MY.UAНовини
Три конкурси на FM-частоти: кожному брату по дукату
Три конкурси на FM-частоти: кожному брату по дукату

Три конкурси на FM-частоти: кожному брату по дукату

Підбиваємо підсумки: хто восени 2021 року отримав частоти, кого спіткала невдача, чому в Суспільного не склалося з четвертою радіостанцією і кого з регіональних мовників Нацрада ощасливила найбільше.

Цього року всі три конкурси на FМ-частоти припали на осінь. Адже лише влітку парламент ухвалив закон про незалежність Нацради, вилучивши норми, якими призупинили проведення конкурсів на видачу ефірних ліцензій на час карантину. На конкурс загалом виносили 187 FМ-частот.

Серед основних тенденцій: регулятор розширив покриття суспільного радіо, роздав значну частину частот місцевим мовникам, втім топові частоти у великих містах (Київ, Харків, Дніпро, Житомир, Запоріжжя) дістались великим холдингам. Також Нацрада була лояльною до Business Radio Group, «Перець ФМ», київську частоту віддала «Тавру» та Андрію Ставніцеру. У першому конкурсі всі частоти дісталися трьом радіостанціям Суспільного, другий конкурс був найдраматичнішим (частоти в обласних центрах, три частоти в Києві) — перемагали як радійні холдинги, так і Суспільне, а переможцями третього конкурсу стали місцеві мовники, які мають право ретранслювати радіостанції суспільного або державне радіо «Армія ФМ».

Як і на цифровому конкурсі, пощастило ТРК «Аверс» — компанії, яку пов’язують із соратником Ігоря Коломойського й лідером партії «За майбутнє» Ігорем Палицею: вона отримала ті частоти у Волинській області, на які подавалась. Нагадаємо, нещодавно вона здобула цифрові ліцензії на мовлення у 15 містах по всій Україні.

Хто НЕ отримав частот

Радіо «Дом» від однойменного телеканалу. Формат планувався інформаційно-аналітичним і трохи розважальним. «Кожен зможе почути те, що йому цікаво: новини, зустрічі з цікавими людьми, політиками та діячами культури, музикантами, а також наші чудові пісні», — сказала генеральна директорка UATV/«Дома» Юлія Островська. Під час засідання представник компанії говорив про наміри популяризувати українську музику та крутити соціальну рекламу. Цей формат мав задовольнити потреби переселенців з окупованих територій. Із ним «Дом» подався на 43 виставлені на конкурс частоти та сплатив конкурсну гарантію — 10 % максимального ліцензійного збору. За 43 частоти це майже пів мільйона гривень (479 тисяч гривень).

Однак члени Нацради звернули увагу, що у державному бюджеті не передбачені гроші на цей проєкт. До того ж, відповідно до закону про іномовлення, компанія має дозвіл мовити тільки на окуповані території. А подавався «Дом» на частоти по всій Україні, у тому числі в Києві. Власне, компанія спершу сподівалась на ухвалення змін до закону «Про систему іномовлення України». За інформацією джерел «Детектора медіа», цей законопроєкт уже написаний і мав бути зареєстрований, однак події в парламенті (відставка спікера, проблеми з монобільшістю) затримали процес.

Радіо News FM від «Апострофа». Канал Василя Філіпчука хотів запустити власну радіостанцію розмовного формату. «Формат буде класичним — news and talks. Музика лише для заставок чи у спецпроєктах, як, наприклад, аудіокниги. Щодня в News FM буде 16 годин прямого етеру. Новини виходитимуть кожні 15 хвилин. Між новинами — дуже інтенсивне висвітлення інформаційного порядку денного країни», — розказував Василь Філіпчук. Зокрема, компанія подавалась на частоти в Києві, Дніпрі, Кривому Розі (сплатила конкурсної гарантії на 246 тисяч гривень).

Після закриття «Радіо Вести» та переформатування «Радіо НВ» розмовним в Україні лишилось тільки «Українське радіо». Однак саме цей формат чомусь насторожив членів Нацради. Під час засідання вони мотивували свою відмову тим, що в цьому форматі виробляти продукт нерентабельно.

