MY.UAНовости
На границе Путин ходит хмуро... Або «ласкаво просимо» у листопад 1940-го
На границе Путин ходит хмуро... Або «ласкаво просимо» у листопад 1940-го

На границе Путин ходит хмуро... Або «ласкаво просимо» у листопад 1940-го

Проросійські медії переконують свою авдиторію в тому, що війна з Україною — це єдиний спосіб захистити «русский мір» від нападу НАТО й «геноциду» на Донбасі. Огляд проникнення російської пропаганди в український медіапростір у листопаді 2021 року.

У листопаді всі інформаційні зусилля Кремля звелися виключно до повторення мантри про «ихтамнет». Щоправда, цього разу заперечення стосувалися не окупації російською армією Криму та ОРДЛО, а зосередження військ поблизу українських кордонів.

Виявляється, російська влада неспроможна вести одночасно дві кампанії «правдоподібного заперечення» своєї причетності: і стосовно штучної «міграційної кризи» на польському кордоні, і стосовно перекидання найбільш боєздатних дивізій до українського кордону.

Дуже швидко західні уряди та медії отримали докази та свідчення того, як Кремль організовував обидві кризи. Проте це не зупинило росіян, які створювали альтернативну інформаційну реальність.

Кампанію, спрямовану на заперечення фактів підготовки військового вторгнення, очолив сам Путін. По-перше, відбуваються інтенсивні переговори з лідерами ЄС, спрямовані на перекладання відповідальності за ескалацію на Україну та США та заперечення військових приготувань на кордоні з Україною:

  • 11 листопада розмова з виконувачкою обов’язків канцлера ФРН Ангелою Меркель: Україна використовує «байрактари», чим «порушує мінські домовленості» та «зриває мир на Донбасі», США займаються «провокативними діями» в Чорному морі;
  • 13 листопада, інтерв’ю телеканалу «Росія»: Путін категорично заперечує факт причетності Росії до війни на Донбасі й категорично відмовляється визнавати цей факт будь-коли; додатково йдеться про «провокаційні маневри США та їхніх союзників» у Чорному морі; про вину Турчинова (Путін говорить про в. о. президента без прізвища) та Порошенка у війні на Донбасі; про неприйнятність застосування «байрактарів»; про «безальтернативність мирних переговорів»;
  • 15 листопада розмова з президентом Франції Емануелем Макроном: Путін скаржиться на «провокаційні маневри США та їхніх союзників» у Чорному морі та «зрив Україною мінських домовленостей» унаслідок застосування ударних безпілотників;
  • 18 листопада на колегії МЗС РФ: тези про «внутрішньоукраїнську кризу», «невиконання Україною мінських домовленостей», «загострення ситуації» внаслідок постачання Україні летального озброєння та «провокаційних військових маневрів у Чорному морі», «розширення НАТО на схід». І найголовніше — «нам конфлікти не потрібні»;
  • 22 листопада розмова з прем’єр-міністром Італії Маріо Драгі: Київ «навмисно загострює ситуацію на Донбасі», використовує «заборонене озброєння», «ухиляється» від виконання мінських домовленостей;
  • 24 листопада розмова з президентом ЄС Шарлем Мішелем: Київ навмисно загострює ситуацію на Донбасі, використовує заборонене озброєння, ухиляється від виконання мінських домовленостей. Окремо звучить теза про «утиски російськомовного населення»;
  • 30 листопада форум «Росія кличе»: заперечення тези про підготовку вторгнення «на початку року цього не сталося», «пересування українських військ загрожує ДНР / ЛНР», «навчання в Чорному морі створюють загрозу для Росії», «у разі розширення НАТО на Україні можуть з’явитися ударні комплекси, чиї ракети за 5 хвилин досягнуть Москви».

 

Проте в українському сегменті фейсбука, ютуба, телеграма та твітера тактика Кремля інша. Тут прокремлівські користувачі та телеграм-канали не намагаються спростувати стягування військ Росією. Також вони не стараються як весною 20221-го виставити Україну винуватицею активних бойових дій. Натомість пропонують звинувачувати у всьому «колективний Захід», зокрема США, які нібито підштовхують Україну до війни та, відповідно, не залишають інших варіантів Путіну.

