Використовувати санкції Ради національної безпеки та оборони (РНБО) першим запропонував екссекретар Радбезу Олександр Данилюк. Про це із посиланням на колишнього генпрокурора Руслана Рябошапку, який був присутній на тій зустрічі, пише журнал НВ.
Рябошапка розповів, що на одній із зустрічей у 2019 році разом з ним були присутні колишній голова Офісу президента (ОП) Андрій Богдан, керівник СБУ Іван Баканов, президент Володимир Зеленський та Данилюк.
Саме останній запропонував ввести обмеження щодо активів Віктора Медведчука і його оточення на базі матеріалів СБУ від 2018 року. Всі, крім Баканова, були за. Рябошапка припустив, що глава СБУ «був психологічно не готовий до такого рішення».
- Читайте також: Анатолій і Ольга Шарій запустили замість «Шарий.net» новий сайт, який «належить журналістам»
Рябошапка також сказав, що підтримує санкції щодо Медведчука, оскільки це виняток, Медведчук надто небезпечний, але вважає недоцільним використовувати санкції РНБО щодо контрабандистів, оскільки вони й так поза законом. Решту подібних рішень він вважає незаконними. Рябошапка не очікував, що санкції застосовуватимуть щодо злодіїв у законі.
В ОП не заперечили, що санкційний спосіб обговорювали ще у вересні 2019‑го. Але не підтвердили, чому тоді вирішили зачекати із цим рішенням.
Нагадаємо, що 19 лютого 2021 року РНБО України запровадила санкції проти народного депутата від «ОПЗЖ» Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко та низки громадян України та РФ. Санкції введені за статтею «фінансування тероризму».
Зокрема, під санкції потрапила і Наталія Лавренюк – цивільна дружина соратника Медведчука, нардепа від «ОПЗЖ» Тараса Козака. Санкції діятимуть три роки та передбачають арешт усього майна підсанкційних осіб.
Санкції також введені щодо п'яти літаків, на яких літали за маршрутом Київ – Москва, а також проти компаній, що їх обслуговували.
Державна авіаційна служба України повідомила, що чотири підсанкційні літаки вилетіли з України ще до оприлюднення санкцій.
Фото: LIGA.net