«Львівська хвиля». Радіостанція Мирослава Хом’яка також цього року не розширила свого покриття. Хоча подавалась аж на два конкурси. Нацрада не визнала її переможцем ані у Золочеві та Стрию Львівської області, ані у Волинській, ані в Житомирській, ані в Івано-Франківській областях. Зараз радіостанція мовить у Львові та Львівській області, а також частково в Івано-Франківській, Тернопільській, Хмельницькій, Житомирській, Рівненській та Волинській областях.

Як радійні холдинги розширили своє покриття

В Україні є чотири найбільші радіохолдинги: «Тавр медіа», «Люкс», UMH та Business Radio Group. Перша та друга пари об’єднані в рекламні альянси: «МегаАльянс» та «Об’єднану радіогрупу». Найбільше — 13 частот — дісталися холдингу Анатолія Євтухова Business Radio Group, але найцінніша частота в Києві — «Тавру». UMH регулятор дав зелене світло на створення нової жіночо-молодіжної радіостанції Super padio та можливість мовити у двох обласних центрах, а радіостанції «Люкса» здобули Вінницю та Кропивницький.

«Люкс»

  • «ЛюксFM» — Вінниця, смт Шацьк Ковельського району Волинської області, місто Нікополь Дніпропетровської області;
  • «Радіо Максимум» — Кропивницький.

У коментарі «Детектору медіа» співвласник і генеральний директор медіахолдингу «Люкс» Роман Андрейко розповів, що надалі планує добудовувати мережі: «У багатьох містах люди змушені слухати “Люкс” тільки через інтернет». Зокрема, радіостанції потрібні частоти в Маріуполі та Сумах. Мережа «Радіо Максимум» значно менш розбудована й потребує ще десятка областей. Також «Люкс» не отримав частоту в Києві, на яку подавався. Але про це трохи нижче.

«Тавр»

  • XitFM — місто Конотоп Сумської області, місто Нова Каховка Херсонської області;
  • Relax — Миколаїв, Херсон;
  • Radio Jazz — Дніпро, Запоріжжя;
  • Classik music — Київ.

Маркетинг-директорка радіохолдингу «Тавр Медіа» Оксана Шавель у коментарі «Детектору медіа» сказала, що Нацрада доволі виважено підходить до розподілення частот: «Надаючи можливість мовлення не лише масовим, а й нішевим форматам. І цей конкурс не став винятком. Бо частоти були надані радіостанції, що планує грати в етері класичну музику, і два нові міста отримала радіостанція Jazz». За її словами, «Тавр медіа», має широке покриття, здатне задовольняти потреби рекламодавців. Що ж до білих плям, то групі потрібна частота в Луцьку для радіо Roks. «Це дуже популярний і вже багато років дуже трендовий формат. Також для деяких наших радіостанцій була б надзвичайно важливою присутність у Чернівцях», — додала вона.

UMH

  • «Радіо П’ятниця» — Запоріжжя;
  • Super padio — Дніпро, Харків.

За форматом Super padio має стати музично-розважальним, націленим на жінок та молодь.

Керівник радіостанції Антон Озадовський у коментарі «Детектору медіа» розказав, що планує запустити Super padio «найближчим часом». Конкретних дат воліє не називати, однак чекає на прорахунки Українського державного центру радіочастот та запуску передавачів. «Ми плануємо надалі розширювати мережу. Також ми подавались на конкурс у Києві, але програли. Тому дивитимемось, що буде далі», — сказав він. За його словами, Super padio робитиме команда «Радіо П’ятниця». При цьому Антон Озадовський не виключає можливого розширення штату, але зараз людей вистачає, щоб «освоїти два міста» для нової радіостанції. «Щодо формату: ми проводимо маркетингові дослідження і вивчаємо попит. Адже “Радіо П’ятниця” має невеликий перекіс у бік чоловічої авдиторії. Тому ми змінюватимемо музичне наповнення, щоб, як просила голова Нацради, дотримати гендерний баланс», — додав він. Зараз компанія планує зосередити роботу саме на цих двох проєктах.

Business Radio Group

  • «Радіо Шансон» — Житомир, Кропивницький, Олександрія (Андріївка) Кіровоградської області;
  • Power FM — Херсон, Мелітополь Запорізької області, Бердянськ Запорізької області;
  • DJ FM — Кривий Ріг, Полтава, село Підгайці Луцького району Волинської області, м. Павлоград Дніпропетровської області, Олександрія (Андріївка) Кіровоградської області, Первомайськ Миколаївської області, Шостка Сумської області.

