MY.UAНовини
«Органи влади в деяких державах не можуть подолати пропаганду, оскільки самі нею займаються»
«Органи влади в деяких державах не можуть подолати пропаганду, оскільки самі нею займаються»

«Органи влади в деяких державах не можуть подолати пропаганду, оскільки самі нею займаються»

Як у Франції, Литві та Польщі борються проти дезінформації, як журналісти можуть допомогти її здолати та чи справді ті, хто виходить на мітинги проти вакцинації, ведуться на російську пропаганду.

Які проросійські наративи стосовно України поширюються у Франції; чим дезінформація, яка шириться в Литві, схожа на ту, що шириться серед українців; як ботоферми поширювали дезу про те, що Україна збила малазійський боїнг? Відповіді на ці питання під час West Media Forum давали закордонні журналісти, а також розповідали, з якими дезінформаційними викликами стикаються медіа у Франції, Нідерландах, Литві та Польщі та що в цих країнах думають про події в Україні.

Журналіст щоденної французької газети La Croix Ален Гіймоль розповідає, що дезінформаційні кампанії, які ширяться у Франції, не є унікальними: схожі є і в інших країнах. «Дезінформація щодо України поширюється через нерозуміння чи хибне розуміння українських реалій. Найчастіше в дезінформаційних компаніях просувають наративи, що в Україні триває громадянська війна; що українська влада є нелегітимною, а “уряди” так званих ЛНР і ДНР натомість намагаються легітимізувати, — каже Ален Гіймоль. — Також дезінформатори намагаються лобіювати скасування санкцій, накладених урядом Франції на Росію». Він додає, що переважна більшість французів не сприймає ці наративи на віру, але все ж ця інформація впливає на 20–30 % громадян. «Люди, вразливі для таких кампаній, голосують за крайньо праві чи ліві партії, вони виходять на мітинги проти вакцинації. 20–30 % — це чимало, на мою думку, — каже журналіст. — Неправдива інформація найбільше поширюється в соціальних мережах. Тобто в поширенні фейкових новин соцмережі відіграють важливішу роль, ніж традиційні ЗМІ». 

Чому французькі ЗМІ наймають охоронців

Ален Гіймоль каже, що роль журналістів у Франції стрімко змінюється, адже люди втрачають довіру до традиційних ЗМІ, зокрема й до щоденних газет і телебачення. «Тепер у нас менше передплатників, глядачів. Раніше люди нам довіряли, вважали, що ми відіграємо принципово важливу роль у просвіті, інформуванні людей, а тепер, коли мої колеги висвітлюють демонстрації, наприклад, проти вакцинації, на них нападають на вулиці, до них агресивно ставиться натовп, — розповідає Ален Гіймоль. — Чимало моїх колег побили під час демонстрацій проти вакцинації. Деякі ЗМІ, зокрема державні телекомпанії, були вимушені наймати охоронців, які б супроводжували журналістів, коли ті висвітлюють вуличні події. Ситуація складна, нам важко працювати в умовах агресивного ставлення до медіа. Але ми розуміємо, що ті люди, які виходять на демонстрації проти вакцинації, переважно є тими самими людьми, які хочуть скасувати санкції проти Росії й мають проросійське бачення конфлікту в Україні». (Зауважмо, що в Україні висвітлення мітингів проти карантину й вакцинації поки що не несло загрози для журналістів, хоча вони досить багато маніпулюють на цій темі.)

