатися в цей процес і більше бути на стороні України, ніж шукати якийсь компроміс із Росією, – пояснив політолог.

Не очікує рішучих змін в політиці Німеччини щодо України та Росії і політолог Олег Саакян (ні щодо подальшої роботи в Нормандському форматі, ні щодо Північного потоку-2).

– Там зберігається класичний німецький підхід про стримування, але при цьому не тиску на Росію. Німеччина, судячи з усього, продовжуватиме ту політику, яку ми спостерігали всі ці роки, без особливих змін. Сталість інтересів бізнесу й політичних еліт у Німеччині ті самі, які й були, – розповів політолог у коментарі Фактам ICTV.

Нормандський формат: що буде далі

На думку Олександра Мусієнка, із приходом нового уряду ФРН не відбудеться якихось різких кроків зі зміни Нормандського формату чи відходу від його принципів.

Більш того, Мусієнко прогнозує, що на початку наступного року Берлін може виступити з ініціативами щодо активізації Нормандського формату.

– Я думаю, що все зберігатиметься. І як тільки в Німеччині з’явиться новий уряд, ми побачимо десь, можливо, на лютий – березень ініціативи щодо активного відновлення Нормандського формату. І, можливо, проведення нормандської зустрічі, – наголосив політолог.

А Володимир Фесенко звернув увагу на те, що в коаліційній угоді відповідальність за збройний конфлікт на Донбасі прямо покладається на Росію. Відтак, за словами політолога, про якісь поступки чи мир на російських умовах не йдеться.

– Дуже важливо те, що Німеччина і новий німецький уряд будуть і далі активно діяти в напрямку мирного врегулювання конфлікту на Донбасі. Але що принципово і позитивно для нас: відповідальність за цей конфлікт покладається на Росію. І Німеччина сприятиме врегулюванню цього конфлікту, зокрема і в Нормандському форматі, але враховуючи інтереси та позицію України. Тому ні про які поступки, про мир на російських умовах, в усякому разі в коаліційній угоді, не йдеться. По цих ключових позиціях новини для нас позитивні, – зазначив Фесенко.

Водночас Ігор Рейтерович вважає, що кардинальних змін у Нормандському форматі не відбудеться. За його словами, лунатимуть стандартні заяви, які протягом останніх років робила Німеччина, про необхідність виконання Мінських домовленостей та припинення ескалації конфлікту на Донбасі.

– Так, вони будуть постійно робити якісь зауваження Росії про те, що РФ щось там не виконує. Але і тональність стосовно України, я думаю, трохи зміниться, і зміниться в негативному плані: більше від нас вимагатимуть і постійно спонукатимуть до певного компромісу. Але в їхньому розумінні компроміс – це виконання певних пунктів, які вимагає Росія і які, наприклад, для України є неприйнятними, – заявив політолог.

Водночас він зазначив, що Німеччина не відмовиться від Нормандського формату. За словами Рейтеровича, новому уряду ФРН знадобиться кілька місяців, щоб вивчити позиції всіх сторін.

– І потім уже можна буде говорити, що Німеччина чи більш активно, чи навпаки, можливо, менш активно братиме участь у процесах із врегулювання ситуації, яку ми маємо на Сході України, – додав Рейтерович.

Читайте
Шольц замість Меркель? Що відомо про ймовірного нового канцлера ФРН і його ставлення до РФ

Шлях до Євросоюзу

Важливим є те, що в німецькій коаліційній угоді чітко зафіксована підтримка євроінтеграційних прагнень України, каже Володимир Фесенко.

– Так, не сказано, що будуть підтримувати вступ України до Євросоюзу. Але те, що підтримка євроінтеграційних прагнень України зафіксована – це для нас дуже важливо. І тут є навіть певний крок уперед у порівнянні з тим, що було раніше. І підтримка політики реформ в Україні – це теж важливо з точки зору співпраці між двома нашими країнами, – наголосив політолог.

