MY.UAНовини
«Органи влади в деяких державах не можуть подолати пропаганду, оскільки самі нею займаються»
«Органи влади в деяких державах не можуть подолати пропаганду, оскільки самі нею займаються»

«Органи влади в деяких державах не можуть подолати пропаганду, оскільки самі нею займаються»

Як у Франції, Литві та Польщі борються проти дезінформації, як журналісти можуть допомогти її здолати та чи справді ті, хто виходить на мітинги проти вакцинації, ведуться на російську пропаганду.

Які проросійські наративи стосовно України поширюються у Франції; чим дезінформація, яка шириться в Литві, схожа на ту, що шириться серед українців; як ботоферми поширювали дезу про те, що Україна збила малазійський боїнг? Відповіді на ці питання під час West Media Forum давали закордонні журналісти, а також розповідали, з якими дезінформаційними викликами стикаються медіа у Франції, Нідерландах, Литві та Польщі та що в цих країнах думають про події в Україні.

Журналіст щоденної французької газети La Croix Ален Гіймоль розповідає, що дезінформаційні кампанії, які ширяться у Франції, не є унікальними: схожі є і в інших країнах. «Дезінформація щодо України поширюється через нерозуміння чи хибне розуміння українських реалій. Найчастіше в дезінформаційних компаніях просувають наративи, що в Україні триває громадянська війна; що українська влада є нелегітимною, а “уряди” так званих ЛНР і ДНР натомість намагаються легітимізувати, — каже Ален Гіймоль. — Також дезінформатори намагаються лобіювати скасування санкцій, накладених урядом Франції на Росію». Він додає, що переважна більшість французів не сприймає ці наративи на віру, але все ж ця інформація впливає на 20–30 % громадян. «Люди, вразливі для таких кампаній, голосують за крайньо праві чи ліві партії, вони виходять на мітинги проти вакцинації. 20–30 % — це чимало, на мою думку, — каже журналіст. — Неправдива інформація найбільше поширюється в соціальних мережах. Тобто в поширенні фейкових новин соцмережі відіграють важливішу роль, ніж традиційні ЗМІ». 

Чому французькі ЗМІ наймають охоронців

Ален Гіймоль каже, що роль журналістів у Франції стрімко змінюється, адже люди втрачають довіру до традиційних ЗМІ, зокрема й до щоденних газет і телебачення. «Тепер у нас менше передплатників, глядачів. Раніше люди нам довіряли, вважали, що ми відіграємо принципово важливу роль у просвіті, інформуванні людей, а тепер, коли мої колеги висвітлюють демонстрації, наприклад, проти вакцинації, на них нападають на вулиці, до них агресивно ставиться натовп, — розповідає Ален Гіймоль. — Чимало моїх колег побили під час демонстрацій проти вакцинації. Деякі ЗМІ, зокрема державні телекомпанії, були вимушені наймати охоронців, які б супроводжували журналістів, коли ті висвітлюють вуличні події. Ситуація складна, нам важко працювати в умовах агресивного ставлення до медіа. Але ми розуміємо, що ті люди, які виходять на демонстрації проти вакцинації, переважно є тими самими людьми, які хочуть скасувати санкції проти Росії й мають проросійське бачення конфлікту в Україні». (Зауважмо, що в Україні висвітлення мітингів проти карантину й вакцинації поки що не несло загрози для журналістів, хоча вони досить багато маніпулюють на цій темі.)

За словами Алена Гіймоля, чимало французьких ЗМІ намагаються боротися проти дезінформації та фейкових новин за допомогою фактчекінгу. Однак такий підхід, на думку журналіста, не є однозначним і кінцевим розв’язанням проблеми. «Є багато людей, які вірять у теорії змов і відкидають все те, що подають традиційні ЗМІ. Тому ми й не можемо просто за допомогою перевірки фактів достукатися до тих людей, які виходять на вулиці проти вакцинації, — розповідає журналіст. — Органи державної влади також намагаються реагувати на атмосферу недовіри у суспільстві. Наприклад, у Франції створили Агенцію для протидії кампаніям дезінформації. Агенція буде на сторожі, пильно стежитиме за соцмережами на предмет поширення фейкових новин, нападів ботів тощо. В Агенції працюватимуть 16 працівників, вони використовуватимуть різні інструменти для виявлення дезінформаційних повідомлень, в тому числі штучний інтелект. Але це теж не є кінцевим розв’язанням цієї проблеми, бо ті ж люди, які вірять у теорії змови, відкидають і офіційні заяви держави, мають недовіру до них».

