MY.UAНовини
Зеленський виступив зі щорічним посланням до парламенту: повний текст промови президента
Зеленський виступив зі щорічним посланням до парламенту: повний текст промови президента

Зеленський виступив зі щорічним посланням до парламенту: повний текст промови президента

У своєму зверненні очільник держави анонсував низку змін, які відбудуться в Україні у 2022 році.

1 грудня президент Володимир Зеленський виступив зі щорічним посланням до парламенту.

Наводимо повний текст його промови, опублікований на сайті Офісу глави держави.

Шановні громадяни України!

Дорогий український народе!

Рік тому я починав своє послання словами про те, що його формат варто змінити. І, крім народних депутатів, звітувати безпосередньо перед людьми, які на п'ять років найняли всіх нас, найняли мене на роботу! Це наші військові та їхні родини, наші лікарі, науковці, студентство, митці, спортсмени. Громадяни України. З усіх регіонів України, включно з нашим Донбасом і Кримом. Я радий розпочати сьогодні це послання, вітаючи всіх їх у цій залі!

Це особливо символічно сьогодні. У знаковий день, що стався рівно 30 років тому. 1 грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум щодо незалежності України, яку підтримала абсолютна більшість громадян України. З усіх регіонів, включно з Донбасом і Кримом.

30 років тому ми зробили великий крок. Але не пішли далі.
Ми відновили, проголосили, обрали й здобули незалежну Україну. Але так і не почали її будувати. Незалежну від чужого впливу та чужих інтересів.

Де закон один для всіх, і закон вирішує все. А не один вирішує все, і для всіх це закон. Де Конституція – це великий суспільний договір, а не маленький кулуарний "договірнячок". Де політики працюють на 100% громадян, а не на 20% ВВП одного громадянина.

Таку країну не будували багато років. Таку країну останні два з половиною роки будуємо ми всі разом. Насправді вільну, дійсно самостійну, реально незалежну державу.

1. Незалежна країна – це передусім здорова країна. Два роки ми протидіємо COVID-19. Починали майже ні з чим. І це правда. Зараз маємо майже все. Лікарні, ліжка, кисень і, найголовніше, вакцини. Ще вчора ми не знали, як поділити першу партію у 500 тисяч доз. Наразі доступні мільйони доз AstraZeneca, CoronaVac, Pfizer і Moderna. Ми починали з десяти тисяч щеплень на день. У листопаді зробили 6,5 мільйонів. Дякую нашим медикам. А загалом на сьогодні – 24 мільйони щеплень.

Але я не хочу, щоб сьогодні головним словом мого звернення було "ковід", і не хочу, щоб це було слово "локдаун". Я хочу, щоб це була головна асоціація з нашою країною – я хочу, щоб поруч зі словом "Україна" завжди було слово "вперше".

Я говоритиму про головне: що зроблено вперше і що буде далі.

Попри глобальну пандемію та економічну кризу, спричинену цією пандемією, ми стабілізували економічну ситуацію. У 2021 році розмір економіки України вперше досягне рекордного рівня за період незалежності – перевищить 190 мільярдів доларів. Це більше, ніж у докризових 2008-му та 2013 роках.

Вперше, починаючи з того ж 2013 року, ми зменшимо державний борг до рівня нижче 50% ВВП. При тому, що в останні роки у більшості країн він стрімко зростав і в середньому у світі перевищує 90%. Наші золотовалютні резерви зросли й сьогодні досягають 30 мільярдів доларів. Це є найвищим показником з того ж 2013 року.

Вперше в історії незалежної України ставка кредитів для малого та середнього бізнесу опустилася нижче 10%. Наразі це в середньому 9,7%.

Завдяки програмі "Доступні кредити 5-7-9" український малий і середній бізнес отримав понад 70 мільярдів гривань, створив тисячі нових робочих місць.

Незабаром ми запустимо програму "Українська мрія", за якою кожен громадянин нашої держави, який чесно сплачує податки, зможе отримати кредит за ставкою 5% у гривні для придбання власної нерухомості в новому житлі, електромобіля, здобуття освіти або зміни професії.

Енергетична криза, обмеження в електропостачанні, значне зростання тарифів. Вперше – це не про Україну. Це реалії усього світу, пропри які нам вдалось зберегти стабільність в енергетиці, стримати зростання цін на житлово-комунальні послуги, а ціни на електроенергію для населення – навіть знизити.

У 2022 році ми розпочнемо "Велику термомодернізацію". Ми плануємо утеплити тисячі – саме тисячі – багатоповерхових будинків, шкіл, садочків та лікарень. Це дозволить нам застрахуватись від подальшого зростання цін на енергоресурси та вперше здобути справжню енергетичну незалежність.

