MY.UAНовини
Влада і є новини. Як «Слуга народу» перетворює канал «Рада» на інструмент піару й політичної боротьби
Влада і є новини. Як «Слуга народу» перетворює канал «Рада» на інструмент піару й політичної боротьби

Влада і є новини. Як «Слуга народу» перетворює канал «Рада» на інструмент піару й політичної боротьби

Парламентський державний телеканал перезапустився зі скандалом, політтехнологічними меседжами та одіозними обличчями, які натякають: «Рада» готується не тільки піарити владу, а й воювати проти опозиції.

Оновлений канал «Рада» стартував 15 грудня. Запрацювали кілька студій, одна з яких — у Кабінеті Міністрів, одна — у фойє Верховної Ради. Плашка «тестове мовлення. Старт 18 січня 2022 року» свідчить про те, що зміни в ефірі парламентського телеканалу ще не остаточні. Але навіть проморолика, який з’явився напередодні перезапуску каналу, достатньо для розуміння напрямку і змісту цих змін.

Після того, як про цей ролик згадали в парламенті (напередодні журналісти виклали його в соцмережах), а опозиція зажадала його показу в сесійній залі, «Рада» офіційно відхрестилась від нього. Мовляв, канал не має стосунку до ролика і не несе відповідальності за його зміст. «Наші співробітники не проводили і не погоджували цей ролик. Це відео не буде виходити в ефірі нашого телеканалу», — йдеться в повідомленні. Ймовірно, працівники власне каналу справді не мають до нього стосунку, адже сам канал тепер — лише власник ліцензії та отримувач грошей із бюджету, які виплачуватимуться приватному продакшену, який і зніматиме основну частину контенту. Але в ролику фігурують ведучі, які вже працюють в ефірі саме каналу «Рада»; ролик знятий у Верховній Раді, що вочевидь вимагало дозволу на високому рівні; до того ж, в ефірі вже йдуть ролики-знайомства з обличчями каналу, створені в ідентичній стилістиці. Це явно кадри тієї самої зйомки. 

Сергій Іванов у ролику-презентації, знятому у Верховній Раді

Тож усе-таки погляньмо на цей ролик уважніше.

«Коли опозиція дізналася, що канал “Рада” оновлюється, — говориться в закадровому тексті в ролику, — і буде якісним каналом, то в усіх своїх контрольованих ЗМІ вони почали істерику, що канал буде працювати на владу. Ось що ми хочемо вам відповісти. Канал “Рада” був і є державним каналом. Ми розповідали і будемо розповідати про те, що відбувається у владі. Ми будемо інформувати українців про новини і події влади. Цієї влади. Тієї, яка буде після цієї. Тієї, яка буде після тієї. В цьому і є наша робота — інформувати тих, хто обрав цю владу, про роботу цієї влади. І точно так, як ведучі і журналісти інших каналів несамовито захищають інтереси своїх заможних власників, ми будемо захищати інтереси України. І цим ми від них відрізняємося. Слава Україні».

У цьому невеличкому маніфесті закодовано кілька ключових меседжів.

По-перше, устами авторів ролика влада практично визнає, що перезапуск «Ради» — частина політтехнологічної медіавійни, яку веде Володимир Зеленський і його офіс проти інших політиків (опозиції) та олігархів. Уже з першого дня ефіру стає зрозумілим, що під «опозицією» передусім мається на увазі «Європейська солідарність», і саме ця фракція єдина голосно привертає увагу до ситуації з державним мовленням. Натомість представники «Опозиційної платформи — За життя» висловлюються щодо змін на каналі «Рада» позитивно. Віцеспікерка Олена Кондратюк («Батьківщина») пообіцяла пильно стежити за збалансованим висвітленням роботи парламенту на каналі «Рада» та відповідністю його роботи до закону.

