MY.UAНовини
Военная эскалация со стороны РФ: откуда ждать нападения и насколько готова Украина
Военная эскалация со стороны РФ: откуда ждать нападения и насколько готова Украина

Военная эскалация со стороны РФ: откуда ждать нападения и насколько готова Украина

Українські та західні видання вже місяць публікують інформацію про підготовку Росії до нового нападу на Україну. Такого розвитку подій не виключають ані міжнародні експерти, ані топ-політики.

3 грудня про ймовірність нового витка ескалації із посиланням на українську та західну розвідки повідомив міністр оборони Олексій Резніков, який спрогнозував, що найімовірнішим часом для нападу стане кінець січня 2022 року.

Резніков підкреслив: Україна не розглядає шлях умиротворення агресора. У разі потреби наша армія дасть Росії відсіч.

Так, Міноборони погодилося з оцінками західних партнерів, які попереджають про постійні переміщення російських військ.

За останніми даними, навколо України та у тимчасово окупованій АР Крим у стані бойової готовності перебуває 41 батальйонно-тактична група, а сумарна кількість російських військ, які може задіяти РФ для ескалації у терміновому порядку, оцінили у 94,3 тис. осіб.

Звідки саме варто очікувати на напад? Чи може Росія спробувати використати для агресії Білорусь? Де зараз найбільше концентруються російські війська? І чи готовий бюджет України до можливості нової війни – читайте у матеріалі Фактів ICTV.

Які ризики нападу Росії і чи варто побоюватися за кордон із Білоруссю

Військовий аналітик українського Інституту стратегічних досліджень Микола Бєлєсков підкреслив: найбільш знакову заяву про те, що РФ створює відповідну інфраструктуру, підтягує війська та створює можливості для використання військової опції проти України, зробив держсекретар США Ентоні Блінкен.

Проте залишається питанням, чи Росія скористається створеними нею можливостями.

Експерт наголосив: ризик великий навіть без урахування Білорусі, оскільки Україна має досить довгий сухопутний кордон з Російською Федерацією.

– На жаль, опцій у Росії дуже багато. Починаючи від менш масштабних дій – наприклад, виключно на Донбасі, або на якомусь одному іншому операційному напрямі, скажімо, на Херсонщині – вода для Криму, умовно. Росія справді має можливість діяти в усіх ключових операційних напрямах. Тобто з виходом на Київ, паралельно з діями на Донбасі, у Причорномор’ї, різні варіації можуть бути щодо Харкова, – перерахував Бєлєсков.

Він наголосив, що це значно ускладнює планування захисту для України та зменшує можливості для використання контрзаходів.

А Білорусь лише додає невпевненості та ще більше ускладнює процес планування та визначення місця можливого удару.

Військовий аналітик повідомив, що у Головному управлінні розвідки Міноборони України розглядають серед інших загальний наступ Росії – за всім периметром спільного кордону.

Захід ясно показав своїми заявами, що вони не вестимуться на російський блеф. Тут перед Росією постають дві альтернативи. Вони обидві не дуже хороші, але це наслідок її дій. З одного боку, визнати, що блеф не спрацював, і припинити робити те, що вони роблять – військові демонстрації. Але це втрати іміджу великої держави. Бо велика держава, якщо вона загрожує застосовувати силу, вона або загрожує і підтримує цей імідж, або її не застосовує і втрачає цей імідж, і вже наступного разу ніхто не віритиме відповідним крокам. З іншого боку – РФ може задіяти військовий інструмент, в умовах того, що безризикових опцій немає, – заявив експерт.

З огляду на кількісні та якісні переваги, які мають збройні сили РФ після 12 років реформ, і на тлі того, що Захід теж чітко дав зрозуміти різними заявами, що ціна за агресію буде, Росія сама себе загнала у патову ситуацію.

Що вибере Кремль – це питання.

Бєлєсков заявив, що якщо судити з поведінки глави МЗС Росії Сергія Лаврова в Стокгольмі, РФ не збирається зменшувати градус напруженості.

