MY.UAНовини
Военная эскалация со стороны РФ: откуда ждать нападения и насколько готова Украина
Военная эскалация со стороны РФ: откуда ждать нападения и насколько готова Украина

Военная эскалация со стороны РФ: откуда ждать нападения и насколько готова Украина

Українські та західні видання вже місяць публікують інформацію про підготовку Росії до нового нападу на Україну. Такого розвитку подій не виключають ані міжнародні експерти, ані топ-політики.

3 грудня про ймовірність нового витка ескалації із посиланням на українську та західну розвідки повідомив міністр оборони Олексій Резніков, який спрогнозував, що найімовірнішим часом для нападу стане кінець січня 2022 року.

Резніков підкреслив: Україна не розглядає шлях умиротворення агресора. У разі потреби наша армія дасть Росії відсіч.

Так, Міноборони погодилося з оцінками західних партнерів, які попереджають про постійні переміщення російських військ.

За останніми даними, навколо України та у тимчасово окупованій АР Крим у стані бойової готовності перебуває 41 батальйонно-тактична група, а сумарна кількість російських військ, які може задіяти РФ для ескалації у терміновому порядку, оцінили у 94,3 тис. осіб.

Звідки саме варто очікувати на напад? Чи може Росія спробувати використати для агресії Білорусь? Де зараз найбільше концентруються російські війська? І чи готовий бюджет України до можливості нової війни – читайте у матеріалі Фактів ICTV.

Які ризики нападу Росії і чи варто побоюватися за кордон із Білоруссю

Військовий аналітик українського Інституту стратегічних досліджень Микола Бєлєсков підкреслив: найбільш знакову заяву про те, що РФ створює відповідну інфраструктуру, підтягує війська та створює можливості для використання військової опції проти України, зробив держсекретар США Ентоні Блінкен.

Проте залишається питанням, чи Росія скористається створеними нею можливостями.

Експерт наголосив: ризик великий навіть без урахування Білорусі, оскільки Україна має досить довгий сухопутний кордон з Російською Федерацією.

– На жаль, опцій у Росії дуже багато. Починаючи від менш масштабних дій – наприклад, виключно на Донбасі, або на якомусь одному іншому операційному напрямі, скажімо, на Херсонщині – вода для Криму, умовно. Росія справді має можливість діяти в усіх ключових операційних напрямах. Тобто з виходом на Київ, паралельно з діями на Донбасі, у Причорномор’ї, різні варіації можуть бути щодо Харкова, – перерахував Бєлєсков.

Він наголосив, що це значно ускладнює планування захисту для України та зменшує можливості для використання контрзаходів.

А Білорусь лише додає невпевненості та ще більше ускладнює процес планування та визначення місця можливого удару.

Військовий аналітик повідомив, що у Головному управлінні розвідки Міноборони України розглядають серед інших загальний наступ Росії – за всім периметром спільного кордону.

Захід ясно показав своїми заявами, що вони не вестимуться на російський блеф. Тут перед Росією постають дві альтернативи. Вони обидві не дуже хороші, але це наслідок її дій. З одного боку, визнати, що блеф не спрацював, і припинити робити те, що вони роблять – військові демонстрації. Але це втрати іміджу великої держави. Бо велика держава, якщо вона загрожує застосовувати силу, вона або загрожує і підтримує цей імідж, або її не застосовує і втрачає цей імідж, і вже наступного разу ніхто не віритиме відповідним крокам. З іншого боку – РФ може задіяти військовий інструмент, в умовах того, що безризикових опцій немає, – заявив експерт.

З огляду на кількісні та якісні переваги, які мають збройні сили РФ після 12 років реформ, і на тлі того, що Захід теж чітко дав зрозуміти різними заявами, що ціна за агресію буде, Росія сама себе загнала у патову ситуацію.

Що вибере Кремль – це питання.