За словами Алена Гіймоля, чимало французьких ЗМІ намагаються боротися проти дезінформації та фейкових новин за допомогою фактчекінгу. Однак такий підхід, на думку журналіста, не є однозначним і кінцевим розв’язанням проблеми. «Є багато людей, які вірять у теорії змов і відкидають все те, що подають традиційні ЗМІ. Тому ми й не можемо просто за допомогою перевірки фактів достукатися до тих людей, які виходять на вулиці проти вакцинації, — розповідає журналіст. — Органи державної влади також намагаються реагувати на атмосферу недовіри у суспільстві. Наприклад, у Франції створили Агенцію для протидії кампаніям дезінформації. Агенція буде на сторожі, пильно стежитиме за соцмережами на предмет поширення фейкових новин, нападів ботів тощо. В Агенції працюватимуть 16 працівників, вони використовуватимуть різні інструменти для виявлення дезінформаційних повідомлень, в тому числі штучний інтелект. Але це теж не є кінцевим розв’язанням цієї проблеми, бо ті ж люди, які вірять у теорії змови, відкидають і офіційні заяви держави, мають недовіру до них».

Найбільш дієвим заходом у боротьбі з дезінформацією, на думку Алена Гіймоля, може стати реакція адміністрації соцмереж, яка має контролювати зміст повідомлень, шо ширяться всередині їхніх платформ. «Однак і тут будуть певні обмеження, бо соцмережі прагнуть нарощувати кількість своїх користувачів. Це приватні компанії, які хочуть заробляти гроші, а різні теорії змов дуже гарно залучають нових учасників. Так працює алгоритм соціальних мереж. Вони створені для того, щоби поширювати фейкові і суперечливі новини. Тому спроби модерувати вміст також будуть обмежені», — каже французький журналіст. Раніше ми писали про спроби європейських урядів взаємодіяти з адміністрацією соцмереж для протидії дезінформації.

 

«Журналісти можуть стати санітарами соціальних медіа»

Ален Гіймоль додає, що як французькі, так і українські ЗМІ у схожих умовах. На його думку, локальні ЗМІ можуть ефективніше протидіяти фейковим новинам та дезінформації, ніж великі  загальнонаціональні медіа. «Недовіра, яку ми відчуваємо до великих медіа, не співставна з недовірою до місцевих, які ближчі до своєї аудиторії і відповідно заслуговують на більшу довіру, — каже Ален Гіймоль. — Локальні ЗМІ можуть перевіряти факти на місцях, це гарна зброя в боротьбі з дезінформацією, навіть якщо вона не принесе кінцевої перемоги. Я би радив журналістам активно виступати в соцмережах як приватним особам, писати від себе, як реальні люди. Журналісти можуть бути санітарами соцмедіа. Завдяки цьому соцмережі можуть стати чистішим і надійнішим джерелом інформації для людей. Це частина нашого обов’язку як громадян».

Незалежний журналіст із Нідерландів Роберт ван дер Ноорд каже, що був шокований тією пропагандою й дезінформацією про Україну, що лилася в часи Революції гідності у фейсбуку, інстаграмі та інших соцмережах. «Я був здивований тим, що писали в соцмережах тролі, хотів розібратися, як визначити, з якого акаунту поширюється інформація — чи справжній він, чи, може, належить до так званих фабрик тролів. Я хотів зрозуміти, як це працює, і продемонструвати громадськості, тому почав розробляти спеціальне програмне забезпечення. Йдеться про програму, яка збирає дані, аналізує й виявляє армії тролів, помічає організовані кампанії в соціальних медіа», — каже Роберт ван дер Ноорд.

Як поширювалася дезінформація про збиття літака МН17

За його словами, після того, як у липні 2014 року був збитий малайзійський боїнг, Україна та Нідерланди стали мішенню російської пропаганди. «Над поширенням інформації про катастрофу у соцмережах працювала фабрика тролів із Санкт-Петербурга. Боїнг збили 17 липня 2014 року. Вже 18 липня відбувся сплеск активності так званої Агенції інтернет-розслідувань у твітері, від якої ширилися повідомлення про збиття, — каже Роберт ван дер Ноорд. — Тролі з Агенції створили три хештеги — #Киевсбилбоинг, #ПровокацияКиева, #Кивскажиправду. В деяких твітах були відразу два ці хештеги, десь — три. Так ми можемо побачити, що це організована кампанія. За 18 й 19 липня тролі Агенції поширили понад 65 тисяч твітів щодо боїнга, в яких у катастрофі звинувачували Київ. Кампанія розпочалася об 11-й ранку і тривала рівно 24 години, припинилася 19 липня».