Шановні парламентарі, я хочу подякувати Верховній Раді України – вчора ми проголосували дуже важливий податковий закон № 5600, який збільшує ренту: плату за використання природних ресурсів. Ми спрямуємо ці кошти на наших дітей. Тому до 10 грудня вперше за всю історію я вношу законопроект про економічний паспорт українця. Відповідно до нього, ці кошти – плата за використання наших надр – накопичуватимуться на персональних рахунках дітей громадян України. Після досягнення повноліття наші діти зможуть використати ці гроші для здобуття освіти в Україні чи купівлі власного житла в Україні. Завдяки цим двом законам нарешті наші олігархи стануть справжніми інвесторами в майбутнє наших дітей. Я їх вітаю. І це теж буде вперше за роки незалежності нашої держави.

Із сьогоднішнього дня мінімальна зарплата в Україні становить 6,5 тисяч гривень. Ми не тільки підвищили мінімальну зарплату. Середня заробітна плата вперше за останні 30 років у доларовому еквіваленті перевищила 500 доларів на місяць. Вперше зарплата лікарів зросла за рік вдвічі.

З нового року, з 1 січня, вона становитиме мінімум 20 тисяч гривень, а середня заробітна плата лікаря в Україні становитиме 24 тисячі гривень. Ми вперше починаємо гідно ставитися до лікаря, і не тільки тоді, коли нам це потрібно. І я впевнений, що у своєму наступному посланні такі ж слова я скажу про заробітну плату наших вчителів.

Але питання не лише у збільшенні заробітних плат. У порівнянні з 2019 роком бюджет на медицину збільшився вдвічі. Вперше за всю історію незалежної України ми повністю укомплектували автопарк швидких допомог, повністю на 100%. Ми відремонтували 600 сільських амбулаторій та понад 200 приймальних відділень. А вже в наступному році ми розпочинаємо реконструкцію – нова програма – реконструкцію 48 обласних багатопрофільних клінічних лікарень. 24 для дорослих, 24 для дітей. А також 24 реабілітаційних центри для наших ветеранів.

Я пишаюсь тим, що ми в наступному році вперше з початку війни на сході повністю закриємо чергу на квартири для всіх наших ветеранів війни на сході країни. Одразу після ветеранів ми розпочнемо такий самий процес для всіх наших військовослужбовців.

Я пишаюсь тим що за порятунок майже тисячі людей в Афганістані українській воєнній розвідці весь світ аплодує стоячи. Слава Україні!

Я пишаюсь тим, що вперше за 30 років у 2022 році фінансування сектору оборони і безпеки, всіх програм, перевищить 320 мільярдів гривень. При тому, що у 2018 році ця сума була 191,7 мільярда гривень.

У межах цих коштів ми вперше запускаємо комплексну ракетну програму, програму відновлення українського флоту, створення кібервійськ в Україні.

Вперше за період незалежності держава будує літаки Антонов АН-178 для своєї армії. Вперше розпочинаємо в Україні будувати воєнний завод з виготовлення сучасних дронів.

Вперше за довгі роки Рада національної безпеки і оборони стала по-справжньому займатись безпекою й обороною держави. Держави, яка незалежна від злодіїв у законі, контрабандистів, кримінальних авторитетів, агентів інших держав. Захищаючи свою землю, свої надра, свою питну воду, ліс і всі свої стратегічні підприємства.

Ми будуємо країну, незалежну від допомоги та підтримки інших.
Яка завжди вдячна за це – я дякую кожній країні – але ніколи не чекає тільки на це, і перш за все розраховує на себе. Ми не чекаємо десятки місяців від захоплення Криму, а збираємо десятки країн для його звільнення і запускає Кримську платформу.

У її першому саміті взяло участь 46 делегацій, лідери країн G7 та ЄС: США, Німеччина, Франція, Туреччина, всі наші друзі, керівництво НАТО, ОБСЄ і Ради Європи. Вперше з 2014 року деокупація Криму була обговорена на найвищому міжнародному рівні. Ми повернули Крим у світовий порядок денний. Кримська платформа буде закріплена у резолюції Генасамблеї ООН. Ми чекаємо на отримання нею офіційного статусу міжнародної організації.

Вперше від моменту окупації ми боремось за Крим не на білбордах, а на всіх міжнародних майданчиках та зустрічах. Не лозунгами, а офіційними документами. Вперше з 2014 року розроблена й ухвалена Стратегія деокупації та реінтеграції Криму. Територія площею 27 тисяч квадратних кілометрів. Більша за деякі країни Європи і світу. Але ми боремось не за гектари, а за людей, за своїх громадян. І вперше за всю історію ми ухвалили закон про корінні народи, який закріпив статус і права кримських татар. Ми боремось за нашу молодь і суттєво спростили школярам з Криму та тимчасово окупованого Донбасу доступ до вищої освіти в Україні: без ЗНО, безоплатно, без обмежень, без будь-яких умов у будь-який університет. Ми боремось за тимчасово окуповану свідомість наших громадян, тому запустили мовлення для ТОТ. Це наша земля. Звільнити її – наша мета.
Ніхто не зробить цього замість нас. Це наша філософія.

В цьому році ми зберегли двопартійну підтримку Сполучених Штатів і вивели наші відносини на новий, більш високий рівень. 