Найбільш дієвим заходом у боротьбі з дезінформацією, на думку Алена Гіймоля, може стати реакція адміністрації соцмереж, яка має контролювати зміст повідомлень, шо ширяться всередині їхніх платформ. «Однак і тут будуть певні обмеження, бо соцмережі прагнуть нарощувати кількість своїх користувачів. Це приватні компанії, які хочуть заробляти гроші, а різні теорії змов дуже гарно залучають нових учасників. Так працює алгоритм соціальних мереж. Вони створені для того, щоби поширювати фейкові і суперечливі новини. Тому спроби модерувати вміст також будуть обмежені», — каже французький журналіст. Раніше ми писали про спроби європейських урядів взаємодіяти з адміністрацією соцмереж для протидії дезінформації.

 

«Журналісти можуть стати санітарами соціальних медіа»

Ален Гіймоль додає, що як французькі, так і українські ЗМІ у схожих умовах. На його думку, локальні ЗМІ можуть ефективніше протидіяти фейковим новинам та дезінформації, ніж великі  загальнонаціональні медіа. «Недовіра, яку ми відчуваємо до великих медіа, не співставна з недовірою до місцевих, які ближчі до своєї аудиторії і відповідно заслуговують на більшу довіру, — каже Ален Гіймоль. — Локальні ЗМІ можуть перевіряти факти на місцях, це гарна зброя в боротьбі з дезінформацією, навіть якщо вона не принесе кінцевої перемоги. Я би радив журналістам активно виступати в соцмережах як приватним особам, писати від себе, як реальні люди. Журналісти можуть бути санітарами соцмедіа. Завдяки цьому соцмережі можуть стати чистішим і надійнішим джерелом інформації для людей. Це частина нашого обов’язку як громадян».

Незалежний журналіст із Нідерландів Роберт ван дер Ноорд каже, що був шокований тією пропагандою й дезінформацією про Україну, що лилася в часи Революції гідності у фейсбуку, інстаграмі та інших соцмережах. «Я був здивований тим, що писали в соцмережах тролі, хотів розібратися, як визначити, з якого акаунту поширюється інформація — чи справжній він, чи, може, належить до так званих фабрик тролів. Я хотів зрозуміти, як це працює, і продемонструвати громадськості, тому почав розробляти спеціальне програмне забезпечення. Йдеться про програму, яка збирає дані, аналізує й виявляє армії тролів, помічає організовані кампанії в соціальних медіа», — каже Роберт ван дер Ноорд.

Як поширювалася дезінформація про збиття літака МН17

За його словами, після того, як у липні 2014 року був збитий малайзійський боїнг, Україна та Нідерланди стали мішенню російської пропаганди. «Над поширенням інформації про катастрофу у соцмережах працювала фабрика тролів із Санкт-Петербурга. Боїнг збили 17 липня 2014 року. Вже 18 липня відбувся сплеск активності так званої Агенції інтернет-розслідувань у твітері, від якої ширилися повідомлення про збиття, — каже Роберт ван дер Ноорд. — Тролі з Агенції створили три хештеги — #Киевсбилбоинг, #ПровокацияКиева, #Кивскажиправду. В деяких твітах були відразу два ці хештеги, десь — три. Так ми можемо побачити, що це організована кампанія. За 18 й 19 липня тролі Агенції поширили понад 65 тисяч твітів щодо боїнга, в яких у катастрофі звинувачували Київ. Кампанія розпочалася об 11-й ранку і тривала рівно 24 години, припинилася 19 липня».

Журналіст додає, що 17 липня у твітері стверджувалося, що донецькі сепаратисти збили український літак Ан-14. «О 17-й годині стало відомо, що це цивільний літак, а о 18-й з’явився твіт, що Стрелков не шкодує про те, що збито МН17. Тобто хтось уже знав, що він збив літак. І це було повідомлення від російського троля, — розповідає Роберт ван дер Ноорд. — Один обліковий запис — так звана Катя Тимофеєва, — так і не видалили. У своєму Livejournal Катя використовувала ті ж хештеги, що й Агенція. У своєму блозі вона писала про диспетчера Карлоса, який нібито працює в Борисполі. Карлос стверджував у соцмережах, що він бачив український літак-винищувач біля МН17». Насправді ж, додає журналіст, Карлос ніколи не працював у Борисполі, не володіє ні українською, ні російською мовами. «Хтось його знайшов в іншій країні, взяв у нього інтерв’ю. Він сказав, що отримав 40 тисяч доларів за те, що зробив, але не сказав, хто дав йому ці гроші», — каже Роберт ван дер Ноорд.