Такої самої точки зору дотримується керівник Центру військово-політичних досліджень Олександр Мусієнко.

На його думку, з воєнного погляду Росія робить зараз усе, щоб створити для нас пастки та максимально розтягувати фланги українських військ. Тому що до зон нестабільності, які раніше були загальними – зі сходу, додалася ще північ, де фіксують скупчення військової техніки.

– До цього додалися ще заплановані російсько-білоруські навчання, які мають пройти на кордоні з Україною. І це теж створює певну небезпеку, – заявив він.

Тим часом політолог Михайло Бесараб наголосив: ймовірність більш масштабного протистояння між Україною та Росією є досить високою. Будь-коли ми повинні бути готові до швидкого зростання збройного протистояння. Кожен українець має жити із цим усвідомленням.

Але насправді, на його думку, президент Росії Володимир Путін своїми діями на кордоні України вдається до психологічного тиску, розраховуючи на те, що загроза силою має спонукати Україну та західних партнерів до суттєвих поступок Москві.

– Однак це не означає, що Кремль не може будь-якої миті застосувати екстремальний сценарій і піти на повномасштабне вторгнення на територію України. Це може мати вигляд різний – або повномасштабний напад, або локальні загострення на Донбасі, або на кордоні з Білоруссю, або, навпаки, з півдня, – прогнозує політолог.

Але поки що, за словами Басараба, накопичення виглядає як примусовий інструмент. І певні зрушення в цьому напрямі вже можна побачити: анонсовано ймовірну відеоконференцію президента США Джо Байдена з Путіним, під час якої Москва може використати накопичення сил на кордоні з Україною як додатковий аргумент у діалозі з Байденом.

– Тобто поки це на вигляд як психологічна операція, але будь-якої миті це може перерости у повномасштабне збройне протистояння між Україною та Росією, – сказав він.

Де сконцентровано найбільше військ РФ і яка їхня кількість

Військові експерти підкреслюють – вони володіють лише публічною інформацією, згідно якої повідомляється про 40 батальйонів тактичних груп.

Частина із них перебуває на північному сході, частина – на північ від ООС. Ще частина – за двома армійськими корпусами на Донбасі, і частина в Криму.

– Така диспозиція. Це чотири основні напрями: північний схід, північніше ООС, Воронезька та Ростовська області та окупована АР Крим. Там вони сконцентровані. Йдеться приблизно про 100-120 тис. солдатів. Кажуть, що це навіть менше, ніж навесні, тому що навесні було до 52-53 батальйони тактичних груп, зараз лише 40. Але проблема в тому, що, за експертними обговореннями, РФ може розпочати ті чи інші дії, провівши повне оперативне розгортання, стягнувши не 40 тактичних батальйонів, а 100 – на це чекають американці, – наголосив Микола Бєлєсков.

За його словами, опції початку обмежених дій без стягування сил не розглядаються. Але при цьому такий варіант все одно зберігається і, відповідно, може вважатися росіянами оптимальним.

Якщо ж РФ вирішить створювати справді переважне угруповання біля українського кордону, їй доведеться збільшувати присутність у 2,5 рази.

Це займе дуже багато часу, і приховати це тактично неможливо.

А тому Росія може використати для першого удару вже існуючі сили, додавши до вже наявних 40 тактичних батальйонів невелику кількість військ, щоб налякати Україну та США, і вийти таким чином із “стану двозначності”, вважає Бєлєсков.

– Особливо якщо це стосується загострення на Донбасі. Там за двома армійськими корпусами стоїть 150-та дивізія. Вона повністю сформована. РФ має можливість сформувати до 20 батальйонно-тактичних груп. Логістика там налагоджена, на Донбасі створено запаси матеріалів забезпечення, паливно-мастильні, боєприпаси. Їх можна дуже швидко з Ростовської області підняти по тривозі, швиденько спрямувати на Донбас. Це для них – найменш ризикова опція, – наголосив аналітик Бєлєсков.