По-друге, маємо офіційний ренесанс ідеї державних медіа — тих, які служать державі, поширюють передусім позицію держави, створені та існують для обслуговування інформаційних потреб влади. А фінансують це платники податків («Детектор медіа» докладно розповідав про витрати з бюджету на державні медіа у 2021 і 2022 роках). Раніше потребу держави у «власному голосі» виправдовували необхідністю протистояти російській пропаганді. Зараз про це вже не згадують, а головні дистриб’ютори російської пропаганди — «ОПЗЖ» — підтримують посилення державних медіа або, принаймні, не критикують його (як було у випадку каналу «Дом»). Маніпуляцію («інтереси влади = інтереси України») ви, напевно, зауважили.

Посилення державних медіа — це фактично контрреволюція в інформаційній сфері, яка прямо суперечить міжнародним зобов’язанням України. У звіті Ради Європи (місії Ганни Северинсен і Ренате Вольвенд) 2005 року йдеться: «Ми закликаємо владу продовжити процес ліквідації державної власності медіа, оскільки існування державних медіа суперечить європейським стандартам». Власне на ліквідацію державної медіавласності були спрямовані реформи в цій сфері після Революції гідності — роздержавлення преси та перетворення Національних теле- і радіокомпаній України, обласних державних телерадіокомпаній на суспільні. Відхід від цього курсу, зміни до законодавства, які суперечать демократичним нормам, може негативно вплинути на перспективи євроінтеграції нашої держави.

По-третє, іншим фракціям, які можуть бути занепокоєні перезапуском «Ради» під контролем «Слуги народу», посилають сигнал: якщо ви станете владою в майбутньому, все це буде працювати на вас. Водночас перший віцеспікер і представник партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко повідомив, що «Рада» висвітлюватиме важливі події Кабінету Міністрів та Офісу президента, себто працюватиме на команду Володимира Зеленського в комплексі. Дарма, що передбачені законом обов’язкові завдання парламентського телеканалу стосуються тільки висвітлення роботи парламенту (це не значить, що він не може висвітлювати інші теми), але не інших органів влади. Отже, навіть у разі пропорційного представництва фракцій в ефірі балансу між владою та опозицією на каналі «Рада» не буде (бо опозиції немає ні в Кабміні, ні в Офісі президента).

Та насправді про баланс не йдеться. Вадим Перенчук, директор каналу «Рада», сказав «Детектору медіа»: «Нас перевіряла Рахункова палата і пропонувала прописати чіткішу формулу пропорційності в ефірі. Вона залежить від кількості членів фракції. Наприклад, якщо "Слуга народу" — найбільша фракція, то мені здається, що вони об’єктивно мають право бути більше присутніми. Крім цього критерію, є ще інформаційна складова. Якщо людина зареєструє важливий законопроєкт, ми не скажемо їй: “Ваша черга буде через місяць, бо ви позафракційний депутат”. У нашій редакційній політиці завжди є баланс». Втім навряд чи реальну редакційну політику визначатиме Вадим Перенчук — зараз він не справляє враження людини, яка бодай якось впливає на перебіг змін в ефірі каналу.

Олександр Корнієнко згадував про «незалежну редакційну раду», яка нібито контролюватиме редакційну політику. Про раду відомо, що вона складається з десяти людей: директора, його заступника, головного редактора, заступника головного редактора й одного журналіста, а також п’ятьох представників апарату Верховної Ради. З огляду на те, що майже весь продукт в ефірі каналу вироблятиме сторонній продакшен і йдеться про прямоефірний продукт, така рада може реагувати на події в ефірі хіба що постфактум.

Інші «слуги» прямим текстом кажуть, що монобільшість як найчисельніша фракція має право бути представленою в ефірі більше, ніж інші. Зокрема про це сказала в ефірі каналу «24» заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук. Гасло «Ми і є новини!», з яким вийшов канал «Рада», набуває специфічного звучання.