«Литовська система освіти допомагає людям закарбовувати уроки історії»

Литовський журналіст Вайдас Салджіунас каже, що Україна та Литва — країни зі схожою історією та контекстами. Якщо якась дезінформація поширюється в Україні, пізніше вона ширитиметься й на Литву — і навпаки. «Кілька років тому, коли наші лісові брати, партизани, повстанці ставали видимими, Кремль пробував називати їх нацистами. Ми бачимо схожу тенденцію в Україні, коли у фашизмі та нацизмі звинувачують українських націоналістів. Литовці відповідали онлайн-кампанією проти міністерства закордонних справ Росії. Зокрема, на сторінці міністерства у фейбсуку тисячі литовців ставили низьку оцінку контенту — одиницю, через що акаунт відключила соцмережа, — каже Вайдас Салджіунас. — Це лише один приклад відповіді згуртованого литовського суспільства на російську пропаганду».

За словами журналіста, литовська система освіти допомагає людям закарбовувати уроки історії, однак зараз з’являються нові напрями дезінформаційних кампаній. «Наприклад, ми бачили це, коли Литва прийняла війська НАТО. Тоді в соцмережах ширили інформацію, що солдати зґвалтували дівчинку, — розповідає Вайдас Салджіунас. — Це щось схоже на історію про розп’ятого “українськими фашистами” хлопчика, яку поширювали у 2014 році. Історію про зґвалтовану дівчинку намагалися видати за справжню та поширити через кібернапади. Кілька сайтів зламали й намагалися викласти на них цю новину».

Найбільше литовського журналіста турбують кібернапади на засоби масової інформації, зокрема на локальні медіа, які потерпають через спроби використати їх як майданчик для дезінформації. «Ми невелика країна, регіональні медіа не мають грошей, щоби краще подбати про кібербезпеку, тому впродовж останніх років ми бачили багато, і вже напрацювали кілька інструментів, які допомагають виявляти дезінформацію, але всі вони допомагають реагувати по факту, а не викорінювати проблему цілком», — додає Вайдас Салджіунас.

«Люди хочуть читати якісну інформацію»

Журналіст щоденної польської газети Gazeta Wyborcza Міхал Кокот не вірить, що державні органи власноруч можуть подолати пропаганду, зокрема держоргани в Польщі чи Угорщині, оскільки вони самі нею займаються. «Після зміни влади як у Польщі, так і в Угорщині державні ЗМІ стали рупорами пропаганди і служать інтересам партій. Наприклад, про міграційну кризу медіа писали як про вторгнення на нашу територію. Мігрантів зображали як терористів і стверджували, що лише Польща захищає європейську політику, — каже Міхал Кокот. — Президент Польщі Анджей Дуда публічно заявив, що хоче, щоби ЗМІ показували правду: хто порушує кордон, а хто захищає. Це знов поширення наративу про вторгнення, що ми ніби фортеця, яку взяли в облогу». В Угорщині, за словами Міхала Кокота, коли Віктор Орбан прийшов до влади, ситуація із прозорістю ЗМІ погіршилася, адже приватні ЗМІ — в руках олігархів чи наближених до влади людей, тому медіа там також перетворилися на інструменти пропаганди.

Міхал Кокот додає, що державні органи в Польщі та Угорщині не можуть самотужки боротися з дезінформацією. «Натомість у Чехії ситуація краща. Там створили дві структури у боротьбі з пропагандою, однак виміряти їхню ефективність поки складно, — каже журналіст. — Проте я не вважаю, що створення спеціальних структур допоможе боротися з пропагандою та дезінформацією. Люди хочуть правди, вони хочуть читати якісну інформацію. Про це свідчить те, що кількість передплатників нашої газети росте. Я вірю, що майбутнє за сильними ЗМІ. Нам потрібно продукувати якісний контент, що доволі важко робити в часи інформаційних бульбашок, але в довгостроковій перспективі це дає надії».

