Генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Єнс Столтенберг пропонує Російській Федерації зустрітися в рамках засідання Ради НАТО-Росія на тлі накопичення російських військ біля України.
Як передає кореспондент УНІАН, про це Столтенберг сказав у Брюсселі на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок.
"Будь-яка майбутня російська агресія проти України зустріне сильну відповідь і будуть серйозні політичні та економічні наслідки для Росії", – заявив Столтенберг.
Генеральний секретар Альянсу нагадав, що з часу незаконної анексії Криму у 2014 році НАТО зміцнило "стримування і оборону", але водночас відкрите для діалогу з Росією, в тому числі через Раду НАТО-Росія.
"Пропозиція зустрітися в рамках Ради НАТО-Росія досі на порядку денному. Це залежить від Росії, аби вона відповіла позитивним чином. наразі вона цього не зробила", – додав Столтенберг.
На його переконання, коли наступають складні часи, треба сідати за стіл переговорів і розмовляти.
Окремо Столтенберг привітав довготривалі зусилля Німеччини з метою проведення переговорів переговорах в рамках "нормандської четвірки" з метою досягнення мирного урегулювання ситуації на сході України.
Також він привітав переговори президента США Джо Байдена з президентом РФ Володимиром Путіним.
Нагадаємо, 1 грудня президент РФ Володимир Путін заявив, що хоче отримати від Заходу гарантії невступу України до НАТО.
Єнс Столтенберг наголосив, що Росія не має права вето на членство України в Альянсі.
7 грудня за підсумками переговорів президента США Джо Байдена і Путіна радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що президент Штати відмовився йти на поступки президенту РФ у питанні перспектив вступу України в НАТО.
8 грудня Байден висловив сподівання, що США, основні країни НАТО і Російська Федерація розпочнуть дипломатичний процес зниження напруження на сході Європи. Про початок відповідного процесу на найвищому рівні можуть оголосити до 10 грудня.
Довідка УНІАН. В Альянсі неодноразово заявляли, що практична взаємодія між НАТО та Росією була призупинена у 2014 році в результаті агресивних дій РФ в Україні. Однак канали для політичного діалогу відкриті, і Рада НАТО-Росія є важливим форумом.
Водночас у 2020 році Росія відхилила всі запрошення провести засідання Ради НАТО-Росія.
Вас можуть зацікавити такі новини:
- Генсек НАТО закликав Росію знизити напруження біля кордону України
- У США попередили Росію про небувалі наслідки в разі вторгнення в Україну
Автор: Віталій Саєнко