Наскільки сильним буде дисбаланс, чи буде він лише кількісним, чи на рівні добору гостей, змісту запитань і модерації, як це часто буває в політичних токшоу, — побачимо. Поки що ведучі каналу всіляко наголошують на плюралізмі та присутності представників опозиції в ефірі. До перезапуску «Рада» не була, принаймні, явно упереджена на користь влади. Висловитись мали змогу всі фракції та охочі депутати; редакційною політикою занедбаного каналу ніхто не намагався маніпулювати, напевно, просто тому, що він не справляв враження дієвого майданчика для піару і промоції. Перезапуск «Ради», схоже, був спонтанним рішенням, остаточно ухваленим нещодавно. Ще у вересні Вадим Перенчук розмірковував в інтерв’ю «ДМ» про різні варіанти розвитку каналу, казав «ми йдемо еволюційним шляхом» і називав оголошення тендеру для сторонніх компаній на висвітлення парламентської роботи «найгіршим варіантом». Саме цим шляхом канал і пішов: замість розвивати власну структуру, скерував отримані з бюджету гроші на сторонній продакшен.

У перший день мовлення оновлений канал «Рада» багато говорив про себе — анонсував та хвалив свій перезапуск («найголовнішу подію на сьогодні»), відповідав на критику (зокрема ведучі проголошували канал «об’єктивним»), просив гостей ефіру прокоментувати критичні висловлювання нардепів, зокрема виступ Ірини Геращенко. Цей виступ обірвався після слів, що каналом керує людина, яка запускала канали Медведчука (Олексій Семенов), а соратник Медведчука, голова комітету ВР із свободи слова та власник Першого незалежного/Ukrlive Нестор Шуфрич узяв слово, аби нагадати депутатці від партії Петра Порошенка: Семенов запускав і Прямий канал.

Чи був виступ Шуфрича фактично на захист перезапущеного каналу «Рада» — а потім і привітальний та лояльний коментар нардепа від «ОПЗЖ» Валерія Гнатенка щодо переродження каналу — випадковістю? Можливо, це якось пов’язано з тихим поверненням каналу Шуфрича на супутник після дев’яти місяців блокування, а також явним пом’якшенням піару «ОПЗЖ» і поверненням нардепів від «Слуги народу» в ефір Першого незалежного?

Пояснити, якщо не виправдати, присутність у загадковому (ніхто досі не знає ні його назви, ні кому він належить) продакшені, який виробляє контент для каналу «Рада», Олексія Семенова — справді знаного в Україні стартменеджера інформаційних каналів — можна. В принципі зрозумілий і вибір на користь колишніх працівників каналів Медведчука; вони добре знайомі зі специфікою роботи інформаційних каналів, та й особливо одіозних серед тих, кого взяли на «Раду», немає. Ведуча, яка на «112» називалась Анастасією Медведчук, на «Раді» фігурує вже як Красницька (та й, здається, до Медведчука стосунку не має). Шефредакторка анонімного продакшена Наталія Яструбенко також у скандалах не фігурувала. Серед ведучих є також Єгор Скорина, який щойно звільнився з каналу новин «24», та Ганна Гомонай — колишня ведуча «Інтера», яка повернулась на телебачення після тривалої перерви.

Складніше з Володимиром Петровим, політтехнологом і засновником каналу «Ісландія», який вестиме на каналі авторську програму. «Детектор медіа» готує докладне досьє Петрова, адже його послужний список тягнеться із середини двотисячних, коли він був відомий під нікнеймом «Люмпен». Петров — політтехнолог-акціоніст: він не лише розробляє дискредитаційні кампанії, а втілює їх власноруч. Одна з його акцій-провокацій запам’яталася тим, що саме під час неї Вадим Тітушко напав на Ольгу Сніцарчук і Влада Соделя. Було й багато інших, аж до тіндер-скандалу 2018 року, після якого Петров отримав підозру.

Він балотувався на президентських виборах 2019 року, але крім кількох незрозумілих проявів на зразок реклами в Італії, нічим не відзначився. За президентства Зеленського Петров, за інформацією багатьох джерел «Детектора медіа», неформально співпрацював із Офісом президента, хоча «Ісландія» не справляла враження осередку маніпуляцій та піару влади — радше телебачення «для душі». Останній скандал, у якому він фігурував, пов’язаний із погрозами на адресу власників сайта «Букви»; саме слова Петрова дали «Буквам» підстави говорити про «спробу рейдерського захоплення» з боку влади.