За підсумками моєї зустрічі з Президентом Байденом ухвалено Спільну заяву, військова підтримка. Оновлено Хартію стратегічного партнерства України і США. В основі наших відносин з Європейським Союзом – довіра, солідарність, взаємна підтримка. Це доводять результати 23-го Саміту Україна – ЄС та його амбітна підсумкова заява. Наша мета – імплементація Угоди про асоціацію. За підрахунками уряду, загалом виконано близько 60% всіх зобов’язань України за Угодою, причому 25% – тільки у цьому році. Дякую вам, шановні депутати.

Ми щодня доводимо, що здатні не лише ефективно співпрацювати з НАТО у операціях та навчаннях Альянсу – взаємодія в Чорному морі, діяльність Литовсько-польсько-української бригади – але й зі зброєю у руках захищати демократію, свободу, нашу власну державу.

Вперше спільно з Великою Британією ми реалізуємо амбітний проект розвитку Військово-Морських сил України на суму 1,7 мільярда фунтів стерлінгів

З Туреччиною вже будуємо перший корвет для наших Військово-Морських сил.

Вперше укладено чотири масштабні угоди з Францією на 1,3 мільярда євро на великі інвестиційні проекти.

Ми досягнули важливих результатів у співпраці з нашими партнерами: МВФ, Світовим банком, ЄБРР та іншими міжнародними інституціями на загальну суму понад 2,7 мільярда доларів.

Ми вперше запропонували лідерам ЄС створити регіональну платформу зміцнення енергетичної безпеки. Актуальність цієї ініціативи підтверджує наявна енергетична криза в Європі. Ми послідовно доводимо: "Північний потік – 2" – це енергетична зброя, яка створює загрозу всьому регіону. Ми вдячні всім партнерам, які нас підтримують.

Важлива складова нашої міжнародної політики – підтримка світового українства. Я знаю, наскільки важливим для українців, що мешкають у США, Канаді, ЄС, є питання множинного громадянства. Сьогодні я вношу відповідний законопроект на розгляд парламенту. Нас 65 мільйонів.

Вперше українці з усього світу будуть відчувати себе не діаспорою, не просто людьми "українського походження", а українського громадянства! Рівними українцями.

І це теж частина незалежності. Коли люди з рівними правами їздять рівними дорогами.

За 30 років українці стали класними водіями, навчившись оминати ями на дорогах. Вперше в історії опозиція критикує владу за те, що вона будує дороги й мости. Особлива критика "Великого будівництва" лунає від тих, які у свій час при владі не змогли зробити ні середнього будівництва, ні маленького. Та й самі їздили по дорогах з дірками, залишаючи так ж самі дірки в бюджеті.

Всі думали, що хороші дороги й Україна – це антоніми. Ми довели, що вони стали синонімами. Ми вже побудували 13 тисяч кілометрів доріг. Але багато якісних доріг не буває, тому ціль на два наступні роки не зменшується – це 15 тисяч кілометрів доріг.

Ще один важливий напрямок – це національна програма відновлення мостів. У її межах вже побудовано та оновлено 560 мостів та мостових переходів, серед яких – легендарний міст у Запоріжжі, який був недобудом 15 років. За наступні два роки плануємо з‘єднати береги по всій нашій Україні ще 810 мостами і мостовими переходами, серед яких Кременчуцький та Ямпільський мости.

Незалежність – вона має відчуватись у повітрі. Тому ми створюємо українського національного авіаперевізника. Вперше за багато років перевізник зможе літати в наші нові регіональні аеропорти, які ми будуємо. Загалом наразі будуємо в 16 містах України. Ми також прагнемо побудувати аеропорт міжнародного значення на Закарпатті, між Ужгородом та Мукачевом – це новий проект, та два аеропорти на сході України. Бо Донбас – це України.

Перший рейс національного перевізника буде в 2022 році. До 2025-го буде повністю сформовано флот компанії – не менше 20 суден. Будуть відкриті регулярні рейси як всередині, так і ззовні.

Українського перевізника мають бачити не тільки в Україні, а й в усьому світі. І цьому дуже допоможе угода про відкрите небо, авіаційний безвіз, який ми нарешті підписали з Європейським Союзом. Тому UNA обов'язково приземлиться в ЄС. І такі великі плани справді окриляють.

Незалежність – це природний потяг кожної людини. Тому ми запустимо 10 нових потягів "Інтерсіті+", 80 нових електричок та майже 500 нових сучасних спальних вагонів українського виробництва.

Незалежна країна – це там, де ти будеш здоровим, незалежно від свого соціального статусу. Для цього ми вперше запустили програму "Здорова Україна", в рамках якої ми вже побудували 600 активних парків, 900 спортивних майданчиків, 193 стадіони та 25 басейнів.

Попереду ще 9 тисяч спортивних майданчиків і початок державної програми – 19 льодових арен, сотні ДЮСШ та спортивних інтернатів, нові палаци спорту. Вони стануть нашими новими місцями сили та здоров‘я нації, здоров’я нашого майбутньої – наших дітей.