Журналіст додає, що 17 липня у твітері стверджувалося, що донецькі сепаратисти збили український літак Ан-14. «О 17-й годині стало відомо, що це цивільний літак, а о 18-й з’явився твіт, що Стрелков не шкодує про те, що збито МН17. Тобто хтось уже знав, що він збив літак. І це було повідомлення від російського троля, — розповідає Роберт ван дер Ноорд. — Один обліковий запис — так звана Катя Тимофеєва, — так і не видалили. У своєму Livejournal Катя використовувала ті ж хештеги, що й Агенція. У своєму блозі вона писала про диспетчера Карлоса, який нібито працює в Борисполі. Карлос стверджував у соцмережах, що він бачив український літак-винищувач біля МН17». Насправді ж, додає журналіст, Карлос ніколи не працював у Борисполі, не володіє ні українською, ні російською мовами. «Хтось його знайшов в іншій країні, взяв у нього інтерв’ю. Він сказав, що отримав 40 тисяч доларів за те, що зробив, але не сказав, хто дав йому ці гроші», — каже Роберт ван дер Ноорд.

«Литовська система освіти допомагає людям закарбовувати уроки історії»

Литовський журналіст Вайдас Салджіунас каже, що Україна та Литва — країни зі схожою історією та контекстами. Якщо якась дезінформація поширюється в Україні, пізніше вона ширитиметься й на Литву — і навпаки. «Кілька років тому, коли наші лісові брати, партизани, повстанці ставали видимими, Кремль пробував називати їх нацистами. Ми бачимо схожу тенденцію в Україні, коли у фашизмі та нацизмі звинувачують українських націоналістів. Литовці відповідали онлайн-кампанією проти міністерства закордонних справ Росії. Зокрема, на сторінці міністерства у фейбсуку тисячі литовців ставили низьку оцінку контенту — одиницю, через що акаунт відключила соцмережа, — каже Вайдас Салджіунас. — Це лише один приклад відповіді згуртованого литовського суспільства на російську пропаганду».

За словами журналіста, литовська система освіти допомагає людям закарбовувати уроки історії, однак зараз з’являються нові напрями дезінформаційних кампаній. «Наприклад, ми бачили це, коли Литва прийняла війська НАТО. Тоді в соцмережах ширили інформацію, що солдати зґвалтували дівчинку, — розповідає Вайдас Салджіунас. — Це щось схоже на історію про розп’ятого “українськими фашистами” хлопчика, яку поширювали у 2014 році. Історію про зґвалтовану дівчинку намагалися видати за справжню та поширити через кібернапади. Кілька сайтів зламали й намагалися викласти на них цю новину».

Найбільше литовського журналіста турбують кібернапади на засоби масової інформації, зокрема на локальні медіа, які потерпають через спроби використати їх як майданчик для дезінформації. «Ми невелика країна, регіональні медіа не мають грошей, щоби краще подбати про кібербезпеку, тому впродовж останніх років ми бачили багато, і вже напрацювали кілька інструментів, які допомагають виявляти дезінформацію, але всі вони допомагають реагувати по факту, а не викорінювати проблему цілком», — додає Вайдас Салджіунас.