Отже, якщо вірити Путіну, Росія почне війну проти України, щоб її територію не використав для нападу ворог, яким є НАТО і США. В це вірить багато хто в Росії. В Україні у «загрозу НАТО» можуть повірити до 35 %, які, згідно з даними нещодавнього опитування, проголосували би проти на референдумі щодо вступу до НАТО.

Саме від цих громадян російські та проросійські медії намагалися приховати, що причиною таких інтенсивних переговорів президента Росії з лідерами ЄС було прагнення обґрунтувати появу російських військ на українському кордоні та запобігти спільній жорсткій реакції Заходу:

  • жорстка заява міністрів оборони та закордонних справ Франції, що передувала розмові Путіна та Макрона: про неї, наприклад, нічого не повідомила «Страна.ua» (начебто заборонена в Україні санкціями РНБО, але яка продовжує виходити під різними доменами). Натомість цей проросійський інтернет-ресурс оприлюднив спільну заяву МЗС Німеччини та Франції, наголосивши на тому, що «обидві сторони мають проявляти стриманість», і таким чином позиціював Україну та Росію однаково відповідальними за напруженість, хоча текст заяви містив чіткий сигнал Кремлю припинити ескалацію.

А через кілька днів «Страна» розкручувала злив дипломатичної переписки між Росією, Францією та Німеччиною, щоб легалізувати російські ультимативні вимоги до України щодо припинення війни.

Поряд з інформаційною блокадою жорсткої реакції Заходу на загрозу вторгнення, проросійські медії намагалися вслід за Путіним «довести», що це Росія опинилася в загрозливу становищі через «провокативну активність» США в Європі та в Україні.

Для приховування намірів Росії широко застосовується метод «підміни» понять. Так, російську агресію можна подати як «оборону». Наприклад, в одному з матеріалів «Страни» взагалі стверджується, що Росія застосує війська винятково у відповідь на дії України:

  • якщо Київ нападе на «Донбас». Цю тезу озвучує в листопаді Пушилін;
  • якщо Київ надасть свою територію іноземним силам для нападу на Росію (те саме мав на увазі Путін 18 та 30 листопада);
  • якщо в Києві знову станеться «переворот» і Росія буде змушена рятувати «російськомовних» шляхом введення «миротворчих військ».

При цьому автори забувають, що російські війська увійшли в Крим і на Донбас без жодних зазначених підстав.

Якщо при цьому нічого не розповідати про російську присутність на окупованих територіях, у Криму та поблизу кордонів, у читача такої інформації справді може скластися уявлення про підготовку агресії проти Росії та про легітимність силової відповіді Кремля.

Зокрема, в листопаді меседж про «американську загрозу» Росії з території України, крім «Страни», системно відпрацьовували «Весті» й телеканал «Наш». Прикметно, що обидва медіа починають тиражувати новини та коментарі про «агресивну Америку» після інтерв’ю Путіна 13 листопада:

«Весті»

 

Телеканал «Наш»

Телеканал «Інтер»

«Україна отримає від Сполучених Штатів катери класу Mark VI»

Допомога, яку Україні надає Вашингтон, — безпрецедентно велика. У пресі ви можете побачити різні цифри, але днями, відповідаючи на моє запитання, Держсекретар Блінкен повідомив точний обсяг. Чотири і дев'ять десятих — тобто майже п'ять мільярдів доларів — із 2014 року. Але що саме потрібно зараз Україні?

Запит на допомогу, який Міноборони обговорює разом із Пентагоном та американським посольством у Києві, є конфіденційним. Але неофіційно — дипломати пояснюють, що серед пріоритетів — апгрейд систем зв'язку для українського війська на лінії розмежування на Донбасі (вся вона зараз базується на обладнанні й технологіях, які передали США, а це дозволяє уникати прослуховування противником. І підвищення бойових можливостей на морі. Затверджений план передбачає, що Україна отримує додаткові патрульні катери класу Island. (Минулого понеділка з Балтімора якраз відправили до Одеси ще два судна).