У разі використання угруповань у Воронезькій області, у Криму, які загрожують ООС із флангів, напад буде відкритим.

– Це вже дозволяє говорити “нас там немає”, як вони постійно кажуть, – заявив військовий експерт.

А тому найреалістичнішим Бєлєсков вважає варіант із локальним загостренням на Донбасі через залучення сил, що стоять за першим та другим армійськими корпусами.

– Там сил достатньо, вони мають необхідну якість і можуть спиратися на ту інфраструктуру, яка не вимагає додаткового розгортання. Їм буквально скластися, приїхати з Ростовської області на окуповані частини, сформувати угруповання та розпочати діяти, – сказав він.

Водночас військовий експерт Мусієнко розглядає три сценарії розвитку подій.

Перший – якщо взагалі нічого не станеться. Війська постійно переміщатимуться і триматимуть Україну та Захід у напруженні.

Другий – комплексний, найімовірніший. Він носить зовнішній та внутрішній характер. Зовнішній – ескалація на Донбасі, яка може створити ще дві-три зони нестабільності десь зі сходу у напрямку Харкова, та з півдня – напрямок із Криму.

– Поряд із цим вони можуть розхитувати ситуацію внутрішньополітично. У якому сенсі – у тому, що дивіться, влада не може впоратися, гідної відповіді ніхто не дає. І РФ може цим скористатися, щоб фактично розпочати якісь настрої для можливого громадянського протистояння всередині та усунення влади, – розповів Мусієнко.

І третій сценарій – повномасштабне вторгнення РФ на територію України.

Але експерт уточнив: тієї частини військ РФ, яка зараз зосереджена біля України, недостатньо для повномасштабного вторгнення та стримування територій, які росіяни могли б теоретично захопити. А тому, якщо говорити про ескалацію, найбільша загроза – другого сценарію.

Мусієнко наголошує, що Росія сконцентрувала війська за двома напрямками. З боку 8-ї армії, розташованої в Ростовській області – це Південний військовий округ. Це фактично напрямок, який тримає окуповану частину Донбасу та Крим. Там вони зосередили додаткові батальйонно-тактичні групи. Крім того, відомо, що в Крим йдуть великі кораблі, здатні проводити висадку десанту.

І ще один напрямок, який є загрозою для України – там, де перебуває 20-та армія по лінії Воронежу. Це напрямок руху, якщо дивитися в Україну, Харків – Суми.

На півночі Росія також нарощує військову присутність, але вона не така велика, як із півдня і сходу.

Чи готовий до війни держбюджет України

Економіст Олексій Кущ повідомив, що для економіки України навіть війна регіонального масштабу, в одній із точок країни, може призвести до серйозних наслідків.

Він уточнив, що Росія має величезну глибину оборони під час війни – вона фактично може проводити військові дії, не трансформуючи структуру своєї економіки.

– Економіка Росії під час гіпотетичної війни перебуватиме на більш-менш усталених параметрах і не трансформуватиметься у жодному жорсткому адміністративному плані. А ось для нас, якщо змоделювати конфлікт із Росією, це фактично переведення економіки на військовий стан. Тобто у нас тоді має бути формат військової економіки, – пояснив Кущ.

Такий формат передбачає:

  • обмеження виведення капіталу в інші країни;
  • повне заморожування валютно-обмінних операцій;
  • заморожування виплат депозитів;
  • посилення оборонного замовлення, коли більшість економіки працює у його межах;
  • поповнення державних резервів стратегічними ресурсами: продовольство, енергетика;
  • тимчасова націоналізація стратегічних галузей економіки – насамперед приватного транспорту, природних ресурсів (передусім енергетичних та енергетичного сектора);
  • внесення у дохід держави великих депозитів, більше певної суми, та заморожування дрібних депозитів.

За словами Куща, перерахування цих факторів військової економіки говорить про те, що Україна не здатна переходити до такого формату.