Бєлєсков заявив, що якщо судити з поведінки глави МЗС Росії Сергія Лаврова в Стокгольмі, РФ не збирається зменшувати градус напруженості.

Такої самої точки зору дотримується керівник Центру військово-політичних досліджень Олександр Мусієнко.

На його думку, з воєнного погляду Росія робить зараз усе, щоб створити для нас пастки та максимально розтягувати фланги українських військ. Тому що до зон нестабільності, які раніше були загальними – зі сходу, додалася ще північ, де фіксують скупчення військової техніки.

– До цього додалися ще заплановані російсько-білоруські навчання, які мають пройти на кордоні з Україною. І це теж створює певну небезпеку, – заявив він.

Тим часом політолог Михайло Бесараб наголосив: ймовірність більш масштабного протистояння між Україною та Росією є досить високою. Будь-коли ми повинні бути готові до швидкого зростання збройного протистояння. Кожен українець має жити із цим усвідомленням.

Але насправді, на його думку, президент Росії Володимир Путін своїми діями на кордоні України вдається до психологічного тиску, розраховуючи на те, що загроза силою має спонукати Україну та західних партнерів до суттєвих поступок Москві.

– Однак це не означає, що Кремль не може будь-якої миті застосувати екстремальний сценарій і піти на повномасштабне вторгнення на територію України. Це може мати вигляд різний – або повномасштабний напад, або локальні загострення на Донбасі, або на кордоні з Білоруссю, або, навпаки, з півдня, – прогнозує політолог.

Але поки що, за словами Басараба, накопичення виглядає як примусовий інструмент. І певні зрушення в цьому напрямі вже можна побачити: анонсовано ймовірну відеоконференцію президента США Джо Байдена з Путіним, під час якої Москва може використати накопичення сил на кордоні з Україною як додатковий аргумент у діалозі з Байденом.

– Тобто поки це на вигляд як психологічна операція, але будь-якої миті це може перерости у повномасштабне збройне протистояння між Україною та Росією, – сказав він.

Де сконцентровано найбільше військ РФ і яка їхня кількість

Військові експерти підкреслюють – вони володіють лише публічною інформацією, згідно якої повідомляється про 40 батальйонів тактичних груп.

Частина із них перебуває на північному сході, частина – на північ від ООС. Ще частина – за двома армійськими корпусами на Донбасі, і частина в Криму.

– Така диспозиція. Це чотири основні напрями: північний схід, північніше ООС, Воронезька та Ростовська області та окупована АР Крим. Там вони сконцентровані. Йдеться приблизно про 100-120 тис. солдатів. Кажуть, що це навіть менше, ніж навесні, тому що навесні було до 52-53 батальйони тактичних груп, зараз лише 40. Але проблема в тому, що, за експертними обговореннями, РФ може розпочати ті чи інші дії, провівши повне оперативне розгортання, стягнувши не 40 тактичних батальйонів, а 100 – на це чекають американці, – наголосив Микола Бєлєсков.

За його словами, опції початку обмежених дій без стягування сил не розглядаються. Але при цьому такий варіант все одно зберігається і, відповідно, може вважатися росіянами оптимальним.

Якщо ж РФ вирішить створювати справді переважне угруповання біля українського кордону, їй доведеться збільшувати присутність у 2,5 рази.

Це займе дуже багато часу, і приховати це тактично неможливо.

А тому Росія може використати для першого удару вже існуючі сили, додавши до вже наявних 40 тактичних батальйонів невелику кількість військ, щоб налякати Україну та США, і вийти таким чином із “стану двозначності”, вважає Бєлєсков.

– Особливо якщо це стосується загострення на Донбасі. Там за двома армійськими корпусами стоїть 150-та дивізія. Вона повністю сформована. РФ має можливість сформувати до 20 батальйонно-тактичних груп. Логістика там налагоджена, на Донбасі створено запаси матеріалів забезпечення, паливно-мастильні, боєприпаси. Їх можна дуже швидко з Ростовської області підняти по тривозі, швиденько спрямувати на Донбас. Це для них – найменш ризикова опція, – наголосив аналітик Бєлєсков.