Залучення Петрова як ведучого авторської програми та його колеги по «Ісландії», колишнього співведучого «Права на владу» на «1+1» Сергія Іванова, який у перший день мовлення каналу працював як ведучий гостьової студії, — ознака того, що реальне завдання «Ради» виходить за межі висвітлення парламентської роботи та навіть просто позитивного піару влади. Для розмов про законодавчі ініціативи та інтерв’ювання депутатів у студії такі висококласні спеціалісти з чорного піару та знищення репутації не потрібні. «Рада» готується до війни. 

Володимир Петров під час своєї першої авторської програми на «Раді» 

Поки що це саме підготовка, а не війна. Оскільки Кабінет Міністрів замість сподіваних 43 мільйонів додав «Раді» цього року тільки 15, канал працює в режимі телемарафону та гостьових студій, а обіцяні складніші токшоу з’являться в ефірі пізніше. Зараз це звичний інформаційний канал — таких в Україні щонайменше півтора десятка, і ще десяток на підході, — з численними технічними накладками, за які ведучі перепрошують і обіцяють стати кращими. В ефірі з’являються представники всіх фракцій, крім поки що «Європейської солідарності», яка активно виступає проти змін на каналі. Зокрема готує депутатські запити та поставила низку запитань під час наради голові ВР Руслану Стефанчуку, на які той переважно не зміг відповісти. 

Та навіть якщо опозиційні політики надумають оголосити бойкот оновленій «Раді», як раніше оголосили каналу «1+1», навряд чи він буде масовим, і навряд чи інші фракції долучаться. Для народних депутатів парламентський телеканал — можливість бути публічними (грубо кажучи, піаритись, підвищувати впізнаваність і свою власну, і своєї фракції / партії), не виходячи з будівлі Верховної Ради. А приватні телеканали — окрім партійних, які просувають партії своїх власників, — не дуже щедрі на піар «не своїх». Зрештою, якщо за парламентське телебачення вже заплатили з бюджету, чому ним не скористатися?

Особливо якщо картинка чітка і студія красиво оформлена, а не як раніше. Головний аргумент «слуг» та близьких до них блогерів на захист перезапуску «Ради» зводиться до того, що канал, який ніколи не оновлювався й мав вигляд телебачення 90-х, нарешті модернізується. Мовляв, нарешті комусь є діло до парламентського телебачення. Що ж, це правда. Таке оновлення, «гламуризація» державних чи комунальних ресурсів, які планують зробити ефективними знаряддями піару, вже не раз траплялося в історії українських медіа. Можна згадати «Київський медіахолдинг» Казбека Бектурсунова і Дмитра Джангірова, який забезпечував медіапідтримку мера Києва Леоніда Черновецького. Або ж період в історії Національної телекомпанії України, коли її очолював Єгор Бенкендорф і канал зблизився з медіагрупою «Інтер». Нарешті, запуск телеканалу «Дом» для реінтеграції окупованих територій, який всупереч закріпленому законом статусу іномовлення просто зараз перетворюють на загальнонаціональний суспільно-політичний російськомовний телеканал із Пальчевським і програмою «Саджати будемо». У перших двох випадках мотиви влади, яка залучала «інноваторів» та виділяла їм чималі гроші з бюджету, навряд чи можна вважати альтруїстичними: йшлося про суворіший контроль, піар, політичну боротьбу, вплив на громадську думку. Щодо третього поки що можна лише зробити таке саме припущення — процес іще триває.

«Бабель» порився в закупівлях «Прозорро» та з’ясував, які компанії отримують гроші від «Ради». 9 мільйонів гривень канал заплатить компанії «Кінокіт», яка розробляє творчу концепцію та створює цикл аналітичних та інформаційних програм. «Бабель» називає компанію «Кінокіт» одним із підрядників форуму «Україна 30»,  який організовувала компанія заступника голови Офісу президента Кирила Тимошенка. Цікаво, що колишнім засновником компанії є режисер-документаліст Володимир Оселедчик, колишній виконавчий і генеральний продюсер «1+1». Директор компанії «Кінокіт» Сергій Самойленко відмовився відповідати на запитання «Бабеля», пославшись на комерційну таємницю. Ще одне велике замовлення — 6 мільйонів гривень — дістанеться приватній підприємиці Дарії Літвіновій, яка створить декорації та «елементи дизайну».

