MY.UAНовини
Цифровізація агросектора в дії
Цифровізація агросектора в дії

Цифровізація агросектора в дії

Як молода IT-компанія забезпечує аграріїв сучасними цифровими інструментами, підвищуючи їхню ефективність та прибутковість, пише agronews.

Технології продовжують шаленими темпами змінювати всі сфери нашого життя та цілі галузі світової економіки.

Стосується це й найтрадиційніших видів людської діяльності.

Так, останніми роками у світі все частіше говорять про «нову аграрну революцію», яку спричинило впровадження у сільське господарство IT-технологій.

Цифровізація та автоматизація скорочують витрати на добрива, паливо, одночасно підвищуючи продуктивність агрокомпаній, а відтак – і прибутковість галузі.

А нано-, біо-, смарт-технології, нові методи переробки й логістичні інструменти роблять час аграріїв дуже цінним.

Тож їм конче потрібні екосистеми, які дозволяють автоматизувати й цифровізувати виробництво, аби не витрачати часу на рутинні процеси й зосередитися на підвищенні ефективності та зростанні бізнесу.

Українські аграрії розуміють: діджиталізація та збільшення ефективності агровиробництва – не примха, а вимога часу.

Адже без цього не підвищити маржинальність бізнесу (коли прибуток покриває постійні видатки – Ред.) та не наблизитися до здійснення глобальної мети, втіленої у цілі сталого розвитку ООН – нульового голоду.

Готуючи другий випуск рейтингу «Індекс інновацій», Mind аналізує, наскільки вітчизняні компанії готові до реального впровадження змін і що саме вони готові для цього зробити.

Сьогодні розповідаємо про успішний кейс молодої амбітної IT-компанії Agri.

Chain, яка пропонує комплексну систему цифрових рішень для управління агробізнесом.

Як народилася інновація? Коли ІТ-технології лише з’явилися в Україні, аграрії замислилися над спрощенням процесів, але йшлося про елементарні рішення, наприклад, запровадження таблиць Excel для обліку та звітності.

На початку нульових компанії почали застосовувати програму 1С для бухгалтерського обліку, телеметричні модулі диспетчерських служб та системи контролю використання техніки.

Як правило, невеликі агрокомпанії на цьому зупинялися – декотрі продовжують працювати так і сьогодні.

Та великі агрохолдинги зупинитися на цьому не могли, все гостріше відчуваючи потребу в діджиталізації бізнес-процесів, автоматизації планування й управління та інтеграції IT-технологій в усі сфери діяльності підприємства.

Що найперше потребувало уваги – інтеграція рішень та оперативна управлінська звітність.

Потрібно було зробити так, аби різні відділи одного холдингу не покладалися у своїх рішеннях на різні вхідні дані та не спричиняли затримок, зриву планів і фінансових втрат.

Агропромисловий холдинг «Астарта-Київ» від початку будувався як високотехнологічна, публічна, інноваційна європейська компанія, яка виробляє продовольчі товари з орієнтацією на глобальні ринки.

Тож створення власної екосистеми для виконання своєї місії було єдиним можливим варіантом.

2017 року генеральний директор агрохолдингу Віктор Іванчик започаткував in.

House ІТ-компанію – Agri.

У дослівному перекладі з англійської Agri.

Chain – це «аграрний ланцюг», тобто у назві компанії закладено її філософію і головну мету: створення комплексного програмного продукту, який стане інструментом управління й побудови процесів для агровиробника, завдання якого – мінімізувати витрати та підвищити ефективність виробництва.

Адже реальна конкурентоспроможність компанії на ринку неможлива без ефективного використання земельного банку, техніки тощо, а це неможливо без чіткого планування і контролю всього ланцюга виробничих процесів.

В компанії люблять цитувати американського лікаря та автомобільного піонера Гораціо Нельсона Джексона, який сказав: «Я не вірю в те, що хтось може виконувати сьогодні роботу вчорашніми методами, і залишитися в бізнесі завтра».