Водночас Ігор Рейтерович висловив думку, що пункт про підтримку євроінтеграційних прагнень України – це швидше протокольна заява.

– Це заява, яку роблять всі країни Євросоюзу. Вони підтримують європейські прагнення України, але ми маємо виконати цілий перелік умов. Він безкінечний, з точки зору навіть не кількості, а неквапливості нашої реалізації. І ми можемо дуже довго ці процеси впроваджувати. Тому це така ритуальна протокольна заява. Вона протокольна, тому що повинна бути, а ритуальна, тому що її з року в рік повторюють. Вони (Німеччина, – Ред.) не будуть виступати проти нашої європерспективи. Але всі заяви будуть, як і раніше: ви спочатку виконайте пункти, зробіть, поборіть, а потім ми подумаємо, – пояснив Рейтерович.

А Олександр Мусієнко радить зосередитися на втіленні економічних та правових реформ, щоб на практиці запровадити європейські стандарти в Україні. І не ставити реформи в залежність від політичних заяв країн Заходу: буде Україна в ЄС чи ні.

– Ми повинні все одно йти цим шляхом (реформ, – Ред.), незважаючи на будь-які заяви. Треба бути теж реалістами і розуміти, що навряд на сьогодні Європейський Союз готовий розширитися за рахунок такої великої держави, як Україна. Але це не означає, що нам потрібно опускати руки і від цієї мети відмовлятися. Просто всьому свій час, і я впевнений, що ми обов’язково до цього прийдемо. А в цей час просто потрібно проводити реформи і правильну політику в інтересах громадян, – наголосив Мусієнко.

Загроза Північного потоку-2

Усі політологи, з якими поспілкувалися Факти ICTV, зійшлися в думці, що повної зупинки запуску газопроводу Північний потік-2 очікувати не варто.

Як зауважив Володимир Фесенко, політика в газовій сфері нової німецької коаліції кардинально не зміниться.

– Інша річ, що поки є певна пауза в сертифікації газопроводу Північний потік-2. І це вже важливий момент. І Україна долучається до консультацій. Це теж для нас важливий момент. Проте, швидше за все, цей газопровід буде діяти. Інша річ – у якому обсязі і в якому статусі. І все ж таки на нього будуть розповсюджені вимоги Третього енергетичного пакету ЄС. Тобто буде певна демонополізація. Не буде виконання ультимативних вимог Газпрому, – пояснив політолог.

Не виключає Володимир Фесенко і сценарію, що в нинішній складній енергетичній ситуації можуть відбутися певні поступки в бік Росії (хоча наразі таких ознак немає). Все залежатиме від нового уряду Німеччини.

– Швидше за все, тут (в питанні Північного потоку-2, – Ред.) теж не буде якихось великих відмінностей від політики уряду Ангели Меркель. Тому тут ситуація для нас більш складна. Але немає поки ознак того, що будуть якісь поступки в бік Росії. Швидше за все, буде така прагматична, збалансована політика, де зберігатимуться санкції проти РФ, пов’язані з Мінськими угодами. Але водночас співпраця у газовій сфері й загалом у торгівельній сфері з РФ продовжуватиметься, – додав Фесенко.

Олеся Яхно також дотримується думки, що про зупинку Північного потоку-2 не йдеться. Інша справа – на яких умовах газопровід сертифікують та введуть в експлуатацію. Експерт нагадала, що Росії вже не вдалося запустити його швидко та в обхід європейського енергетичного законодавства. Найбільш ранні дати ймовірного запуску газопроводу, які озвучуються, – це квітень 2022 року.

Олеся Яхно наголосила, що в цьому плані є важливою більш жорстка позиція Зелених та вільних демократів щодо Північного потоку-2.

– Уже не вийшло швидко його ввести в експлуатацію. І прискіплива позиція двох партій всередині коаліції буде певним запобіжником того, щоб не вийшло на умовах Росії, в обхід правил запустити цей газопровід, – заявила експерт.