– По-перше, політичні еліти ніколи не підуть на такі кроки. Вони не обмежуватимуть своїх потреб у виведенні капіталу, не подарують державі власні великі депозити і не підуть на націоналізацію стратегічних галузей економіки. І більшість населення теж не готова до заморожування дрібних вкладів, до певних обмежень щодо пересування тощо, – переконаний економіст.

Він наголосив, що втрати для країни, яка не може перейти у формат військової економіки, будуть величезними – тому що тоді фактично немає внутрішніх амортизаторів, які включаються, коли цей формат працює.

– Тут навіть не спрогнозувати, які це будуть втрати. Простими словами – це буде економічний колапс для нас, – сказав експерт.

Символізм для Путіна: чи може стати напад на Україну “подарунком” на 70-річчя

Політолог Михайло Басараб стверджує, що Москва, наслідуючи приклад керівництва СРСР, дуже часто планує ті або інші заходи з прив’язкою до якихось подій. Але він не вважає, що у цьому випадку 70-річчя Путіна має стати такою символічною датою.

– Тут, очевидно, питання в іншому: Путін розуміє, що не вічний. Очевидно, він має певні плани на життя. Він їх не приховує. Він вважає однією з найбільших поразок Росії у ХХ столітті розпад Радянського Союзу, і цілком вірогідно, що Путін постарається ще за свого життя відновити колишні масштаби впливу Радянського Союзу. Тобто фактично відновлення Російської імперії у форматі СРСР, – переконаний Басараб.

Політолог підкреслив, що глава РФ обмежений – не лише своїм віком, а й певними обставинами, оскільки Росія фактично перетворилася на державу-вигнанця. Вона виключена з цілої низки авторитетних міжнародних переговорних майданчиків, застосовується санкційний тиск. Доконаним фактом є те, що Росія проводить агресивну політику не тільки проти України, а й проти всього Заходу.

Це, звичайно, відбивається на можливостях РФ, її перспективах.

– Тому Путін і поспішає: йому потрібно якнайшвидше зняти цей зовнішній тиск на Росію. І навряд чи він має час, а, головне, можливості розтягувати цю позиційну війну із Заходом на невизначений термін. Йому треба прискорювати процеси, незважаючи на те, 70 років виповниться або 71, – резюмував Басараб.