Фото: Ольга Беца

Теги за темою
пропаганда
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Будівництво Подільського мосту зі збитками у ₴3,5 млн.: повідомлено про підозру заступнику директора столичного КП
Украина Криминальная
2024-11-28T10:53:04Z
Унаслідок російського теракту в окупованій Новій Каховці загинули пʼятеро людей
УкраинФорм
2024-11-28T10:48:18Z
Харків знову розривають вибухи
TSN
2024-11-28T10:48:12Z
На півдні ворог проводить розвідку та готується до штурмів на двох напрямках - Сили оборони
УкраинФорм
2024-11-28T10:46:55Z
На Франківщині внаслідок російської атаки пошкоджені понад 30 будинків та ЛЕП
УкраинФорм
2024-11-28T10:46:26Z
росіяни масовано атакували Україну ракетами різних типів. У багатьох областях України енергетичні об'єкти зазнали пошкоджень
iPress
2024-11-28T10:37:09Z
Чоловік отримав дві повістки, але його не мобілізували: що він розповів
TSN
2024-11-28T10:36:36Z
На Прикарпатті та Хмельниччині є збиття: ОВА розповіли про наслідки атаки
24tv
2024-11-28T10:27:46Z
Потеплішає до +11: синоптик сказала, коли в Україну повернуться "плюси"
GlavRed
2024-11-28T10:27:27Z
Депутати «Грузинської мрії» проголосували за оновлення складу уряду
УкраинФорм
2024-11-28T10:52:08Z
Путін заявив про серійне виробництво ракет "Орешник" і підбір цілей для уражень в Україні
TSN
2024-11-28T10:48:51Z
Російські штурмовики довго не живуть: Forbes пише, що в РФ "нарешті закінчуються люди"
TSN
2024-11-28T10:48:19Z
Зеленський обговорив ракетну атаку з прем’єром Британії
УкраинФорм
2024-11-28T10:46:43Z
Маск відреагував на нібито заклики адміністрації Байдена знизити мобілізаційний вік в Україні
Европейская правда
2024-11-28T10:46:42Z
США в ОБСЄ зробили заяву щодо удару Росії балістичною ракетою по Дніпру
Хвиля
2024-11-28T10:45:50Z
"Підбираємо цілі": Путін погрожує серією ударів по Україні "Орешником"
24tv
2024-11-28T10:39:50Z
російський солдат живе місяць після підписання контракту – Forbes
iPress
2024-11-28T10:37:57Z
Понад 50% французів хочуть відставки уряду
Европейская правда
2024-11-28T10:37:51Z
Колишній театр імені Пушкіна у Харкові матиме ім’я Квітки-Основ’яненка
Мій Харків
2024-11-28T10:46:37Z
5 найновіших українських серіалів, які стали фаворитами глядачів
24tv
2024-11-28T10:39:37Z
Андрій Хливнюк чесно зізнався, чи буде "Бумбокс" виконувати свої російськомовні хіти
24tv
2024-11-28T10:33:39Z
Що покаже Національна опера України у грудні - прем’єри, святкові концерти та марафон бажань
Известия Киев
2024-11-28T10:31:49Z
До дня народження Назарія Яремчука: на 1+1 Україна відбудеться телепрем’єра документальної стрічки про легендарного співака
GlavRed
2024-11-28T10:24:12Z
Залишається за ґратами: Пі Дідді втретє відмовили у звільненні під заставу
Фокус
2024-11-28T10:21:34Z
Олег Винник анонсував повернення на сцену
1News
2024-11-28T10:15:08Z
Андрій Хливнюк розповів про свою роботу на фронті та як його змінила війна
Комсомольская правда
2024-11-28T09:08:49Z
Річард Гір вийшов на червону доріжку зі своєю дружиною
Фокус
2024-11-28T08:57:11Z
Уже не вирок: застосування вакцин знизило смертність від раку шийки матки
Фокус
2024-11-28T10:36:41Z
Фантастична чистота гарантована: як використовувати кисневий порошок під час прибирання
24tv
2024-11-28T10:27:40Z
На Харківщині рішенням облради ліквідували МСЕК
УкраинФорм
2024-11-28T10:25:57Z
Покладіть подушку ось так – ваш сон буде міцним і спокійним
TSN
2024-11-28T10:06:32Z
Реформа МСЕК: яку роль виконуватиме лікуючий лікар для встановлення інвалідності
Украина Криминальная
2024-11-28T09:54:24Z
