MY.UAНовини
ЗМІ: Скільки законів Зеленський "забув" підписати за два роки і повернути в парламент
ЗМІ: Скільки законів Зеленський "забув" підписати за два роки і повернути в парламент

ЗМІ: Скільки законів Зеленський "забув" підписати за два роки і повернути в парламент

З початку каденції Президента України Володимира Зеленського минуло вже 2,5 роки. І за цей час він підписав чимало законів, ухвалених Верховною Радою. Про це повідомляє "Судебно-юридическая газета"

Підпишіться на Знай у Google News! Тільки найяскравіші новини!

Підписатися

Проте із відкритої інформації, розміщеної на офіційному сайті Верховної Ради, можна переконатися, що ціла купа ухвалених парламентом нормативних актів «зависла» в Офісі Президента. Всі вони досі позначені позначкою «Закон направлено на підпис Президенту».

Це означає, що Зеленський їх так і не підписав, але і не повернув у парламент із пропозиціями (не наклав вето). Доля та статус таких документів залишилися невідомі.

Йдеться про такі нормативні акти.

1. Закон про внесення змін до деяких законів України

Закон прийнято ще 06.12.2019, проте він досі не підписаний Президентом та не повернутий у Верховну Раду.

Метою Закону було внести зміни до численних законодавчих актів України в частині проходження та особливостей державної служби, врегулювання правового статусу державних службовців, повноважень керівників державної служби, виключення інституту погодження призначення керівників структурних підрозділів третіми особами, що у відповідності із нормами Закону України «Про державну службу» вилучено як суб`єктивний чинник та інструмент впливу.

2. Закон «Про внесення змін до Закону України "Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України" щодо забезпечення належних умов роботи тимчасових слідчих і тимчасових спеціальних комісій Верховної Ради України»

Закон прийнято 02.09.2020 та направлено на підпис Президенту. Із Офісу Президента з його підписом закон так і не повернувся.

Законом пропонувалося залучати для забезпечення роботи тимчасових слідчих і тимчасових спеціальних комісій відряджених працівників державних органів або спеціалістів, з якими укладається цивільно-правовий договір.

3. Закон України «Про внесення змін до статті 12 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" щодо визначення територіальної підсудності судових справ, підсудних розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя судам, та підслідності кримінальних правопорушень, вчинених на тимчасово окупованій території».

Закон прийнято 02.12.2020, але очільник держави його досі не підписав.

Ним вносилися зміни до статті 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» в частині визначення підсудності справ місцевим загальним, адміністративним та господарським судам, розташованим на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Окремо визначалася підсудність кримінальних проваджень та справ про адміністративні правопорушення.

4. Закон «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо опублікування рішень Верховної Ради України».

Верховна Рада ухвалила цей Закон 16.12.2020 року. Вже через два дні, 18.12.2020, його відправили на підпис Президента. Подальша його доля невідома.

Проект закону передбачав, що з 1 січня 2021 року офіційне опублікування рішень Верховної Ради України повинно було здійснюватися лише у газеті «Голос України». Відомості Верховної Ради із переліку видань, в яких публікуються рішення парламенту, виключалися.

Підписані Президентом України закони публікувалися б в газеті «Голос України» та розміщувалися б на офіційному вебсайті Верховної Ради. Така публікація законів та інших актів Верховної Ради ставала офіційною.

Але цього не сталося з причин, які наведені вище.

5. Закон «Про внесення змін до Закону України "Про порядок обчислення скликань представницьких органів місцевого самоврядування (рад)" щодо поновлення єдиного порядку обчислення скликань».

Законом від 28.01.2021 року пропонувалося внести зміни до статей 1, 2 і 4 «Прикінцеві положення» Закону України «Про порядок обчислення скликань представницьких органів місцевого самоврядування (рад)» і встановити вимоги щодо поновлення єдиного порядку обчислення скликань усіх представницьких органів місцевого самоврядування (рад) в Україні.

Проблемним моментом, який вирішувався цим законом, став відхід від єдиної нумерації скликань місцевих рад, який спостерігався в період 2009-2011 років і був пов’язаний із Рішенням Конституційного суду України від 4 червня 2009 року № 13-рп/2009 у справі за конституційним поданням Київської міської ради щодо офіційного тлумачення положень частин першої, другої статті 141 Конституції України, яким положення статті 2 Закону України «Про порядок обчислення скликань представницьких органів місцевого самоврядування (рад)» від 24 червня 2004 року № 1866-IV було визнане неконституційним і втратило чинність.