Ми з самого початку ставили чіткі завдання. Підвозити до шкіл та садочків дітей не довше ніж 30 хвилин якісною дорогою. Усе має бути зрозуміло, сучасно за всіма міжнародними стандартами. І цих нових шкіл та садочків має ставати кожного дня все більше і більше. Поки ми будуємо, може, не дуже багато, але понад 150 дитячих садків. буде ще 300. Побудовано 200 нових шкіл. буде ще 300.

Вперше за довгі роки ми почали будувати наші вітчизняні локомотиви та вагони у Кременчузі. Вперше за довгі роки ми почали будувати в Харкові наші танки, сучасні українські. І це будівництво дійсно велике і стає все більшим з кожним днем. Інфраструктура – це нові робочі місця, нова якість життя кожного.

Незалежна країна – розумна країна. Освічена. А тому – сильна країна не може бути зі слабкою освітою. Ми підтримуємо талановитих школярів. Запроваджено нові державні, президентські премії: 100 тисяч гривень – переможцям міжнародних учнівських олімпіад з математики, фізики, інформатики та хімії. В цьому році вперше ми надаємо премії не тільки учням, але й вчителям, які цих чемпіонів підготували. 10 тисяч гривень щомісяця отримують випускники з найвищим балом ЗНО. 250 учнів. 10 найкращих з кожного регіону України. А для нас кожен регіон України – найкращий.

Цього року ми підвищили стипендії студентам до прожиткового мінімуму. При цьому кількість стипендіатів зменшувати не будемо. Це дуже важливо.

Цього року ми забезпечили ноутбуками понад 60 тисяч учителів, а до 2023 року новий ноутбук буде в кожного вчителя нашої держави!

Уперше для держави кібербезпека, штучний інтелект, нанотехнології аерокосмічні, енергетичні та біотехнології – це не просто розумні слова, а пріоритетні спеціальності в Президентському університеті, який ми починаємо створювати.

Два роки тому запрацював Національний фонд досліджень. Це грантова підтримка науки. За два роки гроші отримали 222 наукові проекти на загальну суму близько 1 млрд гривень. Це наукові розробки, до яких залучено понад 1500 провідних і молодих українських вчених.

Уперше за багато років ми відновлюємо науковий флот України. Уявіть, останній рейс українського наукового судна у Світовому океані відбувся 20 років тому, а в Чорному морі – 10 років тому. Цьогоріч у нас з'явилося два кораблі – мало, але вони з’явились! Це судно "Борис Александров", яке буде виконувати наукові й екологічні дослідження в Чорному морі, та криголам "Ноосфера" для дослідження Світового океану, а також наших експедицій до української станції Академік Вернадський в Антарктиді.

Наша незалежність – це можливість пам'ятати та берегти своє минуле, будучи впевненими в майбутньому. Ми нарешті будуємо Меморіальні комплекси "Бабин Яр" і наступного року завершимо будівництво Меморіального комплексу пам’яті жертв Голодомору. Спільна пам'ять, спільний біль – це те, що нас об'єднує і робить сильнішими.

І носіями цієї пам’яті є люди поважного віку. Хтось скаже, що правильно говорити "люди похилого віку". Ні! За все, що вони реально зробили, правильно говорити "люди поважаного віку".

Мені соромно, що всі ці роки ми робили для них занадто мало. Для когось це просто основний електорат, а для мене це люди, які віддали все своє життя на благо України, на благо нашої держави. Тому один з моїх ключових пріоритетів – це турбота про людей поважного віку. Зокрема, ми вже втілили програму доплат до пенсій для людей, які досягли 80 та 75 років. Наступного року ми розширимо цю програму на людей, які досягли 70 років.

Ми чітко виконуємо зобов’язання щодо щорічної індексації пенсій. Так, з березня 2021 року проіндексовано пенсії 7,9 мільйона пенсіонерів.

Уперше за багато років суттєво збільшені пенсії для ліквідаторів та постраждалих від Чорнобильської катастрофи.

Уперше за всі роки незалежності ми погодили параметри надійної обов’язкової накопичувальної пенсійної системи, яка дозволить заощаджувати кошти на гідну старість. Найближчим часом парламент розгляне вже готовий відповідний законопроект. Шановні депутати, особливо депутати поважного віку, – на вас надія.

Ми вперше запровадили комплексний підхід до розв'язання проблем людей, які стикаються з різними бар’єрами. Це люди з інвалідністю з дитинства, яким підвищено розміри надбавки на догляд; це й малозабезпечені сім’ї, для яких розмір виплат збільшився на 50% і становить 5500 гривень; це й діти, які постраждали від вибухонебезпечних предметів, – їм уперше встановлено допомогу; це й люди, які постраждали від насильства у сім’ї, – вперше запроваджено субвенцію на створення шелтерів для них; це й сім’ї з дітьми; тати, які вперше здобули право йти у відпустку для догляду за новонародженими. Ми збільшили розмір державної допомоги на дітей, які мають тяжкі захворювання. Все це – риси країни з європейським обличчям. Або простіше – країни з людським обличчям.