Також частоти отримала радіостанція харківського бізнесмена Андрія Карпія. Мережа «Перець ФМ» здобула частоти у Дніпрі, Коростені Житомирської області, Баришівці Київської області, Винарівці Білоцерківського району Київської області, а також у Черкасах, Олександрії та Світловодську Кіровоградської області та Подільську на Одещині. Як розказав Андрій Карпій «Детектору медіа», «Перець ФМ» претендуватиме на FM-частоти в Одесі, Львові, Чернівцях та Луцьку, якщо вони будуть виставлені на наступні конкурси. «Розвиток через купівлю місцевих радіостанцій, які працюють, ми завжди розглядали, й зараз тримаємо руку на пульсі. Нам цікавий будь-який шлях розвитку. Звісно, такий шлях, як правило, дорожчий. І ти купуєш разом з активом завжди купу “корисних” непотрібних речей. Ну, таке… аби не стояти на місці», — сказав він.

Пристрасті на київських частотах

На конкурс було виставлено три FМ-частоти в Києві: 107,4 МГц, 92,4 МГц та 95,6 МГц.

Перемогу на перших двох здобули дві нові радіостанції.

По-перше, Classik music, яку має намір запустити «Тавр медіа». Радіостанція поки що мовить в інтернеті. На цю частоту також претендувало радіо «Дом» та News FM. Оксана Шавель розповіла, що радіо Classik, за планом групи, має почати мовлення в першому кварталі 2022 року.

А частота 107,4 МГц із найбільшою потужністю передавача дісталася радіостанції «Море ФМ», компанії, співвласником якої є бізнесмен Андрій Ставніцер. Джерела «Детектора медіа» кажуть, що це було вирішено давно. У Нацраді його радіостанцію представляв лікар Валерій Ославський, відомий на широкий загал завдяки проєкту СТБ «Я соромлюсь свого тіла». Він анонсував на радіостанції проєкти за участю акторки «Кварталу 95» Олени Кравець та ведучих Анатолія Анатоліча, Олександра Андросова, а також ведучих топових радіостанцій. Обіцяв позитивні новини й хорошу музику. А також додав, що «співвласник має проукраїнську налаштованість та позитивний погляд на життя».

Під час засідання голова Нацради Ольга Герасим’юк ненав’язливо уточнила, чи інвестор — це саме той бізнесмен, який закликав бізнес рятувати Миколаївський костел після пожежі. Нагадаємо, окрім Ставінцера, по мільйону на реконструкцію костелу пожертвували Олег Гороховський, Владислав Чечоткін, Вікторія Михайльо, Назар Бурда, Андрій Вавриш та інші. «Він відомий благодійник», —додала Ольга Герасим’юк. «Сподіваюсь, що новину про відреставрований костел ми дамо на своїй хвилі», — завершив свою презентацію Валерій Ославський.

Андрій Ставніцер має вплив в Одеській області, йому належить 50 % компанії «ТІС» («Трансінвестсервіс») — група приватних морських терміналів. Решта належить його партнеру Андрію Ткаченку. Згідно з його декларацією, він був спеціалістом першої категорії відділу роботи із закладами освіти управління освіти Кропивницької міської ради, головним спеціалістом із питань персоналу Служби у справах дітей Чернівецької обласної державної адміністрації, а також начальником відділу організації реєстраційної діяльності та допуску водіїв до керування транспортними засобами ГСЦ МВС в Житомирській та Сумській областях.

Претендували на цю частоту також Super radio (ДП «Новий обрій» — юридична особа «Радіо П’ятниця») та «Формат ФМ» (освітня радіостанція, яка пропагує вивчення англійської мови, вона планувала мовити українською та англійською). А також нова радіостанція Суспільного «Точка».