За змістом даного судового Рішення, склад місцевої ради, обраний на позачергових виборах, мав вважатися її новим складом і строк його повноважень повинен бути аналогічним до строку повноважень ради, обраної на чергових виборах. Це фактично унеможливило єдину нумерацію скликань представницьких органів місцевого самоврядування в Україні і скликання місцевих рад, обраних на позачергових виборах, які отримали іншу нумерацію, ніж в цілому по країні.

6. Закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень проти журналістів».

Законом від 02.02.2021 року збільшувалися санкції у статті 171 Кримінального кодексу України, а також викладалася в новій редакції частина четверта статті 345-1 Кримінального кодексу України, якою передбачена кримінальну відповідальність за погрозу вбивством, насильством, знищенням чи пошкодженням майна журналісту, його близьким родичам чи членам сім’ї, умисне заподіяння таким особам побоїв, легких, середньої тяжкості або тяжких тілесних ушкоджень у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб або організованою групою у вигляді позбавлення волі на строк від семи до чотирнадцяти років.

Його також не підписали. Натомість, 17.12.2021 в Раду внесли проект Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо вдосконалення захисту журналістської діяльності» № 6443.

У пояснювальній записці автори законопроекту прозоро натякають на таке:

«Не зважаючи на те, що Верховною Радою України 14 січня 2020 року схвалено Рекомендації парламентських слухань на тему: «Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення», в яких було зазначено про необхідність підготовки законодавчих ініціатив, спрямованих на підвищення захисту законної професійної діяльності журналістів та інших медіаучасників, а також на посилення відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень проти журналістів. Однак протягом 2020-2021 року законопроекти, які розглядалися Верховною Радою з цього питання, з тих чи інших причин не набрали законної сили».

7. Закон «Про внесення змін до Закону України "Про Національну поліцію" (щодо відрядження поліцейських до органів державної влади, підприємств, установ, організацій, закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання та присвоєння спеціальних звань відрядженим (прикомандированим) поліцейським)».

Раніше «Судово-юридична газета» вже розповідала, що нардепи - члени комітету з питань правоохоронної діяльності розшукують закон, ухвалений 04.02.2021 року.

Нардеп Олександр Бакумов вимагав від комітету звернутися до Президента з проханням надати роз’яснення про те, на якій стадії знаходиться цей закон і чому він не підписаний і не ветований. За його словами, всі попередні усні звернення до Офісу Президента не надали результатів.

Врешті-решт 03.12.2021 року Верховна Рада направила Президенту депутатський запит щодо долі ухваленого закону.

Законом усунута термінологічна неточність у тексті Закону, депутати замінили слова «вищий навчальний заклад» і «навчальний заклад» словами «заклад вищої освіти».

Уточнена процедура присвоєння спеціальних звань поліцейським, які є відрядженими до закладу вищої освіти зі специфічними умовами навчання, який здійснює підготовку поліцейських.

Були запроваджені норми щодо затвердження Президентом України переліку посад, які можуть бути заміщені поліцейськими в державних органах, закладах вищої освіти із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, установах та організаціях, та граничних спеціальних звань за цими посадами.

8. Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права».

За закон депутати проголосували в другому читанні 20.05.2021 року. Невідомо, що саме в ньому не влаштувало Президента, але він теж досі не підписаний.

Ухвалений Закон передбачає:

  • запровадження принципу універсальної юрисдикції щодо злочинів агресії, геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів;
  • імплементацію інституту командної відповідальності (responsibility of commanders and other superiors), регламентованого статтею 28 Римського статуту Міжнародного кримінального суду, підписаного Україною;
  • виключення статей 432, 433, 435, а також зміни до статті 434 КК;

- зміни до статті 436 КК (Публічні заклики до акту агресії або збройного конфлікту неміжнародного характеру) передбачають приведення вживаної у ній термінології до вимог міжнародного гуманітарного права і зміни мінімальної межі покарання за цей злочин;

- статтю 437 КК (Злочин агресії) викладено у відповідності до статті 8bis Римського статуту;

- забезпечення криміналізації злочинів проти людяності;

- особливості застосування Закону України про кримінальну відповідальність до «подій минулого», які вже кваліфікувались за міжнародним правом як злочин геноциду, злочин агресії, злочин проти людяності або воєнні злочини, але ще не передбачалися як злочини за КК.