Юрист Інституту масової інформації Алі Сафаров каже, що телеканал «Рада» за законом не має спеціального статусу — це звичайний супутниковий телеканал. «Те, що його засновником є апарат Верховної Ради, не змінює для нього правового регулювання: він залишається під дією закону “Про телебачення і радіомовлення”, і має діяти в межах своєї ліцензії, виданої Національною радою з питань телебачення і радіомовлення. Попри те, що Нацрада включила канал в універсальну програмну послугу, це не значить, що йому надали право на ефірне мовлення. Та все ж він зараз чомусь є в цифровому мультиплексі і транслюється в кабелі. Тож є певні питання до каналу і його майбутнього переформатування. Є й інші речі — наприклад, за умовами однієї з двох ліцензій телеканал має використовувати 16 годин власного продукту за загального мовлення 14 годин через супутник. Інша, цифрова ліцензія передбачає 24 години мовлення та 16 годин власного виробництва — але зараз не зрозуміло, що і чому відбувається в ефірі поза тими 16 годинами власного продукту. Якщо Верховна Рада спробує структурувати канал і повернути його у правове русло, я можу це тільки вітати, але в нас є сумніви, що відбудеться саме це», — каже юрист. За його словами, Верховна Рада має ухвалити закон, щоб обґрунтувати зміни в ефірі «Ради»: лише зміни статуту та програмної концепції в Національній раді з питань телебачення і радіомовлення для цього не досить. За словами Алі Сафарова, щоб усе те, що анонсується на каналі, не суперечило закону, потрібно внести зміни до закону «Про телебачення і радіомовлення», визначивши особливий правовий статус «Ради». «В іншому випадку просто не можна буде в законний спосіб реалізовувати анонсовані речі, щонайменше — співпрацю з продакшен-студіями. Включення каналу до УПП відбулось саме на підставі супутникової ліцензії, а вона не передбачає закупівлю чужого продукту», — пояснює він.

«Канал — це державне підприємство, яке на сайті обов’язково має розміщувати багато інформації, а її там немає, — каже юрист ІМІ. — Усе це створює необхідність привести діяльність каналу “Рада” до правової площини. Але зараз здається, що правову площину збираються якимось чином переписати під канал “Рада”». За його словами, попри законність виділення додаткових грошей на канал «Рада», суспільство має право знати, як саме будуть витрачені ці гроші, а головне — яка в цьому суспільна необхідність.

Щодо ідеї «пропорційного» представництва фракцій в ефірі каналу Алі Сафаров каже: цей принцип потрібно фіксувати у статуті каналу «Рада», а може, й у законодавстві. Він також додає, що оформлення каналу «Рада» не як підрозділу ВР, а як окремого державного телеканалу порушує зобов’язання України щодо відмови від державної форми власності на ЗМІ: «Фактично це крок назад».