Архітектура рішень Концепція Agri.

Chain передбачає: ✔️ єдину інформаційну систему управління службами на всіх рівнях; ✔️ автоматизовані гнучкі бізнес-процеси, які швидко адаптуються до змін зовнішніх або внутрішніх умов; ✔️ систему повідомлень, менеджмент завдань, інструменти ухвалення рішень; ✔️ автоматизований документообіг; ✔️ систему глибокої аналітичної звітності на основі ризик-менеджменту; ✔️ простий, дружній, інтуїтивний інтерфейс (онлайн-платформа з доступом за допомогою браузера або мобільних додатків).

Багатомодульна платформа – це комплексна система IT-рішень, які оптимізують роботу всіх напрямів діяльності підприємства.

Її архітектура наразі складається з шести окремих програмних комплексів: 🔹 Agri.

Chain Land – управління земельним банком; 🔹 Agri.

Chain Farm – управління агровиробництвом; 🔹 Agri.

Chain Scout – управління моніторингом посівів; 🔹 Agri.

Chain Barn – управління складськими процесами та логістикою підприємства; 🔹 Agri.

Chain Logistics – управління логістикою товарно-матеріальних цінностей та готовою продукцією; 🔹 Agri.

Chain Kit – моделювання та управління бізнес-процесами.

В основі концепції рішення Agri.

Chain – повна інтеграція з обліковою системою 1С, системою GPS-моніторингу, супутниковими та метеорологічними даними, які консолідуються в системі для аналізу та ухвалення ефективних рішень і використовуються як частина бізнес-процесів.

Частину web-додатків платформи створено за принципами Domain-driven design (DDD), основною технологією для серверної складової є ASP.

NET Core MVC, для браузерної – React (компонентно-орієнтована архітектура з використанням сучасних підходів context api і hooks).

Іншу частину розроблено на основі мікросервісної event driven архітектури, де базою для серверної частини є Netflix OSS, Spring, Apache Kafka, для браузерної – Angular.

Мобільні додатки створені на базі Android Framework.

Соціальна місія Унікальність платформи Agri.

Chain в тому, що це не просто бізнес-проект, він має ще й соціальну місію.

Таким чином агрохолдинг сподівається зробити галузь максимально ефективною.

Малі й середні агропідприємства услід за великими холдингами мають усвідомити, що шлях до ефективного виробництва у галузі лежить через повноту та об’єктивність даних і вміння працювати з ними, тож її майбутнє – у цифровій оптимізації.

Бізнес прагне мінімізації втрат та збільшення прибутковості, тому ефективний інструмент управління й аналізу потрібний йому як повітря.

Адже на багатьох сільгосппідприємствах діджиталізація і сьогодні виглядає як кілька придбаних програмних продуктів, які не інтегруються між собою та не мають централізованих управлінських функцій, або найчастіше – як геоінформаційні системи, які здійснюють аудит даних і виконують інтеграцію з системами обліку в ручному режимі.

«Ми запрошуємо всіх учасників галузі до діалогу, обміну досвідом і найефективнішими практиками, – говорить CEO Agri.

Chain Наталія Богачева.

– Ми пропонуємо об’єднатися у використанні нашої платформи, що дозволить на всіх етапах виробничого процесу якісно його планувати, контролювати ризики, підвищуючи ефективність кожного конкретного виробника, а також вдосконалювати систему завдяки досвіду всіх учасників задля підвищення ефективності галузі в цілому».

Стандарт для галузі Потреби різних агропідприємств у автоматизації є відмінними, але не унікальними.

Декотрі з них зацікавлені у модулі план-факт аналізу виконання виробничої програми, інші – у блоці обліку на складах для запобігання крадіжкам.

Оскільки великі агрохолдинги мають справу з повним комплексом сільськогосподарських завдань, в системному продукті компанії Agri.

Chain містяться рішення для більшості з них.