Читайте
Міграційна криза та російська військова ескалація: чи має Україна план
Теги за темою
Война на Донбассе
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В недрах Земли обнаружили огромную колонию живых организмов
TSN
2025-02-03T09:48:45Z
На Марсе нашли загадочную квадратную структуру: Маск хочет отправить туда астронавтов
Фокус
2025-02-03T09:36:49Z
DeepSeek провалился на 100%: китайский ИИ не прошел ни одного теста на безопасность
Фокус
2025-02-03T09:27:18Z
Неожиданный факт про уши: ученые сделалі интересное открытие
TSN
2025-02-03T08:39:30Z
Мужчина оставил свой принтер включенным на ночь: утром его ждал сюрприз
Фокус
2025-02-03T08:36:22Z
Марсоход NASA обнаружил на Марсе то, чего еще никогда не видели ученые
Фокус
2025-02-03T08:36:05Z
Редкое явление: гигантский айсберг перевернулся на глазах у туристов
Фокус
2025-02-03T08:06:35Z
Индивидуальный подход к дизайну: как технологии помогают создавать уникальные изделия?
BigMir
2025-02-03T07:36:13Z
Революция в создании электроники: физики обнаружили новую форму магнетизма
Фокус
2025-02-03T07:06:22Z
Время пожинать плоды: три знака китайского гороскопа, которым повезет с деньгами в феврале
Telegraf
2025-02-03T09:36:06Z
Гороскоп для знаков зодиака на 4 февраля 2025 года
Корреспондент
2025-02-03T09:21:12Z
Зачем кладут влажную салфетку в стиральную машину: лайфхак, о котором вы точно не знали
TSN
2025-02-03T09:06:19Z
Невероятное природное чудо: в Аргентине айсберг перевернулся прямо перед туристами
Знай
2025-02-03T08:51:55Z
Знаки зодиака, чьи слова и мысли всегда сбываются: они видят то, что недоступно другим
TSN
2025-02-03T08:06:12Z
5 признаков, что вы переросли своего мужчину в отношениях
Marie Claire
2025-02-03T08:00:34Z
Почему нужно замораживать хлеб: эксперт удивил объяснением
TSN
2025-02-03T07:51:55Z
"Чрезвычайно нежные и пушистые": шеф-повара раскрыли секреты приготовления идеальных панкейков
Gazeta UA
2025-02-03T07:33:09Z
Раз-два – и салат на столе: как приготовить вкусную закуску из сулугуни и морковью по-корейски
Telegraf
2025-02-03T07:12:59Z
В Москве произошел взрыв в ЖК. Мог взорваться основатель оккупационного батальона "Арбат"
Лига
2025-02-03T09:15:40Z
В ТРЦ Харькова произошла массовая драка подростков: досталось и охране заведения
Фокус
2025-02-03T09:15:05Z
На Оренбургском газоперерабатывающем заводе эвакуируют людей на фоне атак БПЛА
ZN UA
2025-02-03T09:06:50Z
Дроны атаковали энергообъекты РФ: возник пожар
Корреспондент
2025-02-03T09:00:13Z
В Москве произошел взрыв: кто из известных предателей мог погибнуть
Comments UA
2025-02-03T08:54:36Z
В элитном ЖК в Москве прогремел взрыв: росСМИ пишут о покушении на авторитета "ДНР"
GlavRed
2025-02-03T08:51:10Z
Сорвать поставки военной помощи на передовую: агент оккупантов пытался взорвать железнодорожные пути в Ровенской области
Апостроф
2025-02-03T08:45:27Z
Турист получил $21 500 000 после того, как его ударило раздвижной дверью
TSN
2025-02-03T08:39:23Z
В элитном ЖК Москвы раздался взрыв: вероятно, погиб президент федерации бокса "ДНР"
TSN
2025-02-03T08:24:39Z
Впервые в истории бокса 29-летняя американка стала чемпионкой мира в трех весовых категориях
Комсомольская правда
2025-02-03T09:58:02Z
Бой супертяжеловесов завершился дисквалификацией: оба вылетели из ринга
Корреспондент
2025-02-03T09:36:51Z
Маркус Рашфорд согласовал условия личного контракта с "Aston Villa"
Gazeta UA
2025-02-03T08:33:57Z
Названа сумма, которую Шахтер готов заплатить за бразильского таланта
Корреспондент
2025-02-03T07:33:16Z
НХЛ: Вегас уступил Рейнджерс, победа Колорадо