Яхно пояснила: газопровід загалом не згадали в коаліційній угоді саме тому, що в партій-членів різні позиції з цього питання.

Ігор Рейтерович висловив думку, що єдине, на що може розраховувати Україна, – це на затягування сертифікації Північного потоку-2, і, можливо, на отримання додаткових преференцій через його запуск.

– Уряд є коаліційним. У них буде коаліційна програма, яка затверджена. І зрозуміло, що в цій коаліційній програмі немає жодної фрази, що від цього проекту треба відмовитися… Він буде реалізований. І від того, що там Зелені, ситуація не зміниться. Вони будуть виходити з національних інтересів Німеччини. А національні інтереси Німеччини – це запуск цього потоку, – наголосив Рейтерович.

Схожої думки дотримується і Олександр Мусієнко. За його словами, відсутність у коаліційній угоді згадок про Північний потік-2 може свідчити про компроміс і поступки між партіями з цього питання.

– Зеленим, можливо, запропонували щось інше, що стосується відновлювальної енергетики. Якщо буде прийнятий до уваги порядок денний Зелених щодо пришвидшення переходу на відновлювальні джерела енергії для Німеччини, в перспективі це для нас теж непогано. Це означає, що потрібно буде скорочувати постачання газу та його використання, – пояснив Мусієнко.

Обрання нового канцлера Німеччини та затвердження складу уряду відбудеться вже в грудня.