Supply chain-рішення, які пропонує платформа, дозволяють підприємству оптимізувати всі операційні процеси й отримати максимальну експертність.

Програмні комплекси сформовані з урахуванням найсучасніших практик, інструментів та підходів, а також наявних компетенцій фахівців на ринку.

Отже, платформа Agri.

Chain є максимально ефективною та гнучкою – вона швидко впроваджується, масштабується та кастомізується під потреби кожного підприємства.

Якщо дані підприємства впорядковані, структуровані та зберігаються в електронному вигляді, розгортання такої системи вимагатиме не більше одного дня.

Платформу Agri.

Chain можна використовувати як хмарний сервіс або у вигляді коробкового рішення.

В першому випадку розгортанням і технічною підтримкою системи займається компанія Agri.

Chain, другий передбачає адміністрування силами клієнта і зберігання даних на його власних серверах.

Хмарний сервіс більше підходить для малих і середніх агропідприємств, яким не потрібно займатись адмініструванням та мати своїх IT-фахівців.

При коробковому рішенні фахівці Agri.

Chain все одно консультують і супроводжують клієнтів у налагодженні системи, а також навчають одного-двох фахівців для подальшого супроводження, адже мета компанії – не просто продати продукт, а навчити гравців ринку ефективно його використовувати.

Єдина точка авторизації в системі – це робочий простір із бордами для кожної програми.

З нього за допомогою одного кліка користувач потрапляє в будь-який доступний йому модуль.

Якщо певні модулі не цікавлять підприємство, воно може відмовитися від них.

Кожен функціональний модуль інтегрується у вигляді самостійного рішення.

Фахівці Agri.

Chain планують, що з часом платформа стане стандартом управлінської системи для галузі.

Як це працює? Кожен програмний продукт вирішує конкретні завдання.

Так, ІТ-система управління земельним банком Agri.

Chain Land допомагає вирішити такі проблеми: -недостовірність або несвоєчасність документального оформлення договорів оренди земельних ділянок; -розбіжності у площі ділянок, які орендує та обробляє підприємство; -відсутність або неповне відображення інформації про ділянки в обміні; -низький рівень консолідації земельного банку та високий рівень технічних втрат; -нарахування орендних виплат за ділянки, які не обробляються чи знаходяться за межами полів; -втрата урожаю на ділянках, обробка яких здійснюється без правових підстав.

Перед впровадженням модуль Agri.

Chain Land «обкатали» на тестовому підприємстві з земельним банком площею 10 тис.

Сьогодні модуль працює на ділянках загальним розміром 250 тис.

га та керує всією площею земельного банку компанії «Астарта-Київ».

IT-система управління агровиробництвом Agri.

Chain Farm дозволяє виправити такі недоліки: 🔹 відсутність злагодженої комунікації між виробничими службами; 🔹 неоптимальна кількість штатних працівників; 🔹 відсутність системи контролю виконання планової виробничої програми; 🔹 нецільове та неоптимальне використання ресурсів; 🔹 недотримання норм виконання технологічних операцій.

Система управління моніторингом посівів Agri.

Chain Scout дозволяє вирішити проблеми відсутності: -єдиної системи історичних, супутникових даних та даних аерофотозйомки; -чіткої системи реагування на ризики (хвороби, шкідники, бур’яни); -системного моніторингу та культури оглядів посівів; -динамічного прогнозування об`ємів агровиробництва.

За її допомогою агрономічна служба може автоматично планувати огляди полів у прив’язці до конкретної агрокультури, своєчасно виявляти хвороби, шкідники, бур’яни, ухвалюючи рішення для їх оперативного усунення, формувати пропозиції та влаштовувати обговорення із фахівцями.

«Концепція рішення Agri.

Chain Scout полягає у побудові системи оглядів посівів як однієї з основних складових бізнес-процесів агрокомпанії, – пояснює Наталія Богачева.

– Платформою передбачено можливість вибудувати систему оглядів посівів під кожну конкретну компанію.