Це ж стосується й цифрової країни. Незалежність – це цифрова свобода від бюрократії, черг і корупції. І в цьому вже пересвідчилися понад 11 мільйонів користувачів додатку нашого державного додатку "Дія".

Україна стала першою країною у світі, яка запровадила цифровий паспорт громадянина своєї держави. Ми запровадили цифрове водійське посвідчення, за допомогою якого можна подорожувати або відкрити банківський рахунок онлайн.

У "Дії" доступні цифровий студентський квиток, страховка на авто, електронний підпис у смартфоні, цифровий податковий номер, оплата податків та штрафів і багато іншого.

Це не уявний метавсесвіт – це реальні послуги, які допомагають реальним громадянам у реальному часі. Вже сьогодні, вже зараз, 24/7.

І сьогодні до цих функцій додається прописка – тобто можливість зміни реєстрації онлайн.

У ХХІ столітті люди можуть вільно переміщатися країною, не залежачи від штампів у паспорті. "Дія" – насамперед соціальний додаток для всіх громадян. Тепер призначити або перерахувати пенсію нашим поважним людям, зможе не жіночка в кабінеті, а онук на дивані. Ми вже починаємо запуск цієї функції і "Дія" охопить всіх українців, незалежно від віку.

Незалежність – це можливість незалежно, чесно та прозоро вести бізнес у незалежній державі. Послуги з відкриття бізнесу в Україні стануть найшвидшими у світі. Вже зараз відкрити ФОП можна за 10 хвилин. Бачити та заповнювати декларацію, сплачувати податки.

Ми будуємо власний бізнес, незалежний від "хотєлок" чиновників, де враховано всі побажання бізнесменів. Для цього ми нарешті запустимо "Дія City", яка дасть змогу створити в Україні найпотужніший IT-хаб у Центральній та Східній Європі. Українці й підприємці з усього світу матимуть змогу швидко реалізовувати найамбітніші інноваційні та бізнес-ідеї та ефективно їх впроваджувати. За п'ять років "Дія City" допоможе збільшити обсяг ринку IT вдвічі – до $11,8 мільярда, а кількість робочих місць – до 450 тисяч. Це будуть одні з найкращих умов для ведення IT-бізнесу та креативної індустрії у світі.

У планах запустити вже скоро важливі функції: є-перепис, який згодом приведе до є-голосування. У центрі наших перетворень є народ, і ми маємо дізнатися, скільки нас, де ми живемо.

Пишаюся тим, що Україна стане другою країною у світі, яка проведе перепис населення у співпраці з Apple вже у лютому 2023 року.

Наша мета, щоб 100% послуг держави українці могли отримати саме онлайн – без чиновників, без черг, без корупції.

Але боротьба з корупцією – це й справедливий і незалежний суд. Судова реформа в Україні. Тут пишатися поки немає чим. Ми тільки на початку цього складно шляху. Ми лише проголосували перші два закони. Я дякую кожному депутату, які підтримали закони про Вищу раду правосуддя та про Вищу кваліфікаційну комісію суддів. Дякую вам.

Розпочато судову реформу в Україні не вперше, але вперше її буде доведено до кінця. Я вдячний усім народним депутатам ще раз, які підтримують законопроекти, а також хочу подякувати нашим міжнародним партнерам, які нас підтримують на цьому складному шляху. Дякую. А шлях цей буде дійсно непростим.

Вперше за 30 років повністю проголосована земельна реформа. Вітаю вас! Вперше за 30 років ми починаємо повномасштабне облаштування державного кордону по всьому периметру нашої держави. Нарешті ми ухвалили закон про територіальну оборону, ми затвердили Стратегію деокупації Криму.

Ми вперше за 30 років розпочали систему боротьбу з олігархами. І я впевнений, що Україна в цій боротьбі переможе. Україна з цим закінчить.

Але я не хочу закінчувати свій виступ саме цією тематикою – про олігархів. Я хочу не говорити в кінці про дрібні речі. Я хочу сказати про головне: про державу, без прикрас, без купюр, говорити з вами абсолютно відверто, чесно, бо саме таких нас обирали, бо саме такі ми були і хочеться вірити, що такими і залишаємося.

Ми повинні говорити відверто, незважаючи на будь-які складнощі, говорити правду, яка вона є, яку ми могли говорити або ще можемо, хочеться вірити.

А тоді – давайте чесно. Вісім років триває війна на Донбасі. Вісім років, як Росія анексувала Крим. І я не боюся говорити всім, і говорити прямо росіянам. Саме тому, водночас, я не боюся прямої розмови з ними. Ми не боїмося прямого діалогу.

Ми знаємо, хто з європейських країн підтримує Україну, це правда, і дякуємо їм. Знаємо, хто з європейських країн вдає, що підтримує Україну і нашу незалежність.