«Детектор медіа» звернувся до Апарату Верховної Ради із запитаннями про переможців творчих конкурсів каналу «Рада», назву та власників продакшен-компанії (компаній?), які виробляють контент для каналу, про обставини зйомок ролика за участі ведучих каналу, від якого згодом відхрестився канал.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Коктейлі в укриттях та холодне море: пік сезону в Одесі проходить з аншлагом
Комсомольская правда
2025-07-26T07:01:45Z
Не море, але краще: де на Львівщині є пляж, коні, риболовля й хатинки в лісі
Telegraf
2025-07-26T07:00:00Z
Не пощастить: 3 знаки зодіаку, яким останні дні липня принесуть погану новину
24tv
2025-07-26T06:24:32Z
Секс після поранення: як повернутись до близькості у парі
TSN
2025-07-26T06:21:41Z
Вона розриває всі тренди: як приготувати красиву й смачну каву колд брю
24tv
2025-07-26T05:12:32Z
Як правильно зберігати гроші, аби вони лише примножувалися
24tv
2025-07-26T05:03:53Z
Втеча від галасу туристів: ці 2 острови у Європі ідеальні для спокійної відпустки
24tv
2025-07-26T04:36:55Z
У 6 знаків зодіаку розпочнеться новий розділ фінансового достатку: відома дата
GlavRed
2025-07-26T04:27:52Z
Подарунки та нові знайомства: 26 липня доля усміхнеться двом знакам зодіаку
GlavRed
2025-07-26T03:27:54Z
Рецензія на серіал «Король гольфу» / Stick
ITC
2025-07-26T07:04:14Z
Люди бояться говорити, – щире інтерв'ю з Lida Lee про "Хентай", участь в "Холостяку" і творчість
24tv
2025-07-26T07:03:19Z
Найтрендовіша спідниця сезону: встигніть її придбати цього літа
24tv
2025-07-26T07:03:00Z
Українці розкупили квитки на концерт Меладзе в Італії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T03:51:20Z
Галкін з Пугачовою показалися в нових образах: співачка здивувала довжиною вбрання
GlavRed
2025-07-25T23:27:00Z
Галкін і Пугачова хочуть приїхати в Україну: шоумен назвав умову
GlavRed
2025-07-25T22:39:35Z
Нікіта Кісельов – "Чайка" – 4 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-25T21:45:08Z
Найстильніша стрижка року: саме таку зачіску обожнює Сальма Гаєк
24tv
2025-07-25T21:03:40Z
Дуже важка хвороба: російську зірку запідозрили в найстрашнішому
GlavRed
2025-07-25T20:27:32Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Лукашенко знову використовує нелегальних мігрантів для тиску на ЄС - розвідка
УкраинФорм
2025-07-26T07:06:55Z
Європі "краще взятися за розум": Трам зробив гучну заяву про імміграцію
TSN
2025-07-26T07:06:28Z
Довіра та підтримка Зеленського залежать від його боротьби з корупцією — сенатор Блюменталь
ZN UA
2025-07-26T07:04:34Z
Стармер: Британія визнає Палестинську державу у рамках мирної угоди
Европейская правда
2025-07-26T07:01:42Z
Зеленський прокоментував масовану атаку РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T06:57:14Z
Орбан: Україні варто бути "буферною" державою та співпрацювати з ЄС замість вступу
Европейская правда
2025-07-26T06:54:42Z
Найбільш гучні справи які розслідує НАБУ в Черкасах
Украина Криминальная
2025-07-26T06:48:36Z
Глава МЗС Туреччини: У Стамбулі домовилися про саміт лідерів за участі Зеленського, Путіна і Трампа
Лига
2025-07-26T06:45:43Z
Як війна впливає на інтимне життя українців, і як вберегти лібідо
TSN
2025-07-26T07:06:09Z
Корисно для ґрунту: три причини тримати гречку в сівозміні
AgroPortal
2025-07-26T07:00:32Z
Як правильно обрізати листя петрушки, щоб росла до пізньої осені
Gazeta UA
2025-07-26T06:57:32Z
Як зберегти молодість жінкам 40+: чотири корисні звички після сну
Gazeta UA
2025-07-26T06:57:27Z
Як схуднути після 50 років: головні перешкоди та реальні рішення