Заради справедливості необхідно зазначити, що і Верховна Рада теж розглянула не всі закони, які повернулися із Офісу Президента з пропозиціями керівника держави (були заветовані), з них 1 - у 2019 році, 2 - у 2020, і 3 - у 2021 році.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Любов переможе": депутатка від "Слуги народу" вийшла заміж за командира підрозділу "Ахіллес"
24tv
2024-05-19T21:03:24Z
Війна в Україні закінчиться переговорами – секретар РНБО
ГЛАВКОМ NET
2024-05-20T15:27:58Z
Армія РФ просунулася в районах 10 населених пунктів - DeepState
Хвиля
2024-05-20T06:37:29Z
РФ сконцентрувала третину боєздатної стратегічної авіації в "Оленьї": що задумав ворог
Фокус
2024-05-19T23:06:25Z
Иностранные военные в Украине, оружие от НАТО на $95 млрд, мир "солидарен" с Ираном: новости дня
Европейская правда
2024-05-20T18:49:37Z
Усі рішення Заходу щодо допомоги Україні спізнюються приблизно на рік, – Зеленський
Хвиля
2024-05-20T18:48:39Z
"Щуру звернуть голову": розкрито несподіваний сценарій ліквідації Путіна
GlavRed
2024-05-18T18:27:25Z
Джуліані під час святкування ювілею вручили обвинувачення у фальсифікації виборів у США
УкраинФорм
2024-05-19T01:03:35Z
Хто буде керувати Іраном після загибелі Раїсі і які наслідки це матиме: прогноз
Обозреватель
2024-05-20T08:48:17Z
Забудьте про цей податок: які пільги мають пенсіонери
24tv
2024-05-20T14:42:34Z
Стало відомо, чому вершкове масло у Європі можна купити вдвічі дешевше, ніж в Україні
AgroNews
2024-05-18T12:13:23Z
"ПриватБанк" дав пораду українцям: як зняти готівку та переказати гроші, якщо відключили світло
Политека
2024-05-19T15:04:55Z
Австрія надасть ще €5 мільйонів на відновлення енергетичної інфраструктури України
УкраинФорм
2024-05-20T18:48:52Z
"Київстар" підняв тарифи: що зміниться для абонентів
Хвиля
2024-05-20T17:34:12Z
В Україні можуть оновити систему бронювання: яких змін прагне бізнес
24tv
2024-05-20T18:27:13Z
Жителі прифронтових громад отримають 10 тонн насіння для посівної - USAID
УкраинФорм
2024-05-20T18:18:30Z
В Україні пропонують змінити тарифи на тепло і інакше укладати договори на теплопостачання у квартири
ZN UA
2024-05-20T17:58:00Z
40 гривень за кіло: що відбувається з цінами на гречку, рис та макарони в Україні
Хвиля
2024-05-20T17:42:26Z
ЗС РФ націлені на створення "сірої зони": які великі міста України під загрозою
Фокус
2024-05-19T19:57:38Z
Росіяни застосовують "кримську тактику" по Одесі: огляд фронту від Світана
24tv
2024-05-18T17:03:42Z
У Харкові пролунали потужні вибухи
TSN
2024-05-19T09:03:38Z
Подарована княгинею Ольгою та була частиною Чернігівщини: київська Дарниця на початку 1900-х. Фото
Обозреватель
2024-05-19T03:25:54Z
ФСБ прийшла за родичем Януковича: колаборант погорів на хабарі
Telegraf
2024-05-20T18:45:38Z
Брак водіїв спричинив колапс на маршрутах громадського транспорту в окупованому Донецьку - ЦНС
УкраинФорм
2024-05-20T18:25:26Z
"Страшний сон для ворогів!" Генштаб показав, як працюють у парі танк Leopard та гармата Rheinmetall
Обозреватель
2024-05-19T12:13:43Z
В яблучко: у Виборгу та Слов'янську-на-Кубані безпілотники влучили у нафтопереробні заводи
Telegraf
2024-05-19T02:12:21Z
ЗСУ відбивають атаки на чотирьох напрямках
1News
2024-05-20T18:51:27Z
Коли закінчиться війна: майор ЗСУ зробив прогноз - Україна перехопить ініціативу
GlavRed
2024-05-19T03:27:27Z
Церковне свято 19 травня: що заборонено робити у другу неділю після Великодня
GlavRed
2024-05-18T08:27:00Z
Не продати, не переписати, не вивезти: у новому законі про мобілізацію запровадили жорсткі обмеження для власників авто
Telegraf
2024-05-18T11:03:19Z