Ми знаємо, що наша армія – найкраща у світі, і захистить нас. Всі нас підтримують, але ніхто, крім нашої армії, нас не захистить. Це правда. І ми повинні зізнатися, що без нашого війська ми не зможемо зупинити війну. І ми повинні сказати правду, що ми не зможемо зупинити війну без прямих перемовин з Росією. І сьогодні це визнали вже всі, всі зовнішні партнери. Всі зовнішні визнали, а деякі внутрішні це не визнають. Ми повинні говорити, знаючи, що у нас сильна потужна армія. І не боятися зараз говорити один одному правду. Якщо ми хочемо повернути Донбас – давайте. А якщо хочемо просто ходити і про це говорити, то давайте нічого не робити.

І давайте в цьому питанні поставимо крапку, просто і чесно. І зрозуміємо нарешті – це наша держава, як можемо – давайте боротися за це, за наші території, усіма можливостями, усі разом, усіма політиками, незважаючи на колір цих політиків. І з усіма бізнесменами, незважаючи на їх калібр, поки це не пізно.

Ми – велика країна!

Слава кожному з вас!

Слава Україні!

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Ультрашикарний журнальний столик Майлі Сайрус: чим він особливий і чому дизайнери в захваті
24tv
2025-05-08T13:39:15Z
Приголомшливі сукні на випускний в стилі Ельзи Госк: розкішний вибір
24tv
2025-05-08T13:39:11Z
"Міс Україна" Марія Мельниченко показала національний костюм для "Міс Світу"
Комсомольская правда
2025-05-08T13:31:25Z
Відомий діджей Hazel знайдений мертвим у своїй машині
Фокус
2025-05-08T13:30:18Z
Фільм «Королеви радості» отримав спеціальну відзнаку на кінофестивалі Crossing Europe
Детектор М
2025-05-08T13:16:03Z
«Бий Педро Паскаля по голові»: зірка нових «Месників» розкрив одне з ключових протистоянь фільму
ITC
2025-05-08T13:13:26Z
Нищук назвав виставу, яка може затьмарити популярність «Конотопської відьми»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-08T12:57:58Z
Звинуватив у порушенні авторських прав щодо пісні Івасюка: Tvorchi відповіли Злотнику
Факти ICTV
2025-05-08T12:51:29Z
Авторка "магічних пісень", яка невідомо, чи існувала насправді: цікаві факти про Марусю Чурай
24tv
2025-05-08T12:33:08Z
Швейцарія і Австрія відреагували на посилення Німеччиною прикордонного контролю
Европейская правда
2025-05-08T13:40:22Z
ЗМІ: США і Росія обговорюють відновлення постачання російського газу до Європи
Европейская правда
2025-05-08T13:37:35Z
Рада ратифікувала угоду про надра між Україною та США
УкраинФорм
2025-05-08T13:33:38Z
Єрмак обговорив з Віткоффом та Келлогом 30-денне припинення вогню в Україні
Хвиля
2025-05-08T13:31:41Z
Лукашенко не шукає наступника й просить ще трохи потерпіти його
360ua.news
2025-05-08T13:31:21Z
"Сила, здатна взяти Росію за горло": Дуда сказав, хто може змусити Путіна закінчити війну
24tv
2025-05-08T13:30:25Z
Депутати «Слуги народу» складають 74% від усіх «депутатських» студій телемарафону протягом 28 квітня — 4 травня, — моніторинг ДМ
Детектор М
2025-05-08T13:28:57Z
Посол США назвала "історичною віхою" ратифікацію Радою угоди про надра
Комсомольская правда
2025-05-08T13:27:43Z
Хто та як подбає про журналістів на війні? Про що говорили учасники панельної дискусії
Детектор М
2025-05-08T13:27:12Z
Українцям стане важче залишитися у Франції: які правила змінились
ГЛАВКОМ NET
2025-05-08T13:42:10Z
В Італії бар запровадив штрафи за нецензурну лайку
ГЛАВКОМ NET
2025-05-08T13:39:05Z
Яка допомога на поховання передбачається у 2025 році
24tv
2025-05-08T13:33:40Z
Примарний флот: Китай створює нову систему, що робить кораблі невидимими для радарів
InternetUA
2025-05-08T13:31:41Z
Дзвонять з прихованих номерів та залякують: Олена Мандзюк заявила, що їй і дітям погрожують
24tv
2025-05-08T13:30:13Z
Заступник міністра освіти на власному прикладі пояснив, чому вчитися в Україні ліпше, ніж за кордоном
ГЛАВКОМ NET
2025-05-08T13:26:53Z
Якому святому потрібно молитися 9 травня: яке церковне свято і день ангела
GlavRed
2025-05-08T13:26:23Z