Отримати частоту намагалась і компанія, наближена до керівника Офісу президента Андрія Єрмака, — ТОВ «Брайтшоу». Як писав «Детектор медіа», подавалось на частоту 95,6 МГц із концепцією радіо San Remo FM. Згідно з реєстром, власницями радіостанції є Людмила Пишна (51 %) та Світлана Пустовіт (49 %). Людмила Пишна — дружина голови правління «Ощадбанку» Андрія Пишного. Свого часу вона очолювала громадську організацію, засновником якої був Єрмак. Однак регулятор до участі в конкурсі компанію не допустив, мовляв, не надали всіх потрібних документів щодо власників. Заступник голови Нацради Олег Черниш сказав, що документи, які подала компанія, не дають повною мірою визначити всіх, хто має участь у компанії та вирішальний вплив.

Але при цьому саму частоту Нацрада зберегла й не віддала нікому. Адже після зняття ТОВ «Брайтшоу» залишався єдиний претендент — радіостанція групи «Люкс» «Радіо 24». Керівник «Люкса» Роман Андрейко під час засідання розповідав, що хотів би створити радіостанцію не лише для Києва, але «з чогось треба починати». Він запевнив, що має детальний розрахунок і не займається проєктами, які працюють у збиток: «Я знаю, як зробити “Радіо 24” прибутковим». Також він розказав, що на сайті 24tv.ua працює 126 людей і компанія платить їм «достойні зарплати». Саме ця команда працюватиме над радіостанцією. Однак ані ці аргументи, ані те, що інших претендентів на частоту не було, для Нацради не стали переконливими.

«Мене здивувала позиція щодо Києва. У членів Нацради були схвальні відгуки на адресу нашого проєкту “Радіо 24”. У якийсь момент я навіть подумав, що якщо нас так хвалять, то, певно, дадуть ліцензію. Але голосування показано, що ні. Нам не повірили, що ми можемо зробити класне радіо. А це дивно, бо у класичне радіо іншої компанії повірили, у радіо одеситів — повірили. А чомусь у холдинг, який зробив багато успішних проєктів, який є одним із лідерів в інформаційній, цифровій сфері — не повірили», — сказав Роман Андрейко.

Проєкт розмовного радіо компанії «Люкс» не розвиватимуть, поки не отримають частоту. «На сьогодні вважається, що для розмовного радіо достатньо інтернету. Є такі проєкти як “Радіо Аристократи”, які кажуть, що їм достатньо стриму, або “Радіо Сковорода”. Але щоб зробити успішний проєкт, який був би прибутковим, потрібна частота у столиці», — каже Роман Андрейко. Раніше компанія «Люкс» уже мала мережу радіостанцій «Радіо 24», однак 2017 року переформатувала її на «Радіо Максимум».

До слова, конкурсна гарантія на частоти у столиці становила від 136 тисяч до 186 тисяч гривень.

Суспільне і «Точка»

Радіостанції Суспільного — «Українське радіо», «Культура» та «Промінь» — отримали всі 55 частот на першому конкурсі, який пройшов 4 листопада. Ще 38 частот НСТУ отримала на конкурсі, який пройшов 18 та 19 листопада.

У коментарі «Детектору медіа» директор з організації та розвитку мереж телерадіомовлення Суспільного Дмитро Грузинський сказав, що покриття трьох каналів Суспільного розширилось на мільйони потенційної аудиторії: «Розширення покриття — це дуже позитивна історія, тому що ми розширюємо можливість доступу до контенту Суспільного. Для “Українського радіо” та “Променя” ми отримали по 27 нових частот, і ще 30 частот для радіо “Культура”. Таким чином для першої програми ми збільшуємо орієнтовну авдиторію майже на мільйон людей, для “Променя” — на 3,25 мільйона людей, для “Культури” — на 5,4 мільйона людей (населення міст, де ми отримали частоти і почнемо мовити)». «Українське радіо» зараз має найкраще покриття з усіх радіоканалів Суспільного, далі йде «Промінь», а за ним «Культура».

Попри те, що найціннішими є частоти саме в обласних центрах, НСТУ взяла на себе й соціальну місію, оскільки отримала на конкурсах і частоти в невеличких містах, на які інші компанії навіть не подавались і де не звучать комерційні мовники. «Ми хочемо звучати всюди, де буде така можливість», — каже Дмитро Грузинський.