І швидкісні кораблі класу Mark VI — це вже більш сучасні — які дають можливість не тільки патрулювати морську територію, а й захищати портову інфраструктуру. Адже зазвичай вони оснащені артустановками, кулеметами чи навіть автоматичними гранатометами. Джерела в дипломатичних колах не під запис підтвердили мені, що перші кораблі типу "Марк" Київ має отримати вже наступного року. Просто зараз у Штатах реалізовують контракт на 84 мільйони доларів — судна переоснащують з урахуванням потреб України. Перший етап — шість таких кораблів США вже проплатили. Ще два судна Україна має намір придбати власним коштом».

Окрім гіперболізації американської загрози, для приховування підготовки російської агресії пропагандистам довелося застосовувати низку інших прийомів.

Наприклад, вигадування «фальшивих альтернатив», серед яких губиться достовірна інформація, як це зроблено у статті «Почему США каждый день говорят об угрозе нападения России на Украину. Пять главных версий» («Страна»).

У цьому матеріалі агресивні плани Росії подаються лише як «одна з версій», на противагу якій детально розглядаються підступні наміри США «зупинити Північний потік-2», «поторгуватися з Путіним» чи навіть «змусити Україну до компромісу на Донбасі». Про такий компроміс й необхідність «нового формата» активно писали прокремлівці у соціальних мережах. Аналіз понад 70 000 дописів показує, що тема компромісу є чи не центральною в інформаційній тактиці Кремля в українському сегменті соцмереж. У таких дописах попереджають, що «новий формат» буде українцям не до смаку. Ініціаторами такого компромісу виставляють не Росію, а США. Мовляв, Джо Байдену необхідно «сделать Зеленского сговорчивые по Донбасскому кейсу», щоб підняти свій рейтинг.

На додаток США ніби хочуть постановкою війни попередити конфлікт між Зеленським та Ахметовим або «посварити Європу з Росією». Взагалі нав’язування теми «зовнішнього управління» як причини будь-яких процесів в Україні стало традиційним прийомом відволікання уваги від російської агресії та її заперечення.

Інша показова маніпуляція — «констатація факту» про те, що «війна» — це лише вигадка української влади. Про це, наприклад, говорять колишні співробітники СБУ.

Або інший різновид «констатації факту» про те, що США (Європа) «розміняють» Україну в домовленостях із Росією. Цей меседж теж спирається на уявлення про «зовнішній контроль» над українською державою. Про це неодноразово говорили на телеканалі «Наш»: «Биков: Треба готуватися до того, що США не підтримають нас у разі нападу Росії», «Лазарєв: Європа рада б вже закрити тему Донбасу, але тривають торги між США та РФ», «Бузаров: У випадку повномасштабної війни з Росією, ніхто за нас не заступиться», «Лазарєв: У США з Росією є певні домовленості, які вони не афішують», «Куликов: Росія ніколи не була ворогом для США і зараз у Байдена та Путіна чудові стосунки», «Бортнік: Ті, що кажуть про скупчення військ РФ на кордонах — грають із Байденом у гру», «Старіков: Путін і Байден можуть зустрітися й "вирішити" наше питання, це загроза нацбезпеці».

Цікаво, що і в етері «України 24» теж почали просувати цей меседж:

«"Домовиться за спиною": яке рішення чекає Кремль від Байдена щодо України

Про це заявив політолог-міжнародник Максим Ялі в ефірі телеканалу Україна 24: "Він обговорюватиме Україну, намагатиметься домовитися за нашою спиною і без нас із головним актором, який справді має найбільший вплив серед міжнародних партнерів на Україну і змусить нас почати виконувати політичну частину Мінських угод, без виконання питань безпеки, які їм передують", — сказав експерт».

І зрештою для приховування російської агресії в листопаді згодився й такий традиційний прийом, як «правдоподібне заперечення». Головне, щоб висловлювання Пєскова чи самого Путіна якомога частіше повторювали різні медіа.

Цей трюк лише може здаватися найслабшим, але постійне повторення таких заперечень краще за все заспокоює та переконує авдиторію, яка вагається або ж хоче чути лише хороші новини. В цьому напрямі, наприклад, було зроблено кілька сюжетів на «Нашому» та «Інтері».