Пані Богачева додає: у подальшому ці прогнозні дані будуть використовуватися у бюджетних процесах – для планування елеваторної й токової логістики продукції.

Мовою цифр У компанії нічого не вийшло б, коли б до готовності інвестувати в інновацію час і кошти не долучився потужний людський ресурс.

Спочатку це були десять ентузиастів – власні фахівці компанії та експерти галузі.

Вони поставили за мету створити єдину інформаційну систему управління агробізнесом з автоматизованими та гнучкими бізнес-процесами.

На повноцінний запуск стартапу – від ідеї до виходу на ринок – знадобилося три роки.

Сьогодні Agri.

Chain – це команда однодумців, експертів у галузі та 45 висококласних фахівців крос-функціональної ІТ-команди, а також 553 тис.

га землі під контролем IT-системи; 6 виведених на ринок IT-рішень та 8 компаній-клієнтів із впровадженими програмними комплексами.

Економічний ефект від впровадження продукту компанії можна вимірити вже сьогодні: для системи Agri.

Chain Farm він становить 793 тис.

грн, для модуля Agri.

Chain Land – 3,7 млн грн.

«Мене надихають люди, які за останні роки вивели аграрну галузь в Україні на абсолютно новий рівень, – зізнається Наталія Богачева.

– Неймовірні історії їхніх досягнень дають усвідомлення, що немає нічого неможливого».

За словами CEO компанії, Agri.

Chain прагне ділитися власною експертизою й інструментами з іншими учасниками ринку для синергетичного та сталого розвитку галузі в цілому.

Компанія культивує дбайливе ставлення до використання природних ресурсів, просуваючи думку про те, що успішність агробізнесу базується на ефективності, а не на кількості оброблюваних гектарів.

«На прикладі наших рішень ми доводимо, що інноваційні IT-інструменти підвищують ефективність агропідприємств, і таким чином Agri.