Освоєння нових частот потребуватиме й нових витрат. Дмитро Грузинський оцінює їх у близько 10 мільйонів гривень, хоча це приблизна цифра: «Тому що наприкінці року оператори визначаються з тарифами на наступний рік. Якщо орієнтуватись на тарифи 2021 року та враховувати відсоток інфляції, визначений Мінекономіки, то нам знадобиться близько 10 мільйонів гривень на трансляцію на цих додаткових частотах. Мова йде про 2022 рік за умов запуску частот за тими графіками, які нам надали оператори».

Однак регулятор не дав добро на створення четвертої радіостанції Суспільного. На конкурс за київську частоту компанія подавалася з концепцією українського ретро та позаформатною музикою — радіо «Точка». Член правління Суспільного, відповідальний за платформу радіо, Дмитро Хоркін розповідав «Детектору медіа», що компанія не могла втратити шанс отримати вільні частоти: «За законом ми можемо мати не менше трьох каналів, отже маємо право мати більше, ніж три».

Для нової радіостанції планували взяти програми із «Променя» та «Культури». Натомість «Промінь» мав стати більш молодіжним, а «Культура» мала зосередитися виключно на класиці. Однак члени Нацради розкритикували цю ідею. Заступник голови Олег Черниш сказав, що був здивований намірами Суспільного запустити четверту радіостанцію. Для запуску цієї радіостанції потрібно буде розбудовувати мережу, тоді як зараз багато різних радіостанцій мають нерозбудовані мережі. А перший заступник голови Нацради Валентин Коваль назвав формат «Точки» шляхом у нікуди: «Люди прагнуть слухати нове». На його думку, такий формат проживе не більше двох років.

Однак НСТУ від намірів створити четверту радіостанцію не відмовлятиметься й шукатиме для цього можливості. «Радіо Точка” як проєкт однозначно розвиватиметься! Ми говорили з колегами-продюсерами і зробимо все, щоби унікальний музичний спадок став надбанням широкої аудиторії. Йдеться про круту українську естраду різних часів, композиції, які були шалено популярними, коли наші батьки були молодими, коли зростали ми, і яким тепер підспівує сучасна молодь. Як на мене, саме потужна позитивна реакція молодих людей на українське ретро остаточно переконує в перспективності такого формату. Тож будемо використовувати не тільки етерні, а й альтернативні способи поширення програм. Головне, щоби контент Суспільного потрапляв до аудиторії», — сказав Дмитро Грузинський.

Місцеві мовники

Місцеві мовники отримували частоти на двох останніх радійних конкурсах, оскільки перший був оголошений фактично під потреби Суспільного. На конкурсі 18 та 19 листопада вони отримали 12 частот. А у конкурсі від 25 листопада — всі частоти.

За умовами конкурсу, програми місцевої тематики мали становити не менше 15% від загального обсягу мовлення. Але при цьому дозволяється ретрансляція програм Суспільного та Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України («Армія FM — військове радіо»). Загалом було розподілено 15 частот. При цьому нічого знов не дісталося «Львівській хвилі». А найбільше частот отримала чернігівська радіостанція One FM — чотири частоти в Чернігівській області. Належить компанія Сергію Овсянику та Денису Пєняєву.

Ще три частоти у Волинській області дісталися ТРК «Аверс». Компанія вже має частоти у Волинській області. На цьому конкурсі ТРК «Аверс» претендувала лише на міста Волинської області, однак надалі має намір розширити покриття на всю Україну.

Останній конкурс передбачає для регіональних радіостанцій можливість ретрансляції Суспільного та «Армії ФМ», але невідомо, чи вони будуть це робити. Така ретрансляція безкоштовна, втім у ліцензії не зазначаються проміжки для ретрансляції. Тобто компанії можуть спершу взяти 24 години ретрансляції, а далі зменшити їх до однієї години абощо. Саме тому для Суспільного це не є пріоритетним способом для розширення мережі.