А на «Україні 24» російську агресію заперечували Дмитро Гордон та російський заробітчанин Андрій Ілларіонов, якого вигнали з Інституту Катона за порівняння штурму Капітолія з підпалом Рейхстагу.

«Наш»

«Новий міністр оборони України прибув до США, аби розширити безпекову допомогу

Дмитро АНОПЧЕНКО, кореспондент:.. Та ситуація — заплутана. Формування ударних угруповань було б першою ознакою, що готується напад, але їх нема. Як нема й інших сигналів: таких як розгортання додаткових систем протиповітряної оборони та активація резервних підрозділів. І головне — Росія не робить жодних спроб приховати пересування своїх сил.

Тож навіщо все це? Яким є план?

Паралельно набирає обертів "мігрантська криза". Американська розвідка поки що не знайшла доказів безпосередньої причетності Москви, у Вашингтоні також відпрацьовується версія, що Лукашенко діє самостійно». 

«Україна 24»

«Путін не самогубця. Гордон пояснив, що чекає на РФ у разі великої війни

Росію чекають величезні втрати у разі відкритого вторгнення в Україну. Навряд чи президент РФ Володимир Путін піде на такий згубний для себе крок.

Таку думку висловив у програмі "Україна з Тиграном Мартиросяном" на телеканалі "Україна 24" журналіст Дмитро Гордон, коментуючи скупчення російських військ поблизу наших кордонів.

"При тому, що наша армія значно зміцніла, хоча далека від ідеалу, при тому патріотичному дусі, який сьогодні є в Україні, і "Байрактарах", які є, дякуємо Туреччині, — нападати собі дорожче. Ну що, підуть труни в Росію — не одна, не дві, а сотні. Так, у нас також будуть проблеми, але й у Росії проблеми будуть. Путіну це потрібно? Питання... Щоб Путін сьогодні пішов відкрито на територію України, йому треба бути самогубцем, яким він не є", — вважає Гордон».

«Путін підтягнув війська до України — буде вторгнення? Іларіонов дав прогноз

Нове стягування російських військ біля кордонів України навряд чи свідчить про плани вторгнення, оскільки реальний напад президент РФ Володимир Путін готував би таємно і не показував би переміщення військ.

Таку думку висловив у програмі "Час Голованова" в ефірі "Україна 24" старший науковий співробітник Центру безпекової політики (Вашингтон, США), ексрадник Путіна Андрій Ілларіонов.

Він навів приклад реальних масштабних військових операцій Путіна і в Україні, і проти інших країн, про які ніхто не підозрював і в ЗМІ не писав. За його словами, це робиться таємно.

"Ми пам'ятаємо, що тоді, коли Путін готував реальний наступ проти Грузії 2008 року, проти України у лютому-березні 2014 року в Криму, або у липні-серпні 2014 року під Іловайськом, або у січні-лютому 2015 року під Дебальцевим, газета Washington Post не повідомляла про ці пересування Про це не було відомо. Якщо Путін дійсно хоче приготувати реальний наступ, він готуватиме його таємно, про це газети в США не напишуть, тому, хоча ми не повинні втрачати пильності, і уважно стежити за всім, що відбувається, але на цей момент, на 1 листопада, більше це схоже на тиск, на шантаж, на погрози, на використання, у тому числі Парижа та Берліна, як інструмента проти України, поки що я б утримався від прогнозування того, що нам очікуються великомасштабні дії найближчим часом", — наголосив колишній радник Путіна».