У разі використання угруповань у Воронезькій області, у Криму, які загрожують ООС із флангів, напад буде відкритим.

– Це вже дозволяє говорити “нас там немає”, як вони постійно кажуть, – заявив військовий експерт.

А тому найреалістичнішим Бєлєсков вважає варіант із локальним загостренням на Донбасі через залучення сил, що стоять за першим та другим армійськими корпусами.

– Там сил достатньо, вони мають необхідну якість і можуть спиратися на ту інфраструктуру, яка не вимагає додаткового розгортання. Їм буквально скластися, приїхати з Ростовської області на окуповані частини, сформувати угруповання та розпочати діяти, – сказав він.

Водночас військовий експерт Мусієнко розглядає три сценарії розвитку подій.

Перший – якщо взагалі нічого не станеться. Війська постійно переміщатимуться і триматимуть Україну та Захід у напруженні.

Другий – комплексний, найімовірніший. Він носить зовнішній та внутрішній характер. Зовнішній – ескалація на Донбасі, яка може створити ще дві-три зони нестабільності десь зі сходу у напрямку Харкова, та з півдня – напрямок із Криму.

– Поряд із цим вони можуть розхитувати ситуацію внутрішньополітично. У якому сенсі – у тому, що дивіться, влада не може впоратися, гідної відповіді ніхто не дає. І РФ може цим скористатися, щоб фактично розпочати якісь настрої для можливого громадянського протистояння всередині та усунення влади, – розповів Мусієнко.

І третій сценарій – повномасштабне вторгнення РФ на територію України.

Але експерт уточнив: тієї частини військ РФ, яка зараз зосереджена біля України, недостатньо для повномасштабного вторгнення та стримування територій, які росіяни могли б теоретично захопити. А тому, якщо говорити про ескалацію, найбільша загроза – другого сценарію.

Мусієнко наголошує, що Росія сконцентрувала війська за двома напрямками. З боку 8-ї армії, розташованої в Ростовській області – це Південний військовий округ. Це фактично напрямок, який тримає окуповану частину Донбасу та Крим. Там вони зосередили додаткові батальйонно-тактичні групи. Крім того, відомо, що в Крим йдуть великі кораблі, здатні проводити висадку десанту.

І ще один напрямок, який є загрозою для України – там, де перебуває 20-та армія по лінії Воронежу. Це напрямок руху, якщо дивитися в Україну, Харків – Суми.

На півночі Росія також нарощує військову присутність, але вона не така велика, як із півдня і сходу.

Чи готовий до війни держбюджет України

Економіст Олексій Кущ повідомив, що для економіки України навіть війна регіонального масштабу, в одній із точок країни, може призвести до серйозних наслідків.

Він уточнив, що Росія має величезну глибину оборони під час війни – вона фактично може проводити військові дії, не трансформуючи структуру своєї економіки.

– Економіка Росії під час гіпотетичної війни перебуватиме на більш-менш усталених параметрах і не трансформуватиметься у жодному жорсткому адміністративному плані. А ось для нас, якщо змоделювати конфлікт із Росією, це фактично переведення економіки на військовий стан. Тобто у нас тоді має бути формат військової економіки, – пояснив Кущ.

Такий формат передбачає:

  • обмеження виведення капіталу в інші країни;
  • повне заморожування валютно-обмінних операцій;
  • заморожування виплат депозитів;
  • посилення оборонного замовлення, коли більшість економіки працює у його межах;
  • поповнення державних резервів стратегічними ресурсами: продовольство, енергетика;
  • тимчасова націоналізація стратегічних галузей економіки – насамперед приватного транспорту, природних ресурсів (передусім енергетичних та енергетичного сектора);
  • внесення у дохід держави великих депозитів, більше певної суми, та заморожування дрібних депозитів.