Теги за темою
конкурс
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Фальшиві Seagate: вживані HDD продають як нові, параметри SMART затирають
ITC
2025-02-24T12:34:24Z
Норвезька компанія 1X показала прототип домашнього гуманоїдного робота
24tv
2025-02-24T12:33:16Z
Apple випустила бета-версію iOS 18.4 з функцією пріоритетних повідомлень
InternetUA
2025-02-24T12:31:02Z
Найбюджетніший і неймовірно простий салат - справжній фаворит
GlavRed
2025-02-24T12:27:50Z
MacBook Air с процесором M4 може вийти вже в березні
InternetUA
2025-02-24T12:19:35Z
Туреччина представила варіант дрона Bayraktar TB2 зі ШІ та новим двигуном
InternetUA
2025-02-24T12:01:31Z
На відео тонкого Samsung Galaxy S25 Edge «засвітився» ще й Google Pixel 9a
ITC
2025-02-24T11:55:15Z
Штучний інтелект розшифрував ДНК за 10 хвилин замість кількох днів
InternetUA
2025-02-24T11:48:18Z
Гравці роздобули диски з Assassin’s Creed Shadows за місяць до релізу — геймплей та спойлери вже у мережі
ITC
2025-02-24T11:46:55Z
Коли у березні треба змінити зачіску, а в які дні – не можна: місячний календар стрижок
24tv
2025-02-24T12:45:08Z
Стало відомо, як підвищити продуктивність курей
AgroNews
2025-02-24T12:42:21Z
Чи можна виростити троянду з гілочки: чотири перевірених методи здивують вас
GlavRed
2025-02-24T12:39:54Z
Як довго можна зберігати яйця в холодильнику: експерти дали несподівану відповідь
GlavRed
2025-02-24T12:27:35Z
Райської насолоди забагато не буває: готуємо неймовірний рулет "Баунті" без випікання
24tv
2025-02-24T12:24:25Z
Ці 4 речі не визначають тебе: саме час припинити їх соромитися
24tv
2025-02-24T11:54:19Z
Найкращі привітання з Масляною - прикольні картинки і красиві слова
GlavRed
2025-02-24T11:51:37Z
Якщо на вашому подвір’ї росте волоський горіх, ніколи його не спилюйте, і ось чому
TSN
2025-02-24T11:51:16Z
Один із найменших будинків у світі може вмістити 6 мешканців: як це можливо
24tv
2025-02-24T11:48:33Z
Росіяни скинули КАБ на Цупівку: постраждали четверо мирних мешканців
Мій Харків
2025-02-24T12:43:31Z
Військовий льотчик розповів про тривожну зустріч із НЛО під час секретного завдання
Фокус
2025-02-24T12:36:55Z
Пакував психотропи у лампочки та збував поштою – у столиці затримали наркоторговця та вилучили «товару» на півмільйона гривень
Украина Криминальная
2025-02-24T12:36:54Z
У Херсоні російський дрон атакував автівку, двоє поранених
УкраинФорм
2025-02-24T12:36:36Z
Кількість поранених унаслідок удару РФ по селу на Харківщині зросла до чотирьох
УкраинФорм
2025-02-24T12:27:45Z
В Луцьку викрито мережу з торгівлі алкогольним контрафактом
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T12:24:03Z
В Одесі затримали 17-річного хлопця, який пограбував жінку
Украина Криминальная
2025-02-24T12:21:55Z
На Київщині та ще низці областей - знову повітряна тривога
УкраинФорм
2025-02-24T12:21:32Z
Ліквідація наслідків удару БпЛа по об’єкту «Укриття»: чи є зміни радіаційного фону
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T12:00:22Z
Усик назвав ключовий фактор перемоги Паркера над безпорадним Баколе
24tv
2025-02-24T12:39:48Z
Ямал може пропустити матч проти Атлетіко в Кубку Іспанії
Football.ua
2025-02-24T12:28:58Z
Українські спортсмени потрапили до відео Зеленського до річниці повномасштабної війни
24tv
2025-02-24T12:09:33Z
Іско: З Антоні легко грати, він дуже талановитий
Football.ua
2025-02-24T11:45:45Z
Марченко: Дізнався за два дні до початку матчу, що я буду грати проти Ворскли
Football.ua