Понад 60% опитаних українців вважають демократію найбільш бажаним типом державного устрою, — «Центр Разумкова» та КБФ
Детектор М
2025-05-08T13:19:56Z
Чи можуть мобілізувати студентів та викладачів під час канікул: міністр розставив точки над "і"
24tv
2025-05-08T13:18:36Z
Барбекю чи шашлики можуть обернутись проблемами: лікар попередила про небезпеку
GlavRed
2025-05-08T13:26:27Z
У Чернівцях відкрили перше в області амбулаторне відділення гемодіалізу
УкраинФорм
2025-05-08T13:15:23Z
Уперше в Україні: у Києві немовляті зробили АВО-несумісну пересадку печінки
Факти ICTV
2025-05-08T13:07:28Z
Майже автодок з Fallout — автономний лікарняний модуль H3 Health Cube прямує в Україну
ITC
2025-05-08T12:24:02Z
“Охматдит” оголосив тендер на будівельні роботи в пошкодженому корпусі
Подробности
2025-05-08T11:33:44Z
Самостійне призначення аналізів: коли це корисно, а коли небезпечно
24tv
2025-05-08T11:24:45Z
Чому деякі діти починають ходити в 8 місяців, а інші – у 24: як це впливає на розвиток
24tv
2025-05-08T10:54:43Z
Зіпсуєте врожай: що не можна садити біля цибулі
24tv
2025-05-08T09:49:39Z
Фінський крем-суп зі шпинатом: простий рецепт для ситного поживного обіду
Gazeta UA
2025-05-08T09:16:39Z
Ціна злетить на 25%: в Україні через дефіцит подорожчає низка популярних продуктів
GlavRed
2025-05-08T13:31:37Z
Підвищення тарифів на комунальні послуги у Запоріжжі: новий стрибок цін вдарить по кишенях
Политека
2025-05-08T13:31:08Z
Ексдиректора елеватора ДПЗКУ на Полтавщині підозрюють у розкраданні зерна на 3 млн грн
AgroPortal
2025-05-08T13:30:21Z
Грошова допомога на оренду житла 2025: кому надається та як отримати
Факти ICTV
2025-05-08T13:27:49Z
РФ активно розширює виробництво вибухових речовин – Reuters
ГЛАВКОМ NET
2025-05-08T13:26:27Z
Що буде з цінами на яйця в травні: аналітик здивував прогнозом
GlavRed
2025-05-08T13:26:23Z
Україна отримала ще €1 мільярд від ЄС за рахунок заморожених активів Росії
УкраинФорм
2025-05-08T13:26:09Z
Угоду про корисні копалини підписано: який етап наступний
24tv
2025-05-08T13:15:35Z
Приват, Укрексімбанк та інші. З яких банків тікають українці, закриваючи рахунки, та де тримають гроші товстосуми
Telegraf
2025-05-08T13:12:26Z
Взято під варту жительку Чорткова, підозрювану у вбивстві малолітнього сина
Украина Криминальная
2025-05-08T13:26:01Z
Конфлікт у ліцеї в Рівному: школярка вдарила вчителя циркулем через зауваження, деталі
Фокус
2025-05-08T13:21:37Z
Двоє зловмисників ошукали закарпатку на продажі квартир на суму понад ₴14 млн
Украина Криминальная
2025-05-08T13:12:48Z
Дрон РФ атакував автомобіль у Купʼянську, поранений комунальник
УкраинФорм
2025-05-08T12:55:02Z
На Чернігівщині врятували двох лелек, що потрапили в пастку
Комсомольская правда
2025-05-08T12:39:03Z
Обстріл Куп’янська: з-під завалів дістали тіло загиблого 2 травня комунальника
УкраинФорм
2025-05-08T12:33:30Z
Львів'янина посадили за ґрати за жорстоке вбивство собаки
24tv
2025-05-08T12:33:25Z
На Одещині на дітей обвалилася стіна будівлі, один хлопчик загинув
УкраинФорм
2025-05-08T12:33:09Z
Жінка втратила понад 200 тисяч гривень, продаючи взуття в інтернеті
InternetUA
2025-05-08T12:28:14Z
Jeep представив Wrangler у виконанні 1941 Willys Edition
AutoCentre
2025-05-08T13:40:50Z
Світові бестселери: рейтинг найпопулярніших авто за перший квартал 2025 року
Факти ICTV
2025-05-08T13:31:01Z
Їх випустили лише 27: в Україні засвітився дуже рідкісний заряджений BMW 90-х
Фокус
2025-05-08T13:15:52Z
Нова електромобільна модель Nissan надихнута дизайном MINI
Топ Жир
2025-05-08T13:00:25Z
Рахунок на десятки: стало відомо, скільки електромобілів Cadillac Celestiq продалось за рік
AutoGeek
2025-05-08T12:57:37Z
Запас ходу — 1320 км: дебютував потужний електрифікований кросовер BYD за $23 500
Фокус
2025-05-08T12:36:24Z
Mercedes G-Class отримав версію кабріолет від Mansory
AutoCentre
2025-05-08T12:13:19Z
BMW M усвідомлює вашу неприязнь до електромобілів, але продовжує їх виробляти
Топ Жир
2025-05-08T12:03:37Z
Продають за 850 000 євро: гібрид Lamborghini Revuelto пофарбували у екзотичний колір
