КИЇВ. 20 грудня. УНН. Міністерство закордонних справ Республіки Білорусь заявило в понеділок про напад на Посольство Білорусі в Лондоні. У заяві, опублікованій на сайті МЗС, йдеться про напад також і на дипломатів, один з яких пізніше нібито був госпіталізований, пише УНН.
Цитата
“Увечері 19 грудня 2021 року скоєно напад на Посольство Білорусі в Лондоні. Спочатку групою осіб був зіпсований фасад будівлі закордонної установи, а потім фізично атаковані прибулі на місце білоруські дипломати. Одному з них були нанесені серйозні тілесні ушкодження, потрібна була термінова медична допомога. У закладі охорони здоров'я діагностовано перелом носа, струс мозку легкого ступеня і травматичний перелом зуба", - йдеться в заяві МЗС.
Деталі
Згідно із заявою, напад нібито здійснили "радикали" з "емігрантського угруповання "Надзея".
Повідомляється, що після інциденту в МЗС Білорусі викликаний Тимчасовий повірений у справах Великої Британії, якому був "заявлений рішучий протест з вимогою про проведення ретельного розслідування інциденту, притягнення до відповідальності винних осіб, а також інформування білоруської сторони про хід проведення процесуальних дій і їх результати".
Додамо, що ні британське МЗС, ні посольство в Мінську поки ніяк не коментували ситуацію.
Не висвітлювали ситуацію і британські ЗМІ. Крім того, повідомлення про це на сайті лондонської поліції також відсутні.
Конфлікт Білорусі та Росії із Заходом
Відносини Білорусі та ЄС значно ускладнилися після президентських виборів у серпні 2020 року, переможцем яких ЦВК у Мінську оголосила Олександра Лукашенка. Захід не визнає його легітимним президентом Білорусі. З літа 2021 року триває конфлікт, пов'язаний з використанням режимом в Мінську людей з близькосхідних країн як інструмент тиску на ЄС.
Захід також звинувачує Москву в ескалації конфлікту з Україною і загрозу військового вторгнення в цю країну. За даними НАТО, РФ зараз могла стягнути до кордону з Україною до 100 тисяч солдатів і офіцерів. Москва заперечує такі наміри і в свою чергу звинувачує захід у озброєнні України та проведенні маневрів біля російських кордонів.
МЗС Росії 17 грудня опублікувало пакет вимог щодо гарантій безпеки, що передбачає, серед іншого, відмову від подальшого розширення НАТО на схід і прийому до свого складу України, від ведення військової діяльності на території країн Східної Європи, Закавказзя і Центральної Азії, а також відмову від розміщення ракет середньої і малої дальності на позиціях, з яких можуть вражати територію інших учасників угоди.