2025-02-24T11:31:52Z
Україна має подвійний п'єдестал етапу Кубка Європи із фристайлу
УкраинФорм
2025-02-24T11:30:56Z
Кальярі — Ювентус 0:1 Відео гола та огляд матчу Серії А
Football.ua
2025-02-24T11:27:01Z
Знаменитий бразильський футболіст забив гол прямим ударом з кутового
ZN UA
2025-02-24T11:22:29Z
Роналду звернувся до Усика: що сказав легендарний португалець
24tv
2025-02-24T11:18:30Z
На Київському водосховищі та біля одного із озер столиці знайшли уламки російських безпілотників
УкраинФорм
2025-02-24T12:45:58Z
Маріуполь переходить на погодинну подачу води
УкраинФорм
2025-02-24T12:36:21Z
"Пауза – це постріл собі в голову": Світан сказав, скільки років ще буде війна
GlavRed
2025-02-24T12:36:13Z
Прогноз погоди в Одесі 25 лютого: синоптики розповіли, коли ослабнуть морози
Политека
2025-02-24T12:33:17Z
Харків модернізує систему опалення під час війни
Мій Харків
2025-02-24T12:28:22Z
Буде +8 градусів і дощі: синоптик назвала дату різкого потепління
GlavRed
2025-02-24T12:27:49Z
"Прорив на будь-якій ділянці": коли Путін знову накаже піти на міста України
GlavRed
2025-02-24T12:27:36Z
У вівторок в Україні без опадів, вдень до +8°
УкраинФорм
2025-02-24T12:21:40Z
Чи запровадять карантин у школах Львова цього тижня
24tv
2025-02-24T12:12:08Z
Реліз фільму «Людина-павук 4» перенесли на нову дату — і винен в цьому Крістофер Нолан
ITC
2025-02-24T12:34:27Z
Диван зачекає: куди піти у Києві на цьому тижні, 24 – 28 лютого
VGorode
2025-02-24T12:30:50Z
"Збив на переході": з відомою співачкою стався нещасний випадок
GlavRed
2025-02-24T12:30:36Z
Дрю Беррімор показала, як смачно приготувати яєчню на сніданок: цей рецепт змінить ваше життя
24tv
2025-02-24T12:18:31Z
Біль від утрати, сльози доньки і почесне звання: Тоня Матвієнко довела до мурах концертом у Києві
TSN
2025-02-24T12:03:58Z
Популярну українську співачку Сашу Кольцову збили на пішохідному переході
TSN
2025-02-24T11:34:21Z
"Прихована" кухня: дизайнер створив для подружжя незвичний простір
24tv
2025-02-24T11:27:52Z
Роль ділового стилю в сучасному гардеробі
CutInsight
2025-02-24T11:27:07Z
Євробачення-2025: Україна рвонула вперед у новому рейтингу букмекерів
GlavRed
2025-02-24T11:27:05Z
Річниця повномасштабної війни. Шлях Третьої штурмової Білецького
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T12:42:25Z
Канада передасть Україні понад 20 бронемашин та тренажери для F-16
Европейская правда
2025-02-24T12:36:23Z
43% українських біженців працевлаштовані в Німеччині
Европейская правда
2025-02-24T12:33:35Z
Перший чоловік, якому трансплантували обличчя, показав фото казкового весілля
TSN
2025-02-24T12:30:31Z
Азербайджан закрив місцеву філію «Россия сегодня» і скасував акредитацію «Голосу Америки»
Детектор М
2025-02-24T12:30:25Z
У Резерв+ вже можна подати заявку на укладання "Контракт 18-24"
Комсомольская правда
2025-02-24T12:24:47Z
Міністр оборони Данії: європейські країни зацікавлені в оборонних розробках України
Европейская правда
2025-02-24T12:19:31Z
3 роки невтомної боротьби: українські зірки, які мужньо захищають країну
24tv
2025-02-24T12:09:49Z
Україна зробила 18 "Богдан" за два місяці, Європа витратила б роки – віцепрем'єр Данії
Лига
2025-02-24T12:06:14Z
Чому не можна заводити будильник на ранок: відповідь здивує багатьох
GlavRed
2025-02-24T12:27:25Z
Популярний горіх здатен покращувати роботу мозку
24tv
2025-02-24T12:03:15Z
Чим небезпечні консервовані овочі і фрукти та яку альтернативу обрати
Знай
2025-02-24T11:51:08Z