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Дати бізнесу працювати і створювати нові робочі місця: експерт пояснив, як реально повернути українців додому
Политека
2025-01-13T05:18:44Z
Старий автобус МАЗ переробили на захищений пункт навчання операторів дронів
InternetUA
2025-01-13T05:03:55Z
Яке церковне свято у понеділок, 13 січня: чому сьогодні не можна засинати біля кота
24tv
2025-01-13T05:03:18Z
Німеччина перекине військових та ЗРК Patriot ближче до України
Хвиля
2025-01-13T05:00:23Z
На окупованих територіях українців змушують брати паспорти РФ, погрожуючи "заморозити" їх взимку
TSN
2025-01-13T04:39:04Z
Запізнення на роботу: у Держпраці пояснили, чи це може призвести до звільнення
Политека
2025-01-13T04:30:41Z
Призведе до бід та конфліктів: чому не можна тримати ножі, виделки та ложки разом
GlavRed
2025-01-13T04:27:38Z
Росія тримає у Чорному морі один носій «Калібрів»
УкраинФорм
2025-01-13T04:27:34Z
ЗСУ заблокували 140 тисяч окупантів: аналітик розповів про ситуацію на Курщині
GlavRed
2025-01-13T04:27:16Z
"Ідіть звідси!": Кароль насмішила "домашнім" виглядом під час зйомки
Политека
2025-01-13T02:00:55Z
Донька Олени Мозгової показала романтичний ранок із коханою
GlavRed
2025-01-13T00:27:00Z
Рік без Віталія Білоножка: вдова співака показала його могилу
GlavRed
2025-01-12T22:27:48Z
Що подивитися, якщо сподобався "Покинь, якщо кохаєш": 4 цікаві варіанти фільмів
24tv
2025-01-12T21:39:48Z
Потап знайшовся: артист "воскрешає" концертну діяльність зі старими проєктами
GlavRed
2025-01-12T20:27:45Z
Леся Нікітюк насмішила сваркою з мамою перед виходом на базар: "Бомжара"
TSN
2025-01-12T20:03:23Z
Картина маріупольської художниці прикрасить нову купюру євро в Німеччині
TSN
2025-01-12T19:54:17Z
Загибель Ракова на фронті, пожежі в Лос-Анджелесі зруйнували будинки зірок: головні події тижня
24tv
2025-01-12T19:33:32Z
Могилевська здивувала, скільки часу приймала рішення про усиновлення
TSN
2025-01-12T19:06:36Z
Байден та Нетаньягу обговорили угоду щодо обміну заручниками
Европейская правда
2025-01-13T05:39:50Z
ЗМІ: Південна Корея назвала втрати КНДР на Курщині
1News
2025-01-13T05:39:12Z
Адміністрація Байдена забезпечить Трампу найсильніші позиції щодо України - Блінкен
УкраинФорм
2025-01-13T05:33:32Z
Втрати КНДР у Курській області зросли до 3000, - Yonhap
Комсомольская правда
2025-01-13T05:21:36Z
У Міноборони Німеччини спростували чутки щодо блокування Шольцом допомоги Україні
Европейская правда
2025-01-13T05:18:43Z
Росія просунулась у Часовому Яру та Торецьку, – DeepState
24tv
2025-01-13T05:06:40Z
Поляки втомилися від війни та українців, які живуть у Польщі своє розкішне життя — Косіняк-Камиш
ZN UA
2025-01-13T04:54:13Z
Європа може бути додатковим гарантом, але не основним, - політолог про Україну та США
Политека
2025-01-13T04:42:30Z
Радбез ООН на неформальній зустрічі обговорить злочини Росії щодо полонених українців
УкраинФорм
2025-01-13T04:36:40Z
Каліфорнія у вогні: активізувалися мародери, влада запровадила комендантську годину
TSN
2025-01-13T05:36:36Z
Україна відправить 150 пожежників до Каліфорнії, де вирує вогонь
Комсомольская правда
2025-01-13T04:24:36Z
Лісові пожежі у Каліфорнії: кількість загиблих зросла до 24
УкраинФорм
2025-01-13T03:30:32Z
У Норвегії перекинувся і впав у воду автобус, є постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-01-13T02:33:30Z
У Карпатах рятувальники за добу допомогли 10 туристам, які заблукали