«Люди хочуть читати якісну інформацію»

Журналіст щоденної польської газети Gazeta Wyborcza Міхал Кокот не вірить, що державні органи власноруч можуть подолати пропаганду, зокрема держоргани в Польщі чи Угорщині, оскільки вони самі нею займаються. «Після зміни влади як у Польщі, так і в Угорщині державні ЗМІ стали рупорами пропаганди і служать інтересам партій. Наприклад, про міграційну кризу медіа писали як про вторгнення на нашу територію. Мігрантів зображали як терористів і стверджували, що лише Польща захищає європейську політику, — каже Міхал Кокот. — Президент Польщі Анджей Дуда публічно заявив, що хоче, щоби ЗМІ показували правду: хто порушує кордон, а хто захищає. Це знов поширення наративу про вторгнення, що ми ніби фортеця, яку взяли в облогу». В Угорщині, за словами Міхала Кокота, коли Віктор Орбан прийшов до влади, ситуація із прозорістю ЗМІ погіршилася, адже приватні ЗМІ — в руках олігархів чи наближених до влади людей, тому медіа там також перетворилися на інструменти пропаганди.

Міхал Кокот додає, що державні органи в Польщі та Угорщині не можуть самотужки боротися з дезінформацією. «Натомість у Чехії ситуація краща. Там створили дві структури у боротьбі з пропагандою, однак виміряти їхню ефективність поки складно, — каже журналіст. — Проте я не вважаю, що створення спеціальних структур допоможе боротися з пропагандою та дезінформацією. Люди хочуть правди, вони хочуть читати якісну інформацію. Про це свідчить те, що кількість передплатників нашої газети росте. Я вірю, що майбутнє за сильними ЗМІ. Нам потрібно продукувати якісний контент, що доволі важко робити в часи інформаційних бульбашок, але в довгостроковій перспективі це дає надії».