Відтак, ще до Нового року в Німеччині повинен з’явитися новий уряд.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Наслідки Dragon Age: The Veilguard – студію BioWare скоротили до менш ніж 100 працівників та перевели на розробку Mass Effect
ITC
2025-02-03T12:46:37Z
Ще один бренд смартфонів може підключитися до інтернету Starlink: який саме
Фокус
2025-02-03T12:36:48Z
Національна ліга України з Dota 2 оголосила переможця
24tv
2025-02-03T12:36:34Z
Чому приходять неправильні рахунки за світло і як це виправити
24tv
2025-02-03T12:36:25Z
Китайці створили робота, який бігає майже так само швидко, як найшвидша людина планети
24tv
2025-02-03T12:36:24Z
РосЗМІ видали чергову брехню про ШІ: вони заявили, що алгоритм створили радянські програмісти
24tv
2025-02-03T12:30:15Z
Рецепт ідеальної картоплі по-селянськи - лише один секрет
GlavRed
2025-02-03T12:27:34Z
Найстаріша у Всесвіті: таємницю "неможливої" планети віком 13 млрд років розкрито
Фокус
2025-02-03T12:21:55Z
Розкрили причини аномалії: нове дослідження змінило уявлення про доісторичні суспільства
Фокус
2025-02-03T12:21:27Z
Жодного павука більше не буде в оселі: нестандартний спосіб віджене їх назавжди
GlavRed
2025-02-03T12:42:27Z
Кухня буде в ідеальному стані: як прибрати липкий масний наліт без агресивної хімії
TSN
2025-02-03T12:36:38Z
Туреччина фіксує рекордні доходи від мандрівників
ГЛАВКОМ NET
2025-02-03T12:33:32Z
Бояться, як чорт ладану: чому коти ненавидять апельсинову шкірку
Фокус
2025-02-03T12:21:57Z
Чоловік зацілує за цю смакоту: суперм'які та ніжні курячі котлетки за рецептом Пави
24tv
2025-02-03T12:15:25Z
Найсмертоносніше озеро у світі має таємничий секрет, який перетворює тварин на "камінь" – фото
TSN
2025-02-03T12:06:58Z
Як тиснути руку, щоб не здатися агресивним або боязким: правила етикету
GlavRed
2025-02-03T11:27:55Z
Покладіть в морозилку трохи фольги: зекономите час та гроші
24tv
2025-02-03T10:42:27Z
Обираємо найкращі сорти огірків для консервування
TSN
2025-02-03T10:36:00Z
Били дівчину та знімали відео: на Миколаївщині оголосили підозру двом школяркам
УкраинФорм
2025-02-03T12:51:50Z
Вибухи біля приміщень ТЦК в Україні: хто за цим стоїть і які наслідки
TSN
2025-02-03T12:48:05Z
У Луцьку молодик «розпускав руки» до патрульних
Украина Криминальная
2025-02-03T12:45:31Z
На Житомирщині затримано підозрюваного у вимаганні грошей в адвоката
Украина Криминальная
2025-02-03T12:39:51Z
Криваве божевілля на Дніпропетровщині. 17-річна дівчина зарізала рідного дідуся
Telegraf
2025-02-03T12:36:36Z
На Буковині прикордонники з пострілами затримали трьох ухилянтів
УкраинФорм
2025-02-03T12:30:22Z
Шахраї привласнили гроші жінки під видом виплат допомоги
InternetUA
2025-02-03T12:28:33Z
У Куп’янському районі ворог атакував дронами автівки «швидкої» та поліції
УкраинФорм
2025-02-03T12:27:48Z
Затримано ще 15 ділків, які намагалися налагодити в Україні нелегальний продаж «трофейної» зброї
Украина Криминальная
2025-02-03T12:27:12Z
Відкусив йому вухо: Тайсон назвав боксера, який завдав йому найсильнішого удару
24tv
2025-02-03T12:45:54Z
"Заслужив право вирішувати": ексворотар Реала оцінив непросту ситуацію Луніна в Мадриді
24tv
2025-02-03T12:36:47Z
Чудовий прогрес Ястремської після австрійського фіналу: оновлений рейтинг WTA
24tv
2025-02-03T12:15:14Z
"Чому я маю вірити йому": менеджер Усика про відхід Ф'юрі
24tv
2025-02-03T12:12:21Z
"Потрібно виводити 10-й номер Неймара в Аль-Хілялі, бо тепер він легендарний": найкращі коментарі тижня на Football.ua
Football.ua
2025-02-03T12:04:01Z
Красюк назвав головну мотивацію Усика, яка впливатиме на вибір наступного суперника