УкраинФорм
2025-01-13T01:30:17Z
Загарбники скинули з дрона вибухівку на жителя Антонівки
УкраинФорм
2025-01-13T00:18:57Z
Уламки БпЛА впали на оздоровчий дитячий центр в Сумах, сталася пожежа
ГЛАВКОМ NET
2025-01-12T23:36:46Z
Скандал з мажорами в Києві: поліція знайшла у них зброю та набої
ГЛАВКОМ NET
2025-01-12T22:24:08Z
Чоловік, який продавав в інтернеті неіснуючий автомобіль, отримав вирок суду
InternetUA
2025-01-12T22:12:16Z
Ворог впродовж доби вдарив по 14 населених пунктах Запорізької області
УкраинФорм
2025-01-13T05:39:13Z
Втрати ворога станом на 13 січня 2025 – Генштаб ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-01-13T05:39:09Z
Воїни ССО вступили у 8-годинний бій із солдатами КНДР, яких було у десятки разів більше
24tv
2025-01-13T05:36:29Z
Забудова ботсаду імені Гришка у Києві: що відомо про скандал
TSN
2025-01-13T05:36:27Z
Росіяни просунулися біля 8 населених пунктів Донецької області - DeepState
GlavRed
2025-01-13T05:27:26Z
Синоптики попередили про небезпечні погодні умови у частині областей України
ГЛАВКОМ NET
2025-01-13T05:18:56Z
12 січня на Сумщині росіяни обстріляли 10 громад: є поранені і руйнування – ОВА
ZN UA
2025-01-13T05:12:49Z
"Якщо програємо – нас чекає окупація чи міграція": інтерв'ю з "Павуком" – сапером "Азову"
24tv
2025-01-13T05:03:33Z
За місяць до 25-річчя: на війні загинув Герой з Луцька – Максим Костюк
24tv
2025-01-13T04:57:40Z
За Близнюків замовлять слівце, а от Рибам треба вірити в магію: чоловічий гороскоп на тиждень
24tv
2025-01-13T04:30:07Z
Легкий гарбузовий пиріг із крем-сиром: ароматний рецепт від шефа
24tv
2025-01-13T04:12:03Z
50% людей роблять помилку: де насправді треба зберігати яйця
24tv
2025-01-12T23:18:23Z
Апельсинові шкіри з сіллю – фантастичний засіб для кухні: збережіть цей лайфхак
24tv
2025-01-12T22:33:31Z
Як правильно заморожувати фарш: нюанси, які знають лише досвідчені господині
24tv
2025-01-12T22:00:19Z
Як швидко розморозити скло на машині - трюк із пакетом працює безвідмовно
GlavRed
2025-01-12T20:27:44Z
Корисна їжа після свят: прості рецепти для легкого початку року
24tv
2025-01-12T20:27:09Z
Ці парфуми пахнуть дуже дорого: елітні аромати, які зводять з розуму
24tv
2025-01-12T19:48:35Z
Покладіть сирі макарони в холодильник: результат точно вразить
24tv
2025-01-12T19:33:54Z
ПСЖ втримав перемогу над аутсайдером Ліги 1
1News
2025-01-13T05:12:28Z
Анчелотті: Сказав у перерві, що можна програвати, але не так
Football.ua
2025-01-12T22:36:26Z
Барселона знищила Реал у феєричному фіналі Суперкубка Іспанії та здобула 15-й трофей
24tv
2025-01-12T22:24:50Z
Наполі розібрався з Вероною
Football.ua
2025-01-12T22:00:28Z
Артета — про травму Жезуса: Усе виглядає не дуже добре
Football.ua
2025-01-12T21:30:29Z
«Барселона» виграла Суперкубок Іспанії з футболу, розгромивши в меншості «Реал»
УкраинФорм
2025-01-12T21:30:03Z
Манчестер Сіті виграв три матчі поспіль вперше з жовтня минулого року
Football.ua
2025-01-12T21:07:35Z
Барселона — володар Суперкубка Іспанії-2025
Football.ua
2025-01-12T21:07:31Z
"Арсенал" без Зінченка у серії пенальті програв "Манчестер Юнайтед" і вибув з Кубка Англії
TSN
2025-01-12T20:52:16Z
Ціни на молоко в Україні знижуються: які прогнози на молочні продукти у 2025 році
Политека
2025-01-13T05:30:25Z
«Астарта» досягла найвищого рівня виробництва цукру за 7 років
Agravery
2025-01-13T05:06:54Z