Росіяни зібрали на Кольському півострові велику кількість боєздатних бомбардувальників
TSN
2024-05-19T21:18:41Z
Відповідаємо на запитання щодо заявок на конкурс PITСHUA+: Постпродакшн та документальні проєкти
Детектор М
2024-05-20T18:43:27Z
Нам всім гаплик. У соцмережах критикують соціальну рекламу Фонду Яніни Соколової
Детектор М
2024-05-20T18:33:10Z
Статус розшуку в Резерв+: що робити і куди звертатися, щоб швидко виправити дані
Хвиля
2024-05-20T17:36:52Z
Автомобіль на потреби ЗСУ: юристка пояснила, за яких умов його можуть забрати
ZN UA
2024-05-19T10:48:56Z
Україною шириться повітряна тривога: ворог запустив "Шахеди" одночасно з двох напрямків
Обозреватель
2024-05-19T00:57:42Z
В Україні затримали американського добровольця, якого у США підозрюють у подвійному вбивстві
24tv
2024-05-18T06:22:07Z
Гелікоптер із президентом Ірану на борту зазнав аварії, тривають пошуки – ЗМІ
ZN UA
2024-05-19T21:33:32Z
У Росії горять нафтобази та НПЗ після атаки дронів
TSN
2024-05-19T02:33:12Z
26 тис. росіян залишилися без світла: у Новоросійську горить підстанція
ГЛАВКОМ NET
2024-05-18T11:28:30Z
В Україні оголошена повітряна тривога через зліт МіГ-31К
УкраинФорм
2024-05-20T15:28:39Z
Відомий російський авіаконструктор розбився на саморобному літаку
1News
2024-05-20T15:23:26Z
Україною шириться повітряна тривога – вже третя за день: що відомо
TSN
2024-05-20T18:03:38Z
На Рівненщині чоловік розбив склов в елітній автівці підприємця та кинув гранату
TSN
2024-05-20T16:03:22Z
Суд обрав запобіжний захід прикордоннику, який застрелив чоловіка на Закарпатті
Варта1
2024-05-20T16:02:18Z
Усик потрапив у лікарню після перемоги над Ф'юрі: що сталось із абсолютним чемпіоном
24tv
2024-05-19T01:18:21Z
Катерина Усик — жінка, без якої Олександр Усик не може ні дихати, ні перемагати
Фокус
2024-05-19T06:12:30Z
Дідик: Рух має показати все, на що здатний
Football.ua
2024-05-19T05:43:41Z
Син Ф'юрі сфотографувався із Усиком перед битвою за абсолют: несподіване фото
24tv
2024-05-18T18:21:27Z
Якби знав, нокаутував би його, – Ф'юрі прокоментував свою "помилку" в бою проти Усика
24tv
2024-05-20T18:15:44Z
Мбаппе може пропустити фінал Кубка Франції
Football.ua
2024-05-20T18:07:40Z
Чи бойкотуватиме Україна Олімпіаду? Оголошено офіційне рішення
ГЛАВКОМ NET
2024-05-20T18:36:58Z
Україна офіційно братиме участь на Олімпійських іграх у Парижі
УкраинФорм
2024-05-20T18:21:20Z
"Йому більше нічого доводити": легендарний боксер дав провокативну пораду Усику
24tv
2024-05-20T18:21:07Z
Ажіотажний попит на найдешевший позашляховик Toyota LC продовжується. Фото
Обозреватель
2024-05-20T18:31:05Z
VIP-швидка, Інвалідка та інше: названо 6 рідкісних універсалів часів СССР
Telegraf
2024-05-20T16:36:36Z
Навіщо на бічні дзеркала наносять вертикальну смугу: 4 неочевидні плюси
Telegraf
2024-05-20T14:48:50Z
Сімейний спорткар: у Києві помітили рідкісну заряджену Skoda
Фокус
2024-05-20T14:15:06Z
Країна контрастів: у Хмельницькому розкішний спорткар припаркували у канаві біля будинку
Telegraf
2024-05-20T13:48:12Z
Розкрито цікаві подробиці нового кросовера Mazda CX-5 2026
Фокус
2024-05-20T13:42:02Z
Чому з кондиціонера дме гаряче повітря: причини несправності і способи її виправлення
Telegraf
2024-05-20T13:18:54Z
Недорогий Opel із нульовою витратою палива з'явився на українському ринку. Фото
Обозреватель
2024-05-20T12:58:44Z
В Україні розпочинаються продажі електричного мінівена Opel Combo Electric: названо ціни та характеристики
AutoGeek
2024-05-20T12:46:33Z
Чи зможете знайти людину на цій оптичній ілюзії
TSN
2024-05-19T12:03:46Z
Населених планет набагато більше, ніж вважалося раніше: нове дослідження вчених