Tech може сприяти досягненню цілей в галузі сталого розвитку для кращого і сталого майбутнього», – резюмує пані Богачева.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
​«Слуга» Клочко отримав підозру в незаконному збагаченні на 11 млн грн
ГЛАВКОМ NET
2024-05-02T13:19:56Z
Трамп – найгірше очікування для Китаю, – політтехнолог припустив плани Пекіна
24tv
2024-04-30T17:12:52Z
Відчуває, що скоро доведеться: куди може планувати втечу Лукашенко
24tv
2024-05-01T16:54:01Z
Столтенберг назвав основну перешкоду для вступу України в НАТО
24tv
2024-04-30T12:16:12Z
Генерал Годжес вважає безглуздою ідею заморожування війни Росії проти України
УкраинФорм
2024-05-02T15:37:56Z
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 30 квітня 2024 року
Детектор М
2024-05-02T15:37:54Z
Обрали час і знали, що буде уражено, – Братчук розповів про підступний обстріл Одеси
24tv
2024-04-30T18:09:54Z
За добу знищено понад 1250 росіян: Генштаб назвав втрати Росії у війні
TSN
2024-04-30T07:36:13Z
Глава Єврокомісії - про акції протесту в Грузії: Уряд повинен прислухатися до цього чіткого сигналу
УкраинФорм
2024-05-02T01:33:25Z
Мінфін розмістив ОВДП на 7,2 мільярда гривень
УкраинФорм
2024-04-30T18:00:56Z
Що буде з цінами на пальне у травні: чи очікувати на зростання вартості
24tv
2024-04-29T19:54:01Z
В Україні пошкоджено 50% усієї енергосистеми країни, — Кулеба
Фокус
2024-05-02T09:40:25Z
Адміністрація Байдена роздумує над забороною на імпорт збагаченого урану з Росії ‒ Bloomberg
ZN UA
2024-04-30T01:03:52Z
На конкурсі Ukraine Wine&Spirits Awards названі кращі українські вина
AgroNews
2024-05-02T15:16:13Z
Від продажу ОВДП до держбюджету цьогоріч залучили понад 155 мільярдів
УкраинФорм
2024-05-02T15:16:00Z
«Нафтогаз» закликав ЄС допомогти захистити газові сховища від Росії: чому це вигідно Європі
ZN UA
2024-04-30T13:58:11Z
Вартість знизилась на 20%: в Україні стрімко падає ціна на популярний салатний овоч
GlavRed
2024-05-02T15:27:18Z
«Газпром» пішов у мінус – звіт зафіксував «впевнені» мільярдні збитки
ZN UA
2024-05-02T15:16:22Z
"Кадирівців" пригнали до українсько-російського кордону: який регіон під загрозою
UNIAN NET
2024-04-29T17:48:29Z
На Куп’янському напрямку росіяни провели ротацію і поновили штурмові дії - Синєгубов
УкраинФорм
2024-04-30T17:54:31Z
Все знищене до фундаменту: росіяни показали, що залишилося від села Роботине
Фокус
2024-04-30T16:45:41Z
Не мають "козирів", які б нас могли здивувати, – військовий експерт про ситуацію на фронті
24tv
2024-05-01T14:12:22Z
На кордоні у Львівській області чоловік позбувся автомобіля через сховок з цигарками
Варта1
2024-05-02T15:31:35Z
З початку повномасштабної війни росіяни обстріляли Донеччину майже 15 тисяч разів - Клименко
УкраинФорм
2024-05-02T15:21:26Z
Вбивство рашистом двох українських військових у Німеччині: що відомо про трагедію
Украина Криминальная
2024-04-29T18:33:48Z
У Києві демонтують тунель між станціями метро «Деміївська» та «Либідська»
УкраинФорм
2024-04-30T17:21:10Z
Вибухи по всьому Криму і не тільки: окупанти повідомляють про масовану "бавовну"
24tv
2024-04-30T00:03:58Z
Весь рік будете лити сльози: що не можна робити на Страсну п'ятницю
GlavRed
2024-05-02T13:27:32Z
Мобілізація в Україні: що зміниться для людей з інвалідністю та обмежено придатних
24tv
2024-04-30T13:42:48Z
У Повітряних силах пояснили заяву про літаки F-16 після Великодня
TSN
2024-05-02T10:07:42Z
Стрільцям – проблеми, Овнам – підвищення зарплати: гороскоп на 2 травня для всіх знаків зодіаку
24tv
2024-05-02T03:40:36Z