Стало відомо, як змінилися ціни на яйця та олію в Україні
AgroNews
2025-01-13T05:06:13Z
Кінець лютого – кінець броні: як підприємству забронювати своїх працівників
Комсомольская правда
2025-01-13T05:00:39Z
Українців переведуть на спецтариф: скільки доведеться заплатити за кіловат електроенергії
Хвиля
2025-01-13T04:15:53Z
Свіжі овочі на вагу золота: ціни на огірки та помідори шокують навіть найстійкіших
Знай
2025-01-13T04:06:44Z
Досягнули рекорду за 8 років: в Україні стрімко зростають ціни на популярний фрукт
Хвиля
2025-01-13T03:30:52Z
Ціна електроенергії для населення: чи підвищать тарифи у 2025 році
ZN UA
2025-01-13T03:04:36Z
Українські фермери купують та орендують землю у Польщі. Ціни вражають
ГЛАВКОМ NET
2025-01-13T02:30:25Z
Що не так на малюнку: тільки суперуважні люди знайдуть помилку за 3 секунди
GlavRed
2025-01-13T05:27:26Z
Apple може випустити iPhone Air цього року
Portaltele
2025-01-13T05:18:41Z
Повертаємось у 2012 рік – як пісня Gangnam style стала не тільки феноменом, а й мемом
24tv
2025-01-13T05:03:07Z
Нова функція WhatsApp: створення чат-ботів прямо в додатку
InternetUA
2025-01-13T04:01:58Z
Apple Intelligence не став ключовим фактором у розвитку iPhone
InternetUA
2025-01-13T02:01:49Z
Навіть вимкнений: скільки електроенергії насправді споживає телевізор
GlavRed
2025-01-13T01:27:36Z
"Крах планів та нещасні випадки": астролог назвав найгірші дні в 2025 році
GlavRed
2025-01-13T01:27:06Z
Стала відома дата, коли Rockstar може оголосити про перенесення GTA 6
InternetUA
2025-01-13T01:03:17Z
У Китаї запустили перший у світі поїзд метро з вуглецевого волокна
InternetUA
2025-01-13T00:01:33Z
Серйозна травма голови може пробудити сплячі віруси
Portaltele
2025-01-13T05:18:00Z
У Китаї немає нових небезпечних вірусних інфекцій - Нацкомісія охорони здоров’я
УкраинФорм
2025-01-13T04:45:44Z
Як помити аерогриль: ці поради потрібно знати всім
24tv
2025-01-12T21:42:38Z
Прості способи боротьби з нудотою: корисні продукти для вашого шлунка
Знай
2025-01-12T20:51:03Z
"Сухий січень", за і проти: ось що відбувається з організмом після місячної відмови від алкоголю
24tv
2025-01-12T20:18:23Z
Як лікувати кишкові інфекції: Доктор Комаровський пояснив, що насправді допомагає
Политека
2025-01-12T16:42:04Z
Куди летить сигаретний дим – ризики та способи усунення запаху
GlavRed
2025-01-12T14:27:32Z
Як оскаржити рішення експертних команд, що замінили МСЕК
Украина Криминальная
2025-01-12T13:45:43Z
Як приготувати смачну пшоняну кашу без гіркоти: корисні поради
GlavRed
2025-01-12T13:27:48Z
Українцям запропонували популярний кросовер Skoda за вигідною ціною
ЗаРулем
2025-01-13T05:27:58Z
Топ схеми, через які водії втратять гроші: як дурять навіть пішоходи
Знай
2025-01-12T21:51:54Z
Досвідчені водії завжди беруть з собою пакетики чаю, і ось чому
24tv
2025-01-12T21:42:56Z
Volkswagen Talagon 2025: великий кросовер з новим дизайном і потужним двигуном
360ua.news
2025-01-12T20:15:55Z
Навіщо досвідчені водії возять в салоні авто соду: відповідь здивує багатьох
GlavRed
2025-01-12T19:27:08Z
Вершина технологій та швидкості на дорогах України
360ua.news
2025-01-12T17:03:44Z
Гібридні авто в тренді: трійка найпопулярніших моделей в Україні
24tv
2025-01-12T15:24:36Z
Миколаївські рятувальники отримали дві бронемашини «Козак ПМ-Л»
AutoCentre
2025-01-12T14:51:24Z
В Україні серед зими засвітився 800-сильний суперкар Ferrari за $500 000
Фокус
2025-01-12T09:57:52Z