Фото: Ольга Беца

Теги за темою
пропаганда
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Украину сотрясли акции протеста
Корреспондент
2025-07-22T20:15:02Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Супруги Макрон подали в суд на американскую блогершу за клевету
ZN UA
2025-07-24T02:54:51Z
В США заявили о перезагрузке отношений с Китаем
Корреспондент
2025-07-24T01:54:14Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Зеленский утвердил закон против независимости НАБУ и САП, несмотря на предупреждения ЕС
Европейская правда
2025-07-22T23:09:08Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Удар Искандеров: в Черкассах просят закрыть окна
Корреспондент
2025-07-24T02:40:36Z
Российские дроны массированно атаковали центр Одессы
ZN UA
2025-07-23T23:42:31Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Ангел-хранитель Киану Ривз в трейлере фильма "Удача"
GameMag
2025-07-23T18:37:25Z
Брус Уиллис больше не говорит и не ходит: тяжелое состояние звезды
Comments UA
2025-07-23T16:27:46Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Гороскоп на сегодня 24 июля: расходы Тельцов, ошибки Дев и споры Весов
Знай
2025-07-24T01:51:18Z
День ангела 24 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-23T21:18:29Z
Эти фрукты просто находка этим летом: что обязательно надо покупать и есть
Comments UA
2025-07-23T21:15:05Z
Секрет на дне банки: как приготовить хрустящие маринованные огурцы без кипячения - рецепт, покоривший YouTube
Знай
2025-07-23T19:51:27Z
Консервированные помидоры с базиликом и чесноком без стерилизации: вкусный и легкий рецепт
TSN
2025-07-23T16:33:47Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Лишь два стакана в день этого сока нормализует высокое артериальное давление
Comments UA
2025-07-23T17:06:12Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Спасет от ряда хронических заболеваний: врачи назвали ягоду, которая снимает воспаление
Знай
2025-07-24T02:51:58Z
Как начать тренироваться утром, если вы не "жаворонок"
Gazeta UA
2025-07-23T21:42:35Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Как витамин D помогает похудеть, укрепить иммунитет и остановить депрессию
Знай
2025-07-23T20:51:26Z
В мире появился укол для локального сжигания жира: что известно
Comments UA
2025-07-23T19:12:45Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
24 июля - какой церковный праздник, все об этом дне, что сегодня нельзя делать
Комсомольская правда
2025-07-24T02:34:18Z
Безопасность на воде во время войны: соблюдение правил спасает жизни
Gazeta UA
2025-07-24T02:21:08Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
В Черкассах тренер проиграла в казино 1,35 млн грн, собранных на поездку детей в Грузию
Фокус
2025-07-17T20:57:44Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
В Николаеве прогремели взрывы, начались пожары
Корреспондент
2025-07-24T02:40:14Z
РФ ударила "шахедами" по центру Одессы: на "Привозе" масштабный пожар
Фокус
2025-07-24T01:06:30Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
В Северном море нашли британский корабль, затонувший в Первую мировую
Корреспондент
2025-07-22T03:39:45Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Украинская чемпионка мира по фехтованию Харькова отказалась от совместного фото с россиянином на пьедестале
ZN UA
2025-07-23T22:06:11Z
Фирмино-космополит: экс-форвард Ливерпуля и Аль-Ахли переходит в Катар
Корреспондент
2025-07-23T22:03:42Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Вест Хэм может пригласить Судакова из Шахтера
Корреспондент
2025-07-23T21:30:47Z
Михаил Кохан завоевал золото Универсиады-2025
Корреспондент
2025-07-23T20:15:14Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Доплаты к пенсии: на какую сумму могут рассчитывать пенсионеры в 70 лет
Знай
2025-07-16T18:07:28Z
Путин своим указом парализовал экспорт нефти через Черное море — Reuters
TSN
2025-07-24T01:18:21Z
Дополнительные выплаты будут продолжены: денежная помощь за июль
Знай
2025-07-23T18:36:53Z
Из-за новых налогов для добытчиков без работы могут остаться десятки тысяч человек – глава Федерации
Апостроф
2025-07-16T15:57:45Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Посетите сектор А-0: 10-минутная демонстрация геймплея хоррора Cronos: The New Dawn от создателей ремейка Silent Hill 2
GameMag
2025-07-24T02:03:00Z
Не время для повышения цены: Стоимость The Outer Worlds 2 перманентно опустилась на 10 долларов — решение Microsoft
GameMag
2025-07-24T00:36:38Z
Непонятный огненный шар заметили в небе над Ровно: что это было
Telegraf
2025-07-23T22:30:28Z
Бюджетный телефон Samsung с хорошей камерой: появились характеристики Galaxy A17 5G
Фокус
2025-07-23T19:00:20Z
Древние экотехнологии: финикийцы создали гидравлическую известковую штукатурку 2700 лет назад
Фокус
2025-07-23T18:51:33Z
Датамайнеры: Battlefield 6 выйдет 10 октября
GameMag
2025-07-23T18:42:20Z
Мы сделали это: Microsoft показала сюжетный трейлер Grounded 2 для Xbox Series X|S и ПК
GameMag
2025-07-23T18:37:08Z
Ford Mustang Mach-E после трех лет — 400 тыс. км пробега, 92% ресурса батареи и $8700 экономии на топливе
ITC
2025-07-23T17:24:57Z
С навигацией и запасом хода 70 км: в продажу поступает лучший электроскутер Honda
Фокус
2025-07-23T13:30:49Z
Маленький Ferrari: на аукцион выставили раритетный FIAT за $300 000
Фокус
2025-07-23T11:00:37Z
Маленькая 280-сильная ракета: презентован самый быстрый Opel
Фокус
2025-07-23T09:21:54Z
Экипаж не нужен: в Китае показали роботизированный танк, способный сбивать БПЛА
Фокус
2025-07-23T09:21:52Z
Полный привод в Škoda Kodiaq: ключевые преимущества и технические характеристики
Gazeta UA
2025-07-23T09:09:50Z
Трещина на лобовом стекле автомобиля: штраф или лишение водительских прав
Знай
2025-07-22T23:30:00Z
В Китае подержанные Xiaomi YU7 перепродают дороже официальной цены
Корреспондент
2025-07-22T20:33:49Z
Ошибка, которая сжигает автомобильную электронику: как не уничтожить авто во время зарядки АКБ
UAToday
2025-07-22T16:06:16Z