24tv
2025-02-03T11:54:26Z
Неонацисти з «Русича» зраділи смерті віцепрезидента федерації боксу «ДНР» Саркісяна
ГЛАВКОМ NET
2025-02-03T11:45:12Z
"Бій все ближче і ближче": Джошуа визначився із наступним суперником
24tv
2025-02-03T11:39:59Z
В Олександрії оцінили шанси нової зірки збірної України лишитися в команді
24tv
2025-02-03T11:18:09Z
Встановили особу обезголовленого росіянами військового ЗСУ, справу розслідує поліція - Добросердов
УкраинФорм
2025-02-03T12:51:31Z
Не повернувся з бойового завдання: загинув льотчик Іван Болотов
24tv
2025-02-03T12:51:26Z
У Криму торік окупанти провели щонайменше 124 військові навчання - правозахисники
УкраинФорм
2025-02-03T12:45:57Z
Проросійському політологу Батуріну, який працював на окупантів у Криму, оголосили підозру
УкраинФорм
2025-02-03T12:45:04Z
У Тернополі ветерани можуть отримати до ₴150 тисяч на розвиток бізнесу
УкраинФорм
2025-02-03T12:39:23Z
Сесія Ірпінської міськради не відбулася — депутати проігнорували захід після відсторонення мера Маркушина
TSN
2025-02-03T12:36:44Z
Жителям окупованої Херсонщини надходять смс із прямим закликом "дати дуба" за Путіна
24tv
2025-02-03T12:36:07Z
Науковці просять допомоги у розмінуванні полів унікальної 50-річної сівозміни
AgroPortal
2025-02-03T12:30:56Z
Місцями невеликий сніг, а подекуди ожеледиця: прогноз погоди на 4 лютого
24tv
2025-02-03T12:30:48Z
Катерина Осадча показала фото з весілля з Горбуновим і вперше розповіла, як він їй освідчився
TSN
2025-02-03T12:51:00Z
Викладач Карпенка-Карого Висоцький відповів на закиди студенток у неетичній поведінці та харассменті
Комсомольская правда
2025-02-03T12:40:02Z
Бейонсе отримала довгоочікувану "Греммі" за найкращий альбом: що обурило публіку
Фокус
2025-02-03T12:27:26Z
Національний відбір-2025: усі подробиці про фінал Нацвідбору
GlavRed
2025-02-03T12:27:22Z
Відома гра, яка отримала премію Греммі-2025 за найкращий саундтрек – результат вас здивує
24tv
2025-02-03T12:24:56Z
У трендовому кольорі: Маша Єфросиніна показала ідеальний образ для побачення
24tv
2025-02-03T12:24:46Z
Найцікавіші нові серіали лютого 2025 року
ITC
2025-02-03T12:19:57Z
«Я лайно у цьому фільмі»: Гай Пірс розкритикував «Пам’ятай» / Memento Нолана після того, як передивився фільм
ITC
2025-02-03T12:19:31Z
Стиліст назвав 7 помилок чоловіків під час самостійного шопінгу
24tv
2025-02-03T12:06:39Z
Росіяни розробили системи, які можуть керувати «роями» безпілотників - ISW
ZN UA
2025-02-03T12:46:59Z
Від БпЛА та морських дронів до снарядів: Зеленський показав українську зброю
24tv
2025-02-03T12:45:36Z
Відомий японський волонтер Фумінорі Цучіко зміг отримати дозвіл перебувати в Україні
24tv
2025-02-03T12:39:37Z
Як студент може отримати відстрочку від мобілізації: пояснення
24tv
2025-02-03T12:36:22Z
ЗСУ отримали німецькі наземні дрони зі штучним інтелектом
InternetUA
2025-02-03T12:34:31Z
Наша ведуча, Софія Єгорова, як співачка, майже щодня в благодійних гастролях. Пісня допомагає пережити важкі часи. Наш культурний тил збирає донати для потреб ЗСУ.
FM-TV
2025-02-03T12:33:46Z
Сьогодні виповнився б 51: що відомо про Ігоря Пелиха, життя якого обірвалось 16 років тому в ДТП
24tv
2025-02-03T12:30:49Z
Громадян попередили про фейкові листи нібито від «Дії» про отримання податкового відшкодування
Детектор М
2025-02-03T12:28:20Z
Виїзд за кордон 2025: чи можуть чоловіки з інвалідністю залишати територію України
Факти ICTV
2025-02-03T12:27:58Z
Червоні та фіолетові фрукти й овочі захищають організм від раку
УкраинФорм
2025-02-03T12:30:02Z
Як покататись на лижах та сновборді і не отримати травми: практичні поради