Ідентифікація пенсіонерів: коли відновлять виплату тим, хто її не пройшов
ZN UA
2024-05-02T15:37:55Z
Хто входить в категорію пільговиків у 2024 році
24tv
2024-05-02T15:36:39Z
Справа митрополита УПЦ МП Павла: суд дозволив зняти електронний браслет
ГЛАВКОМ NET
2024-04-30T14:27:31Z
Більше далекобійних дронів: у ЗМІ розповіли, як Україна готується бити по Росії безпілотниками
Telegraf
2024-04-29T23:06:23Z
Німеччина передала Україні боєприпаси до IRIS-T і 10 БМП Marder
Европейская правда
2024-04-29T21:09:54Z
Піднявся тиск і помер: на Хмельниччині поліція розслідує смерть чоловіка після затримання ТЦК
Фокус
2024-05-02T15:33:29Z
Планували операцію, однак чоловік відмовившись та вийшовши на вулицю ледь не загинув — що сталось у Києві?
Khreschatyk
2024-05-02T09:30:14Z
ДТП "без водія": суддю з пляшкою алкоголю знайшли на пасажирському сидінні
TSN
2024-05-02T00:03:53Z
Росіяни знову вдарили по Одесі балістикою: перші подробиці
Обозреватель
2024-04-30T21:19:39Z
У Будапешті «ненавмисно» жорстоко вбили українця
Украина Криминальная
2024-05-02T15:15:36Z
На Львівщині судитимуть групу зловмисників, які заволоділи майже двома мільйонами бюджетних гривень
Украина Криминальная
2024-05-02T15:06:52Z
Удар балістикою зі шрапнеллю по Одесі: зросла кількість жертв, деталі обстрілу
Фокус
2024-04-30T05:36:06Z
На Сумщині двох чоловіків судитимуть за смертельне зґвалтування… товариша
Украина Криминальная
2024-04-30T09:30:10Z
У дитячому закладі в Хмельницькому стався вибух - є постраждалий
УкраинФорм
2024-05-02T15:27:16Z
Україна розбила Китай на ЧС-2024 з хокею
1News
2024-04-30T14:10:04Z
Росія знищила в Одесі гімнастичний зал «Тріумф»
УкраинФорм
2024-05-02T15:27:26Z
Довбик та Лунін можуть потрапити до символічної збірної сезону Ла Ліги
Чемпион
2024-05-02T15:25:56Z
Хабі Алонсо: Баєр має велику мотивацію в Лізі Європи
Football.ua
2024-05-02T15:25:23Z
Це пережитки минулого: Тупчій пояснив рішення не їхати у збірну України
Чемпион
2024-05-02T15:18:12Z
ФА Англії дискваліфікувала Тоналі на два місяці
Чемпион
2024-05-02T15:15:26Z
Тренер Дніпра-1 поставив ультиматум своїм гравцям перед матчем УПЛ
1News
2024-05-02T15:09:40Z
Ювентус і Мілан вийшли з гонки за Зіркзеє
Football.ua
2024-05-02T15:04:35Z
"У Києві дуже спекотна погода": футболіст "Шахтаря" залишився незадоволеним раннім початком матчу УПЛ
ZN UA
2024-05-02T14:58:58Z
В Україні зареєстровано 100 000 електромобілів: які купують найчастіше
24tv
2024-05-02T15:27:43Z
Названо найнадійніший двигун Toyota у 2024 році: перевірте, чи ваше авто в переліку
Telegraf
2024-05-02T14:30:18Z
На агрегатах Tesla: позашляховик Toyota Land Cruiser отримав електричну версію
AutoGeek
2024-05-02T14:07:33Z
Перший самостійний виїзд на дорогу: як підготуватись до водіння по місту?
ЗаРулем
2024-05-02T13:30:28Z
Потужністю понад 1300 сил: Dongfeng показав ефектний електричний пікап
AutoGeek
2024-05-02T13:21:56Z
Новий потужний електромобіль Kia розсекретили до прем'єри
Фокус
2024-05-02T13:15:10Z
Карета, БТР та марсохід: дивні машини-саморобки, які можна купити в Україні
Telegraf
2024-05-02T12:45:22Z
В Україну привезли новітній суперкар Mercedes-AMG GT
Топ Жир
2024-05-02T12:39:13Z
Від 24 900 євро: електрифікований хетчбек Lancia Ypsilon розкрив усі подробиці
AutoGeek
2024-05-02T12:21:11Z
Лише одиниці знайдуть помилку на зображенні за 6 секунд: загадка на уважність
GlavRed
2024-05-02T15:27:35Z
Бездротова vs дротова: яка зарядка краща для вашого смартфона, пояснили фахівці
Telegraf
2024-05-02T15:22:28Z