Японські вчені створили найбільшу у світі біогібридну роботизовану руку з живими м'язовими тканинами
InternetUA
2025-02-24T11:16:57Z
Як покращити здоров’я легенів за допомогою натуральних продуктів
360ua.news
2025-02-24T11:00:44Z
Різницю помітите відразу: ось для чого насправді до тіста додають горілку
24tv
2025-02-24T10:45:13Z
Лікарка назвала популярний продукт, який ніколи не купує у супермаркеті
Фокус
2025-02-24T10:15:06Z
Вчені розповіли, скільки підлітки можуть сидіти у смартфоні
InternetUA
2025-02-24T09:46:36Z
У США найскладніший сезон грипу за останні 15 років
360ua.news
2025-02-24T09:21:30Z
Єврокомісія планує інтегрувати енергоринок України в європейський: названо терміни
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T12:39:17Z
Гранти на сади та теплиці: за час дії програми виплачено 1,2 млрд грн
AgroPortal
2025-02-24T12:30:02Z
Перерахунок виплат для працюючих пенсіонерів: коли чекати
Фокус
2025-02-24T12:27:20Z
Нацбанк до третьої річниці повномасштабної війни випустив пам'ятну монету «Тримаймо стрій!»
УкраинФорм
2025-02-24T12:24:43Z
Чотири країни ЄС прагнуть повернення довоєнних квот на українську продукцію
24tv
2025-02-24T12:15:08Z
Україна в березні отримає від ЄС 3,5 млрд євро – фон дер Ляєн
Европейская правда
2025-02-24T12:06:24Z
Російська нафта суттєво впала в ціні: за скільки можна купити 1 барель Urals
24tv
2025-02-24T12:03:24Z
Переведення елеваторів на альтернативні джерела забезпеує економіку й енергонезалежність
AgroPortal
2025-02-24T12:00:49Z
ЄС витратив більше на російську нафту та газ, ніж на допомогу Україні – The Guardian
ZN UA
2025-02-24T11:42:53Z
Що буде з машиною на "автоматі", якщо на ходу увімкнути задню передачу
ТСН
2025-02-24T12:21:41Z
В Україні виготовлено черговий самоскид на шасі Dongfeng
AutoCentre
2025-02-24T12:10:16Z
Водії терміново повинні перевірити фари, інакше можуть залишитись без прав: подробиці
ТСН
2025-02-24T12:03:53Z
BMW розкрила технічні подробиці електромобілів Neue Klasse
AutoGeek
2025-02-24T11:48:20Z
Skoda готує стильного конкурента Tesla Model Y: що відомо про новинку
AutoCentre
2025-02-24T11:04:25Z
Стрімке падіння: у Китаї в 3,5 рази знизився попит на електромобілі Volkswagen
AutoGeek
2025-02-24T10:45:55Z
Представлено нову Honda Accord: всі подробиці
ЗаРулем
2025-02-24T10:24:22Z
Розкішне американське авто 60-х простояло понад 40 років в старому сараї
Фокус
2025-02-24T10:21:21Z
Подивіться на позашляховий Lamborghini Urus із 33-дюймовими шинами
AutoCentre
2025-02-24T10:12:19Z
У Путіна на лобі з'явився дивний шрам: що він може означати
24tv
2025-02-24T12:45:45Z
Британія готова підтримувати гарантії безпеки своїми військами в Україні, – Стармер
24tv
2025-02-24T12:45:36Z
Путін боїться Зеленського, тому поширює нісенітницю про його нелегітимність - МЗС Чехії
УкраинФорм
2025-02-24T12:40:17Z
"Відновлення миру" в Україні цього тижня: Пєсков відреагував на заяви США
24tv
2025-02-24T12:39:37Z
Зеленський назвав п’ять кроків, щоб досягнути справедливого миру цьогоріч
УкраинФорм
2025-02-24T12:36:06Z
Зеленський подякував українцям за мужність і незламність у річницю вторгнення
360ua.news
2025-02-24T12:27:57Z
Стефанішина заявила про фінальну фазу "конструктивних переговорів" щодо угоди зі США
Европейская правда
2025-02-24T12:27:42Z
Американський дипломат назвав ключову помилку США та Європи щодо України
TSN
2025-02-24T12:27:24Z
Мир в Україні повинен містити план реінтеграції окупованих територій - премʼєр Хорватії
УкраинФорм
2025-02-24T12:25:52Z