За словами Куща, перерахування цих факторів військової економіки говорить про те, що Україна не здатна переходити до такого формату.

– По-перше, політичні еліти ніколи не підуть на такі кроки. Вони не обмежуватимуть своїх потреб у виведенні капіталу, не подарують державі власні великі депозити і не підуть на націоналізацію стратегічних галузей економіки. І більшість населення теж не готова до заморожування дрібних вкладів, до певних обмежень щодо пересування тощо, – переконаний економіст.

Він наголосив, що втрати для країни, яка не може перейти у формат військової економіки, будуть величезними – тому що тоді фактично немає внутрішніх амортизаторів, які включаються, коли цей формат працює.

– Тут навіть не спрогнозувати, які це будуть втрати. Простими словами – це буде економічний колапс для нас, – сказав експерт.

Символізм для Путіна: чи може стати напад на Україну “подарунком” на 70-річчя

Політолог Михайло Басараб стверджує, що Москва, наслідуючи приклад керівництва СРСР, дуже часто планує ті або інші заходи з прив’язкою до якихось подій. Але він не вважає, що у цьому випадку 70-річчя Путіна має стати такою символічною датою.

– Тут, очевидно, питання в іншому: Путін розуміє, що не вічний. Очевидно, він має певні плани на життя. Він їх не приховує. Він вважає однією з найбільших поразок Росії у ХХ столітті розпад Радянського Союзу, і цілком вірогідно, що Путін постарається ще за свого життя відновити колишні масштаби впливу Радянського Союзу. Тобто фактично відновлення Російської імперії у форматі СРСР, – переконаний Басараб.

Політолог підкреслив, що глава РФ обмежений – не лише своїм віком, а й певними обставинами, оскільки Росія фактично перетворилася на державу-вигнанця. Вона виключена з цілої низки авторитетних міжнародних переговорних майданчиків, застосовується санкційний тиск. Доконаним фактом є те, що Росія проводить агресивну політику не тільки проти України, а й проти всього Заходу.

Це, звичайно, відбивається на можливостях РФ, її перспективах.

– Тому Путін і поспішає: йому потрібно якнайшвидше зняти цей зовнішній тиск на Росію. І навряд чи він має час, а, головне, можливості розтягувати цю позиційну війну із Заходом на невизначений термін. Йому треба прискорювати процеси, незважаючи на те, 70 років виповниться або 71, – резюмував Басараб.