Супутник, який загубили у космосі ще у 90-х, раптово знайшовся
ГЛАВКОМ NET
2024-05-02T15:12:04Z
Одна маленька хитрість з дисплеєм змусить телефон працювати довше
Telegraf
2024-05-02T15:06:56Z
На Мonobank здійснюють потужну DDoS-атаку
Детектор М
2024-05-02T15:04:25Z
Як відключити доступ до вашої камери та мікрофона на будь-якому пристрої
24tv
2024-05-02T15:03:02Z
У Росії закінчилися оригінальні деталі Apple: як тепер ремонтують iPhone
Обозреватель
2024-05-02T15:01:49Z
Популярний стрімер був шокований, дізнавшись скільки коштує його акаунт в Steam
24tv
2024-05-02T14:57:14Z
Якого місяця народжуються найуспішніші діти - і грошей зароблять, і у спорті стануть зірками
Знай
2024-05-02T14:51:21Z
5 причин, чому не варто тримати кактуси вдома: ви цього не знали
24tv
2024-04-29T17:03:33Z
Якщо Шуба набридла: рецепт розкішного норвезького салату з буряком та оселедцем
24tv
2024-04-29T16:36:02Z
Слимаки не дістануться рослин: працюючі засоби від шкідників
Telegraf
2024-04-30T02:03:13Z
Вікна сяятимуть як ніколи: весь секрет в особливому розчині для миття
Telegraf
2024-04-29T19:00:26Z
Що можна зрозуміти про кухонний ніж при першому поверхневому огляді
Детектор М
2024-05-02T15:31:03Z
Вийде так багато, що точно вистачить всім: рецепт паски на 1 літрі молока
24tv
2024-05-02T15:30:25Z
Домашні облизуватимуть тарілки: рецепт курячих крилець у медово-лимонному соусі
Telegraf
2024-04-30T12:33:48Z
Паска на 10 жовтків від "чарівниці" Дарії Цвєк: нереально смачна і довго не черствіє
Telegraf
2024-04-30T10:12:55Z
Простий та смачний яблучний пиріг: кухар розкрив секрет ідеального десерту
Политека
2024-04-29T23:03:43Z
Влад Яма здивував неочікуваним фото в Криму та розлютив українців
TSN
2024-04-30T14:46:27Z
Це варто побачити всім українцям: у Києві представили незвичайну виставку врятованих писанок
Telegraf
2024-04-30T09:36:30Z
Киянка Ангеліна Усанова перемогла на конкурсі Miss Eco International-2024 в Єгипті
VGorode
2024-04-30T10:06:02Z
Без яких базових речей нам не обійтися весною: найкраща добірка
24tv
2024-05-02T15:39:46Z
Раміна Есхакзай відверто розповіла про боротьбу з булімією: "Їм все підряд та блюю"
TSN
2024-05-02T14:27:37Z
Два найрозкішніші образи за день: 52-річна королева Данії вигуляла стильні вбрання
Telegraf
2024-05-02T15:09:32Z
У Мюнхені показали фільм «20 днів у Маріуполі»
УкраинФорм
2024-05-02T15:03:31Z
Моніка Беллуччі у сукні від українського бренду Anna October позувала для Marie Claire
Комсомольская правда
2024-05-02T14:55:15Z
Українська стрічка перша у списку: 10 найпопулярніших фільмів і серіалів на Netflix
24tv
2024-05-02T14:30:28Z
Як відмити цвіль у квартирі: прості способи, яких ви могли не знати
24tv
2024-04-30T03:42:05Z
Що робити, якщо вкусила бджола: лікарі описали правильну послідовність дій
GlavRed
2024-04-30T11:27:28Z
Аліна Михайлова з "Вовків Да Вінчі" стала найкращою бойовою медикинею Європи
24tv
2024-05-01T22:03:22Z
Діти не доживають і до 10 років: учені б'ють на сполох через маловивчений вид деменції
Фокус
2024-04-30T11:27:08Z
Як вивести жовті плями від поту: поради, які допоможуть впоратися з цією проблемою
GlavRed
2024-05-02T15:33:28Z
Гендерна нерівність: нове дослідження показало, що жінки живуть довше, але є нюанс
TSN
2024-05-02T15:18:36Z
Чи можуть окуляри з дірочками покращити зір
24tv
2024-04-30T09:03:42Z
Ніби щойно з магазину: як очистити духовку до блиску
Telegraf
2024-04-30T06:18:55Z
Любите "лікуватися" чаєм з лимоном - є погані новини: чим небезпечний мікс цитрусу та гарячої води
Знай
2024-04-30T09:12:10Z