Синє світло впливає на статеве дозрівання та ріст кісток у дітей
24tv
2024-11-28T09:24:51Z
Перші за 50 років: знайшли нові ліки від хронічних легеневих захворювань
Фокус
2024-11-28T08:51:46Z
Волосся почне рости, як на дріжджах: дотримуйтеся всього 5 правил
24tv
2024-11-28T08:51:41Z
Виявили нову поширену причину болючих місячних
24tv
2024-11-28T08:06:15Z
Змінились графіки на 28 листопада: деталі від "Укренерго" про скасування аварійних відключень
Фокус
2024-11-28T10:51:09Z
Росіяни атакували об'єкти Нафтогазу
УкраинФорм
2024-11-28T10:39:58Z
"Акційні" вклади на початку грудня: що пропонуватимуть банки клієнтам
24tv
2024-11-28T10:39:49Z
Україна отримала $235 млн від Японії на підтримку освіти та приватного сектору
iPress
2024-11-28T10:37:59Z
Українським морським коридором експортували 85 мільйонів тонн вантажів - АМПУ
УкраинФорм
2024-11-28T10:36:11Z
Україна підвищить податки з 1 грудня
360ua.news
2024-11-28T10:30:08Z
У кількох областях пошкоджені енергооб'єкти, діють аварійні відключення - Укренерго
УкраинФорм
2024-11-28T10:26:52Z
В Україні створено Асоціацію водокористувачів для розвитку зрошення та меліорації
Agravery
2024-11-28T10:25:14Z
Обвал російського рубля: постачальники овочів та фруктів скасувують контракти, техніка вже зросла в ціні
ZN UA
2024-11-28T10:18:31Z
Російські війська намагаються зайняти позиції на Дніпровських островах - Сили оборони
УкраинФорм
2024-11-28T10:49:48Z
23-річна дівчина померла на першому побаченні у ресторані: що сталося
TSN
2024-11-28T10:48:38Z
5 грудня — XIII Форум розвитку громадянського суспільства «СТОЇМО»
Детектор М
2024-11-28T10:46:37Z
Чому "Шахеди" стало важче збивати: експерт назвав причину
Политека
2024-11-28T10:43:11Z
Нацрада винесла приписи Xsport та «Всесвіт плюс», які не повідомили про зміну керівників
Детектор М
2024-11-28T10:40:24Z
Захист портів і створення сучасного флоту: Командувач ВМС зустрівся з данськими бізнесменами
УкраинФорм
2024-11-28T10:39:36Z
"Заплатив 15000$": путініст Кіркоров забрав дітей з ОАЕ - що сталося
GlavRed
2024-11-28T10:27:11Z
Завод-виробник замінить партію неякісних 120-мм мін для ЗСУ
УкраинФорм
2024-11-28T10:13:41Z
Україну представлять на різдвяному ярмарку в Таллінні
УкраинФорм
2024-11-28T10:10:38Z
Судитимуть директора благодійної організації та його спільника, які за $12000 допомагали ухилянтам виїхати за кордон
Украина Криминальная
2024-11-28T10:51:27Z
Дружина Тімура Мірошниченка на Балі потрапила в ДТП: "У мене в'їхав мопед"
TSN
2024-11-28T10:36:49Z
За час війни викрили близько 700 груп, які переправляли ухилянтів за кордон - речник ДПСУ
УкраинФорм
2024-11-28T10:36:42Z
Домогла випадковість: пасажири затонулої яхти Sea Story в Єгипті розповіли, як вони вижили
Фокус
2024-11-28T10:36:09Z
Китайське судно навмисне пошкодило кабелі зв'язку в Балтійському морі – WSJ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T10:35:32Z
Ворог скинув вибухівку з дронів на пасажирські автобуси у передмісті Херсона
УкраинФорм
2024-11-28T10:34:19Z
«Підводний наркочовен»: Колумбія вилучила рекордну партію кокаїну
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T10:33:00Z
Росіянина вбив його кіт: як це сталося
TSN
2024-11-28T10:18:40Z
В Одеському районі чоловік стрибнув на колії перед потягом
Украина Криминальная
2024-11-28T10:18:36Z
Дружина футболіста збірної України "закрила очі" на зраду
24tv
2024-11-28T10:42:19Z
Перша ліга: фінішний спурт допоміг «Епіцентру» стати зимовим чемпіоном
УкраинФорм
2024-11-28T10:27:03Z
Ястремська отримала wild card на турнір WTA 125 у Франції