Читайте
Міграційна криза та російська військова ескалація: чи має Україна план
Теги за темою
Війна на Донбасі
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
2025-04-24T19:12:14Z
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
2025-04-23T14:54:38Z
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
2025-04-21T04:30:57Z
На поле боя скоро появятся полностью автономные дроны: почему нужно опасаться РФ и Китая
Фокус
2025-04-28T09:51:28Z
В РФ решают проблему с бронированием военных грузовиков: что поменяют в "Камазах"
Фокус
2025-04-28T09:30:19Z
Тайна с деньгами Папы Франциска для ВСУ: историк анонсировал новые интересные подробности
Апостроф
2025-04-21T14:27:08Z
Спасти жизнь только через минуту: украинцев предостерегли от смертельной опасности
Знай
2025-04-16T18:30:54Z
Аналог американских Tomahawk: рассказали, какими ракетами обстреляли Харьков
Gazeta UA
2025-04-18T15:01:13Z
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
2025-04-23T08:39:37Z
Путин ответил на предложение Зеленского не бить по гражданским объектам и вспомнил удар по Сумам
Comments UA
2025-04-21T17:31:01Z
В Кремле заявили, при каких условиях могут прекратить огонь в Украине
Comments UA
2025-04-27T18:27:28Z
Тело журналистки Виктории Рощиной вернули в Украину
ZN UA
2025-04-24T12:09:43Z
СМИ: Намерение Марины Порошенко разделить имущество может свидетельствовать о попытке мошенничестве
Comments UA
2025-04-28T09:54:05Z
Трамп должен сохранить суверенитет Украины в любом мирном соглашении — The Times
ZN UA
2025-04-28T09:48:19Z
Трамп обратился к Путину после удара по Киеву: Стоп
Comments UA
2025-04-24T19:51:18Z
Шойгу заявил о готовности России применить ядерное оружие
ZN UA
2025-04-24T10:12:30Z
Крым никто не отдаст, а членство в НАТО можно заменить. Официальная позиция Украины на переговорах по войне
Telegraf
2025-04-23T13:16:18Z
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
2025-04-22T14:27:08Z
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
2025-04-21T07:13:32Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": Пенсионный фонд может потребовать деньги
Знай
2025-04-22T09:30:00Z
Украинские модели OnlyFans заработали 111 миллионов долларов, — глава налоговой
Комсомольская правда
2025-04-28T09:51:44Z
Китай рекордно увеличил реэкспорт газа из-за низкого спроса
Корреспондент
2025-04-28T09:42:39Z
Звонок "из банка" обернется потерей 34 600 гривен: клиентов Приватбанка предупредили
Знай
2025-04-21T20:10:23Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
Внешняя разведка назвала "маловероятным" укрепление рубля
Корреспондент
2025-04-27T16:01:15Z
Тизер сериала «Чужой: Земля» показал беременную «ксеноморфиню» и 4-х новых монстров
ITC
2025-04-28T08:25:18Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
Нет желания: Злата Огневич заговорила о рождении ребенка
Факти ICTV
2025-04-28T07:55:11Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
Аниме-сериал «Наруто» вышел в украинском дубляже на SWEET.TV
ITC
2025-04-28T09:49:39Z
Главный раввин Украины через песню обратился к Трампу
Корреспондент
2025-04-28T09:21:56Z
"Просто не верю! Вы сдурели?": жена "Холостяка" Черкасова похвасталась концертом Меладзе и нарвалась на хейт/Блогерша попыталась оправдаться, но стало еще хуже
Апостроф
2025-04-28T08:39:20Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T04:25:04Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
Россиянину, который изнасиловал жительницу Киевской области, и сообщнику дали по 12 лет
Лига
2025-04-21T08:03:33Z
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
2025-04-20T10:45:09Z
В Польше загорелся дом: есть жертвы, среди эвакуированных - украинцы
Корреспондент
2025-04-14T19:25:45Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
В Украине зафиксировали почти 23 тысячи пожаров в экосистемах
Корреспондент
2025-04-28T09:25:23Z
Форс-мажор у договорі оренди землі: що важливо знати
AgroNews
2025-04-28T09:16:44Z
В Киеве обнаружили крупный схрон с оружием
Корреспондент
2025-04-16T13:03:02Z
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
2025-04-24T13:31:15Z
Ночная атака россиян на Днепр унесла жизни трех человек
Gazeta UA
2025-04-17T04:36:05Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T04:25:33Z