TSN
2024-05-19T12:03:59Z
Ядерна зброя РФ у космосі — вчені попередили про апокаліпсис у разі вибуху
InternetUA
2024-05-18T08:28:10Z
"Набагато прохолодніше": як платити менше за використання кондиціонера
Фокус
2024-05-20T18:45:21Z
Китай запускає супутники дистанційного зондування з високою роздільною здатністю
Portaltele
2024-05-20T17:22:20Z
Створено унікальну флешку, яка прослужить понад 200 років
InternetUA
2024-05-20T18:43:03Z
Як дізнатися пароль від телефону, якщо ви його забули: експерти назвали найпростіший спосіб
Политека
2024-05-20T18:22:06Z
У Китаї Apple продає телефони з великими знижками - хоче захистити свої позиції на ринку
InternetUA
2024-05-20T17:43:13Z
Названо найкращі відеокарти 2024 року в різних цінових категоріях
InternetUA
2024-05-20T17:22:56Z
Як правильно – "згУщене" чи "згущЕне молоко": якої поширеної помилки треба уникати
GlavRed
2024-05-19T13:27:56Z
Без пасток та отрути: як назавжди вигнати мурах з дому - 5 найкращих методів
GlavRed
2024-05-20T15:27:54Z
Найкращі дружини за знаком Зодіаку: астрологи розповіли, про кого мріють чоловіки
Политека
2024-05-20T18:21:04Z
Для цього десерту ви заморожуватимете ягоди на зиму: готуємо пана-коту з полуницею
Telegraf
2024-05-20T18:12:32Z
Цибулеві крекери: чудова альтернатива купованим снекам
Обозреватель
2024-05-20T18:07:24Z
Як позбутися невдач, прокльонів та негативної енергії: перевірені роками методи
Политека
2024-05-20T18:01:27Z
"Мітла" для схуднення: готуємо фантастичний салат з буряком за рецептом Лілії Цвіт
24tv
2024-05-20T18:00:56Z
Треба всього 15 хвилин: кулінар дала рецепт дуже ніжного торта "Пломбір" на сметані
Политека
2024-05-20T17:48:18Z
Коли висаджувати гладіолуси: не пропустіть ідеальні дати
24tv
2024-05-20T17:30:47Z
Їх часто плутають: актори, які дуже схожі між собою
24tv
2024-05-20T18:51:47Z
“Затанцюй зі мною цей повільний вальс”: 7TEEN’S присвятили новий трек українським випускникам
Storyboom
2024-05-20T18:13:50Z
“Вже на ти”: GRISANA презентує кліп у стилі Netflix
Storyboom
2024-05-20T18:10:02Z
Рік вважався зниклим без вісті: на фронті загинув відомий актор-лялькар
TSN
2024-05-20T18:03:23Z
У Каневі нагородили переможців творчого конкурсу «Роду криниця віща»
УкраинФорм
2024-05-20T17:40:30Z
Відпочиває на Кіпрі та співає російські пісні: де зараз живе скандальна екс-пресофіцерка ДПСУ Плантовська
Telegraf
2024-05-20T17:39:14Z
Український диригент розповів, як пережив дві окупації: "Котел уже був і ми цією лінією котла їхали"
Политека
2024-05-20T17:31:25Z
Лідія Лі відкрила фанатам страшний секрет: співачка тільки оговтується та продовжує боротьбу
Знай
2024-05-20T16:21:56Z
Вікторія Бекхем замилувала рідкісними фото з батьком і показала, як його привітала з днем народження
TSN
2024-05-20T16:18:40Z
Науковці кажуть, що на старіння можуть впливати випадкові зміни
Portaltele
2024-05-20T18:25:34Z
Чи можна щодня їсти рис: відповідь лікаря
Обозреватель
2024-05-20T18:07:48Z
Поливайте огірки двома продуктами з кухні: результат має порадувати
Telegraf
2024-05-20T17:48:49Z
Забираємо цукор і починаємо худнути: з яких продуктів почати
Обозреватель
2024-05-20T17:34:39Z
АПАУ виступає за регулювання онлайн-торгівлі ліками для захисту споживачів
Обозреватель
2024-05-20T17:19:21Z
Ідеальний літній догляд: збережіть шкіру чистою та зволоженою
Обозреватель
2024-05-20T17:04:28Z
Сусіди будуть заздрити: як правильно підживлювати часник
Знай
2024-05-20T16:51:44Z
Ризикуєте отримати пігментні плями: помилки, яких слід уникати у догляді за шкірою
24tv
2024-05-20T16:39:46Z
Як вчасно виявити рак шкіри: поради дерматологині
24tv
2024-05-20T16:39:42Z