24tv
2025-02-03T12:09:56Z
Ці 4 поширені помилки призводять до випадіння вій: уникнути їх дуже просто
24tv
2025-02-03T12:09:06Z
Знайшли спосіб перемогти хворобу Альцгеймера: вчені розповіли про своє нове відкриття
Фокус
2025-02-03T11:45:06Z
У Києві зросла захворюваність на грип та Covid-19
ГЛАВКОМ NET
2025-02-03T11:30:07Z
Для безплідних пар дали шанс стати батьками: хто може безкоштовно зробити ЕКЗ
Telegraf
2025-02-03T11:27:14Z
Вапняний наліт знищиться за 30 хвилин: потрібно використати вино
24tv
2025-02-03T11:18:04Z
Жінки, вагітні двійнятами, опинилися в небезпеці: що виявили вчені
Фокус
2025-02-03T10:36:07Z
У 19 областях України працюють «амбулаторії на колесах»
УкраинФорм
2025-02-03T10:30:37Z
Пенсія деяких українців виросте на майже тисячу. Хто отримає збільшені виплати у лютому
Telegraf
2025-02-03T12:45:23Z
Летів із популярного курорту: у небі над Україною зафіксували загадковий літак
Telegraf
2025-02-03T12:42:38Z
Більшість членів монетарного комітету НБУ підтримали підвищення облікової ставки до 14,5%
УкраинФорм
2025-02-03T12:39:58Z
Нарешті відпочинок у дорозі: UPG відкриває новий АЗК на Київщині
ТСН
2025-02-03T12:36:55Z
У січні в Україні перероблено мінімальний обсяг соняшнику за останні 14 сезонів
Agravery
2025-02-03T12:30:46Z
Вартість цього овочу впала на майже 20%: скоріше біжіть у супермаркет
24tv
2025-02-03T12:30:41Z
Завищили цифри видобутку вугілля заради премій – повідомлено про підозру т.в.о. керівника ДП «Львіввугілля» та в.о. директора шахти
Украина Криминальная
2025-02-03T12:27:14Z
Україна займає одне з провідних місць серед країн-експортерів журавлини
AgroNews
2025-02-03T12:12:53Z
Ліміти на грошові перекази з 1 лютого: Гетманцев про можливість скасування та фінмоніторинг
Фокус
2025-02-03T12:12:36Z
Відео дня: преміальний електромобіль Huawei хитрим способом обійшов одразу кілька Mercedes-Benz
AutoGeek
2025-02-03T12:33:53Z
Великий китайський автобус: 26-метровий електробус Yutong випущений для Мексики
ITC
2025-02-03T12:19:55Z
Новий електрокросовер Mazda стане "зеленою" альтернативою CX-5
Фокус
2025-02-03T11:51:29Z
З трьома моторами: Ford Mustang Mach-E перетворили на гоночний прототип
AutoGeek
2025-02-03T11:27:32Z
Гоночний Mercedes-Benz оцінили у 51 мільйон євро
AutoCentre
2025-02-03T11:07:18Z
Які 7 ознак вказують на те, що пральна машинка скоро зламається: про це треба знати
TSN
2025-02-03T11:06:01Z
За ціною iPhone: названо найдешевші китайські електромобілі
Фокус
2025-02-03T10:42:16Z
На водні: новий BMW X5 отримає “спільний” двигун із Toyota
AutoGeek
2025-02-03T10:30:37Z
Нову Toyota Sienna зроблять схожою на Camry та RAV4
AutoCentre
2025-02-03T10:15:25Z
Лідери ЄС на неформальному саміті обговорять погрози Трампа запровадити мито на імпорт
Хвиля
2025-02-03T12:51:33Z
Дуда побоюється зростання міжнародної злочинності після завершення війни РФ проти України
Лига
2025-02-03T12:48:19Z
Трамп анонсував зустрічі та переговори з Україною і Росією
ГЛАВКОМ NET
2025-02-03T12:42:18Z
Трамп і Путін можуть зустрітися в Саудівській Аравії або ОАЕ – Reuters
Vlasti
2025-02-03T12:39:53Z
Володимир Зеленський відповів, за яких умов можливі переговори з Росією
24tv
2025-02-03T12:39:00Z
Чи готова Україна до політичних змін під тиском війни?
360ua.news
2025-02-03T12:33:56Z
Без Америки стримувати російську агресію в Європі буде вкрай важко - Наусед
УкраинФорм
2025-02-03T12:33:47Z
США, ймовірно, вступили у смугу руйнування, збідніння та хаосу
Лига
2025-02-03T12:33:32Z
До 11 років тюрми засуджено колаборанта – ексдепута Пологівської міської ради
Украина Криминальная
2025-02-03T12:30:01Z