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
2025-04-20T16:15:00Z
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
2025-04-24T07:51:58Z
Как быстро избавиться от герпеса: названы самые эффективные методы
Comments UA
2025-04-28T09:30:48Z
Почему нужно есть редис: чем полезен овощ для организма
UAToday
2025-04-28T09:03:58Z
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
2025-04-20T17:30:52Z
Почему с возрастом портятся зубы: главные факторы
Comments UA
2025-04-19T15:45:54Z
Явный признак СДВГ: ученые обнаружили скрытый сигнал мозга у нас за глазами
Фокус
2025-04-28T08:21:16Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
2025-04-22T13:06:50Z
Враг массированно атаковал Харьков ракетами
Хвиля
2025-04-24T03:57:06Z
ВС РФ на Курском направлении потеряли первую САУ "Мальва", — соцсети
Фокус
2025-04-28T09:51:28Z
Россияне убили трех мирных жителей в поселке на Донетчине
Корреспондент
2025-04-28T09:43:17Z
Россияне атаковали жилую застройку в густозаселенном районе Одессы, детали
Фокус
2025-04-21T23:27:56Z
Россияне атаковали поселок под Купянском, загорелся дом
Корреспондент
2025-04-21T07:06:54Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T05:42:14Z
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:29Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
2025-04-27T13:51:25Z
Обязательно пересадите в новый горшок: какие комнатные растения любят весеннее "обновление"
Апостроф
2025-04-21T15:06:19Z
Лунный календарь для огородников: лучшие дни для посева в мае
Знай
2025-04-28T09:51:03Z
Сикстинская капелла закрыла двери для туристов: Ватикан начинает подготовку к конклаву
Gazeta UA
2025-04-28T09:36:47Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
Магія гортензії: як створити розкішний сад на весь сезон
AgroNews
2025-04-28T09:07:27Z
Акрил, бамбук или шелк: какую пряжу выбрать для вязания, если у вас чувствительная кожа
Знай
2025-04-28T08:52:21Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
Молодой игрок Ювентуса установил антирекорд в Серии А
Корреспондент
2025-04-28T09:45:20Z
Четыре шага: Наполи с Конте готовы идти по титул чемпиона Серии А
Корреспондент
2025-04-28T09:27:29Z
Ушел из жизни двукратный чемпион НБА и легенда Никс
Корреспондент
2025-04-28T08:39:35Z
Наполи победил Торино и вышел на вершину Серии А
Корреспондент
2025-04-28T07:42:36Z
25-летний Ретеги из Аталанты повторил рекорд легендарного нападающего
Корреспондент
2025-04-28T07:27:19Z
НБА: итоги плей-офф 27 апреля - победители и сюрпризы
Корреспондент
2025-04-28T07:09:18Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Мощность — 1000 сил: конкурента Porsche Taycan от Mercedes показали до премьеры
Фокус
2025-04-28T07:45:03Z
Почему в жару не стоит заправлять полный бак: основные причины
Gazeta UA
2025-04-28T00:33:45Z
Специалисты объяснили, почему опасно ездить с пустым баком
Gazeta UA
2025-04-27T19:09:03Z
Забудьте про C9: концепт Chevrolet Corvette повертає ретро славу
Топ Жир
2025-04-27T17:45:29Z
В Киеве заметили очень редкий спорткар BMW 2000-х с интересным тюнингом
Фокус
2025-04-27T08:27:18Z
Как открыть стиральную машину, если дверца заклинила: простая и понятная инструкция
TSN
2025-04-26T20:42:48Z
5%, 18% и военный сбор: как не влететь на налоги при продаже авто
Знай
2025-04-26T18:51:40Z
Электромобиль и вода: что будет, если заехать в лужу на "электричке"
UAToday
2025-04-26T11:03:50Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 получил официальную «дорожную карту» — новое оружие, лут из мутантов и многое другое
ITC
2025-04-14T14:25:37Z
Показала рекордную эффективность: в Японии придумали удивительную солнечную батарею
Фокус
2025-04-28T09:57:28Z
Ночной кошмар юристов: ученые выяснили, что люди предпочитают советы ИИ их рекомендациям
Фокус
2025-04-28T09:57:24Z
Кадры, которые впечатляют: полосатики попали в объектив украинского дрона
Gazeta UA
2025-04-28T09:51:45Z
Выдерживает 1000+ циклов. Kuxiu представила первый в мире «твердотельный павербанк» для смартфонов
ITC
2025-04-28T09:49:03Z
Огромные крокодилы, пожирающие динозавров, появлялись на Земле несколько раз: почему они возвращались
Фокус
2025-04-28T08:15:51Z
Солнце пока спокойное, хотя на нем 9 групп пятен. Когда ожидать новых магнитных бурь
Telegraf
2025-04-28T08:06:45Z