Корреспондент
2025-02-03T06:57:55Z
"Манчестер Юнайтед" отдал в аренду звездного футболиста
ZN UA
2025-02-03T01:40:21Z
"Арсенал" жестко потроллил Холанда
Telegraf
2025-02-02T21:30:50Z
Ястремская потерпела поражение в сверхсложном финале турнира в Линце
TSN
2025-02-02T19:43:03Z
"Интер" на последних минутах вырвал ничью против "Милана" в чемпионате Италии
TSN
2025-02-02T19:21:37Z
Февральские снегопады: синоптик рассказал, сколько они будут продолжаться
ZN UA
2025-02-03T09:54:52Z
Символ Карпат оказался на грани исчезновения в Украине: есть ли надежда на восстановление
Telegraf
2025-02-03T09:45:40Z
Не дали потеряться в медицинской системе РФ: на передовой россияне штурмуют на костылях
Фокус
2025-02-03T09:36:52Z
Раньше служил в ВСУ. Что известно о пострадавшем охраннике "Горловского" Касперовиче
Telegraf
2025-02-03T09:36:49Z
Александр Сырский рассказал о реальном положении дел на Покровском направлении
Известия Киев
2025-02-03T09:33:24Z
У врага не хватает ресурсов: Маломуж оценил ситуацию под Покровском
Хвиля
2025-02-03T09:27:09Z
Россияне хотят пригласить в Крым трудовых мигрантов из Индии
Апостроф
2025-02-03T09:24:06Z
"Три позорных акта насилия". Сырский отреагировал на нападения на военных ТЦК
Лига
2025-02-03T09:15:37Z
Тельцам стоит надеяться на лучшее, а Близнецам нужно овладеть чувством: гороскоп по картам Таро на 3 февраля 2025 года
TSN
2025-02-03T09:06:42Z
43-летняя Пэрис Хилтон появилась на "Грэмми-2025" в полупрозрачном платье
Фокус
2025-02-03T09:51:58Z
Надя Дорофеева рассказала, как ей подарили "щеточку для чистки дырочки": "Все знают, что я люблю"
Знай
2025-02-03T09:51:37Z
Умерла звезда Игры в кальмара актриса Ли Джу-Силь
Корреспондент
2025-02-03T09:48:53Z
Эпатаж и провокация: худшие наряды Грэмми 2025
Фокус
2025-02-03T09:27:01Z
Тренд на черное и перья: какими образами удивляли звезды на церемонии "Грэмми-2025"/Лучшие наряды с красной дорожки
Апостроф
2025-02-03T09:21:42Z
Бейонсе стала первой афроамериканкой, получившей награду за кантри-альбом
Фокус
2025-02-03T09:15:27Z
Наряды звезд на "Грэмми 2025": Майли Сайрус в "коже" от Saint Laurent, Бейонсе в платье со стразами от Schiaparelli
Комсомольская правда
2025-02-03T09:04:27Z
Шакира появилась на "Грэмми-2025" с подросшими сыновьями от Жерара Пике
Фокус
2025-02-03T08:36:09Z
Все блестки мира: 15 лучших образов с церемонии «Грэмми-2025»
Marie Claire
2025-02-03T08:30:49Z
Беларусь начинает проверку боеготовности войск: подробности
TSN
2025-02-03T09:54:29Z
Тысяча Зеленского: некоторые украинцы будут обязаны вернуть выплату государству
Фокус
2025-02-03T09:51:59Z
Плюс несколько тысяч в месяц. Пенсионерам предлагают нетрудную подработку на два часа в день
Telegraf
2025-02-03T09:51:55Z
В ГУР назвали число танкеров в "теневом флоте" России
Корреспондент
2025-02-03T09:45:32Z
ТЦК больше не отпустит без ВЛК: как теперь работает мобилизация
Знай
2025-02-03T09:36:37Z
Тяжело болела перед смертью: как выглядит могила единственной женщины-спикера Верховной Рады Шевченко
Telegraf
2025-02-03T09:30:30Z
Адвокат по разводам назвала профессии мужчин, которые больше всего и меньше изменяют женщинам
TSN
2025-02-03T09:21:14Z
В РФ хотели разработать аналог комплекса IDAS для субмарин: что из этого вышло
Фокус
2025-02-03T09:21:06Z
Все о дне 4 февраля: какой праздник, день ангела и что нельзя делать
Лига
2025-02-03T09:15:14Z
Рак молочных желез: первые симптомы, которые нельзя игнорировать
Comments UA
2025-02-03T09:24:38Z
Губы, кожа и волосы: невероятные свойства мятного масла
Знай
2025-02-03T09:21:40Z