AutoGeek
2025-05-08T12:01:26Z
На Харківському та Куп’янському напрямках росіяни здійснили по три атаки — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-05-08T13:37:58Z
Велодоріжка з сюрпризом на Оболоні викликала хвилю критики
ГЛАВКОМ NET
2025-05-08T13:30:30Z
Рік ув’язнення за комуністичну пропаганду: чоловіка покарали за пости у «Вконтакте»
InternetUA
2025-05-08T13:27:59Z
Ладні були змінити сцену на фронт: 3 відомі українські акторки, які готові були піти на передову
24tv
2025-05-08T13:09:31Z
На Харківщині внаслідок удару РФ пошкоджені автобуси гуманітарної місії
УкраинФорм
2025-05-08T13:06:40Z
На Сумщині викрито ще один факт одержання неправомірної вигоди медиком, якого до цього затримали на хабарі
Украина Криминальная
2025-05-08T12:57:09Z
Відключення світла у Київській області 9 травня: українців попередили
Политека
2025-05-08T12:46:44Z
У Запоріжжі відбувся конфлікт між підприємцями із залученням ТЦК
360ua.news
2025-05-08T12:36:53Z
У Києві провели техобстеження у 85 будівлях, пошкоджених під час ракетної атаки 24 квітня
УкраинФорм
2025-05-08T12:33:43Z
Як за 10 днів виростити мікрозелень: садівник поділився незвичайним способом
GlavRed
2025-05-08T13:26:17Z
До смішного просто, але ефективно: гуманний спосіб відвадити настирливих голубів з дачі та саду
Telegraf
2025-05-08T13:21:31Z
Гороскоп на завтра 9 травня: Овнам - божевільний день, Дівам - великий прибуток
GlavRed
2025-05-08T13:18:49Z
Чи знали ви, де доречно виставляти "могорич" та як красиво можна замінити це слово
24tv
2025-05-08T13:15:38Z
Про мух можна забути: цей елементарний засіб прожене їх геть
24tv
2025-05-08T13:15:38Z
Ідеально доповнить стіл: смачний сезонний салат, що захочеться готувати знову і знову
24tv
2025-05-08T12:57:21Z
Країни з найкращим та найгіршим рівнем життя: на якому місці Україна
Фокус
2025-05-08T12:51:30Z
Спробуйте диво-засіб: наліт з душової кабіни зникне на очах
24tv
2025-05-08T12:30:36Z
Нагадує Мальдіви: де в Україні розташоване унікальне озеро з тропічним пейзажем
24tv
2025-05-08T12:15:16Z
Маркевич дав прогноз на фінал Ліги Європи
Gazeta UA
2025-05-08T13:40:49Z
Вірц: Хочу покинути свою зону комфорту
Football.ua
2025-05-08T13:40:29Z
«ПСЖ» – «Інтер»: суперкомп'ютер назвав фаворита фіналу Ліги чемпіонів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-08T13:39:05Z
У Челсі вирішили, чи отримає Мудрик медаль у разі перемоги у Лізі конференцій
Факти ICTV
2025-05-08T13:31:58Z
У Першій лізі футболіст забив феноменальний гол у стилі Мессі
Telegraf
2025-05-08T13:31:03Z
Alena Omargalieva – "Мужчина" – 4 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-05-08T13:27:39Z
Найкращого в історії неафриканського марафонця дискваліфікували за допінг
Подробности
2025-05-08T13:26:01Z
Діназ і тернопільська Нива розписали бойову нічию
Football.ua
2025-05-08T13:01:16Z
Салах: ПСЖ — найкраща команда Європи
Football.ua
2025-05-08T12:55:35Z
Людина з чипом Neuralink вперше створила відео на YouTube
Детектор М
2025-05-08T13:40:17Z
Розлучення, втрата глузду та ізоляція. Як ChatGPT вдає Бога і впливає на людей – медіа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-08T13:30:50Z
«Пісня гарна й нова»: Intel випустила ще одне виправлення нестабільності Raptor Lake
ITC
2025-05-08T13:22:13Z
Біолог розповів про найцінніший пакет, втрачений на борту «Титаніка»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-08T13:15:26Z
Другий трейлер GTA 6 зняли на PS5 і він на 50% складається з геймплею, — Rockstar
ITC
2025-05-08T13:13:59Z
Замінник телевізора в кишені: вийшов мобільний проектор Kodak Luma 500
Фокус
2025-05-08T13:12:59Z
Ethereum отримав оновлення Pectra — найбільше після Merge. Чи допоможе це вирватись зі стагнації ?
ITC
2025-05-08T13:04:34Z
Оптоволоконні дрони та дрони-шутери "летючі гармати": з якими проблемами стикаються виробники
24tv
2025-05-08T13:03:52Z
Гіперзвуковий безпілотник США досяг рекордної швидкості у випробуваннях
24tv
2025-05-08T13:03:37Z