24tv
2025-07-26T05:27:17Z
Японські учені винайшли спосіб лікування синдрому Дауна
TSN
2025-07-26T05:03:55Z
Відновлення після фронту: які медпослуги можна отримати
ZN UA
2025-07-25T22:25:06Z
Сухість повік, свербіж та печіння: що викликає лущення на очах і як це зупинити
Знай
2025-07-25T20:51:14Z
Вакцини від Covid-19 врятували значно менше життів, ніж вважалося раніше — дослідження
ZN UA
2025-07-25T20:01:57Z
Травма, що породжує жорстокість. Як психологиня Тетяна Руденко допомагає військовим та їхнім родинам
Лига
2025-07-26T07:00:43Z
"Не спав усю ніч": чоловік розбагатів завдяки подарунку на його День Народження
Фокус
2025-07-26T07:00:32Z
Росія скасувала головний військово-морський парад у Петербурзі - ЦПД
УкраинФорм
2025-07-26T06:57:29Z
Ворог активно втрачає особовий склад та техніку на фронті - Генштаб
Gazeta UA
2025-07-26T06:39:48Z
В ЄС запроваджують штрафи для батьків, які забирають дітей з дитячих садків із запізненням
Известия Киев
2025-07-26T06:34:42Z
Зламалася гілка: як реанімувати дерево і врятувати врожай
GlavRed
2025-07-26T06:27:49Z
Українцям роздадуть безкоштовне житло – хто отримає поза чергою
Знай
2025-07-26T06:12:44Z
Робота для неповнолітніх в Україні: в яких областях найбільше таких робітників
ZN UA
2025-07-26T06:09:01Z
Чи заберуть у вас город, який ви не приватизували під час воєнного стану
24tv
2025-07-26T06:03:19Z
Атака на Дніпро та область: є жертва та поранені, зруйновано «Епіцентр»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T07:07:56Z
Повітряні сили повідомили, чим окупанти атакували Україну вночі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T07:06:33Z
60 років Олександру Сирському: чим може пишатися головком ЗСУ та за що його критикує Безугла
Комсомольская правда
2025-07-26T07:04:12Z
Росіяни понад 110 разів обстріляли громади Сумщини, четверо поранених
УкраинФорм
2025-07-26T07:00:27Z
На Південно–Слобожанському напрямку росіяни атакували сім разів, на Куп’янському вчора відбулося одне боєзіткнення – Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-07-26T06:37:29Z
Генштаб розповів про наступальні дії росіян
1News
2025-07-26T06:36:03Z
Російські військові вже у Покровську: ДРГ си щось більше — ISW
ZN UA
2025-07-26T06:33:48Z
У Чернівцях вчитель "мінував" школи та дитсадки
TSN
2025-07-26T06:33:15Z
Новий графік руху транспорту в Миколаєві: що змінилося для пасажирів
Политека
2025-07-26T06:31:18Z
У Харкові окупанти атакували рятувальників: ДСНС показала наслідки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T06:54:13Z
Синєгубов розповів про ситуацію на Харківщині станом на 26 липня
Мій Харків
2025-07-26T06:49:05Z
Знайдено бомбу уповільненої дії: руйнівний землетрус може статися будь-якої миті
Фокус
2025-07-26T06:45:22Z
В РФ БпЛА атакували радіозавод "Сигнал", який виробляє комплекси РЕБ
Фокус
2025-07-26T06:45:21Z
Росія знищила "Епіцентр" у Кам'янському. Як він виглядає після атаки
Telegraf
2025-07-26T06:42:50Z
Біля Кам'янська росіяни знищили Епіцентр
УкраинФорм
2025-07-26T06:24:24Z
Окупанти понад три години атакували Харків та область КАБами, балістикою та дронами
Комсомольская правда
2025-07-26T06:16:29Z
"Харків відновлюється навіть тоді, коли ще димить": у місті досі палають пожежі, спричинені масованим повітряним ударом
ZN UA
2025-07-26T06:06:18Z
Внаслідок обстрілу Шосткинської громади поранені 3 людей: у якому вони стані
24tv
2025-07-26T05:57:58Z
Україна зіграє з баскетболістами Азербайджану на юнацькому Євро-2025
УкраинФорм
2025-07-26T07:06:10Z