3 симптома рака шейки матки, которые можно спутать с обычными спазмами — никогда их не игнорируйте
Marie Claire
2025-02-03T03:00:30Z
Кого-то могут и "разбронировать": в Минздраве разъяснили постановление Кабмина
Фокус
2025-02-03T02:42:36Z
Как победить пищевой шум — проблема, из-за которой многие переедают
Marie Claire
2025-02-03T02:01:06Z
Диетолог назвал лучшие продукты для вечернего рациона, которые помогут восстановить качественный сон
Gazeta UA
2025-02-02T22:36:31Z
От недосыпа до болезни: почему вы постоянно устали и как это исправить
Знай
2025-02-02T21:51:46Z
Метапневмовирус атакует: чем этот вирус отличается от гриппа и стоит ли волноваться
Знай
2025-02-02T20:51:09Z
Чтобы рассада не погибла - важный совет огородникам
Gazeta UA
2025-02-02T20:09:30Z
Доллар и евро продолжили снижение в начале февраля
Корреспондент
2025-02-03T09:51:05Z
Украинцы в этом году уплатят налог на авто: какую сумму надо выложить
Gazeta UA
2025-02-03T09:36:31Z
Добавьте в грунт эту подкормку – и малина вырастет сладкой, а урожай увеличится в разы
TSN
2025-02-03T09:06:16Z
Биткоин резко упал после введения Трампом пошлин на импорт
Корреспондент
2025-02-03T08:54:54Z
Рынок криптовалют резко обвалился: сколько теперь стоит биткоин и при чем здесь Трамп
Telegraf
2025-02-03T08:51:48Z
В Украине выросла цена на один из овощей борщового набора
TSN
2025-02-03T08:39:22Z
«Укрэнерго» расширила отключение еще на несколько областей и призвала к экономному потреблению
ZN UA
2025-02-03T08:39:09Z
Морозы могут привести к отключению света: когда украинцам ожидать этого
Политека
2025-02-03T08:27:37Z
Когда в Украине может начаться оборот евро: Гетманцев ответил
TSN
2025-02-03T08:06:45Z
Электромобиль Hyundai превратили в клон культового итальянского спорткара 80-х
Фокус
2025-02-03T08:30:22Z
Болид Mercedes стал одним из самых дорогих в мире
Корреспондент
2025-02-02T15:30:41Z
Техосмотр авто в Польше: кому из украинцев нужно проходить
Знай
2025-02-02T13:51:46Z
Tesla собирается выпускать более дешевые электрокары
Gazeta UA
2025-02-01T12:03:42Z
Известный гонщик оказался в коме после ужасного ДТП
Telegraf
2025-02-01T10:00:52Z
Инженер превратил старый мотоцикл в самый быстрый в мире пенни-фартинг – фото
TSN
2025-01-31T19:36:08Z
Водитель на год бросил авто в аэропорту: какую шокирующую сумму он должен заплатить за парковку
TSN
2025-01-31T14:42:53Z
Гость из 2000-х: обнаружен культовый американский спорткар в заводской упаковке
Фокус
2025-01-31T13:12:14Z
800-сильный монстр: тюнеры скрестили старый универсал Mercedes W123 и Toyota Supra
Фокус
2025-01-31T12:12:55Z
Стармер обратится с призывом к союзникам в Европе на фоне мирных инициатив Трампа по Украине
Comments UA
2025-02-03T09:57:34Z
«В мировую политику пришел новый стиль решения вопросов: "вижу цель, не вижу препятствий"»: как выбирает действовать Трамп
Апостроф
2025-02-03T09:54:27Z
"Это теоретически". Джорджеску оправдывается за слова о "румынских территориях" в Украине
Лига
2025-02-03T09:54:04Z
В Москве взорвали соратника Януковича и основателя батальона "Арбат"
ZN UA
2025-02-03T09:51:39Z
В США уже давно дали добро на уничтожение Украины: шокирующие подробности
Comments UA
2025-02-03T09:51:05Z
Одиозный Джорджеску объяснил свои слова с территориальными претензиями к Украине
Европейская правда
2025-02-03T09:45:38Z
В Азербайджане заявили о ликвидации группы террористов
Корреспондент
2025-02-03T09:42:31Z
У Зеленского объяснили, как Трамп может надавить на Путина
Gazeta UA
2025-02-03T09:33:20Z
Трамп атакует другую страну: "США этого не потерпят"
Comments UA
2025-02-03T09:27:43Z