УкраинФорм
2024-11-28T10:16:35Z
Український голкіпер Трубін не потиснув руку росіянину перед матчем Ліги чемпіонів
TSN
2024-11-28T10:06:08Z
Визначилась перша команда, яка гарантовано зіграє у 1/16 фіналу Ліги чемпіонів
ГЛАВКОМ NET
2024-11-28T09:54:12Z
Треннер «Шахтаря»: Після червоної картки все пішло погано
УкраинФорм
2024-11-28T09:48:49Z
Зірка Баєра прокоментував дебют 17-річного Степанова в Лізі чемпіонів
24tv
2024-11-28T09:42:27Z
Воротар "Шахтаря" встановив рекорд за кількістю сейвів в одному матчі Ліги чемпіонів
TSN
2024-11-28T09:36:52Z
Alma mater Недведа з Чехом, легендарний спонсор та старий знайомий із Кривбасу: що треба знати про Вікторію
Football.ua
2024-11-28T09:10:46Z
Як розморозити м'ясо за 5 хвилин: без мікрохвильовки, з використанням всього двох продуктів з кухні
TSN
2024-11-28T10:36:55Z
Перед варінням проткніть яйце голкою: лайфгак від професійних кухарів
TSN
2024-11-28T10:36:23Z
Сусіди не можуть спати: історичний будинок перетворив село на "парк розваг"
Фокус
2024-11-28T10:27:27Z
Що станеться якщо запалити сірник після змивання унітазу
GlavRed
2024-11-28T10:27:17Z
Давній метод, який вирішує проблему: чому джинси перед пранням треба вивертати
24tv
2024-11-28T10:24:43Z
Китайський гороскоп на завтра 29 листопада: Тиграм - бійка, Собакам - серйозна сварка
GlavRed
2024-11-28T09:27:42Z
Краса у простоті: чим такий особливий інтер'єр спальні Енн Гетевей, що від нього всі в захваті
24tv
2024-11-28T09:24:59Z
Автентична українська кухня: три стародавні страви на Святвечір
24tv
2024-11-28T09:19:24Z
Так її готують у ресторанах: як зробити солянку наваристою та ароматною
24tv
2024-11-28T08:03:04Z
Як повербанк може знизити довговічність батареї вашого телефону
InternetUA
2024-11-28T10:46:55Z
Росіяни пропонують гроші за негативні відгуки про гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля», — Gamepressure
Детектор М
2024-11-28T10:46:18Z
Китай знайшов найбільшу скарбницю Землі: відкрито найбільше на планеті родовище золота
Фокус
2024-11-28T10:42:52Z
Ловимо гаджети по-чорному: ТОП-10 товарів на Black Friday у Фокстрот
ITC
2024-11-28T10:35:27Z
Larian анонсували масштабне оновлення для Baldur’s Gate 3: що додадуть
ITC
2024-11-28T10:35:03Z
Навіть старий ноутбук можна під'єднати до повербанка: ось як це зробити
InternetUA
2024-11-28T10:17:23Z
Зразок астероїда Рюгу був швидко колонізований земними бактеріями
Portaltele
2024-11-28T10:10:39Z
Нарощування обчислювальної потужності не робить ШІ розумнішим
Portaltele
2024-11-28T10:10:27Z
Як правильно доглядати за смартфоном: корисні поради для довгої служби пристрою
InternetUA
2024-11-28T10:01:32Z
Машини на автопілоті можуть сильно подешевшати: виробник лідарів вдвічі зменшує ціни
AutoGeek
2024-11-28T10:36:17Z
На платформі Volkswagen: нові електричні кросовери Mahindra показали офіційно
AutoGeek
2024-11-28T10:16:30Z
Новий електрокрос Mercedes-Benz GLC помітили на тестах
AutoCentre
2024-11-28T10:06:10Z
Не потребують обслуговування: Mercedes-Benz представив нові гальма для електромобілів
AutoGeek
2024-11-28T09:06:55Z
VW Amarok отримає спортивну версію із характеристиками GT
AutoCentre
2024-11-28T09:04:08Z
Безугла заявила, що у неї немає автомобіля: користується метро
Комсомольская правда
2024-11-28T08:52:34Z
Mercedes Sprinter перетворили на позашляховий дім на колесах
Фокус
2024-11-28T08:40:03Z
Три нових Renault для України: що та за скільки
ЗаРулем
2024-11-28T08:12:44Z
Гібридний Duster, седан та кросхетчбек: Renault в Україні представило три нових моделі
AutoGeek
2024-11-28T08:04:08Z