Зірка збірної України відзначився двома результативними діями в матчі з англійським клубом
24tv
2025-07-26T07:03:18Z
Ліверпуль цікавиться півзахисником Ювентуса
Football.ua
2025-07-26T06:58:44Z
Блан: Без Ла Масії, Барселона вже б зникла
Football.ua
2025-07-26T06:58:25Z
Збірна України з баскетболу вдруге перемогла Нідерланди у контрольній грі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T06:51:55Z
Ребич домовляється про повернення на батьківщину
Football.ua
2025-07-26T06:45:26Z
Стало відомо, які преміальні отримає Лунін за участь у клубному чемпіонаті світу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T06:36:29Z
Юрій Ковальчук здобув «золото» чемпіонату Європи з сучасного п'ятиборства
УкраинФорм
2025-07-26T06:27:12Z
Захисник Торіно перебрався до Сассуоло
Football.ua
2025-07-26T06:13:35Z
Комунальні платежі підскочать втричі: хто буде платити більше
24tv
2025-07-26T07:03:18Z
Підвищення тарифів на комунальні послуги у Харківській області: що варто знати про ціни
Политека
2025-07-26T07:00:53Z
Життя після 70 років: як зростають пенсії літніх українців
24tv
2025-07-26T06:03:06Z
Подорожчання палива в Україні: у Нацбанку пояснили, чого чекати водіям
Хвиля
2025-07-26T06:00:20Z
Цей популярний продукт з ринку може бути небезпечним: як розпізнати підробку
Telegraf
2025-07-26T05:57:51Z
Чи зміняться тарифи на газ із вересня: вже відомо чітку відповідь
24tv
2025-07-26T05:33:06Z
ЄС готує дзеркальну відповідь на впровадження Трампом з 1 серпня нових тарифів на імпорт
Известия Киев
2025-07-26T05:28:00Z
Страйки в європейських аеропортах на вихідних можуть зірвати тисячі відпусток
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T05:21:51Z
Високі ціни на малину будуть триматись до вересня
Agravery
2025-07-26T05:21:50Z
Форум з кіберзлочинності Leak Zone публічно розкрив IP-адреси своїх користувачів
InternetUA
2025-07-26T07:01:36Z
Amazon представив новий кольоровий Kindle
InternetUA
2025-07-26T06:49:04Z
Вийшла публічна бета-версія Apple iOS 26
InternetUA
2025-07-26T06:31:03Z
Незвичний "щоденний ритуал" ретривера став вірусним: що незвичного робить собака
Фокус
2025-07-26T06:30:48Z
Новий пошук Google Web View упорядковує результати за допомогою штучного інтелекту
InternetUA
2025-07-26T06:16:34Z
Заробляти на YouTube: скільки платформа платить за 10 000 переглядів
24tv
2025-07-26T05:03:29Z
Вчені знайшли помешкання понад 40 тис. гігантських черепах: як їх рахували
TSN
2025-07-26T04:51:37Z
Як клімат, війна і занедбані землі створили ідеальні умови для навали сарани
24tv
2025-07-26T04:33:58Z
У застосунку «Армія+» запустили навчальний курс «Стоп корупція»
УкраинФорм
2025-07-26T04:12:25Z
Куди поділись Renault Logan та Sandero, та чому зникають хетчбеки?
AutoCentre
2025-07-26T05:04:33Z
Покинула російського пілота, народила дитину: історія кохання Ферстаппена та Піке
24tv
2025-07-26T04:12:26Z
Наступник Audi TT дебютує восени у вигляді концепту
Топ Жир
2025-07-26T01:18:52Z
Hyundai готується представити доступний електричний автомобіль
Топ Жир
2025-07-26T00:18:27Z
27 автомобілів Lamborghini Revuelto можуть отримати звичайні двері замість класичних ножичних
Топ Жир
2025-07-25T23:33:44Z
Коли звичайний позашляховик здає, цей водоплавний V8-монстр продовжує рух
Топ Жир
2025-07-25T22:03:06Z
Автомобілі, які обирають справжні колекціонери, можуть вас здивувати
Топ Жир
2025-07-25T21:18:32Z
Мільйони водіїв ненавидять цю систему економії палива, тому EPA планує її скасувати
Топ Жир
2025-07-25T20:33:43Z
Ця замаскована V8 суперкар демонструє AMG у найбільш нестримному вигляді
Топ Жир
2025-07-25T20:03:21Z