У схему були залучені керівники медзакладів та сімейні лікарі з різних регіонів України.
У Службі безпеки України повідомили про викриття найбільшої мережі з виробництва підроблених сертифікатів про вакцинацію від коронавірусу. Клієнтами шахраїв-медиків стали понад 10 тисяч осіб.
Як повідомили у пресслужбі СБУ, щомісяця на продажі фальшивих сертифікатів ділки заробляли 5 млн гривень.
“Протиправну діяльність організували двоє мешканців столиці. Для реалізації схеми вони залучили декількох керівників медзакладів та 6 сімейних лікарів із різних регіонів країни. За різні суми грошей вони вносили дані “клієнтів” до електронної системи eHealth для подальшого завантаження до Єдиного порталу державних послуг Дія”, - сказано у повідомленні.
У середньому вартість одного сертифіката становила 3-4 тисячі гривень.
У поліції Києва уточнили, що наразі у справі фігурує четверо осіб — троє жителів Києва та 43-річна мешканка Луганської області. Їм загрожує до п’яти років позбавлення волі.
Поліцейські провели ряд санкціонованих обшуків за адресами проживання та роботи правопорушників та вилучили речові докази їх злочинної діяльності - підроблену медичну документацію, зокрема міжнародні свідоцтва про вакцинацію, а також комп’ютерну техніку, електронні носії інформації, мобільні телефони, банківські картки.
Нагадаємо, раніше в одній із міських клінічних лікарень Львова викрили схему із виготовлення та збуту підроблених COVID-сертифікатів.
Читайте також:
- Каратимуть і покупців: у МОЗ анонсували жорстке реагування за фальшиві COVID-сертифікати
- Екснардепку з підробленим COVID-сертифікатом спіймали у "Борисполі": у ЗМІ кажуть, що це Савченко (фото)
- У Львівській області судитимуть двох чоловіків за підроблені COVID-паспорти: що їм загрожує